Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. poiuz

  İslamilik İndeksi

  Hukuk ve yönetişim alt endeksinde; hukuksal bütünlük, yolsuzluğun önlenmesi, güvenlikendeksi ve devlet etkinliğine bakılıyor. Buradaki amacın yolsuzluğun yaygınlığını, mülkiyet haklarının güvenliğini, hesap verebilirliği, hukukun üstünlüğünü ve yönetişim yapılarının etkinliğini ölçmek olduğu belirtiliyor. İnsan hakları ve siyasi haklar konusunda da medeni ve siyasi haklar ve sosyal refah ölçüsü, sosyal sermaye, kişisel özgürlük, medeni ve siyasi haklar, kadın hakları, eğitime erişim, sağlık hizmetine erişim ve demokrasi düzeyi verilerinin değerlendirildiği belirtiliyor. -Listeyi bir islami vakıf yapıyor! -Sizin "gerçek islam" dediğiniz (ve bizim sadece bir ütopya olduğunu bildiğimiz "hayali islam") referans alınıyor! Ve sonuç: -Dinsiz, donsuz dediğiniz insanlar çoğaldıkça listede devletler yukarıya çıkıyor! Neden? -Çünkü dinsiz donsuzların ülkelerinde bir iş yaptırabilmek için rüşvet veya büyük/önemli birilerinden "tavsiye kağıdı" gibi bir şey gerekmiyor. -Çünkü yandaşlara ihaleler verebilmek için 160 kere ihale yasası değiştirilmiyor. -Çünkü cinsel tercihi yüzünden insanlar cezalandırılmıyor. Vs. Bu liste sayfalarca uzatılabilir. 20 Liralık yola turistten 80 Lira alan ve turistin cehenneme gideceğeni kendisinin ise cennete gideceğeni sanan zihniyet dinsiz donsuzun "gerçek islamı" kendilerinden daha iyi yaşadığını kabullenemiyor :-))) İyi günler
 3. malta erigi

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Bu 3-5 ihtiyara neden komplo teorisyenleri bu kadar kafayı takıyor anlamıyorum. Tapınak şövalyeleri dediğiniz bugün kızıl haç benzeri bir oluşum olarak varlıklarını sürdürüyor. Evet, unvanları hala papalığa bağlı şövalyeler ama tırı-vırı gelenekler bunlar. Başka birşey değil. https://www.orderofmalta.int/
 4. Sen okuduğunu da anlayamıyorsun galiba? "Insan öldüren kişi, kıssas olarak öldürülür" deseydi, senin dediğingibi olurdu.
 5. Bugün
 6. anibal

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  La havle.... Şuraya tapınak şövalyelerinin sonlarını, akıbetlerini de yazsan bir? İsa'nın yaşayıp yaşamadığı bile meçhulken, ne yediyse artık, hahamın biri demişmiş te, incili yahudi rahipler yazmışmış ta... Yahu bu yenecek bir laf mı, uyduruyor işte adam, dilin kemiği yok. İncil'i pavlus yazmadı, en azından hepsini. Ayrıca, Pavlus'ta, tıpkı İsa gibi hristiyandır zaten.
 7. anibal

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Hala aynı yerdesin. Eminim, yahudiler, hele hele israildekiler, hele onların başlarındakiler, kutsal topraklar için galaksiyi bile yakar. Eminim derken, yahu kendim gördüm, tanıdım adamları, o yüzden eminim, biliyorum ne emelleri olduğunu. Ama sorun şu ki, yırtınıp yıkınıp yaksalar, cürümleri kadar yer yakarlar, o da kıçlarını koydukları yerden daha büyük olmaz. Trump falan da bunların dolduruşuna falan gelmez, gelseydi, gelmişti zaten. Ve mesihi getirmenin yolu, yahudileri yok etmekten geçiyor zaten. Tapınak önemsiz, yahudiler sevgi kelebeği falan demiyoruz zaten. Anlamak istemiyorsun, yahudilerin, bırak dünyayı falan, ABD'yi de bırak, israil'i bile yönetecek gücü, kudreti yok. Dediğimiz şey bu işte. Adamları büyüttükçe büyütüyorsunuz, bilen bilmeyen de aslı astarı var sanacak.
 8. kavak

  Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun !” dedik.

