Jump to content

Dünya Barışı İçin...

Recommended Posts

Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazıyı tarafsız bir biçimde yazdım ve ben nazi değilim.

İlk olarak savaşların kimler tarafından çıkarıldığına bakalım.

Birinci dünya savaşı, bu savaşa ABD’nin dahil olması, ABD’nin Japonya’ya ambargolar uygulaması ve Japonları Perl Harbor’a saldırmaya teşvik etmesi. Vietnam savaşı, 2. dünya savaşında Amerikalıların bir şekilde Alman denizaltılarının Amerikan gemilerini batırmalarına teşvik etmeleri ve böylece Amerikanın da savaşa dahil olması, Amerikanın Afganistan’a saldırması ve Irak’a girip katliam yapması. İsrail’in canı istediğinde çevredeki ülkelere girip insanları katletmesi.

Gördüğünüz gibi saymakla bitmiyor ve liste uzadıkça uzar. Tüm bunların elebaşı Amerika.

Amerika da yahudiler tarafından yönetiliyor. Tüm bu savaşları yahudiler paralarına para katmak için yapıyorlar. İnsan hayatını hiçe sayıyorlar. Bunu yaparken de en büyük etken olarak din’i kullanıyorlar, yığınları kontrol altına almak içinde din’i onlar uydurdular.

Tüm bu savaşlar da milyonlarca insan öldü. Evet hepsi yahudiler yüzünden öldüler. Bütün milletler bundan dolayı acı çekiyorlar. Amerikalılarda, Avrupalılarda, Asyalılarda, Afrikalılarda, Hepimiz.

Hitler kitabı kavgam da Yahudilerin bütün milletlerin düşmanı ve karaveba olduğunu anlatmıştır. Bu yüzden insanlığın huzuru için bu ırkın yeryüzünden silinmesi gerektiğini savunmuştur. Evet, o gerçeği keşfetmişti. Bunu başarmak içinde insanlara söylemek yetmezdi, tek bir çare vardı o da dünyayı fethederek insanlığı bu hastalıktan temizlemek.

Bu yüzden Hitler bir hümanistti.

İnsanlık düşmanlarını yok etmek vahşet değildir, asıl vahşet onlara göz yumup diğer insanların katledilmesine seyirci kalmak ve maşa olmaktır.

Dünyadaki Yahudilerin nüfusunu toplasanız 20 milyon’u geçmez. Ama bu zeki ırk bu kadar az olmalarına karşın dünyaya hükmediyor. Şimdi bir üçüncü dünya savaşının çıktığını düşünürsek bu savaşta ölü sayısı müthiş bir şekilde fazla olur. Masum insanlar birbirlerini öldürür ve asıl düşmanlarsa zenginliklerine zenginlik katarak yaşamaya devam ederler.

Şimdi soruyorum, 20 milyonluk nüfusa sahip olan vebanın yok olması mı, yoksa milyonlarca insanın birbirini yok etmesi mi daha iyidir?

Kimse insan hakları demesin, burada savunduğumuz şey zaten insan haklarıdır.

İnsanların birbirini öldürmesini istemiyorum ve tüm bu kötülüğün kaynağının yok edilmesi gerektiğini savunuyorum.

Elvis

Sitelerde Paylaş

Birinci Dünya savaşının esas çıkış nedeni, Sömürgesi olmayan Almanya'nın ürettiği malları İngiliz ve Fransız sömürge ülkelerine satamaması, bu ülkelerin ona izin vermemesi, sömürgecilikte geç kalan Almanya'nın bi bahane bulup savaş başlatmasıydı vsvs.. İkinci Dünya savaşı da aslında bir romantiğin intikam alma güdüsüydü, neyse...

Konumuza gelirsek, Böyle şeyler çift taraflı suçlardır. Onlar da Yahudilerin oyununa gelmesinler, zaten hesaplarına geldiklerri için öyle davranıyorlardı. Onlarda da hani cevher var ne de olsa. Saddam örneği, "Kuvvey'te beni saldırttılar", kardeşim sende o cevher vardı zaten..

