Jump to content

Muslumanlar neden kafir icatlarini kullanir?

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Huriciğim; sanırım icatların sadece bir araç olduklarını bilmiyorsun.. Neticede maddenin Aklı, dolayısı ile inancı yoktur.. Sende bişey icat et, seve seve onuda kullanırız..

Bu talebini goz onunde bulundurarak hemen icat calismalarima basliyorum..

Tuvalete kolayca monte edilen ve kici otomatikmen temizleyen 3 cakil tasli bir cihaz icat etsem kullanirsin degil mi?

Buyuk abdest yaparken suruyle sevap kazanirsin bu sekilde. ne dersin?

kapalim mi milyonlari?

Senin gibi sevap islemek isteyen muslolar oldukca paranin ...na koyariz.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Huriciğim;

Pek tutacağını sanmıyorum; Ama sen yinede bir bilene danış.. Aslında mantık fena değil, sadece müslümanlara yönelikte düşünme, hijyen ve tasarım konusuna dikkat etmelisin.. Bu dünyada tutmaz denen pek çok şey deli gibi satıyor..

Sitelerde Paylaş
Huriciğim;

Pek tutacağını sanmıyorum; Ama sen yinede bir bilene danış.. Aslında mantık fena değil, sadece müslümanlara yönelikte düşünme, hijyen ve tasarım konusuna dikkat etmelisin.. Bu dünyada tutmaz denen pek çok şey deli gibi satıyor..

Haklisin..

kici cizmeyen girintisiz cikintisiz cakil taslari kullanmak lazim..

Sitelerde Paylaş
e bende o zaman onlara soruyorum . televizyonu , telefonu, otomobili,uçağı, teleskobu, kağıdı, bilgisayarı, ampulü, elektiriği avrupalılar bulmuş. peki müslümanların bulduğu bişiy söyleyin...

tamam bunları batılılar bulmuş. (kağıt dışında). Ama sorgulayan akıl gereği bunları kişi olarak tek tek kimlerin bulduğunun/ icad ettiğinin/ keşfettiğinin yazılmasını istiyorum. Sen şart değil, Herhangi birileri de parça parça yazabilir. Sizlerin iddiasının tam ve mükemmel olması gereği sonuçta hepsini icad eden gerçek isimleri istiyorum...

Sitelerde Paylaş
tamam bunları batılılar bulmuş. (kağıt dışında). Ama sorgulayan akıl gereği bunları kişi olarak tek tek kimlerin bulduğunun/ icad ettiğinin/ keşfettiğinin yazılmasını istiyorum. Sen şart değil, Herhangi birileri de parça parça yazabilir. Sizlerin iddiasının tam ve mükemmel olması gereği sonuçta hepsini icad eden gerçek isimleri istiyorum...

Bilgisayar:

1943 yılında Pennsylvania Üniversitesinden J. P.Erkert'ın ilk işlevsel bilgisayar olan 30 ton ağırlığındaki ve saniyede 5.000 işlem yapan ENIAC [Electronic Numerical Integrator And Calculator] (Elektronik Sayısal Doğrulayıcı ve Bilgisayar)'ı yaptı.

Televizyon:

Televizyon üzerindeki ilk çalışmalar John Logie Baird tarafından başlamış ve 1924 yılında görüntüyü oluşturabilen ilk çalışan örneği somut olarak ortaya koyulmuştur. Fakat bu televizyon tamamen mekanik bir sistemle işlemekteydi. TV’lerin günümüzde kullandığımız tüplü(CRT) televizyon haline gelmesi Philo Taylor Farnsworth’un temelini attığı çalışmalarla sağlanmıştır. Bu nedenle televizyonu icad eden kişi olarak her iki isim de anılmaktadır.

Teleskop:

Hans Lippershey, 1608 yılında, teleskop

patenti almak için başvurdu. Yetkililerin hu-

zurunda, aygıtını tanıttı. Gerçi buluşu patent

verilecek nitelikte bulunmadı ama kendisi bir

miktar para ile ödüllendirildi.

İtalyan bilim adamı Galilei Galileo da, te-

leskoba ilişkin söylentileri duymuştu. Kendi-

sine bir teleskop yapmaya karar verdi. 1609

yılında, teleskobuyla gökyüzünü inceledi.

