Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

30 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Söz mü malzemeler 25TL 10 TL de baskı devre tutsa sana ücretini göndereyim sen yap çalışsa da çalışmasa da bana gönder tamam kabul şemayı ve tüm dosyaları özelden göndereceğim. Ne olur ne olmaz birazdan hazırlar gönderirim.

söz veremiyorum çünkü hem basit olduğuu iddia ediyorsun hemde yapmak için başkasını arıyorsun.

sana nedense güvenemiyorum.Bazı korkularım var.:)

buradan anlatsam yapamazmısın devreyi?

tarihinde gardener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

38 dakika önce, ilahişaban yazdı:

25TL 10 TL

10 dakika önce, gardener yazdı:

söz veremiyorum çünkü hem basit olduğuu iddia ediyorsun hemde yapmak için başkasını arıyorsun.

sana nedense güvenemiyorum.Bazı korkularım var.:)

Biz malzemelerini aldık 20-25 TL civarında kimseyi aradığım falan yok daha önceki girişimlerimi anlatıyorum. 1 yıldır kimseye yaptıramadım bu kadar basit ve ucuz bir sistemi ona çıldırıyorum. Yapacak insanlarda bozuk entegre takıp gönderme psikolojisinde nasıl olsa çalışmayacak ya sen böyle yapmayacaksan düzgünce hazırla gönder. Tamam az geldi uğraşmak istemiyorsun anlaşılan. Ne kadar işçilik istiyorsan söyle onu da göndereyim. Ne oldu mesaj atmadın seninki sırf laf. İşçilik dahil 100 TL gönderirim önce yapıp kargola hatta kargo dahil 110 TL işini görürse bir gününü alır zaten senden trafo kısmını istemiyorum onu ben yapıp çalıştıracağım ama sen ekleyip çalıştırıp göndermek istersen toplam 150 TL öderim fakat bu durumda iki tane yapmak zorunda kalırsın (kendin için de bir adet olmak üzere)150 TL ye 5 tane bile yapabilirsin. Eğer kabul ediyorsan bana özel mesajla ulaş oradan dosyaları göndereyim. Buradan da arkadaş çok dürüstmüş sırf laf olsun diye söylememiş derim. Buradan mutlaka bildiririm. Yaptıktan sonra da bir başka başlık açıp sonuçları paylaşırız. Herkes öğrenir buraya da linkini ekleriz. Ok se özel mesaj at yoksa zaten senin bana ulaşmadığını herkes öğrenir.

tarihinde ilahişaban tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Biz malzemelerini aldık 20-25 TL civarında kimseyi aradığım falan yok daha önceki girişimlerimi anlatıyorum. 1 yıldır kimseye yaptıramadım bu kadar basit ve ucuz bir sistemi ona çıldırıyorum. Yapacak insanlarda bozuk entegre takıp gönderme psikolojisinde nasıl olsa çalışmayacak ya sen böyle yapmayacaksan düzgünce hazırla gönder. Tamam az geldi uğraşmak istemiyorsun anlaşılan. Ne kadar işçilik istiyorsan söyle onu da göndereyim. Ne oldu mesaj atmadın seninki sırf laf. İşçilik dahil 100 TL gönderirim önce yapıp kargola hatta kargo dahil 110 TL işini görürse bir gününü alır zaten senden trafo kısmını istemiyorum onu ben yapıp çalıştıracağım ama sen ekleyip çalıştırıp göndermek istersen toplam 150 TL öderim fakat bu durumda iki tane yapmak zorunda kalırsın (kendin için de bir adet olmak üzere)150 TL ye 5 tane bile yapabilirsin. Eğer kabul ediyorsan bana özel mesajla ulaş oradan dosyaları göndereyim. Buradan da arkadaş çok dürüstmüş sırf laf olsun diye söylememiş derim. Buradan mutlaka bildiririm. Yaptıktan sonra da bir başka başlık açıp sonuçları paylaşırız. Herkes öğrenir buraya da linkini ekleriz. Ok se özel mesaj at yoksa zaten senin bana ulaşmadığını herkes öğrenir.

işçilik filan istemiyorum. :)

kimliğim açığa çıkmasın yeter.

