Jump to content

ufolar ve dünya dışı yaşam..

Recommended Posts

bir müslümanın ufolar ve dünya dışı yaşam ile ilgili söylediklerini aşağıda görüyorsunuz..

benim dinime göre evrende insanlar, hayvanlar, bitkiler, cinler ve meleklerden başka canlı nesil yoktur.. şayet olsa idi allah bunu bize 1400 yıl önce haber verirdi..

kuran'da uzayda yaşamla ilgili bir açıklama var mı sizce..

bu hangi ayette size göre belirtilmiş..

bu arkadaşın dediği ne kadar doğru..

bildiğiniz gibi gözlemleyebildiğimiz evrende yüz milyar galaksi bulunuyor..

bizim eliptik samanyolu gök adamızın (galaksi) uzun çapı 110 bin ışık yılı, kısa yarıçapı ise 60 bin ışık yılı..

1 ışık yılı kabaca 9,5 trilyon kilometre..

bu verileride gözönüne alarak neler düşünüyorsunuz..

saygılar..

Sitelerde Paylaş

Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz'in 70 bin aleme gönderildiğinden bahsedilir bunun içine bakterisinden tut hücresine atomuna hayvan insan cin taş toprak eğer ufo varsa oda bu 70 bin alemin içine girebilir daha baska alemlerde olabilir. ufonun olduğunu zannetmiyorum amerikanın uzaya gondermis oldugu atıklara raslanıp ufo denıldıgını duymustum ama var veya yok demıyorum

tarihinde AliMenzil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz'in 70 bin aleme gönderildiğinden bahsedilir bunun içine bakterisinden tut hücresine atomuna hayvan insan cin taş toprak eğer ufo varsa oda bu 70 bin alemin içine girebilir daha baska alemlerde olabilir. ufonun olduğunu zannetmiyorum amerikanın uzaya gondermis oldugu atıklara raslanıp ufo denıldıgını duymustum ama var veya yok demıyorum

hah birisi uydurmaya basladı.allah ufolardı carpcak şimdi demi.peki ufoların ölmeden kurandan haberi nasıl olcak.nihayetinde milyonlarca ufo gelmiyo dünyaya.belki pek azı insan oğlunu incelemk için geliyo.kurandan ne onların nede onların dünyasında haberi yok.ayrıca yasam tarzlarını insan gibi olması gerkmiyormu ufolarda.ersenik canlılarsa yani dişisi erkeği belli deilse ne olcak.kuran dünyaya bile ayak uydurmuyo sen kalmış ufolasrı mülüman yapmayamı calişcan.namaz içim 1 milyar ışık yılı öteden kıbleyi nasıl tutturcaklar.belki hiç elbise giymiyolar.islam uğruna tessettüremi gircekler....falan filan.... siz önce bi cağa uydurun şu kitabı.

Sitelerde Paylaş
uzaylıların var olduğu anlaşılsa,kuranda cin ve benzeri şekilde adları geçiyordu zaten falan derler.

evet, cunku cin kelimesinin anlami, bilinmeyen, taninmayandir, ne tesaduf :rolleyes:

ayrica cinlerin insanlardan önce vurgulanmasida bir acayip..

27. Görünmeyen yaratıkları ise, ondan [çok] önce, yakıcı/bunaltıcı yellerin ateşinden yaratmıştık.

tarihinde Adonis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest cigdemsariozlu

bilmediğim bir husus yorum yapamayacağım.. ama vardır herhalde.. :unsure:

ama emin olduğum tek şey ,üstte geçen yorumlardaki gibi, eğer oldukları kanıtlanırsa dönüp demiştik diyecekler.. herşeyde, demeden demiş gibi oldukları için.. bırakalım birbirlerini ağrlamaya devam etsinler..

Sitelerde Paylaş

küçükken çok uzay filmi ve ataride uzay oyunları oynayan arkadaşlar yorum yapıyo :D

Allah'a inanmayın gidin ufolara inanın gelirler nede olsa ışın silahlarıyla dünyayı basarlar hepimizi öldürler.

van gölü canavarınada inanır bunlar ama Allah'a inanmazlar dedelerini maymun zannederler kendilerini hayvanın soyundan geldiğini söylerler ama hala inadına Allah'a inanmamak için ısrar ederler. bazen bakıyorum acıyorum halinize bazen kahkahalara boğuluyorum.

