Jump to content

Kuran kursu çöktü 17 ölü 27 yaralı

Recommended Posts

Müslümanlar, tanrıya inanmayanların cezalandıralacağını ve azap çekeceğini düşünüyorlar fakat nedense pekte öyle olmuyor..

işte kuran kursu çöktü ve 17 kız çocuğu hayatını kaybetti? şimdi tanrı bunları neden öldürdü? hemde tam namaz kıldıkları anda..

ne suçları vardı acaba?

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=L...e=01Agustos2008

http://haber.mynet.com/detay/yasam/Hepsi-n.../X1217576709140

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

konuyu değiştirmeden, cevap versen? neden tanrı kendi müritlerini sürekli cezalandırıyor? hemde daha küçücük çocukları??

ona cezalandırma denmez..çok güzel bir makama ulaştırma denir..

namaz kılarken ölmek bir müslüman için en büyük ödüldür..

Sitelerde Paylaş
namaz kılarken ölmek benim en büyük dileklerimden biridir..

Umarim dilegin en kisa zamanda gerceklesir.

O cocuklarin kendi iradeleriyle böyle bir sey dileme sanslari bile yoktu.

2500 nüfuslu köyde, 4 tane kuran kursu ve üstelik iki taneside diyanetin. Eminim bir tane okul vardir ve 1. sinif ögrencileriyle 5. siniflar, yer yoklugundan ayni odada egitim görüyorlardir.

Sitelerde Paylaş
ona cezalandırma denmez..çok güzel bir makama ulaştırma denir..

namaz kılarken ölmek bir müslüman için en büyük ödüldür..

kendini avundurmaya devam et..burada 17 hayattan bahsediyoruz ve onların ailelerinden..

onların aileleri şu anda nasıl perişandır biliyormusun?

ve yanarak ölmek en acı ölümlerden birisidir..ve tanrı nedense bunu kendi müritlerine uygun gördü..

tarihinde 0bs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O cocuklarin kendi iradeleriyle böyle bir sey dileme sanslari bile yoktu.

demekki bazı şeylere dileyince ulaşılmıyor..örneğin o çocuklar..ne kadar büyük bir makama erdiler...Allah herkese nasip etmez.

Sitelerde Paylaş
ve yanarak ölmek en acı ölümlerden birisidir..ve tanrı nedense bunu kendi müritlerine uygun gördü..onların aileleri şu anda nasıl perişandır biliyormusun?

HZ Eyyübün çocuklarıda evleri başlarına yıkıldı vede öldüler..

EYYÜP peygamber Allah a okadar bağlı idiki bunun haberini getiren şeytanı huzurundan kovmuş ve "çocuklarımı Allah yarattı Allah öldürdü.ondan geldik ona gideceğiz " diyere büyük bir sabır ve teslimiyet örneği göstermiştir.

tarihinde Kaybolan Yıllar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
demekki bazı şeylere dileyince ulaşılmıyor..örneğin o çocuklar..ne kadar büyük bir makama erdiler...Allah herkese nasip etmez.

Tabii, ateistler ölünce Allah cezalandırdı, müslümanlar ölünce allah ödüllendirdi.. :rolleyes: :rolleyes: Bizde kılıf çok minareye :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
masallara değil gerçeklere bakacaksın..merak ediyorum senin çocuğun böyle bir şekilde ölse..

acaba neler düşünürdün?

olmayacak şey değil..

elbette ağlardım elbette hüzünlenirdim..ama sonuç olarak "ALLAH tan geldik Allah a gideceğiz"

ayrıca Eyyüp peygamberin varlığıda kuranda belirtilmiştir..

Tabii, ateistler ölünce Allah cezalandırdı, müslümanlar ölünce allah ödüllendirdi.. :rolleyes: :rolleyes: Bizde kılıf çok minareye :lol: :lol:

böyle birşeyin benim klavyemden çıktığını hatırlamıyorum

Sitelerde Paylaş
Seni bilmiyorum, daha yeni sayılırım bu forumun son dönemine. Zaten bu genel anlamlı bir eleştiriydi, sen arada kaldın. :D

ölümün ceza olacağını düşünmek zaten saçma olur..sonuçta müslümanlarda ölüyor bu dünyada..

