Jump to content

Muslumanlar neden kafir icatlarini kullanir?

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben soyliyecem simdi ama guleceksin :)

Gavurlarin rakamlari kabulu 1 den 9 a kadardi ilk baslarda. Sonra muslumanlar 0 "sifir" i buldu :)

Muslumanlarin bu dunyaya katkisi "SIFIR" dir :)

saka yapmiyorum ciddiyim.

Sıfırı bulan Hintlilerdir.

İlim Çin'de Dahi Olsa Gidip Alınız

Hz.Muhammed (S.A.V.)

:)

Bu hadis mevzu hadistir. Uydurma olduğu kesin olan ama mesaji beğenildiği için korunan bir hadis yani.

Sitelerde Paylaş
Hollandali bir yazar bu konuda bir yazi yazmisti. Muslumanlarla bir derdim yok ama hem bizim icatlarimizdan faydalaniyorlar hemde bizi begenmiyorlar diye :) O geldi aklima.

Musluman tembeldir uretemez, o yuzden gavur mali kullanmaya mecburdur diye bir konu acmistim ben.

Musluman zamanini bir icat yapmaktansa ibadet etmeye harcamayi daha karli bilir. Sonucta bu dunya fani degilmi :) birakin keriz edison elektrikle ugrassin, ben iki rekat namaz kilsam tamamdir benim hesap. :)

Ortaya iki kutu koyun birinin ustune "okul yapilmasi icin bagis kutusu" digerinin ustune "cami yapilmasi icin bagis kutusu" yazin. musluman cok buyuk ihtimalle cami yapilacak kutuya para atacaktir. Sebep oteki dunyada yeri garantilemektir. Bu zihniyet bir ulkenin egitilmesine, tasarlamasina, uretmesine ve dolayisiyla kalkinmasina musade etmez. Sonucta gavur mali kullanmaya muhtac kalirsiniz.

Ben bunu bir muslumana sordugumda "tabiki cami icin para veririm, okul omru en fazla 30 sene, ama oteki tarafta sonsuz hayat var" cevabi verdi.

Sonra bana "siz muslumanlardan ne istiyorsunuz" demeyin. Benimde icinde yasadigim bir ulkenin geri kalmisliginin sebebidir islam.

Ben daha detay bir soru sormak istiyorum:

Muslumana canli bir varligin resmini yapmak yasaklanmistir. Hatta canli resmi cizenlerin cehennemde en kotu cezayi alacaklari soylenmis.

Resmin yasak oldugu bir zihniyette, nasil oluyorda fotograf ve video serbest oluyor. Yoksa bu islamin teknolojiye ayak uydurmus halimi?

Kilit cümleleri işaretledim... Bir türlü söyleyemedikleri diğer bir gerçek ise kız ve erkek okullarının ayrılmasını istemeleridir... Ama en çok tecavüz ve ırza geçme haberleri de hep dinci vakıf ve Kur'an kurslarından gelir her ne hikmetse... Gazetelerde gün geçmiyor ki bir haber yer almasın...

Sitelerde Paylaş

huri dogru soyluyor , sen hem her fırsatta batıya kafir diyeceksin ona cihad ilan edeceksin adamları cehenneme yollayacaksın hem de onların icad ettigi ne varsa sonuna kadar kullanacaksın var mı öyle yama.. Müslümanların icad edip batının yararlandıgı tek şey var mı ? ama müslümanın günlük hayatındaki hersey batı icadı !! ikiyüzlü sahtekarlar

Sitelerde Paylaş

hakkaten ilginçtir.. etrafımdaki birçoğuna dikkat ediyorum televizyon müzik seti cd bilmem ne yok evlerinde interneti de sokmamışlar evlerine.. reddediyorlar gavur icadı demiyorlarda şeytan oyuncağı diyorlar adına.. aklı çelermiş.. amacına uygun kullanırsan aklın çelinmez diyorum.. yanıt alamıyorum.. ama son model arabalara binmeyi biliyorlar. cep telefonu kullanmayı da biliyorlar.. giyim hususunda modayı yakınen takip edip benim bile giymeye cesaret edemediğim kıyafetleri alıp giymesini de bliyorlar evlerinde de olsa. burda da aslında cevap gayet açık eşlerinin baskısı var.. tv yi evine sokmuyorsun püfür püfür sigara içiyorsun. sonra ben içerken sağlığa zarar verecek herşey haram kılınmıştır diyorsun.. kendi içlerinde çok çelişiyorlar anlamıyorum bir türlü.. bir arkadaşım mesela sonradan olmuş sarıklı cübbeli geziyor. aniden çarşambaya taşındı ailesiyle papaz oldu. ama onla ne zaman konuşsam geçmişe özlemini dile getirmekte alıkoyamıyor kendini.. ben eskiden le başlıyor bir çok sözü oda tv ve müziği reddediyor. ama onda da gördüğüm şu ki arkadaş etkileşimi söz konusu.. :S yalnızca üzülebiliyorum..

