Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. AMK malı ezanı Türkçe okunmasinda İngilizlerin baskısıyla yapılıyor diyen mi oldu sana
 3. Sen bir malsın kardeş.Hakli olmadığını görüp yarrak üstünde zıplayan dar amcikli kahpeler gibi ikiniyorsun.Popper in psikolojik ve sosyolojik bir çok konuda çok değerli gorusleri var ama her adamın her sözü her teorisi doğru değildir.İletide paylaştığın sozude salaklca söylenmiş bir sözdür.Nato olayında da tabiki bir birlik kuruluşu olan edilmeden önce planlaması yapılır.Resmiyette böyle birlik kurulmadan bu birliğe kurulduktan sonra üye yada kurucu üyeler bir olayda bir konuda görüş belirtiyorsa yada yaptırım yapıyorsa buna NATO adiyla yaptı diyemezsin daha bu ayrımı yapamayacak adamsin.Seni bu forumda nefes aldıran da hata sende hata yok.
 4. Malsın kardeş orospu çocuğu da babandir.Amk oğlu Arabistan riyali neden değersiz petrolü yok mu ? Venezuela parasını niye değersiz petrolü yok mu ? Nijerya parası niye değersiz petrolü yok mu senin gibi salakla ne konuşula bilir ki
 5. Yesterday
 6. anibal

  17 Ağustos 1999 Depremi ile ilgili efsaneler

  Bunları kayda alabilmek, çok kolay değil. Mesele, teknik olmaktan ziyade, zamanı tutturmak meselesi. Evet, elektrik trafoları, elektrik hatları vs. bu ışıklara sebep olabiliyor. Ama bu ışıklara dair ilk kayıtlar, elektriğin icadına en az 1400 yıl falan varken düşülmüş. Bunları mistik, metafizik falan birşeyler olarak düşünmemek gerekiyor. Dediğim gibi, jeolojinin bunları yapmak zilyon çeşit yolu var. Daha ilginç şeylerde olur depremlerde. 17 Ağustosta, fayın üstünde kalan ağaçların, ortadan ikiye ayrıldığı, köke yakın kısımlarının falan baya baya ateşe maruz kaldığına dair fotoğraflar var mesela. Bunun yanında, deprem olurken, koca bir gölün kaybolduğu, yerden kum fışkırdığı, kayaların yerden çıktıkları falan çokca görülmüştür. Ama patlayan trafo veya kısa devre yapan yüksek gerilim hatları gibi, çok çok daha basit hallerde elbette var.
 7. hulas

  Sevdiğim Laflar...

