Jump to content

Anayasa mahkemesi Akp'nin kapatılma kararını redetti.

Recommended Posts

Bu davanın Hukuki bir dava olmadığını; Siyasi bir dava olduğunu herkes biliyor.. Gerek içerde, gerekse dışarda; 7 den 70 e kadar herkes farkında...

Dar fikirler, dar düşünceler, boş lakırtılar....

Cahil halka mağlup olan Alimler zümresi..... Peh, nasıl alimlerse... Papuçucumun alimi...

peki sizlere ne demeli deli kürt sa-itnin peşinden giden zavallılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

peki sizlere ne demeli deli kürt sa-itnin peşinden giden zavallılar

Ya bütün müslümanlarmi öle ya??? sa iti kimki hem onun pesinden kosalim?

Yani size kalsa bütün müslümanlar bölücü örgüt fln üyeleri fln ya..

Sitelerde Paylaş

AKP'nin kapatılması oyunu boşa çıkmış oldu.

Anayasa Mahkemesini sürekli siyasi kararlar almakla suçlayan "dinci basın" da ağzının payını almış oldu.

Tabi onlar, riyakarlık yaparak geçmişte yaptıkları karalamaları bir anda unutuvereceklerdir.

Karar açıklanırken verilen mesaj da mühim.

Kapatılma iddianamesi fazlasıyla kuru lakırdı barındırıyordu.

Şunu artık görelim: AKP laikliği değil ulusal bağımsızlığımızı tehdit eden bir partidir.

AKP'nin defterini laiklik üzerinden verilecek bir anayasa mahkemesi kararı değil, AKP yöneticilerini vatana ihanet suçundan yargılayacak yüce divan ve sonra da tarih dürecektir.

Şimdi AKP'nin ülkenin bağımsızlığını iğdiş edici uygulamalarını teşhir etmenin tam zamanı.

AKP ile başka türlü mücadele edilemez.

Ne AB ne ABD Tam bağımsız Türkiye sloganlarının hakim olduğu Cumhuriyet mitingleri bile bazı yabancı eller tarafından "şeriat karşıtı" mitinglere dönüştürülmüştü.

Aynı dönem mitinglerin düzenleyicisi olan Şener Eruygur Paşa "masonlar hareketin liderliğini ele geçirmeye başladı bana yardım edin" diye yakınıyordu.

Laik-anti laik kutuplaşması üzerinden yapılan bir siyaset ancak AKP'yi güçlendirir.

Başka da bir işe yaramaz.

Şimdi ekonominin bozulma eğilimleri bir anda değişebilir de.

Bakarsınız ülkeye sıcak para yağar yeniden.

Yüksek faizler korunur.

Ancak ekonominin giderek bozulması da mümkün.

AKP kapatılsaydı bozulan ekonomiden dolayı en çok Cumhuriyetçiler suçlanacaktı.

En azından bu önlenmiş oldu.

Sitelerde Paylaş

Bu arada sandıkta hasmını yenemeyince türlü Bizans oyunlarına baş vuran ve piranalar gibi sağa sola saldıran Baykal bu karar üzerine dumura uğramış olmalı ki demin yaptığı açıklamada "AKP kapatılmıştır, 10 kişi aleyhte oy kullanmıştır" dedi.

Sanrım psikolog telkini olsa gerek.

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoo, oyun boşa filan çıkmadı; Son anda taktik değiştirdiler... Altından daha büyük bir çapanoğlu çıkmazsa bende bişey bilmiyorum...

Ama bu gidişi hiç iyi görmüyorum; Bu ülkede perde arkasındaki iç ve dış sömürücüler deşifre olmadığı yada kökü kazınmadığı sürece malesef ilerisi hiç iyi değil... Bu ülkeyi iç savaşa sürüklemek isteyen bir ideoloji var...

İnş. Allah bu dessas zalimleri kendi oyunları içinde boğar... Zaman gösterecek...

Sitelerde Paylaş
AKP'nin kapatılması oyunu boşa çıkmış oldu.

Anayasa Mahkemesini sürekli siyasi kararlar almakla suçlayan "dinci basın" da ağzının payını almış oldu.

Tabi onlar, riyakarlık yaparak geçmişte yaptıkları karalamaları bir anda unutuvereceklerdir.

Karar açıklanırken verilen mesaj da mühim.

Kapatılma iddianamesi fazlasıyla kuru lakırdı barındırıyordu.

