Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

36 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Mesela nasıl? Örnek verebilir misin?

Mesela evvelden bahsettiğim Powerball adlı oyuncak içindeki dengesiz jiroskop sayesinde en ufak bir sarsıntı veya açı değişikliğinde coşmakta/hızlanmakta. Eğer düz bir zemin yerine dengesiz bir zeminin üstünde bırakılırsa ortaya iyice kaotik bir tablo çıkacaktır.

Veya yine bir çeşit dengesiz jiroskop olan  tourbilon da yine dengesiz bir zemin üzerinde daha da kaotik bir hareket sergiler, denge noktası çılgınca değişir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

37 minutes ago, deadanddark said:

Sistemi iki yarim küreye bölsek; A ve B

Sistemin en tepesindeki ve en alttaki iki agirligi A yarim küresine eklememiz gerekmez mi?

Bu durumda

A: 9 kütle

B: 7 kütle olmaz mi?

@Smile Buddha @John_Ahmet

Yaptiginiz hesaplari takip etme becerisi gösteremiyorum ama yaptiginiz tüm hesaplara bunu yansitiyor musunuz bilmek isterim. Yanlis mi düsünüyorum. düzeltirseniz sevinirim.

CKy5SA.png

Delinin biri kuyuya bir taş atıyor... Sonra herkes taşın başında böyle kafayı yiyor. 

Nasıl bir ahmaklık tutuyor sizi böyle? A tarafındakiler öyle yatarken, B tarafındakileri hangi ultra multra süper uçan kaçan kuvvet yukarda tutacak? 

Bu alet, toleransları ile bir denge noktasına sahiptir. O noktaya gelir ve durur, bu öyle çoook fazla da sürmez, normalde. Alet bir tur bile atmaz, atamaz... Ancak, elinle falan müdahale eder çevirmeye başlarsan, o ataletle az biraz döner, enerji falan sağlamaz. 

Resmen kafayı yemişler firarda oynuyorsunuz şurada. Ne hesabı, neyin hesabı, bunun hesaplık falan bir tarafı mı var?

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, EK yazdı:

Mesela evvelden bahsettiğim Powerball adlı oyuncak içindeki dengesiz jiroskop sayesinde en ufak bir sarsıntı veya açı değişikliğinde coşmakta/hızlanmakta. Eğer düz bir zemin yerine dengesiz bir zeminin üstünde bırakılırsa ortaya iyice kaotik bir tablo çıkacaktır.

Veya yine bir çeşit dengesiz jiroskop olan  tourbilon da yine dengesiz bir zemin üzerinde daha da kaotik bir hareket sergiler, denge noktası çılgınca değişir.

Kütleçekimi ile ilgili buradaki cheat code u tespit edip bilinçli hareket etmeyi tercih ederim. Zaten bu şekilde bildiğim cheat kodlar var. Kütleçekiminin oluşturduğu merkezkaç kuvvetlerinin kütleçekiminden daha büyük olabilmesi buna örnek verilebilir. Oluşan fazla merkezkaç kuvvetlerine iş yaptırdığınızda bu jiroskopta olduğu gibi devamlı hareketi mümkün kılabiliyor. Zaten bilinen kütleçekimi kaynaklı özdevinim sistemleri bu sebeple çalışıyor. Orffyreus'un tekerleği, Bhaskara wheel vb.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, anibal yazdı:

Delinin biri kuyuya bir taş atıyor... Sonra herkes taşın başında böyle kafayı yiyor. 

Nasıl bir ahmaklık tutuyor sizi böyle? A tarafındakiler öyle yatarken, B tarafındakileri hangi ultra multra süper uçan kaçan kuvvet yukarda tutacak? 

Bu alet, toleransları ile bir denge noktasına sahiptir. O noktaya gelir ve durur, bu öyle çoook fazla da sürmez, normalde. Alet bir tur bile atmaz, atamaz... Ancak, elinle falan müdahale eder çevirmeye başlarsan, o ataletle az biraz döner, enerji falan sağlamaz. 

Resmen kafayı yemişler firarda oynuyorsunuz şurada. Ne hesabı, neyin hesabı, bunun hesaplık falan bir tarafı mı var?

Formüller, grafikler , hesaplar etrafta ucusuyor. Sirf fizik ve matematigimi tazelemek, smile buddha, sütlü kase, dreimalali'den birseyler kapmak icin takip ediyorum. Onlar bulunmaz nimet. Cok sevdim diyebilirim.

Gerisi önemli degil.

Bosver bence hic ciddiye alma sen. Ben gercekten egleniyorum.

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, anibal yazdı:

Anibal, bu konular seni aşan şeyler. Bu yüzden, küfredip ağlayıp duracağına sessizce yazılanları takip etmen tüm izleyiciler için daha faydalı olacaktır.

