Jump to content

İnsan öldürmek ile sinek öldürmek farklı mıdır?

Recommended Posts

• İleti 203
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam imzasına almış iletileri ya :lol::lol:

Öldürülmekten bu kadar mı korkuyorsun?

:lol::lol:

slm nihil..

aslında niyetim değildi ama herkes konuya önce bana karşı çıkarak başladı .sonundada

evrimin yasalarını hatırlayınca bana katıldılar.

bunu anibal bile yaptı.bu konuda bikaç yazısı var.ilk yazısında sanki bu başlığa karşı imiş gibi ama sonyazısını okuyunca açıkça imzamdaki ifadeyi ekliyor.

diyorki sayısal olarak farklı olabilir ama nitelik olarak aynıdır...

ben sedece ağızşarından çıkanı yazdım :lol::lol:

sn nihil sanırım siziznde yazınız var.yazının kırpılarak farklı bir anlam yüklediğimi düşünüyormusunuz?

çünkü o kadar rahatsızlarki imzamdan.bunu iddia ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin kendi ağzından insan öldürmeye yönelik düşünceleri:

ANİBAL: Bir sinek öldürmekle, bir insan öldürmek arasında nitelik olarak fark yok..

Diğerleri:

Arada teknik olarak fark yoktur.

Hatta sinek öldürmek daha fena bir durumdur.En azından sineğin ekolojik dengede bir yeri vardır.İnsan ise sadece tüketicidir

tüketici kesimden birinin ölmesi bişey kaybettirmez yada 100 tanesinin.Öldürülebilinir rahatlıkla.

Doğada ahlak diye bişey yoktur.Öldürmek ahlaksızlık değildir.Zayıflar yokolmaya mahkumdur.

Sinek öldürmek kolay,insan öldürmek zordur.

Bir insanın ölümü ile bir bakterinin ölümü arasında hiç bir fark yok

elbette sinekler de, insanlar kadar kardesimizdir. ikisinden birini oldurmek de farklı degildir.

Yine toplum çıkarına bir durum var ise insan öldürebilinir.

Yaptıklarını doğal karşılarız

Sayın Kalamarca,

Konuyla ilgili düşüncemi belirtmiştim. Evrim teorisinden hareketle kalkıp da ateistleri yargılamaya kalkmak bilgisizliğinizi göstermektedir. Ben bundan hareketle gelmek istediğiniz noktayı göz önüne alarak Muhammedin ahlak anlayışını ortaya koydum. Günümüzde bu ahlak anlayışının ahlaksızlık olarak nitelendirildiğini belirttim. Bu ahlak anlayışı ortada olduğu sürece müslümanların kalkıp da kendilerini ahlak timsali göstermelerinin doğru olamayacağını düşünmekteyim. Ateistleri yargılamadan önce kendi ahlak anlayışınızı önce yargılamalısınız. Ki ondan sonra konuşma hakkınız doğsun.

İkincisi. Buradaki arkadaşların düşüncelerini alıp da imza haline getirmek içinde bulunduğunuz psikolojinin ip uçlarını vermektedir. Bu yaptığınız etik değildir. Sadece ezilmişliğinizin dışa vurumu olarak değerlendirmekteyim. Sizden başka bunu yapanlar da var. Buradan forum yöneticilerine seslenerek diyorum ki bunlara müsade edilmesin. Gerekirse forum kurallarındaki şu maddeye bu husus da eklenmelidir. Zaten imzanız uzun olup forum kurallarına aykırıdır.

10-) Üyeler aşırı uzun ve büyük fontlara sahip imzalar kullanamazlar.

Bu tür imzaların forumda kişisel sürtüşmelere yol açacağı ve forumda seviye düşüreceği göz önüne alınıp müsade edilmemesi gerektiğini düşünmekteyim. Dolayısıyla bu arkadaşın bu imzasına müsade edilmemelidir.

arkadaşım anibal da dedi bunu daha ne?

maddede aşırı uzun diyor.benimki aşırı uzun değil. uzun

çok daha büyük puntolar vardı ve uyarı aldım küçülttüm.

uyarı bir daha gelirse küçültürüm.

10 satır olmasın denirse 5 satır yaparım .

olmaz derlerse

özet niteliğinde sadece anibalın ifadesini bırakırıp ...

yaniiiiii ne olursa olsun kurtulamazsın imzamdan

Sitelerde Paylaş
Yo rahatsız olmadım.Güle güle kullan..Ben sözümün arkasındayım.

