Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. karamsarhuman

  Kuran bir kez daha doğrulandı

  Kâfir olarak ölen iyi ve masum atheistler ve deistler . yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [Bekara 217] tecavüzcü ve sapık mülüsmanlar sırf müslüman oldugu için er yada geç cennette gider yine ayet var.(İman eden müslümanlar sapıkta olsa tecavüzcüde olsa cehennemde bornzlaşıp daahsonra Cennete girer.) [Kehf 107].(böyle bir allaha nasıl inanıyorsunuz? akli dengeniz yerindemi? çok ciddiyim bir doktora gidin topunuz).😂
 3. ah salak ah senin o meteor dediğin şey basit bi kaya parçası değil hatta ve hatta üstüne bastiğin gezegen yokken onlar vardı. güneş sisteminin ilk üyeleridir ve en son halkasıdır bir iki meteor birbirine çarptiğinda parçalanmazsa tutar salvo yaparak bi çok meteoru yutar ve gezegen oluşturmaya başlar. bu yüzden etrafimizda çok az gezegen var çünkü meteor dalgası paramparça her çarpmada sürekli un ufukak olur gezegen oluşturma ihtimali çok duşuk. kendine ait yerçekimi ve atmosferi oluşmuştur, uzaya ve güneşe karşı çok korumasız ayni zamanda dişardan gelen butun yabancı maddelerede açıktır. çok zehirli ve radyoaktif enerji barindirir. halısaha kadar bi meteor binlerce ton ağırlığında olabilir. hacmine göre o kadar ağırki 1 cm lik bi parça bile yanmadan otmosferden geçebilir gözle görülebilir enerji açığa çıkarır. kuranla felan gıram ilgisi yok.
 4. Bugün
 5. karamsarhuman

  Sizce nasıl özgür olunur?

  ben şahsi olarak, bireysel özgürlüğü, herkesten farklı algılıyorum, : 1: bana ait bir dünya olmalı, veya yaşadığım dünyada bana ait insanlar olmalı, ve yalnızca, mutlu olucağim varlıklar olmalı. :2: yaşam ömrümü ben belirlemeliyim, 80 yıl çok az , şöyle 80.000 yıl yaşamalıyım, hayatı sindire sindire zevk ala ala yaşamalıyım. 3: en önemlisi, özgür iradem olmalı, herşey doğal olmalı, tıpkı avatardaki gibi, dev sebze ve meyveler olmalı, 4: bolluk içinde yaşamalıyım, her yer ormanlık alan olmalı, bit tek insan bile, bu dünyaya zarar vericek eylemlerde bulunmamalı. 5: kesinlikle çöl ve tsunamiler veya şiddetli rüzgarların olmadıgı bir gezgen olmalı! 6 :depremler olmamalı, insanların tamamı çok zeki ve akıllı olmalı, doğuştan olmalı bu zeka gelişimi doğal olmalı eğitimle olmamalı, zararlı eylemlerden kasıt! a:dünyada yerleşim alanları, beton değil, ağaçtan ve prefabrikten olmalı, yada ağaç evler olmalı insanlar ağaç evlerde yaşamalı. b:asla devletçilik olmamalı, her birey mutlu olucak kadar, mal sahibi olmalı. c:herkes çalışmalı çalışmayanlar için özel iş alanları oluşturulmalı.(iş alanları derken dogal iş alanları olucak) d: tembeller için psiko analiz eğitimleri verilmeli. c:kötü zihinli insanlar idam edilmeli.. d:kesinlikle dogayı kirletmemeli, silahlar yok edilmeli veya hiç icat edilmemeli.. e:kapitalizm, faşizm totalizm, emperyalizm, ve diğer tüm sistemlerin sonunda ne oldugunu açıkça gördük arkadaşlar. bu sistemler bizleri bir pile dönüştürür..
 6. Düşünen Hayvan

  Akapeliler neden bu kadar yalancı?

  Maaş zamları söz konusu oldu mu meclisteki partiler fire vermeden oylama yapılıyor. Seçim zamanı adaylık başvurularında para konuşur istisnasız .. Sonrada çıkar ekranlara , birbirlerine yalancı , hain , talihsiz, devlet düşmanı ...gibi laflar söylerler. Ben yalancılık ta fark göremiyorum. Siyasetin bir kuralı vardır yazın bu kuralı kenara, o da şudur; En başta bir tane doğru laf söyleyip arkasına yüz tane yalan sıralarsiniz. Eğer birisi o yalanlardan bir tanesine itiraz ederse siz de en baştaki doğruyu gösterip, bakın işte bunlar var ya doğruya karşılar... Diyerek gütmeye devam edersiniz. Hadi bakalım bu kalıba uymayan kaç siyasi parti var?
 7. haci

  Sizce nasıl özgür olunur?

