Jump to content

Muhammed Neden Ölmüş Annesi İçin Dua Etmedi?

Recommended Posts

"...Babanız dahi olsa, Tanrı'ya ortak koşan ya da Tanrı'ya düşman olandan uzaklaşın, onlara mağfiret dilemeyin..." (Kuran, Tevbe Suresi, 113-114)

"Bu ayetler, Mekke Fethinden sonra Muhammed'in bir gün annesinin kabrini ziyaret edip bağışlanma istemesi ve fakat Allah'ın bu isteği geri çevirmesi üzerine inmiştir." (Elmalılı H. Yazır, Cilt IIf, sayfa:2627 )

Muhammed, kendisini bu dünyaya getiren annnesi Amine, babası Abdullah ve öksüz kaldığı küçücük yaşlardan itibaren kendisine babalık eden amcası Ebu Talip için sırf Müslüman inancında ölmediler diye dua etmemiştir.

Sitelerde Paylaş

Hayirsiz evlat..

Ama Muhammed'e de hak vermek lazim...

Kadin dogurdugu gibi vermis elaleme..

Muhammed ana sevgisi nedir hic bilmedi..

Siginti gibi buyudu akrabalarinin evinde..

Ana sevgisini Hatice'de tatti..

Islam dininde kadinin itilip kakilmasi hep Muhammed'in anasina olan kininden kaynaklanir.

Sarlatan Isa'nin anasindan kuranda bolca soz ederken, kendi annesini bir kere bile yazmamistir.

Sitelerde Paylaş
Muhammed, kendisini bu dünyaya getiren annnesi Amine, babası Abdullah ve öksüz kaldığı küçücük yaşlardan itibaren kendisine babalık eden amcası Ebu Talip için sırf Müslüman inancında ölmediler diye dua etmemiştir.

muhammedin anne ve babasına karşı içinde bir acılık taşıdığını düşünüyorum.daha soylu bir ailede doğmuş olmayı arzuluyor olabilir.öyle olsalar ölmüş olsalar bile onlar için dua ederdi.allah muhammed için(sadece şahsına) o kadar ayet indirmiş.bir kıyak daha geçerdi

muhammedin hanımları müminlerin annesidir.aslında mantıklı olan muhammedin annesinin müminlerin annesi olmasıdır.ama dedim ya.bence muhammed ailesinden utanıyordu.

Sitelerde Paylaş

Muhammed hayati boyunca bir cok kere baki mezarligina gidip capulcu donsuz bedevi ashablari icin dualar etmis sefaatlerde bulunmustur. Hemde Cebrail'in uyarilari dogrultusunda..

Bu ne sadist bir Allahtir ki biricik peygamberinin anacigina dua etmesine izin vermiyor..

Arabin Allah'i da kendileri gibi sapik..

Oysa dua etmek istemeyen Muhammedin ta kendisidir..

Sitelerde Paylaş
muhammedin anne ve babasına karşı içinde bir acılık taşıdığını düşünüyorum.daha soylu bir ailede doğmuş olmayı arzuluyor olabilir.öyle olsalar ölmüş olsalar bile onlar için dua ederdi.allah muhammed için(sadece şahsına) o kadar ayet indirmiş.bir kıyak daha geçerdi

muhammedin hanımları müminlerin annesidir.aslında mantıklı olan muhammedin annesinin müminlerin annesi olmasıdır.ama dedim ya.bence muhammed ailesinden utanıyordu.

Enteresan ve güzel bir yaklaşım

Sitelerde Paylaş

muhammedin annesi ve babası ibrahimin dininden değillermiydi(bunu söyleyen muslumanlar) eğer öyleyse neden allah izin vermemiştir?.madem ibrahimin dininden musluman sayılırlardı.muhammedin peygamberliğinden once annesi ve babası ölüyor.allah onlara duaya bile izin vermiyor.

Sitelerde Paylaş

sevgili sexy huri inanmamanızı saygıyla karşılıyorum ama bir çok insanın olduğuna inandığı bir dine ve peygamberine hatta allahına hakaret veya alaycı yazı yazmayı size yakıştıramadım.inanmadığınız herşeyi acıkça yazmanız bizimde biraz daha düşünmemize araştırmamıza vesile olmaktadır.biz inana insanlar herşeye bir cevap bulabildiğimizi iddea etmiyoruz,bizimde acıklayamadığımız ve şu anki bilgilerimizle anlayamadığımız bazı şeylerin olması normaldir onun için dine bilim değil inaç demekteyiz.aynı şekilde siz inanmayan kardeşlerimize hakaret eden müslümam kardeşlerimizi de dinimizi bira daha incelemeye davet ediyorum.kuranda da buna benzer hakaretler olmasına rağmen insanlık değerleri olarak kimseyi inancından dolayı yargılama hakkını kendimizde göremeyiz.Bice buna karar verecek olan Allahtır ve belkide sizlerden bir çoğu müslümalar kadar hayırlı insanlar da olabilecektir.bizce hüküm Allahındır.Sizin istediğiniz gibi yaşamaya elbette hakkınız vardır.Lütfen hakaretsiz bilgilendirme amaçlı yazılarınıza devam ediniz.saygılar.