Ayrıca bennim ilk iletim buydu o konuda ve başka ileti yazmadım..

zaten sonucu hemen algılayıp yazdınız.ilk yazınızla aslında noktayı koydunuz ama algılanamadı hemen.

diğerleri iki saat uğraştırdılar beni sonuçta size katılmak zorunda kaldılar .

ve diğer ifadeleri yazdılar.hepsi paralel.

Sitelerde Paylaş
zaten sonucu hemen algılayıp yazdınız.ilk yazınızla aslında noktayı koydunuz ama algılanamadı hemen.

Lafı çarptırma hemen.Orda hiç iletileri bile okumadım.sonucu algıladığımdan değil gerçekten böyle düşündüğümden yazıdım.Aklımdan başka bişey yazmak hiç geçmedi.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Lafı çarptırma hemen.Orda hiç iletileri bile okumadım.sonucu algıladığımdan değil gerçekten böyle düşündüğümden yazıdım.Aklımdan başka bişey yazmak hiç geçmedi.

çarpıtmak değil.

biz tartıştık ve sizin dediğinize ulaştık.bunu demek istedim.

Sitelerde Paylaş

Kalamarca,

Şimdi ben Anibal'ın o bölümle ilgili paragrafını alıyorum. Bunu defalarca oku ve anlamaya çalış. Çünkü karşındaki kişi bir bilim adamıdır. Senin yapman gereken de ondan faydalanmak. Sen bu gün doğa karşısında ayaktaysan bunu Kuranın allahına değil bilime borçlusun. Bilim adamlarına borçlusun. Kuranın allahına kalsaydı şimdiye köküne kibrit suyu sıkardı. Onun için de akıllı olun. Kuranın allahına yaranmak için nankörlük yapmayın. Onun sana kendini avutmaktan başka bir yararı yok. Bunu artık anlayın. İnsanlığın doğayla mücadelesindeki en büyük silahı bilimdir. Kafanızı Arabistan çöllerine gömüşsünüz gözünüz bir şeyi görmüyor. Yaw biraz kafanızı kaldırın. Başka dünyalar da var. Biraz da onları inceleyin.

Bakalım Anibal ne demiş:

Fakat elimizde orantısız bir güç var. Bu kesin. Onlar daha taş balta yapamıyor, biz ise nükleer bomba yapıyoruz. Şimdi hepsini silelim mi dünyadan? Silikinin ve kendinize gelin. Dünyadaki hayat bir bütün. Siz onun bir parçasısınız. Onları yok edip, bütünün kalanını silerseniz, bütün bir noktada artık bütün kalamaz ve sizde yok oluverirsiniz. İşte mesele bu. Bu açıdan bir sinek öldürmekle, bir insan öldürmek arasında nitelik olarak fark yok.. Önemli olan, bunu yaparken, bütünün dengesini sağlayabiliyor olmak. Bütün insanları öldürürseniz de, bu bütünde bir soruna sebep olursunuz, bütün sinekleri öldürsenizde.. Eee, bir tek sinek, bir tek insan... Bir insan ölünce, bütünün bir parçasının 6 milyarda biri eksilir. Diğer yandan boyuna doğup durdukları için, bu eksik kapatılır. Bir sinek ölünce.. O bütünün bir parçasının trilyonlarda biri eksilir. Doğanlarda cabası.. İşte o yüzden, doğada bir sinek öldürmek, doğa için, bir insan öldürmekten daha ehemmiyetsizdir.

Bir bak bakalım. Anibal o sözü söylerken ne anlatmaya çalışmış. Önce bunu anla. Ondan sonra da ondan da ders alarak imza haline getir. Bunu yaparsan etik hareket etmiş olursun. Bunun dışındaki bir tavır ahlaksızlıktır. Tercih senin...

tarihinde ezkamo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ezkamo sen anlayamamışsın bir daha üstünden geçelim anibalın yazısının..hem de tüm paragrafın ok?benim yazılarım mavidir ok?

Kalamarca,

Şimdi ben Anibal'ın o bölümle ilgili paragrafını alıyorum. Bunu defalarca oku ve anlamaya çalış. Çünkü karşındaki kişi bir bilim adamıdır. Senin yapman gereken de ondan faydalanmak. Onun için de akıllı olun.(:)döver misin ?bu ne biçim bir hitap?

