Jump to content

Allah'ın Yokluğunu Kimse İspatlayamaz!

Recommended Posts

Düzenlilikten düzensizliğe gidiş oranı imiş yanlışsa düzeltin.

Tamam işte düzenden düzensizliğe bir gidiş varsa sabit düzende bir başka evren neden olmasın..İmkansızmıdır ?

Biraz daha oku, biraz daha anla. Sadece entropinin ne dediğini değil entropik evrenin sonunu da bul oku. Bir cümle ile kalma. Oku allahın adıyla lütfen oku sonra yorum yap.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Esas bi b.k anlamamışsın diye b.k atıyorsun.

Diyorsun ki çocuğu ölen anneye dışardan madde verilince o çocuğu için ağlamak perişan olmak yerine onu nasıl oluyorda çöpe atıyor/atabiliyor, o zaman Allahınızın insanın içine işlediği yetiler hani nerde diyorsun dimi.

Bak anlamışım, hala bi b.k anlamadığımı iddia edeceksen anlamadığımı b.ku buraya açık açık yazacaksın kıro(w)cuğum.

Bende cevap vermişim sana demişimki, dışarıdan müdahale edersen Allah buna bişey etmez, çünkü herşey onun koyduğu yasalar çercevesinde işler. Elmanın içine bir şekilde dışardan bir müdahale girince orijinali bozulur, yani çürür. O zaman hani Allah demenin anlamı yok. Allah hepimizden adil, kendi koyduğu yasayı asla ve asla çiğnemez.

Ben buranın müdürüyüm ve burada sigara içmek yasak diyorum, kendi odamda içiyorum.

Sen bana ne dersin, hay .... ettiğimin müdürü, değil mi, öyle dersin :crazy:

Kafanıza göre konuşuyorsunuz ama daha sünnetullahtan haberiniz yok....

Bak şimdi bergusaurus abla ya delikanlı gibi sözünün arkasında duracaksın ve "her türlü allah var" gibisinden bayağı savunma şekillerine girmeyeceksin ya da hiç bu tartışmalara girmeyeceksin...

Sen diyorsun ki maddeden bağımsız olarak "mana" dediğimiz şey insanda mevcuttur. Ben de o "mana" dediğiniz şeyin nasıl manipule edilebildiğine dair maddi temelleri olan örnekler getiriyorum. Sen bu sefer "allahın kuralları dahilinde" falan diyorsun... Yahu koskoca allahın kuralları amma da manipulasyona açıkmış... Bu kadar cılkı çıkarılabilen kuralların ilahi bir güç tarafından konduğunu nasıl anlayacağız biz?

Hem kaldı ki o dediğim durum sadece dışarıdan müdahale ile olmuyor. Tıp dilinde de adı vardı bu rahatsızlığın ama unuttum. Hacı bilir belki. Kimi anneler doğuştan gelen bir takım hormonal bozukluklar neticesinde evladına yabancılık çekiyor. Bizzat öldürmüyor çoğu zaman ama ölse de pek umursamıyor. Bu tip vicdansız bir anayı yaratan sizin tanrınız mı? Böyle olayları açıklayabilecek doğa üstü kavramlar türetmeye çalışmanın alemi yok. Açık açık görülüyor ki maddenin devinimi sonucu ortaya çıkmış varyantlardan biri bu kadın. Hiç de kusursuz bir yaratıcının ellerinde şekillenmiş falan değil. Vicdan konusunda hayata 1-0 yenik başlıyor...

Çok boş konuşuyorsunuz çoook... Karşılaştığınız her saçmalığa bir kulp takmaya çalışacağınıza soğuk gerçekle yüzleşin. Sizin bu kafanızla insanlığın bir adım ileri atamadığı test edildi ve onaylandı işte... Daha ne zorluyorsunuz ki kendinizi?

Sitelerde Paylaş
Biraz daha oku, biraz daha anla. Sadece entropinin ne dediğini değil entropik evrenin sonunu da bul oku. Bir cümle ile kalma. Oku allahın adıyla lütfen oku sonra yorum yap.

Alp çakır .Entropi evrenin sonlu olduğunu gösteriyormuş.Sıcaktan soğumaya gidiş gibi birşeymiş.Tıpkı zaman gibi heryerde ayrı işliyormuş.

Bingbangle zaten tam uyumlu.Ne anlatmaya çalışıyorsun.Entropik evrenin onu ile ilgili tüm yorumlar din ve felsefe hakkında .Bütün veriler teizmi destekliyor.Bundan rahatsız oluyorsunuz.

