Jump to content

İslam'a hakaretin cezası idam oldu

Recommended Posts

İslama göre bir tane doğru yoktur. Kuran bile zaman zaman, günün şartlarına göre düzeltilmek ihtiyacı duyar ve ona göre tefsir edilir.

Zamana göre türban bağlamak gerekiyorsa dinin icabı odur. Cilbab giymek gerekiyorsa, o zaman icap odur.

Eğer insanların taşlanarak öldürülmesi o an için dinden geçinen süprüntü tayfasının işine geliyorsa, dinin emri odur. Yok eğer bu sıkıyorsa, o zaman dinin emri asmak olur.

Dansöz Arapların, dansöz Arapçasının, dansöz kutsal kitabı ve kitabın dansöz dini. Bu kadar olacak artık...

Sitelerde Paylaş
sayın andromeda:

ben bu meseleyi((yazıyı))16 ocak 2008 menşeyli bir takvim yaprağında okumuştum

gene yanılmıyorsam nur sureside aişe yi kurtarmak için yazılmadı mı saygılar..nokta..

Tuhaf olansa şu : Niçin ayette "adam müslüman oluşu şüpheli" denilince Ömer ceza görmekten kurtuluyor? Ve soru soranın başını kesmek ne demek oluyor ?... İslamın insan haklarına bakışına ilginç bir örnek olabilecek çok manidar bir hadisedir bu ...

Sitelerde Paylaş

sayın andromeda::

ömerin arkasını kollamak muhammede düşmüşdür..çünkü adamda savaşmak ve cariye isteği bitmek bilmez bir hırstır.

ee böyle hırs ve savaş adamıysan emir komutan da ömer gibi adamların olması büyük koz dur..çünkü ömer o devrin savaş sanatlarına vakıf bir insandı..

muhammed ömerin kelle uçurma fantazisini görmezden gelmiş..homurtular yükselince sizin belirttiğiniz üzere ayet ile aklamıştır..

zaten özbenlik akıl ve biraz denge sahibi kişiler hadi doğa üstü birşey göster deyince..mucizeler allah katındadır demiş birşey gösterememiştir..miraç olayındaki gibi

müslüman olmayanlar miracı inkar edince müslümanlarda hadi beaahh demeye kalkınca arapistanın en zengin adamı ebu bekir den yardım almıştır muhammed..

7000 metre yukarıdan sonrasına dünyanın en sağlam adamı bile araçsız gereçsiz çıkılamazken ..

meariç..4..melekler ve ruh oraya miktarı elli bin yıl olan bir sürede çıkarlar...........ayeti varken kanan insanlar olmuştur...

şimdi bu ayet varken miracı kabul etmek ne demek..nokta..

Sitelerde Paylaş
Davulun sesi uzaktan hoşgelirmiş.Umarım bir gün müslümanlar seni eşek sudan gelinceye kadar döverlerse o zaman aklın başına gelir.

Uzaktan mi? Davul benim kulagimin dibinde caliyorda senin haberin yok. Bir muslumandan dayak yiyerek ateist oldum. Şeriat duzenini savunmuyorum burada. Dinlerinin dogrulugu, kesinligi ayri konu; orasi tartisilir. Ama hukumlerini elestirmek salakca. Adam "Bizde kural boyle, işine geliyorsa.." diyor. demekte de hakli.

"Şeriat kanununda şöyle şöyle değişiklikler olsaydı, daha güzel olurdu" diyorsan, alternatifin varsa söyle.

Sitelerde Paylaş
Uzaktan mi? Davul benim kulagimin dibinde caliyorda senin haberin yok. Bir muslumandan dayak yiyerek ateist oldum. Şeriat duzenini savunmuyorum burada. Dinlerinin dogrulugu, kesinligi ayri konu; orasi tartisilir. Ama hukumlerini elestirmek salakca. Adam "Bizde kural boyle, işine geliyorsa.." diyor. demekte de hakli.

"Şeriat kanununda şöyle şöyle değişiklikler olsaydı, daha güzel olurdu" diyorsan, alternatifin varsa söyle.

"Ama hukumlerini elestirmek salakca. Adam "Bizde kural boyle, işine geliyorsa.." diyor."

