Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. İki şey arasındaki farka da dikkât etmek gerekir, benzetmeler yaparken. Evin kendiliğinden oluşması için doğal koşullarla sağlanamayacak şekilde birbirirlerine bağlanmaları gerekir fakat dünyanın kendiliğinden oluşması için gerekli olaylar doğal koşullar altında gerçekleşebilir. Bir nesnenin karmaşıklığı ile birisi tarafından yapılmış olma ihtimali her zaman doğru orantılı değildir.
 3. Hiçlikten olduğunu kabul etmeyen adam makalesine böyle başlık atar mı? verdiğin linkte ne yazıyor? Kuantum dalgalanma diyor sonra yoktan var olabilen enerji diyor. Ona itiraz etmiyorsun bana itiraz ediyorsun.Toptan kafayı yemişsiniz . Kuantum Dalgalanma: Yoktan Var Olabilen Enerji ve Evrenin Var Oluşuna Etkisi Diğer linkteki başlık Spontaneous creation of the universe from nothing google translate çevirisi "Hiçbir şeyden evrenin kendiliğinden yaratılması"
 4. Birde böyle salak laflar edişin yok u? Kuantum dalgalanmaları... Hiçliğin olduğu, kuantumlarında olmadığı bir yerde, neyin dalgalanması?
 5. anibal

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Aynen öyle bir şey. Kız, içgüdüsel olarak farkında. Sen onu her sikişinde, her boşaldığında, vazopressin salgılıyorsun. Bu onu sana yapıştırıyor. Sana öyle illa sikeceksin, dur bir posta daha sik derken, içgüdüsel yolla, seni kendine yapıştırıyor. Senin olası tek hamlen, öyle mi, tamam, benimsin lan, amını götünü heryerin benim, ben söylemeden sıçmak bile yasak sana gibi bir hale girmen. Erkekler çok zaman bu senin düştüğün hali anlamaz. Ama emin ol, her kızın içinde bir alita yatar. Otur, izle. Oooo, ne kahraman falan mı, öyle bakma o olaya. Seni ortadan ikiye biçer, arkasını bile dönüp bakmaz. O servet harcadığın yüzünü eline verir, tek hece bile konuşmaz. Yani nasıl olacak falan dersin, ama o sana özeldir, olduğunda anlarsın ancak. Ve hatta öyleki, ikiye bölündüğünü seneler sonra anlarsın belki. Senin ilk şartın, bu kıza vazopressin salgılatmak, yani orgazm etmek. Şu an buna odaklan, bir şekilde. internet kaynıyor bu işin yollarını anlatmakla. O uyuz ön sevişme falan hikayelerin geç, tasma o kız için iyi bir fikir. Ama erken boşalmamayı başarman, onu da boşaltman lazım. Daya duvara başını, zincirini bağal bir yere. Ver pompayı, elinle klitorisini pıtıla. Boşta kalan elinle saçlarından tut. Acıtasıya pompala, yani, kökleyince öyle sert ol ki, kız hoplasın, saçlarını tuttuğuğun halde, boynu sarsılsın, saçları çekilip acısın. Ve bunu seri şekilde yap, kızın nefesinden, duruşundan ritmi tutturduğunu farketmen zor olmaz. Ha, böyle kızlari çin, ten tene değmeli asli husustur. Prezervatifi falan unut. Ve bırak kızın ne dediğini, istediğini, sikici olan sensin, sikeceksin keyfince, öyle bak olaya. Önce onu boşalt, ver ağzına, suratına akıt mesela, sok götüne, oraya akıt mesela. Ha, o göt mevzusu çetrefillidir, kızın içindne çıkacak şeyler mide bulandırıp seni kusturabilir. domates kabuğu falan hadi belki de, kokusu dayanılmaz olabilir, işi iyice tam anlamıyla bok edebilir. Buna hazırlıklı ol. ama onun neresinden olduğu çok önemli değil, o boşalınca içine ılık ılık aktığını hissederse, bu olay biter. Neresine aktığın çok önemli değil, azğına, götüne, malum yerine falan. Ha, malum tarafına akarsan, umarım çocuğuna ne ad koyacağına karar vermişsindir, sorun bu olur.
 6. Bu iletileri hangi hıyar attı? Bu iletilerde linklerin başlığı başka içeriği başka. Başlık yoktan var oldu hiçlikten çıktı.İçeriğinde kuantum dalgalanmalarından bahsediyor. Salaklık sizde.Bu iletileri yazmamış olsaydınız sizlere cevap vermeyecektim.
 7. CinleriGorenAdam

