Jump to content

Allah'ın size sorduğu sorular

Recommended Posts

Sen, allahın

yaratılışı nasıl başlatıp, nasıl tekrarladığını

göklerle yer bitişikken, allahın onları ayırdığını ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğini

Gördünmü emre ? Allah adına yemin edebilrimisin?

Gördüm dersen yalancısın, çünkü o zaman sen daha ananın karnında bile değildin hatta anan bile yoktu. Yok eğer görmedim diyorsan, allah ne dediğini bilmeyen meczubun biri. Daha hayatta olmayana insanlara evrenin yaratılışını görmedinizmi diye sormak ancak delilerin işidir.

Bilim ve teknoloji sağolsun. Hepsini gördüm. Çok şükür:

DİŞİ (ankebut)

29:19 ALLAH`ın yaratılışı nasıl başlatıp, nasıl tekrarladığını görmediler mi? Bu, elbette ALLAH için kolaydır.

29:20 De ki, "Yeryüzünü dolaşın ve yaratılışın nasıl başladığını görün."6 Sonra, yine ALLAH (ahiretteki) son yaratılışı başlatacaktır. ALLAH`ın her şeye gücü yeter.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 190
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

DİŞİ (ankebut)

29:19 ALLAH`ın yaratılışı nasıl başlatıp, nasıl tekrarladığını görmediler mi? Bu, elbette ALLAH için kolaydır.

29:20 De ki, "Yeryüzünü dolaşın ve yaratılışın nasıl başladığını görün."6 Sonra, yine ALLAH (ahiretteki) son yaratılışı başlatacaktır. ALLAH`ın her şeye gücü yeter.

Selam ve sevgiler.

1400 sene önceki araplar nasıl gördü ?

Sitelerde Paylaş

ENBİYÂ

(30) İnkar edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?

Bilim böyle mi söylüyor yalancı emre. Big bang teorisine göre evrende tek bir dünya mı var.Uzay dünyadan mı ayrılmış?

Neden bir tek yer diye geçiyor ? yerden kasıt ne ? Neden tekil? Başka yıldızlara ne oldu? Trilyarlarca yıldıızın arasındaki tek bir boşuk ne zamandan beri çoğul oldu.

Bilime göre bu boşluk tek iken, yıldızlar ve gezegenler çoğuldur yani ayetin tam tersi.Bu kadar palavrayı bilime yamamaya utanmıyormusun ?

Sitelerde Paylaş
ENBİYÂ

(30) İnkar edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?

Bilim böyle mi söylüyor yalancı emre. Big bang teorisine göre evrende tek bir dünya mı var.Uzay dünyadan mı ayrılmış?

Neden bir tek yer diye geçiyor ? yerden kasıt ne ? Neden tekil? Başka yıldızlara ne oldu? Trilyarlarca yıldıızın arasındaki tek bir boşuk ne zamandan beri çoğul oldu.

Bilime göre bu boşluk tek iken, yıldızlar ve gezegenler çoğuldur yani ayetin tam tersi.Bu kadar palavrayı bilime yamamaya utanmıyormusun ?

Senin gibi cahil yobazlar işte böyle kendini deşifre eder. Benim bir kez daha tokat atmama gerek bile kalmamış.

Başlangıçta gezegenler ve uzay boşluğu diye bir ayrım yoktu.

Patlamadan sonra uzay ve içindekiler vücuda geldi.

"Yer" ifadesini ister tekil al isterse de tüm evrendeki gezegen ve yıldızları kapsar bir şekilde al fark etmez.

Her iki bakış açısında da ayet doğrulanıyor.

Başlangıçta yer ve gök bitişikti.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin gibi cahil yobazlar işte böyle kendini deşifre eder. Benim bir kez daha tokat atmama gerek bile kalmamış.

Selam ve sevgiler.

Soruma cevao ver emre ayeti iyi oku

ENBİYÂ

Göklerle yer bitişikken onları ayırmış.

Sitelerde Paylaş

Konuyu hiç okumadım başlıktan hareketle cevap yazacağım?

