Jump to content

Muslumanlar neden kafir icatlarini kullanir?

Recommended Posts

Baslik cok acik ve net..

Muslumanlar dinlerini yaymak icin neden kafir icatlarini kullanir?

Ornegin internet..

Kafir isi seytan isi degil mi?

Neden ulasim araci olarak peygamberlerinin kutsal kildigi deveyi kullanmazlarda arabaya binerler?

Neden kurani geyik derisine yazmazlarda kafir icadi matbaayi kullanirlar?

Geceleri peygamber efedileri gibi mum isiginda oturmak varken neden kafir icadi florosan lamba kullanirlar?

Peki sorun çok ciddi diyelim ki değil sadece konu olsun diye açılmış saçma sapan bişey ama olsun ben sana ciddi bir kaç şey sorayım cevap verecek birikimin varsa tabi...

İlk kağıt fabrikasını kuran alim İbni Fazıl

Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden; alim Razi

Mikrobu ilk tanımlayan alim Akşemseddin

Cüzzamı bulan alim ... İbni Cessar

Vebanın bulaşıcı olduğunu bulan alim İbni Hatip

Verem mikrobunu bulan alim Kambur Vesîm

Retina tabakasını bulan alim İbni • Rüşd

İlk göz ameliyatını yapan alim Ammar

İlk kanser ameliyatını yapan alim Ali bin Abbas

Küçük kan dolaşımını bulan alim İbnünnefis

İlk Tabipler odası başkanı Ali bin Rıdvan

Sıfırı ilk kullanan alim Harizmi

Trigonometriyi ilk bulan alim Battani

Tanjant, kotanjant ve kosekantı ilk kullanan alim Ebul Vefa

Trigonometri kitabını yazan alim Nasiruddin Tusi

İlk trigonometrik dönüşüm formülünü bulan alim İbni Yunus

Binom formülünü ilk bulan alim Ömer Hayyam

İlk difransiyel kitabını yazan alim. Sabit bin Kurra

Ondalık kesiri ilk bulan alim Gıyaseddin Cemşid

İlk usturlabı yapan alim Zerkali

Dünyanın döndüğünü keşfeden ilk alim Biruni

Dünyanın çevresini ilk ölçen alim Musa kardeşler

Güneşin yüzündeki lekeleri ilk bulan alim Fergani

Yıldızların yer ve açıklıklarını ölçen ve ilk cetveli geliştiren alim Cabir bin Eflah

İlk otomatik kontrol sistemleri tasarlayan alim Ahmet bin Musa

Sibernetiği ilk kuran alim. İsmail-El Gezeri

İlk optik temellerini koyan alim İbni Heysem

Sesin .fiziki açıklamasını ilk yapan alim Farabi

İlk torna tezgahını yapan alim İbni Karara

Kanatlarla uçan ilk alim Hazerfen Ahmed Çelebi

İlk uçağı yapan alim Ebu Firnas

Yer çekimini ilk bulan alim Razi

Sarkaçlı saati ilk yapan alim İbni Yunus

Maddelerin özgül ağırlığını ilk hesaplayan alim Hazini

Atomun parçalanabileceğim ilk bulan alim Cabir bin Hayyan

Gök kuşağını ilk açıklayan alim Kutbettin Şirazi

İlk kimya laboratuarını kuran alim. Cabir

Saf alkolü ilk elde eden alim Razi

Fosforu ilk bulan alim Beşir

Havan topunu ilk bulan alim Fatih Sultan Mehmed

İlk kıta seyahatnamesini yazan alim İbni Battuta

İlk dünya haritasını çizen alim Mürsiyeli İbrahim

İlk ecza kitabını yazan alim İbni Baytar

Bunlar Müslüman bilim adamları ve ilkler...Ve sen...günümüzde bunların hepsinden faydalanmayı bilirken bu insanlara rahatça gerici diyebiliyorsun öylemi??

Hepsi senin şimdiki halinden binlerce yıl ilerideler ama sen bundan haberdar bile değilsin..

Şimdi söyle bana interneti ilk bulan kişi bir ateistmiydi yoksa bizim mi haberimiz yok ?

