Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

13 dakika önce, democrossian yazdı:

Pressair jet motoru dünyanın geleceğini kurtaracak en önemli devridaim makinelerinin ilk sıralarında gelmektedir.

Pressair jet motoru bizim bahsetiğimiz manada devridaim makinelerine güzel bir örnek olmuş. Yine benzer bir çok örnek var hava araçları konusunda ABD ordusunun UAV projesi var.

Yüksek frekanslı malzemeden yapılmış piezo materyaller var. Bu materyal ile dronunuzu yada model uçağınızı kapladığınızda havada oluşan osilasyonu elektriğe dönüştürüp söylediğin gibi bataryaları şarj ediyorsunuz ve öyle ki hava çok rüzgarlı olduğunda harcadığınızdan fazla elektrik üretebiliyorsunuz. Böylece aracınız çok uzun süreler havada kalabiliyor. Örneğin meteroloji görevleri için yada hassas bölgelerden fotoğraf almak için kullanılan İHA'larda çok kullanışlı olur. 

Bu yöntem pervaneli tüm uçaklarda kullanılabiliyor. Çünkü harcadığından fazla havadaki osilasyonu kullanarak daha fazla elektrik üretiyor ve haftalarca hatta aylarca havada kalabiliyor.

Bilgilenmek için şu videoyu inceleyebilirsin bu model uçakta hiç batarya bulunmuyor. UAV projesi olarak araştırıp kullanılan piezo materyeli öğrenip bir hobi projesi olarak model uçağınızda yada dronenunuzda deneyebilirsiniz. Youtube da daha yapılan bir çok örneği bulunmaktadır.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Delta kanatlı burundan yönlendirilen süpersonik uçakları biliyor olmalısınız. Bunlar neden yasaklandı? Bir düşünün. Neden tüm uçaklar Boeing'in kopyası hep? Düşünün! Pressair jet itkinin üretimini kesin biçimde engellemek için! Suyu baştan kesiyorlar. Boeing'in gvde yapısı kesinlikle süpersonik hıza izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Delta kanatlı burundan yönlendirilen süpersonik uçakları biliyor olmalısınız. Bunlar neden yasaklandı? Bir düşünün. Neden tüm uçaklar Boeing'in kopyası hep? Düşünün! Pressair jet itkinin üretimini kesin biçimde engellemek için! Suyu baştan kesiyorlar. Boeing'in gvde yapısı kesinlikle süpersonik hıza izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Sonra benim başlangıçta ve sonrasında hiç bir yakıta ihtiyaç duymadan uçabilecek ve uçması için havaya bile ihtiyaç duymayan uzayın herhangi bir noktasında uçuşunu sürdürebilecek bir hava aracı projem var. Dinlemek ve üzerine fizik bilgilerimiz ile beyin jimnastiği yapmak istersen anlatabilirim.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Pressair jet itkili uçakların tek sakıncası tüm dünyanın her yerine gidecek tüm yolcuları alması nedeniyle yere iniş kalkışta benzin yakmak gerekeceğinden yere inmeden yolcuları paraşütle atarak her birini ancak bu şekilde yere indirme zorunluluğu olmasıdır.

:0_80cbc_37a71a73_L: Merak etme ben projemde bu sorunları çözdüm hatta uçmak için kanatlara da ihtiyacımız yok bildiğin bir konteynırı bu yöntemle uçurabilirim. Hatta bunu yapıp uçurdular. Konunun profesyonelleri tarafından tartışıldığı yeri de gösteririm.Benden önce bunu düşünenler olmuş ama sorun değil nasıl olsa daha kimse yapmadı. Merkezkaç kuvvetinin oluşturduğu kuvvet yerçekimini aştığında benim uzay aracım havalanmaya başlıyor. Şimdi dinlemek isterseniz tüm detaylarıyla anlatabilirim.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Getaf yazdı:

Yahu bu petrol hep Araplarda. (Gerçi batılı şirketler var ama) Son damlasına kadar kalkındıracaklar mi Arap şeyhlerini? 