Sitelerde Paylaş

Muhammed yada ondan sonra gelen Muhammediyanlar eger isteseler idi ilmi, bilimi batidan alirlardi. Unutmayin Roma Imp. da bilimsel buluslar almis basini gidiyordu.

Kuranin, Muhammedin, Islamin ILIM dedigi sey bizim bildigimiz BILIM degildir. Onlarin ILMI sadece teolojik anlamda bilgilerdir, eski dinlerdeki anlatimlardir, yoksa Muhammed bosuna millete Cin' i gostermemistir, oradaki dinler zenginligini iyi bilirdi(duymustu) oradaki akil almaz uyduruk efsanelerin oldugunuda biliyordu(duymustu), hatta Zulkerynenin oralarda gunesi bir balcikta batarken gordugunude duymustu. Muhammedin, Islamin ILMI sadece ve sadece eski dinsel anlatimlaridr, Islam icindeki mollalarin Muhammede yazdiklari ovgulerdir.

Muhammed donemi Romadaki bilimsel calismalari arastirmanizi tavsiye ederim. Muhammed o donemde oturmus ebabil kuslari ile ve o kuslarin taslari ile ugrasmis, evrende butun herseyin dunyanin etrafinda dondugunu zannetmis.

Muhodan baska ne beklenirki?

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da aklı, bilimi, çalışmayı, üretmeyi, kalkınmayı yasaklayan bir ayet yok.

Hadislerde de yok.

Bununla beraber çalışmayı, üretmeyi teşvik eden ayetlerin de olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Müslümanlar, İlk başlarda savaşlar, fetihler ve bunlardan elde edilen ganimetler sebebiyle ihya olmuşlar, İslamı yayma adına çalışıp-üretmek yerine başka ülkelerin, başka halkların mallarına, mülklerine el koyarak zengin olma yolunu seçmişlerdir.

Bu durum Mutezile devrimiyle 827'lerde değişmeye, akla, bilim ve felsefeye önem verilmeye başlamıştır.

Mutezile döneminde İslam, tüm dönemlerin altın çağını yaşamıştır. Yaklaşık 300 yıl İslam tıpta, bilimde atılımlar içinde olmuştur, ta ki Gazali'ye kadar. Gazali karşı devrimiyle önce felsefeden uzaklaşılmış, zamanla bilim ve akıl da kenara bırakılmıştır.

Halen İslam ülkelerinde Gazali anlayışı hakimdir.

Sitelerde Paylaş
Yaklaşık 300 yıl İslam tıpta, bilimde atılımlar içinde olmuştur,

Ornek?

Islam derken musluman ulkelerde dogup buyumus bilim adamlarindan mi bahsediyorsunuz?

Sayet "evet" diyorsaniz bu kisilere Islam alimleri demek ve arastirmalarini islam'a yamamak ne kadar mantikli?

Bu kisiler, ornegin Ibni Sina, Cebir Ibni hayyan, Biruni vs.. bilim adina yaptiklari calismalarda islamdan mi esinlenmisler?

Bugun Edison yada Graham bell'den bahsedilirken Hristiyan alimleri mi deniliyor?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kaybolan Yıllar, konuya verecek cevabın varsa yaz laf olsun diye saçma sapan tezlerin ile konuyu kirletme.

Kuranda böyle bir ayet varmı diye sormanda kafanın basmadığına işaret kuranda ananenle yatma diye bir ayette yok?

Şimdi sen neden yatmıyorsun? diye sorarlar adama.

Sitelerde Paylaş
Kaybolan Yıllar, konuya verecek cevabın varsa yaz laf olsun diye saçma sapan tezlerin ile konuyu kirletme.

Kuranda böyle bir ayet varmı diye sormanda kafanın basmadığına işaret kuranda ananenle yatma diye bir ayette yok?