Sitelerde Paylaş

Demek ki bu binalar böyle çürük yapılmalı ki namaz kılarken başlarına çöksün ve önemli bir makama ulaşsınlar. Acaba o binayı böyle çürük yapan sorumlular aslında bir nevi sevaba girmiş mi oluyor? O zaman bugün kutlu bir gün olmalı müslümanlar için!

:o

tarihinde Pisicik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

katılıyorum pisicik, öyleyse tüm camilerde çürük yapılsın hergün birisi çöksün ki; hergün yüzlerce insan çok güzel bir makama ulaşsın..

ayrıca o binayı yapan mütahit de ne sevap kırmıştır şimdi..cennette 2 huriyi daha garantiledi..

Sitelerde Paylaş
katılıyorum pisicik, öyleyse tüm camilerde çürük yapılsın hergün birisi çöksün ki; hergün yüzlerce insan çok güzel bir makama ulaşsın..

ayrıca o binayı yapan mütahit de ne sevap kırmıştır şimdi..cennette 2 huriyi daha garantiledi..

obs ne anlatmaya çalışıyorsun..

bi binanın yıkılması için ille çürük olmasımı lazım..

hele bi kalorifer kazanı patlasın sen gör bak nasıl yıkıyor binayı..isterse çelikten olsun..

müslümanların cenneti kazanmak için ekstra ibadetlere ihtiyacımı var sanki..

ikidebir yok iki huriyi garantiledi bilmem ne..hadi yaylan..

Sitelerde Paylaş
obs ne anlatmaya çalışıyorsun..

bi binanın yıkılması için ille çürük olmasımı lazım..

hele bi kalorifer kazanı patlasın sen gör bak nasıl yıkıyor binayı..isterse çelikten olsun..

müslümanların cenneti kazanmak için ekstra ibadetlere ihtiyacımı var sanki..

ikidebir yok iki huriyi garantiledi bilmem ne..hadi yaylan..

yok ille de çürük olması lazım değil fakat namazda ölünce büyük mükafat varsa tüm camileri o zaman çürük yapsınlar ve sizin müslümanlar ölüp çabucak kavuşsunlar hurilerine..

ayırca huri lafı hoşuna mı gitmedi? bunu ben değil kuran söylüyor..

ne kadar sevap o kadar huri değil mi?

Sitelerde Paylaş

bende ateist bir insanım ama arkadaş bu tür dalga geçen,saldırgan bir tutum yakışmıyor kimseye.. inanlara,inançlara saygılı olmayı öğrenmek lazım..sonra forumun her yerinde aman ateistleri öldürüyorlar öyle böyle şeklinde mesajlar geçiyor önce saygı gösterin sonra saygı bekleyin. habere de çok üzüldüm

Sitelerde Paylaş
bende ateist bir insanım ama arkadaş bu tür dalga geçen,saldırgan bir tutum yakışmıyor kimseye.. inanlara,inançlara saygılı olmayı öğrenmek lazım..sonra forumun her yerinde aman ateistleri öldürüyorlar öyle böyle şeklinde mesajlar geçiyor önce saygı gösterin sonra saygı bekleyin. habere de çok üzüldüm

senin ateist olmadığına adım gibi eminim..yukarıda saldırgan bir tavır yok, sadece kuranda söylenenleri söylüyoruz..

inançlara her zaman saygılıyım, ama bana ucu dokunmadığı sürece..eğer bir din ona inanmadığım için beni tehdit ediyor, müritlerine beni öldürmeyi emrettiriyor ve kitabının içinde ona inanmayanlara sürekli hakaret ediyorsa, benden de o kadar saygı görür..

umarım anlatabildim!

Sitelerde Paylaş

Benim anlamadığım, bu durumda sevabı müteahhit mi alıyor yoksa kalorifer kazanını yanlış yere koyan mı?

Sevgili Tesnago, emin olun ki herkes çok üzüldü bu duruma. Özellikle de Konya şehir merkezinden çok uzağa, dağların bayırların arasına o çocukları resmen hapseden bir zihniyet ve ailesinden uzaklaştırılmış zavallı yavrular olması olayı daha acıklı kılıyor.

Herşeyi bilen devlet bunca çocuğun resmen hapis hayatı yaşatılmasını bilmiyor.

Olay müslüman-ateist olayı değildir. Olay insan hakkı ihlalinin çürümüş bir sistemde vuku bulmasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...