Selam

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, EK said:

Anibal, bu konular seni aşan şeyler. Bu yüzden, küfredip ağlayıp duracağına sessizce yazılanları takip etmen tüm izleyiciler için daha faydalı olacaktır.

Selam

Hastir git şurdan manyak mahluk... Neyi takip edecek millet, sizin zırvalarınızı mı? 

Sitelerde Paylaş
47 minutes ago, deadanddark said:

Formüller, grafikler , hesaplar etrafta ucusuyor. Sirf fizik ve matematigimi tazelemek, smile buddha, sütlü kase, dreimalali'den birseyler kapmak icin takip ediyorum. Onlar bulunmaz nimet. Cok sevdim diyebilirim.

Gerisi önemli degil.

Bosver bence hic ciddiye alma sen. Ben gercekten egleniyorum.

Benim zaten ciddiye aldığım falan yok. Tarih boyunca bu salaklık, bu dangalaklık sürüp gelmiş ir şey, nesini ciddiye alalım?

Ha, tarihçesini falan merak ettiysen, buyur:

https://lockhaven.edu/~dsimanek/museum/overbal.htm

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, EK yazdı:

Şu heykelleri de hatırlayalım, oradan da ipuçları elde edebilirsiniz:

Muhteşem görünüyorlar. Nereden buldun bu videoyu ben hiç denk gelmemiştim. 

Bunlara motor bağlı değil sanırsam. Çoğu rüzgar gücüyle çalışıyor. Zaten devridaim ya da özdevinim tam olarak bu demektir, daha fazlası değil!. Bunu yeteri kadar düzgün anlatamadık. Bunu gerçekten anlayabilen çok az insan var. Çünkü diğer sistemler de bir taraflarından enerji üretmiyor zaten sizin farkında olmadığınız enerjileri kullanıyorlar. Radyan enerji, manyetizma, **kütleçekimi gibi kullanılabilir enerjileri hasat ederek çalışmasını sürdürebiliyorlar. Bu sistemleri çok sevdim. Bu adamın dinamik bilgisine söylenecek söz yok. Enerji verimliliği konusunda çok başarılı çalışmalar yapmış. Karşı iddiada olanlarda böyle bir yetenek yok.

**kütleçekimi kullanılabilir bir enerji kaynağıdır. Bilimin bunu açıkça beyan etmesi çok uzun sürmeyecek. Şimdilik 20. yüzyılın hatası anlaşıldı fakat beyan etmeleri çok zor. Çünkü bilimin tükürdüğünü yalaması yüzyıllar alabiliyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Muhteşem görünüyorlar. Nereden buldun bu videoyu ben hiç denk gelmemiştim. 

Bunlara motor bağlı değil sanırsam. Çoğu rüzgar gücüyle çalışıyor. Zaten devridaim ya da özdevinim tam olarak bu demektir, daha fazlası değil!. Bunu yeteri kadar düzgün anlatamadık. Bunu gerçekten anlayabilen çok az insan var. Çünkü diğer sistemler de bir taraflarından enerji üretmiyor zaten sizin farkında olmadığınız enerjileri kullanıyorlar. Radyan enerji, manyetizma, **kütleçekimi gibi kullanılabilir enerjileri hasat ederek çalışmasını sürdürebiliyorlar. Bu sistemleri çok sevdim. Bu adamın dinamik bilgisine söylenecek söz yok. Enerji verimliliği konusunda çok başarılı çalışmalar yapmış. Karşı iddiada olanlarda böyle bir yetenek yok.

**kütleçekimi kullanılabilir bir enerji kaynağıdır. Bilimin bunu açıkça beyan etmesi çok uzun sürmeyecek. Şimdilik 20. yüzyılın hatası anlaşıldı fakat beyan etmeleri çok zor. Çünkü bilimin tükürdüğünü yalaması yüzyıllar alabiliyor.

Yaklaşık 10 yıldır bu elemanın çalışmaları gündemde , evet rüzgarı kullanıyor genelde ve hiçbirinde motor vs. yok.

Zaten bir rüzgar pervanesi ile yerçekimi tekeri arasında pek bir fark yoktur. Biri iterek çemberi döndürürken, diğeri ise çekerek  aynı işlemi yapmakta.

Selam

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, EK yazdı:

Yaklaşık 10 yıldır bu elemanın çalışmaları gündemde , evet rüzgarı kullanıyor genelde ve hiçbirinde motor vs. yok.

Zaten bir rüzgar pervanesi ile yerçekimi tekeri arasında pek bir fark yoktur. Biri iterek çemberi döndürürken, diğeri ise çekerek  aynı işlemi yapmakta.

Selam

O adamın yaptıkları devridaim makinesi değil.