Kargo şirketleri gönderenin kimliğini gizlemiyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, gardener yazdı:

işçilik filan istemiyorum. :)

kimliğim açığa çıkmasın yeter.

Kargo şirketleri gönderenin kimliğini gizlemiyor.

Sırf kaytarmak için bahane arıyorsun bir elektronikçi arkadaş daha var forumda ondan rica edelim. Okuyup cevap verirse seviniriz. @bilgivehis Yapmak istemese bile kime ve nasıl yaptıracağımız konusunda bize yardımcı olsun. Biz parayı gönderelim o arkadaş en iyi kim yapacaksa bize iki tane yaptırsın ve kargolasın. Kendisinden bunu çok rica ediyorum. Yapmasa bile başka elektronikçi varsa bize söylesin ona gidelim bunu yapana kadar pes etmeyeceğim. İnsanlar çok adi sırf sonuca ulaşamayacağımıza kesin gözüyle baktığı için işi baltalıyor ve vazgeçiyor. Sizler böyle yapmayın ve girsin hayatımıza artık şu konu ve başaralım. Çalışan halinin videosu da var onları da gönderirim. Hatta tüm yapılışını anlatan video  bile var. Fakat ben yeterli düzeyde anlamıyorum. Osciloskopum ve sinyal jeneratörüm olsa ben çoktan yapmıştım yine de...

Sitelerde Paylaş

İstersen ödemeyi bitcoin olarak göndereyim daha güvenli olur. Sen yeter ki yap kesinlikle çalışsa da çalışmasa da öderim ama düzgün yapmış olman şartıyla. Hem görseler yada bilseler ne olacak sen sadece basit bir devre yapıyorsun ve paranı alıyorsun seninle kimin işi olur? Ne diye sana engel olsunlar? Sen çoğaltıp satmayacaksan bir problem yaşamazsın.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Sırf kaytarmak için bahane arıyorsun bir elektronikçi arkadaş daha var forumda ondan rica edelim. Okuyup cevap verirse seviniriz. @bilgivehis Yapmak istemese bile kime ve nasıl yaptıracağımız konusunda bize yardımcı olsun. Biz parayı gönderelim o arkadaş en iyi kim yapacaksa bize iki tane yaptırsın ve kargolasın. Kendisinden bunu çok rica ediyorum. Yapmasa bile başka elektronikçi varsa bize söylesin ona gidelim bunu yapana kadar pes etmeyeceğim. İnsanlar çok adi sırf sonuca ulaşamayacağımıza kesin gözüyle baktığı için işi baltalıyor ve vazgeçiyor. Sizler böyle yapmayın ve girsin hayatımıza artık şu konu ve başaralım.

elektronikçiye gerek yok.Kendin yapabilirsin.

Kendin yaparsan daha iyi öğrenirsin.

Elin ayağın tutmuyor mu?

Lehimleme yapacak kadar becerin yoksa öl daha iyi.:)

Sitelerde Paylaş

elektronikçiye gerek yok.Kendin yapabilirsin.

Kendin yaparsan daha iyi öğrenirsin.

Elin ayağın tutmuyor mu?

Lehimleme yapacak kadar becerin yoksa öl daha iyi.:)

Lehim takımım oscilaskopum ve sinyal jeneratörüm yok. Delikli kartla yapmak çok zor en az 20 eleman var ve bunların iki katı kadar bağlantı var.Hem malzemeleri aldık fakat hangisi zener diyot hangi çeşidi gözlerim bile görmüyor. Denemez olur muyum hatta bir atölyemiz bile var ve analog elektronikçi arkadaşım var malzemeler atölyede duruyor ama yapmadı. Neden diye sor çünkü çok ilginç bir psikolojisi var yapmaya başladığında kendini deli gibi hisediyorsun. Uğraştığın şeyi düşünsene korkmaya başlıyorsun ya çalışırsa diye benim arkadaşım bu psikolojiyle yapmıyor kendisi bunu itiraf etmese bile durum özetle bu şekilde. Hatta bu arkadaş 2-3 günde bir görüştüğüm çok samimi bir arkadaşım.

