Jump to content

İnanmamak Allah katında neden suçtur?

Recommended Posts

cehennemden cennete tranfer kuranda hicmi hic yoktur.. bunlar safsatadan ibarettir..

34. Ve onlara "Siz," denilecek, "bu [hesap] gününün geleceğine aldırmadığınız gibi Biz de bu Gün size aldırmayacağız; sonuçta varacağınız yer ateştir ve size yardım edecek bir kimse de bulamayacaksınız;

35. böyle olacaktır, çünkü siz Allah'ın mesajlarını küçümseyip alaya aldınız ve bu dünya hayatının sizi ayartmasına izin verdiniz!" (31) Bundan dolayı o Gün, onlar ne ateşten çıkarılacaklar, (32) ne de bir değişiklik yapmalarına izin verilecek. ( casiye )

giren cikacak degildir..!

allah katinda inanmamak degil, kurandaki hukumleri bilipte inkar etmek suctur..

bu hukumlerde aciktir zaten..

mesela kuran hukumlerinde hirsizlik yapma, anne babaya of bile cekme, yetimleri gözle, yolda kalmislara yardim et, sana sigidan dusmanina sahip cik onu guvencede tut, kimseyi haksiz yere öldurme, kimse sana savas acmadikca kimseye savas acma, savasta asiri gitme, esirlere iyi davran savastan sonra fidyeli yada fidyesiz serbest birak vs.. gibi hukumler vardir..

simdi bu kuranda gecen inkarci kesim ise, bu hukumleri alaya alan, dalga gecen, hice sayan gibi kisiler oliyor..

bu kitaba inanmamak hukumlerini hice saymak demektir..

bu hukumler hice sayiliyorsa, iste ozaman cehenneme gidicekler bellidir.. inkarci kesimde bellidir..

kurandaki hukumler, allahin yeryuzunde diledigi bir yasam stilidir, bunun aksini bir yasam isteyenler ( geneli zorbaci kesim oliyor) iyiligi degil kötulugu secmis oliyorki, kötulugun cezasida verilir..

bu kurana inanmama konusunda olan bir aciklamaydi..

allaha inanmama konusuna gelince, allah kendisine inanmayani degil, baskalarina inanilipta kötu ameller pesinde olanlari cezalandirir..

saygilar..

(Rablerini inkâr edenlerin [imansızların faydalı] işleri, fırtınalı bir günde, rüzgarın şiddetle savurduğu küle benzer; o işlerin hiç faydası olmaz.) [İbrahim 18]

tarihinde predator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bence çok tanrıların olması daha mantıl-klı ve daha demokratiktir.Teklik her zaman faşizmi beraberinde getirir.Zaten islamın cehennem sadistliği bundan kaynaklanmaktadır.

İnsanlar kendi aralarında iş taksimatı yapıyor ve anlaşıyorlarsa, tanrılar bu özveriyi gösteremiyorsa sitiret gitsin öyle tanrıları.Demokratik olma konusuna gelince.

Yönetiminde hoşlanmadığımız bir yöneticiyi oylarımızla işine son verebiliyoruz.Çok tanrıların olma durmunda da tasarrufundan hoşlanmadığımız bir tanrıyı diğerlerine şikayet etme imkanızı olurdu.Böylece tanrılar adam kapma yarışına girer en iyi en güzel ben yönetirim diye reklam bile yaparlardı.Buda elbette insanların menfaatine olur.,

Tek partili rejimler nasıl diktatörlüktem başka bir şey getirmemişse,tek tanrılı dinlerde diğerlerini öldürmekten başka bir şey getirmemiş,insanlığın başına bela olmuştur.

Yeter artık.Çok ve demokratik tanrılar istiyoruz.

Biz hata yapmayan adaletsiz davranmayan bir tanrının tekliğinden bahsediyoruz sen ise dünyada ki demokrasi ile bunu kıyaslıyorsun

Sıf sadece islama muhalefet olsun diye mi yapıyosun yoksa bu benzetmedeki mantıklılıkta ciddimisin

Sitelerde Paylaş
Biz hata yapmayan adaletsiz davranmayan bir tanrının tekliğinden bahsediyoruz sen ise dünyada ki demokrasi ile bunu kıyaslıyorsun

Sıf sadece islama muhalefet olsun diye mi yapıyosun yoksa bu benzetmedeki mantıklılıkta ciddimisin

Sen cehennem yani döt korkusundan allahın hata yapmadığını söylemek zorundasın. Eğer öyle bir ceza olmasa idi,ve başka tanrılar olsa idi bül bül gibi şakırdardın.