Bildiğimiz kadarıyla bir Hristiyan ( Yani sizin gerici dediğiniz insan sınıfından) Vinton cerf buldu ..

Sen gerici aletlerini bırak boşver bu interneti bak geri kalmış dine inanan insanlar gördüğün gibi...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bundan bir şey çıkmaz.adam sanki teori üretmiş.hani fizikte genetikte biyolojide kimyada buluşlar?

KALDIRIMDA DNA, HÜCRE, GENETİK BULUNMAZ... BU İŞLER ÜLKELERİN NE KADAR ÖDENEK AYIRDIĞI İLE DOĞRU ORANTILIDIR. LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİLİME NE KADAR FON AYIRMIŞ AMERİKA NE KADAR... ÖNCE BUNU TARTIŞIN...

Sitelerde Paylaş
Peki sorun çok ciddi diyelim ki değil sadece konu olsun diye açılmış saçma sapan bişey ama olsun ben sana ciddi bir kaç şey sorayım cevap verecek birikimin varsa tabi...

Bunlar Müslüman bilim adamları ve ilkler...Ve sen...günümüzde bunların hepsinden faydalanmayı bilirken bu insanlara rahatça gerici diyebiliyorsun öylemi??

Hepsi senin şimdiki halinden binlerce yıl ilerideler ama sen bundan haberdar bile değilsin..

Şimdi söyle bana interneti ilk bulan kişi bir ateistmiydi yoksa bizim mi haberimiz yok ?

Bildiğimiz kadarıyla bir Hristiyan ( Yani sizin gerici dediğiniz insan sınıfından) Vinton cerf buldu ..

Sen gerici aletlerini bırak boşver bu interneti bak geri kalmış dine inanan insanlar gördüğün gibi...

Verdiğin listede yanlışlar var ama diyelim ki hepsi doğru... Bu adamların en yakın tarihte yaşayanı hangisi? Yani bu isimlerden günümüze en yakın olanı hangisi? Son ikiyüz yıl içinde var mı? Son yüzyıl içinde var mı? Son on yıl içinde var mı?

Yoksa neden yok? İslam eskiden farklı mıydı? Yoksa kafir devletler müslümanlar ilerlemesin diye komplo yapıp islam ülkelerinde bilime engel mi oldular?

Son olarak, müslüman ülkeler aydınlanma çağını neden kaçırdılar?

Yanıtlarını için şimdiden teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
Verdiğin listede yanlışlar var ama diyelim ki hepsi doğru... Bu adamların en yakın tarihte yaşayanı hangisi? Yani bu isimlerden günümüze en yakın olanı hangisi? Son ikiyüz yıl içinde var mı? Son yüzyıl içinde var mı? Son on yıl içinde var mı?

Yoksa neden yok? İslam eskiden farklı mıydı? Yoksa kafir devletler müslümanlar ilerlemesin diye komplo yapıp islam ülkelerinde bilime engel mi oldular?

Son olarak, müslüman ülkeler aydınlanma çağını neden kaçırdılar?

Yanıtlarını için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşım kafirlik yada ayrı dinden olma gibi bir hususu birbirinden ayırt etmeden bu sözü yazman alıştığımız ate sözcüklerinden biri ama samimi olduğunu düşünerek bu konuya cevap vrmek istiyorum..

Aynen dediğin gibi olmasada bir çoğu doğru..Fakat şu anda müslümanlık yada hristiyanlıkla değil ekonomik kriterlerle Bilim adamı yetiştiğinden bu konuyu dinin dışında tutmak gerekir diye düşünüyorum..

Yatırım en önemli unsurdur..

Ateist lere göre islam,hristiyanlık,musevilik,putperestlik aynı kefeye konduğu için Hristiyan bilimadamlarının icatları yada keşifleri Ateistler için bir ibret olmaktan çıkmamalıdır..

Yani Ateistler kişiyi ''Bu Hristiyan iyidir,Bu müslüman kötüdür'' gibi ayırmaz.İnanan ve inanmayan olarak ayırır..