Baksana sen de yan çizmeye başladın. İşte bu nedenlerle sistemlerin nasıl yapılacağı bulunuyor ama kimse yapamıyor hal bu ki çok basit bilen birine göre...

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede hiç bir şey ilerleyemez gelişemez. Sana bu kadarını söyleyeyim. Uğraşımızı bir hobi projesi olarak görüp bu kadar basit bir konuyu bile yapamadık, yaptıramadık. Hepi topu 100 liraya işçilik dahil yapılabilir fakat hala uğraşıyorum. Arkadaşımla aram bozuldu bu nedenle ve atölyeyi de kullanamıyorum. Osciloskop lazım o olmadan yapılamaz. Artık bunları alana kadar projeyi askıda bekletecem yapıcaksan adam gibi söyle yapmayacaksan beni uğraştırma ben bir yolunu bulurum elbet...

Sonuç olarak adam değilsin işte kabul et bunu.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Lehim takımım oscilaskopum ve sinyal jeneratörüm yok. Delikli kartla yapmak çok zor en az 20 eleman var ve bunların iki katı kadar bağlantı var.Hem malzemeleri aldık fakat hangisi zener diyot hangi çeşidi gözlerim bile görmüyor. Denemez olur muyum hatta bir atölyemiz bile var ve analog elektronikçi arkadaşım var malzemeler atölyede duruyor ama yapmadı. Neden diye sor çünkü çok ilginç bir psikolojisi var yapmaya başladığında kendini deli gibi hisediyorsun. Uğraştığın şeyi düşünsene korkmaya başlıyorsun ya çalışırsa diye benim arkadaşım bu psikolojiyle yapmıyor kendisi bunu itiraf etmese bile durum özetle bu şekilde. Hatta bu arkadaş 2-3 günde bir görüştüğüm çok samimi bir arkadaşım.

Baksana sen de yan çizmeye başladın. İşte bu nedenlerle sistemlerin nasıl yapılacağı bulunuyor ama kimse yapamıyor hal bu ki çok basit bilen birine göre...

Gözlerin görmüyorsa büyüteç  gözlük kullan.

lehim takımı ucuz birşey neden kaçnııyorsun ki?

sinyal jeneratörü ile osiloskopda gereksiz.Bilgisayar devresi televizyon devresi filan yapmıyorsun sonuçta.:)

ya çalışırsa diye korkunuzu nedense  hiç anlamadım.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, gardener yazdı:

Gözlerin görmüyorsa büyüteç  gözlük kullan.

lehim takımı ucuz birşey neden kaçnııyorsun ki?

sinyal jeneratörü ile osiloskopda gereksiz.Bilgisayar devresi televizyon devresi filan yapmıyorsun sonuçta.:)

ya çalışırsa diye korkunuzu nedense  hiç anlamadım.

Farzet ki ben bunu yaptım ve çalıştırdım. Sonra buradan paylaştım ne tepki verirsin? "Aaa demek devridaim dedikleri buymuş çalışıyormuş şimdi ne yapalım herkese bunu açıklayalım. Hadi hemen" böyle mi söylersin. Daha önce bunları yapan binlerce insan var youtubeda bir çok video var. Hangi birini paylaşayım. İşte bunları açıklıyorlar tüm gerekli malzemeler ve yapılışı ile birlikte ama sizin gibi kekolar yine inanmıyor. İşte bahsettiğim psikoloji bu ve yaptıktan sonra birilerinin gelip sizin elinizden bu cihazı alıp size kötülük yapacağı korkusu da ikinci olanıdır. Bu size çok saçma gelebilir fakat bir yapın sonra başka yapan insanların olduğunu da bilin peki soru şu bu neden hemen yaygınlaşıp hayatımıza girmiyor? Zeten biliyorsunuz yapanları öldürdüklerine onlara çeşitli komplolar hazırladıklarını daha önceden biliyorsun. İşte bu psikolojiye biraz empati yapmaya çalışın. Yapınca her şey bitmiyor sonra insan yavaş yavaş aklını yitirmeye başlıyor. Bunu anlayabiliyor musunuz? Fakat ben bunları çoktan aşmış durumdayım gerçekten sen yapmış olsan sonrasında bunlar yaşanabilir.Biraz empati kursan anlayabilirsin. Bir an gerçekten bunu başardığını devreyi tamamladığını ve çalıştırdığını düşün.

