Jump to content

Allah'ın Yokluğunu Kimse İspatlayamaz!

Recommended Posts

• İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Madde adı altında Tanrıya tapıyorsun. Çıkart maddeyi aradan. O bir bahane yada vesile.

Ne tanrısı bağlantı: Madde, madde.. İşine gelmiyor mu? Çıkamadın mı işin içinden? Sana bilfiil madde diyoruz, tanrı değil..

Gömdün kendini maddeye. Peki maddenin açıklanamayan doğası ne olacak? Bilmiyorsun ki onu daha. Ya ölünce devam edersen ne olacak? Buna dur diyebilecek misin? Ben oynamıyorum diyebilecek misin? Madde Tanrıya perde ise ne yapacaksın? Yaşarken bile fikir değiştirmek çok sancılı olabiliyor. Orada belki daha zor bu işler. Madde benim işime gelse ne gelmese ne? Şu anda zaten yaşıyorum. Esas mesele Tanrı. Hem sizin atomlardan oluşmamız sebebi ile ölünce yok oluyoruz demeniz saçma. Yaşarkende atomların sende durumuyor zaten. Altı ayda bir hepsine bay bay diyorsun. Yenileri ile yer değiştiriyor. Sende nasıl bir güç var ki bu iş oluyor? Atomlar olsa sebebin bu değişimle nasıl hayatta kalırdın? Ruh var sende ruh.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Toplu nöroz olarak bakıyorlar inanca...

Ateist psikiyatrlar öyle bakabilir. Görüşleri bu nede olsa. Ama bu haksız bir değerlendirme ve doğru olmak zorunda değil. İnançlı psikiyatrlarda onlara karşı çıkar.

Sitelerde Paylaş

>>> Gömdün kendini maddeye. Peki maddenin açıklanamayan doğası ne olacak?

Hangi açıklanamayan doğası bağlantı? İişte açıkladık ya: Madde, madde, madde..

>>> Bilmiyorsun ki onu daha. Ya ölünce devam edersen ne olacak? Buna dur diyebilecek misin? Ben oynamıyorum diyebilecek misin? Madde Tanrıya perde ise ne yapacaksın?

Tanrı yokki perde olsuni, madde bu işte, burada, mevcut, baki.. Ölmek mi? O da ne, zaten maddeydin ve gene madde olarak kalacaksın, değişen bir şey olmayan madde cephesinde..

>>> Yaşarken bile fikir değiştirmek çok sancılı olabiliyor. Orada belki daha zor bu işler. Madde benim işime gelse ne gelmese ne? Şu anda zaten yaşıyorum.

Ölünce hiç bir halt olmayacka, madde madde olarak kalacak.. Orası dediğin neresi? Beğenmediysen, maddeye biner kaf dağının ardına gidebilirsin.. Ne o, yoksa, kaf dağının var olmadığını mı söyleyeceksin?

>>> Esas mesele Tanrı. Hem sizin atomlardan oluşmamız sebebi ile ölünce yok oluyoruz demeniz saçma. Yaşarkende atomların sende durumuyor zaten. Altı ayda bir hepsine bay bay diyorsun. Yenileri ile yer değiştiriyor.

Eee, ne olmuş? İşte madde daldan konan küçük bir kuş oyunu oymuyor atomları.. Seni yapan atomlar, çocuk atomlar.. Sen çocukken kumda oynadığın gibi onlarda gelip sende oyunuyorlar..

>>> Sende nasıl bir güç var ki bu iş oluyor? Atomlar olsa sebebin bu değişimle nasıl hayatta kalırdın? Ruh var sende ruh.

Ne ruhu? Haa, o da madde, bir hidrojen, bir klordan mütevellit: tuz ruhu.. Arada biraz oksijen filanda var.. Ama bende kalmadı, köşedeki bakkal rüstem efendiye bi soruver, ondan vardır fıçısıyla..

Atomlar olduğu için hayattaısn zaten.. Ne zaman ki baba atom, "Had çocuklar, uyku saati" diyecek, o atomlarda sana gelmeyecek, sende öleceksin, hepsi bu..

Şimdi sen baba atomlarıda inkar edersin.. Kaf dağını da.. Hatta, atomlara palyaçoluk yapan foton perilerini de.. İnkarcı seni...