Onun için hanghi bilim adamı olursa olsun şu andaki tartışma meselesinde inananlar üstün duruma geçmiş olur burdan yola çıkarsak o zaman bu sexy huri kardeşimizin dediğinin tam tersi olarak Ateistlerin interneti bir gericilik olarak görmesini beklemek durumunda kalırız..Çünkü Ateistler için inananlar Afyonlanmışlardır..

Afyonlanmış insanların buluşları dünyayı şu anki medeniyet seviyesine getirmiştir bundan bahseden bile yok..

Gelelim Müslüman ların durumuna..

Teokrasi ile yönetildiği söylenen aslında asla öyle olmayan Osmanlı zamanında bilime ayrılan ödenekler gerçekten gerektiği gibi belki fazlasıydı ( Son zamanlara kadar)

Bilimle din yanyana ilerleyebiliyor bilim hiç bir zaman dine aykırı olarak değil aksine dine bir yardımcı olarak görülüyordu..

Dünyanın pek çok kesiminde (Fransa Devrimi öncesi Avrupa gibi) Kafasız din ve devlet adamlarının daha çok dünyevi ( Rüşvet) düşünceleri dolayısıyla bilimden uzaklaşılması kaçınılmaz olmuştur..

Dünyevi düşüncelerini dine bir çengel gibi takan bir çok münafık( İnanır gibi görünen ate) Yönetimi elinde bulundurunca yada üst mevkilere gelince kaçınılmaz son bellidir..

Yoksa Mevlana nın mükemmel vezinlerine Yunusemrenin muhteşem halk ozanlığına karşı çıkabilecek bir Ateist varmıdır? Fakat son zamanlarda insanlık öğretisinden ziyade kişi pohpohlamaya dayanan bir edebi anlayış bile yerleşmiş bunu yapmayanlar Magosa larda çürümeye bırakılmıştır..

İki farklı devlet yapısı görünüyor ki bunu yapan din se eğer o zaman ilk zamanlarda kendini göstermeliydi..

Demek ki dini inanışların bunda herhangi bir etkisi olmamakta hatta yardımı bulunmaktadır..

Ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama en azından çabaladım :)

Sitelerde Paylaş
Resim yapmayi yasaklayan bir zihniyet ne ilimde, ne bilimde, ne sanatta ne sporda ilerleyemez! Bu zihniyet 1000 senede gecse yasaklar yuzunden birsey uretemeyecek tembellesecektir, tembelligi yuzunden cahil kalacaktir, cahilligi yuzunden gerceklerle yuzlestiginde de kivirtacaktir...

Musluman cahildir, tembeldir, kivirtkandir...

İzmir Özel Yamanlar lisesi(FETHULLAH GÜLENİN OKULU) öğrencisi Selim Bahadır Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda birinci oldu.

Tübitak tarafından belirlenen 6 kişilik matematik milli takımında yer alan Yamanlar Lisesi öğrencisi Selim Bahadır, 44. Dünya Matematik Olimpiyatı’nda şampiyon olarak ve altın madalya kazandı. Olimpiyatta Yamanlar Lisesi öğrencileri Selman Erol ve Fatih Deniz’in gümüş, Ali Adalı’nın da bronz madalya aldığı ifade edildi. Yarışmaya 71 ülkeden 426 lise öğrencisinin katıldığı ve Selim Bahadır’ın altın madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza attığı bildirildi.

Arkadasim bana bir tane musluman icadi soyleyecekmisiniz soylemeyecekmisiniz? Yeterince kivirmadinizmi.

Bende Lisede masa tenisi bolge birincisi olmustum. ama masayida teniside ben bulmadim.

Sitelerde Paylaş

Bu dunyayi gecelim, farzedinki cennettesiniz, ve ne isterseniz onunuze gelecek. diyelimki caniniz ferrariye binmek istedi, peki ama siz cennette ferrariyle dolsairken, o ferrariyi yapan adam cehennemde degilmi? Bu nasil bir celiskidir?

Siz muslumanlar cennette her istediginiz olacak diyorsunuz, eger ecnebiler bu buluslari yapmasaydi, oteki tarafta ne isteyecektiniz, sadece hurmami yiyecektiniz sonsuz hayat boyunca?

