Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. deadanddark

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Ilgisi yok. Kureys klaninin önde gelenlerinden birini korkutmak icin (valid ibn mugire) söylendigi belli. Senin ve resad halife isimli sahisin yaptigina bull shit! denir. Kutsal kitabin kendi diyor ben öyle herkesin anlayabilecegi bir kitabim. Zodyak katilinin mektubu gibi birsey degil.
 3. Emrhnackgz

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Keşif bana ait değil reşad halife kimlikli zata aittir. Yaratıcı bu koruma sistemini, 19 sistemi ve müddessir suresinin (19'un geçtiği sure) birleşiminden oluşan bir tarihte (1974) keşfedilmesini hükmetmiştir. Evet antimüslim olayı müddessir suresinde başka olay üzerinden geleceğe işaret edilerek bir sahte peygamberin katli olayıdır. 20.yüzyılda vuku bulmuştur ve bu zat bir takım hesaplamalar yapmış ve peygamberliğini ilan etmiştir. Ve kısa süre içerisinde yaratıcı katledilmesini uygun bulmuştur. 19 görevli melek doğru söylüyorsun fakat kurandaki şifrelemeler hep başka olaylar üzerinden anlatılmıştır. Mesela neden 19 da 20 değil 18 değil verilen numara 19 olmasaydı benim ilk 19 sistemi başlığını komple çıkarmam gerek, ne koruma kalır ne bişey. Her yerleştirmenin bir hikmeti var 74 ve 30 olması birçok 19 sistemi maddesinin ortaya çıkmasına yarar, 109 olsaydı kuranın mükemmelliği kaybolacaktı ve bütün sistemler çökmüş olacaktı nihayetinde insan sözü olduğu ortaya çıkacaktı. Tavsiyem okumaya devam et ayet mucizeleri kısmında 1400 yıl önce hatta sümerlerinde hesaplaması ve tahmin etmesi imkansız olan birçok madde bulunmakta. Ancak bazı maddelerin mucize değeri düşüktür, bundan dolayı okumaktan vazgeçmeyin. Bahsettiğim maddeler sadece bir yorumdur, mucize olarak değerlendirmeniz gerek yok.
 4. Günde 1 ekmek yesek yilda 400 ekmek olsun. Yaklasik 150 karemetre yeter sanirim. sadece ekmek olmaz. Domates , biber, patates falan ekeceksin. Daha kücük bir alan icin ekmegi kismakta fayda var. Hayvan falan besleyip et süt peynir yumurta isterim dersen alani yeniden genisletmek gerekecek. Bogaz sayisi artiyor.
 5. Emrhnackgz