Bakalım Anibal ne demiş:

Fakat elimizde orantısız bir güç var. Bu kesin. Onlar daha taş balta yapamıyor, biz ise nükleer bomba yapıyoruz. Şimdi hepsini silelim mi dünyadan? Silikinin ve kendinize gelin. Dünyadaki hayat bir bütün. Siz onun bir parçasısınız. Onları yok edip, bütünün kalanını silerseniz, bütün bir noktada artık bütün kalamaz ve sizde yok oluverirsiniz. İşte mesele bu. Bu açıdan bir sinek öldürmekle, bir insan öldürmek arasında nitelik olarak fark yok..(şimdi bu cümleye dikkat edelim nu cümleyi anlamak için türkçe yi iyi bilmek gerekiyor : nitelik diyor.ne demek nitelik?nitelik öz demektir bir anlamda .yani temelde fark yoktur diyor.

"Önemli olan, bunu yaparken, bütünün dengesini sağlayabiliyor olmak".demiş

(neymiş önemli olan bütünün dengesini sağlamak şimdi ben 1 insan öldürsem bütüne zarar mı gelir dünyada hergün yüzlerce cinayet işleniyor bütüne bir şey oluyor mu?aslan bir ceylan öldürüyor ceylannın kökü kuruyor mu.hayır? Bütün insanları öldürürseniz de, bu bütünde bir soruna sebep olursunuz, bütün sinekleri öldürsenizde..(tüm insanları öldürmekten bahsetmediğim için (1 insan yada 1/3 insan nufusu:hastalar ve sakatlardan bahsettim )bu cümlesinde de sorun yada çarpıtılmışlık yok ok??????ok?????buraya kadar tamam mı?????? Eee, bir tek sinek, bir tek insan... Bir insan ölünce, bütünün bir parçasının 6 milyarda biri eksilir.(çok mu önemli) Diğer yandan boyuna doğup durdukları için, bu eksik kapatılır. Bir sinek ölünce.. O bütünün bir parçasının trilyonlarda biri eksilir. Doğanlarda cabası..(yani ne diyor nicelikten bahsediyor sorun sayısaldır diyor ama temelde yani nitelik olarak fark yoktur diyor...sayı .sayı sorun mu senin için ...ben bir ilaç yapsam ve sinekleri 6 milyar yapsam o zaman zaten nitelik olarak aynı öneme sahip iki olay bu sefer tamamen aynı mı olacak? İşte o yüzden, doğada bir sinek öldürmek, doğa için, bir insan öldürmekten daha ehemmiyetsizdir. ne yüzden önemli nicelik yönünden .burada nitelik mi önemli nicelik mi.

senin annen(anneni örnek verdim kesinlikle saygısızlık yapmak istemem) bir kutup ayısından daha değersizdir anibal a ve evrime göre ok?neden çünkü kutup ayıları (yani ilaç yapıp 6 milyara kadar azaltmak da gerekmiyor) insan dan nicelik yönünden azdır yani değerlidir.ok?

Bir bak bakalım. Anibal o sözü söylerken ne anlatmaya çalışmış. Önce bunu anla. Ondan sonra da ondan da ders alarak imza haline getir.

ne oldu neymiş benim imzamda nitelik gözüne çarpması için farklı olarak yazıldı bunu algıladın mı?yok?ne demek nitelik öğren dinmi?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle kalamarca, imzana şunu eklersen o zaman anlamlı olur:

Müşrikleri yakaladığınız yerde öldürün.

Ve muhammed dedi ki: Şari kab'ı öldürün, vızıldayıp baş ağrısı yapıyooo..

Yani, müslümanlaırn gözünde isnan ve sinek öldürmek arasında fark yoktur. Bir müslüman, kolayca, sinek öldürür gibi insan öldürebilir ki bunun örnekleri her gün yaşanmaktadır. Mesela, "ahada zina etti" diyerek insanı toprağa gömüp, taşlaya taşlaya güzelce öldürürler ve bundan da zevk alırlar. Katli vacip diyerek çoluk çocuk demez, önlerine geleni öldürürler. İşte tarih burada, islam ülkeleri şurada. Tecavüze uğradığı için, bir hristiyanı sevdiği için öz kızını bile öldürebilen tiplerden bahsediyoruz.

Ve müslümanlar bize gösteriyor ki, sinek öldürmekle, insan öldürmek arasaında fark yoktur. İstersen bir düşün bakalım. Mübarek muhammedin mübarek damadı ali, hayatı boyunca sinekten daha fazla insan öldürmüş olmalı. Zira, beni mustalıkta mesela, peygamberin emriyle kelle kesmekten kollarının tutulduğu yazar. Sanmıyorum ki ali, kolları tutulana kadar sinek öldürmüş olsun..

