Jump to content

Allah'ın Yokluğunu Kimse İspatlayamaz!

Recommended Posts

Bigbang teizmin en geçerli savunmasıdır ve hala hiç utanmadan gelip kaynak maynak zırvalıklarına devam edebiliyorsunuz.

İki tane fizik kelimesi öğrendikten sonra gelip fizikten anlamayan insanlara bıdı bıdı yapıp üste çıkacaksınız yazık.

Başlangıcı ve sonu olan bir evrende yaşıyoruz .

Bu evreni içkin ve aşkın bir bilinç varetmiş nokta .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bigbang teizmin en geçerli savunmasıdır ve hala hiç utanmadan gelip kaynak maynak zırvalıklarına devam edebiliyorsunuz.

İki tane fizik kelimesi öğrendikten sonra gelip fizikten anlamayan insanlara bıdı bıdı yapıp üste çıkacaksınız yazık.

Fizikten anlamayanlara bıdı bıdı yapmaktansa benden çok daha iyi anlayan birisi ile konuşmayı yeğlerim( bu sitede de var öyleleri ama anladığım kadarı ile ben gelene kadar bıkmışlar tekrar tekrar anlatmaktan) ama fizikten anlamayan kişi duyduğu ve içeriğini anlamadığı iki kelime ile gelip ahkam kesmeye kalkarsa ne bilmediğini veya neyi bilmesi gerektiğini gidip öğrenmesini istiyorum. Sen zaten o noktayı çok daha önce koydun kafana ne öğrenebileceksin ki.

Sitelerde Paylaş

Bak burada sence fizikten anlamayan kim? Fizikten anlamadığı halde "evrenin sonu var" diye bıdı bıdı yapan kim? Gravital kuvvetleri nereye koyuyorsun kafanda?

Anasını satiim bütün müslümanlar fizik biliyor, bi tek okulunu okuyanlar bilmiyor...

Bu ne boktan iş yahu?

Sitelerde Paylaş
Fizikten anlamayanlara bıdı bıdı yapmaktansa benden çok daha iyi anlayan birisi ile konuşmayı yeğlerim( bu sitede de var öyleleri ama anladığım kadarı ile ben gelene kadar bıkmışlar tekrar tekrar anlatmaktan) ama fizikten anlamayan kişi duyduğu ve içeriğini anlamadığı iki kelime ile gelip ahkam kesmeye kalkarsa ne bilmediğini veya neyi bilmesi gerektiğini gidip öğrenmesini istiyorum. Sen zaten o noktayı çok daha önce koydun kafana ne öğrenebileceksin ki.

Öğreneceğimi öğrenmiş bulunuyorum ben .Sandığın kadar gerizekalı değilim.

Burada asi gençlere birşeyler anlatıyormuş gibi yapmak başka gerçekten bilimin verilerini kabullenmek başka.Kardeşim.Bigbang kabul edildimi edilmedimi ?

Bingbange dayanan bir çöküş teorsi bile geliştirilmedimi ?

Eee daha nedir yok entropik evrenin sonu monu nedir yani.Elbette başlangıcı olanın sonuda gelecek.Çünkü bir akllı kotaran var.Koskoca biliminsanları hayatını verip inkar edemiyorlar.Siz materyalistler maaşlallah kozmolojiden psikolojiye her konuda tanrıyı reddetmeyi başardınız.Peygamberleri şizofren ilan etmeyi onlara inanlarıda sürü psikolojisiyle bilmemne olarak adlandırabiliyorsunuz.

Pofsss....

Sitelerde Paylaş

:D

Nokta koyunca öyle mi oluyor

Sitelerde Paylaş
Bağlantı şu patent meselesinde senin verdiğin kaynakları yanlış okuduğunu düşünmüştüm ama sen belli ki verdiğin kaynakları okumuyorsun bile...

Crow ne diyorsun sen? Mavi ile yazılı olanlar Vikipediden. Benim söylediklerimi açıkça oradada söylüyor işte. Sen dikkatli okur musun lütfen ya? Tabii sonra ben yorum yazdım altlarına siyah yazı ile ama o kadar yorumda yapayım yani değil mi?

Sitelerde Paylaş

Burada asi gençlere birşeyler anlatıyormuş gibi yapmak başka gerçekten bilimin verilerini kabullenmek başka.Kardeşim.Bigbang kabul edildimi edilmedimi ?

Eee daha nedir yok entropik evrenin sonu monu nedir yani.Elbette başlangıcı olanın sonuda gelecek.Çünkü bir akllı kotaran var.Koskoca biliminsanları hayatını verip inkar edemiyorlar.Siz materyalistler maaşlallah kozmolojiden psikolojiye her konuda tanrıyı reddetmeyi başardınız.Peygamberleri şizofren ilan etmeyi onlara inanlarıda sürü psikolojisiyle bilmemne olarak adlandırabiliyorsunuz.