Simdi mesela cennette kiwi cekti caniniz, iyide kiwi diye birsey yaratmadiki allah o nasil olacak, hristiyanlarin iki meyveyi karistirarak elde ettigi bir meyve kiwi. Simdi siz hristiyanin yarattigi kiwiyi allahinizin cennetinde yerken, o kiwiyi yapanlar yine sizin allahinizin cehenneminde yanacak degilmi?

ilginc

Cikip surda "Muslumanlar icin bu dunyanin bir onemi yoktur, bu sebeple musluman zamanini bir bulus yada icat icin harcamaz, dolayisiyla muslumanin buldugu yada icat ettigi birsey yoktur" diyecek bir tane bile mert musluman yokmu?

Sitelerde Paylaş

keleyt kardeşim, öncelikle şunu söylemeliyim; keleyt senin gerçek adın olmadığı gibi Bilgehan'da benim gerçek adım değil.

Ben yaklaşık on yıldır akademik anlamda bilimsel bir çalışma yapmadım, ama halen süren sanatsal çalışmalarımı kendi adım ve Türk kimliğimle yayınlıyorum. Yani, biri benim bir çalışmamı gördüğünde Türkiye'den yani müslüman bir coğrafyadan yani müslüman diye bir sonuca varıyor.

Ben müslüman değilim, hiç bir dine inanmam, tanrının var olduğuna da inanmam, ama Türkiye'de ateist olmak boy hedefi olmak demek. Ben yurtdışında yaşıyorum artık ama aliem hala orada ve benim düşüncelerim yüzünden ailemi incitecek kişiler olduğunu biliyorum... "Ya allah, bismillah, allahü ekber" diye ilerleyen bir sürünün neler yapabildiğini gördüm.

Gündelik hayatta tanıdığım insanlar benim görüşümü bilirler, sakladığım bişey yok ama burada yazdıklarım için beni öldürecek kişiler olduğunu biliyorum...

Mürted ne demektir, İslamın mürtede bakışı nedir çok iyi bilirsin tahmin ediyorum.

Konuyu bağlamadan önce diğer bir durumu da anlatmak isterim. Ben mesleğim ve okuduğum okul dolayısıyla çok sayıda sanatçı ve bilimadamı ile bizzat tanıştım. Arkadaşlarım arasında da son derece başarılı insanlar var. Tüm bu insanların tek bir ortak noktaları var; dinle alakaları yok. Dinsiz hepsi...

Şimdi konuyu bağlayalım; müslüman sandığınız her bilimadamı müslüman değildir... Seslerini çıkartamadıkları için müslüman görünürler. Eğer zamanında ben müslüman değilim deselerdi, öldürülürlerdi. Bilim ile ilgilenen, bilimsel yöntemi özümsemiş insanlar bir süre sonra bunu hayatın her alanına uygulamaya başlarlar. Ve kendi düşüncelerini ve inançlarını da masaya yatırırlar. Bilim dünyasında bu yüzden bu kadar çok ateist vardır, hatta neredeyse hepsi ateist ve güçlü agnostiktir.

İkincisi bu insanlar müslüman oldukları için değil, bilimsel yöntemleri kullandıkları için başarılı oldular. Benzer şekilde hristiyan yada yahudi olmak değildir başarının anahtarı, bilimsel yönteme bağlı kalmaktır.

Üçüncü konu, İslam'ın bir hüküm vermediği konularda bilimsel çalışmalara her hangi bir tepki oluşmamaktadır. Ancak bilim evrim gibi İslami öğretiyi yalanlar bir konuda bilgi sunduğunda tepki ağır olmaktadır.

Bu forumda anatomi hakkında konuşsak hiç bir tartışma çıkmaz. Ama filogenetik konuşsak hemen biri “benim atam maymın deilll bi kerem” diye atlar.

Hristiyan dünyasında uyanış daha erken oldu. Zira eski ve yeni ahitin saçmalığını daha önce farkettiler. Eski ve yeni ahitin Avrupa dillerine çevrilmesi ve halk tarafından anadilde okunmaya başlanması bizde Kuran'ın Türkçe okunmasından daha erken dönemlere rastlıyor.