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  -bizim yaptığımız dinim böle şöle değil. Bizim yaptığımız kalbi durmuş insana kalp masajı yapmaya benzer, kalp masajı yapmayı bilsem ve banane ya ölürse ölsün demek, islama terstir. Yoksa bizim sizin imanınıza dünyada hiç bir ihtiyacımız yoktur, tek gayemiz allahın rızasıdır. Gerçek müslüman dinini kötü amellerine alet etmez ve para kazanma kapısı olarak görmez, sizi dinden soğutan sebeplerden biride eğer bu ise sizin telefondan ve bilgisayardan da soğumanız gerekir çünkü günümüzde bilgisayar ile çok kötü işlere imza atılmaktadır ama aynı şekilde kullanmasını bilen ve kıymetini bilen, yararlı işlerde kullanarak çok bilgili hale gelinebilir hatta bir ülke bile kurtarılabilir. Genel olarak, yaptığımız tebliğ ego ve kibirden kaynaklanan bir girişim değil vicdanen, merhameten ve sizleri düşündüğümüzden ileri gelen bir girişimdir. -islam diğer dinlerin hepsini hatta daha fazlasını kapsamaktadır attığım dosyanın hepsini dikkatli dikkatli geçiştirmeden objektif olarak incelerseniz bunu görebilirsiniz. Kromozom sayısı, atom ağırlığı, kordinat bilgisi, savaş tarihleri, icat tarihleri, keşif tarihi gibi birçok şifrelenmiş bilgi bulunmaktadır. Bu maddelerin hemen hemen hepsini internetten doğruluğunu teyit etmişimdir ve gerekenlerede kaynak koymuşumdur. Bu hazinelere sizde ulaşmak için ön yargınızı ve üşengeçliğinizi bir kenara koyup, imansız ölenleri ebedi cehennemle tehdit eden yaratıcının uyarısını dikkate alıp, en azından canınızın kıymetini zerre kadar önemsiyorsanız bu uyarıyı dikkate almanız gerekmektedir. -islamı iyi bilen bir bireyin diğer dinlerinde allahın bir kelamı olduğu ve onlarında bizim için kutsal olduğunu bilir ancak paganistler ve yaratıcının buyruklarını zor bulan dünya sevdalısı kimseler tarafından değiştirilmiştir. Niye 4 tane din indirilmiştir ve neden değiştirilmiştir konusuna girmiyorum, araştırarak sorularlaislamiyet vb. sayfalardan bulabilirsiniz. -evet islam tebliği yapmaya geldim çünkü zorundayım. Ben belki tanrı yoktur diyerek %50 lik kumar oynuyacak halim yok. Benim gittiğim yolun 2 ucunda da aleyhime bir durum yok biri yokluk biride kurtuluş, ort. 72 yıllık dünya hayatında birazcık gayret göstermemin bana hiç zararı yok. Namaz spor olarak, oruç sağlık olarak, inanç umut olarak, ufak bir sıkıntımda yaratıcıya sığınarak psikolojik olarak ve de intihar ve umutsuzluk çukurundan kurtulmaktayım. Doğru yaşamayı bilene fayda dolu yaşamasını sığınacak bir yaratıcı bulamayan bir kişi için de intihar gibi birçok zararı bulunmaktadır. -şu ana kadar öğrendiğiniz şeyler yaratıcının olmadığına ve kuranın bir beşer sözü olduğuna yönlendiriyo olabilir ama birazcık istek, heves doğru bilginin kolayca bulunmasına yeterdir. Umarım yararlı olmuştur. Selametle
 6. Deneycilik felsefesi şarlatanlık felsefesi midir?
 7. Bugün
 8. Sorduğunuz sorular zaten insani yargıya dayanıyor (karalama ve portre yine insanın türettiği bir şey )
 9. deadanddark

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  ”Üzerinde on dokuz (10,9) vardır.” (74:30) Al-Muddaththir suresi 30 numarali ayetten yola cikip kutsal kitabinin icinde 10,9, 19 ve 109 gibi sayilari aramis bulmussun. Bunu neden yaptigini aciklamamissin. Surede cehennem ile cezalandirilacagindan söz edilen bir antimüslim var. Tek bir sahis icin indigine inanilan bir sure. 30 numarali ayette ise cehennem üzerinde görevli 19 melekten (zebani) söz edilmis. Bak mesela sure numarasi 74, ayet numarasi 30 , burdaki rakamlari toplayinca ne 19 ne de 109 yapmadi. Ilginc degil mi? Sure ismindeki harflerin sayisi da 19 degil. Bu daha ilginc olmadi mi?
 10. ApollonTheGod

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Batman mı Spiderman mı? -Baydırman
 11. kavak

  allahı kim yarattı...

  Putlar, dinlerde ve inançlarda tanrıya/tanrılara aracılık olarak kullanılan objelerdir ve bir çok çeşitleri vardır. Ufacık taş parçası olabilir, heykel olabilir, bir mekan olabilir ve hatta bir dinsel eylem bile olabilir vb. Ve putlar her dinde ve inançta vardır ve dibine kadar kullanılırlar. İslam´da putlardan nasibini alır, çünkü bizde putçuluk yok diyorsan... ...camiye gitmeyeceksin, Kăăbenin etrafında dönmeyeceksin, oradaki kara taşı öpmeyeceksin ve orada şeytan kovalamayacaksın(taşlamayacaksın), kurban kesmeyeceksin vs. Daha çok yazarım... Anladığını zannetmem!
 12. kavak