Evet bu benzetmede çok ciddiyim

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
(Rablerini inkâr edenlerin [imansızların faydalı] işleri, fırtınalı bir günde, rüzgarın şiddetle savurduğu küle benzer; o işlerin hiç faydası olmaz.) [İbrahim 18]

yazilari ne bicim okiyorsun..?

bak yazimin sonuna..

allaha inanmama konusuna gelince, allah kendisine inanmayani degil, baskalarina inanilipta kötu ameller pesinde olanlari cezalandirir..

simdi benim yazim burda, ve verdigin ayetin önceki ayetlere bakalim..

13. Ama hakkı inkar eden toplumlar, elçilerine şöyle dediler: "Ya bizim yolumuza dönersiniz, ya da kesinlikle sizi ülkemizden sürüp çıkarırız!" (16) Bunun üzerine Rableri elçilerine: (17) "Biz bu zalimleri mutlaka tepeleyeceğiz!" diye vahyetti,

14. "Ve onlar yok olup gittikten sonra (18) yeryüzüne elbette sizi yerleştireceğiz: bu [vaad] Benim makamıma karşı saygı ve sakınma gösteren ve tehdidimden korkan kimseler içindir!" (19)

15. Ve (elçiler) hakkın zafere ulaşması için [Allah'a] niyaz ettiler. (20) Ve [böylece] hakkın o inatçı ve zorba düşmanlarının hepsi [sonunda] yok olup gittiler.

16. Bunlardan her birini cehennem beklemektedir; (21) ve orada her birine azapla ağulanmış sudan (22) içirilecek;

bak verdigin ayetin konusu nasilda yazimi destekliyor..?

kimmis cehennemlikler, allaha inanmayip baska tanrilar edinip kötu ameller pesinde olanlarmis..

tarihinde Adonis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnanmayanlar daima cehennemde kalacaklar.İnananlarsa isterse çocuğa tecavüz etsin günahı çektikten sonra cennete girecek.Edison gibi dahi,hristiyan olduğu için sonsuza kadar yanacak.Allahın sonsuza kadar süren işkencehanesi var.İnanmamak neden bu kadar büyük suç?Çocuğa tecavüz etmekmi sizin gözünüzde daha hafif bir suç,yoksa inanmamakmı?

Yanlışlıkla aynısını tavan arasına açmışım.Moderasyona duyurulur.

Selam;

1- Cehennemden cennete transfer diye birşey yok.

2- Edison'un cennete gitmeyeceğini kim söyledi? Allah ayetlerinde diğer dinlerden birçok insanın da cennette gideceğini söylüyor.

3- Bu dünya, sonsuz seni temsil eden 2 günlük bir özet sunuyor. İyiler cennetlik, kötüler cehennemlik anlarında bu imtihan hayatını bitirmiş oluyorlar. Yani iyi bir insanın kazayla cehenneme gitme talihsizliği diye birşey söz konusu değil, endişelenme.

Konuyla ilgili yazım:

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/1228/kad...ade-uzerine.htm

A'raf Suresi 168 Ve onları yeryüzünde birçok ümmetlere böldük. İçlerinde barışsever iyiler vardı ama böyle olmayan aşağılıklar da vardı. Belki dönerler ümidiyle onları güzelliklerle de kötülüklerle de imtihana çektik.

A'raf Suresi 170 Kitap'a sarılanlar ve namazı kılanlara gelince, biz, barışsever iyilerin ödülünü zayi etmeyiz.

--------------------------------------------------------------------------------

Nahl Suresi 122 Dünyada ona güzellik verdik, âhirette de o mutlaka barışsever iyiler arasında yer alacaktır.

--------------------------------------------------------------------------------

İnfitar Suresi 14 kötülerse cehennemin ta ortasında.

A'raf Suresi 5 Azabımız onlara gelip çattığında, yaptıkları, şu çığlığı yükseltmekten başka birşey olmamıştır. Biz gerçekten zalimlerdik.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
İnanmayanlar daima cehennemde kalacaklar.İnananlarsa isterse çocuğa tecavüz etsin günahı çektikten sonra cennete girecek.Edison gibi dahi,hristiyan olduğu için sonsuza kadar yanacak.Allahın sonsuza kadar süren işkencehanesi var.İnanmamak neden bu kadar büyük suç?Çocuğa tecavüz etmekmi sizin gözünüzde daha hafif bir suç,yoksa inanmamakmı?

Yanlışlıkla aynısını tavan arasına açmışım.Moderasyona duyurulur.