  Hem de nasıl... Dinlerin akıl kărı olmadığı gibi müritleri ise daha bir garip. Hangi dindara sorsanız; kendi dini imanı, tanrısı, kitabı vs. vs. vs. vs. vs. en yakışıklısı. "İyi hoş da, hepsi aynı anda en yakışıklısı olacak değil herhalde" demeye kalktığınızda, sanki uzaylımış sınız gibi muamele görmeniz işten bile değildir. Keza uzaylılar bunların "En yakışıklı din, benim dinim" edebiyatını görseler, bu dünyayı ziyaret ettiklerine bin pişman olmaları muhtemel.
 9. HATEM

  İslamilik İndeksi

  Anlayış sâhibi olmak ne büyük ni'metmiş. Anlatıyoruz işte niye anlamıyorsun? Türkiye Müslümân bir ülke değil, Ateist bir sistemle idâre edilen bir devlet... Dünyâ da hem halkı müslümân olan hem de yönetimi müslümânca olan bir müslümân devlet varsa,, Ahanda işte bakın bu müslümân devlet sonuncu sırada diyebilirsin. Böyle bile olsa netîceye (sıralamaya) bakarak doğru sonuçlara ulaşamassın. Çünkü, orospu ve hırsız ve dolandırıcı devletler, Bugün açıktan açığa baskı yapan Trumph gibi, sıralamada son basamaklara inmiş devletin yukarı çıkmasını her türlü pislikle engellemektedirler. Hem Yönetimi hem de Halkı müslümân olan bir ülke için bile Verdiğin listenin,, İslâm dînini kritize etme adına, Günümüz koşullarında ne kadar saçma ve temelsiz olduğunu anlayamayabilirsin de,, Ya hu Yönetimi, rejîmi, Hukuku İslâmla ilgisi olmayan ülkelerdeki Olumsuzlukların faturasını İslâma kesmek nasıl bir mantııktır? Manyak mısın sen? Tamâm ateist ol, kimsenin bir i'tirâzı yok, ateistliği dînsizliği tercîh etmek, senin dünyâda doğal hakkın. Fakat, Dünyâyı idâre eden şeytânların değirmenine su taşıyacağım diye niye mantığını çöpe atıyorsun? Kafan ifsâd olmuş, mantığın bozulmuş senin. O yüzden yukarıda baştan yazdım, Türkiye'nin rejimi değiştiğinde, halkının çoğunluğunun inancı yönetici olduğunda, sünnî İslâm hukuku ile idâre edildiğinde, Türkiye yi evrensel değerlere göre mizân edip müslümânlığa bir değer biçmek tutarlı olur. Fakat Ülkedeki bütün insânlar müslümân kategorisinde olduğu için Ve sizin gibi dînsiz donsuz ve bir sürü münâfık da o toplumun içinde gizli olacağından,, varlığınız o dönemde de Evrensel değerler sıralamasını aşağı çekecektir. Bir de sen batılı ülkelerle kendini nasıl özdeşleştiriyorsun ki Batıyı komple ateist mi zannediyorsun?
 10. Zihinsel Orgazm

  Epifiz bezi

  peki böyle birşeyin bulunmadığını söyleyen bilimsel güvenilir bir kaynak varmı? bende bunu çok merak ediyorum..
 11. poiuz

