Jump to content

Allah'ın Yokluğunu Kimse İspatlayamaz!

Recommended Posts

• İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Algı merkezi imiş nörofizyoloji imiş. Neden nörofizyologlardan Tanrıya inanan var öyleyse?

Nörofizyolog tanrıya inanabilir, ama sen gibi çıkıp, amanda bu beyinde MR'da filan göremediğimiz, doğaüstü bir şey varda, bilnici vs. o etkilyior demez.. Bilmem anladın mı?

Mesele basit.. Ben diyorum ki, taşın aklı fikri, beyni, bilinci vs. vardır. Buyur, olmadığını göster o zaman..

Eh, taşın, toprağın ve maddenin bilinci vs. varsa, gene madde olan insanın da bilinci olacaktır, doğal olarak.. Maddenin aklı var, beyni var, iradesi var. Madde madde olduğunu biliyor ki senin gibi bilinçli bir varlığı oluştursun.

Buyur, hadi aksini kanıtla o zaman, yada sus ve maddenin önünde diz çök :)

Farkında olmadan iman ediyorsun anibal. Taşın bilinci varsa bu madde kaynaklı olamaz. Ben madde kaynaklıdır demedim zaten. Madde madde olduğunu biliyor diyorsun. İspatın nerede? Nereden biliyormuş madde madde olduğunu? Ben bildiğini sanmam. Taşın bilinci ruhani ve dinsel bir anlayışa göre var olabilir. Bunun dışında kabul görmez zaten. Madde eğer madde olduğunu biliyorsa, yani taş örneğinde olduğu gibi bu maddenin eseri bir iş değildir. Sizin kabul ettiğiniz madde kendisini bilemez.

Sen tanımsız Tanrımın önünde diz çöktün mü ne anibal?:)

"Varlık kavramından kaçış yoktur. Varlığı yokluktan öncelikli değilse bile, en azından ona eşdeğer görmek mümkün olan tek açıklamadır. Nitekim farkında olarak ya da olmayarak, zaten bu yapılmaktadır."

Böyle zorlama açıklamalar mı yapıyorsun bana? Ki burada bile benim argümanımı onaylıyor sayılır. Sonradan işi çeviriyor tabii doğal olarak. Ama felsefe yapıyor sadece. Görüşüne paralel felsefe işte yani. O kadar. Kayda değer birşey yok.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Farkında olmadan iman ediyorsun anibal. Taşın bilinci varsa bu madde kaynaklı olamaz. Ben madde kaynaklıdır demedim zaten. Madde madde olduğunu biliyor diyorsun. İspatın nerede?

Ne imanı Bağlantı? Taşın bilinici var elbette, maddede madde olduğunu biliyor. Ne ispatı, neden ben ispat edecem, sen bilmediğin ispat etsene..

>>> Madde eğer madde olduğunu biliyorsa, yani taş örneğinde olduğu gibi bu maddenin eseri bir iş değildir.

Ne alaka? Bu bal gibide maddenin eseridir, madde budur, böyledir.. Nerdne çıkarıyorsun ki bunun maddenin eseri olmayacağını?

Sitelerde Paylaş
>>> Farkında olmadan iman ediyorsun anibal. Taşın bilinci varsa bu madde kaynaklı olamaz. Ben madde kaynaklıdır demedim zaten. Madde madde olduğunu biliyor diyorsun. İspatın nerede?

Ne imanı Bağlantı? Taşın bilinici var elbette, maddede madde olduğunu biliyor. Ne ispatı, neden ben ispat edecem, sen bilmediğin ispat etsene..

>>> Madde eğer madde olduğunu biliyorsa, yani taş örneğinde olduğu gibi bu maddenin eseri bir iş değildir.

Ne alaka? Bu bal gibide maddenin eseridir, madde budur, böyledir.. Nerdne çıkarıyorsun ki bunun maddenin eseri olmayacağını?

Maddenin eseri olsaydı işin çoğunu çözmüş olurduk şimdiye kadar. Oysa yok böyle birşey. Ha madde daha nerelere kadar uzar gider diyorsan o zaman işin zor. Çünkü ateistler buna fena bozuluyor. Zaten oradanda yol imana çıkıyor biraz gidince. Bekleriz buyrun.:)

Sitelerde Paylaş
"Varlık kavramından kaçış yoktur. Varlığı yokluktan öncelikli değilse bile, en azından ona eşdeğer görmek mümkün olan tek açıklamadır.

Hiç yokluk gördün mü veya gören var mı?... Bu durumda nasıl eşdeğer oluyor?... "Varlık" nesnel ama yokluk öznel bir kavramdır...

Sitelerde Paylaş
Maddenin eseri olsaydı işin çoğunu çözmüş olurduk şimdiye kadar. Oysa yok böyle birşey. Ha madde daha nerelere kadar uzar gider diyorsan o zaman işin zor. Çünkü ateistler buna fena bozuluyor. Zaten oradanda yol imana çıkıyor biraz gidince. Bekleriz buyrun.:)

Hergün yeni bir şey çözülüyor; Asıl lab'da üretilen bebeklere müslümanlar çok bozuluyor ama çaktırmıyorlar...

