Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

9 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

hidrojen balonunu su içinde yükselirken havdakinden daha fazla enerji üretir.

1 metreküp hidrojenin ağırlığı 900 gramdır. 

1 metreküp hava 1270 gramdır.

1 metreküp su 1000 kilogramdır.

Bu değerler 20 santigrat derece  1 atmosfer basınç altında değerler.

sıvıların  basınç altında özgül ağırlıkları değişmez kabul edilir.

gazların ise basınç altında özgül ağırlıkları değişir.

yerdeki 1 metreküp hidrojen ile 50000 metredeki  1 metreküp hidrojen aynı ağırlığa sahip değildir.

Bu neyi kanıtlıyor 0 metre ile 50000 metrede her balon ortalama 100 gr ağırlığı kaldıracak şekilde şişiriliyor.Bu da zaten 1 m3 ten daha az olsa da sen yine 1m3 olduğunu varsay ve hesaplarını yap.

Ayrıca balonların dışında su yok hava var.su kullanmıyoruz bu modelde...

Hidrojenin ağırlığına ihtiyacımız yok sadece aşağıya ileten hortuma ne kadar basınç uygulayacağız bunun için aşağıya ileten hortumun çapı 1cm ve sisteme sabitlenmiş durumdadır.

Sen şu hesapları kabaca yap ve yutkuna yutkuna bunu kabul et.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 saat önce, nereden nereye yazdı:

Zaman ilerler yasalar değişmez. "TERMODİNAMİK" :)

Devridaim konusu senin henüz keşfedemediğin yada bilmediğin enerji kaynakları (radyan enerji, yerçekimi enerjisi, karanlık enerji) ile ilgilidir ve termodinamik ile çoğu zaman çelişmez. Çoğu zaman deme sebebim termodinamik yasalarını sarsacak cinsten bazı devridaim makinelerinin de olduğundandır ancak bunlar da mutlaka açıklanacaktır.

Şu konuyu okumanızı öneririm.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 13.05.2018 at 01:47, John Ahmet yazdı:

Bu neyi kanıtlıyor 0 metre ile 50000 metrede her balon ortalama 100 gr ağırlığı kaldıracak şekilde şişiriliyor.Bu da zaten 1 m3 ten daha az olsa da sen yine 1m3 olduğunu varsay ve hesaplarını yap.

Ayrıca balonların dışında su yok hava var.su kullanmıyoruz bu modelde...

Hidrojenin ağırlığına ihtiyacımız yok sadece aşağıya ileten hortuma ne kadar basınç uygulayacağız bunun için aşağıya ileten hortumun çapı 1cm ve sisteme sabitlenmiş durumdadır.

Sen şu hesapları kabaca yap ve yutkuna yutkuna bunu kabul et.

yukarıya çıkan hidrojeni pompa ile aşağıya basmak için  sürtünmeleri yok sayarsak

Ep=m.g.h = 0.1*9.81*50000=49050 joule  enerji gerekecek.

balon ile  50000 metreye 100 gramı çıkarmak ile indirmek sürtünmeleri saymazsak harcanan enerji aynı  olur.

sürtünme kuvvetini eklersen sistem çalışmaz.Metrede ne kadar kayıp olduğunu bilmediğim için sürtünmede kaybolan enerjiyi hesaplayamadım.

Fazla enerji üretmek imkansız bu düzenek ile.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 02.06.2018 at 22:41, GREENHOUSE yazdı:

Ep=m.g.h = 0.1*9.81*50000=49050 joule  enerji gerekecek.

Bu hesabın yanlış ve eksik çünkü 1cm veya daha ince bir hortum kullanıyoruz bunun için ve aşağıda balona bastığımız hiddrojenin bu defa basıncını yukarıda kullanıp aşağıya indiriyoruz. Yeterli gelmezse ilave enerjiyle bir miktar basınç daha uyguluyoruz.

Hidrojeni yarım yada bir cm hortumla örnekte verilen hızda saniyede 1M3 olacak şekilde hesaplar mısın? ne kadar güç gerekiyor?

On 02.06.2018 at 22:41, GREENHOUSE yazdı:

Fazla enerji üretmek imkansız bu düzenek ile.:0_80cbc_37a71a73_L:

Yaptılar diyorum örnek gösteriyorum hatta satın alabilirsin diyorum. Bir araştır istersen içlerinde bir çok makine mühendisi var.  "KPP Rosch free energy system"

Sitelerde Paylaş
On 05.06.2018 at 02:28, John Ahmet yazdı:

Bu hesabın yanlış ve eksik çünkü 1cm veya daha ince bir hortum kullanıyoruz bunun için ve aşağıda balona bastığımız hiddrojenin bu defa basıncını yukarıda kullanıp aşağıya indiriyoruz. Yeterli gelmezse ilave enerjiyle bir miktar basınç daha uyguluyoruz.

Hidrojeni yarım yada bir cm hortumla örnekte verilen hızda saniyede 1M3 olacak şekilde hesaplar mısın? ne kadar güç gerekiyor?

Yaptılar diyorum örnek gösteriyorum hatta satın alabilirsin diyorum. Bir araştır istersen içlerinde bir çok makine mühendisi var.  "KPP Rosch free energy system"

Nereden satın alabilirim?Link bulamadım.?