Telefon:

İlk telefon İtalyan mucid Antonio Meucci tarafından bulunmuştur.Parası olmadığından patent hakkına alamamıştır.Telefon, 1876 yılında Graham Bell tarafından patentlenmiştir.1876 yılında Frankfurt şehrinde Fizik Derneğine tanıtılmıştır.Alexander Graham Bell'in asıl düşüncesi sağır ve ağır işitenlere kolaylık getirmek istemesiydi.

Radyo:

Marconi İngiltere’de cihazını geliştirdi patentini aldı. 1897 yılında kendi şirketi olan ‘Wireless telegraph and signal co.’yu kurdu. Gelişmiş cihazları sayesinde İngiltere ile Fransa arasında mors sinyalleri gönderdi, 1902 de de Atlantik ötesine … yani S harfi ile oluşan sinyali göndermeyi başardı. Marconi çalışa dursun 1904 yılında John A. Fleming diyot lambayı keşfetti. 24 Aralık 1906 günü Prof. Reginald Aubrey Fessenden ilk radyo yayınını Massachussets kentindeki ‘National Electric Signalling Co.’ya ait 140 metre yüksekliğindeki bir radyo anteni vasıtası ile yaptı ve ilk kez ‘Oh, kutsal gece’‘ adlı parça yayınlandı.

Fotoğraf Makinesi:

İlk fotoğraf makinesi, önü mercekli ışık geçirmez kutuydu. 1802’de İngiltere’de Thomas Wedgwood, gümüş nitratlı kağıt ya da deri üstüne görüntü kaydetti ama görüntü sabitleşmedi. 1827’de Niepce, duyarlı levha üzerine ilk görüntüyü saptadı. Bir manzara resmi için, duyarlı tabakaya poz süresi sekiz saatti.

Otomobil:

1862 yılında Ètienne Lenoir adlı Fransız, daha önce yaptığı ve eski bir at arabasının tekerleri arasına oturttuğu motoru, çalıştırdı. Lenoir’ın kendi kendine giden arabası, atla çekilen taşıtların, posta arabalarının ve tozlu araba yollarının bütünüyle ortadan kalkacağı yeni bir çağı başlatıyordu. Aslında, Lenoir ilk atsız taşıtı yapan kişi değildi. Buharlı makinelerle çalışan hantal arabalar, yüz yıla yakın süredir kullanılmaktaydı. Lenoir’ın başarısı, bir silindirin içinde benzinin yanmasıyla çalışan “içten yanmalı” küçük motoru icat etmesi olmuştu. Birkaç yıl sonra, petrolla (benzinle) çalışan motorlar, hemen arkasından da ilk motorlu arabalar yapılacak, 1885’te, Almanya’nın Mannheim kentindeki Karl Benz’in atölyesinde, halka satılan ilk otomobil üretilecekti. Böylece, otomobil çağı başlamış oluyordu.

Sitelerde Paylaş

Sanirim sen tahmin edemedin ama istedigin sey internette kolaylikla bulabilecegin sey. muslumanlar o kadar tembelki google da bir liste dahi aramayi beceremiyorlar, nasil icat yapabilsinler?

http://www.teachervision.fen.com/tv/printa...819_418_419.pdf

bulusun ne oldugu, tarihi ve kim tarafindan bulundugu liste halinde pdf formatinda. istersen cikti alip duvarina as. her sabah uyandiginda listeyi bastan sona oku, gune oyle basla ve kendine sor. neden bu koca listede bir tek musluman ismi yok?

Simdi ben senden muslumanlarin icatlarini mucit ismi ve tarihleriyle liste halinde istiyorum? Onuda bir zahmet sen bul. Yoksa sende kiviranlardanmisin? Bilmezmisin kiviranlar cehennemde en kotu yanacak olanlardir.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sanirim sen tahmin edemedin ama istedigin sey internette kolaylikla bulabilecegin sey. muslumanlar o kadar tembelki google da bir liste dahi aramayi beceremiyorlar, nasil icat yapabilsinler?

http://www.teachervision.fen.com/tv/printa...819_418_419.pdf

bulusun ne oldugu, tarihi ve kim tarafindan bulundugu liste halinde pdf formatinda. istersen cikti alip duvarina as. her sabah uyandiginda listeyi bastan sona oku, gune oyle basla ve kendine sor. neden bu koca listede bir tek musluman ismi yok?

hele hele

Sitelerde Paylaş
Baslik cok acik ve net..