  Geçmişi bilmeyenlerin zaafı, bugünü bilmemeleridir. Tarih, insanların oturdukları kenti ya da yaşadıkları çağı görebildikleri biricik gözlem kulesidir. (G. K. Chesterton) Tarih kendini tekrar eder. İlkin trajedi şeklinde, sonra da maskaralık. (Karl Marx) Tarih, az sayıda orijinal(hakiki) resimle, çok sayıda kopya eserin bulunduğu bir resim galerisidir. (tarihçi Alexis de Tocqueville) Tarih kendini tekrar eder, tarihçiler ise birbirlerini. (Philip Guedalla) Tarih kendini tekrar etmez, kâfiye yapar. (Mark Twain) Tarih, orada olmayan insanlar tarafından anlatılan, hiç olmamış olaylar hakkındaki bir dolu yalandan ibarettir. (George Santayana) Tarih, tarihçi tarafından sorulan soruların neticesi olan, bir kurgudur. (tarihçi Edward Hallett Carr) Tarih, söylentilerin damıtılmasıdır. (Thomas Carlyle) Aslında tarih, insanlığın suçları, çılgınlıkları(budalalıkları) ve talihsizliklerinin kayıtlarından birazcık daha fazlasıdır. (İngiliz tarihçi Edward Gibbon) Belki şaşırtıcı ama, parlak zırhlara bürünen savaş ağalarının, savaşın erdemlerini savunanların, vakit eriştiğinde, savaşarak öldükleri pek görülmemiştir. Tarih, anlı şanlı kişilerin alçakça firarlarıyla doludur. (George Orwell) Tarih, üzerinde ölümümüzle yüzleştiğimiz savaş meydanlarını yüceltir ama sayesinde yaşamımızı sürdürdüğümüz ekili tarlalardan söz etmeyi küçümser. Kralların piçlerinin isimlerini bilir ama bize buğdayın nereden geldiğini söyleyemez. (Jean-Henri Fabre) Tarih ancak özgür bir ülkede iyi yazılabilir. (Voltaire) Tarih bize, insanlar ve ulusların, diğer bütün alternatifleri tükettiklerinde akıllıca davrandıklarını öğretir. (Abba Eban) Tarihten alınması gereken en önemli ders, insanların tarihten pek fazla ders almadıklarıdır. (Aldous Huxley) İnsan, yaptıklarının tarihinden çok, tabiatının tarihiyle ilgilense ne iyi olurdu. (Friedrich Hebbel) Dünyanın çeşitli ülkeleri, sırf aynı gerçeklerle başkaları neler yapıyor diye görebilmek için, arada bir tarih kitaplarını değiş tokuş yapsalar ne iyi olurdu. (Bill Vaughan) Tarih, günümüze yaklaştıkça kalınlaşır. (İngiliz tarihçi A. J. P. Taylor) Tarih, tarihçilere bırakılmayacak kadar ciddi bir şeydir. (Iain MacLeod) 3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan, günübirlik yaşayan insandır. (Kendisine 3000 yılın hesabını veremeyenler, karanlığın ve tecrübesizliğin içinde kalır; ancak günübirlik yaşarlar) (Johann Wolfgang von Goethe) Çoğumuz son 24 saat üstüne çok fazla, son 6000 yıl üstüne çok az vakit harcıyoruz. (tarihçi-felsefeci Will Durant) Tarihin anlattığı her şey beni ya öfkelendiriyor ya da bitkin düşürüyor. Beş para etmez bir sürü erkek, kadın ise neredeyse hiç yok. (Jane Austen)
 8. hulas

  Sevdiğim Laflar...

  İnsanlık tarihi boyunca hiç kesilmeden yankılanan tek ses, savaş davullarının gümbürtüsüdür. (Arthur Koestler) Zihnimde, savaşın ve nefretin olmadığı bir dünya canlandırabiliyorum. Bizimse, tamamen hazırlıksız oldukları için o dünyaya saldırışımızı görebiliyorum. (Jack Handey) İkinci Dünya Savaşı'nın ilan edildiği gece, kalabalıklar sokağa taşmıştı. Yaz gecesiydi ve karartma vardı. Dört bir yanda insanlar, "Ay'a bakın!" diye haykırıyordu. Ay, hayatlarının her dakikası oradaydı ama o güne dek hiç görmemişlerdi. (Laurens Van Der Post) Savaş ancak gerekli olduğu zaman haklıdır; silah, ancak silaha başvurmaktan başka çare kalmadığında hoş görülebilir. (Niccolo Machiavelli) Savaş esiri, sizi öldürmeye kalkışıp öldüremeyen, sonra da sizden kendisini öldürmemenizi isteyen kişidir. (Winston Churchill) Barış için savaşmak, bekâret için düzüşmeye benzer. (George Carlin) (fighting for peace is like screwing for virginity) Dünya üstünde barış, bildiğimiz anlamdaki medeniyetin sonu demektir. (Joseph Heller) Aynı anda, hem savaşa hazırlanıp, hem de savaşı önleyemezsiniz. (Albert Einstein) Bugüne kadar savaşın iyisine, barışın kötüsüne rastlanmadı. (Benjamin Franklin) Fakirlerin savaşına terörizm, zenginlerin terörizmine savaş denir. (Peter Ustinov) Barışa giden yol yoktur, barışın kendisi bir yoldur! (Mohandas Karamçand Gandhi) Savaş, bulduğu ülkeyi bir daha bırakmaz. (Edmund Burke) Barışı sağlamak isterseniz, politikacıları öldürün yeter, halklar birbirleriyle anlaşır. (George Bernard Shaw) Savaş, barışın sorunlarından korkakça bir kaçıştan başka bir şey değildir. (Thomas Mann) Savaş zalimliktir. Onu iyileştirmeye çalışmanın yararı yoktur. Ne kadar zalimse, o kadar çabuk biter. (William T. Sherman) Bir savaşı bitirmek için askerler ne kadar gerekliyse, bir savaşı başlatmak için de diplomatlar o kadar gereklidir. (Will Rogers) Bir iç savaşta, general, karşı tarafa tam olarak ne zaman geçeceğini bilmelidir. (Henry Reed) İnsanlık akıl sahibi olmadan zekâ, vicdan sahibi olmadan güç sahibi oldu. Bizimkisi, nükleer devlerin ve ahlak cücelerinin dünyasıdır. Savaş hakkında barıştan, öldürmek hakkında yaşamaktan daha çok şey biliyoruz. (Omar Bradley) Askerî anlayışa göre, insanî olmayan etkenler esastır; buna karşılık insan, insanın istekleri ve düşünceleri -sözün kısası, psikolojik etkenler- önemsiz ve ikincildir. (Albert Einstein)
 9. hulas

