Jump to content

Kuran kursu çöktü 17 ölü 27 yaralı

Recommended Posts

yok ille de çürük olması lazım değil fakat namazda ölünce büyük mükafat varsa tüm camileri o zaman çürük yapsınlar ve sizin müslümanlar ölüp çabucak kavuşsunlar hurilerine..

ayırca huri lafı hoşuna mı gitmedi? bunu ben değil kuran söylüyor..

ne kadar sevap o kadar huri değil mi?

Allah katında belli makamlara kavuşmak hurilere kavuşmak anlamınamı geliyor sanıyorsun..

dünyadada kızlar var adeta huri gibi dimi..

müslüman erkekleri siz dünyada robocop filanmı sanıyorsunuz yada hiç hayatında güzel kız görmemiş,dokunmamış kişilikler olarakmı görüyorsunuz..

yanılıyorsunuz işte.

obs gibi ateistler bizden saygı ve hoşgörü beklemesin..zaten beklemeyede hakkı yok..

tarihinde Kaybolan Yıllar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allah katında belli makamlara kavuşmak hurilere kavuşmak anlamınamı geliyor sanıyorsun..

dünyadada kızlar var adeta huri gibi dimi..

müslüman erkekleri siz dünyada robocop filanmı sanıyorsunuz yada hiç hayatında güzel kız görmemiş,dokunmamış kişilikler olarakmı görüyorsunuz..

yanılıyorsunuz işte.

obs gibi ateistler bizden saygı ve hoşgörü beklemesin..zaten beklemeyede hakkı yok..

memeleri "yeni tomurcuklanmış kızları" vaad eden kuran değilmiydi? yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum..

ayırca sürekli konuyu değişmeden önceki iletimde ki soruma cevap versen?

Sitelerde Paylaş

İnsanın inanası gelmiyor,kaçak yapılan bir kursta 17 kız cocuğu ölüyor ve güya kendine müslüman diyen bazı zavallılar Allahın takdiri ne mutlu onlara teşke bende namaz kılarken ölsem diyebiliyor.Öncelikle inac doğruluğu ispatlanamayan konularda sözkonusudur ve inanmak veye inanmamak olağandır.namaz kılarken ölmek bir müslüman için mutlu bir ölüm şekli olabilir ama bu gerizakalılık kanunsuzluk sonucu yapılan bir binanın çökmesi sonucu olunca buna sevinilmez,içinde vijdan olan her insanın bunun bir cinayet olduğunu söylemesi gerekmektedir.

Kapı kapı dolaşıp kuran kursu için para toplayan insanlara sorgusuz sualsiz para verip bu tür binaların yapılmasına yardım eden müslüman kişiler şimdi bu binada ölen cocuklar için sorumluluk duymaktamıdırlar yoksa islama hizmet ettiklerini düşünüp cennetmi beklemektedirler.

Zümrüt apartmanı çöktü 92 kişi öldü,sözde hızlı tren devrildi,bayrampaşada kazan patladı onlarca insan öldü,gaziosmanpaşada bomba patladı yine onlarca canımız gittti.Ölüme ne kadar alıştık!

Asıl önemli olan fıratın kıyısında ölen koyunun vebalinin kendisinde olduğunu söyleyen idarecilerimiz acaba ne olursa kendilerini sorumlu hissedip utanıp istifa etme onurunu gösterecektir.Bu olayda bakalım sorumlu kimi gösterecekler?Yoksulluk çeken bunca insanımız varken biz milletvekillerimize,valilerimize,kaymakamımıza maaş veriyorsak bunlar bu parayı yetki kullandıkları içinmi almaktadırlar?Bilmezlermiki her yetkinin sorumluluğu da olmalıdır.sivasta onca insan diri dir yakıldı kim istifa etti?

