Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  "Zorluk çıkmasın" dan , belirtiğiniz 2 madde çıkmaz. Belirttiğiniz cümleler kur-an da YOK . Bu sizin yorumunuz. ZEYNEP dediginiz gibi . Zeynep te YOK. Sizim yorumunuz üzerinden gidersek. Muhammed onunla " içinde gizlediği " nedenden sebep evlenmişler. Bu kur -an da VAR. Bu sebepten yapılacak YORUM AŞK da olabilir. Gelinim ile nasıl !!EVLENEBİLİRİM de olabilir. " İceride gizlenen " i kaynaga göre irdelersek . Tanrı bu emrini muhammed içinde gizlerken mi , muhammed e bildirmiş ysonra mı? ( bunu siz açıklayabilirsiniz) Bu durum anlaşırsa , muhammed AŞK için mi yoksa görev için mi bunu yaptı biliriz. İceride gizlenen önceden ve aşk içinse ,Evli bir kadına bu hisleri beslemek kime yakışır ? Kime yarar. İceride gizlenen , görev için ve sonradan ise , sırf muhammedin haricinde kaç kişi evlatlığının eşlerine AŞK duyorduki , içinden çıkılmaz bir hal aldı. muhammed bu görevi kabul etti. Sormuştum kaç mümin ve mümine , evlatlığının eşine AŞK ile yanıp tutuşuyordu!! Toplumun tamamını bağlamayan bir konuda ,bir kaç kişi için bu emirde gelmez , muhamedde bu görevi kabul etmez öyle degil mi ? Kaynaga bakınca bir şey net Muhammed emir gelmeden önce içinde bir şey GİZLİYOR. gizlenen NE ?
 3. Abdülmalik

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Bu ne böyle? Kim kendini evlatlık edindi diye Allah sanıyor? Saçmalık. E tamam anlatalım da, adamın karısına göz koymak ne demek? Allah’ın işi gücü bırakıp bu tür ahlaksızlarla uğraşması gerçekten çok absürt. Aralarında duygusal bir bağ olan iki kişinin bu tür kahpelikler yapması, yüce Tanrı’nın da buna izin vermesi tek kelime ile rezalettir.
 4. ayrıca ewrimde bir çelişki daha var, primatlar şempanze türlerinin maymun türlerini ve goril türlerinin atası oldugu kabu lediliyor, fakat ewrimciler insanın ortak atası kimdir? nedir? tam olarak belirtmemişler. bu mantıga göre, şempazenın ortak atası primatlar ise insanında bir ortak atası olma zorunlulugu varki homo cinsleri ewrimleşip modern insan oluşabilsin.. işite ewrimciler tamda burda zortluyor. insanın ortak atası primatlar değildir. bu tamamen safsatadır.. insanın ortak atası nedir ? ewrimciler bu konuda net bir bilgi vermezler. ewrimcilerin en zayıf oldugu iddai bu, insanları bonobo ve şempazenın prtak atası primattan geldiği söylenir ama şempanzelerin ortak atası prımatların kas ve iskelet sistemı ile insan iskelet sistemı çok farklıdır. bu yüzden insanın ortak atası primatlar değildir. şempanzed ve gorillerin ortak atası primatlardır, buda bize insanın ewrimleşmediğini ispatlar ,ewrimleşen yalnızca maymun türleridir.. İnsan, bonobo, şempanze, goril, gibon ve orangutanla birlikte Hominoidea (İnsansılar) süperfamilyasına dahildir. Bunlardan şempanze ve bonobo %99'luk gen ikizi olarak insanın yaşayan en yakın akrabalarıdır.İnsan ile şempanzenin ortak atası yaklaşık 6 milyon yıl önce yaşamıştı. 1: çelişki: 1 insans ıdediği ne? ortak ata belirtilmemiş. 2: çelişki 2 :6 milyon yıl önce henüz insanımsı memeliler yoktu.. 3: çelişki .3: 6 milyon yıl önce insanın yaşıyan en yakın akrabaları kim?? ortak atası belirtilmemiş. 4 :çelişki.4.. insanın ilk ortak atası kim_ ve ne zaman ortaya çıktı? bu konu kestirilip atılmış.. sadece primatların hem insanın hemde maymun türlerinin ortak atası oldugunu savunusu var. böyle birşey imkansızdır.
 5. Bugün
 6. cahil kafa, primat dediğinde aklına farklı bir türmü geliyor? sonuçta dnasında ve geninde, hem maymun hemde şempanze hemde goril barındıran bir tür gelmiyormu? bu hayvan şempanzede denir maymundan denir, gorilde denir, denemzse ne denir? atıp tutmayla olmuyor bu işler, zende zortladın, ortak ata ortak ata iyide, bu işin sonu nerde nasıl başlıyor? sizin zavallı mantıgınıza göre , primatlarında 13 milyon yıl önce bir ortak atası vardı, ve ortak atalar primatları var etti. bu ortak atalar omurgalılardı, omurgalılarında ortak atası varsa bu iş sonsuza dek uzar gider, bir sonuç alınamaz. primatlar bu işin başını oluşturmaz bunu anlatmaya çalışıyoruz, ama sizde nerdeee o kafa. dik kafalısınız. insanın ortak atası primat derseniz, tüm memeli hayvanları insanın ortak atası yapmış olursunuz.(biz ne anlatıyoruz yahu, anlıyarak okuyun, ilk omurgalılar zaten primatların ortak atasıydı diyoruz. kafanız almıyormu? muhterem.... ilk insanın ilk ortak atası primattır diyen bana göre zır cahildir. atheistlerin cahilide bu kadar olur. ,o zaman şempanzede bu işin son kısmını oluşturur, şempanze geni ve dnası bize modern insan atası ile ilk modrn kafatası oluşumu hızlandırır biçimde ewrildiğini gösterir... ewrimin temel mantıgı bu.
 7. Hasan Akçay