Sitelerde Paylaş

Evren sürekli devinim içinde dönüşüp duruyor.Yıldızlar yaşayıp ölüp tekrar diriliyor..sürekli bir tekrarlama var.İnsan bildiğimize göre evrendeki en bilinçli canlı ki bunların farkında olabilimişiz.Herşey tekrar tekrar doğup ölürken insan bir kere yaşayacak ?

İlginç.

Sitelerde Paylaş
Evren sürekli devinim içinde dönüşüp duruyor.Yıldızlar yaşayıp ölüp tekrar diriliyor..sürekli bir tekrarlama var.İnsan bildiğimize göre evrendeki en bilinçli canlı ki bunların farkında olabilimişiz.Herşey tekrar tekrar doğup ölürken insan bir kere yaşayacak ?

İlginç.

Niye bir kere yaşasın; aynı maddelerden tekrar tekrar insan olabilir... Ama aynı bedenle dirilip Arap hurileri arasına gideceğini sanıyorsan, bence çok beklersin...

Sitelerde Paylaş

İlginç.

Lütfen entropiye göre evrenin sonunu okuyun araştırın sonra iddia edin yukarıda söylediklerinizi ve dediğniz gibi çıkmayan bir ton şey gibi bu söylediklerinizde dediğiniz gibi çıkmayınca oryantalinize devam ediniz.

Sitelerde Paylaş
>>> Gömdün kendini maddeye. Peki maddenin açıklanamayan doğası ne olacak?

Hangi açıklanamayan doğası bağlantı? İişte açıkladık ya: Madde, madde, madde..

>>> Bilmiyorsun ki onu daha. Ya ölünce devam edersen ne olacak? Buna dur diyebilecek misin? Ben oynamıyorum diyebilecek misin? Madde Tanrıya perde ise ne yapacaksın?

Tanrı yokki perde olsuni, madde bu işte, burada, mevcut, baki.. Ölmek mi? O da ne, zaten maddeydin ve gene madde olarak kalacaksın, değişen bir şey olmayan madde cephesinde..

>>> Yaşarken bile fikir değiştirmek çok sancılı olabiliyor. Orada belki daha zor bu işler. Madde benim işime gelse ne gelmese ne? Şu anda zaten yaşıyorum.

Ölünce hiç bir halt olmayacka, madde madde olarak kalacak.. Orası dediğin neresi? Beğenmediysen, maddeye biner kaf dağının ardına gidebilirsin.. Ne o, yoksa, kaf dağının var olmadığını mı söyleyeceksin?

>>> Esas mesele Tanrı. Hem sizin atomlardan oluşmamız sebebi ile ölünce yok oluyoruz demeniz saçma. Yaşarkende atomların sende durumuyor zaten. Altı ayda bir hepsine bay bay diyorsun. Yenileri ile yer değiştiriyor.

Eee, ne olmuş? İşte madde daldan konan küçük bir kuş oyunu oymuyor atomları.. Seni yapan atomlar, çocuk atomlar.. Sen çocukken kumda oynadığın gibi onlarda gelip sende oyunuyorlar..

>>> Sende nasıl bir güç var ki bu iş oluyor? Atomlar olsa sebebin bu değişimle nasıl hayatta kalırdın? Ruh var sende ruh.

Ne ruhu? Haa, o da madde, bir hidrojen, bir klordan mütevellit: tuz ruhu.. Arada biraz oksijen filanda var.. Ama bende kalmadı, köşedeki bakkal rüstem efendiye bi soruver, ondan vardır fıçısıyla..

Atomlar olduğu için hayattaısn zaten.. Ne zaman ki baba atom, "Had çocuklar, uyku saati" diyecek, o atomlarda sana gelmeyecek, sende öleceksin, hepsi bu..