Ben kendi adıma benim verdiğim vergiyle yaşayan ve kendi sorumluluğuna giren bu tür ihmal cinayetlerine suç ortağı olan ve hala koltuğunda utanmadan sıkılmadan oturan her türlü sorumluya öncelikle en baş sorumluya (bu kimdir sizce?) hakkımı helal etmiyorum,boğazından haram lokma geçmesine de aldırmıyorlarsa ne diyelim ki, yiyin efendiler yiyin den başka!

Sitelerde Paylaş

sevgili convert ne yazıkki bir şekilde bizi yönetenler bizim layık olduğumuz insanlarki secilebiliyorlar.Atatürk gibi büyük bir lider yetiştirebilmiş bir ülke ne yazıkki bunlara kaldı.Atatürk hangi ülke liderinin yanında ezilmiştir?arabistan kralını kendilerinden üstünmüşcesine ayağına getirmek varken otelinde ziyare eden lider bizim liderimiz olmamalıdır.

Nasıl müslüman olduk?Bu konuda bilgi sahibi olupta araplara hala sempati duyan bir türk varsa sanırım vatan haini olmasa da millet hainidir.Yıllarca Türk yurtlarını basıp erkeleri öldürüp kadın ve cocukları köle olarak satan bu arap milletine hala özenen bir insan varsa kanını kontrol ettirmelidir bence.saygılar.

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar, tanrıya inanmayanların cezalandıralacağını ve azap çekeceğini düşünüyorlar fakat nedense pekte öyle olmuyor..

işte kuran kursu çöktü ve 17 kız çocuğu hayatını kaybetti? şimdi tanrı bunları neden öldürdü? hemde tam namaz kıldıkları anda..

ne suçları vardı acaba?

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=L...e=01Agustos2008

http://haber.mynet.com/detay/yasam/Hepsi-n.../X1217576709140

burada tartışılacak konu, allah yada din olmamalı ister ateist olalım ister müslüman, sonuç ta 17 kız çocuğunun öldüğü bir olaydan bahsediyoruz hadi bu çocuklara saygımız yok ölülere bari saygı duyalım. ölenler müslüman olsun olmasın çocuktular. asıl tartışacağımız adam gibi planı projesi çizilmeden belli belirsiz vakıflar tarafından yaptırılan derme çatma kuran kursu yada okullar olmalıdır. bu çocukları değil bu çocukların bu kurslara gelmesini sağlayan tarikatları ve aileleri tartışmalıyız. ailelerine sabır diliyorum saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Ümit Zileli "Sesli Gazete" diye bir program yapıyor. Dün öğrendim. Programın sonuna denk geldim. Bir uyarı üzerine düzeltme yapıyor. Mustafa Balbay, Kuran Kursu'nun Süleymancılar'a ait olduğunu söyleyince zileli hazretleri. "oh oh" demiş Bu bölümü kaçırmışım ama dediğim gibi düzeltme yaparken öğrendim. Zileli'nin, düzeltme konuşması şöyleydi. "Oh oh, vah vah anlamındaydı"... "Hade len" diye cümlemi başlatıp, okkalı bir küfür hazırlığında iken yanımdaki kişi, benden kat kat okkalı bir küfür edince sustum....

Zileli, gerçek duygularını ağzından kaçırmış... Buradaki bir çok ateistte, büyük bir mutluluk yaşamışlardır mutlaka... Kim ki bu olaydan mutluluk duyuyor, arkadaşıma havale ediyorum...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Amma uzattınız bu meseleyi yahu... Sadece kuran kursları mı kaçak olarak inşa ediliyor? Sadece kuran kurslarının mı binası çöküyor?

Kuran kursları apayrı mesele ama bu olayın çöken binanın kuran kursu olup olmamasıyla alakalı olduğunu zannetmiyorum. Kaçak yapılaşma ve dayanıksız yapılar genel bir sorun. Kuran kursu değil de bir okul, bir hastane ya da bir apartmanda da bu meydana gelebilirdi. Tartışılacaksa bence bunun üzerine tartışılmalı. Ölen kişi türbanlıymış, namaz kılıyormuş, Atatürk'ü değil de Humeyni'yi seviyormuş bir önemi yok. Ölen en nihayetinde insan...