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Gerçek: evlatlığı insan edinir, evladı Allah yaratır. Hurafe: evlatlık öz evlattır. Edinmek ile yaratmak arasındaki farkı göz ardı etmektir kötü olan. Hurafeyi gerçek saymak ne kadar kötüyse, evlatlık edinen insanı yaratan Allah saymak o kadar kötüdür. Aklınızın ve vicdanızın sesine kulak verin; aklınız ve vicdanınız sizi aldatmaz. Aklınız ve vicdanınız size şunu söyler: Gerçeğin bir gün mutlaka ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır, evlatlığınızı öz evladınız sayar, üstüne bir de onu inandırırsanız buna yani aldatırsanız garibimi kendisinin sizin öz evladınız olmadığını öğrenir bir gün. İşte o gün psikolojik olarak ta yıkılır. O yüzden günümüzde psikologlar şunu öneriyor: Evlatlığınıza biyolojik ana babasının SiZ olmadığınızı anlayacak yaşa gelir gelmez anlatın.
 8. Abdülmalik

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Neresi kötü bunun? Çocukken alıp büyüttüğün, sana karşı baba gibi bakan bir insanın karısına göz koymak ahlaksızlığın dibidir. Aşkı batsın, böyle sapık bir sevgi mi olur? Müşrikler sonuna kadar haklıdır.
 9. Hasan Akçay

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Ahzâb 37'de "AŞK nereden çıktı?" sorusunun cevabı var: Zeyd onu boşadıktan sonra (lemmâ kadhâ Zeyd'un min hâ) seni onunla evlendirdik (zevvecnâ ke hâ) ki mü'minlere zorluk çıkmasın (likey lâ yekûne alel mu'minûne haracun). Gördük? MÜŞRiKLERi memnun etmek, müşriklere kıyak geçmek için değil mü'minlere zorluk çıkmasın diye... Kısacası , o evlilikle 1. Evlatlık edinmeyi kan bağı kurmak sayan müşriklerin bu hurafesi yıkıldı 2.Aralarında kan bağı bulunmadığında sevenlere engel olunmasın dendi.
 10. anibal

  BİYOLOJİ SORU-CEVAP

  Bu "nereden" sorusunun cevabı, ama doğru, ama yanlış. Soru ise neden? Evrimin nedeni mi olur? Evrim'in ve gelişme denen şey herneyse, her zaman tek bir nedeni vardır: Doğal seleksiyona göre avantaj sağladığı için. Bu solungaçtan, kafadaki saça kadar her şey için geçerlidir.
 11. anibal

