Jump to content

Akp yi kapatmak işi çözmez

Recommended Posts

Cahil halkın ayaklanmasını beklemek saçma olacağına göre TSK elini çabuk tutmalı.

TSK'da bir şey yapmayacağına göre, asker belki şeriat geldikten sonra işe el atar, ama o zaman bir işe yarar mı iş işten geçmiş mi olur bilemem.

Sitelerde Paylaş

AK Parti'nin kapatılacağına ilişkin tahminler yoğunluktaydı. Gözler Anayasa Mahkemesine kilitlendi, tarihi karar açıklandı.

Tarihi oylamada kapatma kararının çıkması için 7 oy gerekiyordu.

Neredeyse bu oya ulaşılacaktı. Sadece bir oy daha çıksa AK Parti'nin kapısına kilit vurulacaktı.

AK Parti için hayati önemdeki o oy Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç'a aitti. Kılıç, oylamada red oyu veren tek kişiydi.

Diğer 4 kişi ise kapatma yerine hazine yardımının kesilmesini istedi.

Adamın tipinden belliydi red oyu vereceği.

Sitelerde Paylaş

II. Cumhuriyetin nitelikleri

anayasa

MADDE 1. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

MADDE 4. – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

ataturk bu ulkenin temelini sağlam attı..birşey olacağını sanmıyorum.halk kendi isteğiyle kendini irana çevirir ama zorla birşeyleri yaptıramaz kanun var nizam var.gelipte kimse benim özgürlüğüme karışamaz katliam çıkar

tarihinde predator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz darbe marbe diyorsunuz ama Büyükanıt'ın tek dediği şey " benim niye konuşamayacağımı bir düşünün " , " Benim hukuki bir konuda neden yorum yapamayacağımı bir düşünün " , " Benden hukuki bir konuda yorum yapmamı beklemezsiniz ", " izliyoruz", " ihtiyaçlarınızı anlıyorum " gibi saçma sapan laflar. Doğru dürüst ne demek istediği bile anlaşılmıyor..

tarihinde Abdurrahman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Siz darbe marbe diyorsunuz ama Büyükanıt'ın tek dediği şey " benim niye konuşamayacağımı bir düşünün " , " Benim hukuki bir konuda neden yorum yapamayacağımı bir düşünün " , " Benden hukuki bir konuda yorum yapmamı beklemezsiniz ", " izliyoruz", " ihtiyaçlarınızı anlıyorum " gibi saçma sapan laflar. Doğru dürüst ne demek istediği bile anlaşılmıyor..

Şuanda demokrasicilik oynamak zorunda hissediyor kendisini belki de.

Günü geldiğinde demokrasiyi akp'nin başına yıkacak belki de TSK.

Bunu bilemeyiz.

Sitelerde Paylaş
Şuanda demokrasicilik oynamak zorunda hissediyor kendisini belki de.

Günü geldiğinde demokrasiyi akp'nin başına yıkacak belki de TSK.

Bunu bilemeyiz.

yav bu memleket darbelerden ne fayda gördü anlamak mümkün değil ya darbe isteyenler ya bu memlekete düşmanlık ediyorlar ya da yüksek sıcaklık beyin hücerelerinde tahribata yol açtı :angry:

Sitelerde Paylaş

AKP kapatılmadı. Rejimin korunması için seçim barajı %5'e düşmeli belki daha aşşağı çekilmeli. Tamamen DTP için konmuş bu baraj rejimi tehdit eder hale geldi. DTP o baraj olsa bile zaten meclide girmekte. Bunun anlamı kalmadı. Gelecek seçimlerde baraj aşşağı çekilmeli diye düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

herkese slm öncelikle

yaw bir defa abd zihniyetini ortadan kaldırmak bu ülkenin ortak sorunu .sadece abd yi değil diğer bütün ülkeleri ve sömürmeye calışan bütün ideolojileri ortadan kaldırmak lazım bu ülkenin istikbali için . ama bunu darbe yaparak halledemez sin .çünkü başa kim gelirse gelsin abd ye köpeklik yapar .bu şu an için değişmez bir süreç bütün dünyada! ama sizler devamlı keseri kendi tarafınıza yontup konuşduğunuz için basit geliyor .sizler SAM AMCANIN itliğini istemiyorum diyorsunuz ama lenin köpekliğini isteriz diyorsunuz.... bizler hiç bir insanın ideoljisini ve hiç bir ülkenin rejımını istemiyoruz bu konuda sizle bizim aramızdaki fark bu işteeeee

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar akp kapatılmadığı için daha güçlü olacak,ülkeyi yabancılara peşkeş çekiyorlar fetoşçular bir yandan ABD işbirlikçiliği yapıyor bizim müslolar uyuyor.Yabancı sermaye toprağımızdaki altına göz dikmiş müslolar bunu övgü malzemesi yapıyorlar.Tam bağımsız Türkiye diyeni ergenekoncu ilan edecekler nerdeyse.