Pofsss....

Kardeşim balta mısın, kazma mısın bilmiyorum ama şu bağlantı denen kozalağın tavırlarına benzemeye başladı tavırların. Bu benim en uyuz olduğum davranış tipidir haberin olsun. Bizim gidip de üniversite anfisinde g.tümüz terleye terleye öğrendiğimiz, sivilceler döke döke sınavlarına girdiğimiz şeyleri bize teolojik modifikasyonlarla pazarlamaya kalkma. Çok ağır konuşurum, allahının bile yüzü kızarır baştan uyarıyorum.

Bu ne lan böyle herkes bilim adamı kesilmiş anasını satiim. Sonra anibal'in koca penisli zencilerini görünce zırıl zırıl ağlamayın. Azıcık adam olun da dinlemeyi öğrenin!

Sitelerde Paylaş
Kardeşim balta mısın, kazma mısın bilmiyorum ama şu bağlantı denen kozalağın tavırlarına benzemeye başladı tavırların. Bu benim en uyuz olduğum davranış tipidir haberin olsun. Bizim gidip de üniversite anfisinde g.tümüz terleye terleye öğrendiğimiz, sivilceler döke döke sınavlarına girdiğimiz şeyleri bize teolojik modifikasyonlarla pazarlamaya kalkma. Çok ağır konuşurum, allahının bile yüzü kızarır baştan uyarıyorum.

Bu ne lan böyle herkes bilim adamı kesilmiş anasını satiim. Sonra anibal'in kocaxxxxxxxxx zencilerini görünce zırıl zırıl ağlamayın. Azıcık adam olun da dinlemeyi öğrenin!

Senin ne kadar edepsiz olduğunu biliyorum muhatabım değilsin karga !

O anfilerde döktüğün terlerine yazık adam olamadın vesselam.

Bana birşey yazma !

Sitelerde Paylaş

Pofsss....

Git oku-öğren diye kaç defa gönderdim hala öğrenmeden geliyorsun. Öğrenmen gereken şey o başlangıcında, o sonlarında hiçbirisinin yoklukla başlamadığı ve yokluğa gitmediği idi. Bütün hepsinde enerjinin korunumu azıcık bile ödün vermiyordu. Hele tasvir edilen başlangıç ve kıyametle uzaktan yakından alakası olmadığıydı. Ama sen ne yaptın noktayla geldin noktayla gittin. Yanına bir harf dahi ekleyemedin. Hele ki olgulara azıcık bile bağlı olmayı beynin kaldırmadı nokta dedin yine. Bir kabul edin artık bilimle tanrı fikrinizin yanına dahi yanaşamazsınız. Felsefi açıdan tartışmak isterseniz de bu sitede mantık diye bir adam var gidin onu bulun birazda o ders versin size.

Sitelerde Paylaş
Git oku-öğren diye kaç defa gönderdim hala öğrenmeden geliyorsun. Öğrenmen gereken şey o başlangıcında, o sonlarında hiçbirisinin yoklukla başlamadığı ve yokluğa gitmediği idi. Bütün hepsinde enerjinin korunumu azıcık bile ödün vermiyordu. Hele tasvir edilen başlangıç ve kıyametle uzaktan yakından alakası olmadığıydı. Ama sen ne yaptın noktayla geldin noktayla gittin. Yanına bir harf dahi ekleyemedin. Hele ki olgulara azıcık bile bağlı olmayı beynin kaldırmadı nokta dedin yine. Bir kabul edin artık bilimle tanrı fikrinizin yanına dahi yanaşamazsınız. Felsefi açıdan tartışmak isterseniz de bu sitede mantık diye bir adam var gidin onu bulun birazda o ders versin size.

Alp çakır bilmediğim şeyleri söylemiyorsun .Enerjinin korunumundan haberdarım.Bigbangın yoktan varolma olmadığınında farkındayım.Bigbangdan önce madde ve enerji hangi konumdaysa neden o konumda kalmadılar ?

Senin anlattığın aşkın ve içkin bir tanrının yokluğuna değil varlığına delil.Ne anlatmaya çalışıyorsun bana ?

Mantığı okuyorum ben hemde zevkle .Gayet doyurucu açıklamaları uzun olmasına karşın hiç sıkmayan objektif yaklaşımları var.

Evrende bir tanrı varsa bingbag ve panenteizme çok uygun bir tanırdır.

Ezeli ve ebedi hayat sahibi.Varlık olmadan öncede varolan .Yok oluncada var olan kuşatan bir Tanrı.

Sitelerde Paylaş
Alp çakır bilmediğim şeyleri söylemiyorsun .Enerjinin korunumundan haberdarım.Bigbangın yoktan varolma olmadığınında farkındayım.Bigbangdan önce madde ve enerji hangi konumdaysa neden o konumda kalmadılar ?