Şimdi sen baba atomlarıda inkar edersin.. Kaf dağını da.. Hatta, atomlara palyaçoluk yapan foton perilerini de.. İnkarcı seni...

anibal ne oldu senin evrime-----yoksa evrimi şimdi atomun boynuna mı astın----senin rasgele mutasyonlarını veya doğal seleksiyonunu----yani bunların hepsini aslında atomlar mı yapıyor diyorsun anibal-----

yani bizim atomlar canlıları değiştirmek için kendi kendileri ile mi savaşıyorlar-----yok atom kardeşler ben sizin oluşturduğunuz bu canlıyı (tek hücreliyi) beğenmedim----şimdi size bir çakıp ikiye üçe beşe----bölersem bakalım ortaya ne çıkacak beğenirsem sorun yok ama beğenmezsem bir daha bölecem---böyle böyle sizleri milyonlarca yıl evirip çevirecem mi demiş-- şu ölmeyen yok olmayan atomlar---

yoksa arkadaş bakın bu evrenin patronu biz atomlarız ona göre------ bakın sizi hem bölüp parçalayıp evirip çeviriyoruz--hemde istediğimiz zaman o evirip çevirdiğimiz varlığı ortadan kaldırıyoruz -----ancak biz bunu yaparken size kasıt olsun diye değil laf olsun diye yapıyoruz yani herhangi bir amacımız yok----zaten bizde sizdeki gibi akıl filan da yok---yani istesek te kasıtlı olarak bir araya gelip daha sonrada kasıtlı olarak ayrılamayız----bu akıl veya amaç sadece bir araya gelerek oluşturduğumuz canlılara has----biz de olmaz bizde ne gezer o akıl fikir---sizin gibi zeki bir canlı varken gerek te yok böyle bir şeye zaten

anibal sen müslümanlardan daha iyi bir durumdasın---müslümanlar bir yaratandan herşeyi bekliyorlar----ama senin alternatifin çok---- bakarsın her hafta bir kaç düzünesini kandırırsında sana da kendilerine has olan ölümsüzlüğü verirler (ayrıca kandırmakta zorlanmasın zira onlar senin sahip olduğun akla sahip değiller)---bak şimdi evrime göre daha manidar bir inanış seçtin kendine-----tebrik ederim

Sitelerde Paylaş
"Henüz bilmiyorum" demekle, "uydurmak" arasında bir fark olmalı...

Siz henüz bilmiyoruz diyerek uydurmaya kapı açıyorsunuz ki birgün birşeyler öğrenince rahat uydurasınız diye <_<

Bergusaurus abla sen orada ne yazdığımı anladığına emin misin?

Eminim canım benim, sen benim cevabımı anladığına emin misin? :crazy:

Hergün yeni bir şey çözülüyor; Asıl lab'da üretilen bebeklere müslümanlar çok bozuluyor ama çaktırmıyorlar...

Yok bozulmuyorlar, Allahım nelere kadir deyip şükrediyorlar inan bak...

Gavur bulur, onlar kullanır... Hiçbir sıkıntı duymazlar... Gavurlar Allah'ın onlara verdiği birer nimettir...

Bize göre gavur diye bir tanım yok, yaratılan bilimin peşinden koşan herkes ayetleri okuyan kişidir bizler için.

Niye bir kere yaşasın; aynı maddelerden tekrar tekrar insan olabilir... Ama aynı bedenle dirilip Arap hurileri arasına gideceğini sanıyorsan, bence çok beklersin...

Aynı maddeden tekrar tekrar insan olabilir demek, ilginç. Bizde onu diyoruz zaten :lol: Yani kuranda öyle diyor...

Valla dayaklıksın Andromeda he. :)

Al benden de o kadar :aggressive:

Sitelerde Paylaş

>>> yani bunların hepsini aslında atomlar mı yapıyor diyorsun anibal

Ya, ne demezsin.. Ama senin kafanda en ince kimya kitabını alaca kadar yer var mıdır, o meçhul işte.. Ne olacak ki, atomların yapacağı beyin bu kadar olabiliyor elbette..

Ve mesele, atomların fingirdeşmeleri değil, atomlarda mevcut olan bu bilinç, akıl vs. yi inkar ediyorsanız, bunu kanıtlayıp, kanıtlayamayacağınız.. İşte mevzu bu..

Hatta sen, şimdi eminim mutfğındaki buzdolabındaki meyeveleri yemek için bir plan yapan 18 başlı ejderhanın yok olduğunu da söylersin.. Oysa, yokluğunu ispat edemediğin bu ejderhayı inkar etmek ne büyük bir gaflettir, yaaa, biliyor musun sen?