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Arkadaş, bu forumun adı ne? Ve sen ve senin gibiler buraya "Amanda benim dinim, kitabım şahane ve tanrım çok yakışıklı" minvalinde misyonerlik yapmaya geliyorlar. Sen de onlardan farklı değilsin nihayetinde. Yahu sizlerin aklına hiç gelmiyor mu, diğer dinler ne ise İslam´ın o kadar olduğu?! Yani daha başından bizlerin duruşuna ve diğer dinlere hiç saygı göstermeden, aman da möcize falan filan foruma dalıyorsunuz. Evet...dibine kadar tebliğ yapmaya ve İslam misyonerliği yapmaya gelmişsin. Yalan mı?!
 13. kavak

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Onun bunun görsellerini unutun gitsin, çünkü çoğunluğu ne idigü belirsiz kişiler, ergenler, dibine kadar ön yargılı ve tarafgirler tarafından hazırlanmıştır. Yazı yazmayı biliyor musunuz? Biliyorsunuz. O zaman üşenmeden oturacaksınız, yazacaksınız. Uzun geliyorsa, özetini çıkarın.
 14. nogodbutAllah

  allahı kim yarattı...

  Allah ta bir put mudur? ve Ankebut 17 ne demektedir? ankebut 17:اِنَّمَا تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللّٰهِ اَوْثَانًا وَتَخْلُقُونَ اِفْكًاۜ اِنَّ الَّذ۪ينَ تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللّٰهِ لَا يَمْلِكُونَ لَكُمْ رِزْقًا فَابْتَغُوا عِنْدَ اللّٰهِ الرِّزْقَ وَاعْبُدُوهُ وَاشْكُرُوا لَهُۜ اِلَيْهِ تُرْجَعُونَ bu ayetin hemen hemen tüm tefsirlerinde evsan اَوْثَانًا kendi elleri ile yontup ürettikleri putların ismidir sonra da ona ilah adını verip tapmaktalar. yani ilah ismi Allah tarafından onlara verilmemiş onla kendileri uydurmuş yalan ve sapma ile nerden anlıyoruz? وَتَخْلُقُونَ اِفْكًاۜ halake insan içinde kullanılır hz isa elleri ile topraktan kuş heykelleri yapar derken halake kullanılır.ancak güneş ışığı ile ay ışığı kadar fark vardır zira o halake fiil ve sıfatınıda insana bahşeden veren gerçek Halık tır insanda ki aynen ay gibi asıl değil tecelli ve yansıtmadır. ifk kelimesi anahtar kelimedir.zira uydurma yalanla aldatma aslı hakikati yalandan taklit etme gibi manalara gelir.nitekim hz musa firavunun sihirbazlarının sihir le yılan gibi oynayan ipleri içinde ifk kelimesi kullanılır ve hz musa nın asası hakiki yılan olup o uydurulmuş şeyleri yutar hakiki yılan ile oyuncak yılan arasında ne kadar fark var ise ki oyuncak yılan hakiki yılanın ölü donuk bir putu bir heykelidir sadece put ismi zaten buddah heykeline tapmaktan gelir. yani cansız ölü donuk taşları kendi eli ile yapıp ilah diye tapmak yani nasıl çölde serap su sanılırsa bir illüzyon ise cehalet ve yanılmadan ona su ismi verilmiş veya su sanılmış ise müşriklerde cehaleten yaptıkları putlara ilah demektedir yoksa serap ile susuzluğunu gideren olmamıştır tam tersine su sanıp peşinde koşup yorulup serapta kaybolduğu vakit hayal kırıklığı kalır sadece bu gerçek ilah manasına gelmez. yani madem onlara ilah diyorsunuz haydi ilahlarınız size hakiki rızkı versin veya fayda ve zarar veremezler. yoksa ne put hakiki ilahtır nede Allah ile kıyası olur. nasıl ki sahte altın veya cevheri hakiki altın veya cevher diye sarrafa getiren kişiye sarraf ölçer biçer sahteliğini söyler buna rağmen kişi onu hakiki altın sanır sarraf şöyle dese