  İnsanlar gerçek anlamda özgürlüğü ne yaşamışlardır ne de yaşayacaklardır. Çünkü özgürlük bireysel anlamda bir olgu değildir. Özgürlük toplumsaldır, karşılıklıdır ve nereden ve nasıl başladığının kesinliği yoktur. Özgürlük ütopik bir kavramdır.
 8. karamsarhuman

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  imamoğlunun istanbul fazla bir olumlu etkisi olucağını sanmıyorum, akp 17 yılda tüm kasaları boşalttı, canlı para yok, hazineden , ve kaynaklarda, hatta imamoğlu bir kaç yıl sonra kazandığına pişman bile olabilir, hazina tam takır kuru bakır, imf yede gidilmiyor, imf ye gidilse, dolar 20 tlyi görür 1 yılda.. aşağı tükürsen sakal yukarı türkürsen bıyık, bence akp kurnazca imamoğluna enkaz devretmiştir bu işiin sonu kara borsacılık ve istifçiliktır.. burdaki her üy eyi uyarıyorum. bu işin sonunda , ekmek kuyrukları ve tüp gaz kuyrukları görüseniz şaşmayın. eceviti hatırlayın, 1979 da sağ parti ap den enkaz! devraldık dedikten, 1 yıl sonra darbe olmuştu.. imamoğlu bu enkazla nereye kadar gidebilir?
 9. karamsarhuman

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  her zaman olduğu gibi aynen katılıyorum, yalnızzzz yargılanması yetmez mutlaka idam edilmeliler.. senin siyaset konularında nokta! atışı yaptığını her üye görmeli bence.. keşke bendede milyar dolarlar olsada bende her gün mağlup olsam... böyle maglubiyete can kurban.....
 10. bayşapka

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Özgürlük, seni engelleyen şeyden kurtulmak demek. Seni ne engelliyor? Ne yapıyorsun da engelleniyorsun? Mesela bazı ahmaklar tanıyorum, doktora ve profesörlük yapma özgürlükleri ellerinden alındığı için üzülüyorlar. Halbuki doktoranın, akademisyenliğin bazı şartları var. Bunların en temel olanlarını yerine getirecek kadar algısı olmayan insanlar akademisyen olmak için "özgür" değil. Mesela komünist bir ülkede özel teşebbüs yapmak istiyorsun. Bir yerlerden tahta buluyorsun, çekçek araba yapıyorsun. Bunun üstünde birileri için birşeyler taşıyorsun. Karşılığında da menkul kıymet ya da gayrimenkul kıymet istiyorsun. Devlet hemen çekçek arabanı elinden alır. Olmadı, bu da özgürlük değil. Komünizm özel teşebbüsün yok edilmesi demek. Yani yeteneklerini, özelliklerini istediğin gibi kullanıp fırsatları değerlendirmen yasak. Herhangi bir sistemin içinde yaşarsan özgür değilsin. İstediğin kadar düşün, istediğin kadar çalış, bağır çağır. Ancak özgürlük alanlarını göreceli olarak genişletebilirsin. Zihniyet olarak ülkenin dayattığı din sisteminden çıkabilirsin. Parasal olarak örneğin şirketlerden uzaklaşabilirsin. Bir şirket senin için vergi ödemiyorsa sistemin isterlerinden birinden kurtulmuş olursun. Sigorta sisteminden çıkabilirsin. Bunlara girmemek suç değil. Yaptığın işleri sanat eseri olarak tanıtabilirsin. Böylece ürettiğin şeyler vergiden muaf olur. Vergi sisteminden çıkmış olursun. Çalışma saatlerini ve tatillerini kendin belirle ve insan gibi yaşa. Arabanı sat. Araba vergileri ve yakıtı giderlerinden kurtuldun. Şöförlük sisteminden çıktın. Kendi yiyeceğini yetiştir. Meyve sebze ek, tavuk yetiştir. Süpermarket sisteminden uzaklaştın.
 11. Düşünen Hayvan

