Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

Sevgili Ahmet;

Tarihteki tüm devri daim makineleri ya yerçekimi gücünden, ya suyun kaldırma kuvvetinden, ya ısıdan, ya da başka birşeyden yararlandı.

Devri daim makinesi bu zaten.

Ve sonsuza kadar çalışma diye bir şey de bu evrende olamaz çünkü evren kıyametle yok olacak.

Kısacası, bedava enerji veren, ve hareketi sağlayan şartlar sürdüğü sürece çalışan makinelerdir bunlar.

Tarihte kavram kargaşası olmuş, örneğin yerçekiminin sisteme dışarıdan girdiği vs. dikkate alınmamış ve yanlış bir şekilde kendiliğinden yoktan çalışan düzenekler şekilde adlandırılmaya kalkılmış hatalı bir şekilde.

Hayır tüm devri daim makinelerinde yerçekimi gibi dışarıdan bir etken var sisteme mutlaka.

Ve sonlu evrende yaşadığımızdan dolayı hareket sonsuza dek sürmez.

Ancak Ahiret Evrenindeki düzenekler sonsuza dek haraket eder, onlar da haraketlerini sağlayan şart devam ettiği sürece...

Devri daim makinesi budur. Hiçbir zaman yoktan bir şey üreten  veya kendiliğinden hareket eden düzenek iddiasında olmadılar gerçekte. Yerçekimi dahil birçok şey giriyor dışarıdan sisteme.

Selam

Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

52 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

@EnverPasa hala anlamıyorsun devridaim makineleri çalışamazlar termodinamik yasaları gereğince bu doğrudur. Ben de böyle düşünüyorum. Konu bu değil burada bahsedilenler devridaim makinesi değil input enerjisi açıklanabilmiş çalışan sistemlerdir. Video örnek verdim izledin mi? Sonra bu verdiğim videonun devre tasarım dosyalarını verdim. Baskı devre dosyalarına kadar elimde var. Sonra bu devre http://infinitysav.com sitesinde satıştadır. Ayrıca Brezilyada seri üretime geçmişlerdir.

Şimdi kardeşim insan evladıysanız bana bunu sorun hangi video hangi devre sorun cevap vereyim fakat üzerine insanca tartışalım.

Hem okuyup paylaştıklarımı izlemiyorsunuz hem benimle adi şekilde didişiyorsunuz artık hangi sabırlı insan buna sabır edebilir. Bunu herkes üzerine alınmasın insan olanlar kendini belli ederler.

Olduğunu iddia etmiyorum başka bir şeyden bahsediyorum fakat anlayacak zekaya sahip olsanız anlardınız.

İnsanca sorun size en bilimsel şekilde anlatayım. Tartışma henüz bu konuyu tüm detayları bilimsel şekilde vereceğim bir kıvama gelmedi karşımdaki insanın kalitesi neyse ben de öyle ilerliyorum buna mecburum. Örneğin konunun rezonans frekansı ile olan ilgisine ve devredeki TL494 ün fonksiyonunu ve sonuca olan etkisini tartışamadık bile. Lütfen insanca yazın hepsini açıklayayım.

Efendim

Öncelikle bu konu devirdaim makinaları adı altında açıldı. Devir daim makinaları input enerjisi output enerjisinden düşük olan makinalardır. Yani 1 enerji sokarsınız. 2 enerji alırsınız. Ya da enerji sokmazsınız ama 1 enerji alırsınız gibi.. 

Bu tarz makinalar da zaten var. Mesela klima üniteleri kışın sadece belirli şartlar altında çalışırken %100'ün üstünde verimde çalışırlar. Garip ama termodinamik bunun mümkün olduğunu söylüyor. Yine de bunu kelime anlamında olduğu gibi sonsuza kadar döndürmeniz mümkün değil. Çünkü şartlar sürekli değişiyor. 

Benim bu başlık altında sorduğum bir soru var. Termodinamiğe göre bunu anlatabilirseniz anlayacağım. Henüz cevap alamadım. 

Bütün makinalar enerji iletimlerini termodinamik ile açıklanacak şekilde yapar. Makinanın elektronik veya mekanik aksamını siz çeşitli mekanizmalar kurarak dizayn etmişsinizdir. Buna itirazım yok. Ama önce termodinamik ile açıklanması lazım. 

Zeka ile ilgili yorumunuza cevabım; benim türkiyede kendi tasarladığım ve üretimini yaptırdığım makinalar var. Bana para kazandırdılar ve hala çalışıyorlar. Sizinle zeka tartışmasına girmenin çok sığ bir tartışma olacağını düşünüyorum. 

Siz benim sorduğum sorulara cevap vermek zorunda değilsiniz. Ayrıca ben size "bunu açıklayamazsanız sizin makinanız çalışmaz" da demiyorum. 

Açıkçası henüz gönderdiğiniz linki de açıp izlemedim. Zaten sizle bir tartışmaya girmek için buraya yazı yazmamıştım. 

Varsa böyle bir makina, veya inanıyorsanız böyle bir makina üretebileceğinize, geliştirin fikirlerinizi. yapın. üretin. para kazanın. Birilerine bunu ispatlamak zorunda değilsiniz. 

Dünyanın en iyi endüstriyel çamaşır makinaları günümüzde Türk patentleri ile Türkiye'de üretilip bütün dünyaya satılıyor. Ve bunu yapan adam kimseyle bunu tartışmıyor, oturuyor, yapıyor, faturaları düşürüyor, deterjan ihtiyacını düşürüyor, su ihtiyacını düşürüyor. Sonuç ortada olunca bütün pazarı ele geçiriyor. Ve şu anda makinaları bir taşerona ürettiriyor. Kendi elini bile sürmeden para kazanıyor. 