onun altının hakikiliğini vurgulamış olmaz tam tersini söylemiş olur: sizin altınınız sahtedir siz hakiki altınları bırakıp sahte altınlarlamı uğraşıyorsunuz evet ikisi de altın ismine sahip ancak bu mecazi yani hakiki manada diğeri altın değil boyanmış demirdir belki. veya madem gerçek altın diyorsunuz o zaman mihenk taşına vuralım der mihenkte sahteliği ortaya çıktığı halde ona altın diye sarılıp gider ancak cahilleri kandırır gerçek altın diye işte hz ibrahim putları kırar baltayı büyüğün boynuna asar çağırdıklarında büyüğü yapmıştır ona sorun tabii cevap verebilirse der onlarda cevap veremezler dediğinde o zaman kendini korumaktan aciz tam tersi korunmaya muhtaç ne fayda ne zarar veremeyen bu taş parçalarına niye ilah diye taparsınız der bir nevi hz ibrahim sahte ilahları mihenk taşına vurmuştur aynen firavun bende öldürürüm diriltirim der iki mahkumdan birinin boynunu vurur birini serbest bırakır hz ibrahim madem ilahsın benim Allahım güneşi doğudan doğurur sende batıdan doğur dediğinde firavun adeta büyük put gibi dilsiz kalmıştır dilini yutmuştur sonrada onu su deniz yutmuştur bir put gibi cesedi kalmştır. 27:24 :"وَجَدْتُهَا وَقَوْمَهَا يَسْجُدُونَ لِلشَّمْسِ مِنْ دُونِ اللّٰهِ" hüdhüd hz süleymana: "'Onu ve kavmini, Allah'ı bırakıp da güneşe secde etmektelerken buldum," bu min dun ifadesi bir şeyin hakikisini bırakıp sahtesine uyanlar için umumiyetle kullanılır.bu mantıkla Allah ile güneşi de eşitlemek gerekir aynen ankebut 17 deki put ifadesi ile eşitlemek gibi.öyle ya ikisinede secde ediliyor. yani bir şeye lafzi ve zahiri manada aynı ismi vermek hakikate aynılaştırmaz aynılaştıran safsata yapmış olur.esasen müşriklerin safsataları ortaya çıkarılıyor bu ayetlerle bir şeyin temsili ile hakikisi aynı olmaz aynılaştıran safsata yapmış olur bir temsilde filmde piyeste doktoru oynayan bir oyuncu hakiki doktor değildir doktoru sadece oynar canlandırır gerçek hayata uçakta giderken kalb krizi geçiren birine açılın ben doktorum diyemez misal: kitaptaki at resmi hakiki atın bir timsali bir nevi ölü donuk bir heykeli yada putu gibidir biri dese ki : her at kişner bu kitaptaki attır o halde oda kişner veya kağıda basılı güneş timsalini gösterip: güneş gözleri kamaştırır bu kağıtaki de güneştir o halde oda gözleri kamaştırır mahiyet ve kavramsal düzeyde aynı değildirler zahiren lafzen isimleri ortak ve aynı olsada güneş ve at gibi putlar ilah diye tapılan ölü donuk timsallerdir heykellerdir.hakiki ilah ile bir tutmak safsatadır.
 15. deadanddark

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Bir önceki soruda grafigin elips cikacagini tahmin etmistim, yanildim. .. Geometri ve analitik geometri cok keyif verir ama trigonometri o keyifi kacirir benim icin. Umarim söylediklerini bir gün yaparsin. Gökyüzü yildiz haritani kismet olurda burada yine olursak görmeyi cok isterim.
 16. Bilim forumuna ilgi yok diye buraya yazmıştım.Buradada ilgi göstermemişsiniz. sadece beslenme ihtiyacını karşılamak için en az kaç metrekare alana ihtiyaç duyardınız? yada basit bir soru sorayım bir yılda yediğiniz ekmeği kaç metrekare alana ektiğiniz buğdaydan üretebilirsiniz?
 17. Emrhnackgz