Sitelerde Paylaş
On 05.06.2018 at 02:28, John Ahmet yazdı:

Hesaplayabilmek için böyle bir tablo gerekiyor.

https://www.engineeringtoolbox.com/compressed-air-pressure-loss-d_1014.html

Bu sitede hidrojen gazı için  tablo yok.

Hava içinde sadece 4 inç yaklaşık 10 cm çapındaki borunun değerleri  uygun.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
27 dakika önce, teflon yazdı:

Daha fazla rezil etme kendini istersen. Kişilik bölünmesi falan mı var yoksa sende?!

Ya da bu kadar mı utanıyorsun con ahmetten?

Bilakis kendimle ve tüm Con Ahmetlerle gurur duyarım. Rezil olduğumu hiç düşünmüyorum. Asıl bahsettiğim konuya teğet bile geçememişsin asıl korkak olan ve rezil olan sen olabilir misin? Bir daha düşün.

Sonra gelelim sürekli beni egale etmeye çalıştığınız konulara;

1. Mu kıtası ve varlığı

Mu kıtası gerçek delillere dayalı bir teoridir hala daha fazla kanıtla ortaya konmayı beklemektedir. Benim bu görüşü savunmam neden saflık olsun?

2. Devridaim makineleri

Sınır bilim çalışmalarının ulaştığı o kadar farklı enerji elde etme yöntemleri vardır ki bunların bir kısmı devridaim makineleri ile iilgilidir. Gerçek manada devridaim makinelerinin olmadığını söylemek doğru olabilir fakat bazı öyle sistemler vardır ki bu sizin hala enerji olmadığını iddia ettiğiniz konuları kapsar. Örneğin yerçekiminin bir çeşit enerji olması, radyan enerji, karanlık enerji gibi konular sizin bildiğiniz manada devridaim makinelerinin çalıştığını ispatlar fakat bunların bir çeşit enerji olduklarını kabul ederseniz tanım gereği bu sistemler dışardan enerji alarak çalıştıklarından devridaim makinesi olma özelliğini yitirirler. İşin bu kısmına kafanız basmadığı için beni anlayamıyorsunuz. Örneğin yakın zamanda vefat eden Latif Mutlu bey de benimle aynı fikirdedir ve kütle çekiminin bir çeşit enerji olduğunu iddia etmektedir. Kendisi Bilgi üniversitesinin kurucusudur ve öyle önemsiz biri değildir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-ve-jeotermal-enerjiyi-unutun-yercekimine-bakin_119509.html

Sonra şu kitabı okuyun. https://www.kitapkoala.com/kitap/tarim-ve-sanayi-devrimlerinden-sonra-enerji-devrimi-latif-mutlu-9786054539574

Bu görüşler bana Nikola Tesla'nın şu sözlerini hatırlatıyor.

“Bizden önceki birçok jenerasyonda makinelerimiz dünyada herhangi bir yerde elde edilen enerji ile çalıştırıldı. Bu yeni bir şey değil. Gücünü topraktan alan etkileyici Antheus mitosunda, büyük matematikçilerinizin spekülasyonlarına rastladığımız bir şey var. Enerji uzayın her yerinde. Bu enerji statik mi, kinetik mi? Eğer statik ise umutlarımız boşuna; eğer kinetik ise "ve böyle olduğunu biliyoruz" insanlık için makineleri bu doğanın döngüsüne bağlamak sadece bir zaman meselesidir.”

Nikola Tesla

3. Düz dünya

Bu konudaki düşüncelerim tamamen saptırılmaktadır. Gerçekte her türlü bilimsel bilgiye daha skeptik yaklaşmak için bir tür trend düşünce biçimini destekleyen bu düz dünya savunucuları bunu yalandan savunduklarını çoğu yerde itiraf ederler. Amaçları insanları daha skeptik bir tavırla bilimsel konulara davet edebilmektir. Bu konuda dünya genelinde bir çok dernek bulunmaktadır. Bu konuyu tamamen yanlış anlamışsınız.

RTE konusu ise çok başka bir konu ve gerçekte ben RTE'yi islam'ın Türkiye'deki temsilcisi olarak görmüyorum. Kendisi siyaset tarihinde ülkeye kendinden öncekilerden misliyle fazla katkılarda bulunmuştur. Dilersen bu konuyu sonra tartışalım. Bu konu bunu tartışmak için çok aykırı olacak. 

Şimdi senden istediğim şu psikopati mevzusunu dile getiren bir şeyler yazman. Haksızmıyım kötü insan olarak tanımlanan insanlardaki psikopati eğilimleri ölçülebilse ve DNA analizi ile sayısallaştırılabilse bu iyiliğin ve kötülüğün bilimsel ölçüsü olabilecek kadar korelasyon oluşturacaktır. Bunun üzerine tartışmak istiyorum. Çünkü bu konu çok önemlidir.

tarihinde ilahişaban tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Bilakis kendimle ve tüm Con Ahmetlerle gurur duyarım. Rezil olduğumu hiç düşünmüyorum. Asıl bahsettiğim konuya teğet bile geçememişsin asıl korkak olan ve rezil olan sen olabilir misin? Bir daha düşün.