Bilimsel bir açıklama yok .Ben bulamamışta olabilirim tabiki.

Ama bulduklarımda zaten bilgilerimi tekrarlamaktan ibaret.

Evren genişliyor.Genişledikçe soğuyor.

Sende ne düşündüğünü ne bildiği söylersen iyi olur.Okuduklarını bizimle paylaşsan köü bir şeymi olurdu ?

Sitelerde Paylaş
Evren sürekli devinim içinde dönüşüp duruyor.Yıldızlar yaşayıp ölüp tekrar diriliyor..sürekli bir tekrarlama var.İnsan bildiğimize göre evrendeki en bilinçli canlı ki bunların farkında olabilimişiz.Herşey tekrar tekrar doğup ölürken insan bir kere yaşayacak ?

İlginç.

Bu iletinden sonra konuyu açtığıma göre burada dediklerinin doğru olmadığını anlatmak istemişimdir, ilgisiz bir şey sormamışımdır sana. Şimdi okuduklarından sonra sürekli olabilecek bir dönüşümden mi bahsediyorsun, yoksa sürekli olmayan bir sona doğru giden bir dönüşümden mi bahsediyorsun belki anlarsın. En azından iddialarını temellendirirken ne kadar arkasında olabileceğini gör.

Bu söylediklerimden sonra ve öğrendiklerinden sonra düne kadar sürekli olan dönüşüm sence dinine daha uygunken bugünden sonra dininin zaten sürekli olmayan bir sonu olan dönüşümden bahsettiğine doğru oryantaline başlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Alp çakır .Entropi evrenin sonlu olduğunu gösteriyormuş.Sıcaktan soğumaya gidiş gibi birşeymiş.Tıpkı zaman gibi heryerde ayrı işliyormuş.

Bingbangle zaten tam uyumlu.Ne anlatmaya çalışıyorsun.Entropik evrenin onu ile ilgili tüm yorumlar din ve felsefe hakkında .Bütün veriler teizmi destekliyor.Bundan rahatsız oluyorsunuz.

Bilimsel bir açıklama yok .Ben bulamamışta olabilirim tabiki.

Ama bulduklarımda zaten bilgilerimi tekrarlamaktan ibaret.

Evren genişliyor.Genişledikçe soğuyor.

Sende ne düşündüğünü ne bildiği söylersen iyi olur.Okuduklarını bizimle paylaşsan köü bir şeymi olurdu ?

Teizmi ne destekliyormuş?

Sitelerde Paylaş
>>> ayrıca bizlerin kanıtlayacağı hiçbirşey yoktur----o yaratılışı inkar edenlerin çabasıdır----biz o atoma ve atomu oluşturan bütün yapılara yapacağı görevi bildiren bir yaratıcı vardır diyoruz

Eee, kanıtla o zaman..

Bizim güya "doğal seleksiyon yapıyor veya kendiliğinden" iddiasını kanıtlayamadığımız için geçersiz olduğunu söylüyorsun.. Öyle olsun. Peki sen o tanrının varlığını kanıtlasana madem.. Aynı şekilde, elle tutulur olarak bir kanıt göstersene.. Efenim, neymiş, o canlı kendi kendine olamazmış.. O yüzdne tanrı varmış..

Eh, sende kendi kendine osuramayacağına göre, süper zenci var ki, sen o faaliyeti yapabiliyorsun, yaaa..

Oldu mu şimdi? Şimdi gidip senin süper zencinin yokluğunu kanıtlamak gibi bir derdin mi olmalı? Bunu yapamıyorsan, süper zenciyi inkar etmiş mi oluyorsun?

anibal sen biyolog filanım demiştin galiba----- ama şu bahsettiğin zencinin torpili ile bitirdin galiba üniversiteyi-----

bak sana nasıl torpille okulu bitirdiğinin vesikası---

kardeşim bu atomlarda akıl olsa---- ne diye senin gibi şuanda ne bok olduğunu bilmeyen bir canlı ortaya çıkarsınlar------

eğer onların aklı olsa idi ----onların sahip olduğu bilgiye senin de sahip olman gerekirdi---yani kendini meydana getirenlerin sahip olduğuna senin de sahip olman gerekirdi------yani senin sahip olduğun bilgiye senin bilmem kaçıncı kuşaktaki akrabaların olan öküz---davar---vb canlı ve cansız bütün varlıkların sahip olması gerekirdi----yani senin aklının olması eğer atomların sahip olduğu bir bilgiden olsa idi aynı bilgilerin diğer canlılarda da olması gerekirdi(eğer sana torpil yapmadılarsa)------