Sitelerde Paylaş
küçükken çok uzay filmi ve ataride uzay oyunları oynayan arkadaşlar yorum yapıyo :D

Allah'a inanmayın gidin ufolara inanın gelirler nede olsa ışın silahlarıyla dünyayı basarlar hepimizi öldürler.

van gölü canavarınada inanır bunlar ama Allah'a inanmazlar dedelerini maymun zannederler kendilerini hayvanın soyundan geldiğini söylerler ama hala inadına Allah'a inanmamak için ısrar ederler. bazen bakıyorum acıyorum halinize bazen kahkahalara boğuluyorum.

van gölü canavarına müslümanlar inandı. ateistleri tanımıyorum fazla ondan dolayı kendim için konuşayım. ben inanmam görürüm düşünürüm deney yaparım. ama müslümanlar inanırlar neye inanırlar ayın yarılmasına görmeden inanırlar. yılanın sopa olmasına çamurun canlı kuş olmasına görmez ama inanırlar.

ayrıca saçlarım dökülecek size laf atayım derken evrim denen şey vardır ve bu konuya da inanmıyoruz var olanlardan sonuç çıkartıyoruz. eğer senin aksi bir delilin var sa buyur bakalım. ben inanmam görür duyar düşünür ...... üm

Sitelerde Paylaş

Kainat boş değil; her yeri zi-şuur, zi-akıl varlıklar ile dolu... Bunlar bu kainatı ve Allah'ın kainattaki tecellileri görüp, gösterip, tefekkür ile meşguller.. Fakat bu varlıklar irade sahibi olmakla birlikte; emrin zıddına hareket etme kabiliyetleri yok..

Ben şahsen bizim içinde bulunduğumuz UZAY denilen mekan içerisinde İmtihana tabi ve bizim gibi sosyal hayat yaşayan başka varlıklar olmadığına inanıyorum...(Cinler haricinde) Varsada insanın bunlar ile asla temas kuramıyacağını düşünüyorum...

Ama bazı islam alimleri 7 kat sema v.s. gibi ayetlerden farklı manalar tefsir etmişler...

Kimilerine göre 7 farklı dünya var; kimilerine göre bu dünyada bizden önce 6 yada 7 farklı nev gelmiş..

Neticede ne olursa olsun önemli olan kainatın ve içindeki varlıkların Mahluk oldukları ve bir yaratıcısının olduğudur...

Sitelerde Paylaş

tabe lan salak hepsi

okumasi yazmasi olmayan cagimiza ayak uydurmus putperest hepsi ama caktirmiyolar

cok komik lan

Sitelerde Paylaş

kısa ve öz bir cevap vercem serdar. m.ö. bilmem kaç bin yıllarında mumyalanmış insanlar var bunların bedenleri ve yüzleri değişmemiş halde aynı bizim gibiler madem evrim varsa sürekli değişmeye devam etmesi gerekmiyomu ilerde torunlarının torunlarının .............. daha farklı olacağına inanıyomusun? atıyorum 350.000 yıllık 850.000 yıllık fosiller var o zamanki canlılarla şimdi canlılar arasında fark göremiyorum?

Sitelerde Paylaş

kocaman evrende yanlız olduğumuzu düşünmüyorum, elbette bizim dünyamız gibi onlarca hatta yüzlerce farklı dünya olduğunu düşünüyorum..

müslümanlara gelince, eğer bir gün, başka yaşam formları bulunursa eminim "bakın bu da kuranda varmış" gibi zırvalara devam edeceklerdir..

tarihinde 0bs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Dünya'da yaşamın başlangıcına en eski kanıt fosil, 220 milyon yıldan 3.7 milyar yıla çıktı. Grönland’ın Isua kayalıklarında, araştırmacılar küçük, koni şeklinde, yassı ve katmanlı 4 cm’lik stromatolitler mikroorganizmaları buldular. Bu mikroorganizma bakteriler genellikle eski kayalarda bulunuyor ve dünya'da yaşamın doğduğu zamanı, gökyüzünün hala turuncu ve okyanusların yeşil olduğu zamana dek geri götürüyor. Dünya, 3.7 milyar yıl önce cehennemsi bir görüntüye sahipti. Okyanuslar donuk durumdaydı. Dönüş hızı hala çok fazla ve yüzeyi erimiş lavlarla kaplı, çamurumsu bir yapıdaydı. Bu durum bile yaşamı sonlandırabilirdi. Fakat bulunan kanıtlar yaşamın bu ortamda bile var olduğunu bize kanıtlıyor.

Sitelerde Paylaş

Olanaksız. Oda-TV haberiyle olacak iş değil.

On ‎7‎/‎31‎/‎2008 at 15:46, AliMenzil yazdı:

Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz'in 70 bin aleme gönderildiğinden bahsedilir bunun içine bakterisinden tut hücresine atomuna hayvan insan cin taş toprak eğer ufo varsa oda bu 70 bin alemin içine girebilir daha baska alemlerde olabilir. ufonun olduğunu zannetmiyorum amerikanın uzaya gondermis oldugu atıklara raslanıp ufo denıldıgını duymustum ama var veya yok demiyorum

Tesadüf ama mantıklı bir yorum. Peygamber ve ermişlerin uzay-zamandan bağımsız hareket etme kabiliyetinden söz edilir.

Din açısından böyle.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, leonardo18 said:

Tesadüf ama mantıklı bir yorum. Peygamber ve ermişlerin uzay-zamandan bağımsız hareket etme kabiliyetinden söz edilir.

Din açısından böyle.

Dincinin mantığı da böyle olur, her saçmalık dinciye mantıklı görünür. Arabaya dönüşen bal kabağı, prense dönüşen kurbağa, kurtun yediği babaannenin kurtun karnından sağ çıkması da mantıklıdır sana göre. Geri zekalı salaklar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...