"Allah'ın size sorduğu sorular"[/size]

Allah: Muhammed nerde lan?

Pavel( Ben oluyorum): Ben ateistim ( tabi osırada elimi havaya kaldırıyorum, suratımda sert bir bakış) nerden bileyim. Ala Ala...

Allah: (Kızgın bir şekil) Bak hala ateistim diyor . Allahsızz bak ya.. Kaçma lan ( Allah ayağındaki terliklerden birini çıkarmış bana atmak üzere, Tabi bende kaçıyorum)

Pavel: Terliği bıraksan lan erkeksen. ( Tabi bu lafı uzak bir köşeden yumruğumu sallayarak söylüyorum.)

Allah: Bak hala konuşuyor. Al ulan .( terliği atıyor, terlik tam önüme düşüyor. Ben terliği alıp kaçıyorum. Pırrrr... :lol::lol::lol: )

The Oscar Goes To Pavel KORÇAGİN..

Not: bu bir kafa dağıtma iletisidir. Ciddiye alamayınız hattta tadını çıkarınız. Ciddi ciddi tartışmanıza dönünüz. :lol::lol:

Sitelerde Paylaş

"Yer" ifadesini ister tekil al isterse de tüm evrendeki gezegen ve yıldızları kapsar bir şekilde al fark etmez.

Selam ve sevgiler.

Allahı ne hale koyduğunun farkndasın değilmi?

Yer" ifadesini ister tekil al isterse de tüm evrendeki gezegen ve yıldızları kapsar bir şekilde al fark etmez.

Allah tekil diyor sen istediğin gibi sağa sola çekip allahı yalanlıyorsun.Elbette sakız gibi çekmen lazımki bilime yamaya bilesin,başka çıkar yolun yok.Allah tekil demiş çoğul demiş önemlimi, kim tiker allahı.Kendinizin tikmediği allahı başklalarının saygı duymasını beklemeyin.

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allahı ne hale koyduğunun farkndasın değilmi?

Allah tekil diyor sen istediğin gibi sağa sola çekip allahı yalanlıyorsun.Elbette sakız gibi çekmen lazımki bilime yamaya bilesin,başka çıkar yolun yok.Allah tekil demiş çoğul demiş önemlimi, kim tiker allahı.Kendinizin tikmediği allahı başklalarının saygı duymasını beklemeyin.

Hayır kıvıran sensin.

Dünyamızı sarmalayan 7 gök deyince yine aslında tek bir gökyüzünden bahsediliyor.

Ya da 7 yer deyince yine tek bir yer.

Kuran'daki yer ve gök ifadeleri her ikisini de kapsıyor. Bunları sen de çok iyi biliyorsun ama işine gelmediği için felsefi çırpınışlarını sürdürüyorsun.

Evet başlangıçta evrenimiz bir teklik halindeydi. Sonra yer(gezegenler, yıldızlar vs.) ve gök(uzay boşluğu) vücuda geldi.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Neden bir tek yer diye geçiyor ? yerden kasıt ne ? Neden tekil? Başka yıldızlara ne oldu? Trilyarlarca yıldıızın arasındaki tek bir boşuk ne zamandan beri çoğul oldu

Sen elindeki yapboza, yapbozlarmı dersin yoksa yapbozmu...ben yapboz demeyi tercih ediyorum, seni bilemem.

Sitelerde Paylaş

21/30 E ve lem yerallezıne keferu ennes semavati vel erda kaneta ratkan fe fetaknahüma* ve cealna minel mai külle şey'in hayy* e fe la yü'minun

Dinsavar Ayette RAE fiilini var iyi oku...

Rae gözle görmek değil..

Rae:Rey ,Oy ,görüş...Kuran'da Rae fiili tüm ayetleri incele.Düşünmek o görüşe sahip olmak demek....

Görmedilermi ifadesini gözle görmek diye MİLLETE soruyorsun..

Evet Ben RAE ettim ..Yaradılışı..Kesinlikle...