  BİYOLOJİ SORU-CEVAP

  Geç şu teraneleri hacı, cevabı neymiş bu sorunun, verdik işte. Gelişmeler de ne cevabı, ne doğruluğunu ne de beni ilgilendirecek, çekirdek harcamaya bile değmez izlemesi.
 12. Yesterday
 13. adalet123

  Erkek Uyanış Hareketi

  @anibal
 14. Maymunlar ağaçlara tırmanmayı sever : Luka 19 /4 "İsa' yı görebilmek için önden koşup bir yabanil incir ağacına tırmandı.çünkü İsa oradan geçecekti." Maymunlar sevgilerini birbirlerini temizleyerek belli ederler demiştik : Yuhanna 12/3 "Meryem çok değerli saf hintsümbülü yağından yarım litre kadar getirerek İsa' nın ayaklarına sürdü ve saçlarıyla ayaklarını sildi " "Şempanzeler de birbirlerine sarılarak ve öperek teselli ediyor " Luka 7 /37,38 " O sırada ,kentte günahkar olarak tanınan bir kadın,İsa' nın Ferisi'nin evinde,yemek yediğini öğrenince kaymaktaşından bir kap içinde güzel kokulu bir yağ getirdi.İsa' nın arkasında ,ayaklarının dibinde durup ağlayarak,gözyaşlarıyla,O' nun ayaklarını ıslatmaya başladı.Saçlarıyla ayaklarını sildi.öptü ve yağı üzerlerine sürdü " maymunlar jestlerle anlaşır demiştik : Matta 10/14 "Sizi kabul etmez,sözlerinizi dinlemezlerse ,o evden yada kenttten ayrılırken ayaklarınızın tozunu silkin." öküz,mal,eşek,sıpa,ayı ,it,köpek ,domuz...bizden nefret edenlerin tavrımıza ,şeklimize göre bu hayvanlardan birine bizi benzetmesi gayet normaldir. Madem amaç hakaret. ; maymuna benzetilmek için İsa 'nın ve havarilerinin daldan dala atlamasına gerek yok. İsa sevinin zıplayın diyor.Muhammed "ey ümmetim sevinin zıplayın "deseydi müslümanlarda bu hadisi yeni keşfetseydi ,ne hissederlerdi merak ediyorum.dindar bir insana yakışmaz ,uydurma hadis falan derlerdi herhalde... birbirlerinin ayaklarını temizleyen,öpen,sevinince zıplayan,sık sık toplu halde oturan,dallara tırmanan,birbirine sarılıp oturan,jestlerle anlaşan,meyvelerle karnını doyuran,dışarda sabahlayan,yemeğe para vermeyen,yanında para taşımayan,toplu halde gezen,yüksek sesle konuşmayı adet edinen insanlar ilginç olsa gerek.
 15. Rhodium

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  Burada öncelikle kural ve kanun var. Kural veya kanunu, mafya, din, ateizm, sürü vb. Oluşturuyor. Bu kurallar öncelikle ahlak değildir. Kurallara uymamakda ahlaksızlık değildir bu aykırılıkdır. Suç ve ceza ilişkisi barındırır. Sürü kuralına uymayan birey sürünün dışına atılır. Ateist olanın cehennemde yanması anlayışı da yine kural çiğnemdir. Suçlarla ahlaksızlığı karıştırmamak gerekiyor. Aynı durum edepsizlik içinde geçerli. Örneğin herkesin içinde osurmak edepsizlik olabilir ama ahlaksızlık değildir. Bunu bir örnekle anlatalım, bir işveren deli gibi çalışan bir personelinden çok iyi para kazanıyorken ısrarla asgeri ücret veriyorsa bu ahlaksızlıktır. Kanuna uygun davranmıştır. Edepsizlik yapmıyordur. Ama yinede ahlaksızdır. Görüldüğü üzere ahlak, serbest davranışın olumlu ve olumsuz halidir. Burada işveren yaptığı davranışın haksızlık olduğu "bilgi" sine sahip değilse ahlaklı davranamaz. "bilgi" sine sahip ise ahlaklı da veya ahlaksız da davranabilir. Burada ahlaklı davranışı seçme eylemi ise "erdem" li olmaktır. Özetle ahlaklı olmak için öncelikle bilgi gereklidir. Erdeme bilgi olmadan olamaz. Erdemde ahlakı oluşturur. Bu sebeple pozitif bilimleri referans almış milletler ahlaklı toplumlar oluşturur.
 16. anibal