  Sevdiğim Laflar...

  Başkalarına da vermeden sahip olamayacağımız tek şey, hürriyettir. (Özgürlük, başkalarında olmadıkça sahip olamayacağınız şeydir) (William Allen White) Özgürlüğümü çok önce elimden aldınız ve geri veremiyorsunuz, çünkü artık sizde de yok. (Aleksandr Soljenitsin) İnsanlara ancak ellerinden her şeyi almadığınız sürece hükmedebilirsiniz. Bir insanın elinden her şeyini aldınız mı, artık sizin hükmünüzden çıkar, yeniden özgür olur. (Aleksandr Soljenitsin) Özgürlük, sorumluluk demektir. O yüzden, çoğu insan özgürlükten hoşlanmaz. (George Bernard Shaw) Aslında çoğu insan özgürlük istemez, çünkü özgürlük sorumluluğu gerektirir ve çoğu insan sorumluluktan korkar. (Sigmund Freud) Bu dünyada özgürlüklerini ancak başkasının özgürlüğünü koruyarak koruyabilirsin. Ancak ben özgürsem, özgür olabilirsin. (Clarence Darrow) Özgürlüğünüzü güvence altına almak istiyorsanız, düşmanınızı bile baskılardan korumalısınız. Bu görevinizi yerine getirmezseniz, o baskıya eninde sonunda siz de uğrarsınız. (Thomas Paine) İnsanlar, özgürlük için savaşım verirler ve onu dişleriyle tırnaklarıyla elde ederler. Sonra, onların rahatlık içinde yetişen çocukları, o zavallı salaklar, özgürlüğü yeniden ellerinden kaçırırlar. Torunlar da bir kez daha köle olur. (D. H. Lawrence) Bu dünyada bireyin, özgür, araştırıcı zihninden daha değerli bir şey olmadığına inanıyorum. Zihnin, kimse tarafından yönlendirilmeksizin, dilediği yönü seçme özgürlüğü uğrunda savaşırım. Bireyi sınırlandıran ya da yok eden her türlü düşünce, din ya da yönetime karşı savaşmam gerekir. (John Steinbeck) Özgürlük fethedilir, armağan olarak alınamaz. Özgürlüğün izini, sürekli ve sorumlulukla sürmek gerekir. Özgürlük, insanın dışında bir ideal değildir, mit haline gelen bir fikir değildir. İnsanın yetkinleşme arayışının olmazsa olmaz bir koşuludur. (Paulo Freire) Bir kişi dışında tüm insanlar aynı fikirde olsa da, yalnızca bir kişi karşı fikirde bile olsa, tüm insanların o kişiyi susturmaya hakkı yoktur. Tıpkı, elinde güç olsa, o kişinin tüm insanları susturmaya hakkı olmadığı gibi. (John Stuart Mill) Özgürlük, şampanya patlatılarak kutlanan bir ödül ya da madalya değildir... Yok hayır!... Bir başına koşulan, adamın iflahını kesen bir uzun mesafe yarışıdır özgürlük. (Albert Camus) Düşünce özgürlüğünün olmaması, insanların düşüncelerini söyleyememesi değildir. Düşünce özgürlüğünün olmaması, insanların düşünememesidir. (Jean-Paul Sartre) Düşünce özgürlüğümüzü, inanç sahamız belirler. Bu sahanın görünmez ve aşılamaz sınırları vardır; düşüncemiz onun dışına taşamaz. (Olivier Clerc) Düşünce özgürlüğü, ancak hükümet