Size de bol şans

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Sevgili Ahmet;

56 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Devri daim makinesi bu zaten.

Ah güzel kardeşim Emre benimle konuyu öyle seviyesiz bir şekilde tartışıyorlar ki sen de beni konuya uzak cahil yada konuda bilgilendirme yapma gereği olan bir adam sanıyorsun. Forumdaki en namuslu adam sensin.

Öncelikle devridaim makinesi nedir? Bunun tanımı ile başlayalım.

Devridaim makinesi: Dışarıdan hiç bir girdi enerjisi olmaksızın çalışmasını sürdüren sistemlere devridaim yada özdevinim makinesi denir.

Fakat böyle makinelerin termodinamik yasaları gereğince çalışamadığından bahsedilir. Bu doğrudur. Çünkü termodinamik yasaları ampirik yasalardır. Doğru oldukları deney ve gözlem ile kanıtlanmıştır. Şimdi sana bunu örneklerle açıklayayım.

1. Elektrik Motoru

Elektrik motoru senin de bildiğin üzere elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştürerek hareket sağlayan araçlardır.

Şimdi bir elektrik motoru düşünelim örneğin 100W olsun. Bu elektrik motoruna 100W enerji verildiğinde milinden 100W'tan daha az bir kinetik/hareket enerjisi elde edersiniz. Çünkü enerjinin bir kısmı ısı olarak sürtünme ve bobinde havaya yayılarak kayıp oluşturmuştur.

Dolayısıyla şöyle diyebiliriz.

İnput Enerji > Output Enerji Çünkü -> 

İnput Enerji = Output Enerji + Kayıplar

Şimdi bu noktada benim bahsettiklerim bu kurala uyuyurlar. Şöyle anlatayım bunlar güneş paneli gibi bazı enerji kaynaklarını kullanırlar.

2. Güneş Panelleri / Fotovoltaikler

Güneş panelleri güneş ışığını panelin yüzey normali ile yaptığı açının kosinüsüyle doğru orantılı olacak şekilde elektrik enerjisine dönüştürürler. Bu paneller DC akım üretirler. Burada input enerji güneş ışıklarıdır. Güneşin enerji kapasitesi ülkemizde metre kareye 1200W-1300W olacak şekildedir fakat bu paneller %15-%25 verimle çalıştıklarından metre karede 180-325W olmak üzere çeşitli verimlerde üretilebilmektedir. Şimdi aynı eşitlikte yerlerine koyarsak.

1200W Güneş Işığı (İnput Enerji) = Output (180W-325W) + Kayıplar (kayıplar elektrik enerjisine dönüştüremediğimiz güneş ışığıdır).

Şimdi benim bahsettiklerim de devridaim makinesi değildir. Güneş enerjisi sırf görünen ışığın tümü değildir. Tayfın görünmeyen fakat enerji olduğu ispatlanmış diğer kısmına radyan enerji denir. Bu full spectrum enerji diye de geçer. Tüm frekanslardaki elektromanyetik dalgaları da kapsar. Şimdi karanlıkta dahi enerji üreten güneş panelleri yapılmıştır. Bunlara full spectrum solar cell denir ve enerji üretmeleri için gün ışığına gerek yoktur. 7/24 enerji üretmeye devam ederler. Böyle bir panele uygun büyüklükte basit bir dc elektrik motoru bağladığınızda bu sistem durmaksızın çalışacaktır. Sizce bu devridaim makinesi midir? Arkadaşlar teknoloji bu seviyelere ulaştı uyanın.

Şimdi asıl konumuz olan radyan enerjinin çeşitli elde etme yöntemleri vardır. Bunlardan biri yukarıda bahsettiğim panel yöntemidir fakat tek yöntem bu değildir. Çünkü dışarıdan enerji almadan çalışıyor görünen bazı sistemler vardır. Bunlardan bir kaçını Nicola Tesla ve onu takip eden fanları başarılı şekilde uygulamışlardır. Sistemde rezonans frekansını kullanarak radyan enerjiyi elektrik enerjisine çevirirler. Rezonans frekansı bir çok enerji konusunda tez yazan arkadaşların dikkatini çekmiştir. Piezo elektrik, Ac jeneratörler ve daha bir çok konuda rezonans frekansı ile yaptıkları deneysel çalışmalar bulunmaktadır. Maddeler kendi rezonans frekanslarında bir osilasyona tabi olduklarında havadan enerji transferi için en uygun hali alırlar. Burada iletilen enerji radyan enerjinin logitudinal wave olarak geçen yerkürenin güney kutbundan kuzey kutbuna akan doğal enerjisidir. Konu hakkında bildiğim daha bir çok örnek çalışma vardır her biri ile ilgilenip konuyu detaylandıracak sabırlı ve tartışma kültürüne sahip özellikle de elektronik bilgisi bulunan arkadaşlara buradan davet yapmak istiyorum. @teflon @democrossian @bilgivehis @kavak Arkadaşlar burada benim detayını eksik verdiğim konuları yada bilmeyip daha fazla detay istediğiniz konuları belirtin ben sizlere daha detaylı açıklama yapayım. Çünkü ne anlatırsanız anlatın karşıdakinin anlayacağı kadardır.