Bu petrol dedikleri fosil yakıtlar değil mi? Fosil nasıl oluşur bileniniz var mı? Fosiller bildiğim kadarıyla topraktaki canlılar zamanla fosilleşerek sıvılaşıp sonra yerin altında bir yerlerde bulunurlar sonra bunu petrol olarak çıkartırız. Şimdi islam dünyasında ölülerin gömüldüğü de düşünülürse neden hep Arap topraklarında daha fazla petrol vardır sizce buna bir açıklama getirmiyor mu? :)

Demek ki oralarda daha fazla petrol olmasının nedeni bu olabilir yanlış mı düşünüyorum? Biliyorsunuz Hıristiyan coğrafyalarda ölüler hep yakılır bence orada bu nedenle petrol bulunmuyor olabilir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Bu petrol dedikleri fosil yakıtlar değil mi? Fosil nasıl oluşur bileniniz var mı? Fosiller bildiğim kadarıyla topraktaki canlılar zamanla fosilleşerek sıvılaşıp sonra yerin altında bir yerlerde bulunurlar sonra bunu petrol olarak çıkartırız. Şimdi islam dünyasında ölülerin gömüldüğü de düşünülürse neden hep Arap topraklarında daha fazla petrol vardır sizce buna bir açıklama getirmiyor mu? :)

Demek ki oralarda daha fazla petrol olmasının nedeni bu olabilir yanlış mı düşünüyorum?

Keşke bu konuyu açmasaydim?

Sitelerde Paylaş

Temel´in afacan oğlu Recep, babasına sorar: " Yahu Baba, perpetuum mobile nedir ?. Anlatsana şunu bir."
Temel: "Tabii koçum, gayet basit. Hiç dikilip durmayan şeye denir!"
O sırada mutfaktan Temel´in karısı olan Merdane´nin sesi gelir: "Atma Temel, ona iktidarsızlık denir." :D

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Temel´in afacan oğlu Recep, babasına sorar: " Yahu Baba, perpetuum mobile nedir ?. Anlatsana şunu bir."
Temel: "Tabii koçum, gayet basit. Hiç dikilip durmayan şeye denir!"
O sırada mutfaktan Temel´in karısı olan Merdane´nin sesi gelir: "Atma Temel, ona iktidarsızlık denir." :D

Bu fıkra sana mı ait bana hiç Temel fıkrası gibi gelmedi ama "dikilip durmayan şeye denir" burasını biraz daha aç desem fıkranın espri doğasına hakaret etmiş olurum. Neyse bunu açıklama konusunda seni özgür bırakıyorum. İstiyorsan yap. :)

Sitelerde Paylaş

Bu Con, pressair jet itki motor saçmalığına tam da tahmin ettiğim gibi hemen sazan gibi atlamakla kalmadı, saçmalamanın dozunu iyice artırdı. Tuzağa düşmek deyimi hafif kalır, bu tuzağa balıklama atladı! :D

Hayır bu pressair jet itkinin şapşal tuzağı olduğu apaçık!

Durum çok vahim. Tek tavsiyem psikiyatri kliniği olduğu için ve tavsiyenin ötesinde yapacak bir şey olmadığı için bence mevzu bitti.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu Con, pressair jet itki motor saçmalığına tam da tahmin ettiğim gibi hemen sazan gibi atlamakla kalmadı, saçmalamanın dozunu iyice artırdı. Tuzağa düşmek deyimi hafif kalır, bu tuzağa balıklama atladı! :D

Hayır bu pressair jet itkinin şapşal tuzağı olduğu apaçık!

Durum çok vahim. Tek tavsiyem psikiyatri kliniği olduğu için ve tavsiyenin ötesinde yapacak bir şey olmadığı için bence mevzu bitti.

Neden? Projelerim hakkında soru sormaya korkuyor musun? Zaten insan gibi sorumu anlamaya çalışmayacağınızı biliyorum. Zaten numaradan sorarmış gibi yapsanız bile ben bunları denyo denyo anlatmaya başladığımda tümden kaybederim. Bu nedenle siz siz olun hiç bir fikri es geçmeyin. Sorun bilgilenin. Deli sandığınız birinin bir fikri size ömür boyu yetecek bir servet kazandırabilir. Senin pressair jet motorunu senden duydum samimi olduğuna kolay ikna oluyorum çünkü benzer şekilde özdevinerek çalışabilen bir çok örnek biliyorum. Bu bana elinde bir kristal gösterip bunun elmas olduğunu iddia etmen gibidir. Sen bir kuyumcuysan bundan doğal ne olabilir ki... Sonra gelip bu elmas değildi seni kandırdım hemen atladın bak sen delisin demen gibi bir şey hayır deli değilim. Sadece elmasları sizden daha fazla görüyor ve biliyorum. Elmas olmadığını anlamak için özel aletler gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Devridaim makinesi diye bir şey olmadığını anlamak için ise normal zeka yeterli oluyor. Zaman kaybısın. Güle güle...