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Yahu hep aynı yerlerdesiniz. Bir oku bakalım aldıklarını. Burnham dediğin yer, Türkiye'yi iki defa satın alacak mevduatı, yatırımı olan, ABD'nin belki ilk on bankasından biri. Yani, orada çalışan biri olunca, koca ABD yahudi uşağı mı oluyor? Ve işte, açık açık yazmış, ileri üs olarak İsrail'i kullanıyor adamlar, kullanacağız da diyor. İsrail'de salak mı, bunun karşılığını almayacak mı? Evet, görünen köy kılavuz istemiyor. İsrail orada, debelenmeye devam. Siz de çıkmış, hala dünyayı, ABD'yi israil, yahudiler yönetiyor ayağındasınız. Ben sana, yahudi olup, bir şeyler yapan tonla adam sayayım, bunlar ne ki? Anlamadığınız taraf bu, kimsenin yahudiler yok falan dediği yok ve de ABD nasıl bir ülke haberiniz yok. ABD'de, malum bir yahudi lobisi var mı? Kimse de saklıyor mu? ABD, lobizm ile yönetilir, kapitalizm ile falan değil. İşte o duyduğunuz lobiler, ABD'yi yönetenlerdir aslen. VE orada yahudi lobisinin bir nüfuzu vardır, ama bir onun on katı, evanjelist lobisinin nüfuzu da vardır, bir yahudi düşmanı olarak. Tabi, malum bir ermeni lobisi de var. Gidin önce bir bu lobi işleri ne ayaktır bir öğrenin. Zira, orayı yönetenler arasında bu yahudi, ermeni cart curt lobileri devede kulaktır.
 17. Zengin bir aşiret lideri, kadın veya köle öldürdüğünde ona kısas yapılamıyor. "Kısasta hayat vardır" denilerek kastedilen, gerçekte budur.
 18. Mindsurfer

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  Dinlerde insanlar iyiyi kötüyü kendileri belirleme hakkına sahip değildirler. Kendisine dayatılan neyse ona göre davranmak zorunda hisseden insan, bir süre sonra din adamlarının kölesi haline gelir.
 19. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Yahudiler ağlama duvarına tanrı yani temmuz öldü diye ağlarlar. Çünkü yaz bitmiştir ve güneş yer altına inmiştir. Pagan inançlari hep vardır dinlerde, olmak zorundadır da.
 20. el yemm,firavun ve ordusu söz konusu olunca deniz-kızıldeniz,Musa'nın bebekken bırakıldığı su söz konusu olduğunda Nil-nehir oluyor bir kişide çıkıp ayet bükmekten bahsetmiyor.
 21. Kafkaslı