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Bu nasıl bir şey peki?
 8. anibal

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Senin ilk sorunun, kızın şöyle seri şekilde orgazmdan orgazma koşamamış olması. Bunu bir şekilde yapman lazım. Nasssııı deme, kızların bir kilidi vardır, kırdın, bir kere oldular mı, arkası seri şekilde gelir. Sabahlara kadar 2-3 dk. da bir orgazm olmaya başlarlar. Ama asıl güzel olan, dakikalar süren orgazmlarıdır, görürsün, hayattan kopmuş, nefes almayı bile unutmuş olurlar ve erkeğe olası en büyük zevki verirler. Resmen fırın gibi olup, seni pişirdiklerini hissedersin. O çoğcuğu anarsa, fırçala. O senin. Zaten fantastik bir kız, şansına. Git ona tasma al, tak boğazına. Şöyle bir şey hatta: Sonra birde ucu klipsli zincir al, sikerken tasmasından takıp, yularını elinde tut. Kız bunu hissetsin. Öyle böyle değil, baya köpek zincir, köpek tasması zinciri:
 9. Sen salak olduğun için öyle oluyor olmasın? Amanda hiçlik vardı... Eeee... Ahanda evren çıktı.. Eğer hikaye buysa, sonuçta, demek ki, hiçlikten evren çıkıyormuş olacaktır, başak hiç bir izahatı da olmaz, olamaz. Sorun, bunu diyen çeşitli dümbüklerin, olmayan bir hiçlikte bahsedip, o hiçliği tanrı denen bir garabete tahvil etmeye çıkmaları. Kainat hiçlikten çıkmadı ki, bunu diyeni görmedim şahsen, bilim sahasında.
 10. Today
 11. CinleriGorenAdam

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Bugün bardayız, 2 erkek 2 kız, arkadaş kıza yavşayacak, ben de muhabbet kuruyorum. Benim kıza bakmadım pek, kıskandı bok gibi. 4 saat tartıştım. Kıskandığını kabul de etmedi. Memleketindeki eski sevgilisini anlattı, o olsa beni anlardı diye, banane ondan bahsedip durma, sikimde değil o çocuk dedim. Gece sonunda barıştık. Bu hafta yatağa atarım onu. Bu dediğin maçoluk değil mi? Geçen gün terslemişti. Ve bunu seksten sonra mı söyleyeyim? Sürekli, ilişkiyi ilerletmeme derdinde. Anlamadım,acaba etkili olur mu?
 12. anibal

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Ne kadar şapşal laflar ettiğini bir bilsen.. Resmen soytarılar kralını oynuyorsun şu anda. Ama tek mesele, sahnende palyaçoluğunu ederken, ötekilerin kim ve seni nasıl gördüğünü anlamıyor olman. Ha, bak, hakaret etmeyi sevem, hakaret etmek için klavyeyi eskitmeye değmez. Bunu da ekleyeyim, belki ne salak bir duruma düştüğünü idrak etmene faydalı olur.
 13. anibal