Yine konumuza dönersen Yahudiler bilim tarihine yüzlerce bilim insanı kazandırmıştır keza sanat, edebiyatta da öyle..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elvis dünyada yaşayan insanlar tek bir fikre sahip olmadıkça dünyada vahşet bitmeyecektir.

Sen ateist ben müslüman diğeri hristiyan olduktan sonra savaş herzaman olacaktır.

Elbette yahudiler dünyanın başbelasıdır ama dediğim gibi bu ırkı yerüyüzünden silmekle hiç birşey elde edilmez.

Onları bu emellere zorlayan fikirleridir.

Yeryüzünden vahşetin silinmesi için tek fikir kalması lazım.

Çünki insanları birbirine düşüren farklı fikirlerdir.

Buda mümkün değildir.

Dolayısıyla insanlığın kaderinde var acı çekmek.

Sitelerde Paylaş
Birinci Dünya savaşının esas çıkış nedeni, Sömürgesi olmayan Almanya'nın ürettiği malları İngiliz ve Fransız sömürge ülkelerine satamaması, bu ülkelerin ona izin vermemesi, sömürgecilikte geç kalan Almanya'nın bi bahane bulup savaş başlatmasıydı vsvs.. İkinci Dünya savaşı da aslında bir romantiğin intikam alma güdüsüydü, neyse...

Konumuza gelirsek, Böyle şeyler çift taraflı suçlardır. Onlar da Yahudilerin oyununa gelmesinler, zaten hesaplarına geldiklerri için öyle davranıyorlardı. Onlarda da hani cevher var ne de olsa. Saddam örneği, "Kuvvey'te beni saldırttılar", kardeşim sende o cevher vardı zaten..

Netice ile bunların sebebinin ne olduğunu biliyoruz.

Yine konumuza dönersen Yahudiler bilim tarihine yüzlerce bilim insanı kazandırmıştır keza sanat, edebiyatta da öyle..

Elbette öyle yahudiler var. Aralarından iyiside çıkabilir, ama genel olarak baktığınız zaman hemen hemen hepsi ırkçıdır.

Sitelerde Paylaş

İlk olarak iki Dünya Savaşını da Amerika başlatmadı. Pearl Harbor olayının 1. Dünya Savaşında olduğunu zannetmen senin cehaletini ortaya koyuyor. Pearl Harbor'da Amerikan donanması Japon uçakları tarafından yok edildi. Japonya o devirde ırkçı ve emperyalist bir yayılmacılıkla Kore ve Çin'i işgal etmiş katliamlar yapmıştır.

İkincisi Yahudiler Amerikayı yönetmiyor. Yahudiler kendi ülkeleri İsrail dışında hiçbir ülkeyi yönetmiyor. Yahudilerin dünyayı yönettiği iddiasına inananlar, aynı dünyayı masonların yönettiğine inanan Harun Yahya gibi, yahut uzaylı kertenkele-insanların yönettiğine inanan David Icke gibi paranoyak akıl hastalarıdır.

Yahudiler de senin benim gibi insanlardır. Ama Yahudi nefreti çok köklü ve skidir. Avrupa'da yüzyıllar boyunca zulüm gördüler. Bunun sebebi herşeyden önce din kaynaklıdır. Hristiyanlar Yahudilerin İsayı kabul etmemelerinden dolayı onlardan nefret ettiler. Ayrıca Yahudilerin kendi vatanlarından sürülmüş bir şekilde yabancılar olarak o milletlerin aralarında yaşamaları onların her zaman "yabancı" olarak görülmeleri ve şüpheyle karşılanmalarına sebep oldu. Katolik Kilisesinin engizisyonlarında zulüm gördüler. Martin Luther'de Yahudilerden din kaynaklı sebeplerle nefret etti. Hitler zamanında ise bu din kaynaklı nefrete ek olarak aynı zamanda Yahudilerin asimile olmamaları, ve genel olarak entelektüellerinin sol fikirde olmaları sonucu milliyetçilerin nefretini kazandılar. Bunun üstüne eklenen Rusya Gizli Polisinin uydurduğu Protokoller gibi ve Hitler'in de inandığı Yahudilerin finans piyasasında işler çevirdiğine dair, yahut Komunizmin ve Kapitalizmin Yahudilerin hain planları olduğuna dair (evet, çelişkili bir biçimde hem kapitalizmden hem komunizmden Yahudiler sorumlu tutuldu) oluşan ve genel olarak Yahudilerin gizli ve kötü niyetli işler çevirdiğine dair inançlar, aynı eski çağlarda Yahudilerin şeytana çocuk kurban edip kanlarını içtikleri inançları gibidir, aynı paranoyak şüpheci yüzyıllara dayanan ırkçı ve dinci nefretin sonucudur. Hitler'in milliyetçi/ırkçı doktrini zaten bilimsel temellere değil, 19. yüzyıl sahte "ırk bilimlerine" dayanan uyduruk birşeydi. Yahudiler hakkında da yalan dolan şeylere inanmaları şaşırtıcı değil.