ayrıca bu atomlarda akıl olsa idi------ varlıklarında görme gibi bir yetiye gerek yok iken (yani işlevlerini yerine getirmek için herhangi bir göze veya benzeri bir algıya sahip değilken) ortaya çıkardıkları yeni varlıklar için böyle bir yetiye ihtiyaç duymaları onların akıl sahibi olmadığını göstermektedir----

yani kendilerinin bu konuda daha üstün özelliği var iken ortaya çıkardıkları varlıklarda daha geri kalmış özellikler vardır----bu hem atomların akıllarının olmadığını hem de onların herhangi bir sistemi ortaya çıkaracak gücünün olmadığını gösterir---yani atomlar yaratan değil yaratılandır---(bu atomu oluşturan yapıların bulunması ile zaten ortaya çıkmıştır)---yani ortaya çıkmak için birşeylere ihtiyaç duyan varlık yaratıcı değil yaratılan olabilir-----

ayrıca atomlarla ilgili incelemelerini arttırırsan aslında senin evrilmiş değidiğin---canlıların---mutlak surette ya bir amaç için yönlendirildiğini----yada zaten var olan bir tür olduğunu anlayacaksın-----yani birbirlerine değişmelerini iddia etmen onların da---- cansız dediğin varlıklarında aynı varlıktan olduğunu görmemendendir----çünkü yapı itibarı ile zaten hepsi atomdur----

Sitelerde Paylaş
Bak şimdi bergusaurus abla ya delikanlı gibi sözünün arkasında duracaksın ve "her türlü allah var" gibisinden bayağı savunma şekillerine girmeyeceksin ya da hiç bu tartışmalara girmeyeceksin...

Sen diyorsun ki maddeden bağımsız olarak "mana" dediğimiz şey insanda mevcuttur. Ben de o "mana" dediğiniz şeyin nasıl manipule edilebildiğine dair maddi temelleri olan örnekler getiriyorum. Sen bu sefer "allahın kuralları dahilinde" falan diyorsun... Yahu koskoca allahın kuralları amma da manipulasyona açıkmış... Bu kadar cılkı çıkarılabilen kuralların ilahi bir güç tarafından konduğunu nasıl anlayacağız biz?

Hem kaldı ki o dediğim durum sadece dışarıdan müdahale ile olmuyor. Tıp dilinde de adı vardı bu rahatsızlığın ama unuttum. Hacı bilir belki. Kimi anneler doğuştan gelen bir takım hormonal bozukluklar neticesinde evladına yabancılık çekiyor. Bizzat öldürmüyor çoğu zaman ama ölse de pek umursamıyor. Bu tip vicdansız bir anayı yaratan sizin tanrınız mı? Böyle olayları açıklayabilecek doğa üstü kavramlar türetmeye çalışmanın alemi yok. Açık açık görülüyor ki maddenin devinimi sonucu ortaya çıkmış varyantlardan biri bu kadın. Hiç de kusursuz bir yaratıcının ellerinde şekillenmiş falan değil. Vicdan konusunda hayata 1-0 yenik başlıyor...

Çok boş konuşuyorsunuz çoook... Karşılaştığınız her saçmalığa bir kulp takmaya çalışacağınıza soğuk gerçekle yüzleşin. Sizin bu kafanızla insanlığın bir adım ileri atamadığı test edildi ve onaylandı işte... Daha ne zorluyorsunuz ki kendinizi?

Çamur atmayı bırak anla bari,

Tanrı neden kendi koyduğu kuralların dışına çıksın, çıkınca o Tanrı Tanrı olur mu, saygın ve güvenilir olur mu bir düşün bakalım.

İki hidrojen ve bir oksijen birleşince su olacak demiş, bunları birleştirince bazen su olmadığına hiç şahit oldun mu sen?

Esas sizin model Tanrınız doğaüstü de bizimki ile geçinemiyor, bizimki gayet doğaya uygun :crazy:

Sitelerde Paylaş
Bu iletinden sonra konuyu açtığıma göre burada dediklerinin doğru olmadığını anlatmak istemişimdir, ilgisiz bir şey sormamışımdır sana. Şimdi okuduklarından sonra sürekli olabilecek bir dönüşümden mi bahsediyorsun, yoksa sürekli olmayan bir sona doğru giden bir dönüşümden mi bahsediyorsun belki anlarsın. En azından iddialarını temellendirirken ne kadar arkasında olabileceğini gör.