  Big Bang kozmolojisine dayalı argüman hakkında

  Geç bu uyuz ayakları. Sen anibalin, aslen iki bilgisayar mühendisi ve bir biyoloji profesörü olduğunu anlamamış bir avaresin. Yani, anibalın, bu mevzularda, ne bir teleskopu, ne de teorik fizik bölümünde kürsüsü olmadan konuşmayacağını, bunu bilecek kadar bilime saygısı olduğunu anlamayacak kadar avaresin. Yaninin yanisi şu. Anibalın burada yazacakları laftan ibarettir. Anibalde bunu herkesten çok bilir. O yüzden, senin yaptığın gibi masa başından kıçıyla ahkam kesmez. Eğer anibal buraya bir şeyler yazıyorsa, bu o konunun üzerine çalışan birilerinin çalışmasıdır aslında. VE neymiş bu diyorsan, derdini Hawking'e anlatman lazımdı, ama malum göç etti gitti adam aramızdan. O zaman git, kime laf edeceksen, kendin bul. Senin kelimen: "M-theory" Buna ver cevabını, bana değil. Ona cevap yetiştirebilmişsen, o zaman ötekilere de gidecek yüzün olur azıcık. Şu an ben hiç bir şeye ahada böyle oldu diyebilecek bilgiye sahip değilim. Ama tek diyebileceğim, o amanda tekillik vardı, patladı da bizde var olduk diyen şeyin asla olmadığı. Ne olmadığı bu, ama ne oldu, bu başka mevzu.
 14. anibal

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Dekolte işini falan boşver. O gibi bir kıza olacağın şey şu: Sen benimsin. Dikkat et, benimsin, o kadar. Seni ancak ben sikerim, duvara dayar gene sikerim, parmaklar inletir yarak diye, sonra gene sikerim. budur, geç ötesi ayakları.... Erkek ol, kız güya seni kapatacak, evlenecek çocuk koyacak kucağına falan. Düşmedin, o değil o olay, ama o her halukarda senin, hareminin parçası, gözde olmak istiyorsa, file çorap kifayet etmez. yok başkası onun için, o senin, eti de, kemiği de. Bilmem, anlaşılıyor mu? koy kıza baskıyı, giy, herkesin ağzının suyu aksın, ama ancak ben sana suyumu akıtırım moduna gir. Eğer, aman yaz tatilinde car curt, duyarsam, seni şu kazığa bağlarım, aklıma ne zaman esersen sikerim, önüne de yemini suyunu koyarım en fazla moduna gir. Ama, bak bunun bir mesuliyeti de var. Bu kız sen öyle yaprsan, sana çok feci bağlanır, bırakayım falan dersen, senin de çok büyük bir parçanı alır gider. Bunu da hesapta tut.
 15. deadanddark

  SADECE ATEİSTLER

  O zaman ben aklimdan bile gecirmeyeyim , madem bakinca birsey göremeyecegim bakmadan kacayim.
 16. İster bilim olsun ister din olsun gözlem ,deney ve mantık kurallarına sarılıyorum. Hiçlikten evren çıkıyor demek ne gözlem ve deneye dayanıyor ne de mantık kurallarına. Tanrı gibi anlamsızdır.Anlamsız demek yok anlamında değil belirsiz, bilinemez anlamında.
 17. priest of nature

  SADECE ATEİSTLER

  Issız bir yer. Kimse birşey yazmıyor orada. Bir ara üyelerden biri istanbulda izmirde buluşma tertip ediyordu.O gidince iyice ıssız kaldı.
 18. deadanddark

  SADECE ATEİSTLER

  Bi bakip ciksaydim
 19. Misir kayitlarinda "Yukari Misir ve Asagi Misir Duvari" ismiyle kayitlar var. Bu duvar o duvar olabilir. Senin Sadd el-Kafara dedigin arapca bir isim. Yapildigi tarihlerde Khufu/Keops'un zamanina denk geliyor. Yer yarilsada sen icine girsen ne güzel olur.
 20. Frankton

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Evet bu bir masal, insan kurgusudur. Böyle düşündüğüm için de yine bu başlıkta, forumda aktif olan bir Müslümana cevaplaması için bunu sordum.
 21. Frankton

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Biz yapmıyoruz. İnançlıdan istiyoruz. İstemekte de haklıyız. Bu onun mükellef olduğu şeydir. Ben de bunu yine istediğimiz yolla, bilimsel olarak kanıtını getirmeli, getirebilmelidir diyorum.
 22. sağduyu

