Jump to content

Allah'ın Yokluğunu Kimse İspatlayamaz!

Recommended Posts

bekle oolum suevari, resimden kriptoloji ve dilbilime oradan da kaligrafi ve erotizme yayilan bir kesif var galiba. hatta isin ucunda "mufteri" ve "salak" ilan edilme olasiliklari da mevcut birileri icin.

Akıllı insanın hali bambaşka oluyor görüldüğü gibi.. Ve bunun da neye inanıp inanmadığı ile doğrudan bir ilgisi yok!..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlamayacağını en başta söylemiştim. Ya tutarsa diye "yakışıksız gönderme" diye saçmalamışsın. Neymiş o yakışıksız gönderme, kanıtlamazsan müfterisin. Terbiyesiz de sensin, edepsiz de sen; ahlaktan zerre kadar nasibini almamış çirkef de sen!

O resmin ne anlattığı, senin mesajlarınla bunun ilgisi seni aşar.. Öyle hemençevir'le bilmemneyle de olmaz bu işler..

Ne demek anlamamak? Sen bana aklın sıra kültür sınavı mı yapıyorsun? Bende salak salak oturup ne olduğunu açıklayacak değildim herhalde. Sen prof bende öğrenci değilim burada. Biliyorum diyorsam biliyorumdur. Yazılı sınavda cevap verir gibi cevap verecek değilim sana. Adama bak yani kendisini birşey sanıyor. Resmin bilinen anlamı belli. Zaten açıklanmış. Benim yaptığım espriye karşılık bu resmi göndermen, esprimi bir anlamda yanılsama kullanarak yapmamdan kaynaklanıyor. Yani cümleyi keserek espriyi kurmuşum orada. Bu resimdede ana espri kişilerin gerçeklik algısının sorgulanması ve yanılsama üzerine kurulu. Tamam bir alaka var ve buraya kadar sorun yok. Ama sen ne dersen de o resmin başka bir anlamı daha var. Ben kalkıpta burada bunu açıklayacak değilim. Çünkü bu kendimi küçük düşürmem olur. Eğer bunu ben öğrenebiliyorsam sende kolaylıkla öğrenebilirsin. O zaman umuyorum yüzün kızarır. Tabii utanman varsa.

Hemencevir'le önce İngilizce'ye, sonra Türkçe'ye çevir.. Belki anlarsın!..

Ben burada Hemençeviri kullandığımı söylüyorsam bu ne kadar komplekssiz birisi olduğumu gösterir. Bunu söylemek zorunda değildim. Ama böyle şeyler benim için sorun değil ki. Kluke midir nedir o garabet üye ne demiş anladıysan anlat. Türkçe cümlenin içinde basit bir ingilizce parçalaması başka. Bunun dışında da cümleden birşey anlaşılmıyor. Sen anladığını anlatta göreyim. Adam paso saçmalamış işte.

bu bir pipo degildir, pipo resmidir. hatta o bile degil, hicbir seye gonderme yapmayan bir tablodur.magritte'in tabosu...

baglanti, burdan nasil bir baglanti yapti merak ediyorum dogrusu. bekle oolum suevari, resimden kriptoloji ve dilbilime oradan da kaligrafi ve erotizme yayilan bir kesif var galiba. hatta isin ucunda "mufteri" ve "salak" ilan edilme olasiliklari da mevcut birileri icin.

evet baglanti, gercekten merak ettim, bu resim neye gonderme yapiyormus?

Bana bak suevari. Ben seni adam sanırdım ama terbiyesizin tekiymişsin. Böyle bir konuya gelip maydanoz olunmaz. Hadi belli ölçülerde gelip konuya girsen anlayacağımda gelip resmen kışkırtma yapmışsın. Beni böyle çileden çıkaramazsın. Senin gibi kaç tanesiyle atıştım ben burada. Sadece benden ağzının payını almak istedin herhalde. Kumaşını ortaya koymuşsun. Pek bir adiymiş.

Sitelerde Paylaş

kotu bir niyet okuyucusun baglanti. ben senin samimiyet ve bilgine guvendigim icin bilmedigim bir sey hakkinda senden aciklama bekledim. tekrar soyluyorum ki gercekten bilmiyorum ve merak ediyorum. yani bu daha nasil soylenir. tamam biraz da sulandirdim ama senin gibi birisinin ona takilmamasi gerekir.

kalbini kirmak istemem. kirdiysam ozur. ama su an cok sasirdigimi da belirteyim.

ben bu resmi kitabina kapak yapan adami (mishel fuko= kelimeler ve seyler) cok iyi bilirim. ama sen bu resimden nasil bir anlam cikardin veya ortalikta dolasan bir yorum mu var bunula ilgili meraktayim.

hayret bisey yaf..bir iletinin icinde bu kadar "meraktayim" kelimesi gecer mi, pes dogrusu.

bir maydanozluk olma durumu var, dogru. inkar edecek halim yok.

nestor, resim icin tesekkurler

Sitelerde Paylaş

suevari, bu resim bir kitap kapağı olarak kullanılabilir. Bunda tabii bir sorun yok. Hem ben zaten ne kitap kapakları gördüm. İlginç olmak için her türlü çağrışımı kullanırlar. Bahsettiğin kitapta resim tabii ki bilinen anlamı adına kullanılmıştır. Ama kitabı okumadım. Tam birşey diyemem genede.