Eğer ki sen de eğer Yahudilerin şeytani varlıklar olduğuna inanıyorsan bunun bilimsel bir dayanağını ortaya getir. Eğer ki Tanrı yoksa ve Yahudilerin şeytani ruhlarının açıklaması onların Şeytan soyundan gelmeleri yahut Şeytana tapmaları vs değilse, eğer ki bilime inanan bir insansan, o zaman açıkla bakalım nasıl oluyor da bu dine inanan her insan nedense şeytani işler çevirmek istiyen, dünya milletlerinin başına çorap örmek istiyen insanlar oluyor.

Sitelerde Paylaş
İlk olarak iki Dünya Savaşını da Amerika başlatmadı. Pearl Harbor olayının 1. Dünya Savaşında olduğunu zannetmen senin cehaletini ortaya koyuyor. Pearl Harbor'da Amerikan donanması Japon uçakları tarafından yok edildi. Japonya o devirde ırkçı ve emperyalist bir yayılmacılıkla Kore ve Çin'i işgal etmiş katliamlar yapmıştır.

Ben bu savaşları ABD başlattı demedim ve Perl Harbor'un 1. dünya savaşında olduğunu da yazmadım. Amerikanın japonları saldırmaya kışkırtmasıyla oluşan saldırıdır. Amerika da bu sayede Japonyaya saldırma fırsatı bulmuş, savaşa katılmak istemeyen gençlerde bu saldırı bir öfke uyandırarak gençler savaşa katılmıştır.

İkincisi Yahudiler Amerikayı yönetmiyor. Yahudiler kendi ülkeleri İsrail dışında hiçbir ülkeyi yönetmiyor. Yahudilerin dünyayı yönettiği iddiasına inananlar, aynı dünyayı masonların yönettiğine inanan Harun Yahya gibi, yahut uzaylı kertenkele-insanların yönettiğine inanan David Icke gibi paranoyak akıl hastalarıdır.

Bal gibi yönetiyor. Herşey ortada. Masonlar da yahudi olmayan ve yahudilere hizmet eden kölelerdir.