Şunu artık görelim: AKP laikliği değil ulusal bağımsızlığımızı tehdit eden bir partidir.

AKP'nin defterini laiklik üzerinden verilecek bir anayasa mahkemesi kararı değil, AKP yöneticilerini vatana ihanet suçundan yargılayacak yüce divan ve sonra da tarih dürecektir.

Şimdi ekonominin bozulma eğilimleri bir anda değişebilir de.

Bakarsınız ülkeye sıcak para yağar yeniden.

Yüksek faizler korunur.

Ancak ekonominin giderek bozulması da mümkün.

AKP kapatılsaydı bozulan ekonomiden dolayı en çok Cumhuriyetçiler suçlanacaktı.

En azından bu önlenmiş oldu.

Anayasa mahkemesinin başka bi yolu yoktu,

Zira daha önce YSK başkanı Tayyip bağımsız seçimlere katılabilir demişti.

Kapatma çıksa bile erken seçime gidilir mazlum edebiyatı yapılır ve yüksek bi oyla tekrar iktidara gelinirdi, peki ne yapılırdı en kısa zamanda Anayasa Mahkemesine bi çeki düzen.

İşte bu çeki düzen korkuttu..

Sitelerde Paylaş
Guest cigdemsariozlu

simdi evvela şunu söylemeliyim kimse kürt saitin peşinden gitmiyor burada.. konudan çok bağımsız bu söylenilen..

konuya öncelikle bir öneri ile başlayacağım.. ergün poyraz'ın musa'nın çocukları adlı kitabı okumayanınız varsa mutlaka okumalıdır.. tayyip gercekleri tokat gibi çarpacaktır yüzüne.. tayyip kitaba dava açmadı neden? düşününüz.. nasıl başa çıkacaktı ve nasıl yalanlayacaktı?? kolayını seçti ve örgüt üyeliğinden içeri aldırdı.. konu onun için kapandı ama bizim için kapanmadı.. ufak hatırlatmalarla söze devam etmek isterim kendisini sevmem ama erbakan haklı çıktı: "akpyi siyonistler kurdu"

2. hatırlatma: gene kendisini pek sevmem ama dogu perinçek haklı çıktı: yanılmıyorsam 94 senesi idi.. tayyip henüz i.b.b. başkanlığı yaptığı dönemdi tayyip başbakan gül cumhurbaşkanı dedi.. dogu perinçeğin nasıl oluyorsa oluyor bilgiler kulağına güzel sızıyor.. peki bi düşününüz bu bilgiler taa o zamandan belliyken, kaderimizi birileri (abd) çizmişken, bizim bugün burada birbirimize düşmemizi de onlar evvelinde planlamamış mıdır? herşey belli herşey kontrol altında onlar için.. tüm sonuçlar bellii ve biz topluca uyutuluyoruz.. ergenekonda plan dahilinde, bu dava ve kapatılmama da plan dahilinde, ve ne yazıkki benim bir zamanlar çok güvendiğim silahlı kuvvetlerimizde işin içinde.. halktan biri olarak benim gozlemleyebildiğim ve sanıyorum ki yaşça çoğunuzdan da küçüğüm.. bence bütün bunlar yüzünden birbirimizi yemektense artık bütün gibi davranmayı öğrenme vaktimiz gelmedi mi sizce? kuklalara kukla olmaya devam mı edeceğiz yoksa etrafımızdakilere umut yayarak onları bilinçlendirmeye mi çalışcağız?

akpli akpli diyoruz %47 lik bir oy diliminden bahsediyoruz.. ama bir yandan gördüğümüz başka birşey daha var ki.. akp nin içinde akpli sayısı bence bir hayli az.. sadece gücün olduğu yerde olmak isteyenlerin doldurduğu bir parti.. mesela turizm bakanımız zamanında devrimcilerin devyolun hakim olduğu yıllarda onlarla hareket eder ve onlardan iş alırdı.. noldu da akpye geçti.. sizce herbiri paranın kokusunu takip edenler değil midir? bugün soldan birisi çıksa ve ardının çok güçlü olduğunu ispatlasa akp değil %47 direk baraj altı olur emin olun derim.. bu halk alışmış çünkü ekmek verenin izinden gitmeye.. doğru kişi midr değil midir irdelemeden ona kulluk etmeye..