Şimdi bu konudaki en temel Nicola Tesla patantini inceleyelim. @gardener arkadaşın paylaştığı 1. şekil enerjiyi havadan iletmekle ilgilenir doğrudur. Sol taraftaki şekilde bir elektrik motoru vardır ve osilasyon oluşturur ve ikinci parçaya elektriği havadan iletir. Bugün bildiğimiz kablosuz şarj bu teknolojiyi kullanır. 

Yine @gardener arkadaşın paylaştığı bir anten küçük bir devreden oluşan toprak bağlantılı sistemin Nicola Tesla ile hiç bir ilgisi yoktur. Bu çalışmalar amatör elektronikçiler tarafından dünya genelinde yapılmış ve tekrarlanmıştır. Bu sistemlerdeki güç kaynakları Fm, wifi, tv, baz istasyonları gibi radyo vericilerinden kaynaklandığı düşünülür. Bu kısmen doğru olsa da asıl güç kaynakları bu vericiler değildir konu hep yanlış ve eksik bilgiyle aktarılmaya devam etmiştir. Zaten bahsedeceğim Nicola Tesla patentli proje bu konuyla ilgili görünür fakat gerçekte değildir. Buradaki elektrik türü statik elektrikken benim birazdan bahsedeceğim elektrik türü longitudinal wave denilen yerkürenin doğal enerjisi olan ve güneyden kuzey kutbuna akan radyan enerji türüdür.

Şimdi Nicola Tesla'nın projesinin patent başvurusunda belirttiği şemasını inceleyelim. 21 Mayıs 1901 tarihinde Nicola Tesla tarafından patentlenmiştir. US Patent numarası 685,957 dir. 

Fig2.gif

Bu sistemde gördüğünüz gibi bir trafo ve osilatör bulunmaktadır. Rezonans frekansı kullanarak osilatörde uygun sinyal üretilerek sistemin çalışması sağlanır. Şimdi bunlar nedir ve hangi amaçla kullanılır ve ne kadar elektrik üretir gibi konuyu uzatacak konuları bir sonraki iletime bırakıyorum.

Şimdi arkadaşlar anladığınız üzere devridaim, input enerjisi henüz açıklanamamış enerji üreten makinelere denir. Benim bahsettiklerimin fiziksel formüllerle olmasa bile input enerji kaynakları belirlidir. @Emre Karaköse kardeşim şimdi seninle ayrıldığımız noktayı anlayabiliyor musun? Bir sisteme devridaim makinesi demek için input enerjinin henüz açıklanmamış olması gerekir.Örneğin Yerçekimi enerjisiyle çalışan bir çok düzeneğin bile artık input enerjisi açıklandı ve sınır bilimle uğraşanlar bunları biliyorlar fakat bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde konu anlaşılamıyor.

Şimdi konunun neresinden tutacağınızı bilmiyorum fakat özellikle bahsettiğim Nicola Tesla projesinden ve ilgili rezonans frekansını kullanarak radyan enerji eldesi sağlandığından bahsetmiştim. Bu konuya odaklı yazılarınızı bekliyorum. Çünkü üzerine söyleyeceğim ve anlaşılması için gönüllü çaba sarf edeceğimi belirtirim.

Bu konular hep yanlış anlaşılıyor. Dediğim gibi hep havadan elektrik dendiğinde @gardener arkadaşın bahsettiği ikinci şema önümüze konuluyor. Arkadaşlar bahsedilen bu değildir. Bahsedilen sadece düşük wifi, tv, radyo istasyonlarından salınan enerji değildir. Bahsedilen Longitidunal wave denilen yer kürenin doğal enerjisidir ve bu havadaki atmosferik elektrikle de  karıştırılmasın.

Şimdi bu konuya olabildiğince derinlemesine dalalım kapasiteniz yeterliyse buyurun sizi can kulağıyla dinliyorum.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum, o tanımın yanlış yapıldığını anlatıyorum tarih boyunca işte :) 

En eski çağlardaki devri daim makineleri tasarımında bile yerçekiminden falan yararlanılıyor.

Yani dışarıdan girdi var. Tüm devri daim düzeneklerinde bu var.

Ama  eski çağlardaki bilgi eksikliğinden bunu kendiliğinden hareket olarak adlandırmışlar (hani elektrik, benzin, insan gücü vs. girmiyor ya, bu yüzden yanlış adlandırmışlar ama gerçekte ise istisnasız bir şekilde devri daim tasarımlarının hepsinde de dışarıdan etki var).

Bu kavram kargaşasını gidermek için yazımı yazdım.

Yerçekimi, suyun kaldırma kuvveti, ısı... mutlaka bir girdi var tüm tarih boyunca yapılan düzeneklerde.

Bu yanlış anlama giderilmeli.

Ve sonsuza kadar da sürmez hareket, çünkü evren sonlu. Sadece, hareketi sağlayan şartlar devam ettiği sürece hareket devam eder ve bedava yapar bunu.

Lafım sana değil yanlış anlama, bu kavram hep yanlış adlandırıldı, sözlüklere bile yanlış girdi.Bunu düzeltmeye çalışıyorum.

Selam

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Dostum, o tanımın yanlış yapıldığını anlatıyorum tarih boyunca işte :) 

En eski çağlardaki devri daim makineleri tasarımında bile yerçekiminden falan yararlanılıyor.

Yani dışarıdan girdi var. Tüm devri daim düzeneklerinde bu var.