Merak ediyorum, nedir söyle diyorsun. Lütfen saçmalama. Hayret birşeysin. Ne kadar kaba birisin. Bir bayan olarak burada çıkacağım ve bu resmin yakışıksız anlamını söyleyeceğim ha. Hemde bana gönderilmiş olmasına rağmen. Tabii nolucak senin merakın giderilsin. Gerisinin önemi yok. Ben tabusal olmayan birisi olabilirim ama bu kendime hakaret etmemi gerektirecek değil. Birisi çıkıp bu resmin ikincil anlamını söylerse söyler o başka. O zaman yerin dibine geçen deicide olur.

Sitelerde Paylaş
suevari, bu resim bir kitap kapağı olarak kullanılabilir. Bunda tabii bir sorun yok. Hem ben zaten ne kitap kapakları gördüm. İlginç olmak için her türlü çağrışımı kullanırlar. Bahsettiğin kitapta resim tabii ki bilinen anlamı adına kullanılmıştır. Ama kitabı okumadım. Tam birşey diyemem genede.

Merak ediyorum, nedir söyle diyorsun. Lütfen saçmalama. Hayret birşeysin. Ne kadar kaba birisin. Bir bayan olarak burada çıkacağım ve bu resmin yakışıksız anlamını söyleyeceğim ha. Hemde bana gönderilmiş olmasına rağmen. Tabii nolucak senin merakın giderilsin. Gerisinin önemi yok. Ben tabusal olmayan birisi olabilirim ama bu kendime hakaret etmemi gerektirecek değil. Birisi çıkıp bu resmin ikincil anlamını söylerse söyler o başka. O zaman yerin dibine geçen deicide olur.

Senin şahsi fesatlığını kim paylaşıyor? Bol keseden sıkacağına bir kaynak ver. Buradaki herkes senin imanı az çok anladı... Peki kim senin bu ima ettiğin şeyi paylaşıyor, "Ceci n'est pas une pipe" erotic bir ima yüklüyor? Sen yüklüyorsan bize ne?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Treachery_of_Images

Hadi bekliyorum... O resimde senin ima ettiğin şeyi paylaşan kimlerdir?

tarihinde kodoman tarafından düzenlendi
Yanlış alıntı düzeltilmiştir...
Sitelerde Paylaş
Senin şahsi fesatlığını kim paylaşıyor? Bol keseden sıkacağına bir kaynak ver. Buradaki herkes senin imanı az çok anladı... Peki kim senin bu ima ettiğin şeyi paylaşıyor, "Ceci n'est pas une pipe" erotic bir ima yüklüyor? Sen yüklüyorsan bize ne?

kodomon,

once yazdiklarimi okumani oneririm. ben nerede demisim margritin pipo resminde erotizm oldugunu. bunu soyleyen baglanti. o diyor bu pipo resminde erotizm var ve deicide bana santaj yapiyor diye. bense tam tersine bu resimde erotizmin olmadigini, bu resmi meshur yapanin michel faucault'un oldugunu bildirdim.

agzindan cikani kulagin duysun. tekrar soyluyorum, ben bu resim icin erotizm var demedim. iste yazdiklarim, aynen soyle..

bu bir pipo degildir, pipo resmidir. hatta o bile degil, hicbir seye gonderme yapmayan bir tablodur.magritte'in tabosu...

baglanti, burdan nasil bir baglanti yapti merak ediyorum dogrusu. bekle oolum suevari, resimden kriptoloji ve dilbilime oradan da kaligrafi ve erotizme yayilan bir kesif var galiba. hatta isin ucunda "mufteri" ve "salak" ilan edilme olasiliklari da mevcut birileri icin.

evet baglanti, gercekten merak ettim, bu resim neye gonderme yapiyormus?

ulan size bir sey anlatmamiz icin ille de ateyis mi olmamiz gerekiyor. bu kac oldu beee. lafi kicinizdan anliyorsunuz. bes degil on degil.

ve daha sonra eger erotik kiskirticilik araniyorsa bir tabloda, bunun icin monet'in "kirda piknik" resmini onerdim, hatta bir arkadas da sagolsun resmi buldu ve asti. iste onunla ilgili iletim. aynen copy-paste...