kendini güvende hissettiği zaman var olabilir. (Bertrand Russell) Özgürlük medeniyetin insana bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü. (Sigmund Freud) Donup kalmış düşüncelere bağlılık, bugüne kadar bir tek zinciri bile kırmadı, insan ruhunu özgür kılmadı. (Mark Twain) Özgürlük: Hayal gücünün sahip olduğu en değerli şeylerden biri. (Ambrose Bierce) Biraz güvenlik için biraz özgürlükten vazgeçmek isteyenler, ne güvenlik ne de özgürlük hak ederler. (Benjamin Franklin) Bir kişinin özgür olabilmesi için en az iki kişi gerekir. (Zygmunt Bauman) Bir kimsenin özgür olarak gelişmesi, herkesin özgür olarak gelişmesinin şartıdır. (Karl Marx) Hareket etmeyen, zincirlerini fark edemez. (Rosa Luxemburg) Bir devletin tüm yurttaşları aynı ölçüde güçlü olamazlar, ama aynı ölçüde özgür olabilirler. (Voltaire) Özgürlük ağacı, belirli aralıklarla, vatanseverlerin ve vatan hainlerinin kanlarıyla sulanmalıdır. Bu, onun doğal gübresidir. (Thomas Jefferson) Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, özgürlük kelimesini lügatinizden çıkarın. (Malcolm X) Özgürlük, sabah yedide zil çalınca, gelenin Gestapo değil, sütçü olduğunu bilmektir. (Georges Bidault)
 10. anibal

  Özgüven Nerede Kaybediliyor?

  Yaşla alakalı değil. Olay beynin, ortama adapte olabilme yeteneği. BU hemen her organ için geçerli. Olayın en basit tarafı, top oynamaktır. Muhtemelen, önünüze bir top konsa, tepmeyi bile beceremezsiniz. Ama dener, uğraşır, önünze kona, karşıdan gelen, yandan gelen falan derken, yukardan gelene rövaşata çakan biri olur gidersiniz. Beyin, kendini o olaya adapte etmiştir, başlarda düşünür, şöyle şurdan vurayım falan dersiniz, ama sonra otomatikleşir, top ayağınızda iken, ona bile bakmazsınız. Kolay örnek bu. ama daha iyi bir örnek, araba sürmektir. Acemiyken, her hareketinizi düşünerek yaparken, ustalaştıkça fren mi, gaz mı, düşünmezsiniz. Ama ingiltereye gidince sudan çıkmış balığa dönersiniz, trafik tersten akıyor. Gene başlar uyumlanma, çabucakta üstesinden geliniverir. Yaşadıkça, bir şekilde, doğru yöntemler uygulayıp kolayca öğrenmekten kaçındığınız hayatı, azar azar öğrenmiş olur, buna adapte olmuş olursunuz hepsi bu. Doğru yöntemlerle hayatı keşfedip, yaşlanmayı beklemeden o hale gelmek gayet mümkündür.
 11. anibal

  asosyallik

  Laf söyleyen bir göt lalesi işte... "Komünizm ve sosyalizmi evrime nasıl bağladın? Arkasındaki kanıt ne?" Sen insan sürü davranışları hakkında bir halt bilir misin? Kaç saat antropoloji dersi aldın ki, bunu anlayacak aklın, bilgin olsun, dangalak? Götün var ve osuruyor, ama bilgi, fikri ürettim sanıyorsun, hepsi bu.
 12. anibal