Ama  eski çağlardaki bilgi eksikliğinden bunu kendiliğinden hareket olarak anladırmışlar (hani elektrik, benzin vs. girmiyor ya, bu yüzden yanlış adlandırmışlar ama gerçekte ise istisnasız bir şekilde devri daim tasarımlarının hepsinde de dışarıdan etki var).

Bu kavram kargaşasını gidermek için yazımı yazdım.

Yerçekimi, suyun kaldırma kuvveti, ısı... mutlaka bir girdi var tüm tarih boyunca yapılan düzeneklerde.

Bu yanlış anlama giderilmeli.

Ve sonsuza kadar da sürmez hareket, çünkü evren sonlu. Sadece, hareketi sağlayan şartlar devam ettiği sürece hareket devam eder ve bedava yapar bunu.

Lafım sana değil yanlış anlama, bu kavram hep yanlış adlandırıldı, sözlüklere bile yanlış girdi.Bunu düzeltmeye çalışıyorum.

Selam

İnsanların ikna olması için devridaim kelimesini terk edin. Örneğin benim bahsettiğim sistemlerin ismi devridaim makinesi değil, Kapanadze/Kapagen Jeneratörü, Akula Etarnal Lantern gibi kendine özgü isimleri var ve zaten hiç biri devridaim makinesi değildir.

Çünkü dışarıdan enerji almadan çalışıyor görünürler yada elektrik enerjisi üretirler. Bu nasıl mümkün olabilir dışarıdan enerji almadan çalışmaları mümkün değildir. Aslında termodinamik yasaları çok doğrudur. Fakat siz derseniz ki bu sistem devridaim makinesi değildir evet kendiliğinden çalışıyor fakat burada yerçekimi enerjisini kullanıyor yada radyan enerji eldesi sağlıyor. Diyebilirsin. Şimdi sana zaten yerçekimi ile çalışanların videolarını göndermiştim. Bunlara kendine has özel isim verin kesinlikle devidaim makinesi demeyin.

Şimdi şu videoyu izlemeden bana cevap vermeyin. Çünkü bu sistemi size Nicola Tesla'nın yukarıda paylaştığım patenti ile ilgili olduğunu söylüyorum.

Bakın burada bir pilden kısa bir çok düşük tetik akımı alınıyor. Kesinlikle bu akım sadece sinyal düzeyinde çok küçük bir akımdır iyi biliyorum. Şu videoyu lütfen izleyin ve nasıl çalıştığını anlamıyorsanız lütfen açıklamasını bana bırakın. Çünkü insanlar deli değil böyle ve benzeri onlarca proje yapıp bir şirket kurup tüm çalışmalarıyla basından olabildiğince uzak kalıp sadece ilgili iş adamlarıyla ortak çalışma yapıyorlar ve bunlar kesinlikle ama kesinlikle dolandırıcı değildir. Çünkü yaptıkları çalışmaların tüm tasarımları bu kişiler şirketi kurmadan önce de biliniyordu ve hemen hemen tümü ulaşılabilir durumdadır fakat insanlar ön yargılarına o kadar esir olmuşlar ki bu konuda bir sunum yapsanız da hile olmadığını gözler önünde ispatlasanız da yine inanmamayı ve direnç göstermeyi seçiyorlar. Çünkü onlara bunu aktaranlar onların free energy sistemi yada devridaim makinesi olduğunu söylüyorlar. Bu doğru değildir. Güneş panelleri free energy cihazı değilse bunlar da değildir. Bunu anlayacak zekadaki herkese konuyu tüm detayıyla anlatmak istiyorum. Çünkü iddia sahibi ben değilim bu insanlar sistemlerini yapıp çalıştırıp sizinle paylaşmışlar. Ben de diyorum ki eğer bu vidoları ikna edici bulmadıysanız yada bir hile olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle size hile olmadığını gösterebilirim fakat bunun için mert olup size vereceğim devreyi yapıp çalıştırın çalıştıramazsanız benden yardım alıp yeniden deneyin göreceksiniz ki inanmayacak ve direnç gösterecek bir durum yoktur. Çünkü sistem sadece radyan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmekterdir. Aslında bu kadar basit bir açıklaması vardır.

Şimdi sitemin internet sitesini inceleyin alemin akıllısı siz değilsiniz. Bu adamlar da deli yada dolandırıcı değildir. http://infinitysav.com Bu siteyi ve birazdan paylaşacağım videoyu incelemeden benimle tartışmayın. Bunun hiç bir faydası olmayacağı gibi sadece laf kalabalığı yapmış olursunuz.

Şu linkten sistemin tüm özelliklerini ve videolarını mutlaka izleyin. https://infinitysav.com/pcb-device/

Sisteme çok güçlü olmayan sinyal düzeyinde küçük bir tetik akımı veriliyor ve sistem radyan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüp tıpkı güneş paneli gibi bize elektrik  veriyor. Yada öyle olmadığını başka şekilde çalıştığını düşünüyorsanız açıklayın fakat bunu yaptıktan sonra size vereceğim devreyi mutlaka yapmaya razı olun yoksa sizi öldürecek kadar sinirlenebilirim.

Arkadaşlar bu videoyu izlemeden benimle tartışmayın. @Emre Karaköse arkadaşım bu arada sinirim sana değil lütfen anlayışlı ol sabrımı tükettiler.