Yahudiler de senin benim gibi insanlardır. Ama Yahudi nefreti çok köklü ve skidir. Avrupa'da yüzyıllar boyunca zulüm gördüler. Bunun sebebi herşeyden önce din kaynaklıdır. Hristiyanlar Yahudilerin İsayı kabul etmemelerinden dolayı onlardan nefret ettiler. Ayrıca Yahudilerin kendi vatanlarından sürülmüş bir şekilde yabancılar olarak o milletlerin aralarında yaşamaları onların her zaman "yabancı" olarak görülmeleri ve şüpheyle karşılanmalarına sebep oldu. Katolik Kilisesinin engizisyonlarında zulüm gördüler. Martin Luther'de Yahudilerden din kaynaklı sebeplerle nefret etti. Hitler zamanında ise bu din kaynaklı nefrete ek olarak aynı zamanda Yahudilerin asimile olmamaları, ve genel olarak entelektüellerinin sol fikirde olmaları sonucu milliyetçilerin nefretini kazandılar. Bunun üstüne eklenen Rusya Gizli Polisinin uydurduğu Protokoller gibi ve Hitler'in de inandığı Yahudilerin finans piyasasında işler çevirdiğine dair, yahut Komunizmin ve Kapitalizmin Yahudilerin hain planları olduğuna dair (evet, çelişkili bir biçimde hem kapitalizmden hem komunizmden Yahudiler sorumlu tutuldu) oluşan ve genel olarak Yahudilerin gizli ve kötü niyetli işler çevirdiğine dair inançlar, aynı eski çağlarda Yahudilerin şeytana çocuk kurban edip kanlarını içtikleri inançları gibidir, aynı paranoyak şüpheci yüzyıllara dayanan ırkçı ve dinci nefretin sonucudur. Hitler'in milliyetçi/ırkçı doktrini zaten bilimsel temellere değil, 19. yüzyıl sahte "ırk bilimlerine" dayanan uyduruk birşeydi. Yahudiler hakkında da yalan dolan şeylere inanmaları şaşırtıcı değil.

Avrupa da yahudilere dinlerinden dolayı düşmandılar, bu ırk düşmanlığı değildir. Aynı şekilde hristiyan olmayan herkese düşmandılar ve o dine inanmayanları yakıyorlardı. Neticede hristiyanlık da, musevilik de yahudilerin uydurduğu saçmalıklardır, islam da onların peşinden gittiği için o da yahudi uydurmasıdır.

Komünizm ve emperyalizm de yahudilerin planıdır. Komünizmin kurucusu Marks yahudidir. Sömürgeci devletleri de yahudiler yönetmektedir.

Eğer ki sen de eğer Yahudilerin şeytani varlıklar olduğuna inanıyorsan bunun bilimsel bir dayanağını ortaya getir. Eğer ki Tanrı yoksa ve Yahudilerin şeytani ruhlarının açıklaması onların Şeytan soyundan gelmeleri yahut Şeytana tapmaları vs değilse, eğer ki bilime inanan bir insansan, o zaman açıkla bakalım nasıl oluyor da bu dine inanan her insan nedense şeytani işler çevirmek istiyen, dünya milletlerinin başına çorap örmek istiyen insanlar oluyor.

Yahudilerin şeytani varlıklar olduğuna inanmıyorum, onların kanında ırkçılık vardır, bütün insanları yönetmek istemektedirler ve bütün kötülüklerin anasıdırlar. Ayrıca çok zeki bir ırkdır. Burada müslümanlarla aynı düşünmüyorum, onlar yahudileri şeytani varlık olarak görürler. Ama onlar dinleri farklı olduğu için öyle görürler. Oysa yahudilik ve islam temelde aynıdır.

Biz ateistler hiçbirşeye inanmadığımız için müslümanlara göre yahudilerden bin kat daha kötüyüzdür.

Sitelerde Paylaş
Yahudilerin şeytani varlıklar olduğuna inanmıyorum, onların kanında ırkçılık vardır, bütün insanları yönetmek istemektedirler ve bütün kötülüklerin anasıdırlar

Bana senin kanında ırkçılık var gibi geldi ama neyse.

Sitelerde Paylaş

Bu toptancı bakış açısı var ya, insanlığın başına bela olan işte bu toptancı bakış açısıdır.

Yobaz Dinciler, yobaz ırkçılar ve bilimum diğer yobaz takım hep bu toptancı bakışın hamurundan yoğrulmuşlar..

Sitelerde Paylaş

Elvis: Yahudilerin Amerikayı yönettiklerine dair, ve Amerikanın savaşa girdiği durumlarda Yahudilerin "paralarına para kattıklarına" dair, yahut Amerikanın Vietnam'da olsun, Afganistan'da olsun savaşa girerken asıl derdinin jeopolitik durumlar değil de Yahudilerin para kazanması olduğuna dair delillerini sunarmısın?