Hükümleri eleştirmek neden salakça? bizde kural böyle diyen adama yanıldığını anlatmak için kendi hükümlerinin birbiri ile olan çelişkisini ve dolayısıyla da hataları,yanlışları göstermek neden salakça olsun? Bizde kural böyle diyen adama aslında o kuralın kural olmadığını,saçmalık olduğunu,yalan olduğunu söylüyorsan ve karşındaki de dürüstse anlayacaktır ama anlamak istemeyen adamla artık uğraşmak yanlış olabilir belki,salakça yine olmaz.

Sitelerde Paylaş

Hz. Ömer' in yaptığı işdeki ve verdiği hükümdeki manayı sizler o küçücük beyinlerinizle anlayamazsınız.

Belki bilirsiniz Hızır (A.S.) ve Musa (A.S.)ile ilgili bi kıssa anlatılır. Hz. Hızır Hz. Musa' nın anlayamayacağı ama derin mana ve anlamlar taşıyan bir sürü iş yapar. bunları Hz. Musa (A.S.) ki o bir peygamberdir o bile anlayamamış ve sonunda nedenlerini sorduğunda Hz. Hızır(A.S.) ona soru sormaması gerektiğini ve soru sormaya devam ederse yanında gidemeyeceğini anlatmıştır. Fakat Hz. Hızır aynı hikmetli işleri yapmaya devam edince Hz. Musa (A.S.) dayanamyıp sormuş bunun üzerine Hz. Hızır (A.S.) ona yanında devam edemeyeceğini ve ondan ayrılmasını gerektiğini söylemekle birlikte ona yaptığı bütün işlerin hikmetini birbri anlatmış ve Hz. Musa(A.S.) bu hikmetleri duyunca şaşırmış ve Allah (C.C.)' a hamd ve senalar ederek Hz. Hızır (A.S.)' ın yanından ayrılmış....

kıssadan hisse birazda ne kadar ezik varlıklar olduğunuzu düşünün ve emredilene uyun.......

Sitelerde Paylaş
Sorun yayılmacı ve dayatmacı olmasından kaynaklanıyor ...

Nasil da rahatsiz oldugunu belirtiyorsun islamin dayatmaciligindan

Muslumanlarin dayatmaciligindan rahatsiz olan sadece ateistler degil musluman olmayan herkes rahatsiz bu durumdan

Turbanli gormek istemeyen,ezan sesi duymak istemeyen musluman olmayan herkes..

Elestirdigimizde savunmaya gecmenin ne kadar yersiz oldugunu umarim simdi kavrarsin

Sitelerde Paylaş

ayni habere,diğer bazi yorumlardan;

DİKKAT lütfen okuyun ve araştırın

Peygamberimizin karikatürünü çizerek dünya'da krize neden olan Kurt Westergaard yanarak can verdi. Danimarka'da Peygamber Efendimizin karikatürlerini çizerek İslam aleminin tepkisini çeken Jyllands Posten Gazetesi çalışanı karikatürist Kurt Westergaard çıkan bir yangında diri diri yanak can verdiği ve bunun saklanmaya çalıştığı söyleniyor.

ben bu tip adamlarin,kafasini beynini s...m.yüklendikleri,birbucuk kilogramlik beynin,binde birlik kismi zekaya ayrilmamiş bunlarda..ne diye yaşadiklarini hep düşünmüş durmusumdur bunlarin,söyle bir temizlik ile o cok heveslendikleri cennetlerine tez havale edilmeliler,kanaatimce..

Sitelerde Paylaş

Yorumcularin birisi söyle demis ;

Idam etme el ayak kesme

ve benzeri cezalar kuranda yok mu?

Varligi tam belli olmayan bir türban meselesini herdakka isitip isitp önümüze getiren sizler, kurandaki ceza sistemini neden savunumuyorsunuz ve ceza hukukuna alinmasini talep etmiyorsunuz.

Cikin ortaya söyleyin delikanli gibi inancim geregi el ayak kesme recm idam etme cezalarini istiyorum diye

23/01/2008 14:47 tarihinde

Evet bu durumda Türkiyenin en az % 50 si elsiz kalirdi. Recmden ötürü ne olurdu bunu hic sormayin..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...