1. Öncelikle bu duruma nasıl bir açıklama getirirdin?

2. Bunu senden önce de bir çok insanın zaten yaptığını öğrendikten sonra ilk tepkin ne olurdu?

3. Tüm bunların sonrasında enerji konusuna ve dünya düzenine karşı nasıl bir bakışın olurdu? Çünkü bunların yapıldığını sadece 3-5 çapulcu biliyor olamaz bunu dünyanın önde gelen büyük kurumları ve bilim adamları da biliyor olmalılardı hatta bilenleri bile daha önceden okumuş ve görmüş olduğunu farzet (ki öyle). Şimdi bunların yalan olmadığını öğrendin ama neden hala hayatımızda değil şimdi idrak etmeye başladın mı? Tüm bunlar olağanüstü psikoljik bir savaş haline geliyor. 

Bunları kafanda canlandırıp okumuyorsan senin için hiç bir anlam ifade etmeyecekler ama empati duygusuyla tüm gerçekliği algılayıp okuduysan şu an neden yaygınlaşamadığını anlamış olmalısın ve insanlar yaptıktan sonra neden korkuyorlar bunun sadece delilik olmadığını çok ilginç psikolojik bir süreç olduğunu kavramış olman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Farzet ki ben bunu yaptım ve çalıştırdım. Sonra buradan paylaştım ne tepki verirsin. "Aaa demek devridaim dedikleri buymuş çalışıyormuş şimdi ne yapalım herkese bunu açıklayalım. Hadi hemen" böyle mi söylersin. Daha önce bunları yapan binlerce insan var youtubeda bir çok video var. Hangi birini paylaşayım. İşte bunları açıklıyorlar tüm gerekli malzemeler ve yapılışı ile birlikte ama sizin gibi kekolar yine inanmıyor. İşte bahsettiğim psikoloji bu ve yaptıktan sonra birilerinin gelip sizin elinizden bu cihazı alıp size kötülük yapacağı korkusu da ikinci olanıdır. Bu size çok saçma gelebilir fakat bir yapın sonra başka yapan insanların olduğunu da bilin peki soru şu bu neden hemen yaygınlaşıp hayatımıza girmiyor? Zeten biliyorsunuz yapanları öldürdüklerine onlara çeşitli komplolar hazırladıklarını daha önceden biliyorsun. İşte bu psikolojiye biraz empati yapmaya çalışın. Yapınca her şey bitmiyor sonra insan yavaş yavaş aklını yitirmeye başlıyor. Bunu anlayabiliyor musunuz? Fakat ben bunları çoktan aşmış durumdayım gerçekten sen yapmış olsan sonrasında bunlar yaşanabilir.Biraz empati kursan anlayabilirsin. Bir an gerçekten bunu başardığını devreyi tamamladığını ve çalıştırdığını düşün.

1. Öncelikle bu duruma nasıl bir açıklama getirirdin?

2. Bunu senden önce de bir çok insanın zaten yaptığını öğrendikten sonra ilk tepkin ne olurdu?

3. Tüm bunların sonrasında enerji konusuna ve dünya düzenine karşı nasıl bir bakışın olurdu? Çünkü bunların yapıldığını sadece 3-5 çapulcu biliyor olamaz bunu dünyanın önde gelen büyük kurumları ve bilim adamları da biliyor olmalılardı hatta bilenleri bile daha önceden okumuş ve görmüş olduğunu farzet (ki öyle). Şimdi bunların yalan olmadığını öğrendin ama neden hala hayatımızda değil şimdi idrak etmeye başladın mı? Tüm bunlar olağanüstü psikoljik bir savaş haline geliyor. 

Bunlar kafanda canlandırıp okumuyorsan senin için hiç bir anlam ifade etmeyecekler ama empati duygusuyla tüm gerçekliği algılayıp okuduysan şu an neden yaygınlaşamadığını anlamış olmalısın ve insanlar yaptıktan sonra neden korkuyorlar bunun sadece delilik olmadığını çok ilginç psikolojik bir süreç olduğunu kavramış olman gerekiyor.