Sitelerde Paylaş
Lütfen entropiye göre evrenin sonunu okuyun araştırın sonra iddia edin yukarıda söylediklerinizi ve dediğniz gibi çıkmayan bir ton şey gibi bu söylediklerinizde dediğiniz gibi çıkmayınca oryantalinize devam ediniz.

Evreni entropi ile vareden bir bilinç entropisi olmayan sürekliliği olan bir evren varetmekten aciz olmaz.

Yada gerçek bir sonsuzluk olan bir evrenle komşu olabiliriz.

Kendi fikirlerinizle bile çelişiyorsunuz.Hem maddeye bağımlı hem maddeye güvensiz.

Bing bang yaratılışçıların kalesi olunca anlamsız.Sonsuzluğu düşününce bigbang birden anlam kazanıyor.!

tarihinde ezberbozan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evreni entropi ile vareden bir bilinç entropisi olmayan sürekliliği olan bir evren varetmekten aciz olmaz.

Yada gerçek bir sonsuzluk olan bir evrenle komşu olabiliriz.

Kendi fikirlerinizle bile çelişiyorsunuz.Hem maddeye bağımlı hem maddeye güvensiz.

Bing bang yaratılışçıların kalesi olunca anlamsız.Sonsuzluğu düşününce bigbang birden anlam kazanıyor.!

Entropik evrenin sonunu okuyun öyle yorum yapın lütfen. Entropik son sürekliliği olmayan bir evrendenn bahsetmez, sadece okuyun öyle konuşalım bilip bilmeden atıp tutmayın.

Sitelerde Paylaş

Entropi çok tartışılan bir konudur. Fizktede tanımı vardır. Ama çok karışık bir konudur. Ne var ki dön dolaş iş düzene çıkar. Ateistlerin entropiye yüklediği anlam çok tartışmalıdır. Yemeyin ateistlerin bakış açılarını. İşte entropinin genel tanımı. Hemide TDK kaynaklı.

İstatistik kurallarına göre yönlendirilen bir haber kaynağının haber içeriklerinin oranı.

Ateistlere sorsan evren bozunmaya gidiyordur. Oysa bunun böyle olduğu kanıtlanamaz. Zaten milyarlaca yıldır süren düzen bozunumu toparlayan unsurlar olduğunu gösteriyor. Tabii ki bu çok iyi işleyen bir düzen sadece. Entropi falan hikaye kalır. Fizikteki tanımı itibarıyla entropi tabii vardır. Ama uzayıp giden birşey olduğu hikayedir. Ateistler böyle kavramları alıp oynamayı ve yutturmayı pek sever. Biraz deş iş öyle çıkmaz. Bunlara bilim insanları bile karşı çıkar ama ateistler bildiklerini okumaktan usanmaz.

Entropik evrenmiş. Yok ya. Sana göre öyle o. Bize göre değil. Atma atma alpcakir.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Entropik evrenin sonunu okuyun öyle yorum yapın lütfen. Entropik son sürekliliği olmayan bir evrendenn bahsetmez, sadece okuyun öyle konuşalım bilip bilmeden atıp tutmayın.

Düzenlilikten düzensizliğe gidiş oranı imiş yanlışsa düzeltin.

Tamam işte düzenden düzensizliğe bir gidiş varsa sabit düzende bir başka evren neden olmasın..İmkansızmıdır ?

Sitelerde Paylaş
Bergusaurus abla kusura bakma ama bi b.k anlamamışsın...

Esas bi b.k anlamamışsın diye b.k atıyorsun.

Diyorsun ki çocuğu ölen anneye dışardan madde verilince o çocuğu için ağlamak perişan olmak yerine onu nasıl oluyorda çöpe atıyor/atabiliyor, o zaman Allahınızın insanın içine işlediği yetiler hani nerde diyorsun dimi.

Bak anlamışım, hala bi b.k anlamadığımı iddia edeceksen anlamadığımı b.ku buraya açık açık yazacaksın kıro(w)cuğum.

Bende cevap vermişim sana demişimki, dışarıdan müdahale edersen Allah buna bişey etmez, çünkü herşey onun koyduğu yasalar çercevesinde işler. Elmanın içine bir şekilde dışardan bir müdahale girince orijinali bozulur, yani çürür. O zaman hani Allah demenin anlamı yok. Allah hepimizden adil, kendi koyduğu yasayı asla ve asla çiğnemez.