Arapça'dan anladığın yok geçmişsin..Büyük puntolu cımbıza devam ediyorsun.

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21/30 E ve lem yerallezıne keferu ennes semavati vel erda kaneta ratkan fe fetaknahüma* ve cealna minel mai külle şey'in hayy* e fe la yü'minun

Dinsavar Ayette RAE fiilini var iyi oku...

Rae gözle görmek değil..

Rae:Rey ,Oy ,görüş...Kuran'da Rae fiili tüm ayetleri incele.Düşünmek o görüşe sahip olmak demek....

Görmedilermi ifadesini gözle görmek diye MİLLETE soruyorsun..

Evet Ben RAE ettim ..Yaradılışı..Kesinlikle...

Arapça'dan anladığın yok geçmişsin..Büyük puntolu cımbıza devam ediyorsun.

Selam...

Evet tabi, gözle görmek değil götle görmek.Kuranda apaçık bok iyi nimettir dese ona bile kılıf bulursunuz bunlaramı bulmayacaksınız.Allahın bedevisi 1400 yıl önce sıçmış,sizde onun boklarını temize çıkarmak düşüyor

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emre kardesim bu ne kadar sacmalamak boyle !!

Big Bang le bu ayetin ne alaksi olbilir.Yer dunya ise Evren den 10 Milyar yil sonra olustu,keza yildizlar ve gezegeler de daha sonra olustu,bu durumda bu nasil bitisik olma hali?????

Ustelik yer gok ile kiyaslanabilir mi????Ikisi nasil bitisik olur???

Gok'un icinde sonradan varolan son derece kucuk bir cisim nasil olur da baslangictan beri gok ile bitisik olur da sonradan ayrilir???

Kuran'i bilime uydurma cabasi gereksiz ve sacmadir,

assagidaki ayete bakiniz

Fussilet 11 Sonra duman halinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, "İsteyerek veya istemeyerek gelin" dedi. İkisi de, "İsteyerek geldik" dediler.

Burada da yaratilis anlatiliyor,ve yeryuzunu ve gok'u ayirmiyor TERSINE BIR ARAYA GETIRIYOR !!

Bundan baska,Gok'u direksiz yukselttik,yer in ustune dusmesin diye tutariz,yeri uzattik besik gibi yaydik deniyorsa,orada duz bir yer ve uzerinde kubbe seklinde bir tavan olarak Gok vardir,yani Kuran da gecen Gok kelimesinden evreni nasil cikardigini anlamak mumkun degil.

Sitelerde Paylaş
Dünyamızı sarmalayan 7 gök deyince yine aslında tek bir gökyüzünden bahsediliyor.

Yaw Emre girgir mi geciyorsun, Nuh suresine bak,

15.Görmedin mi Allah yedi göğü, tabaka tabaka nasıl yaratmıştır?' http://www.kuran.gen.tr/pop_verse_recommen...&ayet_no=15 http://www.kuran.gen.tr/pop_sura_arapca.ph...&ayet_no=15 16.Onların içinde nasıl ayı, bir ışık, güneşi de bir kandil yapmıştır?'

Yani bu gunes ve ay tum gokyuzunu aydinlatabilir mi???yaw katrilyon tane gunes var ama evren hala karanlik,hele Ay????

Evet başlangıçta evrenimiz bir teklik halindeydi. Sonra yer(gezegenler, yıldızlar vs.) ve gök(uzay boşluğu) vücuda geldi.

Bu ne sacmalik arkadas boyle,birincisi yer demek gezegen ve yildiz demek midir Kuran 'da???

Ikincisi Gok uzay boslugu mu demektir??

Mesel Kuran da Allah "gok ten su indirir" yani simdi yagmur uzay boslugun dan mi yagmakta?

Ayrica Kuran in bir cok ayetinde yer ve gok ayri ayri yaratilir,buralarda boyle konusursan sonra tikanirsin

bakara 29 O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir.

