Jump to content

Eğer Tanrı olsaydı Ateistler olmazdı

Recommended Posts

• İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sanırım bir yanlış anlama oldu burada Ateistlerin yok olmayacağını söylemiyorum

Benim açtığım başlıklarda hem Müslüman hemde Ateist mantığına göredir.

Ve geneldede bir soruyla bitiririm!

Bu yüzden yanlış anlaşılmalara sebep oluyorum.

yo yo dogan anladı

turkçemiz gıt dediysek

hiçde yok demedik

ha ateist ha müslüman farketmez hatta dedim ya kim olursa olsun

Tanrıyı VAR edenin varettiği puttur

Tanrı VAR diyenin dediği puttur

kısaca

Tanrı YOKTUR gaybdır

Buldum diyenin de bulduğu puttur

Arayanın da bulacağı eninde sonunda bulsa bile o da puttur

Tanrı YOKTUR gaybdır

dogan VARdır burda yazıyor ona inan

inanmıyonmu

?

sevgi ile

Sitelerde Paylaş
@chidikmoja

işlerine gelince herşey maddeden ibarettir gerisi yalandır metafizik die bisey yoktur derler işlerine gelincede duruma gore metafiziğe veya maddeden oluşmayan birşeye inandıklarını ima ederler.

@suphe

Elhamdulillah Müslüman'ım

Bence yazdıklarını iyice bi gözden geçir kendinle çelişiyorsun

Sitelerde Paylaş
nekadarda eminsin..bizimki paranoyada seninki ne?

ölüm korkusuyla saçmasapan şeylere sarılan yığınla ateist insanlar tanıyorum,sende bu laflaramı sığınıyorsun...

Hahaha. Ya evet var olmayan birşeyden milleti çarpmasını istemek gibi lâflar bana cesaret veriyor. Tam isabet, yığınla ateist tanıyan arkadaş olayı çözmüş. Nereden tanıdınız o kadar ateisti acaba? Benim etrafımdakiler genelde ya dindar ya da dindar geçiniyor.

Sitelerde Paylaş
Hahaha. Ya evet var olmayan birşeyden milleti çarpmasını istemek gibi lâflar bana cesaret veriyor. Tam isabet, yığınla ateist tanıyan arkadaş olayı çözmüş. Nereden tanıdınız o kadar ateisti acaba? Benim etrafımdakiler genelde ya dindar ya da dindar geçiniyor.

benim etrafımdakilerde öyleler.kendi içlerinde ateistler.sadece bir ikisi inanmadığını söyleyebilicek cesarette,ailelerine bile söyleyemiyorlar.herneyse konu bu değil.

herşeye inandında birtek cinmi istiyorsun.bana kalırsa sen,biz müslümanların şüpheye düşmesini istiyorsun.

kaldıki siz ateistler büsbütün imtihan perdesinin önünüze açılmasını istiyorsunuz inanmak için.cini görseniz bile karşınızda;çoğunuz korktuğu için belki Allaha iman edicek.oysaki Allah bu dünyayı sevgi üzerine kurmuş,kullarını neden yarattığı mahlukatlarıyla korkutupta kendi varlığına inandırmaya mecbur etsin.bukadar acizmi Allah.onun varlığına delil aramaya gerek bile yok. siz ateistler anlayamassınız.borunuz ölene kadar öter.ondan sonrada artık bu dünyada inanmadığınız bazı cinlerle selametle yolunuza devam edersiniz.

Sitelerde Paylaş
Çünki Allah insana mühlet vermiş... Kendi mühletiniz içinde istediğinizi yapmakta serbestsiniz.. İster küfür edin, ister şükür edin... Nasolsa Ne Allah'ın mülkünden çıkabilirsiniz, nede onun kanunlarından ve kudretinden kurtulabilirsiniz..

Anında ceza vermemesinin bir diğer nedenide; Allah'ın muhatabı değilsiniz, kale alınmıyorsunuz..

Herşey karşılıklı söyleyi ver allaha ne ekerse onu biçer. :lol:

Sitelerde Paylaş
çevreme bakıcak olursam,sevginin tanımını unuturum.başkalarının paylarıyla kendi sevgimi sınırlandırmam ben.iyice bir düşünürsen,hayattaki herkesin tek yaşam amacının sevgi olduğunu anlarsın.

"çevreye rağmen"herkesin.

Mutlak romantizim sizin sorununuz bu

Sitelerde Paylaş
ateistlerin hepsi Allah a küfürmü ediyor?

demekki bu ateistler küfürbaz insanlar...bu bir itirafmı?

küfür etmekle inanmamak aynı şeymi sence ?

ne alaka ben küfür ederim başkası etmez ya bula bula bu açığımı buluyorsun.

Sitelerde Paylaş
@nihil

ibret olsun die bazı kişilere hafif cezalar verir Allahu Teala. Anlayana tabi..

@blue

eğer dünya olmasaydı Allah bir kişiyi cehenneme koyduğunda Ya Rabbi beni neden cehenneme koydun diye sormasın diye bunu cilt cilt yazsak bitiremeyiz. anlayana..

"Düşünen insanlar için öğütler vardır"

Kardeş Ne yazsanda bunlar bizden iyi biliyor ama.. işlerine gelmedikleri icin inanmıyorlar... sen 4 sayfada yazsan parmaklarını yormuş olacaksın...

Unutmayınızki... Dünyadaki Herkez bütün insanlar müslüman olsaydı..Müslümanlığın bir anlamı kalmazdı o zaman.

Sitelerde Paylaş
Kardeş Ne yazsanda bunlar bizden iyi biliyor ama.. işlerine gelmedikleri icin inanmıyorlar... sen 4 sayfada yazsan parmaklarını yormuş olacaksın...

Unutmayınızki... Dünyadaki Herkez bütün insanlar müslüman olsaydı..Müslümanlığın bir anlamı kalmazdı o zaman.

''İşlerine gelmediği için inanmıyorlar'' diyorsun. Ne de olsa ebedi bir mutluluk vaadini ellerinin tersi ile itip ebedi bir ateşi kabullenmek(bazı dinlere göre) demek olan inanmamak için tek sebep işimize gelmiyor oluşu. Sence bunda bir tuhaflık yok mu? Hem sizden daha iyi biliyor iken. Ne imiş işimize gelmeyen? Merak ettim doğrusu...

Şu cümlen ne kadar avuntu dolu. İstersen bir de şöyle bak;

''Unutmayınızki... Dünyadaki Herkez bütün insanlar (...) olsaydı...(...)ğın bir anlamı kalmazdı o zaman.''

(...) olan yerlere avunmak isteyen herhangi bir teist birşey yazabilir.

Sitelerde Paylaş
Çünki Allah insana mühlet vermiş... Kendi mühletiniz içinde istediğinizi yapmakta serbestsiniz.. İster küfür edin, ister şükür edin... Nasolsa Ne Allah'ın mülkünden çıkabilirsiniz, nede onun kanunlarından ve kudretinden kurtulabilirsiniz..

Anında ceza vermemesinin bir diğer nedenide; Allah'ın muhatabı değilsiniz, kale alınmıyorsunuz..

Kardeş imzan bunlara kapak olsun...

Anlayan anladı Anlamayanında işine gelmediği icin anlamadığı var sayıldı...

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...