  İslamilik İndeksi

  İslami Endeks listesi neye göre hesaplanıyor? Çalışmada Kuran-ı Kerim’de ilgili ayetler ve Hz. Muhammed’in yaşamı, uygulamaları ve sözleri İslami öğretilere bağlılığın referansı olarak kabul ediliyor. Çeşitli göstergelerin kullanıldığı ekonomi, hukuk ve yönetişim, insan hakları ve siyasi haklar ve uluslararası ilişkiler olmak üzere dört alt daldan oluşan bir İslamilik Endeksi oluşuyor. Yani ülkeler ekonomi, hukuk ve yönetişim, siyasi haklar ve insan hakları ve uluslararası ilişkiler bakımından İslami kriterlerle ne kadar uyumluluk gösteriyor, ne kadar “İslami” yaşıyor sorularının yanıtı aranıyor. Burada ülkenin Müslüman olması ya da olmaması dikkate alınmıyor. Sıralamada ilk 44'te Müslüman nüfusu çoğunlukta olan ülkelerin bulunmaması ve en sonda Yemen'in olması dikkat çekici. İslami kriterlere en fazla uygun devlet yapısına sahip olan 'Müslüman ülke' ise 45'inci sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri. BAE’nin ardından Arnavutluk 46, Malezya 47, Katar da 48. sırada yer bulan ve ilk 50 içinde olan diğer Müslüman ülkeler. Listede batılı ülkelerin ilk sıralarda, Müslüman ülkelerinse son sıralarda olması hâlâ gözlerini açmıyorsa ve hâlâ Osmanlı, İslam Hukuku hayalleri kuruyorsan... Bunu, bu listenin ilerde de fazla değişmeyeceğinin garantisi olarak görebiliriz 😉
 12. Kafkaslı

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  @anibal Sen görmek istediğine ikna olmuş durumdasın ancak gerçekler çok farklı ilerliyor. Sana deli saçması gelen o kutsal topraklar için bu insanlar dünyayı ateşe verirler çünkü buna inanıyorlar. Trump da gitti ağlama duvarında gözyaşı döktü, dua etti çünkü tek hedefleri o toprakları almak, mesihi getirtmek ve tapınağı yeniden inşa etmek. Tapınak da şu açıdan önemli onlar için; tapınağa özel ritüeller var ve sadece o tapınakta yapabilirler, tabii ki başka sebepler de var.
 13. @sahin3 Makale tamamen laikliğe karşı yazılmamış. Öyle anladıysan yanlışın var. Türkiye'deki dine karşı bölücü ve engelci tavır alan siyasete karşı. Yani laiklik bu ise laikliğe karşı. (tabii ki de laikliğin tanımı bu değil) Bunun için de tek bir örnek gösteriliyor, o da diyanet kurumu. Fakat diyanet kurumunun nasıl bölücülük yaptığı, neyi engellediği açıklanmıyor. Yazarın diyanet bakanlığına neden karşı olduğuna dair tek bir örnek yok. O bakımdan zayıf bir makale olmuş. Altını doldurması gerekli. Mesela müslümanlar hangi özgürlüklerinden mahrum bırakılmış? Kafa kesme, el kesme özgürlüklerinden mi? Karılarını (hafifçe) dövme özgürlükleri mi elinden alınmış? Üçer beşer resmi nikah kıyma özgürlükleri mi kısıtlanmış? Tekkelerde çocukların beyinlerini yıkama özgürlüklerini mi kaybetmişler? Alevileri afaroz mu edememişler? Nedir bu adamın ağladığı konu?
 14. Kafkaslı