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Masal olduğu apaçık belli olan bir deli saçması hakkında bilimsel araştırma falan yapılmaz. Sen bir insanın karıncalarla konuşmasının masal olduğunu anlayamıyorsan o da senin sorunun. Çamurdan insan yapıldığına, iki omzunda ışıktan yapılmış varlıklar oturduğuna inanan birisine sen hangi bilimsel araştırma ile ikna etmeyi düşünüyorsun? Bilimin, bilim insanlarının işi gücü yok da bir de bu deli saçmalıkları ile uğraşsınlar, oldu, başka bir isteğin var mı?
 23. malta erigi

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Birşeyin yokluğu değil, varlığı ispat edilir. Bir iddia mevcutsa da, iddia sahibi ispat etmekle mükelleftir.
 24. haci

  Sanal Parçacık nedir?

  KUANTUM KÖPÜĞÜ VE VAKÜM DALGALANMALARI Aniden ortaya çıkıp 10^-21 saniye içinde yok olan parçacıklar için virtual particles (yalancı (sanal) parçacıklar denir. Ve bu ilginç olgu vaküm dalgalanması olarak bilinir. Kuantum boyutlara inince boş olduğuna yemin edebileceğimiz uzayın, kuantum parçacıkların aktif olarak doğup battıkları ilginç bir dokusu olduğunu gözlemleriz. Bu gözle görünmeyen alem için kuantum köpüğü terimi de kullanılır. Kuantum köpüğü terimi kavramı ilk defa Nobel ödüllü fizikci John Wheeler tarafından 1960’lı yıllarda teklif edilmiştir. Aslında bu Einstein’ın özel görelik kuramındaki uzay-zaman antitesinden başka bir şey değildir. Bu açıklama, 10^-33 cmlik ölçülerde, uzayın dokusu olduğu kavramına bir açıklık getirmeyi amaçlamaktadır. Çekim kuvvetinin diğer kuvvetlerin niteliklerini paylaşan bir alan oluşturduğunu biliyoruz. Buna göre bu alanda da kuantum fiziğine göre bir belirsizlik söz konusudur. Einstein’ın genel görelik kuramına göre çekim alanı ve uzay zaman matematiksel olarak aynı şekilde davranırlar ve aynı belirsizlik kuramına tabidirler. Buna göre aynı anda uzay-zamanı (uzamı) hem de onun değişme oranı belirsiz olacaktır. Wheeler bu belirsizliklerin 10^-33 cmlik bir ölçüyü ve 10^-43 saniyelik zamanı tuttuğunu imgelemiştir. Uzay-zamanın köpüklü bir niteliği olacağını ve onun geometrisinde belirsizlik yasasına göre vuku bulacak ani değişikliklerin çeşitli karmaşık ve zengin bir doku oluşturacağını kurgulamıştır. Bu ortamda açığa çıkan kuantum kara delilerini çapı 10^-33 sm olacak ve onlar 10^-43 saniye içinde kaybolup gideceklerdir. Tabii bu kuramsal yaklaşım şimdiye kadar deneylerle gözlemlenmemiş olup Wheeler’in zengin imajinasyonunu ürünüdür.
 25. Abdülmalik

  SADECE ATEİSTLER

  A ha odaya girdim, çok gizli kozmik ötesi bilgiler var, altıma sıçtım. Neymişiz abi biz😀
 26. Frankton

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  ☺️ Evet, eğer bir inançlı soru işaretlerini böyle giderecekse, sorunlarımıza bu şekilde mantıklı bir cevap verebilecekse, parası, vakti, imkanı dahilinde bilimsel araştırma yapabilir diyorum. Hem ben sizin, yukarıdaki, bilimsel araştırma ile doğrulamaya çalışmamalılar tavsiyenizi eleştiriyorum, hepsi o kadar. Ayrıca bilim haricinde, Süleyman-karınca kıssası hakkında Müslümanların şu yorumlarını da bulmuştum: Hakkımdaki yaptığınız, yapacağınız yoruma da saygı duyuyorum.
 27. haci

  Sanal Parçacık nedir?