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  Madenciyi tekmeleyen adamdan hesap sorabilmek için Roma olmaya yada en azından iktidar olmaya gerek yok. Muhalefet ucunda iktidar olmayan hiçbir şey için direnmiyor Türkiye’de. Resmen iktidara teşne olmaktadır. Sen hangi demokratik ülkede önce iktidar olalım o zaman hesap sorariz diyenn bir muhalif lider gordun? Türkiye’de muhalefet de tıpkı iktidar partisi gibi halka şantaj yapmaktadır. Bizi seçin önce, gerisi sonra diyen zihniyetin solculukla yada sosyalizmle hiçbir bağı yoktur. Neden muhalefet o yıllarda direnmesi? 302 tane işçi , iktidar olmak için yeterli degilmiydi acaba?
 12. teflon

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  İmamoğlu kazandı hak yerini buldu lafının, bu kadar net ve pratikte karşılığı olan bir söylemin içini boşaltmak da, her babayiğidin harcı değildir herhalde..
 13. teflon

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  Ben de buna külliyen katılmıyorum. Adamı divan-ı harbe falan göndermek için oylama yapılmadı ki neticede..Ne alaka? Elmayla armudu karıştırmak bu. Roma bir günde inşa edilmedi. Ya da hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır..vs.. Elde "ne" varsa "o" kazanıldı. Savaşı bir günde hepten kazanmaktan bahsetmiyor kimse. Savaşlar dahi cephe cephe kazanılır Cephe kazandığınız oranda eliniz kuvvetlenir; savaşı kazanma ihtimaliniz ve beklentiniz o oranda artar. Çünkü aksi durumda "zaten" bitmişsiniz demektir.. Bu minvalde aksini değil savunmak, önermek dahi saçma. Bu adam yenildi. Yenilmek dahi yeterli değil; bozguna uğradı, rezil oldu. +800.000 fark! Seçim öncesi son dönemde giriştiği çılgınlıklardan da bunu anlamak mümkün. Ve önemli bir cephe kaybetti. Resmen hizaya getirildi, seve seve(!) hemi de.. Bu işin özeti başı sonu budur. Bundan öte boş ütopya kasmak goygoyculuktur, geyiktir. Pratikte de bir karşılığı yoktur. Madem bir halta yaramadı, madem zafer oldu, o zaman tersi olmalıydı.. Peki tersi ne? Bu seçimi de bir AKP zaferi haline getirmek. Katmerli. Çift kaşarlı. Kaşarlı sucuklusundan hemi de... Buna olsa olsa saflık, işgüzarlık ya da populizm falan denir herhalde.. Resmen şaka gibi hatta..
 14. Ebu Kafir

  Akapeliler neden bu kadar yalancı?

  Söz konusu çürümüşlük ve ahlaksızlık, araplar tarafından asimile edilmekten ve arap kültür emperyalizmine maruz kalmaktan kaynaklanıyor. Arap kültürü, yani islam’ın en büyük dayatmalarından birisi, gücü elinde tutan lidere sorgulamadan biat etmektir. İslam’a göre cihad hiledir, senden olmayanla cihad ederken onur ve haysiyetin yeri yoktur, darül harb içinde her şey mübahtır. Bu kafadaki adam yıllarca komşuluk yaptığın insanın malına çöküp karısına tecavüz edebilir, en son suriye örneğinde bunları gördük. Sorgulamak, aklı kullanmak şeytan işidir, böylece Allah’a taptığını düşünen müslümler aslında liderlerine, yani insanlara tapmaktadırlar. Arabın ilkel dini de zaten bu yüzden icat edilmiş, gücü tek elde toplamak ve insanları emir’in çıkarları doğrultusunda kolayca harcayabilmek. Neticede, bu kültüre aşırı maruz kalan insanlarda haysiyet, şeref, mantık, ileri görüş, insanlık onuru vb. aramak abesle iştigal olur.
 15. Düşünen Hayvan

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  Dindarları uyutmak kolaydır. Sana vurana kıçını dön diyen bir hristiyan anlayışı ve bunu kopyalayan fetö cemaati ve her şeyi affedin çünkü Allah da çok affedicidir diyen bir İslam saçmalığına inananlar varken dini pohpohlamak gerekir. Böylece yedikleri her boku şirin gösterirler. CHP ye de kızıyorum. Çünkü muhalif değil sadece bayrağı iktidardan devralan bir oluşum. İmamoğlu kazandı hak yerini buldu diyorlar. Madenciyi tekmeleyen adam cezasını cekmedikce.. O madeni patlatan işletmeci cezasını cekmedikce Caddede yarış yaparken çarpıp kaçan pustlar cezasını cekmedikce Milletin a.na koyacağız diyenler cezasını cekmedikce.. Hiçbir hak yerine gelmiş sa-yil-maz..
 16. Buzul