Peki devridaim makinesi nedir? Bir önceki sayfada bunu tartışıyorduk okun mu onları? Nedir ve neden çalışmazlar? Ben sizin sorularınızı samimiyetle cevaplıyorum aynısını sizden de bekliyorum. Bu soruyu benim için değil bunu bilmeyenler için cevaplayın. Sonra benim cevabımdan sonra bazı şeyler netleşmeye başlayacak fakat mutlaka "devridaim nedir?" ve "Neden çalışamazlar?" bu iki soruya cevap içeren bir yazı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Bu zerzevatın ne olduğu açıklandı ya, yoksa Temel´in yanıtını beğenmediniz mi ?

Bence Merdane´de az değil.

Afacan Recep, bu ikiliyle(!) ne kadar da övünse azdır.:D

Aklınız sıra beni kültablası yaptığınızı mı sanıyorsunuz? Senin bilmişliğin kadar benim unutmuşluğum var. Sizin hemen hemen tüm sorularınıza ve yorumlarınıza cevap verdim. Zeki insanlar sorulan soruları es geçemezler cevap verirler yada başka sorularla destek olurlar. Şimdi şu son 6-7 sayfayı okuyup açıklamada bulunduğum tüm konulara tüm elektronik bilgileriniz, fizik bilgilerinizle yorum getirmeye ve sorduğum sorulara cevap vermeye çalışın. Bunu yaptığınız zaman yapılan bu hatadan dönmüş olacaksınız. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve hâlâ araçlarımız için petrol kullanan bir uygarlığımız var. Tüm alternatif yöntemleri bilip hatta bu yöntemlerin içerisinde hiç araç şarjı gerekmeden gerçekleştirilecek yöntemler varken bunları anlamamış ve bilmeyen insanlar olabilir. Batı bu bilgilerin hepsine sahiptir. Thrive isimli belgeseli izlerseniz tüm Yahudi evlerinde bu sistemlerin kullanılıyor olduğunu araçlarında da benzer yöntemler kullandıklarını öğrenebilirsin. Şimdi okuyun desem ben bu konuya 5 dk. mı bile ayırmam vır vır zır konuşacaksınız. Yüreğiniz yetiyorsa sorularıma en son sorumdan başlayıp cevap verin.

Sitelerde Paylaş
On 08.11.2018 at 00:54, bilgivehis yazdı:

Bu gösterdiğin şemanın enerjiyle uzaktan-yakından hiç bir alakası yok. Bu bir yüksek gerilim devresidir, diğer adıyla ünvertürdür, özellikle otolar için piyasada satılıyor, 12 voltluk aküden 220 volt elde ediliyor ama amperi yine aküden alıyor. Artık böyle safsatalarla kafamızı yorma.

Şu devreyi bir daha inceleyin bu invertör devresi değildir. Ayrıca voltaj regületörü de değildir. Devredeki ledleri görüyor musunuz? Sisteme 15Vluk 5'erli seri 10 led bağlıdır. Bu ledler devre sunumunu yapmak için gerekli yükü ifade eder. Zaten sistemin adı Akula Eternal Latern dir. Yani anlamı sonsuz fenerdir.

Akuly0083-30-Watt-Modified.jpg

Şu devreyi bir daha inceledikten sonra  çalışan versiyonunun videosunu mutlaka izleyin ve bana bunu izlemeden bir cevap vermeyin. Bu video http://infinitysav.com sitesine sahip bir firmaya aittir. Bu adamlar deli mi? Neden çalışmayacak sistemleri üretip satıyorlar. Siteyi inceleyip bir fikir edinebildiniz mi? Hem elinize çalışıp çalışmayacaklarını anlayabileceğiniz bir devre bile verdim. Hatta bende bu devrenin baskı devre dosyaları ve malzeme listesine kadar tüm çalışması var. İsteyen herkese bunları gönderebilirim.

Ben boş bir adamım bunları anlamıyorum. Elektronik bilenler buna bir açılama getirebilir mi? Lütfen anlayıp beni bilgilendirin. Neden cevap vermekten kaçınıyorsunuz? @EnverPasa @teflon @democrossian @teflon @bilgivehis  @kavak Arkadaşlar espirinizi yapıp ortadan kaybolmayın. Bunları hep birlikte değerlendirelim. 

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...