@teflon @democrossian @bilgivehis @kavak @EnverPasa bu videoyu izlemeden bana daha yazmayın. Lütfen rica ediyorum.Hem paylaşımlarımı incelemiyorsunuz hem bana laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz ve ayrıca önceki tüm yazılarımı ve paylaşımlarımı da inceleyin. İzlemeyen yorum yazmasın. Bu çok kısa videoyu mutlaka izleyin.

Sitelerde Paylaş

İşte devri daim makineleri hep böyleydi.

Tüm tasarlanan düzeneklerde dışarıdan enerji alımı vardı. Hareket planları bile buna dayanıyordu.

Yerçekimi, ısı ve diğerleri....

Devri daim makineleri gerçekte budur, ama insanlar ilginç bir şekilde bunu yanlış yorumlamışlar.

Sanki dışarıdan girdi sadece insan veya hayvan gücü, elektrik veya benzinle oluyormuş gibi tuhaf bir tanımlama.

Hayır yerçekimi de dışarıdan girdidir, ısı da...

Devrim daim makineleri bedava hareket eden ve düzeneği oluşturan şartlar sürdüğü sürece de durmayan ve enerji sunmaya(aktarmaya/dönüştürmeye) devam eden ürünlerdir.

Kısacası devri daim makineleri gerçektir. Yoktan var etmezler, var olanı kullanırlar.

Olay isim verme olayı değil, tarih boyunca oluşan yanlış anlamayı düzeltiyorum.

Selam

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

İşte devri daim makineleri hep böyleydi.

Tüm tasarlanan düzeneklerde dışarıdan enerji alımı vardı. Hareket planları bile buna dayanıyordu.

Yerçekimi, ısı ve diğerleri....

Devri daim makineleri gerçekte budur, ama insanlar ilginç bir şekilde bunu yanlış yorumlamışlar.

Sanki dışarıdan girdi sadece insan veya hayvan gücü, elektrik veya benzinle oluyormuş gibi tuhaf bir tanımlama.

Hayır yerçekimi de dışarıdan girdidir, ısı da...

Devrim daim makineleri bedava hareket eden ve düzeneği oluşturan şartlar sürdüğü sürece de durmayan ve enerji sunmaya(aktarmaya/dönüştürmeye) devam eden ürünlerdir.

Selam

Seninle kesinlikle aynı şeyi savunuyoruz fakat tepki almamak için bir kaç yüz yıl boyunca bu sistemlerden bahsederken bunlara free energy device yada devridaim makinesi demezsek bu geri zekalılar bu sürede ancak bunu kavrayıp anlamaya başlarlar. Bu süreden önce günümüzde kullanılmaya başlanacağını hiç sanmıyorum. Bu nedenle bunlara devridaim yada free energy demekten kaçınalım. Çünkü bu konuda 1 iki yıl boyunca ders (termodinamik) alıp bu konuda sınavdan geçip kendini yetiştirmiş arkadaşlara da hakaret etmiş olmayalım. Çünkü onlar da doğru söylüyor. Dışarıdan enerji almadan bir sistemin çalışması olanaksızdır. Temodinamiğin 2. yasası uyarınca bu doğrudur. Senin de söylediğin gibi elbette bu sistemlere enerji girdisi vardır fakat henüz yaygınlaşmamış ve çok bilinmeyen enerji türleri olduğundan kimse anlamıyor.

Yerçekimini sadece potansiyelin kinetiğe dönüşümü olarak biliyorlar ve m.g.h dışında burada enerjiden bahsedilmez sanıyorlar. Zaten bizim bahsettiklerimiz bu potansiyelin kinetiğe dönüşümünden daha farklı olarak ya sarkaçların sürtünme kuvvetine karşılık oluşturduğu dengesizlikte çalışan sistemlerdir yada maddenin yoğunluk farkından faydalanırlar.

Radyan enerji ise yerçekimine göre hiç bilinmiyor ve kimse tarafından bu kişilere şimdiye dek anlatılmadı. Anlamak isteyen yukarıdaki tüm yazılarımı okuyup anlayabilir.

Sırada karanlık enerji var ve aslında bu konuda da bazı çalışmalar yapılıyor yukarıda bir yerde bahsettim fakat anlayıp yorumlayacak insanlar bu forumun bilgi ve kültür seviyesinin çok üzerinde olduğundan daha şimdiye dek bu konuda kimseyle tartışamadım.

Sitelerde Paylaş

Yahu o ders alanlar da yanlış ders aldıklarını öğrensinler işte :)

Devri daim düzenekleri termodinamik yasalarını ihlal falan etmiyor. Bunu kabul edecekler, etmiyorlarsa hakareti yapan kendileridir.

Gerçek kafalarına dank etsin.

Bu yüzden devri daim makinesi demeye özellikle devam.

Bu tarihi komedi sona ersin.

Yerçekimine dayalı bir düzenekten bahsederken, ahlaksızca veya aptalca termodinamiği ihlal gibi sözler etmesinler artık.

Dışarıdan enerji/kuvvet alımı olduğunu öğrensinler. 

Devri daim budur, hokus pokus değildir. Enerjiyi/kuvveti kullanır veya dönüştürür.