Muslumanlar dinlerini yaymak icin neden kafir icatlarini kullanir?

Ornegin internet..

Kafir isi seytan isi degil mi?

Neden ulasim araci olarak peygamberlerinin kutsal kildigi deveyi kullanmazlarda arabaya binerler?

Neden kurani geyik derisine yazmazlarda kafir icadi matbaayi kullanirlar?

Geceleri peygamber efedileri gibi mum isiginda oturmak varken neden kafir icadi florosan lamba kullanirlar?

müslümanken salak, ateist olunca zeki olma hallerine kaptırmış biri ancak böyle bir yazı yazabilir. saçma sapan anlamsız cümleler topluluğu...

cevap vermeye bilde değmez.

karacahil dinci kafası tam. simetrik olarak aynı yerde bulunuyorsun onlarla

Sitelerde Paylaş
tembel musluman. en azindan istedigin listeyi buldum diye bir tesekkur et?

Sizlerin, sayılanların mucitlerini bulmanızı istedim. Tesla konusuna giriş için bir hazırlıktı bu. Bu yüzden bir kaç saat Tesla hakkında web araştırdım.

tartışma havasından koptum. onun için dalaş etmeyeceğim.

Benim argümanın çok daha başka olacak.

Öncelikle teşekkürü borç bildiğim patentler listesinin bütün gerçekliği tam olarak yansıttığını düşünmüyorum.

Bazı icatlar çok komplikedir, hayati önem taşıyan parçalarını farklı kişiler geliştirmiş olabilir, ürünün anafikri de aşamalardan geçmiş olabilir.

Fakat orada mucitleri yanlış bilinen icatlar var:

elektrik ampulü: edison ve teslanın ortak çalışmasının ürünüdür(!) Tesla asıl fikrin sahibidir fakat Edison patentin sahibidir. Bununla ilgili hikaye webde binlerce var, biliyorsunuz. Tabi flüoresan ve AC ile ilgili de...

radyo:

"Nikola Tesla radyo'yu icad edip patentini 1904'de almıştır. her nasılsa US patent dairesi kararı iptal etmiş, patenti Marconi'ye vermiştir. US. patent dairesi Edison ve Andrew Carnegie'nin etkisi altında kalmış olabilir. 1943'de Tesla öldükten sonra, US. üst mahkemesi sonunda patenti ona vermiştir." (alıntı/çeviri)

Marconi'nin yaptığı alette kendi 17 patentini kullandığı, kendi anektodudur.

televizyon:

John Logie Baird'ınki, mekanik temellere dayanan basit hoş bir alettir. Onu katot ışınlı tüpe çeviren Philo Taylor Farnsworth teknolojik alt yapıyı tabi ki Tesla'nın icatlarından almış olmalıdır. Ayrıca Tesla'nın daha önce "yalnızca sesin değil görüntünün de iletimi" dediği bir çalışması vardır. "Vakumlu tüp"tür ki, şimdiki CRT monitörün atasıdır.

bilgisayar:

flüoresan ve monitörlerdeki katot tüpünü icat etmesinin yanında,

"bilgisayarın çalışmasında ana bileşen olan transistördeki "and/or" mantık prensibini o geliştirmiştir" (alıntı)

otomobil:

tesla bobini, şimdiki içten yanmalı motorlardaki yakıt hava karışımını ateşleyen kıvılcım bobininin atasıdır.

hatta gazı elektrikle ateşleyen bobinin 1898 yılında patentini almıştır:

(U.S. Patent 609,250 , "Electrical Igniter for Gas Engines")

elektrik kontağı, hız ölçer Teslanın icadıdır.

Görüldüğü gibi Tesla bazı icatların asıl sahibi, bazılarının da temel bileşeninin sahibi. Çoğunun da fikir babası. O sayılan mucitler bu icatlarda bir aşama olarak addedilirse bile, Tesla bu icatların olmazsa olmazıdır.

Bu başlık altında neden bunları söyledim.

bizim müslümanlara şakayla karışık bir önerim var.