  İnananlardaki kibir

  Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun" denildiğinde: "Hayır biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız" derler. Şeytan onları dehşetli ateşin azabına çağırıyor olsa da mı?Lokman 21 Ama onlara “Allah'ın indirdiğine uyun” denildiğinde, “Hayır, biz yalnız atalarımızdan gördüğümüz inanç ve eylemlere uyarız” diye cevap verirler. Ya ataları akıllarını hiç kullanmamış ve doğru yolu bulamayan kimseler idiyseler, yine mi atalarının yoluna uyacaklar?Bakara 170 Ataları akıllarını kullanmamış kimselerse,onların yoluna mı uyacaklar diyor.Müslümanlar da bunu aklı kullanmak olarak sunuyor.İyi,güzel.Ataların inanç ve öğretileri üzerine düşünmek gerek.Yanlış mı,doğru mu diye,sormak gerek.İman edip,paket halinde gelen şeylere toptan katılmamak,doğru ve gerçek olarak kabul etmemek gerek.Aynı kitap da ne yazıyor,bak. İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21 Atalarının yolundan gidenleri,atalarının dinine uyanları eleştiren islam,islama iman konusunda atalarına uyanları,atalar dini islama iman edenleri,islam paketi içinde ne varsa katılanları,gerçek ve doğru olarak görenleri övüyor.Onları cennete koyacağız,diyor.Müslüman buna da aklını kullanmak diyor.Müslüman tutarsızdır.
 17. bilgivehis

  Böyle Demokraside Böyle Ceza Olur

  Bu ülkeye önce kapitalizm geldi, sonra işgale uğradı, ardından da diktatörlük hakim oldu. Sadece kapitalizm gelmiş olsaydı iş sömürüyle bitecekti ama aynı zamanda ülkenin kalkınması mümkündü, kalkınan ülkede kalkınmışlık oranına göre sömürü azalır. Atatürk'ün de amacı salt kapitalizmde kalmak ve kalkınmaktı, fakat her an işgale uğrayabileceğini, işgalcilerin diktatörüne teslim edileceğini çok iyi bildiği için ciddi olarak uyarmıştı. Bu gerçeği biliyor olmasının nedeni de halkın Laik Cumhuriyete sahip çıkma bilincinde ve şuurunda olmadığına dayanıyordu. Çünkü Fransız devrimi bunun canlı örneğiydi, Fransızlar devrim yapmış olmasına rağmen onu yüzyıllardır daha yeni koruyabildiler. İşgalciler 1940'lı yıllarda küçük meblağda verilen borç para, süt tozu, kola gibi yardım adı altında basit ürünleriyle bu ülkeye girdiğinde sorun olan kapitalizm değildi. Sorun olan, ona bağımlı kalmadan ülkenin ekonomisini kalkındıracak yapı ve ortamın olmayışıydı. Zaten işgalcilerin ve yerli işbirlikçilerin aradığı ortam da buydu, sahipsiz bir ekonomi onlar için büyük fırsattı. Bu fırsatı ganimet sayan açıkgözler işgalcilerin emrine girmekten zerre çekinmediler. O zamandan buyana bu ülke işgalcilerin yönergesi doğrultusunda yerli işbirlikçiler tarafından yönetildi ve bugünkü diktatöre teslim edildi. Bu nedenle bugünkü uygulamanın geçmişten elbette farkı olmayacak. Buradan forum üyelerine sesleniyorum! - 1940'lı yıllarda bu ülkeyi yönetenlerin dış siyaseti nasıl yapıldı ve bugüne kadar nasıl yürütüldü? - Feto veya başka tarikatların ülke üzerinde ne gibi görevleri, etkileri var, devletten destek alıyor mı ve nasıl yürütüyorlar? - STK (Sivil Toplum Örgütleri) İşgalcilerle nasıl çalıştı, ülkedeki fonksiyonları nelerdir? - Tayyip diğer yönetenlerden daha kariyersiz, daha gerici olmasına rağmen onu başta tutan BOP gerçeği nedir? - Muhalifler sisteme neden uyum gösterir, bunun arkasındaki büyük dağın adı nedir? - Müslüman olsun olmasın bizim gibi ülkeler neden yoksul? - Eşref Bitlis'in ölümü ne anlam ifade ediyor? - Onun üzerinde demokrasi türü olmasına ragmen neden bir tür demokrasi varmış gibi gösterilir, ve bütün demokrasiler aslında nedir? - Avrupa yönetimlerinde Türkiye'den kıyaslanmayacak derecede daha fazla ırkçılık olmasına rağmen neden hiç duyulmaz? - Orta Doğu ülkelerinin sınırları neye göre belirlendi? - Bu ülkede İslam neden sürekli beslenir ve pohpohlanır? Bütün bunların ve daha fazlasının cevaplarını çok yönlü olarak arayın, araştırın, öğrenin, bunların gerçek yüzü öğrenilmeden din ve siyaset tartışmak kuru çene veya gereksiz yazıdan ibaret olur.
 18. Düşünen Hayvan