Bana öyle geliyor ki Zeitgeist izlemişsin, orda ki Bilderberg/banker "illuminatti" sini Yahudi olarak çevirip aynen kabul etmişsin. Şunu bil ki Zeitgeist denen "belgesel", bilimsel/akademik bir çalışma değil, paranoyak bir hödüğün evinde bilgisayarında yaptığı amatör bir çalışmadır. Ne kadar bilimsel olduğu da "Horus" isminin İngilizce "hours" kelimesina analgam olduğundan bahsetmesinde ortaya çıkıyor. Ciddiye almaya değmeyecek bir "belgesel". Ama sen büyük ihtimal genç ve cahil bir insan olarak önünde fazla bilgi kaynağın olmamakla beraber karşına çıkan üç-beş propagandayı "aha işte budur!" diye yutan, ötesinde daha neler olduğundan haberi olmayan bir kerkeneze benziyorsun.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Elvis: Yahudilerin Amerikayı yönettiklerine dair, ve Amerikanın savaşa girdiği durumlarda Yahudilerin "paralarına para kattıklarına" dair, yahut Amerikanın Vietnam'da olsun, Afganistan'da olsun savaşa girerken asıl derdinin jeopolitik durumlar değil de Yahudilerin para kazanması olduğuna dair delillerini sunarmısın?

Bana öyle geliyor ki Zeitgeist izlemişsin, orda ki Bilderberg/banker "illuminatti" sini Yahudi olarak çevirip aynen kabul etmişsin. Şunu bil ki Zeitgeist denen "belgesel", bilimsel/akademik bir çalışma değil, paranoyak bir hödüğün evinde bilgisayarında yaptığı amatör bir çalışmadır. Ne kadar bilimsel olduğu da "Horus" isminin İngilizce "hours" kelimesina analgam olduğundan bahsetmesinde ortaya çıkıyor. Ciddiye almaya değmeyecek bir "belgesel". Ama sen büyük ihtimal genç ve cahil bir insan olarak önünde fazla bilgi kaynağın olmamakla beraber karşına çıkan üç-beş propagandayı "aha işte budur!" diye yutan, ötesinde daha neler olduğundan haberi olmayan bir kerkeneze benziyorsun.

Zeitgeist’i izlediğim için böyle düşünmüyorum, zaten böyle olduğunu biliyorum.

Her şey apaçık ortada, dünyada en çok kimlerin para kazandığı, kimlerin nelere sahip olduğu vs vs. o belgesel’i bilmeyenler izlemelidir tabi. Bir de Kavgam’ı okumalı.

Madem tüm bunlar uydurma yahudiler kendi hallerinde yaşıyorlar ve hiçbir şeyden sorumlu değil. O zaman niye zeitgeist televizyonlarda gösterilmiyor. Buna büyük bir öfke duyuyorsanız bir sebebi vardır elbette.

Herkese sataşıyorsunuz ve ne olduğunuz belli değil, söyleyin de bilelim.

Sitelerde Paylaş

Harun Yahya'nın kitapları niye okullarda ders kitabı olarak okutulmuyorsa Zeitgeist'da o yüzden televizyonlarda gösterilmiyor. Sebep şu: uyduruk, paranoyak, bilimsel değil. Harun Yahya'nın ne kadar akademik kariyeri varsa, Zeitgeist'ı evinde tek başına yapan adamın da o kadar akademik kariyeri var.

Bu arada sen Yahudilerin zengin olduğunu nerden anladın? Fakir Yahudi yok mu? Yahut zengin başka ırklardan insan yok mu? Sen hangi kaynaklara dayanarak bu iddiaları yapıyorsun? Bana istatistijk getir bakalım neymiş ne değilmiş. Ayrıca o zengin Yahudilerin Amerika'yı savaşa sokarak zengin olduklarını da ispat et bakalım. Nasıl oluyormuş. Sallayıp durmak kolay.

Sitelerde Paylaş

Zengin başka ırklardan insan yok demedim.

Fakir yahudi yoktur, yahudiler bu konuda büyük bir zakaya sahiptirler. Dünyanın en zenginleri yahudidir.

Türkiyede de Vakko vardır yahudi ve sahibi Hakko bir gün köpek gibi sarhoş olduktan sonra insanlara aşağıdaki cümleleri sarfetmiştir.