çalıştırırsan çalışma sebeblerini araştırırım.

video resimlerde gizli düzenekler belli olmuyor.o yüzden paylaşsanda şüphe ile karşılarım.

gizli düzenek metrelerce uzaktada olabilir.Cihazın içinde olması gerekmiyor.:)

Böyle bir cihaz bulsam linux gibi patentsiz yayınlarım.Ölüm korkumda olmaz.

tarihinde gardener tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çalıştırırsan çalışma sebeblerini araştırırım.

video resimlerde gizli düzenekler belli olmuyor.o yüzden paylaşsanda şüphe ile karşılarım.

gizli düzenek metrelerce uzaktada olabilir.Cihazın içinde olması gerekmiyor.:)

İşte bu nedenle tek başıma yapıp bunu kek gibi insanlara anlatmaktan kaçınıyorum fakat bunu iş birliği içerisinde birlikte yapsak bizi tüm okuyanlar senin konuya şüpheci yaklaştığını başta inanmadığını ve dolayısıyla konunun incelenmeye değer olduğunu düşünecek ve aynısı başka birilerinin de yapıp çalıştırmasını isteyeceğiz ve bu forumda 3-5 kişiyi aştığında ancak amacıma ulaşabilirim. Yoksa kendim yapıp buraya link atsam yine aynı teraneler döner. Kimse yine inanmaz. Buna ikna olmanın yolu bizzat yapıp çalıştırıp gözlemlemektir. Bu nedenle benden kanıt istemeyin ve tek başıma yapmamı teklif etmeyin. Bunu yapmayacağım inatla birileriyle birlikte yapacağım. Çünkü ne menem bir psikoloji olduğunu çok iyi biliyorum. İnsana kafayı yedirecek düzeydeir bunu anlayabiliyorsan ne ala .

Şimdi anlıyor musun neden birlikte yapmak istiyorum.

@bilgivehis arkadaşım elektronikçisin bizim elimizde bir devre var ve yapmak istiyoruz. Bize yardım et herkes çalışıp çalışmadığını kolayca öğrensin. Para var huzur var arkadaşım. Para istemiyorsanız almayın istiyorsanız verelim. Para istemezseniz hediye gönderelim ama yapın. Yapmak zorundamıyım demeyin. Bu bebeklerin ve insanların ölmesine çözüm içeren olağan üstü bir buluş olmasına rağmen maalesef herkes aynı tepkiyi gösteriyor ve bu projeler yapılamıyor. Elektronikçiler zaten inanmadığı için yapmıyor olmayanlar da ya yapamıyorlar yada yaptıramıyorlar. Durum özetle budur.. @bilgivehis gel kurtar bizi bu dertten çalışıp çalışmayacağına yorum getirmeyin sadece yapın.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ilahişaban yazdı:

İşte bu nedenle tek başıma yapıp bunu kek gibi insanlara anlatmaktan kaçınıyorum fakat bunu iş birliği içerisinde birlikte yapsak bizi tüm okuyanlar senin konuya şüpheci yaklaştığını başta inanmadığını ve dolayısıyla konunun incelenmeye değer olduğunu düşünecek ve aynısı başka birilerinin de yapıp çalıştırmasını isteyeceğiz ve bu forumda 3-5 kişiyi aştığında ancak amacıma ulaşabilirim. Yoksa kendim yapıp buraya link atsam yine aynı teraneler döner. Kimse yine inanmaz. Buna ikna olmanın yolu bizzat yapıp çalıştırıp gözlemlemektir. Bu nednle benden kanıt istemeyin ve tek başıma yapmamı teklif etmeyin. Bunu yapmayacağım inatla birileriyle birlikte yapacağım. Çünkü ne menem bir psikoloji olduğunu çok iyi biliyorum. İnsana kafayı yedirecek düzeydeir bunu anlayabiliyorsan ne ala .

Şimdi anlıyor musun neden birlikte yapmak istiyorum.

Gene inanmazlar ikimizin anlaştığını iddia ederler.:)

sihirbazların hilelerini  beraber çalıştıkları kişiler bildikleri halde  gizliyorlar sonuçta.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, gardener yazdı:

sen  devreyi paylaş yapıp çalıştıran oluyor der.yapıp çalıştıramayan  ise olmaz der.