Sonra su GOK tanimina bakiniz

Göklerde ve yerde kim varsa, ister istemez kendileri de gölgeleri de sabah akşam Allah'a boyun eğer.
rad 15

Gokte kim varsa golgesi var ????? Golge nasil olusur????

Allah, gökleri gördüğünüz herhangi bir direk olmadan yükselten,
rad2

benziyor mu big bange????

Gök gürlemesi O'na hamd ederek tespih eder.

rad 13

Simdi bu gurleme uzay boslugun da mi olur????

14, 15.Onlara gökten bir kapı açsak da oradan yukarı çıkmaya koyulsalar yine "Gözlerimiz döndürüldü, biz herhâlde büyülenmiş bir toplumuz" derlerdi

Hicr 15

ne kapisi neler oluyor,??

nahl 81 "Gok boslugunda kuslar vardir"

Kuslar uzay da mi gezmekte????

Sitelerde Paylaş

Sevgili Gezgin,in bu konudaki yazısını asıyorum.

Kurandaki Evren hakkında bilgiler ne zamandan kalma?

Bunu açığa kavuşturalım.

İlkçağlarda insanlar, gökte güneş, ay ve göğe asılı yıldızlar olduğunu sanarlarmış.

Dünyanın en eski astronomi bilgisi bu kadar.

Yunanlı Anaximander zamanında kabul gören uzay. Anaximander MÖ 550 lerde yaşamış

anaximandercosmossmqg5.jpg

Baktım, bu konu forumumuzda hâlâ işlenmemiş. Olur mu böyle ???.

Kurandaki Evren hakkında bilgiler ne zamandan kalma?

Bunu açığa kavuşturalım.

İlkçağlarda insanlar, gökte güneş, ay ve göğe asılı yıldızlar olduğunu sanarlarmış.

Dünyanın en eski astronomi bilgisi bu kadar.

Yunanlı Anaximander zamanında kabul gören uzay. Anaximander MÖ 550 lerde yaşamış

http://en.wikipedia.org/wiki/Anaximander

Anaximander'e göre, dünya basık bir silindir şeklinde, uzayın ortasında boşlukta duruyor, güneş ve ay ve yıldızlar etrafında dönüyor. Yıldızlar da güneş ve aydan yakın.

Bu Kuran'daki uzaydır.

Başka türlü söylersek, Muhammedin uzay bilgisi, kendinden 1100 yıl önce yaşamış birisi kadardır. Yıldızlar yakın gökte asılı kandiller, onlardan uzakta kendi dairelerinde dolaşan ay ve güneş.

Kuranda dünya düzdür.

Ayetlerin birinde, Zülkareyn'in "güneşin battığı yere gittiği", sonra da "doğduğu yere gittiği" yazar. Yuvarlak dünyada her yer aynıdır, bir yere girmek gerekmez, beklemek yeter. Ancak Dünyayı düz sanan biri güneşin battığı yere sonra da doğduğu yere gider. Kuranda hatta Güneşin pis bir suya battığı yazar, bu da işin tuzu biberi.

Kuranda yıldız ve gezegen ayrımı yoktur. Mesela çoban yıldızı aslında bir gezegendir. Kuran'da bu bilgi yoktur. İnsanlar MÖ 350'lerde 5 gezegenin varlığını anladıkları halde.

Anaksimender'den sonra insanlar astronomide büyük ilerlemeler kaydettiler. Önce gezegenler farkedildi. (not: yıldızların, çok kuvvetli telerkoplarla bakılmadıkça birbirlerine göre hareket ettikleri görülmez. Bir bütün olarak Dünyanın etrafında dönüyor gibi gözükürler. Eskilerin,yıldızları gökyüzüne asılı sanmaları boşuna değil. Gezegenler ise, hareket ettiklerinden farkedilirler.) Daha Platon zamanında MÖ350 lerde filan, çıplak gözle, gökte dolaşan 5 cisim daha görülebilmişti: merkür, venüs, mars, jupiter, satürn. Yıldızların ay ve güneşten daha uzakta olması gerektiği de düşünülmüştü; tabii bir şey bildiklerinden değil, onları göğün tavanına asılı sandıklarından.