Sonra gelelim sürekli beni egale etmeye çalıştığınız konulara;

1. Mu kıtası ve varlığı

Mu kıtası gerçek delillere dayalı bir teoridir hala daha fazla kanıtla ortaya konmayı beklemektedir. Benim bu görüşü savunmam neden saflık olsun?

2. Devridaim makineleri

Sınır bilim çalışmalarının ulaştığı o kadar farklı enerji elde etme yöntemleri vardır ki bunların bir kısmı devridaim makineleri ile iilgilidir. Gerçek manada devridaim makinelerinin olmadığını söylemek doğru olabilir fakat bazı öyle sistemler vardır ki bu sizin hala enerji olmadığını iddia ettiğiniz konuları kapsar. Örneğin yerçekiminin bir çeşit enerji olması, radyan enerji, karanlık enerji gibi konular sizin bildiğiniz manada devridaim makinelerinin çalıştığını ispatlar fakat bunların bir çeşit enerji olduklarını kabul ederseniz tanım gereği bu sistemler dışardan enerji alarak çalıştıklarından devridaim makinesi olma özelliğini yitirirler. İşin bu kısmına kafanız basmadığı için beni anlayamıyorsunuz. Örneğin yakın zamanda vefat eden Latif Mutlu bey de benimle aynı fikirdedir ve kütle çekiminin bir çeşit enerji olduğunu iddia etmektedir. Kendisi Bilgi üniversitesinin kurucusudur ve öyle önemsiz biri değildir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-ve-jeotermal-enerjiyi-unutun-yercekimine-bakin_119509.html

Sonra şu kitabı okuyun. https://www.kitapkoala.com/kitap/tarim-ve-sanayi-devrimlerinden-sonra-enerji-devrimi-latif-mutlu-9786054539574

3. Düz dünya

Bu konudaki düşüncelerim tamamen saptırılmaktadır. Gerçekte her türlü bilimsel bilgiye daha skeptik yaklaşmak için bir tür trend düşünce olan bu düz dünya savunucuları bunu yalandan savunduklarını çoğu yerde itiraf ederler. Amaçları insanları daha skeptik bir tavırla bilimsel konulara davet edebilmektir. Bu konuda dünya genelinde bir çok dernek bulunmaktadır. Bu konuyu tamamen yanlış anlamışsınız.

RTE konusu ise çok başka bir konu ve gerçekte ben RTE'yi islam'ın Türkiye'deki temsilcisi olarak görmüyorum. Kendisi siyaset tarihinde ülkeye kendinden öncekilerden misliyle fazla katkılarda bulunmuştur. Dilersen bu konuyu sonra tartışalım. Bu konu bunu tartışmak için çok aykırı olacak. 

Şimdi senden istediğim şu psikopati mevzusunu dile getiren bir şeyler yazman. Haksızmıyım kötü insan olarak tanımlanan insanlardaki psikopati eğilimleri ölçülebilse ve DNA analizi ile sayısallaştırılabilse bu iyiliğin ve kötülüğün bilemsel ölçüsü olabileck kadar korelasyon oluşturacaktır. Bunun üzerine tartışmak istiyorum. Çünkü bu konu çok önemlidir.

3 yanlis cevap.ve 3 zirva cevap.

Cevaplar söyle olmaliydi,

1.Mu kitasi yoktur.Bilimsel olarak olmadigi ispatlanmistir.

2.Devridaim makinesi yapilamaz.Evrende bilinmeyen zirva enerjiler yoktur.

3.Dünya düz degil Geoittir.

tarihinde Punisher100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 05.11.2018 at 00:04, Punisher100 yazdı:

3 yanlis cevap.ve 3 zirva cevap.

Cevaplar söyle olmaliydi,

1.Mu kitasi yoktur.Bilimsel olarak olmadigi ispatlanmistir.

2.Devridaim makinesi yapilamaz.Evrende bilinmeyen zirva enerjiler yoktur.

3.Dünya düz degil Geoittir.

Verdiğim 2. cevabı 7-8 defa lütfen içinizden anlayarak ve düşünerek okuyun. Sonra bana gerekli soruları sorun. Gerçi konu bu değil bu konuda bir suçlu arayacaksanız @teflon u suçlayın. Konuyu o açtı. Ben de yerini bulmuşken size bunu net olarak anlatmak istiyorum.