Sitelerde Paylaş

Kuranın inanmayanlara küfür ettiğini biliyorum ama ben Allaha inana biriyim bu konuda böyle bir yaratıcının olması gerektiğini şu anki bilgilerimle düşünmekteyim.Ama bir çok müslümanın kabül edemeyeceği bazı şeyler benimde aklımı kurcalamaktadır.İnanmayanlara hakaret ve Allahın kuranda bir çok yerde ben size şunları bunları verdim diye başımıza kakması bana da ilginç gelmekte ve makül bir sebep aramaktayım.Bu sebebi bulamamış olmak beni inanmaktan alıkoymamakta ama herkezin yapamayacağı bir şekilde kuranı da eleştirisel gözle takrar takrar okumaktayım.Kuranın yazmış olması benim inanmayanlara hakaret etmemi gerektirmediğini düşümekteyim.saygılar.

Sitelerde Paylaş
Kuranın inanmayanlara küfür ettiğini biliyorum ama ben Allaha inana biriyim bu konuda böyle bir yaratıcının olması gerektiğini şu anki bilgilerimle düşünmekteyim.Ama bir çok müslümanın kabül edemeyeceği bazı şeyler benimde aklımı kurcalamaktadır.İnanmayanlara hakaret ve Allahın kuranda bir çok yerde ben size şunları bunları verdim diye başımıza kakması bana da ilginç gelmekte ve makül bir sebep aramaktayım.Bu sebebi bulamamış olmak beni inanmaktan alıkoymamakta ama herkezin yapamayacağı bir şekilde kuranı da eleştirisel gözle takrar takrar okumaktayım.Kuranın yazmış olması benim inanmayanlara hakaret etmemi gerektirmediğini düşümekteyim.saygılar.

herkez sizingibi düşünmüyor maalesef.islam dinine göre katlimiz vacip zaten.islamı bırakanın cezası mutlak ölümdür

Sitelerde Paylaş
sevgili sexy huri inanmamanızı saygıyla karşılıyorum ama bir çok insanın olduğuna inandığı bir dine ve peygamberine hatta allahına hakaret veya alaycı yazı yazmayı size yakıştıramadım.inanmadığınız herşeyi acıkça yazmanız bizimde biraz daha düşünmemize araştırmamıza vesile olmaktadır.biz inana insanlar herşeye bir cevap bulabildiğimizi iddea etmiyoruz,bizimde acıklayamadığımız ve şu anki bilgilerimizle anlayamadığımız bazı şeylerin olması normaldir onun için dine bilim değil inaç demekteyiz.aynı şekilde siz inanmayan kardeşlerimize hakaret eden müslümam kardeşlerimizi de dinimizi bira daha incelemeye davet ediyorum.kuranda da buna benzer hakaretler olmasına rağmen insanlık değerleri olarak kimseyi inancından dolayı yargılama hakkını kendimizde göremeyiz.Bice buna karar verecek olan Allahtır ve belkide sizlerden bir çoğu müslümalar kadar hayırlı insanlar da olabilecektir.bizce hüküm Allahındır.Sizin istediğiniz gibi yaşamaya elbette hakkınız vardır.Lütfen hakaretsiz bilgilendirme amaçlı yazılarınıza devam ediniz.saygılar.

Sayin yavarsa..

Hosgeldiniz. Oncelikle efendi uslubunuz icin tesekkur ederim

Lutfen henuz okumadi iseniz su konulara bakmanizi tavsiye ediyorum..

Bolum 1) Kucuk Muhammed

Bolum 2) Hatice ve Muhammed

Bolum 3) Peygamberligin baslangici

Bolum 4) Hicret

Bolum 5) Böl ve ele geçir taktiği

Bolum 6) Cennet vaadleri ve siddete tesvik

Bolum 7) Baskinlar ve Yagmalamalar

Bolum 8) Muhammed'in tecavuz ve iskenceleri

Bolum 9) Muhammed'in iktidarsizligi

Bolum 10) Peygamberin olumune neden olan hastalik ihtimali

Ayrica bu tartisma konusunda da cok onemli bilgiler var.

Aydinlatici olmasi temennisiyle.

Muhammed hakkinda ikili tartisma..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...