"22 temmuz’dan sonra neler olacağını göreceksiniz, bizi azınlık görenler bu ülkedeki patronların kim olduğunu öğrenecekler.

Cem Uzan dahi üç sene önce elimi öperdi şimdi bizden oy istiyor.

Amerika ne derse o olur, biz ülkenin musevi vatandaşları olarak patronuz… Siz işçisiniz. Vakko olarak da hepinizi biz giydiriyoruz, bayıla bayıla, övüne övüne Vakko’dan giyiniyorsunuz. Çukurova Grubu’na da reklam veriyoruz, bu gece de benim paramla oluyor, sinirlendirmeyin beni keserim reklamları.”

Sitelerde Paylaş

Ben senden delil istedikçe sen bol keseden sallamaya devam ediyorsun. Bana cevap ver:

Fakir Yahudi olmadığını nerden anladın? Kaynak göster. İstaistik göster.

Dünyanın en zenginlerinin Yahudi olduğunu nerden anladın? Benim bildiğim en zengin Bill Gates, o da Yahudi değil. Amerikanın zengin aileleri Rockefeller'lar, Hearst'ler, Ford'lar, Roosevelt'ler felan hiçbiri Yahudi değil. Sen bunu araştırdın mı kıçından mı sallıyorsun?

Bir Yahudi zengin olmuşsa bile zenginliğini ahlaksız yollardan elde ettiğini neye dayanarak iddia edersin? Dünyada milyonlarla insan ticaret yapıyor ve az çok zengin oluyor. Sen hepsine mi namussuz yaftası yapıştırıyorsun? Sen ticari kazanca mı ahlaksız diyorsun yoksa başka birşeye mi? Hangi Yahudi hangi namussuz yolla zengin olmuş bize söyle. "Yahudiler" deyip deyip duruyorsun. Kim bu gizemli "Yahudiler". İsim verebilirmisin?

Vitali Hakko'dan yaptığın alıntı ne kadar uyduruk ne kadar sağlam bilemem. Senin gibi bol keseden delil kaynak göstermeden sallayan, bir Hitler okuyup hakişkate eren, Zeitgeist gibi uyduruk belgesele mal gibi inanan, Yahudilere karşı bariz bir ırkçı nefreti ve önyargısı olan bir adamdan gelince iyicene güvenilmez oluyor.

Söyle bakalım Zeitgeist'ı kim yapmış, ve yapan adamın akademik eğitimi neymiş, ve filmindeki iddialarının kaynakları nelermiş. Çünkü filmde hiçbir kaynak yok, salladıkça sallıyor, atış serbest. Biz mal mıyız. Delilsiz bir boka inanır mıyız yawru.

Sitelerde Paylaş
Ben senden delil istedikçe sen bol keseden sallamaya devam ediyorsun. Bana cevap ver:

Fakir Yahudi olmadığını nerden anladın? Kaynak göster. İstaistik göster.

Dünyanın en zenginlerinin Yahudi olduğunu nerden anladın? Benim bildiğim en zengin Bill Gates, o da Yahudi değil. Amerikanın zengin aileleri Rockefeller'lar, Hearst'ler, Ford'lar, Roosevelt'ler felan hiçbiri Yahudi değil. Sen bunu araştırdın mı kıçından mı sallıyorsun?

Bir Yahudi zengin olmuşsa bile zenginliğini ahlaksız yollardan elde ettiğini neye dayanarak iddia edersin? Dünyada milyonlarla insan ticaret yapıyor ve az çok zengin oluyor. Sen hepsine mi namussuz yaftası yapıştırıyorsun? Sen ticari kazanca mı ahlaksız diyorsun yoksa başka birşeye mi? Hangi Yahudi hangi namussuz yolla zengin olmuş bize söyle. "Yahudiler" deyip deyip duruyorsun. Kim bu gizemli "Yahudiler". İsim verebilirmisin?