Sitelerde Paylaş
Hiç yokluk gördün mü veya gören var mı?... Bu durumda nasıl eşdeğer oluyor?... "Varlık" nesnel ama yokluk öznel bir kavramdır...

İyide o söz tırnak içinde ve bana ait değil. Senin linkini verdiğin mantikin yazısından alıntı.:) Mesajın kalanında ona atıf yaparak cevap vermişim zaten.

Sitelerde Paylaş
Hergün yeni bir şey çözülüyor; Asıl lab'da üretilen bebeklere müslümanlar çok bozuluyor ama çaktırmıyorlar...

Ondan mı o lablara gidip bebek sahibi oluyorlar? Bozulsalar oralara gitmezlerdi. Milletin kafasında hiç böyle ayrımlar yok. Siz bunları abartıyorsunuz. Oradan bebek sahibi olan müslümanlar yine Allah verdi diyor. Bencede sonuçta Tanrı yarattı. Çünkü bu iş doğanın işi olamaz sadece.

Sitelerde Paylaş
Ondan mı o lablara gidip bebek sahibi oluyorlar? Bozulsalar oralara gitmezlerdi. Milletin kafasında hiç böyle ayrımlar yok. Siz bunları abartıyorsunuz. Oradan bebek sahibi olan müslümanlar yine Allah verdi diyor. Bencede sonuçta Tanrı yarattı. Çünkü bu iş doğanın işi olamaz sadece.

Gavur bulur, onlar kullanır... Hiçbir sıkıntı duymazlar... Gavurlar Allah'ın onlara verdiği birer nimettir...

Sitelerde Paylaş
Gavur bulur, onlar kullanır... Hiçbir sıkıntı duymazlar... Gavurlar Allah'ın onlara verdiği birer nimettir...

İnsanlığın ortak malı bulunanlar. Pazara sürüyorlar ve müslümanlarda bedelini ödeyerek alıyor. Hemde fazlası ile ödeyerek.

Sitelerde Paylaş
İnsanlığın ortak malı bulunanlar. Pazara sürüyorlar ve müslümanlarda bedelini ödeyerek alıyor. Hemde fazlası ile ödeyerek.

Bir de petrolleri olmayaydı görürdüm ben o bedeli...

İnsanlığın ortak malı olması için, biraz da müslimler bu ortak(!) mala katkı yapsa keşke ama bu dogmatik kafalarla onlar ancak oruç'un faydalarını araştırır...

Sitelerde Paylaş

Bu da ateistlerin en büyük silahıdır. Gavur buldu siz kullandınız. Ama şunu gözardı ediyorlar o gavur dedikleri ateist dağil, ya hristiyan ya da yahudi...

Sitelerde Paylaş

>>> Maddenin eseri olsaydı işin çoğunu çözmüş olurduk şimdiye kadar. Oysa yok böyle birşey. Ha madde daha nerelere kadar uzar gider diyorsan o zaman işin zor. Çünkü ateistler buna fena bozuluyor. Zaten oradanda yol imana çıkıyor biraz gidince. Bekleriz buyrun

Zaten çözdük ki: "Maddenin eseridir" diyoruz.. Daha ne olacaktı ki? Çözemesek, bilmiyoruz neyin eseri derdik.. İşte gayet açık ve net, gün gibi bir hakikat: Maddenin aklı var, beyni var, iradesi var. Madde madde olduğunu biliyor ki senin gibi bilinçli bir varlığı oluştursun...

Sitelerde Paylaş
Bu da ateistlerin en büyük silahıdır. Gavur buldu siz kullandınız. Ama şunu gözardı ediyorlar o gavur dedikleri ateist dağil, ya hristiyan ya da yahudi...

Bilimler akademisindeki bilim adamları arasında yapılan bir ankette bırak hıristiyan olmayı, tanrıya inanma oranı bile % 7...

Sitelerde Paylaş
Zaten çözdük ki: "Maddenin eseridir" diyoruz.. Daha ne olacaktı ki? Çözemesek, bilmiyoruz neyin eseri derdik.. İşte gayet açık ve net, gün gibi bir hakikat: Maddenin aklı var, beyni var, iradesi var. Madde madde olduğunu biliyor ki senin gibi bilinçli bir varlığı oluştursun...

Madde adı altında Tanrıya tapıyorsun. Çıkart maddeyi aradan. O bir bahane yada vesile.

Bizler ateizmde cihadın farz olduğuna inanan bir grubuz...

Oooooo cihada ve farza kadar geldiysek Andromeda da imana geldi gelecek demektir.:)

Bir psikiyatriste falan söyleme ama tamam mı?... :)

Psikiyatristler inancı normal karşılar. Bunu defalarca tvde ağızlarından duydum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...