Madem 20 yy ve biraz daha geride hiçbir teknolojik icadım/nız yok. Nikola Tesla'nın müslüman olduğunu ispatlayın. Tek bir taşla binlerce kuş vurmuş olursunuz (oluruz). Çünkü bir tabire göre zaten 20. yy'ı Tesla icad etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Birak musluman olmasini adam Sirp be kardesim. yuh artik.

Birde fetva veriyorsun millete. Bu kadarda aciz olunmazki.

Yani ak g.t kara g.t ortada, butun yazilanlar, cizilenler gosteriyorki muslumanlarin bir icadi yok. Siz neden hala deveye hendek atlatmaya calisiyorsunuz?

Evet yok demek bu kadarmi onurunuza dokunuyor. ama cirpindikca daha komik duruma dusuyorsunuz.

Bakin bundan bir once yazdigim mesajimda (musluman olmadigim halde) peygamberlerin hep erkek olmasinin mantikli olduguna dair bir yazi yazdim. Bende islamin kadini ezdigine dair bir mesaj yazabilirdim.

Yani egriye egri dogruya dogru diyorum. Sizde biraz bunu yapin olurmu?

Sitelerde Paylaş

puppetularz, simdi yukaridaki mesajima 'ben sakayla karısık dedim' diye bir cevap vereceksin. bu mesaji sen onu deme diye yaziyorum :)

Cunki;

Nikola Tesla hakkinda uzunca bir yazi yaziyorsun, (senin yazdiginda supheli). Bahsettigin adam musluman filan degil. Yani bahsi gecen icatlari aslinda o hristiyanlarin degil bir baska hristiyanin yaptigini soyluyorsun. Demekki sende muslumanlarin bir icadi olmadigini kabul ediyorsun.

Varmak istedigin nokta nedir.

Eger Tesla nin musluman oldugunu arastirip bulma konusunda aslinda saka yapmiyorsan, ciddiysen soyliyeyim. Tesla koyu hristiyan bir ailede buyumus. Babasi papaz ve Teslanin da papaz olmasini istemis. Yani isiniz zor.

Sitelerde Paylaş

yeni misin nesin? o zaman beni tanımadığın için mazur görmüştüm. ama bunu söylemeliyim: dikkat edersen bana tembel dedin, sonra da "senin yazdığın şüpheli" dedin. Bunları ispatlayamazsan sen itham altında kalırsın.

Belki de tuzak sorulara ihtiyatla yaklaşmak yerine. "aha cahil müslüman" diyerek dalıyorsunuz. Ancak ihtiyatınızın yavaş yavaş artacak, bunu görüyorum zaten.

"müslüman" mı gördün otomatiğe bağla hemen di mi; cahildir, tembeldir, kıvırtkandır.....vs. Buraya gelenlerin çoğu öyle değildir temin ederim. Zaten buradaki müslümanların çoğu müslümandan daha farklı bir şeydir.

Bu arada Tesla'nın Sırp, babasının da koyu ortodoks olduğunu söylediğinde, inandığım bütün değerlerin unufak olduğunu, dünyamın başıma yıkıldığını da belirtmek isterim.

Sitelerde Paylaş
Belki de tuzak sorulara ihtiyatla yaklaşmak yerine. "aha cahil müslüman" diyerek dalıyorsunuz. Ancak ihtiyatınızın yavaş yavaş artacak, bunu görüyorum zaten.

"müslüman" mı gördün otomatiğe bağla hemen di mi; cahildir, tembeldir, kıvırtkandır.....vs.

Arkadsim bak su an sana hicbir yorum yazmiyorum, hicbirsey soylemiyorum. simdiye kadar soyledigin herseyde sen hakli olmus ol.

Bana sadece cahil olmayan, tembellik etmemis ve calisip didinip BU DUNYA ICIN birsey icat etmis bir musluman soyle? Bu karmasik birsey degil..

Bilmiyorsan cahilsin, Arastirmiyorsan tembelsin, Konunun basindan beri sorulmasina ragmen hala bir musluman mucit ismi ve buldugu seyi soylemeyip kiviriyorsun.