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Evet, koskoca gerçek çok basit: Kuran muhammed denen bedevinin uçkur meselesi için söylediği laflardan ibarettir. Bu kadar basit işte. Bak, hani diyorsun ya, akıl var, izan var.... Bu ne gerzek, ne akılsız, ne izansız bir tanrıdır ki, lan bu beyinsiz bedeviler bunu dövün anlar, karıları döver diye aklına gelmiyor, orada açapık şekilde dövün diyerek buna sebebiyet veriyor. Bunu aklın alıyor mu? Bir yaşar nuri denen dallama vardı. Dedikodulara göre, ölümüne yakın biraz ıslah olmuş, doğru yolu bulup deist olmuş falan. O bir meal yazdı zamanında. Böyle "uzaklaştırın" diyordu. Sonra, biraz daha akil baliğ olunca, tekrar meal yazdı bu kezde dövün diyordu. Ve açık açık dedi, araplar da, allahta, darabeyi dövün manasında kullanıyor. Basitçe, tarih tekrarlardan ibarettir, sanırım biraz daha arapça öğrenirsen, darabe dövme olacaktır sende. Sonra biraz daha okuyunca da, ıslah olur, doğru yolu bulup ateist olursun, ya da hiç olmadı deist falan. Zira, akıl fikirden bahseden, az buçuk olsa da akla fikre sahipse, en kolay, en basit gerçek olan, allahın bir martavaldan ibaret olduğunu kolayca görecektir.
 13. Geri zekalı dangalak... Da, malum bunlar sana yetmiyor, ne olduğuna kendin kara verince, deriz deneceği. Sosyal maniplasyon mevzusunun boş iş olduğunu popper söyler. Ve 1945 sonrası görülür ki, adam haklıymış beyler. Zaten popper'in meşhur olması da buna dayanır. Gerzek, bak, bir de utanmadan tarihçiyim diyon. Bu ülkede ezan ilk defa abdülhamid zamanında Türkçe okundu. Bu ülke, en az 300 senedir, batılılaşmaya çalışarak geliyor. Bunu da ingiliz veya bilmem kim ülkesinin diretmesiyle yapmıyor. Hala o ufak kafan almadı, ABD veya başka bir ülkenin, hatta ülkenin kendisinin bile, iç savaş çıkaracak, ekonomiyi batıracak falan, bunlar martavaldır. Hiç bir ülke, kendi ülkesi dahil bunu yapamaz. O zaman iç savaş, ekonomik halt falan nasıl çıkar? O haklın kendi dinamiğinden çıkar, kendi sosyoekonomik ve jeolojik coğrafyasından. Bunu anlamayn, görmeyen ama bir de kendini tarihçi ilan eden dümbüğün birisin. Bir yerde demişsin, amanda bahreyn parası neden değerli, cart curt. Ne o, o petrol kulelerini götüne mi soktun, kayboldular da, parası kıymetsiz mi olması gerekiyordu? Dangalak, adamların elinde para eden bişey var, elbette paraları kıymetli olacak. Böyle bir laf etmek, beynisizlik falan değil, orospu çocukluğunun sonucu olabilir ancak.
 14. Deme ya... Önce bir şunu oku o zaman: https://dc.etsu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=3355&context=etd Sonra da, sana salak demek kifayet etmeyeceği için, orospu çocuğu mu diyelim, götveren mi, ne diyelim onu söylersin artık.
 15. Hasan Akçay