killandirici bi resim gormek isteyen claudia monetin "kirda piknik" adli tablosuna baksin. kadin ile erkegin birbirine bakisini dile getiren boyle bir tablonun emsali gorulmemistir.

tikkat lutfen. kadin gercekte ciplak degil.

baglantiya yalakalik yapacagina once ya okudugunu iyice anla yada sus.

deicidenin bu resmi niye gonderdigini bilmiyorum. baglanti bundan, anlasildigi kadariyla, erotik bir anlam sezdi. ben de bir kriptoloji meraklisi, fuko (faucault) severi, dil uzmani ve at binicisi oldugum icin merak ettim bu resimdeki erotizmin ne oldugunu.

baglanti nickli arkadas da bu saatten sonra diyecek olsa bile demez, bu kadar spekulasyondan sonra konu gume gitmsitir.

Sitelerde Paylaş
kodomon,

once yazdiklarimi okumani oneririm. ben nerede demisim margritin pipo resminde erotizm oldugunu. bunu soyleyen baglanti. o diyor bu pipo resminde erotizm var ve deicide bana santaj yapiyor diye. bense tam tersine bu resimde erotizmin olmadigini, bu resmi meshur yapanin michel faucault'un oldugunu bildirdim.

agzindan cikani kulagin duysun. tekrar soyluyorum, ben bu resim icin erotizm var demedim. iste yazdiklarim, aynen soyle..

Bir yanlış olmuş... bağlantıdan alıntılayacağıma, yanlışlıkla seni alıntılamışım.

Sözlerimin hedefi bağlantı idi.

Sitelerde Paylaş

Ben o kaynağı veririm vermesine ama yok artık. Bunu yapacak değilim elbette. Üstelik kaynak olmadanda biliyordum zaten ikincil anlamını. Kaynak olarak ansiklopedi linki beklemiyorsun herhalde. Bu saçmalık olur. Ama böyle birşey var. Ben googledan çok kolaylıkla buldum. Siz nasıl bulamazsınız anlamıyorum. Kısa bir tur yeterli bunun için.

Sitelerde Paylaş
Ben o kaynağı veririm vermesine ama yok artık.

Ne yani, bu imayı seninle paylaşan ancak bir tane mi kaynak var idi?

Bunu yapacak değilim elbette.

Çarpık ahlakını bildiğim için herhangi bir beklentim yoktu...

Üstelik kaynak olmadanda biliyordum zaten ikincil anlamını.

Bize ne senin kuruntularından?

Ne yani, sana bir şey sunarken "common-known"ların yanında, senin kuruntularını da mı hesaba katacağız? Bağlantı hanım kimbilir buna ne abidik manalar yükleyecek diye?

Kaynak olarak ansiklopedi linki beklemiyorsun herhalde. Bu saçmalık olur. Ama böyle birşey var. Ben googledan çok kolaylıkla buldum. Siz nasıl bulamazsınız anlamıyorum. Kısa bir tur yeterli bunun için.

Keywordleri vermeniz yeterli... Öyle var siz bulamıyorsunuz diye boş boş konuşacağına, kaynakları ver.

Sözkonusu resimin literatürde ve sanat dünyasında neyi ima ettiği bellidir; bunun dışında senin yüklediğin anlamlar üzerinden insanlara ithamda bulunmak ahlaksızlığın daniskasıdır.

Sitelerde Paylaş

1)deicide o pipo resmi ile bağlantıya ne demek istemiş?

2)bağlantıya o pipo neyi çağrıştırmış,

o resme nasıl bir anlam yüklemiş bağlantı?

3)ikinci resimde kadın çıplak gözüküyor.

ansıl olyorda gerçekte çıplak olmuyor, yanılsama falan mı var?

4)kodoman bağlantıya neden yalakalık yapıyor? :lol::lol:

bağlantıyla baş edemeyeceğini

ya da bağlantıya laf anlatamayacağını bildiği için

onu durdurmak için suyuna mı gitmeye karar verdi?

bu soruları bir cavaplayın bakayım.

Sitelerde Paylaş
Ne yani, bu imayı seninle paylaşan ancak bir tane mi kaynak var idi?

Çarpık ahlakını bildiğim için herhangi bir beklentim yoktu...

Bize ne senin kuruntularından?

Ne yani, sana bir şey sunarken "common-known"ların yanında, senin kuruntularını da mı hesaba katacağız? Bağlantı hanım kimbilir buna ne abidik manalar yükleyecek diye?

Keywordleri vermeniz yeterli... Öyle var siz bulamıyorsunuz diye boş boş konuşacağına, kaynakları ver.

Sözkonusu resimin literatürde ve sanat dünyasında neyi ima ettiği bellidir; bunun dışında senin yüklediğin anlamlar üzerinden insanlara ithamda bulunmak ahlaksızlığın daniskasıdır.