Sitelerde Paylaş

Şunu söylemeden geçemeyeceğim:

Harun... Normalde insanların cehaletine, bağnazlığına yüklenmek istemem. Ben bu tip insanların rehabilite edilip topluma kazandırılabileceğini düşünürüm. Ama senin durum vahim. Sen ya gözetim altında tutulup zararsızlaştırılmalısın ya da imha edilip gen havuzundan ayıklanmalısın.

Namaz kılarken ölmekmiş... Git namaz kıla kıla geber, milletin yaşama hakkına burnunu sokma. Allahına da allahının katına da sövdürme!

Sitelerde Paylaş
Şunu söylemeden geçemeyeceğim:

Harun... Normalde insanların cehaletine, bağnazlığına yüklenmek istemem. Ben bu tip insanların rehabilite edilip topluma kazandırılabileceğini düşünürüm. Ama senin durum vahim. Sen ya gözetim altında tutulup zararsızlaştırılmalısın ya da imha edilip gen havuzundan ayıklanmalısın.

Namaz kılarken ölmekmiş... Git namaz kıla kıla geber, milletin yaşama hakkına burnunu sokma

al işte.tam bi gerizekalı vatandaş örneği..

ulan ölümden kim kaçabilmiş..ecelden kim geri durabilmiş sazan balığı..

bana hiç ölmeyecek bir insan gösterebilirmisin dünyada.sende bi gün gebereceksin...ve gebermenede birşey sebeb olacak..

Sitelerde Paylaş

18 kişi ölüyor, sebebi tamamen ihmalkarlık, tedbirsizlik, ve dolandırıcılık, bir tane şikayetçi yok.

Bu kazada hayatını kaybeden yavruların hakkını aramamak, hayatını kaybedenlere yapılmış büyük bir hakarettir. Nasıl böyle birşey olabilir anlayamıyorum.

İslam'da hak arama yok mu?

Bu cahillik falan değil; vatandaşlığın reddiyesidir.

Sitelerde Paylaş

thecrow inanmıorum.ilk defa sana katılıorum.ewt ne olursa olsun ölenler insan .biri cami inşatında mı neydi çinde ölenler için hoş olmayan şeyler söylemişti..dimi 1 mayıs 1977 ölende insan.2 temmuzda ölenlerde.ne kadar kabul etmesekte teröristlerde.hümanist bir insanım. .ölenler daha çocuk. yaaa:(

Sitelerde Paylaş

Sevgili kaybolan yıllar umarım daha fazla yıllar kaybetmeden insani düşünceyi islami düşünceyle karıştırmaktan kurtulursunuz.Öncelikle müslüman olmanın ilk şartı insan olmaktır,yani insani değerlerle dini değerler çelişmez.Hangi insani değerlerle neredeyse iyiki öldüler türünden yazılar yazabiliyorsunuz anlamakta zorlanıyorum.

Allah uğrunda ölmek elbetteki her inanan için büyük bir mertebeye ulaşmanın bir yoludur,ama öncelikle bu kişinin kendi secimiyle olmalıdır.Sözgelimi bir müslümana bomba bağlayıp zorla canlı bomba yaparak düşmanın tankının altına sokup patlatırsanız bu o insanın mutlu olacağı anlamına gelmezse ölmeyi kendi iradesi ile seçmemiş bu 17 çocuk içinde ne mutlu bir ölüm şekli diyemeyiz.