Tek cevabı var. Allahbaba narsisttir!!!!

Sitelerde Paylaş

Masal bunlar masal cennet cehennem omzunun üzerinden arkasından kitabın uçarak gelişi Allah iman melekler hepsiz masal.

İlgimi kmür ile elmas ilişkisi daha çok çekmişti.

Elmas ne? Karbon

Kömür ne? Grafit ne? O da karbon.

Yani sizin doğal elmas dediğiniz şey aslında yeraltı katmanlarının altında kalmış, ısınmış sıkışmış karbon.

Zaten taşlama elmasları, kesme elmasları bildiğimiz kurşun kalem ucundan yapılır, kurşun kalem, yani grafiti al, bir kaba koy, 100.000 bar basınç, 2000 santigrat sıcaklık ile evde de elmas yapabilirsin. Ama bu elmaslar genelde çok küçük olurlar 1-2 mm çapında, neden çünkü yüksek basınçta çok çabuk parçalanırlar.

Doğal elmas nasıl böyle koca koca oluyor peki?

Çünkü doğa daha sıcak daha kuvvetli, çünkü o koskoca tekdonik levhalar birbirlerine inanılmaz basınçlarla sürtünüyorlar, çarpışıyorlar arada sıkışmış karbonları (yani canlıları) da pek güzel elmas yapıyorlar.

Durum bu...

Yoksa doğal elmas mucize değil, aynı şartları sen de yarat, senin de elmasın olsun.

Değil mi?

Sitelerde Paylaş
Sen cehennem yani döt korkusundan allahın hata yapmadığını söylemek zorundasın. Eğer öyle bir ceza olmasa idi,ve başka tanrılar olsa idi bül bül gibi şakırdardın.

Evet bu benzetmede çok ciddiyim

Kusura bakma ama sen bizimkonuştuğumuzdan birkaç km dışardasın.

Önce ne yazılıp çizildiğini anla sonra itiraz et.

Ağzı olan konuşmasın yani

Sitelerde Paylaş
Masal bunlar masal cennet cehennem omzunun üzerinden arkasından kitabın uçarak gelişi Allah iman melekler hepsiz masal.

İlgimi kmür ile elmas ilişkisi daha çok çekmişti.

Elmas ne? Karbon

Kömür ne? Grafit ne? O da karbon.

Yani sizin doğal elmas dediğiniz şey aslında yeraltı katmanlarının altında kalmış, ısınmış sıkışmış karbon.

Zaten taşlama elmasları, kesme elmasları bildiğimiz kurşun kalem ucundan yapılır, kurşun kalem, yani grafiti al, bir kaba koy, 100.000 bar basınç, 2000 santigrat sıcaklık ile evde de elmas yapabilirsin. Ama bu elmaslar genelde çok küçük olurlar 1-2 mm çapında, neden çünkü yüksek basınçta çok çabuk parçalanırlar.

Doğal elmas nasıl böyle koca koca oluyor peki?

Çünkü doğa daha sıcak daha kuvvetli, çünkü o koskoca tekdonik levhalar birbirlerine inanılmaz basınçlarla sürtünüyorlar, çarpışıyorlar arada sıkışmış karbonları (yani canlıları) da pek güzel elmas yapıyorlar.

Durum bu...

Yoksa doğal elmas mucize değil, aynı şartları sen de yarat, senin de elmasın olsun.

Değil mi?

Vallahi arkadaşım iş zaten kömür ile elmasın nasıl oluştuğuna maddeve bileşenlerinin ne kadar basınç ve sıcaklık ile değiştiğine nasıl geldi bende anlamadım.

Alt tarafı kömür ve elması inanan ve inanmayan insanlara benzetmeye çalıştık.pişman oldum yahu

İş biyoloji dersine döndü.

Sitelerde Paylaş
Edison gibi dahi,hristiyan olduğu için sonsuza kadar yanacak.

Arkadaşlar kusura bakmayı konu ile ilgili değil ama Edison konusunu Tesla'nın hikayesini okumadan değerlendirmeyin. Biliyorum, burada örnek olarak verilmiş ama Tesla'nın hakkını vermek gerek.

http://www.hafif.org/yazi/nikola-tesla-gercek-buyuk-mucit

Bu arada bu konuda filmler ve belgeselller de var. Edison, Tesla'nın önünü kesebilmek için çok çaba sarfetmiş. Biraz çirkef bir adammış kendisi.

Sitelerde Paylaş
Bu hakkı ben verdim.Çünkü allahıda ben yarattım.Bir itirazın mı var?