Şimdi sen neden yatmıyorsun? diye sorarlar adama.

aslında var.ama sen bilmiyorsun yada işine gelmiyor..

nisa 23.Sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerin kızları, kız kardeşlerin kızları, sizi emziren (süt) anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri ve kendileriyle (gerdeğe) girdiğiniz kadınlarınızdan olup koruyuculuğunuz altında bulunan üvey kızlarınız -onlarla gerdeğe girmemişseniz, size bir sakınca yoktur-, sizin sülbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi biraraya getirdiğiniz (evlilik) haram kılındı. Ancak (cahiliyede) geçen geçmiştir. Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

Sitelerde Paylaş
İlim Çin'de Dahi Olsa Gidip Alınız

Hz.Muhammed (S.A.V.)

:)

İşte bakın bir müslüman itirafı hemde konuyu doğrulayan bir söz.

İlim çindede olsa alın demiş muhammed.

Neden çine gidilsin alınsın neden kendiniz çalışın düşünün yapın dememişte gidin onların bulduğunu alın demiş?

Müslümanın peygamberi bile beleşçi?

birileri bulsun sen çindede olsa git al.

Hemde bunu söyleyen peygamber.

İşte bu yüzden müslümanlar acınılacak insanlardır diyorum.

Hem gider ilmi çalarrlar hemde onlar muhammede inanmıyorlar diye cehennemliktir derler.

Sitelerde Paylaş

nisa 23.Sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerin kızları, kız kardeşlerin kızları, sizi emziren (süt) anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri ve kendileriyle (gerdeğe) girdiğiniz kadınlarınızdan olup koruyuculuğunuz altında bulunan üvey kızlarınız -onlarla gerdeğe girmemişseniz, size bir sakınca yoktur-, sizin sülbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi biraraya getirdiğiniz (evlilik) haram kılındı. Ancak (cahiliyede) geçen geçmiştir. Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

Burada nerede var annanenle yatma diye bir söz var.

Kafanın basmadığını ispatlamaktan bıkmadınmı?

Sitelerde Paylaş

Erkek kardesinin karisi, yani yengenle iliskiye giremezsin yazmiyor.. Sadece erkek kardesinin kizi ile iliskiye giremezsin yaziyor.

Bu durumda bende sana yengeni helal kildim...

Sitelerde Paylaş
Ornek?

Islam derken musluman ulkelerde dogup buyumus bilim adamlarindan mi bahsediyorsunuz?

Sayet "evet" diyorsaniz bu kisilere Islam alimleri demek ve arastirmalarini islam'a yamamak ne kadar mantikli?

Bu kisiler, ornegin Ibni Sina, Cebir Ibni hayyan, Biruni vs.. bilim adina yaptiklari calismalarda islamdan mi esinlenmisler?

Bugun Edison yada Graham bell'den bahsedilirken Hristiyan alimleri mi deniliyor

?

Teraziyi doğru tutmalısın Sexy huri.

Eleştirirken hakkaniyeti elden bırakmamak, objektif olmak gerekir.

İslam ülkeleri denince illa İslam alimi istiyorsun. İbni Sina'yı vb. İslam alimi olmadığı için kabul etmiyorsun.

Ama ardından kendinle çelişkiye düşüyor, "Edison'dan bahsederken Hristiyan alimi mi deniliyor" diyorsun.

Batıyı ele alırken dini etiket koymadığımıza göre, İslam ülkelerini de ele alırken dini etiket düşünmememiz gerekmez mi?

Öyleyse neden "İbni Sina, Biruni vb. olmaz" diyorsun?

Bu olmadı işte.

Mutezile döneminde matematikte, tıpta, astronomide birçok bilim adamı yetişmiş ve bazıları ilklere imza atmıştır. Bunu öğrenmek biraz zordur. Çünkü Sünni İslam Mutezie'yi sapkın mezhep olarak görür ve o nedenle Mutezile dönemini görmezden gelir.

Eğer İslam ayrılıkçısı, akılcı, bilimci, felsefeci Mutezile akımı yıkılmamış olsaydı durum çok farklı olurdu.

Geri kalmışlığın en önemli nedenlerinden biri gericilik-yobazlıktır. herşeyi Allah'a bağlamak, Allah'tan beklemektir, kaderciliktir. Kıyameti yakın görmek ve sürekli ahiret hazırlığını teşvik edip ibadeti çalışmanın önüne geçirmektir. "Kur'an'da herşey var, ayetlerde yazılanlar bize yeter" anlayışıdır.