Dunden beri gazetelerde takip ediyorum Ali Sen bir portatip denizalti projesi uzerinde calisiyormus, projeyi gordum, basit ama islevi baya guzel bir alet. Bana boyle birsey de bulsan olur (Sakin Ali Sen musluman diyip guldurme beni)

Iran butun musluman ulkeleri bir araba yapmak icin biraraya gelmeye davet etmisti gecen sene. Boyle acizlik olurmu? Rus teknolojisiyle kopyalayarak roket yapmak kolay, yiyosa ferrari yapacaksin.

Musluman bu dunyayi sallamaz arkadasim. Musluman cahildir, tembeldir, kivirtkandir...

Resim yapmayi yasaklayan bir zihniyet ne ilimde, ne bilimde, ne sanatta ne sporda ilerleyemez! Bu zihniyet 1000 senede gecse yasaklar yuzunden birsey uretemeyecek tembellesecektir, tembelligi yuzunden cahil kalacaktir, cahilligi yuzunden gerceklerle yuzlestiginde de kivirtacaktir...

Musluman cahildir, tembeldir, kivirtkandir...

Sitelerde Paylaş

Resim yapmayi yasaklayan bir zihniyet ne ilimde, ne bilimde, ne sanatta ne sporda ilerleyemez! Bu zihniyet 1000 senede gecse yasaklar yuzunden birsey uretemeyecek tembellesecektir, tembelligi yuzunden cahil kalacaktir, cahilligi yuzunden gerceklerle yuzlestiginde de kivirtacaktir...

Musluman cahildir, tembeldir, kivirtkandir...

İzmir Özel Yamanlar lisesi(FETHULLAH GÜLENİN OKULU) öğrencisi Selim Bahadır Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda birinci oldu.

Tübitak tarafından belirlenen 6 kişilik matematik milli takımında yer alan Yamanlar Lisesi öğrencisi Selim Bahadır, 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda şampiyon olarak ve altın madalya kazandı. Olimpiyatta Yamanlar Lisesi öğrencileri Selman Erol ve Fatih Deniz’in gümüş, Ali Adalı’nın da bronz madalya aldığı ifade edildi. Yarışmaya 71 ülkeden 426 lise öğrencisinin katıldığı ve Selim Bahadır’ın altın madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attığı bildirildi.

Sitelerde Paylaş
İzmir Özel Yamanlar lisesi(FETHULLAH GÜLENİN OKULU) öğrencisi Selim Bahadır Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda birinci oldu.

Tübitak tarafından belirlenen 6 kişilik matematik milli takımında yer alan Yamanlar Lisesi öğrencisi Selim Bahadır, 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda şampiyon olarak ve altın madalya kazandı. Olimpiyatta Yamanlar Lisesi öğrencileri Selman Erol ve Fatih Deniz’in gümüş, Ali Adalı’nın da bronz madalya aldığı ifade edildi. Yarışmaya 71 ülkeden 426 lise öğrencisinin katıldığı ve Selim Bahadır’ın altın madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attığı bildirildi.

Ben Samanyolu ve Yamanlar'da okumuş bir ton dinsiz adam biliyorum. 3 tanesi ile Ankara'da üniversitede okurken aynı evde kaldım. O okullarda okuyan herkesi müslüman mı sanıyorsun sen?

Ayırca konu icat yapmak, matematik olimpiyatı kazanmak değil...

Sitelerde Paylaş
İzmir Özel Yamanlar lisesi(FETHULLAH GÜLENİN OKULU) öğrencisi Selim Bahadır Japonya?nın başkenti Tokyo?da yapılan 44. Dünya Matematik Olimpiyatı?nda birinci oldu.

Tübitak tarafından belirlenen 6 kişilik matematik milli takımında yer alan Yamanlar Lisesi öğrencisi Selim Bahadır, 44. Dünya Matematik Olimpiyatı?nda şampiyon olarak ve altın madalya kazandı. Olimpiyatta Yamanlar Lisesi öğrencileri Selman Erol ve Fatih Deniz?in gümüş, Ali Adalı?nın da bronz madalya aldığı ifade edildi. Yarışmaya 71 ülkeden 426 lise öğrencisinin katıldığı ve Selim Bahadır?ın altın madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attığı bildirildi.

bundan bir şey çıkmaz.adam sanki teori üretmiş.hani fizikte genetikte biyolojide kimyada buluşlar?

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...