Neden kek gibi olacaksın ki?:)

İşte öyle olmuyor. Bu devreyi sen yapmazsan bu forumda kimse yapmaz bunu herkes biliyor. Şu an tek ümidim bir de @bilgivehis var. O da yapmazsa tüm bunları unutun bu imkansız. Bu kadar basit şaka amçlı bile yapılabilecek kadar basit bir projeyi dahi yapamıyorsak inatla yapmıyorsak bana kesinlikle bu konuda karşı çıkmayın aklınızı alırım. Bu sistemler çalışıyor ve sizin gibi üçüncü dünya ülkesindeki ezik, güdük geri zekalılar görmezden geliyor insanların %99.9999 sizin gibi bunu yapıyor ve bundan dolayı etrafınızda göremiyorsunuz. Bu nedenle doğalgaza, petrole, hidroelektrik santrallerine olan ihtiyacınız devam ediyor. Çünkü hak etmiyorsunuz. @EnverPasa bu sana da cevap olsun.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, gardener yazdı:

Gene inanmazlar ikimizin anlaştığını iddia ederler.:)

sihirbazların hilelerini  beraber çalıştıkları kişiler bildikleri halde  gizliyorlar sonuçta.

İşte tamam sadece yapanlar inanıyor onlar da bize yeter başka kimseye gerek yok. Şöyle 20-30 bin de buldukmu önce 100 kW olanını sonra 1MW olanını yapıp tedaşı ayda 216 bin TL haraca bağlarsın. Başka türlü insanlar inanmazlar. Bunu tecrübe ettim. Yapanlar yaptıklarını sinirden öfkeden parçalıyor. Kimisi de hile olmadığını göstermek için bunu yapıyor yapılıp bir köşede bekleyenlerin sayısı da toplam yapılanların sayısına göre çok az, hep parçalıyorlar. Bu olaylara bir adım atsanız daha neler öğreneceksiniz hazır olun. Daha ne hikayeler ne ilginç durumlar var. İnsanlar o kadar hainler ki tüm sorularına cevap verseniz hile olmadığını tüm çıplaklığıyla gösterseniz dahi fikirlerinden vazgeçmiyorlar sizi şikayet ediyorlar. Bu nedenle bu girişimde bulunan kurumlar ayakta kalamıyorlar. Şu ana kadar devridaim makinesi yapıp çalıştırıp ünlü olan herkes hapse atıldı. Fakat yaptıklarının icatlarının çalıştığını sadece yapan takipçileri biliyor gerisi ise hile hurda deyip geçiyor. Bu çok ilginç bir konudur. Öyle konu hakkında sadece tepeden inme düşünceleriniz varsa mutlaka bir ara zaman ayırıp şu kişilerin hayat hikayelerini ve icatlarını inceleyin. Durumun hiç de sizin sandığınız gibi olmadığını anlarsınız.

1. Nicola Tesla tüm patentlerini inceleyin (Tüm patentlerini satmaya ikna edilip beş parasız bir otelde ölüme terk edildi. Çalışmaları şimdi şimdi ciddiye alınıyor. Elektroniğin tanrısıdır)

2. Thomas Henry Moray (Gözetim altında tutuldu yaptıkları nükleer enerji ile ilgili olmadığı halde öyle olduğunu iddia edip tüm icatlarına el koydular)

3. Stanley Meyer (Bir komplo ile restoranda zehirlenerek öldürüldü)

4. John Bedini (Hapistedir)

5. John Searl (Hikayesini tam bilmiyorum. Searl effect diye araştırın)

Sitelerde Paylaş

Benimle tartışmayın! Tartışmayı herdaim kaybedersiniz. Bunu unutmayın. Benim adım Con Ahmet.

Ve çok hain insanlar olduğunuz kabul edin. Tüm bu yazılanlardan sonra hala konuya ilginiz artmadıysa güdük bir geri zekalısınız demektir.