Selam

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Seninle kesinlikle aynı şeyi savunuyoruz fakat tepki almamak için bir kaç yüz yıl boyunca bu sistemlerden bahsederken bunlara free energy device yada devridaim makinesi demezsek bu geri zekalılar bu sürede ancak bunu kavrayıp anlamaya başlarlar. Bu süreden önce günümüzde kullanılmaya başlanacağını hiç sanmıyorum. Bu nedenle bunlara devridaim yada free energy demekten kaçınalım. Çünkü bu konuda 1 iki yıl boyunca ders (termodinamik) alıp bu konuda sınavdan geçip kendini yetiştirmiş arkadaşlara da hakaret etmiş olmayalım. Çünkü onlar da doğru söylüyor. Dışarıdan enerji almadan bir sistemin çalışması olanaksızdır. Temodinamiğin 2. yasası uyarınca bu doğrudur. Senin de söylediğin gibi elbette bu sistemlere enerji girdisi vardır fakat henüz yaygınlaşmamış ve çok bilinmeyen enerji türleri olduğundan kimse anlamıyor.

Yerçekimini sadece potansiyelin kinetiğe dönüşümü olarak biliyorlar ve m.g.h dışında burada enerjiden bahsedilmez sanıyorlar. Zaten bizim bahsettiklerimiz bu potansiyelin kinetiğe dönüşümünden daha farklı olarak ya sarkaçların sürtünme kuvvetine karşılık oluşturduğu dengesizlikte çalışan sistemlerdir yada maddenin yoğunluk farkından faydalanırlar.

Radyan enerji ise yerçekimine göre hiç bilinmiyor ve kimse tarafından bu kişilere şimdiye dek anlatılmadı. Anlamak isteyen yukarıdaki tüm yazılarımı okuyup anlayabilir.

Sırada karanlık enerji var ve aslında bu konuda da bazı çalışmalar yapılıyor yukarıda bir yerde bahsettim fakat anlayıp yorumlayacak insanlar bu forumun bilgi ve kültür seviyesinin çok üzerinde olduğundan daha şimdiye dek bu konuda kimseyle tartışamadım.

John Ahmet

Bu makina nasıl oluyor da elektrik üretiyor anladıysan anlatır mısın lütfen? Geri zekalı olduğum için sorguluyorum ve anlamaya çalışıyorum. 

https://infinitysav.com/video/

Ayrıca gördüğüm kadarıyla maksimum 10 dakikalık videolar var. 10 yıl çalışacağını söylüyorlar. Daha uzun video yok mu? Bu konuya ilgili olduğun için soruyorum, belki denk gelmişsindir. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, EnverPasa yazdı:

John Ahmet

Bu makina nasıl oluyor da elektrik üretiyor anladıysan anlatır mısın lütfen? Geri zekalı olduğum için sorguluyorum ve anlamaya çalışıyorum. 

https://infinitysav.com/video/

Ayrıca gördüğüm kadarıyla maksimum 10 dakikalık videolar var. 10 yıl çalışacağını söylüyorlar. Daha uzun video yok mu? Bu konuya ilgili olduğun için soruyorum, belki denk gelmişsindir. 

Searl Effect diye araştırın patenti John Searl isimli birine aittir fakat buradaki model Searl Effect ile bahsettiğim radyan enerji eldesi birleştirilerek farklı bir varyasyon oluşturmuştur. Sistem 10kW gücünde elektrik enerjisi üretmekteir. Yazıda 10 yıldan beri çalıştığı yazıyor fakat ben okuduğumdan beri bu 16 yıl odu. Toplamda 20 yıl boyunca çalışacağını öngörüyorlar. Çünkü bu süreden sonra mıknatıslar ömrünü tamamlayacak ve verimleri düşeceğinden ve kullanılan elektronik ve mekanik ekipmanlar yıpranacağından bu süre oldukça makûl seviyededir.

Şimdi asıl soru mıknatıslar nasıl üretilir? Onlar da birer enerji deposu mudur? Lütfen bu sorulara da siz cevap verin .

Daha uzun bir videoya gerek yok. Bunların şemalarına ulaşabilirsin. Buna benzer uzun bir video daha paylaştım. Yukarıda göreceksin yada youtube da Surge ismiyle arat ve izle göreceksin seninle nasıl yapılacağını paylaşacaklar. Bu videoyu mutlaka izlemelisin fakat onun patenti Nicola Tesla'ya aittir. CIA 'in ele geçirdiği belgelerde yer aldığından uzun bir süre deşifre olmadı fakat ulaşan insanların çabalarıyla artık bunları biliyoruz.

Buradan izleyebilirsin.

Sonra bu yeterli gelmezse ve neden hala günümüzde kullanılmadığını merak ediyorsan ve genel olarak şimdiye dek yapılan tüm free enerji çalışmalarına bir açıklama getiren bu videoyu da mutlaka izleyin.

Sitelerde Paylaş

@EnverPasa yeni istediğiniz gibi uzun açıklamalı videolar paylaştım. Buyurun hepiniz keyifle izleyin.

@Emre Karaköse @teflon @democrossian @bilgivehis @kavak Sizlere de tavsiyemdir. Bu iki videoyu da mutlaka izleyin ve hakkında yorum yazmak isterseniz yada anlamak ve öğrenmek istediğiniz bir şey olursa lütfen buradan paylaşın.

https://www.youtube.com/watch?v=HP9uqquXuHQ

https://www.youtube.com/watch?v=30SV1Nb66EA

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Searl Effect diye araştırın patenti John Searl isimli birine aittir fakat buradaki model Searl Effect ile bahsettiğim radyan enerji eldesi birleştirilerek farklı bir varyasyon oluşturmuştur. Sistem 10kW gücünde elektrik enerjisi üretmekteir. Yazıda 10 yıldan beri çalıştığı yazıyor fakat ben okuduğumdan beri bu 16 yıl odu. Toplamda 20 yıl boyunca çalışacağını öngörüyorlar. Çünkü bu süreden sonra mıknatıslar ömrünü tamamlayacak ve verimleri düşeceğinden ve kullanılan elektronik ve mekanik ekipmanlar yıpranacağından bu süre oldukça makûl seviyededir.

