Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

Konuyla ilgili olarak yazdığım yazı(dergi için):

http://www.adventuresoul.com/index.php?opt...&Itemid=110

Ayrıca 19.Org forumunda yıllar önce şöyle demiştim:

Eğer düzgün bir bilardo topunu düzgün bir zeminde yuvarlarsan,hemen düzgün bir şekilde o top yavaşlar ve durur.

Ama engebeli bir topu(veya karpuz gibi bir cismi) düzensiz bir arazide yuvarlarsan,çoğunlukla hareketin daha uzun süreli olduğunu görürsün.Tam hareket duracakken cisim bir çukura denk gelip birden hızlanabilir.Ama düzgün bir düzenekte böyle bir şans yoktur.

Aynı şekilde, astronotları yerçekimsiz ortama hazırlamak için yapılmış olan,içiçe geçmiş çemberlerden oluşan lunaparkı anımsatan ,içindekinin başını döndüren bir alet var,görmüşsündür(televizyondan veya internetten en azından).Böyle bir düzenekte hareketin düzensizliği,denge noktasının sürekli değişmesi düzeneğin dengelenip durmasını zorlaştırıyor.Bence, sürtünme sıfırlanabilse,böyle bir düzeneğin oluşturacağı kaos durmayı engelleyecek yani düzenek denge durumuna gelemiyecektir kolay kolay.

Leonardo da Vinci de bu konuda benimle benzer düşünüyormuş Ama o sürtünmenin etkisini biraz hafife almış.O, bir çember içindeki insanın sonsuza dek duramayacağını iddia etmiş.

Şimdi şu haberdeki resme bir bakın:

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?t...mp;Categoryid=2

Evet yukarıda yıllar önce bahsettim gyroscope, yani içiçe geçen çemberlerin içindeki ağırlığın yarattığı hareket vücuda getirilmiş.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Devr-i daim makinesi olmaz.

Vakümden enerji elde etmeniz gerekiyor.

Bu enerjiyi elde etmenin yöntemi bilinmiyor..

Bu enerji Heisenberg'in belirsizlik kuralı ile sınırlı..

Yani siz o enerjiye ulaşamazsınz..

Yalnız belirsizlik kuralı ulaşabilir ve o da son derece ender bir durumdur.

Sitelerde Paylaş
Konuyla ilgili olarak yazdığım yazı(dergi için):

http://www.adventuresoul.com/index.php?opt...&Itemid=110

Ayrıca 19.Org forumunda yıllar önce şöyle demiştim:

Eğer düzgün bir bilardo topunu düzgün bir zeminde yuvarlarsan,hemen düzgün bir şekilde o top yavaşlar ve durur.

Ama engebeli bir topu(veya karpuz gibi bir cismi) düzensiz bir arazide yuvarlarsan,çoğunlukla hareketin daha uzun süreli olduğunu görürsün.Tam hareket duracakken cisim bir çukura denk gelip birden hızlanabilir.Ama düzgün bir düzenekte böyle bir şans yoktur.

Aynı şekilde, astronotları yerçekimsiz ortama hazırlamak için yapılmış olan,içiçe geçmiş çemberlerden oluşan lunaparkı anımsatan ,içindekinin başını döndüren bir alet var,görmüşsündür(televizyondan veya internetten en azından).Böyle bir düzenekte hareketin düzensizliği,denge noktasının sürekli değişmesi düzeneğin dengelenip durmasını zorlaştırıyor.Bence, sürtünme sıfırlanabilse,böyle bir düzeneğin oluşturacağı kaos durmayı engelleyecek yani düzenek denge durumuna gelemiyecektir kolay kolay.

Leonardo da Vinci de bu konuda benimle benzer düşünüyormuş Ama o sürtünmenin etkisini biraz hafife almış.O, bir çember içindeki insanın sonsuza dek duramayacağını iddia etmiş.

Şimdi şu haberdeki resme bir bakın:

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?t...mp;Categoryid=2

Evet yukarıda yıllar önce bahsettim gyroscope, yani içiçe geçen çemberlerin içindeki ağırlığın yarattığı hareket vücuda getirilmiş.