Sitelerde Paylaş

@teflon ve @democrossian konuyu sürekli devridaime getirip her konuyu buraya siz bağlıyorsunuz. Bu nedenle iki ayrı konuda ikinize de hodri meydan diyorum. Konu ateizmle ilgili değil fakat @administrator arkadaşımız izin verirse hodri meydan bölümünde sizinle bu konuyu ayrı ayrı tartışmak istiyorum. Kendinize o kadar güveniyorsanız cesaretinizi gösterin. Beni çantada keklik sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin bildiğiniz manada devridaim makineleri çalışıyor iddiam budur. Fakat gerçek manada devridaim makineleri çalışmaz çalışamaz bu durum termodinamiğe aykırı değildir. Açıklamasını yaptım. Erkekseniz bu konuda benimle tartışın ve bu konu artık aydınlansın.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, ilahişaban yazdı:

. @bilgivehis gel kurtar bizi bu dertten çalışıp çalışmayacağına yorum getirmeyin sadece yapın.

Bu işe kafayı çok yormuşsun ama bu konuda zerre kadar bilgin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kaynaksız enerji iddiasında olman elbette normaldir, çünkü dünyada hiçbir şey mutlak değildir, ancak bu konuda bazı bilgiler ve bazı deneyimler gerekir, bunların ikisi de sende yok, sadece olduğunu zanediyorsun.

Bu konuda gerçekten bıkmadan bir şeyler yapmak istiyorsan elektronik bilgiye çok gerek yok sana zamanında benim yarım bıraktığım bir projeyi buradan da aktarabilirim, yapabilirsen ne ala yapamazsan zaten bir kayıp yok.

Haydi kalem kagıdı hazırla.

İlk iş olarak deney yapman gerek, bunun için elektronik malzeme satıcılarından aynı voltaja sahip üç adet teyp motoru al.

Bu teyp motorunun birine büyük diğerine küçük bir makara hazırla.

Küçük makara çift yivli olacak.

Yine elektronik malzeme satıcılarından iki adet teyp lastiği al.

Teyp lastiğinin birini makara yaptığın motorlara tak.

Motorların çift adet kablolarını birbirine bağla.

Motoru elinle dönder.

Motoru elinle dönderdikten sonra kendiliğinden dönmeye devam edene kadar makaraların ebatını büyült veya küçült.

Elinle bir defa dönderdikten sonra dönmeye devam ederse iş olmuş demektir.

Peki üçüncü motor ne işe yarayacak?

İkinci lastiği çift yiv yaptığın motorla üçüncü motora tak.

Diğer iki motor döndükçe üçüncü motorun kablo uçları elektrik üretecek.

Herhalde olayı anlamışsındır.

Ben bunu zamanında başarmıştım, ancak bazı özel sorunlarımdan dolayı motorları büyüterek, daha büyük elektirik üretme aşamasına geçme fırsatım olmamıştı.

İşte sana başarılmış küçük bir sonsuz enerji projesi, göster bakim enerjini.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bu işe kafayı çok yormuşsun ama bu konuda zerre kadar bilgin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kaynaksız enerji iddiasında olman elbette normaldir, çünkü dünyada hiçbir şey mutlak değildir, ancak bu konuda bazı bilgiler ve bazı deneyimler gerekir, bunların ikisi de sende yok, sadece olduğunu zanediyorsun.

Bu konuda gerçekten bıkmadan bir şeyler yapmak istiyorsan elektronik bilgiye çok gerek yok sana zamanında benim yarım bıraktığım bir projeyi buradan da aktarabilirim, yapabilirsen ne ala yapamazsan zaten bir kayıp yok.

Haydi kalem kagıdı hazırla.

İlk iş olarak deney yapman gerek, bunun için elektronik malzeme satıcılarından aynı voltaja sahip üç adet teyp motoru al.

Bu teyp motorunun birine büyük diğerine küçük bir makara hazırla.

Küçük makara çift yivli olacak.

Yine elektronik malzeme satıcılarından iki adet teyp lastiği al.

Teyp lastiğinin birini makara yaptığın motorlara tak.

Motorların çift adet kablolarını birbirine bağla.

Motoru elinle dönder.

Motoru elinle dönderdikten sonra kendiliğinden dönmeye devam edene kadar makaraların ebatını büyült veya küçült.