çok zavallı duruyorsun evlat..hem de çok..acınacak kadar..bunun farkında bile değilsin..aslında seni boşuna muhatap alıyorum...

Sitelerde Paylaş
İnananlarsa isterse çocuğa tecavüz etsin günahı çektikten sonra cennete girecek.

kim demiş bunu..? nerde yazıyor çocuğa tecavüz edipte cennete girilecek diye?

Bakara

(81) Evet, kötülük işleyip suçu benliğini kaplamış (ve böylece şirke düşmüş) olan kimseler var ya, işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

Nisa

(29) Ey iman edenler, mallarınızı, sizden karşılıklı anlaşmadan (doğan) bir ticaretten başka haksız 'nedenler ve yollarla’ (batılca) yemeyin. Ve kendi nefislerinizi öldürmeyin. Şüphesiz, Allah, sizi çok esirgeyendir.

(30) Kim haddi aşarak ve zulmederek bunu yaparsa, onu cehennem ateşine atacağız. Bu, Allah'a pek kolaydır.

(14) Kim Allah'a ve elçisine isyan eder ve onun sınırlarını aşarsa, onu da içinde ebedi kalacağı ateşe sokar. Onun için alçaltıcı bir azap vardır

çocuğa tecavüz etmek bir kötülük değilmidir..kuranda illede her suçun belirtilmesimi lazım ?

tarihinde Kaybolan Yıllar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Öncelikle izlediğim belgesel stvden değildir.

Ayrıca Stvde ki belgesellerin nesi varmış.Onları dublajlayan Stv değil ki.Üstelik seyrettiğim altyazı bir belgeseldi neyse bu konu dışı geçelim.

Şimdi İslam inancına göre her bir zerre her bir hücreden tut her bir hayvana her bir meleğe

Hepsi Allahın varlığına şehadet ederler.

İslam bunuda hesaba katarak ebedi cehennem azabını açıklıyor.

Madem her bir zerre canlı allahı biliyor

Allah yok demek ne gibi bir suç oluyor?

Şimdi Allah yok diyen biri ben bir inanan olduğum için bana yalancı demiş olur.Ben allah var dedğimde hayr yok uyduruyorsun demezmi nitekim bunun örnekleri ile dolu bir forum burası...

Madem allah hakiki adalet sahibidir bu hakkımı aramalıdır benim.

Şahsen ben vallahi bütün inanmayanlardan bana uyduruyorsun yalancı dedikleri için şikayetçiyim.

Hakiki adaletten hakkımı almasını isterim.

Şimdi benden çıkıp herbir zerreye uzan

Bunların sayısını hiç düşündün mü her bir zerre senden hakkını arasa ki arayacak ne kadar süre ceza almalısın sence?

bak merak etme kimse sana cehennemde yanacaksın demiyor.

Senin son nefese kadar şansın var zaten .

Cok sloganvari bir yazi. Tam cuma vaazlerine uygun.

Aramizdaki fark sizler inaniyorsunuz,

Bizler dusunup sorguluyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bir kralın olduğu iddia ediliyor

bu kralın da elçileri var

bu kralın hukuk sisteminde elçilere inanılmaz kıyaklar çekiliyor

ve kral halkın kendisine ve elçilerine itaat etmesini istiyor

elçilerin insanlarla direk temasa geçip,onların arasında yaşamasına rağmen kral,kendini insanlara göstermiyor

Kendini göstermiyor çünkü halkının görmemesine rağmen krallığına boyun eğecek kadar kendine gönülden bağlı olmasını istiyor

ama diğer taraftan kralın elçileri ülkenin dört bir yanına uyarı ve tehdit içerikli afişter,bildiriler yapıştırıyor,insanları uyarıyor

bunların içeriği kralın gerçekte olmadığını düşünenlere akla hayale sığmaz işkenceler yapılacağı

ve bunlar tüm insanların gözüne sokulurcasına defalarca tekrar ediliyor

şimdi siz diyorsunuz ki kralın büyük metafizik güçleri var ve isterse tüm insanları bir anda kendisine boyun eğdirtebilir

ben diyorum ki elçiler kendi çıkarları doğrultusunda hayali bir karakter yarattılar ve insanların tezgahlarına kanması için işkence yaptırımı yalanını tertiplediler

bu konudaki soruma gelince madem kral herkesi kendisine rahatlıkla itaat ettirebilecek güçte ama insanların kendisini gerçek anlamda severek ve isteyerek boyun eğmesini ister.

NEDEN İTAAT EDİLMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN İNSANLARA TEHDİTLER YAĞDIRIR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...