Şimdi anlayamadığınız şeyi tekrarlıyorum. Eğer yerçekimi bir tür enerji ise bu yöntemle çalışan devridaim makineleri devri daim makinesi değildir. Çünkü dışardan enerji alarak çalışmaktadırlar. Yerçekimi enerjisi onların input enerjisidir. Yok eğer yerçekimini kullanılabilir bir enerji kaynağı olarak görmüyorsanız biz de sizlere yerçekimi ile çalışan sistemleri yapıp yapıp gözünüze sokarken bunların devridaim makinesi olduğunu tüm bilimsel bilgiler ışığında haklı olarak iddia ederiz. Şimdi bana bir örnek göster diyebilirsiniz. Araştıran bilir çok fazla örnek vardır. Hatta bu örneklerden biri Latif Mutlu beyin gözü önünde çalıştırılmıştır. Kendisi bu konuya özel önem verip 27. Fizik kongresinde bunu açıklamıştır. Tübitak da bu bilgilere sahiptir ve daha önce tüm yayınlarında bulunan "devridaim makineleri neden çalışmaz?" başlıklı tüm içeriklerini sitelerinden kaldırmıştır. Örnek link vereyim örneğin şu devridaim makinelerinin neden çalışmayacağı ile ilgili şu içeriği hiç bir tübitak sayfasında bulamayacaksınız. http://www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/devridaim.pdf

Çünkü bu link dahil hepsini kaldırdılar. Bilim bunu çokdan ispatladı fakat sizin gibi üçüncü dünya ülkesinde yaşayan zavalılar bu bilgilerden habersiz bir şekilde hala bilimin devridaimi reddettiğini zannediyor. Halbu ki bu o kadar önemli bir konudur ki tüm ekonomik sistem enerji piyasası üzerinden yürür ve gelişir. Bu konuda ülke olarak yapılacak bir çalışma bizleri yüzlerce yıl ilerilere taşır. Sadece bizim bireysel çabalarımız yeterli olmaz sizlerinde konuya ılımlı yaklaşması gerekir. Bu sizlerin yüznden hala kullanılamıyor ve yaygınlaşamıyor bunu anlayın ve biraz yardımcı olun.

Çok bilmeyin bana sorularla gelin. Bunu kanıra kanıra anlayacaksınız ben çok sabırlıyım.

Psikopati ile ilgili diğer söylediklerim sanırım ya anlaşılmadı yada yanlış anlaşıldı. Bir insandaki kötülüğün tek ölçüsü psikopatidir. Psikopati dışında insanda başka bir kötülük tanımlanamaz. Bu ölçülebirse bir insanı kötü yapan tüm eğilimler ölçülmüş olur. Bu ise suç içeren olayları daha önceden tespit edebilmemiz için çok büyük bir fırsat verebilir ve kötülüğün bilimsel ölçüsü olarak çok işe yarayabilir. Ayrıca ateizmin psikopatik eğilimler ile çok büyük bir ilgisinin olduğunu düşünüyorum. Uygun bir zeminde bunu daha etkili şekilde açıklayabilirim. Amacım kesinlikle insanları zor durumda bırakmak yada hakaret etmek değildir. Tüm çıplaklığıyla bu düşüncelerimi anlatmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ilahişaban yazdı:

@teflon

Çok bilmeyin bana sorularla gelin. Bunu kanıra kanıra anlayacaksınız ben çok sabırlıyım.

Sabrin iyi ama bilgin kocaman "0"

Sana termodinamigin yasalarini tekrar anlatmakta zaman kaybi.NTV sizin gibi cahillere ne demis bakalim.Hadi iyisin ünlü olmussun Con Ahmet.

" Bilimsel ve teknoloji geliştirmeye yönelik projelere destek sağlayan TÜBİTAK‘a, bilimsel temeli olmayan buluşlarının test edilmesi, soruların yanıtlanması ve çalışmalarına destek verilmesi için “acemi mucitler“den mektup yağıyor. TÜBİTAK‘ın bilimsel projelerin desteklenmesi için izlenen mekanizmasını bilmeyen mucitler, çalışmalarına destek verilmesi amacıyla TÜBİTAK‘a mektupla başvuruda bulunuyor. "

Kaynak linki :http://arsiv.ntv.com.tr/news/2409.asp

Ne yaziyormus hakkinda tekrar oku."Bilimsel temeli olmayan","acemi mucitler" ve "izlenen mekanizmasını bilmeyen mucitler"

Ayrica çalıştığı iddia edilen hiç bir örnek başarılı olamadı.Olsaydi bugün kim bedava enerjiye hayir derdi.Biraz kafa bassa olacak.

Mu kitasi sacmaligina inanandan ne beklenirki zaten.

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Punisher100 yazdı:

Sabrin iyi ama bilgin kocaman "0"

Sana termodinamigin yasalarini tekrar anlatmakta zaman kaybi.NTV sizin gibi cahillere ne demis bakalim.Hadi iyisin ünlü olmussun Con Ahmet.

" Bilimsel ve teknoloji geliştirmeye yönelik projelere destek sağlayan TÜBİTAK‘a, bilimsel temeli olmayan buluşlarının test edilmesi, soruların yanıtlanması ve çalışmalarına destek verilmesi için “acemi mucitler“den mektup yağıyor. TÜBİTAK‘ın bilimsel projelerin desteklenmesi için izlenen mekanizmasını bilmeyen mucitler, çalışmalarına destek verilmesi amacıyla TÜBİTAK‘a mektupla başvuruda bulunuyor. "

Kaynak linki :http://arsiv.ntv.com.tr/news/2409.asp

Ne yaziyormus hakkinda tekrar oku."Bilimsel temeli olmayan","acemi mucitler" ve "izlenen mekanizmasını bilmeyen mucitler"

Ayrica çalıştığı iddia edilen hiç bir örnek başarılı olamadı.Olsaydi bugün kim bedava enerjiye hayir derdi.Biraz kafa bassa olacak.