Selam ve sevgiler.

böylesine önemli bir buluş gerçekten ciddi iş görseydi bu kadar beklemezlerdi heleki petrol fiyatları bu kadar yükselmiş ve insanlar alternatif enerji

arayışındayken,ayrıca makinanın videosunu izledik 12 kw lazer lazım ilk hareket için ben pek güven duymuyorum bu zımbırtıya

en azından ciddi bir bilimsel açıklamayla nasıl çalıştığını adam gibi anlatsalar gam yemeyeceğim

hep gizem mechul bilgiler.

Sitelerde Paylaş
Devr-i daim makinesi olmaz.

Vakümden enerji elde etmeniz gerekiyor.

Bu enerjiyi elde etmenin yöntemi bilinmiyor..

Bu enerji Heisenberg'in belirsizlik kuralı ile sınırlı..

Yani siz o enerjiye ulaşamazsınz..

Yalnız belirsizlik kuralı ulaşabilir ve o da son derece ender bir durumdur.

Havayla ve düzeneğin kendi içindeki sürtünmeyi sıfırlayabilirsen sürekli hareketi elde etmek çok kolay. Aslında "su içen kuş" düzeneği bile bir tür devri daim makinesidir ve çoktan gerçekleşmiştir.

Yalnız yukarıda linkini verdiğim yazımda belirttiğim gibi, devri daim makinesi ifadesi ile yanlış şeyler anlaşılıyor.

Devri daim düzenekleri ya yerçekiminden, ya güneş enerjisinden, ya mıknatıslardan ya da diğer unsurlardan yararlanarak hereketi elde etmeyi hedefler. Yoksa hokus pokusla kendiliğinden bir hareket söz konusu değil.

Kainata bakmanız bile çeşitli devri daimlerle karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Bugüne kadar çoktan devri daim düzenekleri gerçekleştirilmiş olabilir. Ama bu durum doğalgaz, petrol vs. geliri ile geçinen ülkelerin ve bazı şirketlerin işine gelmediği için sürekli engelleniyor olabilir.

Örneğin patenti büyük paralarla satın alırlar ve icadı bir odaya kilitlerler. Çünkü o icada ödedikleri para, onların bir aylık geliri gibi çok düşük bir miktar olacaktır kendileri açısından. Ama bu sayede gelirlerini kaybetme tehlikesini engellemiş olacaklardır.

Selam.

Sitelerde Paylaş

Emre kardeşim..

İçinde yaşadığımız evren bile devr-i daim makinesi değildir.

Evrendeki enerji ve madde zamanla ısı enerjisine dönüşecek ve o da dağılıp gidecektir.

Her zaman var olan yegâne enerji vaküm enerjisidir.

Ve o da belirsizlik kuralına uyar.

Bu şu demektir...........

Vakümde yalancı zerreler vardır.

Onlar doğarlar, 10^-21 saniye yaşarlar ve yok olurlar.

Ama onların varlık süresi de belirsizdir..

Bazıları daha kısa zamanda yok olurlar, bazıları daha uzun zaman var olurlar.

Ayrıca o zerrelerin nasıl davranacağı da belirsizdir.

Bazıları çok garip davranışlar sergileyebilirler..

Nitekim onlardan biri, bundan 13,7 milyar yıl önce garip bir davranış sergileyerek, false vacuum olmuştur..

Evrenin varlık nedeni işte o false vacuum dur..

Sitelerde Paylaş
Emre kardeşim..

İçinde yaşadığımız evren bile devr-i daim makinesi değildir.

Evrendeki enerji ve madde zamanla ısı enerjisine dönüşecek ve o da dağılıp gidecektir.

Her zaman var olan yegâne enerji vaküm enerjisidir.

Ve o da belirsizlik kuralına uyar.

Bu şu demektir...........

Vakümde yalancı zerreler vardır.