Rüzgar ile çalışan makinelere devridaim makinesi dersen rüzgar turbinleride devridaim makinesi olur.

@John_Ahmet  başka türlü tanımlıyor sen başka türlü tanımlıyorsun. :)

Sözel bölüm mezunu ne anlar makinelerden.

Kelime anlamına bakıp tanımlıyorsun. 

Zihinsel özürlü.:)

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, EK yazdı:

Selam

Yelkenli tekneler, rüzgar türbinleri, su türbinleri ne yapiyor?

Bak elin adamlari sehir sebeke su borularina türbin yerlestirip elektrik üretecekler. Sen ise bambus dallarindan makine yap.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Rüzgar ile çalışan makinelere devridaim makinesi dersen rüzgar turbinleride devridaim makinesi olur.

Öyle zaten :) Devridaim makinesi dediklerimizin bundan farklı olduğunu mu sanıyorsun? Hepsi enerji alarak çalışıyor. Sen input enerjiyi açıklayabiliyorsun diye devridaim makinesi değil mi diyeceğiz?

Devridaim makinesi, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir. Güneş hücresine bağlı bir elektrik motorunun oluşturduğu sistem, rüzgar değirmenleri hep devridaim makineleridir.

2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Devridaim, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir. Güneş hücresine bağlı bir elektrik motorunun oluşturduğu sistem, rüzgar değirmenleri hep devridaim makineleridir.

rüzgar enerjisi ile çalışan makineler enerji nakli ile çalışıyor.

güneş radyasyonunun atmosferi ısıtması enerji nakli.

ısınan havanın özgül ağırlık farkında dolayı yerdeğiştirip  enerjisi pervaneye aktarması enerji nakli.

Doğrusal  olsun dairesel olsun her hareket eden cisim enerji depolar.

örneğin dünya uzayda depolanmış enerjil ile dönüyor.ilk dönem başlangıç enerjisini süpernova patlamasıyla oluşan meteorların bileşke kuvveti ile aldı.

Ayın etksiyle oluşan gelgitler dünyanın dönüşünü yavaşlatıyor.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

O adamın yaptıkları devridaim makinesi değil.

Yine hakaret ve iftiralar başladı.

Nerde devri daim makinesi demişim şaşkoloz/akılsız seni. tam tersini anlatıp duruyorum. Bunlardan ipucu elde edebilirsiniz diyorum.

Hareketin sürekli olması gerek. gece ve gündüz, gün ve gün, aylar ve aylar, yıllar ve yıllar... durmadan çalışmalı. Bu yüzden güneş panelleri  bile devri daim değil (karanlık olunca düzenek duruyor) diye defalarca sana öğrettim.

Ama buna karşılık su içen kuş bir devri daimdir. Yani ısıyla çalışan ve hiç durmayan düzenek devri daimdir.

Kuş deyince senle ilgili bir deyim aklıma geldi :)

Selam

tarihinde EK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Hayır ben buna katılmıyorum. Sanırım sayın @EK ile aynı şeyi söylüyoruz. Peki siz bu söylediğimizi anlayabildiniz mi? Önemli olan bu!

söylemiyorsun.

onun attığı makinelerin senin attığı makineler ile alakası yok.

Elin hareketi ile dönenede jiroskopa devri daim makinesi diyor.

su içe kuşada devridaim makinesi diyor. o senden daha çok kafayı sıyırmış. :)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

üzgar enerjisi ile çalışan makineler enerji nakli ile çalışıyor.

güneş radyasyonunun atmosferi ısıtması enerji nakli.

Onu sen mi naklediyorsun. Bizim kasıtlı enerji nakletmek zorunda olmadığımız fakat çalışabilen sistemler kastediliyor. Enerji yok denmiyor. Bizim sebep olduğumuz enerji nakilleri kasıt ediliyor. Örneğin bir sisteme mikrodalga ışınları göndermek, kablo ile elektrik iletimi yapmak, tesla bobini ya da Bifilar sargı kulllanarak kablosuz enerji iletmek kastedilen nakil işlemlerine örnektir. 

Sitelerde Paylaş

@Smile Buddha ve anlamamakta ısrar eden hepiniz için söylüyorum.

Evet su içen kuş da devridaim makinesidir. Jiroskop benzeri bir sistemle de aynı prensipleri kullanarak devridaim oluşturulabiliyor yanlış değil. Bakın tanım tam olarak şöyle;

Kısaca doğanın enerji döngüsüne doğrudan bağlanabilen sistemlere devridaim makinesi nedir. nokta

Diğer tanım ise şöyle;

Devridaim makinesi, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir.

Zaten bu tanımdan da yukarıdaki tanımı çıkarmak mümkündür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...