Ayrıca 6 günde yaratılış, güneşin dünya etrafında dönmesi, dünyanın düz olması gibi saçmalıkları benimseyen dinin yanıldığını ve artık güvenilemeyeceğini anladılar.

İslam ise 6 yada 8 gün için daha esnek bir çözüm sundu ve alimler “orada kastedilen bir gün belki milyonlarca yıldır” dediler. Bir çıkış bulundu yani.

Ama Kuran'ı Türkçe okumaya ve anlamaya başlayan bizim gibi insanlar çıkışı olmayan saçmalıkları görünce Kuran'ın tanrı katından olmadığını anladık. Zaten bilimsel yönteme hakim olan bir kişi kafasında tanrı kavramını hep sorgular. Ancak toplumsal gelenekten kopmak, batıcı olmak zordur bu konuda, tanrı düşüncelerini iyice irdeleme işi hep ertelenir.

Din ve tanrı saçmalığından kurtulan kişi kendini boşlukta hissetmez, zira mantık bütünlüğünü bozan unsurları temizlemiş ve kendi ile çelişmeyen bir mantığa kavuşmuştur. Dilersen örneklerini veririm.

Bu mantık bütünlüğünü insanı araştırmacı yapar, öğrenmeye sevkeder.

Ayrıca zeitgeist diye birşey var... Zaman geçtikçe kültür değişiyor, gelişiyor; insanların olaylara bakışları değişiyor. Bugün köleliği aklı başında kimseye kabul ettiremezsin, cariye kullanımını, 4 eşle evlenmeyi, kafirle arkadaşlık etmemeyi aklı başında kimse kabul etmez. Ama bunlar bir zamanlar normal karşılanan şeylerdi. Şimdi düşün, kız kardeşin birine cariye olsun gönlün razı olur mu? Olmazsa neden olmaz? Kuran'da yok mu olay? Kız kardeşin 2., 3., 4. eş olsun, razı mısın? Bırak kardeşi biri birine köle olsa itiraz etmez misin? Ne değişti de artık bunlar normal değil... İşte o zeitgeist; zamanın ruhu...

Biz de zamanın ruhu da yavaş gelişti. Zira bilgi birikimi zamanı "hızlandırıyor".

Müslüman dünyada bilimin Batı dünyasına göre geri kalmasının nedeni budur. Müslümanların henüz uykudan uyanamamışlardır.

Biz dindarlardan değil dinden nefret ediyoruz. Din hem size hem bize zarar veriyor. Dinler insanlar arasında birer duvardır. Sen ve ben aramızda din olmasa çok iyi arkadaş oluruz. Durum benim açımdan şimdi de farklı değil, benim "kafirleri dost edinmeyin" diyen bir kitabım yok, ama senin var. İşte bu kitaba ve dine sarılırsan, beni kaybedersin... Senin için ben çok önemli olmayabilirim, ama dünyanın büyük kısmını kaybediyorsun.

Saygılar, sevgiler

Bilgehan

Sitelerde Paylaş
Simdi mesela cennette kiwi cekti caniniz, iyide kiwi diye birsey yaratmadiki allah o nasil olacak, hristiyanlarin iki meyveyi karistirarak elde ettigi bir meyve kiwi. Simdi siz hristiyanin yarattigi kiwiyi allahinizin cennetinde yerken, o kiwiyi yapanlar yine sizin allahinizin cehenneminde yanacak degilmi?

daha önceden bu konuda geliştirilmiş bir tezleri vardı:hristiyanlar, kafirler müslümanlara hizmet ediyor.Hatta bir zamanlar Özal da bu biçimde bir laf etmişti.

Sitelerde Paylaş
Kamplaşmış gruplaşmışız, ateist ve müslü. diye, karşı kamptan birini gördük mü otomatiğe bağlıyoruz hemen... Onun için düşüncelerimi açıklayacakcak şekilde uzun yazıyorum.