Mu kitasi sacmaligina inanandan ne beklenirki zaten.

Bana benim yazımda termodinamiğe aykırı tek bir cümle gösterip bunun termodinamiğe aykırı olduğunu ispatlar mısın? Şu cümleleri iyi oku termodinamiğe aykırı tek bir cümle görebilecek misin?

2 saat önce, ilahişaban yazdı:

Şimdi anlayamadığınız şeyi tekrarlıyorum. Eğer yerçekimi bir tür enerji ise bu yöntemle çalışan devridaim makineleri devri daim makinesi değildir. Çünkü dışardan enerji alarak çalışmaktadırlar. Yerçekimi enerjisi onların input enerjisidir. Yok eğer yerçekimini kullanılabilir bir enerji kaynağı olarak görmüyorsanız biz de sizlere yerçekimi ile çalışan sistemleri yapıp yapıp gözünüze sokarken bunların devridaim makinesi olduğunu tüm bilimsel bilgiler ışığında haklı olarak iddia ederiz. Şimdi bana bir örnek göster diyebilirsiniz. Araştıran bilir çok fazla örnek vardır. Hatta bu örneklerden biri Latif Mutlu beyin gözü önünde çalıştırılmıştır. Kendisi bu konuya özel önem verip 27. Fizik kongresinde bunu açıklamıştır. Tübitak da bu bilgilere sahiptir ve daha önce tüm yayınlarında bulunan "devridaim makineleri neden çalışmaz?" başlıklı tüm içeriklerini sitelerinden kaldırmıştır. Örnek link vereyim örneğin şu devridaim makinelerinin neden çalışmayacağı ile ilgili şu içeriği hiç bir tübitak sayfasında bulamayacaksınızhttp://www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/devridaim.pdf

Çünkü bu link dahil hepsini kaldırdılar. Bilim bunu çokdan ispatladı fakat sizin gibi üçüncü dünya ülkesinde yaşayan zavalılar bu bilgilerden habersiz bir şekilde hala bilimin devridaimi reddettiğini zannediyor. Halbu ki bu o kadar önemli bir konudur ki tüm ekonomik sistem enerji piyasası üzerinden yürür ve gelişir. Bu konuda ülke olarak yapılacak bir çalışma bizleri yüzlerce yıl ilerilere taşır. Sadece bizim bireysel çabalarımız yeterli olmaz sizlerinde konuya ılımlı yaklaşması gerekir. Bu sizlerin yüznden hala kullanılamıyor ve yaygınlaşamıyor bunu anlayın ve biraz yardımcı olun.

48 dakika önce, Punisher100 yazdı:

Türkiye ve dünya genelinde acemi mucitler olduğu ve asılsız iddilarda bulunuyor oluşları benim söylediklerimi yalanlamaz. Onlar her zaman vardı.Anlaşılması gereken çok ciddi konular vardır. İşin bu kısmında çok enteresan bir nüans bulunduğu için sizin gibi kalın kafalılar bunu anlayamıyorlar.

Evet termodinamik yasaları gerçektir doğrudur. Siz bilinen tüm enerji kaynaklarının dökümünü yapın sonra ben size eksiklerinizi söyleyeyim. Böyle ilerleyelim yoksa bunu asla anlayamayacaksınız. Çünkü konu çok kritik bir noktada gözden kaçıyor.

Yerçekiminin bir tür enerji olduğu yapılan bir çok çalışma ile tescillendi. Yok eğer yerçekimi enerji değil diyorsanız bu çalışmalar termodinamiğin 2. yasasını param parça ediyor fakat işin aslı astarı öyle değildir. Yerçekimi bir tür enerjidir ve yerçekimi enerjisi ile çalışan sistemler yapılabiliyor ve doayısıyla bu durum siz yerçekimi enerjisini kabul ettiğiniz sürece bu devridaim makinesi değildir. Ancak yerçekimi ile çalışan bir çok sistemi incelemiş tüm enerji dönüşümlerini ölçmüş ve anlamış olmanız gerekiyor. Konuya bu kadar uzak olup bilimin de böyle düşündüğünü iddia etmek sizin gibi 3. dünya ülkesindeki zavallı insanlara özgüdür. Asla düşünmezler ve söyleneni anlamazlar büyükleri tarafından kendilerine ne söylenmişse onları temcit pilavı gibi tekrarlarlar. İşte sizin yaptığınız budur. Bana sorun yerçekimi enerjisi ile çalışan bir sistem göster deyin. Daha önce defalarca gösterdim bunlar yapılıyor ama bir türlü insanlar ikna edilemiyor. Edilse bile enerji piyasasının önde gelenleri tarafından bu projeler baltalanıyor çünkü enerjinin çok ucuzlamasını hatta bedava olmasını istemiyorlar. Bu konu öyle bir kaç cümle ile açıklanamaz.