Abes ve boş sorular sormuşsun. Aslan "öldürmek" için öldürmez. Aslan'ın derdi, karnını doyurmaktır. Doyacağı kadar hayvanı yakalayınca, gidip öbürünü öldürmez.

Hayvanlar ki buna insan da dahildir, 3 farklı sebepten diğerlerini öldürür:

1. Besin sağlamak.

2. Üreme hakkını elde etmek.

3. Kendini korumak.

Bir aslan, bölgesindeki sırtlanları öldürür. Garip gelebilir, aslanlar aç kalınca diğer aslanları, bilhassa bir sebeple ölmüş aslanları yerler. Ama aslanlar, bilhassa erkek aslanlar, bölgelerine giren sırtlanlara karşı tavizsizdir, yakalar ve öldürürler. Ama sırtlanları yemezler. Peki bu ne iştir? Gene besin kavgası. Sırtlanın bölgede olması demek, aslanın besinine ortak olarak, onun kısıtlı olan besinlerini eksiltmesi demek. Aslan, besinlerin kendine kalması için sırtlanı öldürür, ama yemez.

Kaplanlar ise, aslan gibi değildir. Bulduklarını, fırsat ele geçince önlerine geleni öldürürler. Çünkü yaşadıkları bölgede başka yırtıcı (başka kaplanlarda dahil) yoktur, av ise azdır. Sonuçta, öldürüp bıraktıkları yiyeceği, bir müddet sonra gelir ve yerler. Ama aslanlar bunu yapamaz, zira öldürüp bırakırlarsa, leşi onlardan evvel yiyecek bir şeyler (en başta diğer aslanlar) olacaktır.

Aslanlar, erkek aslanlar ise, dişilerden oluşan bir sürünün başında olurlar. Erkek aslan zayıf düşerse, sürüyü koruyamaz. Üstelik, daha güçlü bir erkek aslan gelir, sürünün başındaki aslanı öldüresiye hırpalar. Bu kavganın sonunda sürü erkeğinin öldüğü sık sık görülür. Ama her durumda, dışarıdan gelen erkek kavgayı kazanırsa, ilk yapacağı şey, eski aslandan olan yavruları öldürmektir.

Bir kobra yılanı ise, insanı mesela yemez, o sadece yılan yer. Fakat, kobranın öldürdüğü insan, inek vs. sayısı pek fazladır. Kobra veya engerek yada çıngıraklı yılan, ancak insanı bir tehdit olarak görürse, insana saldırıp onu öldürür. Yoksa, kaçıp gitmeyi tercih eder. Fakat, kara mamba müstesnadır. O en iyi insan ölü insandır diyerek saldırır ve sokup öldürür, onun savunma stili saldırmaktır. Elbette insan yerine herhangi bir canlıda olabilir.

Maymunlar ve insanlar, bölgelerini korumak ve kollamak adına hemcisnlerini öldürürler. Bakınız: hiroşima, bakınız: İslam tarihi..

Sen cahilin tekisin kalamarca.. O nedenle boş konuşman normal. Aslanlar ceylan öldürmez. Bir aslan ceylan yiyorsa, bilki onu bir leopar, çita veya sırtlanın elinden almıştır. Aslanlar, öldürmek için daha büyük avlar peşinde koşar. Güçlü bir sürü mesela, filleri öldürür, manda ve gnu'ları öldürür. Ama zayıf bile olsa sürü, ceylanlarla uğraşmaz.

Demekki, şu "aslan ceyalnı öldürüyor" lafın, alsan ve afrika yaban hayatından bihaber insanların boş lafından ibarettir. Bu lafı eden insanın doğa hakkında zırcahil olduğundan başka bir şey söylenemez.

Neyse, sen cımbızlamayı seversin, şimdi gene işine gelmeyen yerleri alıp, imzana koyacaksın, hiç umrumda değil. Bizi "amanda onlar için insan öldürmek, sinek öldürmek gibidir" diyeceksen, diyorsan, önce git müslümanlara bak.. Ama şu ana kadar hiç kimse çıkıp, "amanda insan öldürmekle sinek öldürmek arasında fark yok, hadi insan öldürelim" demiş değil..

Bizler, en azından ben ve buradaki ateistler için, bir sinek öldürmek, bir insan öldürmek kadar gereksiz, yanlış ve kötüdür. İşte ayrıldığımız yer burası kalamarca. Sizin için, sinek veya kutup ayısı öldürmek, eğer bir eğlence aracıysa, ben eminim ki, siz ilk fırsatta aynı zevkle insanı da öldürürsünüz.