Benim hiç bir zaman "müslüman (en azından bildiğimiz anlamda) mucit vardır" iddiam olmadı ki. Son 6-7 yüz yıl içinde bir iğne bile icat etmediler. (İslam dünyasından nefret ettiğimi de bilmiyorsun. Kalkıp onları mı savunacam bi de/ anlaştık mı?). Onun için istediğin gibi bir örnek sana sunamam. (Yalnız islam dünyasının geçen binyıldaki bilim etkinliğini kabul etmeyene da acayip gıcık kaparım).

Dediğim gibi öyle islam-kurtarıcı bir misyonum yok. Hatta tuhaftır islam dünyasının şu anki tespiti için dediklerine tamamen katılıyorum.

İslam dünyası bu kafayla devam ederse 1000 yılda geçse icat yapamaz. Ancak, dünyadaki uygarlık odakları yer değiştirecektir. Belki uzakdoğu yeni merkez olacaktır, belki sonra, şimdiki islam dünyasının yerine bambaşka yeni bir islam dünyası gelecektir. Neyse.

Başından beri şuna varmak istiyordum:

Uygarlığın son devirdeki gelişmesini, çalışkanlığı ve zihin etkinliğiyle sırtladığı için batı dünyasını ve anlayışını çok taktir etmeliyiz. Ancak daha ötesinde, elektriği ve manyetizmayı hayatımıza sokarak, uygarlıkta sıçrama yaratan biri var. Onun en önemli özelliği de bir kişi olmasıdır. Yani bir tek insan olduğu için onun dünya görüşü ne ise onu kabul edelim o zaman ateist ise Tesla "oo ateizm süpermiş", ortodoks ise "ortodoksi tek yol." Bir tek kişi, gidip aydınlanmış batıya katkı veriyor. Tesla aydınlanmış batı toplumunun bir ürünü değil, sadece orada fırsat bulmuş bir kişi. ateizm ya da hristiyanlıkla sınırlanacak bir zihin de yok onda. Gerçekleşmiş icatlarının yanında uçuk ötesi fikirleri de vardır.(Manyetizma ile zaman yolculuğu, yerküre enerji sisteminin kontrol edilebilirliği gibi). Bu foruma yazsaydı, saygın bilimci üyelerimiz tarafından bilimdışı şarlatanlıkla damgalanırdı. Bu "bir tek kişi"nin dünya görüşünün ne olduğu ortaya çıksın, o doğrudur diyelim: (çok dengesiz bir durum)

Sitelerde Paylaş
Baslik cok acik ve net..

Muslumanlar dinlerini yaymak icin neden kafir icatlarini kullanir?

Ornegin internet..

Kafir isi seytan isi degil mi?

Neden ulasim araci olarak peygamberlerinin kutsal kildigi deveyi kullanmazlarda arabaya binerler?

Neden kurani geyik derisine yazmazlarda kafir icadi matbaayi kullanirlar?

Geceleri peygamber efedileri gibi mum isiginda oturmak varken neden kafir icadi florosan lamba kullanirlar?

Ateist bir hasta hastalandığında neden müslüman bir doktora gidip de tedavi olursa ondan...

Sitelerde Paylaş
hz muhammet sav cagdas bir insandi ve hatta caginin ilerisindeyi.ilericilik bizim sunnetimizdir.insanlik yararina olan herseyi kullaniriz.butun ilerici adimlari destekleriz.kafir icatlarida ilerici bir teknolojinin urunudur ve helaldir

Bugun 5 acili dis fircasi varken gavur bunun 6 acilisini yapmaya calisiyor. sizler hala misvakin faydalarindan bahsediyorsunuz. Din dersinde hocamiz tuvalet kagidinin caiz olmadigini, g.tu elle yikamak gerektigini anlatmisti. Bu sanirim sunnetmis. muhammedde oyle yaparmis, hatta belki inanmayacaksiniz ama sol elin orta parmagini kullanmak gerektigini soylemisti.

Siz teknolojinin ancak isinize gelen kismini kullanir gelmeyene hakaret edersiniz.

Bakiniz turban Danimarkada serbest ne kadar cagdas, medeni bir ulke, dersiniz.

Ayni Danimarka bir vatandasinin karikaturu yuzunden 1 gunde lanet bir ulke olur cikar.

Sitelerde Paylaş
  • 10 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...