Sitelerde Paylaş
herkese slm öncelikle

yaw bir defa abd zihniyetini ortadan kaldırmak bu ülkenin ortak sorunu .sadece abd yi değil diğer bütün ülkeleri ve sömürmeye calışan bütün ideolojileri ortadan kaldırmak lazım bu ülkenin istikbali için . ama bunu darbe yaparak halledemez sin .çünkü başa kim gelirse gelsin abd ye köpeklik yapar .bu şu an için değişmez bir süreç bütün dünyada! ama sizler devamlı keseri kendi tarafınıza yontup konuşduğunuz için basit geliyor .sizler SAM AMCANIN itliğini istemiyorum diyorsunuz ama lenin köpekliğini isteriz diyorsunuz.... bizler hiç bir insanın ideoljisini ve hiç bir ülkenin rejımını istemiyoruz bu konuda sizle bizim aramızdaki fark bu işteeeee

Ben ABDyide Leninide istemiyorum,tam bağımsız Türkiye istiyorum.Darbe olacaksa olsun,yeterki bu uşaklar defolsun.

Sitelerde Paylaş
herkese slm öncelikle

Bence sizde Sam Amca'dan yanasınız ve ona hizmet ediyorsunuz. Siz istesenizde istemesenizde. Bu bir sistem meselesi. Şahısların önemi yok. Sistem kapitalizm olduğu sürece Sam Amca'ya uşaklık yapmaya devam edeceksiniz. İstesenizde istemesenizde...

Sitelerde Paylaş

darbeyle demoksi sağlanmaz,ülke de kurtulmaz. şeriatcı siyasileri ortadan kaldırabilecek olsa bile zararı yararından çok olur. da darbeyi ordudan bekleyip düzenin çarklarından olan hep şikayet edip de bişey yapmayan arkadaşlar örgütlenseler, Halk ihtilali, devrim yapabilseler. illa sosyalist de olması önemli değil (gerçi olması temennimizdir) , herkesi ortak payada buluşturabilen bir anti-emperyalist devrim olsa da yeter bu ülke çok ileri gider.

tarihinde tesnago tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Arkadaşlar akp kapatılmadığı için daha güçlü olacak,ülkeyi yabancılara peşkeş çekiyorlar fetoşçular bir yandan ABD işbirlikçiliği yapıyor bizim müslolar uyuyor.Yabancı sermaye toprağımızdaki altına göz dikmiş müslolar bunu övgü malzemesi yapıyorlar.Tam bağımsız Türkiye diyeni ergenekoncu ilan edecekler nerdeyse.)

ya arkadaşım niçin korkuyorsun bu kadar abd itlerinden . (yanlış anlama ben akp yi savunduğumdan değil siz fikirlerinizle çatıştığımdan bur dayım) ama şu küçülen dünyada ne yapalım kendi kabuğumuza çekilip konuşmayalımmı arap ülkeri gibi

sen git abd den istediğin gibi mal mülk sahibi olabilirsin onlar korkmuyorda sana noluyor . biz ler zamanı geldiğinde birlik olursak bütün sorunlar ortadan kalkar . eğer tabi sırf islamın inadına bu sözleri sarf etmiyorsanız

------------------------------------------------------------------------

TÜRKÜ ÜN TÜRKDEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

ATATÜRK

Sitelerde Paylaş
Bence sizde Sam Amca'dan yanasınız ve ona hizmet ediyorsunuz. Siz istesenizde istemesenizde. Bu bir sistem meselesi. Şahısların önemi yok. Sistem kapitalizm olduğu sürece Sam Amca'ya uşaklık yapmaya devam edeceksiniz. İstesenizde istemesenizde...

heeeeeeeeeeee belli sam amcadan yana olduğumuz yatlar katlr her biiş var . sorun ne biliyomusun kardeşim para, eğer bu sende varsa insanları sen bir sayfalık ideolojinle bile yersin .ozaman bilim sende olur her biiş .bu iş için köklü bir devrim yapmak lazım ama senin dediğin gibi değil .ATATÜRKÜN yaptığı gibi

------------------------------------------------------------------------

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

M.K.ATATÜRK

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...