Bu anlayış tüm dinlerde mevcuttur. Batıda bilimin önündeki Hristiyan engeli devrimlerle, reformlarla, rönesansla aşılmıştır. İslam ülkelerinde bu başarılamadığından din engeli devam etmektedir..

Sitelerde Paylaş
İslam ülkeleri denince illa İslam alimi istiyorsun. İbni Sina'yı vb. İslam alimi olmadığı için kabul etmiyorsun.

Ama ardından kendinle çelişkiye düşüyor, "Edison'dan bahsederken Hristiyan alimi mi deniliyor" diyorsun.

Batıyı ele alırken dini etiket koymadığımıza göre, İslam ülkelerini de ele alırken dini etiket düşünmememiz gerekmez mi?

Öyleyse neden "İbni Sina, Biruni vb. olmaz" diyorsun?

Bu olmadı işte.

Bu iki paragraftan hic bir sey anlamadim arkadasim.. Ibni Sina ve Biruni'yi yada ismi islam ile kirletilen tum bilim adamlarinin calisma ve arastirmalarinda Islam'dan esinlenerek elde edilmis bir bulus, icat veya bilime katki goremiyorum.. Sayet siz goruyorsaniz bu kisilerin "islam dininden esinlenerek" bilime ne tur bir katkida bulundugunu bize aciklar misiniz?

Ayrica ben hem ibni sina'ya islam etiketi yapistirana ve hemde edison'a hristiyanlik etiketi yapistirana da karsiyim.. Burada ne gibi bir celiski gordunuz?

Bu degerli bilim adamlarini islam dinine yamamaya calisan duzembazlarin oyununa alet oluyorsunuz.. ben bunu demeye calisiyorum..

Ibni Sina, Biruni gibi bilgin kisiler, Islam bilginleri degildir.

Islam bilginleri, Tirmizi, Ibn Sa'd, Ibn Hisam, Muslim, Buhari gibi tum hayatlarini Islam dinine adamis kisilerdir. Gercek Islam alimleri bunlardir. Bilim adamlari ve Islam alimleri arasindaki farki gormeniz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Kurani bilim kitabi diye millete kakalarlarsa bizde bunu rederiz. Dinler ellerini bilimden ceksinler, her bilimsel sonucun her hangi bir dinden etkilenip ortaya ciktigini sagda solda soylemesinler. Hele Islamdaki bu bilim dusmanligi kendi konusmalarinda ortaya cikiyor. Surekli Allah ile bilimi yaristiriyorlar, bilimin cevap veremedigi bir konuyu zafer kutlarcasina "bakin bunu bilim bile yapamiyor, Allah isine akil ermez" gibisinden bombos laflar ediyorlar.

Inanacaklarsa adam gibi inansinlar, dinlerini sadece kendilerini telkin amacli kulansinlar. Adam olsunlar.

Bilim kadar tas dussun bunlarin basina emiiii.

Aminn.

Sitelerde Paylaş
Ayrica ben hem ibni sina'ya islam etiketi yapistirana ve hemde edison'a hristiyanlik etiketi yapistirana da karsiyim.. Burada ne gibi bir celiski gordunuz?

Bu degerli bilim adamlarini islam dinine yamamaya calisan duzembazlarin oyununa alet oluyorsunuz.. ben bunu demeye calisiyorum..

Batı ile İslam karşılaştırılmaz. Batı ile Doğu karşılaştırılır.

İslam'la Hristiyanlık ya da Ateistlikle teistlik karşılaştırılır.

Sen bir tarafa Batı'yı alıyorsun. İçinde her türden, her görüş ve inançtan insan var.

Diğer taraftan İslam'ı alıyorsun. Ama diyorsun ki imam olsun, hoca olsun, sofu olsun.

Öyleyse sen de batıdan papaz, keşiş, kardinal olup ta buluşlarıyla tarihe geçmiş isimleri saymalısın.

Ya da islam ülkelerinden de her görüş ve inançtan insanı, yani islam'ın etkisi altında kalmış, İslam şartlarında yetişmiş, eser vermiş her alimi kabullenmelisin.

Amaç, İslam'ın bilim karşıtı olduğunu, bilimi engelleyici faktörlere sahip olduğunu ortaya koymaksa bunun yolu İslam'da hakim olan gericiliği mahkum etmektir.