Onlar doğarlar, 10^-21 saniye yaşarlar ve yok olurlar.

Ama onların varlık süresi de belirsizdir..

Bazıları daha kısa zamanda yok olurlar, bazıları daha uzun zaman var olurlar.

Ayrıca o zerrelerin nasıl davranacağı da belirsizdir.

Bazıları çok garip davranışlar sergileyebilirler..

Nitekim onlardan biri, bundan 13,7 milyar yıl önce garip bir davranış sergileyerek, false vacuum olmuştur..

Evrenin varlık nedeni işte o false vacuum dur..

Sevgili Hacı;

Evrende birçok devri daim vardır.

Ayrıca, insan icadı devri daim düzenekleri de vardır. Oyuncakçılarda bile bulabilirsin.

İşte burada "devri daim" denilince ne anlaşıldığıyla ilgili bir kavram kargaşası var ve seni de bu yanıltıyor.

1- Devri daim yoktan hokus pokusla hareket elde etmek değildir. Var olan unsurlardan yararlanır. Bunu yazımda da belirttim.

2- Bu evrenin kendisi sonlu olduğundan, devri daim hareketleri de sonsuza dek değil, çok uzun bir süre sürerler.

Örneğin binlerce yıl hiç durmadan çalışacak, bedava hereket edecek makineler devri daim makineleridir.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Hacı;

Evrende birçok devri daim vardır.

Ayrıca, insan icadı devri daim düzenekleri de vardır. Oyuncakçılarda bile bulabilirsin.

İşte burada "devri daim" denilince ne anlaşıldığıyla ilgili bir kavram kargaşası var ve seni de bu yanıltıyor.

1- Devri daim yoktan hokus pokusla hareket elde etmek değildir. Var olan unsurlardan yararlanır. Bunu yazımda da belirttim.

2- Bu evrenin kendisi sonlu olduğundan, devri daim hareketleri de sonsuza dek değil, çok uzun bir süre sürerler.

Örneğin binlerce yıl hiç durmadan çalışacak, bedava hereket edecek makineler devri daim makineleridir.

Selam ve sevgiler.

Dediklerinin hiçbiri devri-daim makinesi değil.

Dışardan enerji alış-verişi yapmadan çalışan makinelere devri-daim makineleri denir. :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinas%C4%B1

http://tr.wikipedia.org/wiki/Termodinamik

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_energy_suppression

tarihinde mechanic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dediklerinin hiçbiri devri-daim makinesi değil.

Devri-daim makineleri dışardan enerji almadan çalışan makinelere denir. :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinas%C4%B1

http://tr.wikipedia.org/wiki/Termodinamik

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_energy_suppression

Binlerce yıldır devri daim makinesi yapmaya çalışan tüm insanlar ya yerçekiminden, ya güneş enerjisinden, ya mıknatıslardan, ya suyun kaldırma kuvvetinden, ya da başka bir unsurdan faydalanmışlardır.

İşte daha bunu algılayamadığınızdan kavram karmaşanıza devam ediyorsunuz.

Ve ikinci hatanız da, devri daim makinelerinin sonsuza dek çalışacak şeyler zannetmeniz.

Hayır çok uzun süre, bedava çalışan her makine devri daim makinesidir. Bir de bu makinelerin diğer ayırt edici özelliği çevreyi-tabiatı kirletmemeleridir.

Önce bunu algılayacaksınız.

Evrene göz atmanız bile birçok devri daim düzeneğiyle karşılaşmanızı sağlar.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Binlerce yıldır devri daim makinesi yapmaya çalışan tüm insanlar ya yerçekiminden, ya güneş enerjisinden, ya mıknatıslardan, ya suyun kaldırma kuvvetinden, ya da başka bir unsurdan faydalanmışlardır.

İşte daha bunu algılayamadığınızdan kavram karmaşanıza devam ediyorsunuz.

Ve ikinci hatanız da, devri daim makinelerinin sonsuza dek çalışacak şeyler zannetmeniz.