Sizin için, sinekler ve insanlar, sıradan, öldürmekte sorun olmayan, hatta farz olan mahluklardır. Bizim içinse, sinek veya insan, zaruri bir durum olmadıkça, öldürülmemesi gereken mahluklardır. İşte aramızdaki fark bu kalamarca. Sizler öldürmeye şartlanmışsınız: "Biz neyi öldürelim, neyi öldürürsek iyi olur" diye bir arayış içindesiniz. Sineklerde, hem öldürmesi kolay, hemde kimsenin arkasını aramadığı, tehlikesiz olduğu için, onları öldürmeyi hiç kaale almıyorsunuz. Biz ise sineği görünce "Bu canlıyı öldürsek, ne ziyanımız/ne karımız olacakki, bırak yaşasın" diyoruz.. İşte aradaki fark bu..

Evet, bizim, biz insan türünden ateistler için, sinek öldürmekle, insan öldürmek arasında fark yok, ikiside kötü, ikiside yapılmaması gereken bir şey. Ta ki, ne zaman ikisinden biri hayatımız için tehdit olmaya başladı, onlardan birini öldürmeden, kendi hayatımızı idamemiz imkansız olacak, ancak o zaman birini öldürmeyi kabul edebiliriz. Sizler ise, "Ahanda bu kızı bir zorla becermiş, artık onun yatağı bozuldu.. Zaten bu kuyruk sallamasa, niye o adam tecavüz etsin ki, Vurun kahpeye..." diyerek, insanları acımasızca öldürebilirsiniz. Sizin için, insan veya başka bir canlının hayatının, sinek kadar değeri bile yoktur. Bizim için, sineğin hayatı, en az insanın hayatı kadar değerlidir.

Şu lafa bakın.. Annem mi, kutup ayısı mı? Neden birinden biri ölmek zorunda olsun ki? Sizin kafanız başka türlü çalışmaz ki, kana susamışsınız, öldürecek bir şey arıyorsunuz boyuna. Eee, annemi öldüremem, gidip kutup ayısını öldüreyim moduna giriyorsunuz işte. Sonra? Sonra ne olacak, "Allah cevaz vermiş.." diyecek, o canlıyı hiç bir sebep yokken öldürmeyi kendinize hak olarak göreceksiniz. İşte meseleniz bundan ibaret..

Sitelerde Paylaş

kalamarca ne demek istiyorsun? sirf bize hayali bir diktator emir vermedi diye insan oldurmeye yatkın oldugumuzu mu iddia edeceksin? kotu niyet bulan degil, kotu niyet arayan olarak senin derdin ne? sen kendi korkunclugunun farkında mısın

kafir oldurmek ile sinek oldurmek arasindaki farkı nedir diye baslık mi acayim, ya da burda cevap verir misin?

Sitelerde Paylaş
Bir bak bakalım. Anibal o sözü söylerken ne anlatmaya çalışmış. Önce bunu anla. Ondan sonra da ondan da ders alarak imza haline getir.

ne oldu neymiş benim imzamda nitelik gözüne çarpması için farklı olarak yazıldı bunu algıladın mı?yok?ne demek nitelik öğren dinmi?

Kalamarca,

Anibal üşenmeden sana yine yazmış. Ama ben onu yapmayacağım. Her şey ortada. Artık sonuç olarak diyorum ki bir kişiye ne anlatırsan anlat onun anlama yeteneği ne kadarsa o kadarını anlayabilir. İşte sen de bu kadarını anlayabiliyorsun.

İnsanlar, gözünü kırpmadan hayvan boğazlar gibi insan boğazlayanları, zina yaptı diye insanları toprağa gömüp taşlayarak vahşice öldürenleri, insanların ellerini kollarını kesenleri görüyor. Ve bunları yapanların da müslümanlar olduklarını görüyor. Çünkü sizlerde insan sevgisi yoktur. İnsan sevgisi olanlar bu vahşeti yapabilirler mi? Bunları yapana insan denilir mi? Onun için de buraya gelip ahlak dersi vermeye hakkınız yok. Bu ilkel ve çağ dışı ahlak anlayışını insanlık aşalı asırlar oldu. Bu ahlak anlayışını temel alan toplumların da ortaçağ karanlığından kurtulamadıklarını da tarih önümüze koymaktadır.