Şimdi asıl soru mıknatıslar nasıl üretilir? Onlar da birer enerji deposu mudur? Lütfen bu sorulara da siz cevap verin .

John Ahmet

Sorunu araştıracağım. Ondan önce şunu söyleyeyim. Geri zekalı olduğum için şüphe etmeye devam ettim ve daha yeni sorular kafamda belirdi.

https://infinitysav.com/distributionmap/

Bu adamlar 2 yıl önce ortaya çıkmışlar. Dolu sipariş almışlar. Ancak internette hala aldıkları siparişleri ulaştırdıklarına dair bir ipucu yok. 1 tane inceleme videosu, 1 tane time-lapse video yok. Bunlar kafa karıştırıcı.

Ayrıca ben geri zekalı olduğum için "10 yıldır çalışıyor" ibaresini göremedim. Aşağıdaki linkte mıktanısların 10yılda %1 güç kaybedeceğinden bahsetmiş. 

https://infinitysav.com/magneticgenerator/

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Yahu o ders alanlar da yanlış ders aldıklarını öğrensinler işte :)

Devri daim düzenekleri termodinamik yasalarını ihlal falan etmiyor. Bunu kabul edecekler, etmiyorlarsa hakareti yapan kendileridir.

Gerçek kafalarına dank etsin.

Bu yüzden devri daim makinesi demeye özellikle devam.

Bu tarihi komedi sona ersin.

Yerçekimine dayalı bir düzenekten bahsederken, ahlaksızca veya aptalca termodinamiği ihlal gibi sözler etmesinler artık.

Dışarıdan enerji/kuvvet alımı olduğunu öğrensinler. 

Devri daim budur, hokus pokus değildir. Enerjiyi/kuvveti kullanır veya dönüştürür.

Selam

Haklısın dostum ben elimden geleni yapıyorum. Konu hakkında bilgilendirme yapmamız gereken insanlar diplomalı cahiller olduğundan yanlış bilgiyi düzeltmek yenisini öğretmekten daha zor oluyor. Bu nedenlerle bana yapılan tüm hakaretlere ve konunun düşürüldüğü iğrenç komik duruma rağmen ısrarla bu konularda bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Bu yazımdan önceki 7-8 yazımı okuyan insanlar konuyu rahatlıkla kavrayabilirler. Zaten bahsettiklerimiz gerçekte bunların bildiği haliyle devridaim makinesi olsa da çok bilimsel bir açıklamanın içerisinde öyle değillerdir. Bu nedenle önce inanmasalar da devridaim makinelerinin çalıştığını kabul etsinler ve bu konuyu yanlış anladıklarını kabûl edip bizim gibi tüm Con Ahmetler'den özür dileyip sonra bizden bilimsel açıklama beklesinler.

@EnverPasa @teflon @democrossian @bilgivehis @kavak Arkadaşlar lütfen @Emre Karaköse arkadaştan ve benden özür dileyin ve bu konu tatlıya bağlansın. @gardener sana hiç bulaşmak istemiyorum. Tüm bu bilgilendirmelere rağmen yine konunun abuk sabuk bir yerlerinden bahsedip atıp tutacaksın o nedenle sen şimdilik kusur kal senin zeka düzeyinden dolayı seni çoktan affettim.

Sitelerde Paylaş

Şapşal birdi, iki olmuş! :D

Con, sen acil vakasın artık, bu kesinleşti. Emre ile ikiniz bir psikiyatri kliniğine acilen başvurun. Yoksa çok geç olacak. Ya da çok geç bile zaten...

Bir de başımıza radyan enerji  çıktı! Radyan enerji ha! :lol: Minare gölgesinde davul tozundan enerji üretmek bence daha verimli olur!:0_80cbc_37a71a73_L: 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Haklısın dostum ben elimden geleni yapıyorum. Konu hakkında bilgilendirme yapmamız gereken insanlar diplomalı cahiller olduğundan yanlış bilgiyi düzeltmek yenisini öğretmekten daha zor oluyor. Bu nedenlerle bana yapılan tüm hakaretlere ve konunun düşürüldüğü iğrenç komik duruma rağmen ısrarla bu konularda bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Bu yazımdan önceki 7-8 yazımı okuyan insanlar konuyu rahatlıkla kavrayabilirler. Zaten bahsettiklerimiz gerçekte bunların bildiği haliyle devridaim makinesi olsa da çok bilimsel bir açıklamanın içerisinde öyle değillerdir. Bu nedenle önce inanmasalar da devridaim makinelerinin çalıştığını kabul etsinler ve bu konuyu yanlış anladıklarını kabûl edip bizim gibi tüm Con Ahmetler'den özür dileyip sonra bizden bilimsel açıklama beklesinler.

@EnverPasa @teflon @democrossian @bilgivehis @kavak Arkadaşlar lütfen @Emre Karaköse arkadaştan ve benden özür dileyin ve bu konu tatlıya bağlansın. @gardener sana hiç bulaşmak istemiyorum. Tüm bu bilgilendirmelere rağmen yine konunun abuk sabuk bir yerlerinden bahsedip atıp tutacaksın o nedenle sen şimdilik kusur kal senin zeka düzeyinden dolayı seni çoktan affettim.