Vitali Hakko'dan yaptığın alıntı ne kadar uyduruk ne kadar sağlam bilemem. Senin gibi bol keseden delil kaynak göstermeden sallayan, bir Hitler okuyup hakişkate eren, Zeitgeist gibi uyduruk belgesele mal gibi inanan, Yahudilere karşı bariz bir ırkçı nefreti ve önyargısı olan bir adamdan gelince iyicene güvenilmez oluyor.

Söyle bakalım Zeitgeist'ı kim yapmış, ve yapan adamın akademik eğitimi neymiş, ve filmindeki iddialarının kaynakları nelermiş. Çünkü filmde hiçbir kaynak yok, salladıkça sallıyor, atış serbest. Biz mal mıyız. Delilsiz bir boka inanır mıyız yawru.

Sana ne kadar kaynak getirsemde böyle saldırganca reddedeceksin.

Delil göstermeden yazmıyorum bunlar gazetelerde çıktı.

Bütün yazılarımı da çarpıtıyorsun, ben yahudiler ahlaksız yollardan zengin oldular diye bir şey yazmadım.

Yahudilerde ticari olarak üstün bir zeka vardır, Hitler'in bu konuda kavgam da bir yazısı vardı onu da oku.

Zeitgeist filminde kaynaklarını belirtiyor izlemediysen aç bir daha bak.

Sitelerde Paylaş

Herşeyden önce Zeitgeist Yahudilerden değil Amerikan banka sahiplerinden bahsediyor. Ortaya attığı iddialar desteksiz ve delilsiz. Ve de çok tanıdık bir "dünyayı ____ yönetiyor!!" komplo teorisi şablonunda. Bilderberg toplantıları gizli yapılıyor diye komplo teorisyenlerini heyacanlandırıyor. Unutma ki bu insanlar sadece bankerler değil, Yahudiler, masonlar, satanistler, Illuminatti, hatta Reptilian denen uzaylılar tarafından dünyayı yöneten gizli bir kabal olduğuna inanan kafayı çizmiş insanlar. Bunlardan bazıları dünyanın tek bir devlete doğru gittiğini söylüyor. Bu devlet de şeytani ve totaliter oplacakmış. Bunun kökenleri İncil'den geliyor. Ahir zamanda Şeytan dünya devleti kuracakmış. Bir "mark of the beast" yani şeytanın işareti olayı var. Bu Zeitgeist tarzı insanlar "insanlara çip yerleştirecekler" felan deyip duruyor. Bazıları da devletin zihin kontrolü yaptığına falan inanıyor. Baz istasyonlarıyla devletlerin milletin zihnini kontrol ettiğine inananlar da var. Uzun lafın kısası şu anda aralarında bulunduğun güruh çok da aklı başında bir güruh değil. Tabi Türkiye de bunlar çok bilinmez. Amerika'da Zeitgeist'ın Bilderberg ve kiğmlik kartı olacak çipler ile ilgili paranoyalar ve iddialar yeni değil. Ben şahsen internet sayesinde dünyayı ve özellikle Amerikan kültürünü takip eden biri olarak Zeitgeist filminde gördüğüm hiçbirşeyi ilk defa görmedim. Böyle akımlar var. Anlattığım gibi daha farklı türevleri de var. Ortak noktaları, Amerikalıların "kooks" dediği, kafayı sıyırmış insanlar olmaları.

Biz burda hesapta skeptik insanlarız. Ateist bir site, ve ateistlerin felsefesi ve düsturu skeptik yani şüpheci olmaktır. Sen hiç www.skepdic.com diye bir site duydun mu? Biz Türkiyede cahil cühela, dğnyadan habersiz ateistleriz. Ama bu site Batı ateistlerinin pek bir teveccüh gösterdiği saygıdeğer bir sitedir. Hiç gidip orda "illuminati" yahut "bilderberg" felan okudun mu? Bir bak tavsiye ederim.

