Jump to content

miraç kandilinde ateistler

Recommended Posts

muhahaha..çok komiksin..

sırbistanda katliam yapan katillerdemi müslümandı..

ya ırakta milleti öldüren amerikalılar..

vede israil..

ayrıca stalin neyin nesi?

birisi çıkıpta stalin aslında müslümandı derse hiç şaşırmicam..

tezinizi doğru çıkarmak için yapmicağınız saçmalık yok

Bunlara ek olarak!

Hirosima

Vietnam

Cernobil Faciasi

Halen sürmekte olan Ermenilerin Azerileri katletmesi...

Ateistlerin babalarindan Karadzic Ülke cikari icin daha yeni adalete satildi...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunlara ek olarak!

Hirosima

Vietnam

Cernobil Faciasi

Halen sürmekte olan Ermenilerin Azerileri katletmesi...

Ateistlerin babalarindan Karadzic Ülke cikari icin daha yeni adalete satildi...

yarım akıllılar kümesinin etkisiz elemanı abd'den koyu dindar ülke mi var! verdikleri örneklere bak ya..

Sitelerde Paylaş

"Ne Hz. Peygamber, ne de sahabileri, “Miraç Gecesi” diye bir gece kutlamadıkları gibi herhangi bir geceye diğerinden daha çok ağırlık vermemişlerdir. Kur’ân’ın açık ifadesiyle Peygamberimiz her gecenin yarısını veya üçte birini ibadetle ihya ederdi. Dini bir delile dayanmasa da Müslümanların çoğu bu geceyi Miraç Gecesi olarak ihya ederler. Allah, kullarının güzel zannını boşa çıkarmaz. Onlar iyi niyetle istedikçe Allah verir. Kandil kutlamaları aslında bid’at olmakla beraber güzel bir şeydir. Çünkü hayra vesiledir. Diğer günlerde tamamen ibadetlerden uzak kalan kimi insanlar kandil geceleri kendilerine çeki düzen verir, tövbe istiğfar eder, namaz kılarlar. Dini bir heyecana vesile olan kandil geleneklerinin yararı işte buradadır" Süleyman Ateş

Hurafe içinde hurafe. Yani çok katlı hurafe.

On - on beş yıl öncesine kadar insanlarımız sadece dini bayramlarda birbirini kutlardı. Nerdeyse kandilleri de bayram ilan edecekler.

Sitelerde Paylaş
Evet ateist arkadaşlar bugün miraç kandili . anaların babaların evlatlarından bekledikleri güzel duygular içinde onlar ile kandileşmeleridir .

ateist olan arkadaşlarda mutlaka ailesinde anası babası müslüman olanlar bu gece kandil dolayısı ile kandileşir ler .

bu kandil dolayısı ile ateistler analarını ve babalarını kandırıp elerini öper mi öper ise ne diye öper ?

inanmadığı dindeki kandile yapmacık olarak ailesinin kandilini kutlarmı yoksa görmezlikden mi gelir ?

Birilerinin mutlu gununde onlari kutlamak niye yapmaciklik olsun. Ben inanmiyorum ama seni kutlamam niye sorun olsun. Eger varsa bir Hiristiyan arkadasin onunda Noel bayramini kutlamak onu kandirmakmi olur?

Ailemden biri dogum yaparsa onu kutlamam icin benimde dogum yapmam lazim? (gerci bu imkanizda)

Aspendos, ben senin mirac kandilini kutluyorum.

Sitelerde Paylaş
Evet ateist arkadaşlar bugün miraç kandili . anaların babaların evlatlarından bekledikleri güzel duygular içinde onlar ile kandileşmeleridir .

ateist olan arkadaşlarda mutlaka ailesinde anası babası müslüman olanlar bu gece kandil dolayısı ile kandileşir ler .

bu kandil dolayısı ile ateistler analarını ve babalarını kandırıp elerini öper mi öper ise ne diye öper ?

inanmadığı dindeki kandile yapmacık olarak ailesinin kandilini kutlarmı yoksa görmezlikden mi gelir ?

Kandil kutlamadığımız için olsa gerek evde kimsenin elini öpmek zorunda değilim.

Eş dostu zorunlu bir durum varsa kutluyorum. Yapmacık olarak biz ateistler bazı durumlarda oynamak zorunda kalabiliyoruz yoksa çok gerçekçi olarak tacize, aşşalamaya, hatta daha ötesine maruz kalabiliyoruz. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...