Ama şunu bil ki düşenen ve sorgulayan beyinler bizim ne demek istediğimizi anlıyorlar. Bizim için önemli olan da bu. Sen anlamasan da olur...

Sitelerde Paylaş

Elbette farklidir. Ben insan oldugum icin insan üstündür ve sinekten degerlidir. Sorunun cevabina biyolojik olarak bakarsak bir fark yoktur. Sinekler bu soruya cevap verebilse ne derlerdi acaba ? imzanda anibalin söyledikleri "Biyolojik" olarak bencede mantikli. Düsünmek ile yapmak ayni sey degil ama maneviyati unutmussunuz. Insanin ölcülemez manevi degerleri var. Bu manevi deger dinlere inanmayinca azalmaz azalmamalida.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

>>> Düsünmek ile yapmak ayni sey degil ama maneviyati unutmussunuz.

Sevgili Rochader, bu işin maneviyatı filan yok ki.. Bu adamlar kana susamışlar ya, gözlerini kan hırsı bürümüş ya, "insan ve sinek arasında fark" denince, akıllarına, kendilerinin sinek, böcek, yılan, timsah, aslan vs. öldürdükleri gibi, bizde insan öldüreceğiz geliyor..

Biz ise ne diyoruz: Arada fark yok. Ha sinek öldürmüşsün, ha insan.. Öyleyse, sinekler de insan gibi saygı duy, onları öldürme..

İşte mesele bu. Bizim sinekleri bile öldürmeyin diyen vicadni insan tarafımızı, vicdanları din tarafından yok edilmiş bu biçareler anlayamaz. Onlar için, hayatın filan önemi yoktur. Lafa gelince "amanda siz bir sineğin kanadını bileme yapamazsınız" derler, ama o muazzam harikları gazate ile ezip öldürmekte sakınca görmezler, vicdanları bile sızlamaz, yoktur ki sızlasın..

Ha, bunların angut oldukları da bilinen husustur, işte böyle hurra diye dalar, başlık açarlar, kendi ayaklarına sıkarlar..

Sitelerde Paylaş
Biz ise ne diyoruz: Arada fark yok. Ha sinek öldürmüşsün, ha insan.. Öyleyse, sinekler de insan gibi saygı duy, onları öldürme..

Yahu ateist arkadaşlar, tamam sinek ile insan arasında fark görmüyorsunuz ama ne olursunuz hatta yalvarıyorum artık insan öldürmeyin. Milyonlarca insanı öldürdüğünüz yeter. Öldürerek elinize bir şey geçmez. Bırakın insanlar özgürce yaşasın.

Sitelerde Paylaş
Yahu ateist arkadaşlar, tamam sinek ile insan arasında fark görmüyorsunuz ama ne olursunuz hatta yalvarıyorum artık insan öldürmeyin. Milyonlarca insanı öldürdüğünüz yeter. Öldürerek elinize bir şey geçmez. Bırakın insanlar özgürce yaşasın.

Kimin kimi oldurdugu ortada. Turkiye'de oldurdugunuz aydinlarin listesini ister misin dindar?

Butun dunyada suclarin, adam oldurmelerin, tecavuzlerin istatistiklerine bir bak istersen. Senin gibi dindarlarin mi yoksa ateistlerin mi hapislerde daha cok yer isgal ettigini bir arastir.

Sizin gibiler yuzunden bu dunya yasanmaz bir hale geldi. Dunyanin her yerinde insanlar musluman cete tecavuzlerinden yaka silkmis durumda. Ama ben bunlari kime anlatiyorum.. Kilavuzu karga olanin....

Sitelerde Paylaş

İnsan öldürmek, en başta muhammede mahsustur.. Sen kaç tane ayette, inanmayanları öldürün diyor, bir göstersene..

Konu insan kasaplığı olunca, muhammedin eline kimse su dökemez. O kadar ki, kendisi geberip gittiği halde, öğretisi hala insan kanı dökmeye devam etmektedir.

Sitelerde Paylaş
>>> Düsünmek ile yapmak ayni sey degil ama maneviyati unutmussunuz.

Sevgili Rochader, bu işin maneviyatı filan yok ki.. Bu adamlar kana susamışlar ya, gözlerini kan hırsı bürümüş...

Savaş esirlerinin bile acımadan kafalarını kesmişlerdir... Beni Kureyza katliamı ve diğer katliamlar ibretlik hadiselerdir... Gören de gökdelenlere uçakları ateistler çarptı, bellerine bombaları Darwinistler bağlıyor sanacak...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...