Bu söylediklerimden sonra ve öğrendiklerinden sonra düne kadar sürekli olan dönüşüm sence dinine daha uygunken bugünden sonra dininin zaten sürekli olmayan bir sonu olan dönüşümden bahsettiğine doğru oryantaline başlayabilirsin.

Hayır ben ne düşündüğümü neye ayandığımı gayet iyi bilyorum.Entropiye göre düzensizliğe giden bir evrenin sürekli devinimle sonsuz olamayacağı için benim ilk ölüş ve diriliş mantığımı beğenmedin.

Halbuki ben o mantığı sizin bakış açınızdan anlattım.

Başka bir evrende olmasa bile senin bu evrende tekrar sonluda olsa bir ikinci hayatta varolma olasılığın sıfır değil.Bir kere olmuşsa yine olabilir.Bu senin evren anlayışından yola çıkılınca gelinen sonuç.

Benim zaten evrenin tasarımlı varolduğunu kanıtlayamasam bile amaçsız olmadığından kesinlikle emin olduğum bir görüşüm var.

Ve buna istinaden Sizin paralel evren anlayışınızdan başka farklı evrenlerin olabileceğine olan inancım var.Evrenlerdeki yaşamın eş zamanlı olduğunu sanmıyorum.o başka konu.

Sitelerde Paylaş
Hayır ben ne düşündüğümü neye ayandığımı gayet iyi bilyorum.Entropiye göre düzensizliğe giden bir evrenin sürekli devinimle sonsuz olamayacağı için benim ilk ölüş ve diriliş mantığımı beğenmedin.

Halbuki ben o mantığı sizin bakış açınızdan anlattım.

Başka bir evrende olmasa bile senin bu evrende tekrar sonluda olsa bir ikinci hayatta varolma olasılığın sıfır değil.Bir kere olmuşsa yine olabilir.Bu senin evren anlayışından yola çıkılınca gelinen sonuç.

Benim zaten evrenin tasarımlı varolduğunu kanıtlayamasam bile amaçsız olmadığından kesinlikle emin olduğum bir görüşüm var.

Ve buna istinaden Sizin paralel evren anlayışınızdan başka farklı evrenlerin olabileceğine olan inancım var.Evrenlerdeki yaşamın eş zamanlı olduğunu sanmıyorum.o başka konu.

Benim parelel evren anlayışım filan yok nereden çıkartıyorsun bu sonucu anlamıyorum, hawkings bile bir ara buna benzer bir şey demişti de sonra kalktı özür diledi dedikleri için. Adamın biri daha bilim yokken demişki aynı derede ikinci defa yıkanamazsın diye. Sen nerenden çıkarıyorsun, hangi kanıtla ikinci defa bu hayatı yaşayabileceğini iddia ediyorsun merak ettim.

Bak sana bir soru ikinci kez yaşayıp yaşayamayacağını anlayabilmen için bir mantık oyunu;

Diyelim ki zihnini transfer edebilecek bir teknolojin var, ayrıca kendini klonlayabilecek bir teknolojin de var. Kendi klonunu yapıp klonuna zihnini transfer ediyorsun. Sence bu şekilde sen ikinci defa yaşayabilir misin?

Sitelerde Paylaş
Benim parelel evren anlayışım filan yok nereden çıkartıyorsun bu sonucu anlamıyorum, hawkings bile bir ara buna benzer bir şey demişti de sonra kalktı özür diledi dedikleri için. Adamın biri daha bilim yokken demişki aynı derede ikinci defa yıkanamazsın diye. Sen nerenden çıkarıyorsun, hangi kanıtla ikinci defa bu hayatı yaşayabileceğini iddia ediyorsun merak ettim.

Bak sana bir soru ikinci kez yaşayıp yaşayamayacağını anlayabilmen için bir mantık oyunu;

Diyelim ki zihnini transfer edebilecek bir teknolojin var, ayrıca kendini klonlayabilecek bir teknolojin de var. Kendi klonunu yapıp klonuna zihnini transfer ediyorsun. Sence bu şekilde sen ikinci defa yaşayabilir misin?

Tesadüfen olmuşsa hayır.

Amaçlı bir tasarımcı tarafından olmuşsam evet.