  Sanal (yalancı) parçacık kavramı önemlidir. Çünkü evrenin ve muhtemelen evrenlerin ortaya çıkışını onlarla açıklamak mümkündür. Bütün quantum parçacıklarının etrafında yalancı parçacıklardan oluşan bir bulutun varlığına inanılmaktadır. Onlar yayılır ve emilirler. Bu yalancı parçacıkların yaşamı ve ne kadar uzağa gidebilecekleri belirsizlik yasaları ile saptanmıştır. Enerjileri ne kadar yüksekse yaşamları ve kat ettikleri mesafe o kadar kısadır. İki madde parçacığı birbirlerine yakınlaşırlarsa, aralarında bu yalancı parçacıklar aracılığı ile bir tepkileşme vuku bulacaktır. Yalancı parçacıklar vaküm boşluğunda ve hiçbirşeylik dediğimiz kuramsal ortamlarda aniden, karşıtları ile birlikte, ortaya çıkan ve 10^-21 saniye kadar var olduktan sonra yok olan parçacıklardır. Karşıtları ile demek, biri negatif ise, diğeri pozitif demektir. İkisi bir araya gelince birbirlerini yok etmektedirler. Bunu madde ve antimadde olarak düşünmemeliyiz. Çünkü yalancı parçacıklar maddenin ortaya çıkmasından çok daha önceki bir dönemi simgelemektedirler. O dönemde daha ne madde vardır ne de büyük bir enerji. Sanal parçacıklar bu kısa zaman dilimi tükenince doğadan borç aldıkları enerjiyi ona iade ederek yok olur giderler. Borç aldıkları bu enerji vaküm enerjisidir. Bizim hiçbirşeylik veya yokluk dediğimiz kavram işte budur. Hiçbir şey yok gibi durmaktadır ve pratik olarak yoktur da ama, bu yokluk zıt nitelikli yalancı parçacıkların birbirlerini nötralize etmesinden başka bir şey değildir. Aslında vaküm dalgalanması kuantum dalgalanmasıdır. Bu dalgalanma sırasında yalancı parçacıklar ortaya çıkmaktadır. Bu bir modellemedir. Aslında ortaya çıkan yalancı parçacık çiftleridir. Bunlar birbirlerinin zıttı olduklarından evrenin elektrik yükünün dengesi bozulmaz. Hep nötraldir. Bunların ortaya çıkması konservasyon (conservation) yasalarını tatmin etmek zorundadır. Doğa için bu önemli bir yasadır. Ama konservasyon yasalarını izlemeyen parçacıklar da vardır. Örneğin fotonlar.. Fotonlar karşıtları olmadan ortaya çıkabilirler. Sanal parçacıklar, gerçek parçacıklarla ilgili davranışları açıklamadaki büyük önemlerine rağmen, direkt olarak gösterilememişlerdir. Casimir etki onların varlığının, direkt değil, indirekt kanıtıdır. Her yalancı parçacık konservasyon yasalarına uymaz. Yani zıt etkili çiftler halinde ortaya çıkmaz. Yalancı parçacıkların türleri vardır. Daha önce değindiğimiz gibi elektronların etrafında bir bulut oluşturan sanal parçacıklar vardır. Onlar için bazen yalancı fotonlar da deniyor. Elektronla nötrino arasındaki tepkileşmeye kısa bir göz atalım. Elektronun çevresindeki yalancı parçacıklardan W- denen bir parçacık nötrinoya doğru gönderilir ve nötrino tarafından bu parçacık absorbe edilir. Peki bunun sonucunda ne olur? Çok ilginç ve insan sağduyusu ile bağdaşmayan bir şey olur. W- yalancı parçacığını gönderen elektron, nötrino olurken, nötrino elektron olur. Her ikisinin de yükü ve diğer nitelikleri konservasyon yasaları tarafından korunmuştur. Burada aradaki ilişkileri başaran W- yalancı parçacığı karşıtı ile bunu başarmamıştır. Karşıtı ile ortaya çıksaydı böyle bir tepkileşme vuku bulmayacaktı.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...