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Bundan ne kadar eminsin? Mesela şöyle bir sayfadan ve oluşumdan haberin var mı? Yönetim Kurulunun özgeçmişini incele istersen hatta ben sana bazı bölümleri alıntı yapayım. Görünen köy kılavuz istemiyor. The Israel Project Israel is a critical U.S. ally that promotes American interest in freedom, security and democracy in an increasingly unstable region. Israel is the only country in the region that guarantees freedom for all – regardless of race, religion, gender or sexual orientation. Israel is an unsinkable aircraft carrier for U.S. interests in the Middle East and her soldiers stand on the front lines in the worldwide battle against terror. In this critical time, Israel’s diplomatic relations with the rest of the world couldn’t be more important. ------- Board of Directors: Biographies ALLAN A. MYER Allan Myer was elected to The Israel Project’s Board of Directors in 2013 and currently serves as the Board's Chairman. In 1997, Mr. Myer founded Mediaworks Corporate Communications, where he currently serves as President. The firm specializes in film making, strategic communications counsel, media skills training, crisis communications and multimedia presentations. In 1998, he became a Vice President of Technology Investors Management, Inc., a corporation focused on wealth management for 70 clients nationwide. In this capacity, Mr. Myer is a registered representative and associated with Burnham Asset Management, a Wall Street brokerage firm. During the past 21 years, his client list has included The Boeing Company, Microsoft, Rolls Royce Engines, NASA, the Department of Defense and many others. During this time, he has provided media skills training and executive coaching for more than 2,300 executives. For 17 years, Mr. Myer was Boeing’s principal outside public relations counsel. Previously, Mr. Myer has served as the speech writer to President Ronald Reagan from 1983 to 1985. Mr. Myer served in the U.S. Army for 25 years, rising from the rank of Private to Colonel before he retired. His service included command of artillery units in Vietnam, in the 82nd Airborne Division and the 1st French Armored Division. He also served in strategic planning assignments in the Pentagon and on the faculty of the National War College and the Command and General Staff College.
 22. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Daha düne kadar "sevgilim, canımın içi, datlıım, aşkıım, bi daneem" dediğiniz bir kişiye "Anne !" demeniz bekleniyor ! Görüldüğü üzere, tanrının sağı solu belli olmuyor. Safkan müslümanlar kusuruma bakmasın ama herşeyin de bir sınırı var yahu...
 23. Spud

  Psikolog kadınlar neden çok güzeller?

  Güzellik bakanın gözündedir. Bence sen güzel bir insan olduğun için böyle algılıyorsun. En son gittiğim randevusuna geç gelen, saçı başı darmadağın, beni dinlerken sürekli saatini kontrol eden ve sorularımı sürekli geçiştiren psikolog kadını da güzel bulur muydun acaba bilemiyorum. Göreceli bir şey, bence sen güzel bir kişisin, duyduğun hayranlık da tamamen bundan kaynaklanıyor.
 24. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Tamam muzakere edelim. Siz Muhammed , zeynebe aşık olmadıda diyemezsiniz. Bu Zeynep i unutmayın. Kuran yoruma açık bir kitap tır." İçinde gizlediği " anda yoruma muhtaçtır. Net değildir. Açıkta değildir Bu sebepten de içinde isitciside var , adnan oktarıda , fetosuda , akp zihniyetide .... neyse Bilinen islam tarihinde evlatlığının eşine aşık olan birisi YOK . Yoksa boşuna mı yazıldı Yoksa ! Birisine özel mi ?Varsa yazabilirsiniz. *********** Hasan Akcay diyor ki ; "Muhammed o aşığın önündeki engeli kaldırmak için görev evliliği yaptırılan elçidir. " ************** Bu durum müşriklerin evlatlıklarını oğul bilmesini " kan bagı olmadığını " anlatmak için di ..... galiba!!! Aşk nereden çıktı ? Muhammed in tanrısı , MÜŞRIKLERI memnun etmek için mi AŞK engelini kaldırdı ? Müşriklere kıyak geçildi mi diyorsunuz? Kur-an da muhammed , Zeynep aşkına dair bir bilgi yok diyorsunuzda , iste en başta unutmayın dedigim ,ZEYNEP ismine dair bir bilgi var mıda ! Zeynep diyorsunuz?a
 25. Kısa ve öz: Konu, harbiden hak ettiği(!) yeri bulmuş.
 26. Karabiber

  Psikolog kadınlar neden çok güzeller?

  Sebebi aldıkları psikoloji eğitimi.
 27. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Ex-gelini ile evlenmenin güzellemesini yapmaya çalışanları şöyle ıssız bir adaya bırakacaksınız. Sonra günde 5 kere "ex-gelin ile evlenmek neyin nesidir ?" sorusunu onlara soracaksınız. Aşağıdakı şıklardan doğru yanıtları bulana kadar onları o ıssız adada kendi hallerine bırakacaksınız. a) Bilmiyorum b) Bir küflü peynir cinsi c) Elçi iddiasında olan birinin, tanrısından aldığı yüz kızartıcı yazılı bir onay d) Yıllanmış kırmızı şarap e) İnsanlık ayıbı
 28. memjan21

  Evrenin başlangıcı akıl dışı mı?

  Birinci ihtimalle göre tanrın da var olma ihtimali yok mu?
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...