İkincisi benim favorim.Hiç bir şey nedensiz olmadığı gibi ne even nede canlılık nedensiz ve amaçsız değildir.

Sizler Tanrının süitini bulamıyorsunuz o başka konu.

Sitelerde Paylaş

Bak tesadüfen demiyorum, amaçlı bir şekilde yapıyorsun bu dediklerimi. Soru geçerli cevabını net bir şekilde ver şartları ortaya koyulmuş bir soru.

Sitelerde Paylaş

Bak tesadüfen demiyorum, amaçlı bir şekilde yapıyorsun bu dediklerimi. Soru geçerli cevabını net bir şekilde ver şartları ortaya koyulmuş bir soru.

Sen zaten zihninden ibaret değilmisin ?

Elbette böyle bir teknolojin olsa zihninide kopyalayıp yapıştırabilsen elbette yine sen olacaksın.İnsan zihninden ibarettir.Beden araçtır.

Sitelerde Paylaş

>>> kardeşim bu atomlarda akıl olsa---- ne diye senin gibi şuanda ne bok olduğunu bilmeyen bir canlı ortaya çıkarsınlar------

Evet, niye bunu yapsınlar/yapamasınlar?

>>> eğer onların aklı olsa idi ----onların sahip olduğu bilgiye senin de sahip olman gerekirdi---yani kendini meydana getirenlerin sahip olduğuna senin de sahip olman gerekirdi------yani senin sahip olduğun bilgiye senin bilmem kaçıncı kuşaktaki akrabaların olan öküz---davar---vb canlı ve cansız bütün varlıkların sahip olması gerekirdi----yani senin aklının olması eğer atomların sahip olduğu bir bilgiden olsa idi aynı bilgilerin diğer canlılarda da olması gerekirdi(eğer sana torpil yapmadılarsa)------

Sadece sayıklıyor ve ortaçağ kafasınaı atamadığını görüyoruz..

Su Hidrojen ve oksijenden ibarettir. Biri yanıcıdır, diğeri yakıcı. Ama su ne yanıcıdır, ne de yakıcı.. Acaba neden?

Sen, bir atomun tek başına ifade edebileceği bir iki durum, yani 1 ve 0'ın kombinasyonusun. Senin bir tek hücredeki milyarlaca atom demek, ifade edilebilecek 2 üzeri milyarla demek. Yani ikiyi milyarlarca kez kendisiyle çarpman demek..

Basit bir örnek.. 4 GB = 2 üzeri 32 = 4 Milyar.. Yani, 32 atomla 4 milyar farklı şeyi gösterebilirsin.. Eee, kaç atom var sende, bir hesap et bakalım..

Bütün mesele, bir atomun kara verme yetenği var mı, yok mu, bundan ibaret. Ki var, Hidrojen Neon ile birleşmezken, Oksijene koşar aynen.. İşte hepsi bu kadar basit.

Asıl olan, senni kafanın bunlaır almayacak kadar küçük oluşu. Demiştik di mi, senin kafan en ince kimya kitabını bile alamayacak kadar küçük..

>>> ayrıca atomlarla ilgili incelemelerini arttırırsan aslında senin evrilmiş değidiğin---canlıların---mutlak surette ya bir amaç için yönlendirildiğini----yada zaten var olan bir tür olduğunu anlayacaksın-

bunuda anlayamazsın, oturda bir kendine bak..

zor gelebilir, o zaman balinalar bak.. Denizde yaşayan bir canlının hava soluması kadar aptalca bir şey olabilir mi? Hangi şapşal bunu böyle yapar?

Sitelerde Paylaş

Elbette böyle bir teknolojin olsa zihninide kopyalayıp yapıştırabilsen elbette yine sen olacaksın.İnsan zihninden ibarettir.Beden araçtır.

Peki zihnini kopyalayıp yapıştırdın, aslı sende kaldı sende öldün, kopyan yaşıyor. Yaşayan sen misin yoksa öldün mü? Böyle bir şey yapsam öldürülmeyi kabul eder misin? Nasıl olsa sen yaşamaya devam edeceksin.

Sitelerde Paylaş
Çamur atmayı bırak anla bari,

Tanrı neden kendi koyduğu kuralların dışına çıksın, çıkınca o Tanrı Tanrı olur mu, saygın ve güvenilir olur mu bir düşün bakalım.