O nedenle Mutezile örneğini verdim. Çünkü akılcıydı, bilimden, felsefeden yanaydı, İslam'ın özüne tersti, aykırıydı. O yüzden yaşatmadılar. Buna rağmen başarıları nedeniyle 3 asır ayakta kalmayı başarabildi.

Bu farkı görmezden gelmek demek, Türkiye'de Atatürk etkisini de görmezden gelmek demek olur.

Topyekün "Tu kaka" bakış açısı yanlıştır. Gri tonları ve beyazı da görmek gerek.

Sitelerde Paylaş
Batı ile İslam karşılaştırılmaz. Batı ile Doğu karşılaştırılır.

İslam'la Hristiyanlık ya da Ateistlikle teistlik karşılaştırılır.

Sen bir tarafa Batı'yı alıyorsun. İçinde her türden, her görüş ve inançtan insan var.

Diğer taraftan İslam'ı alıyorsun. Ama diyorsun ki imam olsun, hoca olsun, sofu olsun.

Öyleyse sen de batıdan papaz, keşiş, kardinal olup ta buluşlarıyla tarihe geçmiş isimleri saymalısın.

Ya da islam ülkelerinden de her görüş ve inançtan insanı, yani islam'ın etkisi altında kalmış, İslam şartlarında yetişmiş, eser vermiş her alimi kabullenmelisin.

Arkadasim ben Bati ile Islam'i mi karsilastiriyorum?

Hristiyan bir ulkede dogmus buyumus bir bilim adamina "hristiyan alimi" denilmezken, neden musluman bir ulkede dogmus buyumus bir bilim adamina "islam alimi" deniliyor..Ben buna karsiyim..

Yazmadigim bir iddiayi sanki ben yazmisim gibi bana kakalamaya calisiyorsun..Ben Bati ulkeleri ile islami kiyasladim mi?

Farzedelim siz bugun bilim adina cok onemli bir bulus yaptiniz..

Tum islam alemi, Turkiye'de dogdugunuz icin sizi "islam alimi" kabul ederek, uzerinizden islam icin kredi kazanmayi amacliyor ve bulusunuzu islam'a borcluymussunuz gibi bir portre cizmeye calisiyor.

Bu durumdan rahatsiz olur musunuz?

Olmasaniz bile size Islam bilgini yakistirmasi yapmak ne kadar mantikli olur?

Dikkat etti iseniz size ilk yazim su cumlenizden sonra olmustu;

"Yaklaşık 300 yıl İslam tıpta, bilimde atılımlar içinde olmuştur,"

Pante arkadasim..

Tip ve bilimde atilimlar icinde olan Islam mi, yoksa musluman ulkede yasayan ustun zeka sahibi kisiler mi?

Buradaki farki anlamakta gucluk cekiyorsunuz... Oysa ki iddia ettiklerim cok acik ve net..

Sitelerde Paylaş

Sexy Huri, sana Mutezile dönemini yani islam'da aydınlanma dönemini incelemeni öneririm.

Yaklaşık 300 yıl atılımlar içinde olan İslam'ın bu başarısının sebebinin iman değil akılcılık olduğu açıktır.

Ama sonuçta bu dönem İslam tarihi içinde yer alır ve görmezden gelinemez.

Aşağıdaki Linklerden İslam filozoflarını ve Mutezile dönemini okuyabilirsin.

http://www.felsefeekibi.com/site/default.asp?PG=1258

http://www.atominsan.com/islam_felsefesi.php

Sitelerde Paylaş
Sexy Huri, sana Mutezile dönemini yani islam'da aydınlanma dönemini incelemeni öneririm.

Yaklaşık 300 yıl atılımlar içinde olan İslam'ın bu başarısının sebebinin iman değil akılcılık olduğu açıktır.

Ama sonuçta bu dönem İslam tarihi içinde yer alır ve görmezden gelinemez.

Aşağıdaki Linklerden İslam filozoflarını ve Mutezile dönemini okuyabilirsin.

http://www.felsefeekibi.com/site/default.asp?PG=1258

http://www.atominsan.com/islam_felsefesi.php

Farkli seyleri tartisiyoruz..

Ben tarihte yasamis bilginlerin neden Islam'a yamalandiklarindan bahsediyorum.. Sen ise Mutezile doneminde muslumanlarin nasil aydinlandiklarindan soz etmissin..

Soz ettiginiz aydin kisiler basarilarini islam'a mi borclu?

Yoksa esas borclu olan bu kisiler sayesinde aydinliga kavusmus islam dini ve muslumanlar mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...