Sen iki şey görüp hemen "aha budur" diyen bir şapşalsın. Hitler'in kitabını okumuşsun afferim iyi etmişsin. Her kitap okunmalıdır. Ama eğer o kitap okuduğu üç beş kitaptan biri olacaksa, o zaman pek sağlıklı bir zihine sahip olman mümkün değil. Batı kültüründe milyonlarla kitap, ve okunması ve bilinmesi gereken belki binlerle temel kitap var. Romanlardan bahsetmiyorum. Batı kültürü sandığından çok daha geniştir. Senin dünyan ise Zeitgeist ve Hitler'in kitabından oluşuyor.

Hitler'in ne kadar güvenilir bir kaynak olduğuna dair sana bir şey anlatmak istiyorum. Siyon İhtiyarları Protokolleri diye birşey duydun mu? Bu belge 1905 lerde felan Rusya'da ortaya çıktı. Bu hesapta Yahudilerin dğnyayı gizlice nasıl yöneteceklerini, nasıl savaşlar çıkaracaklarını felan tartıştıkları kendi gizli toplantılarının belgeleriymiş. Velhasıl, Hitler'de bu belgeye atıfta bulunur ve bu belgeye sanki gerçek bir belgeymiş gibi anti-Yahudi propagandasında bir delil olarak yer verir. Ama Protokoller'in nihayetinde Rus Çarı tarafından Rusya gizli servisine yaptırıldığı ortaya çıktı. Daha ilk bunu ifşa edenler bu belgerlerin daha onlarca yıl önce yazılmış bazı romanlardan aparma olduğunu felan gösterdi. Hitler ve Naziler zamanında bu ifşa gerçekleşti ama Hitler buna teveccüh etmedi ve aynen Protokolleri delil olarak propagandasında kullanmaya devaö etti. Hitler'in zaten politik amaçlar için herşeyi söyleyebilecek bir adam olması yüzünden söylediği şeylere ne kadar inandığı belirsizdir. Bugün mesela adamın dininin ne olmuş olabilecğini kimse bilemiyor. Katolikmyidi, ateist miydi, neo-paganmıydı. Çünkü bir politikacı olarak o sadece insanları nasıl manipüle edeceğine dikkat ettiği için gerçek fikirlerini bilemiyoruz. Yahudiler hakkında anlattığı şeylere de ne kadar inandığı belirsizdir. Velhasıl, politik amaçlar için inanmadığı şeyleri bile söyleyebilecek bir adamın söylediklerini de "aha işte bak Hştler demiş, doğru olmalı" diye alman mallık olur. Özellikle Yahudiler konusunda ne kadar objektif olabileceği ve istediği amaçlara ulaşmak için ne kadar hakikat söyleyeceği tamamen meçhul olan bir insan. Ve sonuçta sadece Yahudileri değil (ve sadece erişkin erkek Yahudiler değil, kadın çoluk çocuk topyekün), komunistleri, çingeneleri, Katolikler, sakatları, akıl hastalarını felan da idam ettirmiş hasta ruhlu bir adama bu kadar saygı duyman senin de ne kadar sağlıklı bir zihne sahip olduğun konusunda şüphe uyandırıyor.

Protokollere dönersek. Bugün Batıda Protokllerin gerçek olduğunu neo-nazilerin bile hepsi iddia etmiyor ve onlar dışında da bu belgeyi hakikat olarak gören kimse yok. Ama Türkiye'de ve Arap ülkelerinde bu belge aynen gerçekmiş gibi bilinir. Harun Yahya Yahudi ve mason karşıtı kitaplarında o belgeye atıfta bulunur. Ben nette bir Filistin televizyonunda daha bu günlerde adamın Protokolleri delil göstererek anti-Yahudi kampanya yaptığını gördüm.

Velhasıl bizim buralara Protokoller gelmiştir ama Protokollerin uydurma olduğunu yazan kitaplar nedense gelmemiştir.

Bunu niye anlattım. Sadece şunu diyorum. sadece cahil değliz. Aynı zamanda entelektüel bir dürüstlüğe de sahip değiliz. Yalan dolan bilgiyle, delilsiz sallamalarla ucuz, tembel işi, "herşeyi açıklayan" dünyagörüşleri uydurup bunların propagandasını utanmadan yapıyoruz.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...