akpnin kapatılmaması benim için sürpriz değildi.. + kapatılsa da birşey değişmezdi çünkü yeni parti oluşumu için kolları sıvamışlardı bile.. medyadan takip edebildiğim kadarıyla. + akpnin kapanması ya da kapanmaması ile alakalı değil ülkenin girdiği kriz.. bunca olaylardan sonra zaten, dış borcun artması vs kapatılma konusundan önce olanlardı(bu ayrıca tartışılacak bir konu) yani her koşulda kriz var ve çoktaaan başladı bile.. ben oturduğum yer itibariyle küçük esnafın yoğun olduğu bir yerdeyim ve etrafım kepenk kapatanlarla dolu.. hatta açıkça söyleyeyim.. güngörendeyim.. son olarak bombaların patlatıldığı yerde.. :( sırf benim bulunduğum yer değil bakırköyde böyle kepenk kapatanlarla dolu.. ve bakırköy bakırköy oldu olalı bu kadar ucuz olmadı. insanlar artık herşeyi elden çıkarıp maliyetlerini kurtarmaya bakıyor ama gene de satış yapamıyor.. neden dersiniz?? neyse çenem düştü benim bu akşam.. hem forumda yeniyim birden şimşekleri çekmenin alemi yok :))

Sitelerde Paylaş

Her ne kadar ekonomik kriz çıkacaktı bilmem ne olacaktı gibi bahanelerle,abd ve ab baskısı gibi nedenlerle kapatılmamışsa da,şimdilik bu yük mahkemenin sırtından atılmışsa da,mağdur edebiyatıyla daha güçlü gelmeleri şimdilik engellendi diye düşünülse de bence Anayasa gereği olması gereken kapatılmasıydı,yani ben de 6 üye gibi düşünüyorum.Ancak bu karar ancak ve ancak sorunların geçici bir süre ertelenmesine ve bu süre içinde daha da büyüyerek sonradan yine karşımıza çıkmasına sebep olacaktır diye tahmin ediyorum. Bir insan kan kaybediyorsa ve bu kanı durdurmak için yarayı kapatmıyorsa er ya da geç hayatı tehlikeye girer ve daha fazla tıbbi müdaheleye gerek duyar,tıpkı bunun gibi bugün kapatılması gerekirken bir süre daha ötelenen bu sorun daha olumsuz durumlara sebep olacaktır kanaatindeyim.

Her ne kadar görünen köy kılavuz istemezse de,herşeye rağmen memleketimiz için olumlu günler yaşanmasını dilerim.

Neticede bir mahkeme var ve anayasaya göre yanlış ta olsa böyle bir karar vermiş,diyecek fazla birşey yok,ama maalsef olumlu günler yaşanacağına ümidim de yok.

Burada şeriat tellalığı yapan akplilere de zırvalamak yerine gidip kına yakmalarını tavsiye ederim.Ya da gidin islami forumlarda şeriat tellalığını orda yapın!

Sitelerde Paylaş

Her zaman gerçekçi olmakta fayda var. Bu konuda yazılanları ve az çok toplumu yokladığımız zaman şu gerçekleri elde ediyoruz.

1. İnsanlar ekonomik durgunluğun sebebini kapatma davasına bağlıyor ve suçu CHP ve o zihiniyetten olanlara atıyordu.

2. Eğer AKP kapatılsaydı mağdur edebiyatıyla yeni kuracakları bir parti ile seçime girecek hemen hemen tüm belediyeleri ele geçirecekleri gibi 400'e yakın bir milletvekili ile geleceklerdi. ( zaten Cumhurbaşkanı onlardan )

3. Bu kadar güçlü bir şekilde gelen parti Cumhuriyet'in en temel kurumlarına istediği atamayı yapacaktı. Zaten rektör atamları Cumhurbaşkanı'nda. ve söz sahibi hemen hemen her yeri kendi adamları ile dolduracaklardı. Hunter'in dediği gibi Anayasa Mahkemesi başta olmak üzere birçok kurumda değişiklik yapılacaktı. Parti kapatma imkansız hale getirilecekti.

4. AB ve ABD'ninde desteğiyle ülkede tek ve egemen güç haline geleceklerdi.

Artık sonrası ne olur bilinmez....

Peki kapatılmadı ne oldu?