Ben buranın müdürüyüm ve burada sigara içmek yasak diyorum, kendi odamda içiyorum.

Sen bana ne dersin, hay .... ettiğimin müdürü, değil mi, öyle dersin :crazy:

Kafanıza göre konuşuyorsunuz ama daha sünnetullahtan haberiniz yok....

Sitelerde Paylaş
>>> yani bunların hepsini aslında atomlar mı yapıyor diyorsun anibal

Ya, ne demezsin.. Ama senin kafanda en ince kimya kitabını alaca kadar yer var mıdır, o meçhul işte.. Ne olacak ki, atomların yapacağı beyin bu kadar olabiliyor elbette..

Ve mesele, atomların fingirdeşmeleri değil, atomlarda mevcut olan bu bilinç, akıl vs. yi inkar ediyorsanız, bunu kanıtlayıp, kanıtlayamayacağınız.. İşte mevzu bu..

Hatta sen, şimdi eminim mutfğındaki buzdolabındaki meyeveleri yemek için bir plan yapan 18 başlı ejderhanın yok olduğunu da söylersin.. Oysa, yokluğunu ispat edemediğin bu ejderhayı inkar etmek ne büyük bir gaflettir, yaaa, biliyor musun sen?

arkadaş sen hala şu zenci fantezilerindesin galiba----arkadaş biraz kendine gelde ----ayıkken yazı yaz----

senin evriminin neresinde bilinçli bir değişim söz konusu---hepsi ya çevrenin yada mutasyonların etkisi ---ama bunların hiçbiri bilinçli değil tamamı ile kendiliğinden oluyor---şimdi gelip bize atomların aklından bahsediyorsun------

ayrıca bizlerin kanıtlayacağı hiçbirşey yoktur----o yaratılışı inkar edenlerin çabasıdır----biz o atoma ve atomu oluşturan bütün yapılara yapacağı görevi bildiren bir yaratıcı vardır diyoruz (yani senin akıl sahibi dediğin atoma yaratan tarafından bir görev verildiğini ve atomun sadece bu görevi yerine getirdiğini söylüyoruz yani kendine has ve senin gibi istediğini istediği gibi yapacak aklı mevcut değildir--ancak görevini yerine getirecek kadar da bilgi sahibidir)----oysa senin gibiler---- bu olayları yaratan değil ----doğal seleksiyon yapıyor veya kendiliğinden----- herhangi bir amaç güdülmeden ortaya çıkıyor---- gibi beyanlarda bulunuyor daha sonrada bulduğun her kemiği kendine yardımcı sayıyorsun.....yok bu bilmem ne geçiş formu yok bu bilmem ne ile bilmem neyin atası----uyduruk uyduruk kabuller---

ayrıca söylediğim gibi atomları kendine yaratan edinmen-----evrim uydurmalarına inanmandan daha bilimsel ve daha manidardır....tebrikler

Sitelerde Paylaş

>>> ayrıca bizlerin kanıtlayacağı hiçbirşey yoktur----o yaratılışı inkar edenlerin çabasıdır----biz o atoma ve atomu oluşturan bütün yapılara yapacağı görevi bildiren bir yaratıcı vardır diyoruz

Eee, kanıtla o zaman..

Bizim güya "doğal seleksiyon yapıyor veya kendiliğinden" iddiasını kanıtlayamadığımız için geçersiz olduğunu söylüyorsun.. Öyle olsun. Peki sen o tanrının varlığını kanıtlasana madem.. Aynı şekilde, elle tutulur olarak bir kanıt göstersene.. Efenim, neymiş, o canlı kendi kendine olamazmış.. O yüzdne tanrı varmış..

Eh, sende kendi kendine osuramayacağına göre, süper zenci var ki, sen o faaliyeti yapabiliyorsun, yaaa..

Oldu mu şimdi? Şimdi gidip senin süper zencinin yokluğunu kanıtlamak gibi bir derdin mi olmalı? Bunu yapamıyorsan, süper zenciyi inkar etmiş mi oluyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...