Konu sadece yerçekimi de değil yine radyan enerji, karanlık enerji gibi diğer konular da bulunmakta bunların varlığını sınır bilim çalışmaları da doğruluyor. Örneğin sen radyan enerjiyi biliyor olmalısın. Son zamanlarda güneş panellerinde bir devrimsel çalışma yapıldı. Karanlıkta dahi enerji üretebiliyorlar. Bu onların devridaim makinası olduğu anlamına gelmez elbette fakat panel kullanmadan sırf bazı trafolar yardımıyla bu radyan enerjiden elektrik üreten sistemler de yapıyorlar. Bu sistemleri çalıştırmak için önce küçük bir sinyal enerjisi (input) gerekiyor. Bu sistemleri açıklamaya çalışanlar şunu söyleyince bak 44W ile 100 bin W enerji elde ediyoruz dediklerinde hayır bu imkansız termodinamiğe aykırı diyorlar. Halbu ki bu sistemlerin input enerjisi sadece gerekli 44W değil radyan enerjidir bunu şimdiye dek çok düzgün şekilde açıklayan birileri olmadığı için bunlar anlaşılamıyor fakat yapılıp çalıştırılabiliyorlar. Bu çok defa yapıldı benden uygun bir konu başlatıp örnek çalışmalar isteyin hepsi için açıklamalar mevcuttur. Nicola Tesla, Thomas Henry Moray, Stanley Meyer gibi ve daha fala mucit aptal değildir. Senin bilip bizim bilmediğimiz yada yanlış bildiğimiz bir şey yok. Sadece siz bu konulara ve yapılan çalışmalara çok uzaksınız ve enerji piyasasının sizi yönlendirmek istediği tarafta bunlar sizden gizleniyor. Bunu biraz daha ılımlı yaklaşırsanız benim bir aptal olmadığımı sonra bu yukarıda bahsettiğim insanların da öyle çok büyük dahiler olmadığını sadece basit olarak yapılan bu sistemleri açıklayıp çalıştırdıkları için yaptıklarının termodinamik yasalarını ihlal ettiğini sanıp bunun imkansız olduğunu söylüyorlar. Hayır yaptıkları termodinamik yasalarını ihlal etmiyor sadece sizin bilmediğiniz ve henüz tanımadığınız enerji kaynakları ile çalışan sitemler bunlar.

Bu enerjiler özetle yerçekimi enerjisi, radyan enerji ve karanlık enerjidir.

Bu enerjilerle yapılan  sistemleri tek tek sorup öğrenin anlatayım. Ben boş bir adam değilim ayrıca deli de değilim. Sizin anlayıp benim anlamadığım bir şey yok. Tam tersine siz beni anlamıyorsunuz. Şimdiye dek bu konuda başarısız ve yalan söyleyen mucitler oldu diye bunlar yapılamıyor değildir. Örneğin  bir de manyetik konusunda searl effect vardır ve bu da ilginçtir. Uzay aracı yapımı çalışmalarında çok ciddiye alınıyor. Daha bir çok proje var siz daha önce bilimin açıkladığı şekliyle devridaim makineleri yoktur ve asla çalışamazlar beyanını ciddiye alıyorsunuz. evet ben de bilimin bu beyanını ciddiye alıyorum bu bana göre de doğrudur. Fakat sizin bilmediğiniz enerji kaynağıyla çalışan bir sisteme ne diyelim siz söyleyin bu makineler bundan böyle o ismi koyalım ne diyelim söyleyin. Örneğin yerçekimi ile çalışan bir sistem sizin bildiğinize göre devridaim değil de nedir? Radyan enerjiyi belki biliyorsunuz ama konuyla ilgisini anlamıyor olabilirsiniz. Kapanadze yada kapagen jeneratörü hangi enerjiyi elektrik enerjisine çevirir. Karanlık enerjiyi daha evvel anlatmıştım. Yapılan bir deney vardı atomları 0 kelvine kadar soğutup yaptıkları @teflon bilir. Bu da onunla ilgilidir. Yapılan çok ciddi çalışmalar var fakat siz anlamadığınız yada yanlış anladığınız için gündelik hayatımıza kadar ulaşamıyorlar.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Konu sadece yerçekimi de değil yine radyan enerji, karanlık enerji gibi diğer konular da bulunmakta bunların varlığını sınır bilim çalışmaları da doğruluyor. Örneğin sen radyan enerjiyi biliyor olmalısın. Son zamanlarda güneş panellerinde bir devrimsel çalışma yapıldı. Karanlıkta dahi enerji üretebiliyorlar. Bu onların devridaim makinası olduğu anlamına gelmez elbette fakat panel kullanmadan sırf bazı trafolar yardımıyla bu radyan enerjiden elektrik üreten sistemler de yapıyorlar. Bu sistemleri çalıştırmak için önce küçük bir sinyal enerjisi (input) gerekiyor. Bu sistemleri açıklamaya çalışanlar şunu söyleyince bak 44W ile 100 bin W enerji elde ediyoruz dediklerinde hayır bu imkansız termodinamiğe aykırı diyorlar. Halbu ki bu sistemlerin input enerjisi sadece gerekli 44W değil radyan enerjidir bunu şimdiye dek çok düzgün şekilde açıklayan birileri olmadığı için bunlar anlaşılamıyor fakat yapılıp çalıştırılabiliyorlar. Bu çok defa yapıldı benden uygun bir konu başlatıp örnek çalışmalar isteyin hepsi için açıklamalar mevcuttur. Nicola Tesla, Thomas Henry Moray, Stanley Meyer gibi ve daha fala mucit aptal değildir. Senin bilip bizim bilmediğimiz yada yanlış bildiğimiz bir şey yok. Sadece siz bu konulara ve yapılan çalışmalara çok uzaksınız ve enerji piyasasının sizi yönlendirmek istediği tarafta bunlar sizden gizleniyor. Bunu biraz daha ılımlı yaklaşırsanız benim bir aptal olmadığımı sonra bu yukarıda bahsettiğim insanların da öyle çok büyük dahiler olmadığını sadece basit olarak yapılan bu sistemleri açıklayıp çalıştırdıkları için yaptıklarının termodinamik yasalarını ihlal ettiğini sanıp bunun imkansız olduğunu söylüyorlar. Hayır yaptıkları termodinamik yasalarını ihlal etmiyor sadece sizin bilmediğiniz ve henüz tanımadığınız enerji kaynakları ile çalışan sitemler bunlar.