Özür mü?

Beni bu konuda daha fazla bilgilendirmene gerek yok. ilgimi kaybettim. 

Hadi eyv. 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Bu adamlar 2 yıl önce ortaya çıkmışlar. Dolu sipariş almışlar. Ancak internette hala aldıkları siparişleri ulaştırdıklarına dair bir ipucu yok. 1 tane inceleme videosu, 1 tane time-lapse video yok. Bunlar kafa karıştırıcı.

Ayrıca ben geri zekalı olduğum için "10 yıldır çalışıyor" ibaresini göremedim. Aşağıdaki linkte mıktanısların 10yılda %1 güç kaybedeceğinden bahsetmiş. 

https://infinitysav.com/magneticgenerator/

Çünkü bu yapılanların gerçek olduğunu öğrenenler sonra gelip sizi ikna etme gereği hissetmiyorlar.Aptallar bunu bir kazanç fırsatı sanıp kendileri de kopyalamaya çalışıyorlar fakat bilmiyorlar ki bu sistemleri insanları ikna etmeden asla satamazlar. Satamadılar da zaten http://infinitysav.com bu konuda çok ciddi ve emin adımlarla ilerliyor.Takdir edersiniz ki insanları bu konuda ikna etmek konunun bir tarafını oluştururken bunun neredeyse imkansız olduğunu kabûl etmeniz gerekiyor. Diğer yönü ise enerji kartelleri durmaksızın bu kişilerin projelerine ve üniversite onaylarını ve noter patent vs. her türlü kanıt teşkil eden unsurları ya imha ediyorlar yada satın alıyorlar. Bu da konunun diğer yanını oluşturuyor. Bu nedenle yukarıda paylaştığım Thrive (Gelişim) isimli belgeseli mutlaka izleyin ne söylemek istediğimi anlayacaksınız.

12 dakika önce, democrossian yazdı:

Şapşal birdi, iki olmuş! :D

Con, sen acil vakasın artık, bu kesinleşti. Emre ile ikiniz bir psikiyatri kliniğine acilen başvurun. Yoksa çok geç olacak. Ya da çok geç bile zaten...

Bir de başımıza radyan enerji  çıktı! Radyan enerji ha! :lol: Minare gölgesinde davul tozundan enerji üretmek bence daha verimli olur!:0_80cbc_37a71a73_L: 

demo okusana yazılarımı özellikle Nicola Tesla'nın patentinden bahsettiğim ve şemasını ve patent numarasını verdiğim yazıyı mutlaka oku sonra paylaştığım küçük sistem doğru akımla çalışan toprak bağlantısız bir örnek olsa da toprak bağlantılı olanları 100kW'a kadar enerji üretiyor. Şöyle sakin bir kafayla son 5-6 sayfayı cevap vermek için değil anlamak için okuyun her şeyi öğreneceksiniz. Hatta kendiniz bile bundan küçük bir tane yapıp gece lambası olarak kullanabilirsiniz.. Yapıp kullanırsanız ona bakarken hep beni hatırlayın olur mu? :) Ne zorluklarla sizi ikna edip bir tane yapmanızı sağladım. Sonra bu yazıları okuyup okuyup hatırlayıp, gülersiniz.

Sitelerde Paylaş

En bomba devridaim makinesi süper huni pressair jet motorudur. Bu yakıtsız uçak çoktan yapıldı fakat petrol devleri bu uçak ortaya çıkarsa en büyük satış kalemleri olan uçak benzini gelirleri biteceği için yapımını durdurdular ve süresiz rafa kaldırdılar. Petrol bitince üretimine izin verecekler.

Uçak huni biçimindedir. Huninin ağzı önde, dar egzos arkada olacak biçimdedir. Kanatlarında iki normal benzinli jet motoru bulunmaktadır. Uçak bu kanat motorlarıyla kalkar ve hızlanır. Kalkıştan sonra yeterli hıza ulaşınca özel tasarımlı huniye benzer sistem havayı önden alır, daralan kanalda hava giderek sıkışır ve sonunda sıvılaşacağı kadar sıkışır. Yüksek basınçlı sıvı hava bir hazneye dolar ve hezne tamamen sıvı havayla dolunca egzostan püskürür. Yeterli itki sağlandığı anda benzin motorları durdurulur. Uçak artık havayı önden alıp egzostan püskürterek ilerler ve artık hiç benzin yakılmadığı için havada süresiz kalabilir. İstense dünyanın etrafını defalarca dönebilir.  Kalkış hariç yolculuk sırasında egzostan havadan başka bir şey çıkmaz. Küresel ısınmada en çok katkısı olan karbondioksit kaynağı uçaklardır. Her biri her uçuşta beyaz iz haline hepinizin gördüğü tonlarca karbondioksiti atmosfere bırakıyorlar.

Pressair jet motoru dünyanın geleceğini kurtaracak en önemli devridaim makinelerinin ilk sıralarında gelmektedir. Çünkü her gün yüzlerce uçak atmosfere karbondioksit yaymaktadır. Fakat petrol baronları izin vermiyor, kazanacakları parayı dünyanın yaşanılabilir yer olmasına tercih ediyorlar. Petrol bitmeden dünya mahvolmazsa petrol bittiğinde bu icada ancak kavuşabileceğiz. Maalesef yerde bu hıza ulaşılamadığı için bu teknoloji otomobillere uygulanamıyor. Pressair motorunun çalışması için süpersonik uçak olması şart.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...