  Akapeliler neden bu kadar yalancı?

  Muhalefet de aynısıni yapıyor da ondan böyle.. Neden Gökçe nin adını biliyoruz da haksızlığa uğrayan onbinlerce kişinin adını bilmiyoruz? Çünkü Gökçe muhalefetin elemanı... Diğerlerinden bize ne?
 19. Buzul

  İnananlardaki kibir

  Ataları tarafından,atalar dini islama inanmaya programlanmış,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş,iman putuna tutsak edilerek,kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış,kuranı eleştirme,kuranda yanlış,tutarsızlık bulma yolları imana tutsak edilerek kapatılmış zombiler olmalarına karşın müslümanların kibri dağlar kadardır.Müslüman,kuran ayetlerini gerçekleyip,doğrulayıp,bu ayetlerden de allahın varlığına ulaşmış değildir.Bu durum da olanaksızdır tabi.Kuran ayetlerinden ancak allahın uyduruk olduğu sonucuna ulaşabilirsiniz.O yüzden islam atalarının dini islama iman eden,islam paketi içinde ne yazıyorsa katılan,kuşkuya düşmeyen kuşaklar ister.Ama müslüman,iman etme,kuranın içinde ne yazıyorsa katılma,gerçek ve doğru olarak görme akılsızlığını aklı kullanmak olarak sunar.Müslüman,ataları tarafından atalar dini islama inanmaya programlanmıştır.Ama ataları tarafından başka dinlere inanmaya programlanmış kişilere akılsızlar diyip eleştirir,kendi haline bakmadan.Müslümanlar yalancı,pişkin ve kibirlidirler.
 20. fezadabirtürk

  Akapeliler neden bu kadar yalancı?

  vesvesem şudur : türkiyede tek parti sistemi vardır .iktidara gelecek bellidir.mazbatasını amerika verir.diğerleri seçilen ismi iktidara taşır muhalefet ederek.herkes kendisine verilen rolü oynuyor.oynamak istemeyenlerin başlarına neler geldiğini gördük..inancım bu ,kesin doğru bu mu göreceli. japonyanın kendine ait ordusu yokken bizim var.sonuç : türkiye japonyadan daha güçlü ve güvenilir bir ülke.
 21. Faşist Ateist

  Akapeliler neden bu kadar yalancı?