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Benim gördüğüm o ki gerçek açık ve basittir, o yüzden inanamayız; koskoca gerçek bu kadar da basit olamaz ki deriz ve onu içtenlikle arıyor olduğumuz halde görmemeye kendimizi mahkum ederiz. Siz, sevgili Kaz, cesur davranıyorsunuz bu hususta; sizi candan kutluyorum. Ana dili Arapça olanların Nisâ 34'ü tartışmalarına bir çok kez katıldım genellikle yalnızca okumak suretiyle ama görüş belirterek katıldığım da oldu. Örneğin "kavvâm"ın taşıdığı anlam Nisâ 135'te ne ise Nisâ 34'te odur; öyle olması gerekir dedim. Bana hak verdiler ve yaptığım o açıklamayı ondan sonra ilginç bir şekilde referans gösterdiler. Evet, akıl gerçeği arıyor ve aklın yolu bir; ateist olmak, mümin olmak anadili Arapça olmak, Türkçe olmak... fark etmiyor. .
 16. Kaz

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Kadın doğal olarak doğurur önemli olan farklı cinslere yüklenen toplumsal roller ve bir sorun ortaya çıkarsa bunun hukuki sonuçlarıdır kısas suç işlendiği takdirde uygulanıyor köle maldır alınır satılır tasarrufta bulunulabilir, islam zulme sıcak bakmamasıyla öne çıkıyor kastım müslüman biri için zulüm hoş görülmemiş. Evlenmeden önce ödenen para evlenilen kişiye yöneliktir daha sonra o paradan vazgeçip kocasından kurtulabilir ama hür değilse kölesi olarak kalmaya devam eder kafir değilse adam öldürmek islama göre büyük günah ancak kölenin öldürülmesi durumunda ona suç iftirası atılırsa bu yargılamada kanıtlar nasıl değerlendirilecek sorusu önemli biraz daha eski bir dönemde yaşadığımızı düşünelim hür köleyi öldürüp olay yerini manipüle edebilir bu islami bir davranış olmayacaktır ancak bu düşünülmesi gereken en son şeydir.
 17. Evet, aynen NATO kurtardı, ne sandıydın ya? Ruslar da düvüş horouz zaten di m, emet delikanlısı gibi oradan bak, gelirim yaparım der, sonra tıssss. Sen hiç rusların dediklerini yapmadıklarını gördün mü? Adam zaten, litvanya, ukrayna, romanya, şu bu, adım adım geliyor, kim tuttu onları Türkiye'ye dalmaktan, yeşil sarıklılar mı? Rusya, hiç bir zaman o diretmenin manasız olduğunu falan kabul etmedi, politikasında da değişikliğe gitmedi. Ama politikasının önüne, NATO setti çekildi. Sen gibi bir salak, NATO'nun resmi kuruluşundan önce, NATO'yu oluşturan müttefik organizasyonunun zaten hazır olduğunu, Rusya'ya sopa gösterdiğin de düşünmez elbette. Pek cahilsiniz, keşke ölseniz. Ha, bunu diyen biri vardı, o da tarihçiydi, haklıymış adam.
 18. bayşapka

  Özgüven Nerede Kaybediliyor?

  Bilmiyorum, beynin kendi kendini iyileştirme süreci diye tahmin ediyorum.
 19. Kaz

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  @Hasan Akçay Sizi keyfi anlam vermekle eleştiriyorum ama sizi farklı görüş olarak kabul etmek zorundayım. Uzaklaştırmayı ifade etmek için darebe fiilini kullanmak zorunda değildi ama onu kullanmış ya kuran açık değil yada sen. İçerikte tam olarak bu anlama işaret ediyor.
 20. Tengrizm18

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Kuran'a göre erkeğe itaat etmeyen dövülür.Reformist müslimler bu ayeti kıvırırlar.Ama Kuran ilkel ve çağdışı olduğu için,kadın dövmeyi de emretmesine şaşırmamak .Ve kadın dövmek kötü ve ahlaksızcadır.Ama arapların dinine göre kadın dövmek normal bir şey gibi gözüküyor.
 21. Zihinsel Orgazm