Hayır çok uzun süre, bedava çalışan her makine devri daim makinesidir. Bir de bu makinelerin diğer ayırt edici özelliği çevreyi-tabiatı kirletmemeleridir.

Önce bunu algılayacaksınız.

Evrene göz atmanız bile birçok devri daim düzeneğiyle karşılaşmanızı sağlar.

Selam ve sevgiler.

Verdiğin örneklerin hepsi başarısız devri-daim makinesi denemeleri. :)

Bing-bang dışında termodinamik yasalara ters başka bir olay bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
Verdiğin örneklerin hepsi başarısız devri-daim makinesi denemeleri. :)

Bing-bang dışında termodinamik yasalara ters başka bir olay bilmiyorum.

Yok, en basidinden "su içen kuş" düzeneği bile başarılı:

http://www.hp-gramatke.net/perpetuum/english/page0100.htm

Dediğimiz gibi ya bir enerji, ya yerçekimi gibi bir güç, ya da var olan başka unsurlar kullanılmıştır tarih boyunca devri daim tasarlayıcıları tarafından.

Önce bunu öğrendikten sonra, devri daimin sonsuz hareket olmadığını da öğrenip, bu konudaki hatanızdan arınma yolunda başarılı bir adım atmış olacaksınız.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yok, en basidinden "su içen kuş" düzeneği bile başarılı:

Dediğimiz gibi ya bir enerji, ya yerçekimi gibi bir güç, ya da var olan başka unsurlar kullanılmıştır tarih boyunca devri daim tasarlayıcıları tarafından.

Önce bunu öğrendikten sonra, devri daimin sonsuz hareket olmadığını da öğrenip, bu konudaki hatanızdan arınma yolunda başarılı bir adım atmış olacaksınız.

Selam ve sevgiler.

Erke makinesine verdiğin linkte verim oranı 1 den büyük demişler.

Devri-daim makinelerinde verim oranı 1'e eşittir.Büyük olamaz.

Verim oranı 1 den küçük olan makinalara zaten devri-daim makinesi denmez. :)

tarihinde mechanic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madde enerji deposudur.

Madde enerjinin hapsedildiği yerdir.

Maddeden enerji elde edilir.

Enerji maddenin hareketidir.

Maddede ne kadar çeşit hareket varsa, enerji de o kadar çeşitlidir.

İnsanların enerjinin peşine düşmesi şu demektir.

İşe yaramayan enerjiyi

İşe yarar hale getirmektir.

İşe yarayan enerji nedir?

Üretim ve Ürün

İşe yaramayan enerjiler nelerdir.

nehir debileri,

güneş ışınları,

rüzgar hareketleri

yeraltındaki fosil yakıtlar

atom enerjileri

Hadi buna hacının hatırı için Vakum enerjisini de ekleyelim.

Bir reklam sloganı vardı.

Yönlendirilemeyen güç güç değildir. Gibi bir şey.

Şimdi yukarıdaki enerji leri isteğimize bağlı hale getirirsek. iş yapar ve yararlanırız.

Ancak bir cismin hareket enerjisini alırsan cisim durur.

Yani rüzgarlı bir tepeye gelen rüzgar hareket enerjisini trübünlere aktarırken trübünlerden sonraki hareketi yavaşlar.

Potansiyel enerjisinden yararlanmak istediğimiz nehir suyunu barajlarda biriktirmek zorunluluğu vardır.

Yer altındaki fosil yakıtları yer yüzüne çıkarmak gerek.

Atomdaki saklı enerjiyi çıkarmak için. işlenmiş uranyum vs elde etmek gerek.

Yani tıpkı evrende kendiliğinden ve bir amaca hizmet etmeden var olan bir sürü enerjiyi insanlar kendilerine hizmet edecek şekilde yönlendirme savaşı vermektedirler.

Bu savaşta gözden kaçan şey. Veya insanları kandırmaya yönelik şey, Veya insanlara cazip gelen şey. Yoktan enerji elde etmektir. Öyle bir kaynak bulalım ki sürekli enerji aksın.