Elinle bir defa dönderdikten sonra dönmeye devam ederse iş olmuş demektir.

Peki üçüncü motor ne işe yarayacak?

İkinci lastiği çift yiv yaptığın motorla üçüncü motora tak.

Diğer iki motor döndükçe üçüncü motorun kablo uçları elektrik üretecek.

Herhalde olayı anlamışsındır.

Ben bunu zamanında başarmıştım, ancak bazı özel sorunlarımdan dolayı motorları büyüterek, daha büyük elektirik üretme aşamasına geçme fırsatım olmamıştı.

İşte sana başarılmış küçük bir sonsuz enerji projesi, göster bakim enerjini.

Benimle dalga geçmeye çalıştığın çok belli oluyor.

1. Yazdığım yazıları okumaşsın.

2. İddiamı kesinlikle doğru şekilde anlamamışsın.

3. Yazıları okumuş olsan bile anlayarak değil sadece cevap vermek için okumuşsun.

Benim senden tek bir isteğim var. O da ne olduğu önemsiz olan elimde baskı devre dosyaları, malzeme listesi ve şemaları hazır olan bir proje var. Ne olduğunu çalışıp çalışmayacağını benimle tartışma arkadaşım ben senden bunu istemiyorum. Sadece günahı neyse onu söyle malzeme fiyatı 20-25 TL tutuyor. Bu konuda hiç bir imkanım yok. Yapmaya yeltendim. Ancak bu dünya orospu çocuklarıyla dolu lütfen bana empati kurmaya çalış. Zaten bunu sadece benim yapmam hiç bir anlam ifade etmez ne benim ne de sizin için bu böyle maalesef. Sizler tam dolu insanlarsınız ve her şeyi zaten biliyorsunuz bu nedenle bunu sen yapmadan asla beni anlamayacaksın. Sen yap kurtulalım bunu tartışmadan bana sadece devreyi hazırlar mısın? İlla çalıştır demiyorum sadece devre gerekiyor.

Bunu yapmayacağını biliyorum. Daha önce onlarcasına teklif ettim hiç biri yapmadı. Yapmayacaklar da çünkü onlar çok biliyor sen de öylesin.

Yapmayacaksan ve sadece tartışmak istiyorsan 1. numaralı madde için "Peki kardeşim öncelikle 3. sayfadan itibaren tüm yazını cevap vermek için değil anlamak için okuyayım" de ve bunu yap lütfen.

2. madde ile ilgili peki senin iddian nedir bana söyler misin minvalinden bir soru sor ve cevabını al ondan sonra yorumunu yap.

3. madde ile ilgili özellikle yazılarımda okunmasını söylediğim yerleri bir daha oku beni doğru anla ve sonra sorularını sor ben de cevaplayayım. Çünkü beni anlamak için çok ince bir zeka gerekiyor. Sizlerde bu zeka olmadığı için adım adım step step çok yavaş ve anlayacağınız şekilde anlatacağım ve sonunda konu üzerine yeterince düşünüp sunduğum delilleri bizzat yaparak deneyimlersen bana ikna olacaksın. Zaten bahsettiğim devreyi yapmayacak olduktan sonra benimle tartışmanın bir anlamı yok benim iddiamı dahi anlamadan sen benimle neyi tartıştığını sanıyorsun. Önce oku sonra gel insanca tartışalım yada yok tartışmayalalım sadece vereceğim devreyi parasına yada sevabına yap. Paşa gönlün nasıl istiyorsa ben hepsine hazırım fakat tartışacaksan önce teflon beyin ilk yazısından itibaren yavaşça ve anlayarak okumanı rica edeceğim. Bunu lütfen yap yoksa beni anlamadığın sürece bir anlamı yok. Benim bilgili biri olduğumu öğrendikçe için rahatlayacak hala bildiklerinde direteceksin ama yaptıktan sonra bir sorunun kalmayacak. Ben bu kadar kendime güveniyorum ve umarım beni deli yerine koymazsın. Sadece söylediklerimi paşa gönlün nasıl istiyorsa yapmak istiyorsan tartışma tartışacaksan oku, anla ondan sonra tartışalım. Buyur meydan senin kardeşim bana sorularla gel.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...