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Birde arkadaşlar aşağılama ve hor görme olayına girmessek güzel olur. Aynı eylemi biz gerçekleştirince çok sert karşı çıkıyosunuz, aynı hassasiyeti bende beklerim sonuçta.
 18. Emrhnackgz

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Mucize ile alakalı yazacağım şeyleri linkteki dosyaya topladım. Bazı konuların anlatımı çok çok uzun süreceği için video atmamda bir sakınca görmüyorum. Tavsiye veriyorum sonuçta.
 19. mirasyedi

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Bende trigonometrik dönüşümlerin çoğunu bilmiyorum. okulda habire ezberlettiler. vektörler ile anlatsalar daha anlaşılır olurdu. hazır kodlara bakmadan kendim ufuksal koordinat sistemini ekvatoral koordinat sistemine yada tam tersini çeviren program yazmak istiyorum. tembellikten birazda uzun süre bir konuya odaklanamamak yüzünden yazamadım bir türlü. onu çözdükten sonra gökyüzü yıldız haritası yapmak istiyorum. kendi yeryüzü haritamıda oluşturabilirm.
 20. deadanddark

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Sorun yok. Trigonometri konusunda zayifim. Sorunun cözümünü daha iyi anlamaya calisiyorum.
 21. kavak

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Neden şimdi de bu örnek? Bir öncekini keçiler mi yedi?
 22. mirasyedi

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  cevabı çok basit. iki tane halife adayı olamaz . mutlaka birine biat edip diğerini öldüreceksin. oy atıp halife seçildiği nerede görülmüş?
 23. mirasyedi

  Devri daim makineleri çağına doğru

  pilli olanlarıda var.Pilsiz olması birşeyi değiştirmiyor. Elle jirospkop diskine hareket kazandırmakda pil gibi dış güç kaynağı sonuçta. Jiroskop içinde dönen diskin dış uyaranlara tepkisini el bileklerini güçlendirmek için bu oyuncakları yapmışlar. sen sadede gel.videoyu hangi amaçla attığını yaz. kendiliğinden kalkış yapıyor mu ondan haber ver. Videoda jiroskopu harekete geçirmek için el hareketide yapmıyor. Dışardan hava üfleme kaynağını veya bnzeri bir güç kaynağı kullanmadan kalkış yapmadığını ikna et bizi.
 24. EK

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Bir devri daim düzeneğinin parçası olarak kullanılabilecek olan bu oyuncak ile ilgili başka video örnekleri de paylaşalım:
 25. kabara

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Durumu göre göre oy veriyorlarsa demek ki öyle yönetilmeyi istiyorlar. Kurunun yanında yaşta yanıyor ama yapacak pekte bir şey yok. Demek istediğim diğer partiler de gelse farklı bir uygulama göremeyeceğiz. Halk ne zaman bilinçlendi hangi parti olursa olsun halkın bilinçli olduğunu biliyorsa ona göre adım atar. Aya köprü yapacakmış ne diyorsunuz diye röportaj yapılıyor cevap çok süper olur. Cidden inanıyor aya yol yapılacağına. Bunlar işte bizi kimin yöneteceğine karar veriyor.
 26. kavak

  HZ.OSMANIN ÖLDÜRÜLME NEDENLERi

  Onun bunun görsellerini kendine sakla, çünkü yazacak bir şeyin varsa bir zahmet kendin yaz. Başka sorularmışş...mışşş...yardımcı olacakmış....mış! Yahu burada damlayan her yeni safkan müslüman, neden böyle çok bilmişlik taslar...hălă anlamış değilim.
 27. kavak

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Kaşarlı İslam misyoneri, zırvalamışsın yine.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...