Ptoleme'nin evreni (MS 150)

7gkeskiyazlufakju9.jpg

İnsanlar bu gökte yedi hareket eden 7 cismi tanrısallaştırmışlar, her gün birine tapmışlar. 7 günlük hafta buradan gelir. Her güne de tanrılarının ismini vermişler.

Pazar - SUNday - Dimanche (GÜNEŞ)

P.tesi - MONday - LUNdi (AY)

Salı - TUEsday - MARdi (TWIA kuzey ülkelerinin SAVAŞ tanrısı, MARS akdenizin SAVAŞ tanrısı)

Carşamba - WEDNEsday - MERCRedi (WODEN kuzey ülkelerinin tanrısı, MERKÜR akdenizin tanrısı)

Perşembe - THURSday - JEUdi (THOR kuzey ülkelerinin yıldırım tanrısı, akdenizin ZEUSu) - JUPİTER

Cuma - FRiday - VENdredi (FRIA kuzey ülkelerinin güzellik/aşk tanrıçası, VENÜS akdenizin güzellik/aşk tanrıçası)

C.tesi - SATURday - SAmedi (SATÜRN)

Doğa kanunları hakkında bir şey bilinmediğinden (yerçekimi filan), bu 7 cismin saydam kristal kürelerde dolaştıkları söylendi (---> göğün 7 katı).

Yedi sayısının kutsallığının, eski Babil’ lilerin gökte saptadıkları yedi yıldızdan doğduğu sanılır.

Yedi kat gök, Yedi kat yer, haftanın Yedi güne bölünmesi, dünyanın Yedi günde yaratılması inançları bu temele dayanır. Araplarda Seba olarak geçen Yedi sayısı, arap inançlarına göre birçok bakımdan kutsaldır.

Evet yedi katlı gök hangi milletin inanışında varmış, ona bir göz atalım...

Göktürk devrinde Kozmolojik bir anlam kazanmış. 7 ik­lim, 7 yıl, 7 gün, 7 gök kısrağı gibi.

Sumer’de : 7 dağ aşmak, 7 kapı geçmek, 7 kat gök, 7 tanrısal ışık, 7 ağaç gibi.

Ural-Altay kavimlerinde gök katları 7 dir.

Dogonlar’a komşu olan Bambaralar’ın tradisyonunda gök katları şöyle açıklanır:

(Afrikalı ilkel bir kabile)

1- Birinci gök kirlidir (saf değildir).

2- ıkinci gök kısmen arınmış haldedir, hayvan ve insan ruhlarının ülkesidir.

3- Üçüncü gök ilahlarla insanlar arasında aracı olan varlıkların bulundukları yerdir.

4- Dördüncü gök ilk üç göğün “ayna”sıdır. Kelâmın ve rahmetin sahibi olan ve dünyanın sevk ve idaresinden sorumlu olan yaratıcı ilah Faro’nun hesaplarını, hesap kayıtlarını tuttuğu yerdir. Faro, “ayna”sından yeryüzündekilerin tüm yaptıklarını ve olayları izler. Yani, bu gök katı, varlıkların görülüp gözetlendikleri yerdir.

5- Beşinci gök ilâhî adaletin göğüdür. Faro burada yasaklarını bozan (ilahi yasalara uymayan) insanlar hakkında hüküm ve kararını okur.

6- Altıncı gök, dünya sırlarının saklı olduğu göktür.

7- Yedinci gök ilah Faro’nun ülkesidir. Dünya için gerekli rahmet deposudur, rahmet oradan yağmur gibi iner.

Mayaların kustal kitabı Popol-Vuh’ta Göğün yedinci katından inen, uygarlık getiren kahramanların babaları olan 7 Ahpu dan söz edilir.