  31 Mart seçimlerinde Fetocuların oy hırsızlığı yaptığı, Binali'nin oylarını Ekrem'e kaydırdıkları söylendi mesela. Buna da tabi ki kayıtsız şartsız milyonlarca insan inandı. Ulan 5 senedir Feto ile mücadele ediyoruz diyorlar. Madem öyle Fetocular nasıl hala bu kadar organize ve etkin bir şekilde oy hırsızlığı yapabiliyor? Hadi diyelim ki öyle, peki bu Fetocular geri zekalı mı ki 2014'teki belediye ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde, 16 Nisan Referandumu'nda ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hırsızlık yapmadılar da sadece bu seçimde yaptılar? Cidden bunlarda akıl, mantık, zeka ve sorgulama 0.
 22. Artık öyle bir hale geldik ki Akape'ye en ufak bir şekilde muhalefet etmek Fetoculuk ya da benzeriyle suçlanmaya sebebiyet veriyor. Akapeliler medya aracılığıyla istedikleri adamı Fetocu ilan edip sonra da içeri atabiliyorlar. Gökçe Fırat mesela. Adamın Fetocu olduğuna dair en ufak bir delil yok ama Fetoculuktan içeride. Akape medyasının Fetocu ilan etmediği bir muhalif kalmadı sanırım. Artık Akapeli olmayan herkes Fetocu; Fetocu değilse de PKK'lı, DHKP-C'li vs sayılıyor. Alparslan Kuytul mesela. Bu adam gericidir, yobazdır, şeriatçıdır vs ama Fetocu olmadığına adım gibi eminim. Bu adamı da içeri aldılar. Neden? Sırf Tayyip'e laf soktuğu için. İşin kötüsü insanlar bu medyadan duyduğu her iftiraya ve yalana hiç sorgulamadan koşulsuz şartsız inanıyor, iman ediyor. Her taraf Akapelilerin uydurduğu yalanlarla kaynıyor. Mesela Feto ile ilk sistemli bir şekilde mücadele başlatan, Feto'yu ilk hain ilan eden, Feto cemaatini ilk kez terör örgütü ilan eden 28 Şubat Devrimcileri olduğu halde bugün utanmadan Akapeliler 28 Şubat'ı da Feto'nun yaptığı şeklinde akla ve mantığa tamamen ters salakça bir iddiayı savunuyor. Abdullah Gül, Bülent Arınç, Melih Gökçek, Bekir Bozdağ ve Burhan Kuzu gibi en büyük Fetocular olan orospu çocuğu vatan hainlerine ise kimse ağzını açıp tek kelime etmiyor. Ülkede toplu beyin ölümü gerçekleşmiş resmen. Herkes aklını, şuurunu, haysiyetini ve insanlığını yitirmiş.
 23. fezadabirtürk

  Antidepresanlar Vücuda Zararlı mı?

  wellbutrin kullandım en son 5 ay..2 aydır ilaç kullanmıyorum.debelenmekten bıktım.deneme tahtasına döndüm.tedavi edilmeyi ummak bir tarafa üstü kapalı hakaret yedim,alay edildim psikiyatrisler tarafından, önce kendilerini tedavi etsinler.psikoterapinin t sinden anlamayan ,kahvehane sohbetini terapi zannedenlere lafım.insana değer veren,işini bilen,zeki doktorları tenzih ederim.
 24. fezadabirtürk

  Antidepresanlar Vücuda Zararlı mı?

  çok çeşitli ilaçlar kullandım.prozac,lustral,laroxyl,cymbalta,paxil,cipralex,efexor xr, risperdal,norodol,abilify,cipram,Anafranil,..liste uzar gider.
 25. Düşünen Hayvan

  Nisa/Kadın Suresi 34

  Allah açıklamalı bir de sözlük indireydi iyiydi. Böylece kavga etmezdiniz.
 26. Dolar düşerken veya düşmüş gibi yaparken, çaya %15, şekere%16 , mazota da 30 kuruş zam yapıldı. Şeker fabrikalarini akp sattı . Hatırlatmak adına bir kenara yazalım. Çay kurumunu etkisiz hale getiren de akp dir.
 27. bilgivehis

  AKP'NİN Ordudaki Yapılanması

  Akp'nin orduda yapılanmasına ihtiyacı yok, ordu zaten hep akp zihniyetinin ordusuydu, akp ile sadece netleşti. Gerçekleri görmek gerek, ordu hiç bir zaman PKK, Feto ile mücadele etmedi, mücadele gibi görünen ise sadece yoksul memetleri öldürtmekten ibaretti. Mücadele etmek isteyen bazı komutanları emekli ederek, izin vermeyerek, öldürerek sürekli etkisiz hale getirdiler. Bu ülke iktidarlar, muhalifler, darbeciler ve ülkede etkin olan bütün legal örgütler tarafından işgal altında. Bütün kurumları işgal altında olan bir ülkede iktidarın ne yaptığının hiç bir anlamı yok, netice belli. Asıl sorun ülkenin ülkeyi yönetenler tarafından işgal altında olması değil, asıl sorun halkın bu işgale onay vermesi. Böyle bir halk ile işgalden kurtuluş olmaz, İmamoğluna oy verenler dahi yaptıkları işgali yumuşatmaktan ibarettir. Ülke işgal altındayken seçimlerden medet uman halktan kurtuluş beklenmez, böylesi halk işte herzamanki ezilmeye mahkümdur.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...