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  I. Haçlı seferlerinin ardından kurulan Tapınak Şövalyeleri, aynı zamanda Süleyman Tapınağı için kurulmuş bir örgütün üyeleridir yani Bush'un o ifadesi hiç de masum değildi. İsmi Umberto Eco’nun Gül’ün Adı eseri ve Da Vinci Şifresi’nin yazarı Dan Brown’ın kitaplarının arasında olduğu birçok kitaba konu olan şövalyeler, haçlı seferleri sırasında kurulan bir tarikatın üyeleriydi. Resmi adı Süleyman Tapınağı ve İsa’nın Fakir Askerleri olan tarikatın ömrü haçlı seferleriyle eş zamanlı, yani iki yüz yıl sürdü. Haçlı seferlerinin zalim savaşçıları: Tapınak Şövalyeleri Protestanlar, Yahudilikten dönme gibi algılansa da Yahudi olarak yaşamaya devam etmişlerdir. Dünya'da egemen olan Hristiyanlık dini ve İncil aslında Yahudiliğin bir devamıdır. Dediğim gibi İncil'i Yahudi Rahip Pavlus yazmıştır. 2015 yılında Haham Baruch Efrati "Hristiyanlık ve İncil, Yahudi rahiplerce oluşturuldu." diye bu gerçeği itiraf etmiştir. Kendi inançlarına göre kutsal toprakları sınırları içine alan bir devlet kurmak zorunda olduklarını düşünüyorlar ve bu topraklar kimde ise almanın peşindeler, aynı zamanda Kudüs başkent ilan edilmeliydi ki bu devletin temelini atabilsinler. Sen ise 'kutsal toprak' yerine 'bereketli toprakları' anlatıyorsun, cidden ilginç bir durum. 😎 İkisi aynı şey mi?🙂 Bu konudaki detaylı açıklamayı aşağıdaki linkte bulabilirsin. -------------- Evanjelikler, Eski Ahit'te savunulan; Yahudilerin Tanrı'nın seçilmiş halkı olduğu, kutsal toprakların (Kenan diyarı veya Tanrı tarafından Yahudilere vaat edilmiş Arz-ı Mev'ud’un) Yahudilerin malı olduğu ve Yahudilerin Mesih'in gelişiyle birlikte dünya egemenliğine ulaşacakları şeklindeki kehanetlerini kabul ederler. Bu konuda kendilerine düşen en büyük görevinin ise Yahudilerin dünya egemenliğine destek olduğunu düşünürler. Bir nevi Hristiyanlık ve Yahudiliğin karışımından meydana gelen ve Protestanlığın bir alt mezhebi olan Evanjelistlere "Siyonist Hristiyanlar" da denilmektedir. https://odatv.com/nedir-bu-evanjelizm-24051828_m.html
 15. Agzi var konusamaz, derdini anlatamaz bir canlidir maymun. Hal böyleyken nasil asagilik olabilirki, gidipte bir müslosun ebesini düdüklemiyor ya. (müslos kelimesini sevdim). Hirsizlik ise bir cok canli elinizdekine göz dikebilir. Bu da onlari asagilik yapmaz. Asagilik sifati insana aittir. Tanrinin yarattigi, kendi eseri olan hersey degerlidir. Onun eseridir. Bu yüzden birseye igrenc dedigimizde "tanri senin yapacagin isi .ikeyim , senin elinden kabuklu yemis yenmez" demis oluruz. Delilik bu dinler yahu.
 16. HATEM

  İslamilik İndeksi

  Sistem Kökten Çürük. T.c. Ateist bir devlet olarak kuruldu. Bu devlet,, İçinde Müslümânların çoğunlukta olduğu Ateist bir devlet olduğu için, Bu ülkedeki fazîletlerin ve suçların faturasının hangi hesâba kesileceği,, hangi suçların ve hangi fazîletlerin hangi hesâba kesileceği karıştırılabilir. Bu belirsizlik ve karışıklık, konu başlığını anlamsız kılmaktadır. İnşAllah, 2023 te Türkiye'de köklü bir değişiklik yaşanacak, Bunu gaybî bir haber olarak biliyorum. Bu değişikliğin içeriğini bilmiyorum. Ancak tahmîn edebilirim. En geç 25 yıl içinde, 2050 yılına varmadan, Türrkiye, Osmanlı döneminde olduğu gibi İslâm Hukuku ile idâre edilecek.
 17. kavak

  Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun !” dedik.