1. AKP'nin laiklikliğe karşı odak olduğu ezici bir çoğunlukla tespit edildi. Aynı davranışların tekrarlanması halinde bu davanın örnek alınacağı ve kapatmanın gerçekleşeceği düşüncesi AKP yönetiminin bilinç altına işlendi. Bu onlarda bir özeleştiri yapma ihtiyacı duyuracak.

2. Eğer ekonomik durgunluk devam ederse ki görünen o devam edecek, AKP'ye oy veren seçmen oy verdiğine pişman olacak. Özellikle esnaf ve üreticiler. Yukarıda da bir arkadaşımız belirtmiş bizim millet için önemli olan " ekmektir " laiklik, din falan halkın büyük bir kısmı için çok önemli değil.

3. Ekonominin kötü olması durumunda yapılacak bir seçimde, AB ile müzakerelerin iyi gitmediği bir dönemde yapılacak seçimde ( ki ben AKP'nin AB konusunda samimi olmadığını düşünüyorum. Bu sadece kapanma söz konusu olduğunda AB'ye gitmelerinden belli ) hem orta sınfın hem de liberal aydınların desteğini almayan bir AKP seçimde büyük bir oy kaybedecektir.

4. Alternatif oluşturulması için zaman doğdu. Genel seçimlere daha uzun süre var. Bu sayede merkez sağda AKP'nin alternatifi olacak bir partinin kurulması için zaman doğmuş oldu.

Sonuç : AKP'nin kapatılmaması hem laiklik açısından hem demokrasi açısından hem de halk açısından faydalı olmuştur. Sonuç dincilerin sandığı gibi onların lehine değil, laik cumhuriyet hassasiyeti taşıyanların lehine olmuştur. Lakin onların bunu anlaması pek beklenmez... İyi oldu arkadaşlar sevinin...

Sitelerde Paylaş
Ülke geri dönülmez biçimde şeriatçıların kucağına teslim edildi,askerin olaya müdahale etmesi gerek,ben demokrat değilim,demokrasi teraneleri okumayın,uyarayım.

Zaten demokrasi diye bir şey kalmadı.

Bugün demokrasi diyenlere bakıyoruz hepsi akp'li.

Ne oldu da daha düne kadar demokrasiyi yer yüzünden silmeye and içmiş ucubeler bu gün demokrast oldu acep.

İşte hayat böyle bir şey. tayyip ne diyor: Zafere giden yolda papaz elbisesi de giyerim.

Doğrucu davut olduğumuz için bu durumdayız. Şeriatçılar gibi olmak lazım.

Zafere giden yolda molla sarığı giymemiz gerekiyorsa giymeliyiz.

Sitelerde Paylaş
Ülke geri dönülmez biçimde şeriatçıların kucağına teslim edildi,askerin olaya müdahale etmesi gerek,ben demokrat değilim,demokrasi teraneleri okumayın,uyarayım.

200 bin polisin olduğu bi ülkede darbe devri geçti.

Ha! Darbe yapmak istiyorsan neden olmasın? En doğal hakkın.

Sitelerde Paylaş
200 bin polisin olduğu bi ülkede darbe devri geçti.

Ha! Darbe yapmak istiyorsan neden olmasın? En doğal hakkın.

Darbe olsun ya da olmasın ilgilenmiyorum ama bu söylediğin saçma geldi biraz açıklayabilir misin sana zahmet?

Eskiden darbe olduğunda bu memlekette asker vardı da polis yok muydu?

200 bin polisin hepsi de böyle bir durum karşısında aynı tepkiyi mi verir?

Tank,top ve ağır silahlar karşısında tabancayla ne gibi bir güç gösterisi yapılabileceğini düşünüyorsun?

Neden polis ve askeri birbirinin karşısına dikmek gibi saçma bir düşüncedesin,böyle birşeyin olabileceğini gerçekten düşünebiliyor musun?

Bir de son olarak mahsuru yoksa,kaç yaşındasın?

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest cigdemsariozlu

hmm akp izinden giden insan sayısının epey azaldığını düşünüyorum ben.. ya da böyle düşünmek istiyorum kim bilir? eğer hala izden gidenler varsa belki kötünün iyisi olduğunu düşündüğü içindir.. benim için iyi de yok kötünün iyisi de yok.. mecburen muhalif partiye kullandım oyumu.. asıl sempatizanı olduğumun baraj altı olacağını düşündüğüm için ki öyle de oldu..

her yol mübah kavramına gelince bu aleni bir aldatmadan başka birşey değildir.. bize yakışmaz.. insanları ikna etmek için sarık ve cüppeye gerek yoktur.. iyi niyet ve anlayış ve en başta saygıya ihtiyaç vardır.. SAYGI!