Bu enerjiler özetle yerçekimi enerjisi, radyan enerji ve karanlık enerjidir.

@teflon

Simdi uzup uzadiya hikaye yazip durma.Bos yapiyorsun.Benim bos zirvalara harcayacak vaktim yok.Sana birde okkali video yolluyorum.Bunu anla artik.Bu cahillik ve bos kafa nereye kadar.Cahilligin gazetelerde baska söze gerek varmi?Sana zirva devridaim makineleri tarihini birlikte yolluyorum.

Kaynaklar,

1.https://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

40 tane falan kaynak kullanmislar.

2.http://web.archive.org/web/20150905150007/http://www.lhup.edu/~dsimanek/museum/people/people.htm

Ingilizcem yok diyorsan,

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Okkali bir videoda altta.Türkce altyazida mevcut.Altyazi seceneginden "Türkce"secip kendini yesillendirebilirsin.Simdi uza.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Punisher100 yazdı:

Simdi uzup uzadiya hikaye yazip durma.Bos yapiyorsun.Benim bos zirvalara harcayacak vaktim yok.Sana birde okkali video yolluyorum.Bunu anla artik.Bu cahillik ve bos kafa nereye kadar.Cahilligin gazetelerde baska söze gerek varmi?Sana zirva devridaim makineleri tarihini birlikte yolluyorum.

Kaynaklar,

1.https://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

40 tane falan kaynak kullanmislar.

2.http://web.archive.org/web/20150905150007/http://www.lhup.edu/~dsimanek/museum/people/people.htm

Ingilizcem yok diyorsan,

https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi

Okkali bir videoda altta.Türkce altyazida mevcut.Altyazi seceneginden "Türkce"secip kendini yesillendirebilirsin.Simdi uza.

Sen bu kadar inkar edilen bir konunun vikipedyalara kadar konuyu bizim iddia ettiğimiz şekliyle açıklayabileceğine inanacak kadar aptal mısın? Konuda çok ince bir nöans var düşünen benim cahil olmadığımı anlayıp konu üzerine yapılan gerçekçi bir iddiayı anlamaya çalışıp örnekleri inceleyen bir insan kavrar. Ancak enerji politikaları nedeniyle bu konular örtbas ediliyor ve senin huzuruna sunulup vikipedyalara kadar her yerde detayları anlatılmıyor. Fakat bu değişecek sen yapılan çalışmaları incelemeye başladığında bilimin nerede hata yaptığını yada hata yapmayıp konunun çok ince bir noktası olduğunu kavrayabilirsin. Ama sen bu zekaya sahip olmadığın için buşuna umutlanıyorum.

Ayrıca paylaştığın o video içerikler çok eski ve konunun senin bildiğin haliyle bilimin de senin gibi konuyu aktardığını ben de biliyorum fakat ben yeni çalışmalardan ve görüşlerden bahsediyorum. Sen bunu anlayacak kadar fizik bilmiyorsun ve bunları hiç araştırmadın.Herkes seninle ayı fikirde diye çok doğru söylüyor olduğunu sanabilirsin fakat benim yazımı ön yargısız anlamak, cevap vermek için değil anlamak için okuyan biri beni anlamaya başlar ve bana soru sorma lütfu gösterir. Sen çok kalın kafalı olduğun için senden bu inceliği beklemiyorum.

Arkadaşlar cevap vermek için değil anlamak için okuyun bir önceki yazımı sonra bu konu hakkında tartışmak isterseniz bir önceki yazımı referans alıp bu konuyu detaylandırabiliriz. Düşünmeyen ve anlamayan insanlardan çok bunaldım. Yeter ama anlayın öyle gelin.