Peki o zaman deicide gelsin ve o resmi sadece bilinen anlamını kastederek bana cevap olarak gönderdiğini söylesin. Bende ona söylediğim "terbiyesiz ahlaksız" sözünü geri alayım. Oda bana söylediği karşılık sözleri geri alsın. Bu olay kapansın.

İlla kaynak diye tutturup durma. Ben o kaynağı şu yada bu şekilde vermem. Salak olmadığınız kesin. Bal gibide bilirsin bilmezden gelirsin. Ama dediğim gibi deicide yukarıda söylediğimi yaparsa konu kapanır.

Sitelerde Paylaş
Peki o zaman deicide gelsin ve o resmi sadece bilinen anlamını kastederek bana cevap olarak gönderdiğini söylesin.

Niye yapsın ki böyle bir şey?

Attığın iftira yüzünden Deicide'den özür dilemesi gereken sensin.

Oda bana söylediği karşılık sözleri geri alsın. Bu olay kapansın.

Aslında o "olay" dediğin şey çoktan kapandı...

İlla kaynak diye tutturup durma. Ben o kaynağı şu yada bu şekilde vermem. Salak olmadığınız kesin. Bal gibide bilirsin bilmezden gelirsin. Ama dediğim gibi deicide yukarıda söylediğimi yaparsa konu kapanır.

Kendi zanların dışında ithamlarda bulunmayan ahlaksız çirkefin tekisin; Burada da aynen bunu sergiliyorsun.

Ya, Deicide'ye yüklediğin zanları temellendireceksin, ya da iftira attığını kabul edeceksin.

Sitelerde Paylaş
Benim hatam küçük bir yanlış idi. Dalgınlık ile açıklanabilecek bir şey... sizinkisi aynı şekilde açıklamak pek olası değil.

len turshu... direkmen fesatcilikla sucladin beni. ben nerden bileyim benim adimi yazip baglantiyi kastettigini. ne diyoz, sen sozunu geri aldigin icin ben de aldim.

sanki ortada ciddi bir diplomatik kriz varmis gibi davranmayin.

murtedddd,

kirda piknik resminin anlattigi sudur. daha dogrusu ressamin oyle bir kasti yoktur ama ben ona boyle bir anlam yukledim. bunu da hatta slovakyadaki commenius universitesinden bir sanat tarihi hocasiyla paylasitigimda adam iiyce bir afallamisti. allah allah yavv, ben yillardir bu isin icindeyim, turkiyeden bir edebiyat ogretmeni resmen beni sasirtti diye.

kirda piknik tablosundaki kadin gercekte ciplak degil. o kadin sadece piknik yaptigi halde cevresindeki erkekler onu ciplak olarak goruyor/ gormek istiyor. kadin, erkeklerin bu sinsice bakisindan kurtulmak icin ressama gozunu ceviriyor. ne var ki ressam da bir erkek ve o da onu ciplak algiliyor.

Sitelerde Paylaş
murtedddd,

kirda piknik resminin anlattigi sudur. daha dogrusu ressamin oyle bir kasti yoktur ama ben ona boyle bir anlam yukledim. bunu da hatta slovakyadaki commenius universitesinden bir sanat tarihi hocasiyla paylasitigimda adam iiyce bir afallamisti. allah allah yavv, ben yillardir bu isin icindeyim, turkiyeden bir edebiyat ogretmeni resmen beni sasirtti diye.

kirda piknik tablosundaki kadin gercekte ciplak degil. o kadin sadece piknik yaptigi halde cevresindeki erkekler onu ciplak olarak goruyor/ gormek istiyor. kadin, erkeklerin bu sinsice bakisindan kurtulmak icin ressama gozunu ceviriyor. ne var ki ressam da bir erkek ve o da onu ciplak algiliyor.

ben de erkeğim, bana da çıplak gözüküyor.

bağlantıya soralım bakalım o ne görüyor? :D

şaka yav, bir kriz de biz çıkarmayalım şimdi. :)

Sitelerde Paylaş
len turshu... direkmen fesatcilikla sucladin beni. ben nerden bileyim benim adimi yazip baglantiyi kastettigini. ne diyoz, sen sozunu geri aldigin icin ben de aldim.

Ben bir şeyi geri almadım... küçük bir yanlış olduğunu belirtip düzelttim. Sözlerim size hitaben söylenmiş bile olsaydı "yalakalık" ithamınızı temellendiremeyeceğiniz ortada. Zira, cidden öyle düşünüyor olabilirdim ve o iletide yalakalık olarak yorumlanabilecek hiç bir şey içermiyordu. Benim ileti geçmişimden yola çıkarak böyle bir ithamda bulunabilmeniz zaten olası değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...