Senin anlattığın aşkın ve içkin bir tanrının yokluğuna değil varlığına delil.Ne anlatmaya çalışıyorsun bana ?

Mantığı okuyorum ben hemde zevkle .Gayet doyurucu açıklamaları uzun olmasına karşın hiç sıkmayan objektif yaklaşımları var.

Evrende bir tanrı varsa bingbag ve panenteizme çok uygun bir tanırdır.

Ezeli ve ebedi hayat sahibi.Varlık olmadan öncede varolan .Yok oluncada var olan kuşatan bir Tanrı.

Bir de entropi ile beraber oku güzel oku, şu üstteki yorumundan sonra daha fazla diyebileceğim bir şey yok. Kendi yazdıklarını da oku ne diyorum ben acaba filan diye de düşün. Benden bu kadar..

Sitelerde Paylaş
Bir de entropi ile beraber oku güzel oku, şu üstteki yorumundan sonra daha fazla diyebileceğim bir şey yok. Kendi yazdıklarını da oku ne diyorum ben acaba filan diye de düşün. Benden bu kadar..

Sende şu imzanı tekrar oku hayatının ne kadar anlam ifade ettiğini kendin yazmışsın.

Benim yazdıklarımda hiç bir abes durum yok.

İnan hiçbir kimse bilim yapmamışta sanki bilim tanrıyı hepten dışlamış. :lol:

Çocukmu kandırıyorsun sen ?

Bencede keselim tartışma dozundan çıkmasın.

Sitelerde Paylaş
Bzim tanrımız, putumuz falan yok. Neden olmadığı da bu başlık altında gayet güzel izah edildi...Binaenaleyh her gördüğünüz sakallıyı babanız sanmayın...

Neden bazen safa yatıyorsun andro :crazy:

Bizim Tanrımız şöyle böyle diyoruz, ama siz hayır ille de sizin Tanrınız şöyle böyle diye aksi tanımlayınca o yine bizim Tanrımız mı oluyor :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin yaraticinin yok oldugunu ispatlama gibi bir zorunlulugu yoktur. Herhangi bir yaraticiya inananlarin, var oldugu konusunda hic bir bilimsel ispat aramazken bunu ateistlere diretmesi ikiyüzlülüktür. Asil var oldugunu kendilerine ispatlamasi gerekenler inananlardir; öyle domates üstü, inek postundaki araüpca harflere bakarak ya da kelebek kanadi ari yuvasi gibi sacma sapan verilerle degil. Hem grönland daki eskimo nereden bilsin arapcayi. Ateistlerden yoklugunun ispatini istemeleri bir ölcüde varligi konusunda kendi süphelerini yansitir aslinda.

Bu suna benzer: Bir fizikci size uzayda bilinen tüm galeksilerden daha büyük ve cok muazzam bir gücün var oldugunu, yok oldugunu ispatlamazsaniz kendi önermesinin gecerli olacagini söylemesi gibi.

Varligi ispatlamayan sey aslinda yok demektir.

Yaratici sadece inanlarin hayallerinde vardir ve her inanana göre farkli hayali suluetler veya totemsi sekillenmeler tasir.

Big-bang konusuna gelince. Richard Dawkins in “Tanri Sacmaligi” kitabini okumayi öneririm. Orada Dawkins evrende simdiye dek bir cok big-bang olayinin olageldigini, bizim rastladigimizin bize denk gelen son patlamanin (en son degil) oldugunu, bu gibi kozmik olaylarin pes, pese olabilecegini söylemektedir. Yani evren kutsal kitaplarda söylendigi gibi birden olusmamistir ve birden yok olmayacaktir. Patlamalar arasi dönemlerle sonsuza kadar devam edecektir. Kiyamet diye bir sey olmayacaktir.

Sitelerde Paylaş

Bir yerlerde bir yaratıcı var ve herşeyi o yarattı derken kendi düşüncenize olan bu sarsılmaz güvenin kaynağı nedir acaba? Bu kaynağın bilimsel bilgiler olmadığı kesin. Bunu hiçbir şekilde doğrulayamadığınız ortada; ve siz artık Tanrının varlığını doğrulamanın sonuçsuz bir girişim olduğunu kabul etmiş olmalısınız ki Tanrının yokluğunun ispatlanmasına bel bağlamış durumdasınız. Şu sarsılmaz kaynağınızı merak ediyoruz; sizin içinizde bir yerlerde bu kaynak, nedir acaba bize de söyleyin? Nerenizden çıkarıyorsunuz? Gaz çıkarır gibi çıkarıyorsunuz galiba... osurdum oldu diyorsunuz...