Sitelerde Paylaş

Erkeksen sen şu yazıyı okuyup Bilgi Üniversitesi kurucusu Latif Mutlu beyin şu beyanlarını anlayarak oku ve bana bunu yorumla ve ben de sana daha binlercesinin örneğini vereyim. Tüm dünya olarak bilim her şeyin en doğrusunu bilmiyor ve bu bilgileri önümüzdeki uzun yullar boyunca daha doğrularıyla değiştirmek teknoloji ve bilim tarihimizi oluşturacaktır fakat günümüzde yanlış bildiğimiz şeyleri düzeltmek atomu parçalamaktan daha zordur bunu biliyorum. Ön yargılarınızı bir kenera bırakın ve iki önceki yazımı anlayarak okuyun sonra şu makaleyi lütfen okuyup yorumunuzu belirtin. 

http://www.normenerji.com.tr/menu_detay.asp?id=8299

@teflon, @democrossian @kavak özellikle sizlerden rica ediyorum. Ayrıca konuyu kirlettiğim için kusura bakmayın. Ayrıca bunların silenmesini değil ayrı bir konu açıp oraya taşınmasını talep edin ve bu çok önemli konuyu enine boyuna tartışalım. Merak etmeyin size bundan zarar gelmez en kötü ihtimalle nasıl daha verimli sistemler yaparız hep birlikte bu konuda bilgilenmiş oluruz. Konuyu önemsiz ve gereksiz görmeyin bu konu dünyadaki bebek ölümlerinden sonraki en önemli konudur ki bebek ölümleri dahi kısmen enerji konusundaki savaşlar ile ilgilidir.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Erkeksen sen şu yazıyı okuyup Bilgi Üniversitesi kurucusu Latif Mutlu beyin şu beyanlarını anlayarak oku ve bana bunu yorumla ve ben de sana daha binlercesinin örneğini vereyim. Tüm dünya olarak bilim her şeyin en doğrusunu bilmiyor ve bu bilgileri önümüzdeki uzun yullar boyunca daha doğrularıyla değiştirmek teknoloji ve bilim tarihimizi oluşturacaktır fakat günümüzde yanlış bildiğimiz şeyleri düzeltmek atomu parçalamaktan daha zordur bunu biliyorum. Ön yargılarınızı bir kenera bırakın ve iki önceki yazımı anlayarak okuyun sonra şu makaleyi lütfen okuyup yorumunuzu belirtin. 

http://www.normenerji.com.tr/menu_detay.asp?id=8299

@teflon, @democrossian @kavak özellikle sizlerden rica ediyorum. Ayrıca konuyu kirlettiğim için kusura bakmayın. Ayrıca bunların silenmesini değil ayrı bir konu açıp oraya taşınmasını talep edin ve bu çok önemli konuyu enine boyuna tartışalım. Merak etmeyin size bundan zarar gelmez en kötü ihtimalle nasıl daha verimli sistemler yaparız hep birlikte bu konuda bilgilenmiş oluruz. Konuyu önemsiz ve gereksiz görmeyin bu konu dünyadaki bebek ölümlerinden sonraki en önemli konudur ki bebek ölümleri dahi kısmen enerji konusundaki savaşlar ile ilgilidir.

verdiğin link açılmıyor.

yargıcı gibi beyni çürümüş birisin.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bir tane çalışan makine yap gerzek adam.

Böyle makinen varsa elektriğe suya doğalgaza oduna kömüre neden  para veriyorsun?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, gardener yazdı:

verdiğin link açılmıyor.

yargıcı gibi beyni çürümüş birisin.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bir tane çalışan makine yap gerzek adam.

Böyle makinen varsa elektriğe suya doğalgaza oduna kömüre neden  para veriyorsun?

Ama sen henüz yapılmadığını sandığın ve öyle bildiğin için yap diyorsun. Yapıldığını bilsen senin gözüne soksalar yine böyle söyler miydin? O durumda bana ne sorardın yada ne söylerdin bunları yaz. Yada senin gözüne de sokalım bunu yapalım ama bu konuyu insanca tartışmak için bir zemin oluşturun ben de tüm bildiklerimi size aktarayım. Linke bakıyorum hemen ve güncelini paylaşıyorum. Site dün açılıyordu. Şimdi açılmıyor.

Dün şöyle bir aramada bulmuştum bu siteyi normenerji.com.tr :) şaka maka birileri engelliyor mu nedir? Daha önce de okumuştum Latif Mutlu bey ile ilgili siz Latif Mutlu ve yerçekimi enerjisi şeklinde artıp bir yerlerden okuyun. Sonra zaten adamın bir de konuyla ilgili kitabı var onu da okuyabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/search?q=Latif+Mutlu+27.+Fizik+kongresi&oq=Latif+Mutlu+27.+Fizik+kongresi&aqs=chrome..69i57.8572j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ilahişaban yazdı:

Ama sen henüz yapılmadığını sandığın ve öyle bildiğin için yap diyorsun. Yapıldığını bilsen senin gözüne soksalar yine böyle söyler miydin? O durumda bana ne sorardın yada ne söylerdin bunları yaz. Yada senin gözüne de sokalım bunu yapalım ama bu konuyu insanca tartışmak için bir zemin oluşturun ben de tüm bildiklerimi size aktarayım. Linke bakıyorum hemen ve güncelini paylaşıyorum.

İnsanca tartışmak için çalışan  bir makinenin detaylı tam şemasını göstermen gerekiyor.

Ortaya sıçıp gidiyorsun.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...