bir örnek daha verecek olursak anneniz babanız ve cocuğunuz arabada iken haçça gitmek için yolda olduğunuzu düşünelim siz dikkatsizlik sonucu kırmızı ışıkta geçseniz veya hatalı sollama yaparak bir tırın altına girseniz,ne mutlu iyiki öldülermi demeliyiz? İnancımıza göre canımız Allahın bize emanetidir ve onu korumakla mükellefiz.Bir insan öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir diyen bir dinin mensubu olarak buradaki ihmallere tepki vermeniz gerekirken nasılsa hepimiz öleceğiz allah böyle ölmeyi nasip etsin derken iyi niyetli ama düşüncesizce ve önyargılı bir şekilde yazdığınızı sanmaktayız.

olayın bir kuran kursunda olması önemli değil bar bile olsa yitirilen canlar vardır ve can almak Allaha mahsustur.Burada sizden beklediğim yazık olmuş allah rahmet eylesin sorumlular cezasını çekmelidir şeklinde bir yazı olmalıyken sanırım ateist bir sitede savunma mekanizmasıyla kuran kursuna laf gelmesin diye bu ölüm şeklini savunma durumunda kendinizi hissttiniz.Öncelikle inaç bilimsel olarak tartışıldığında bilime yenik düşmek zorundadır.Adı üstünde inaç olan bir şeyi bilimsel kurallarla acıklamak herzaman mümkün değildir.İsanın babasız doğması inaç olarak mucizeyle acıklanabilir ama işi bilime dökerseniz sanırım Hz.meryem bir çok çirkin iddianın öznesi olacaktır.

islam adına cevaplar vermeye calışmanız takdir edilecek bir durum ama üzülerek söylemek gerekirse ateist dostlarımız kadar yaterli bilgi birikimine sahip olmadan böyle bir tartışmaya katılıyorsunuz ve yetersizliğinizi hakaretlerle örtmeye çalışıyorsunuz.kimseye birşey ispat etme zarüretiniz yoktur.Ben böyle inanıyorum dersiniz olur biter.Mantık kurallarıyla allaha ulaşabilirsiniz ama bu sadece içinde inaç ihtiyacı duyan kişiler için tatmin edicidir,Allahı fizik kanunu gibi formüllerle bulmaya çalışan ateist arkadaşlarımızı hiçbir şekilde tatmin etmemiz mümkün olamaz,nasılki onlarında sizi tatmin edemeyeceği gibi.

bu forumda ne kadar kızsanızda sanırım bilmediğiniz bir çok şeyi doğru veya yanlış öğrenmiş bulunmaaktasınız.Size düşen yazılan eleştirilere yaterli bilginiz varsa cevap vermek yoksa araştırmak bulamadıysanızda dürüstçe bu konuda yeterli bilgim yok diyebilmenizdir.saygılar.

Sitelerde Paylaş

oraya çocuklarını gönderen ailelerin mantaletisi ne acaba..? 12 - 13 yaşındaki çocukların yeri annesinin babasının yeridir. yobazların din öğretiyoruz diye açtıkları yatılı kuran kursları değildir.

sanırım 17 ölü var. bir o kadar da hatta daha fazla yaralı. sonuçta orada ölenler yaralanlar çocuklar. insanım diyenin üzülmemesi elde değil.

Sitelerde Paylaş
HZ Eyyübün çocuklarıda evleri başlarına yıkıldı vede öldüler..

EYYÜP peygamber Allah a okadar bağlı idiki bunun haberini getiren şeytanı huzurundan kovmuş ve "çocuklarımı Allah yarattı Allah öldürdü.ondan geldik ona gideceğiz " diyere büyük bir sabır ve teslimiyet örneği göstermiştir.

Hasta olunca doktora gidiyormusun yada ilac aliyormusun?

Sitelerde Paylaş

Bir de çocukların ebeveynerinden hiç biri şikayette bulunmamış...

Hiç biri çocuğunun ardından hesap bile sormamış...

Çocuk yapıp sokağa atmak dışında ne bilir çamurda yaşayan bu tuhaf insanlar...

Çocuklar için gerçekten çok üzgünüm ama onları gönderen aileleri perişan olduysa (sanmıyorum ya) çok sevinirim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...