İki hidrojen ve bir oksijen birleşince su olacak demiş, bunları birleştirince bazen su olmadığına hiç şahit oldun mu sen?

Esas sizin model Tanrınız doğaüstü de bizimki ile geçinemiyor, bizimki gayet doğaya uygun :crazy:

Ne oldu? Tanrının defolu mallarını ortaya koyunca çamur mu atmış olduk? Tanrının neden saygın ve güvenilir olmadığı şekil 1A ile yukarıda gösterildi. Tanrı sonsuz kudretine rağmen kendini savunmaktan aciz, avukatlığını yapmak sana mı düştü Bergusaurus abla?

Bu arada evet, iki hidrojen ve bir oksijenin bir arada bulunup da su meydana getirmediğini gördüm. (bkz: bazlardaki hidroksitler) Bu kapak sende kalsın Bergusaurus abla, kullanmazsan allahına verirsin o kullanır...

Sitelerde Paylaş

Benim şöyle bir teorim var.

Diyelimki un helvası yapacaksınız. Aynı malzemeyi, aynı kıvamda, aynı sürede, aynı ateşte pişirirseniz pişirin her yaptığınız helvanın tadı diğerinden farklı olacaktır. Neden derseniz, elinizdeki verilerle birşeyi yaparken ona kattığınız duygu ya da o an hissettiğiniz ya da zihninizde canlandırdığınız şeyler birşekil ona etki edecektir.

Burada alpçakir bunu demek istiyor sanırım. Bana göre onun söylediği doğru ama bu demek değilki başka bir boyutta başka bir hayatımız olmasın? Olmalı da...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Diyelimki un helvası yapacaksınız. Aynı malzemeyi, aynı kıvamda, aynı sürede, aynı ateşte pişirirseniz pişirin her yaptığınız helvanın tadı diğerinden farklı olacaktır. Neden derseniz, elinizdeki verilerle birşeyi yaparken ona kattığınız duygu ya da o an hissettiğiniz ya da zihninizde canlandırdığınız şeyler birşekil ona etki edecektir.

Burada alpçakir bunu demek istiyor sanırım. Bana göre onun söylediği doğru ama bu demek değilki başka bir boyutta başka bir hayatımız olmasın? Olmalı da...

Sevgiler...

Teoriye bak beah... Maşallah...

Bergusaurus abla hiç düşündün mü bilim adamları neden sizden daha zor teori üretiyorlar diye? Sizin yanlış yaptığınız bir şeyler olmasın sakın?

Sitelerde Paylaş

Sevgiler...

Metafizik hiç bir şeyden bahsetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
Ne oldu? Tanrının defolu mallarını ortaya koyunca çamur mu atmış olduk? Tanrının neden saygın ve güvenilir olmadığı şekil 1A ile yukarıda gösterildi. Tanrı sonsuz kudretine rağmen kendini savunmaktan aciz, avukatlığını yapmak sana mı düştü Bergusaurus abla?

Bu arada evet, iki hidrojen ve bir oksijenin bir arada bulunup da su meydana getirmediğini gördüm. (bkz: bazlardaki hidroksitler) Bu kapak sende kalsın Bergusaurus abla, kullanmazsan allahına verirsin o kullanır...

Genlerinle oynayıp ortaya çıkardığın soytarıya defolu mal demen senin acizliğin. Dediğim gibi sünnetullah değişmez.

Tanrı senin savunma süretini hergün erteliyor bunun farkında olmayan sensin.

Ayrıca bazlardaki hidroksitlere gelince, ben anlamam ya kimyadan sana kendimce örnek verem bakem.

Sen ağzın ve burnunla nefes alıyorsun dimi, başına poşeti geçirince ve sıkıca bağlayınca da alamazsın dimi.

Halbuki alman lazım, ağzın ve burnun var ya :crazy:

Şimdi kapağını al ve yapman gerekeni yap :angry:

Sitelerde Paylaş
Peki zihnini kopyalayıp yapıştırdın, aslı sende kaldı sende öldün, kopyan yaşıyor. Yaşayan sen misin yoksa öldün mü? Böyle bir şey yapsam öldürülmeyi kabul eder misin? Nasıl olsa sen yaşamaya devam edeceksin.

Ohoo birde bizi senaryo yazmakla suçlarsınız .Bak insan isteyince neler yazabiliyormuş :)

Zihnim nerdeyse ben oyum.Birisi hayattaysa diğerine ihtiyaç yoktur..

İkisini birden ayakta tutmak masraflı olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...