7 kristal katlı göğü, tuz buz edip uzaya dağıtan kişi ise, Giordano Bruno’dur (1548- 1600). Kopernik Kuramı’nı ve “sonsuz evren” kavramını ciddiye alarak, bir misyoner gibi, bütün Batı Avrupa’yı dolaşıp bu fikirleri yaymaya çalıştı. Uzayın sonsuzluğu kavramı, o zamana kadar hiç Giordano Bruno kadar inanç ve tutkuyla savunulmamıştı. Her ne kadar, kendi yaşadığı dönemde çok fazla yandaş bulamamışsa da (dinsel baskılar ve insanların bu fikre henüz hazır olmamalarından dolayı) ileriki yıllardaki gelişmeleri büyük ölçüde etkilemiştir.

Bu 5 gezegen bilgisi Kuranda yok. Yıldız-gezegen ayrımı yok.

Ama, kulaktan dolma söylentilerle, göğün 7 kat olduğu, katlarda çeşitli peygamberlerin yaşadığı söylenmiş.

Mirac'ta anlatilan Muhammed'in cebrail ile birlikte dolastigi gök 7 kat.

--MIRAC--- (alıntı)

Dünya semasina kadar geldik. Kapinin açilmasini istedi.

"Gelen kim?" denildi.

"Cibril!" dedi. (.....)

Derken kapi açildi. Kapidan geçince, orada Hz. Adem aleyhisselam'i gördüm.(1)

--------------------

Sonra Hz. Cebrail beni yükseltti ve ikinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.

(....) Hz. Cebrail:

"Bunlar Hz. Yahya ve Hz. Isa'dirlar, onlara selam ver!" dedi. (2)

--------------------

Sonra Cebrail beni üçüncü semaya çikardi. Kapiyi çaldi......

Kapi bize açildi. Içeri girince Hz. Yusuf aleyhisselam'la karsilastik. (3)

--------------------

Sonra Cebrâil beni dördüncü semaya çikardi. Kapiyi çaldi.....

Kapi açildi. Içeri girdigimizde, Hz. Idris aleyhisselam ile karsilastik. (4)

--------------------

Sonra Hz. Cebrail beni yükseltti. Besinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.....

Içeri girince, Hârun aleyhisselam ile karsilastik. (5)

--------------------

Sonra Cebrail beni yükseltti ve altinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.....

Hz. Musa aleyhisselam ile karsilastik. (6)

--------------------

Sonra Sidretü'l-Müntehâ'ya çikarildim. Bunun meyveleri (Yemen'in) Hecer testileri gibi iri idi, yapraklari da fil kulaklari gibiydi. Cebrail aleyhisselâm bana:

"Iste bu Sidretü'l-Müntehâ'dir!" dedi.(7)

(.....)

Sonra bana, her günde elli vakit olmak üzere namaz farz kilindi. Oradan geri döndüm.

------------------------------

Evet, Kuran ve İslam için Evren bu.

MÖ 550'lerden kalan bilgiler.

Evrenin dünya merkezli olmadığını Kopernik 1514 te yazmış. Dünya merkezli evren düşüncesi 1600 lü yıllarda, Galile'nin teleskopu kullanıp, geliştirip, gözlemler yapmasıyla yıkıldı, ve Kilise bilim karşısında büyük bir yenilgi aldı. (Bazıları tabii bugün bile nuh diyor peygamber demiyor, Dünya Evrenin ortasındadır diyor ...http://en.wikipedia.org/wiki/Modern_geocentrism).

Nedense hiçbir kutsal kitap bu bilgileri vermemiş.

Sizin dillerinizin ucuna kadar gelen soruları ben sorayım:

- İslam dahil, hiç bir din kitabında neden doğru dürüst bilgi yok?

- Kuranda o zamanın bilgileri bile değil, neden 1100 yıl önceden kalan bilgiler var? Bu cehalet nereden geliyor? Çöl bedevileri bu kadar cahil olabilir; ya Tanrı?

- İslam bilginleri, Kuran'dan gelen "müthiş bilgi" ile, nasıl oldu da 1000 yılda hiç bir şey bulamadı. Müslümanları geri bırakan ne?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...