Fizik bilimine göre bu mümkün değildir. (tabi vakum enerjisini icat edenleri hariç tutmak gerek, sonuçta bunların ERKE cilerden farkı yok ama ne de olsa fizikçiler ve birtakım deneyler yapıyorlar Casimir etki falan gibi)

Tekrar ediyorum fizik bilimine ve enerjinin sakınımı kanununa göre. Devri daim makinesi gibi yoktan enerji elde etmek mümkün değildir.

Mümkündür diyenler başta kendilerin kandırıyorlar, sonra da milleti kandırmaya başlıyorlar.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Benim yıllar önce devri daim düzeneklerinde kullanılacağını tahmin ettiğim, astronotların antrenman yaptığı gyroscope düzeneği hakkında fikir edinmek isteyenler Youtube'da sayısız örneği izleyebilirler. Zaten artık lunaparklarda bile eğlence amaçlı kullanılıyor.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Emre Erke'den hisse senedi aldın galiba..

Vakümde enerji olduğu halde o enerjiyi kullanamayız.

Çünkü o enerji Heisenberg'in belirsizlik ilkesine uyar..

Yani belirsizliği vardır.

Ancak false vacuum olabilir..

O zaman da yeni bir evren yaratırsın..

Devr-i daim makinesini düşünmek bile saçmalıktır.

Sitelerde Paylaş
Emre Erke'den hisse senedi aldın galiba..

Vakümde enerji olduğu halde o enerjiyi kullanamayız.

Çünkü o enerji Heisenberg'in belirsizlik ilkesine uyar..

Yani belirsizliği vardır.

Ancak false vacuum olabilir..

O zaman da yeni bir evren yaratırsın..

Devr-i daim makinesini düşünmek bile saçmalıktır.

Ben Erke'den bahsetmiyorum. Genel olarak devri daimin çoktan gerçekleştiğini gösteriyorum.

Zaten hayatımızda, evrende var bu.

Kısacası yine yanlış taraftasın.

Birkaç yıl içinde ücretsiz çalışan makineler hayatımıza girecek.

Tabii önlerindeki engeller izin verirse.

Petrol vs. ile geçinen ülkeler ve uluslararası bazı dev şirketler bunu engelleyip duruyorlar.

Tıpkı tıpta da akupunkturu ve diğer doğal tedavileri engelleyip hasıraltı ettikleri gibi.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben Erke'den bahsetmiyorum. Genel olarak devri daimin çoktan gerçekleştiğini gösteriyorum.

Zaten hayatımızda, evrende var bu.

Kısacası yine yanlış taraftasın.

Birkaç yıl içinde ücretsiz çalışan makineler hayatımıza girecek.

Tabii önlerindeki engeller izin verirse.

Petrol vs. ile geçinen ülkeler ve uluslararası bazı dev şirketler bunu engellyip duruyorlar.

Tıpkı tıpta da akupunkturu ve diğer doğal tedavileri engelleyip hasıraltı ettikleri gibi.

Selam ve sevgiler.

Kimsenin bir şeyi hasır altı ettiği yok.

Acupuncture denen şey alternatif tıp.. Bilimsel değil.. Plasebo etkiden yararlanıyor..

Verdiğin kaynaktaki bilgiler devr-i daim makinesinin olmadığını kanıtlıyor. Olduğunu ve olabileceğini değil.

Bu makinenin neden var olamayacağını anlamak için yüksek düzeyde fizik bilmeye de gerek yok.

Kafasını biraz kullanan mantıklı bir insan bunun mümkün olmadığını anlar.

Bu o kadar zor değil..

Devr-i daim makinesinde tek umut vaküm enerjisi demiştik.

Onu da diğer enerjilere çeviremiyoruz..

Bu hususta israr etmek de saçmalamaktır..

İnatçılığın da bir sınırı var..

Fizik yasalarının üstüne çıkamazsınız..

Ama onların altında kolaylıkla ezilebilirsiniz.

Şu anda yaptığın o Emre..

Eziliyorsun..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...