Doğada kurgu yoktur; herşey fiziksel-biyolojik-kimyasal neden-sonuç ilişkilerine göre gerçekleşiyor. Bilim de bunun üzerine kurulu zaten, bu işleyişi açıklamaya dayanıyor. Bu konuda hemfikiriz sanırım, zira bunu da reddediyorsanız, tartışabilmek artık mümkün değildir.

Peki o halde, kurgudan tamamen bağımsız olan birşeyi tamamen kurgusal olan bir Tanrı önermesiyle nasıl açıklayabiliyorsunuz? Yani hangi olağanüstü yeteneğinizle bu ikisi arasında bağıntı kurabiliyorsunuz acaba?

Sakın evlerden, saatten, arabadan, sinema gibi kurgulardan bahsetmeyin; çünkü bunlar kendi iç dinamikleriyle gerçekleşen şeyler değil, bilinçli insan müdahalesiyle olan şeyler ve bizler bu bilinçli müdahaleyi gözlemleyebiliyoruz; bunları ortaya çıkaran süreçleri somut olarak doğrulayabiliyoruz. Tanrısal kurgu için aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

Sitelerde Paylaş
mesela ultra viyole ışınları bunu sen somut olarak görebiliyormusun

Evet...

yada senin gözlerinle görememen bunların varlığını ortadan mı kaldırıyor----

Somut kanıt "gözle görmekten" ibaret değildir. Hatta "gözle görmek" kanıt bile değildir; tekrarlanabilir olmalıdır.

hadi onu geçeli bizim atom atom diye bahsettiğimiz senin ve evrendeki bütün canlıların temelini oluşturan bu varlıkları (şuanki teknolojide en son kuarklara kadar atom altı parçacıkların varlığından haberdar olunmuştur) ve bunları oluşturan daha küçük varlıkları be evrende somut olarak gören olmamıştır

Yaklaşık 100 yıl önce bile gören olmuştur.

ve bu teknoloji ile de pek mümkün görünmemektedir ancak ileriki yıllarda ne olacağı bilinenemektedir

TV ekranının veya CRT monitörler ne zannediyorsun sen?

----şimdi biz bunu somut olmasa da kabul ediyoruz

Hayır, bunlar somut olduğu için kabul ediyoruz.

çünkü aksi bizi yobaz yapar yani bilimsel buluşların karşısında olmak---

Bilimsel bulgular tamamen nesneldir. Nesnel olmayan şey bilimsel bulgu değildir.

arkadaş bize nesnellikten ve somut bilgilerden bahsetme sendeki bu kafa ile 300-400 yıl önce hiçbirşey (şuanki teknoloji ile bilinen bilgiler) bilinmezken o adamlar yobaz mı idi---ellerinde şuan bilinenlerle ilgili nesnel veya nesnel olmayan hiçbir veri yoktu---yani şuankilerden habersizlerdi---yani şimdi o kadar insan hep yobaz mı idi----

kodoman kardeş şu gördüğün ultraviyole ışınlarını bize de göster de biraz da biz görelim arkadaş öyle evet demekle olmuyor bu işler-----

ayrıca arkadaş siz dinlerde olduğu gibi bilimdede kendinize göre tanım ve çıkarımlar yapıyorsunuz galiba---somut tanımının içerisinde görme zaten var olmalıdır yoksa bu somut olmaktan çıkar----yani bir somut kanıttan bahsederken gözle görmek gerekmektedir-----tekrarlanma gibi bir haikayesi yok bu olayın---sen onu git kuran ve hadislerle ilgili sallamaların içerisine yaz kardeş daha isabetli olacaktır---orda atış serbest nede olsa----

kodoman kardeş şu atom altı parçacıkları yüzyıl önce gören olmuş diyorsun----atıyorsun ama neyse------ ben biliyorumki şimdi sen bu yüzyıl önce görülmüş olan atom altı parçacıkların resimlerini bizimle paylaşırsın---yoksa arkadaş bu resimler öyle ortalıkta dolaşmaz çok gizli diyorsan sözümüz olmaz---fakat bilimsel makaleler arasında böyle bir resim varsa makalenin başlığını versen ben senin yerine o resimleri bulurum---yok ordada olmaz sadece ben gördüm diyorsan artık bizde sen ne diyorsan kabul ederiz arkadaş-----

canım arkadaşım biz de zan olmaz biz yobazlar zan üzerine hareket etmez---biz tv ekranını tv ekranı----crt monitörleri de ---crt monitör olarak biliyoruz---sen bu yazı ile ne anlatmak istedin----yani atomu görmek istiyorsan televizyon dizilerine veya bilgisayar programlarına mı bak diyorsun-----arkadaş bu dizilerin neresinde bu atomlar bize de göstersen bizde görsek---sen hangi oyunda gördün atomları söyle bizde oynayalım----şu atom diye bize cinali resimleri gösterme bu kadar laftan sonra ayıp olur artık----

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...