  Bir müslüman sünneti savunuyorsa gerizekalıdır

  sünnet olucak birey yetişkin olduğunda eğer kendi isterse gidip olmalı bu dışında sağlıksız bir durum yok he sünnetsiz sex hiç yapmadığım için,eğer varsa iki durum arasındaki haz farkını bilmiyorum..
 22. Khan

  asosyallik

  Bir s.kt.r git, sallamak parayla değil. Neyi neyle bağlayıp bu sonuca ulaştın hiç bir açıklama yapmadan? Komünizm ve sosyalizmi evrime nasıl bağladın? Arkasındaki kanıt ne? Yazdığımın aynısını tekrar tekrar yapıyorsun. Evrimsel süreçlerle bunlara sahip olmuş olabiliriz. Ancak evrim zaten bireyleri incelemez. Kişi dış dünyadan tecrübe ettiklerini kendi dünyasına alır, kendine göre bir mantık silsilesi yaratır ve buna göre kişiliği oluşur, gelişir. Biyoloji bireylerin yaptıkları çıkarımlar, akıl yürütmeleri ile ilgileniyor mu? Ya da bunların ruhsal hastalıklarda nasıl rol oynadığıyla? Hissettiklerini ele almıyorum çünkü duyguların (korku, stres, mutluluk, coşku vs.) hormonal sonuçları var. İkisi el-ele yürüyor. Ver kitap linkini olsun bu iş. Okumam lazım. Ondan sonra tartışırız. Hâlâ asosyallik ile ilgili bir şey yazmadın. Konu laf dalaşına girdi. Bu nereden çıktı? Evrimin tanımı belli. Evrimi inanca mı çevirdin? Basit olduğu için "evrim"in ne olduğu hakkında şu linki vereyim (kavramlar iç içe girdi): https://evrimagaci.org/evrim-nedir-5509 Kuruntu kavramına iyice eğil ama. Kaygılarının temeli.
 23. Sırf arap dinini övmek için düşüncesizce konulara dalarsanız başka ne bekliyorsunuz ki? islam'ın dna konusuyla uzaktan yakından alakası olmadığı kabak gibi ortada. Açık şekilde sakat doğumlara yol açan akraba evliliğine cevaz veriyor. islamın bilimsel seviyesi, deve sidiği kürü, hacamat, ağıza tükürmek vb. ilkelliklerin ötesine asla geçmez. Boşuna kasıp kendinizi rezil etmeyin, yok bu saçmalıklarda ısrar edecem derseniz de alınganlığı bir kenara bırakın.
 24. teogoni

  Antidepresanlar Vücuda Zararlı mı?

  Evet haklı olabilirsiniz. Sonuçta herkes başka başka konularda daha deneyim sahibi.
 25. teogoni

  Antidepresanlar Vücuda Zararlı mı?

  Tamam çok teşekkür ederim. Nefesimize odaklanarak zihnimizdeki kargaşayı azaltıyoruz galiba.
 26. teogoni

  Porno bence hiç zevkli değil

  Aynen sexte erkeğin şiddetçi sert olmayı sevmesinin nedeni evrimsel gelişimin kendisi. Evrimsel gelişimde yüz binlerce yıl önce erkek dişiyi bulduğu yerde hamile bırakmaya çalışıyordu. O gidiyordu başkası geliyordu belki de. Dişi kurtulmaya çalışıyordu erkek tutmaya. Erkek mümkün olduğunca farklı kadınla birlikte olmaya genlerinin zorlaması ile gidiyordu. Erkekteki bütün kadınlara olan ilgi de bu yüzden. Önüne farklı güzel gelen her kadınla birlikte olmak ister. Bu günümüzde dişinin eskiden beri kaçan olmasından, ahlaki toplumdan kurallardan engellenir. Vs. vs.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...