  Harbiden ilginç bir nokta aslında. Eğer herşey onun eseri ise, şu malum kitapta kim kime hakaret ediyor acaba ?!
 18. Deizmde tanrı etkisiz eleman. Çocuk yapıp onlarla ilgilenmeyen anne ve babalara benziyor.
 19. Yaratanin (Allah) yarattigi hersey onun sanat eseridir. Asagilik diyerek kücümsemek ona yapilabilecek en kötü hakaretlerden biridir.
 20. Ayni anda heryerde olmakla (electron) durmak arasinda pek fark yok gibi. Bir metal kürenin etrafinda bir elektron ayni anda heryerde olabiliyorsa bu tipki kürenin etrafini bir perdenin örtmesi gibi olmazmi! Sanki electron hem duruyor hem haraket ediyor. Eger böyle degilse, Yani tüm electronlar heryerde olmayi birakir ve tüm atomlar titresmeyi bitirirse !!! Plazma hal (elektron bulutlari ve basibos atom cekirdekleri) ve absolute zero ötesinde ne var ? Tahminde bulunmak istiyorum ; evren genislemeye, zaman akmaya devam eder, madde ise cok degisik bir hal alir. Karadeligin ici gibi tahmin etmesi zor, kafa karistirici.
 21. bilgivehis

  İslamilik İndeksi

  Bizim utanç tablosu dediğimizi müslümler gurur tablosu olarak görüyor, işin bir de böyle bir tarafı var. Yani kalkınmış ve çağdaşlaşmış olmak onlara göre şeytanlaşmış olmak ve dinden çıkmış olmak anlamına geliyor. Bu yüzden yoksulluğu onlara bahşedilmiş ilahi ihsan olarak görüyorlar. Her zaman diyorum, müslümler bilim adamları tarafından tür araştırmasına tabi tutulmalılar, Sapiens türüne pek benzemiyorlar.
 22. Karabiber

  İslamilik İndeksi

  suudi arabistan 85. sırada. Turkiye suudi arabistanı bile geçememiş.Utanç verici gerçekten. http://islamicity-index.org/wp/latest-indices-2018/
 23. Karabiber

  19 Mayıs 1919

  nüfus kağıdımı değiştirdim yaşımı küçülttüm.
 24. kavak

  19 Mayıs 1919

  Sen böyle ulu orta söylersen, tabii ortaya çıkar. Olsun; benim ruhum(!) genç. Peki, sana ne demeli ?! Zırt pırt isim değiştirerek mi genç kalmayı hedefliyorsun ?
 25. Maymunların birbirleriyle iyi ilişkiler kurmaları birbirlerinin tüylerini temizlemekten geçer. Birbirini kaşıyan ve temizleyen maymunlar aile ve arkadaşlık bağlarını güçlendirirler. Yuhanna 13/5 Sonra bir leğene su doldurup öğrencilerin ayaklarını yıkamaya ve beline doladığı havluyla kurulamaya başladı. Yuhanna 13/14 Ben Rab ve Öğretmen olduğum halde ayaklarınızı yıkadım; öyleyse, sizler de birbirinizin ayaklarını yıkamalısınız.
 26. Yuhanna 19/39 Daha önce geceleyin İsa'nın yanına gelen Nikodim de otuz litre kadar karışık mür ve sarısabır özü alarak geldi. 40 İkisi, İsa'nın cesedini alıp Yahudiler'in gömme geleneğine uygun olarak onu baharatla keten bezlere sardılar. http://arkeofili.com/sempanzeler-olulerinin-dislerini-temizlerken-goruntulendi/ şempanzeler ağaç kovuğundaki birikmiş suyu içmek için yaprakları sünger gibi kullanarak suya daldırır emerler. Matta 27/48 İçlerinden biri hemen koşup bir sünger getirdi, ekşi şaraba batırıp bir kamışın ucuna takarak İsa'ya içirdi.
 27. Karabiber

  19 Mayıs 1919

  yaşın ortaya çıkacak. Herkes seni genç biri biliyor.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...