+ darbe çözüm değil daha beter bi felakettir. evet bi dönem bende istedim ama sanırım o biraz hırsıma kapılıp da istediğim birşeydi.. ve zaten şu an sn. özkök darbe yapacak konumda değil.. konunun tartışılması bile gereksiz..

Sitelerde Paylaş

Darbe yapmak lazım ama sağlam olması şart.

Şeriatçıların, mandacıların, kompradorların eşiktekinden beşiktekine ortadan kaldırıldığı bir darbe lazım bize.

Kısacası devlet ciddi bir şekilde yeniden yapılanmalı ve tasfiye edilemeyecek sağlam temeller üstüne oturtulmalıdır.

İran'da nasıl şeriat devrim muhafızları olarak adlandırılan ayrı milis oluşumlar varsa aynı şekilde ülkemizde de ağır silahlı laiklik ve cumhuriyet muhafızları olmalıdır.

Ancak bu şekilde ayakta kalabilir bu cumhuriyet.

Sitelerde Paylaş
Darbe olsun ya da olmasın ilgilenmiyorum ama bu söylediğin saçma geldi biraz açıklayabilir misin sana zahmet?

Eskiden darbe olduğunda bu memlekette asker vardı da polis yok muydu?

200 bin polisin hepsi de böyle bir durum karşısında aynı tepkiyi mi verir?

Tank,top ve ağır silahlar karşısında tabancayla ne gibi bir güç gösterisi yapılabileceğini düşünüyorsun?

Neden polis ve askeri birbirinin karşısına dikmek gibi saçma bir düşüncedesin,böyle birşeyin olabileceğini gerçekten düşünebiliyor musun?

Bir de son olarak mahsuru yoksa,kaç yaşındasın?

Eskiden darbe yapıldığında polisin sayısı hem oldukça az hem de ellinde kırıkkale tabancasından başka bi silahı yoktu.

Özellikle Özal'dan sonra Polisin sayısını artırdılar, Özel tim oluşumunu yapılandırdılar.

Sanırım şu anda 190 bin polis var 10 bin civarında da özel tim ve çoğunluk Tayyip'e bağlı.

Askere gelince, bugüne kadar yapılan darbelerde, darbelere bi mukavemet gösterilmemişti ve cunta rahat bi biçimde darbesini yapıyordu. ABDden de desteğini de alarak. AMa şimdi öyle değil, direnç olacak ve bu direnç "erlerin" fikrini değiştirecektir. Zaten korkulan bu.

Sitelerde Paylaş
Eskiden darbe yapıldığında polisin sayısı hem oldukça az hem de ellinde kırıkkale tabancasından başka bi silahı yoktu.

Özellikle Özal'dan sonra Polisin sayısını artırdılar, Özel tim oluşumunu yapılandırdılar.

Sanırım şu anda 190 bin polis var 10 bin civarında da özel tim ve çoğunluk Tayyip'e bağlı.

Askere gelince, bugüne kadar yapılan darbelerde, darbelere bi mukavemet gösterilmemişti ve cunta rahat bi biçimde darbesini yapıyordu. ABDden de desteğini de alarak. AMa şimdi öyle değil, direnç olacak ve bu direnç "erlerin" fikrini değiştirecektir. Zaten korkulan bu.

napalm bombasına da karşı gelebiliyor mu mollanın polisleri?

polis tank sesini duysa altına kaçırır sen ne saçmalıyorsun be biraz destekli at.

Sitelerde Paylaş
AKP tokatın büyüğünü halktan yiyecektir.

Halk AKP den memnun değildir. Onun alternatifi güçlü başka br parti olsa oyunu o partiye vereceklerdir.

Halk din vs. istemiyor. Ekmek istiyor. Ekmek için AKP seçildi. Önceki seçimlerde de ekmek nedeni ile Cem Uzan %7 oy almıştı.

Halkın derdi ekmektir. Ekmeği bulamayan halk, AKPyi de yok eder.

akp tokatın büyüğünü halktan yuüzde 34 oy alarak 2002 de yedi.

bir tokat daha yedi.. 22 temmuz 2007 de .. öyle yokat yedi ki bu sefer oyu yüzde 47 ye fırladı.

halk adama da partiye de böyle ayar verir..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...