Jump to content

Sahih-i Kat-i ile Haber verilmiş ki.....

Recommended Posts

Uzun bir süredir gözlemledim ki Hadisleri islam aleyhine kullananlar açık bir ikiyüzlülük içerisindeler.Hatta umum imansızlar diyebiliriz.Ancak hepsi hadisleri kullanmıyor.Benim sözüm Kullananlara..

Size seçenekler sunacağım.Bu sizin testiniz olacak.Verdiğim şıklardan biri seçilecek ve akıbetinize razı olacaksınız.

Seçmezseniz eğer ikiyüzlülük ve sahtekarlığı kabul etmiş bulunacaksınız..

Başlayalım...

"Şu benim oğlum Hasan, seyyiddir. Allah onun vasıtasıyla Müslümanların iki büyük ordusunu barıştıracaktır." Buharî, Fiten: 20; Sulh: 9; Fedâilu Ashâbi'n-Nebî: 22; Menâkıb: 25; Dârîmî, Sünnet: 12; Tirmizî, Menâkıb: 25; Nesâî, Cum'a: 27; Müsned, 5:38, 44, 49, 51.

Peygamber Gaybtan haber veriyor.Diyor ki hasan islamın iki büyük ordusunu barıştıracaktır.40 sene sonra hz.Hasan(ra) ve Hz.muaviye(ra) musallaha edip barıştılar.Peygamberin haberin tasdik ettiler.

Resulullah Hz.Ali(ra)'ye demiş..

Sen, biatını bozan, hak ve adaletten sapan ve dinden çıkan kimselerle savaşacaksın." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:139, 140; el-Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 7:138; Beyhakî, Delâilü'n-Nübüvve: 6:414.

Hz Ali(ra) ve Zübeyr(ra) iyi olduğu zamanlarda yine Hz.Ali(ra)'ye demiş

"Bu sana karşı muharebe edecek. Fakat haksızdır."

İbni Kesîr, el-Bidâye ve'n-Nihâye, 6:213; el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:366, 367; Ali el-Kari, Şerhü'ş-Şifâ, 1:686, 687.

Hem resulullah(sav) Hanımlarına demiş

İçinizden birisi, mühim bir fitnenin başına geçecek ve etrafında çoklar katledilecek."

el-Askalânî, Fethü'l-Bârî, 13:45.

Diyerek hz.Ali(ra)nin Hz.Aişe(ra) Zübeyr ve talhaya karşı cemel vakasında,Muaviyeye karşı Sıffin'de, Havârice karşı Harûra'da ve Nehruvan'da muharebesini gaybtan haber vermiş hem dediği gibi çıkmış..

Hem resulullah(sav) ihbar etmiş demiş ki

"Benden sonra Ebû Bekir ve Ömer'in yolu üzere gidin."

Tirmizî, Menâkıb: 16, 37; İbni Mâce, Mukaddime: 11; Müsned, 5:382, 385, 399, 402.

Hem ebu bekirin ve ömerin halifeliğini haber vermiş hemde onların mükemmel bir surette rıza-i ilahi için çalışacaklarını mucizane haber vermiş.

Hem peygamber

"Osman Mushaf okurken şehid edilecek." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:103.

"Muhakkak ki Cenab-ı Hak Osman'a halife gömleğini giydirecektir; fakat onlar bu gömleği çıkartmak isteyecekler." Bkz. el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:100.

Diyerek osmanın halifeliğinden,halifeliğinin istenmemesinden osmanın katlinin istenmesinden ve onun kuran okurken katledileceğinden mucizane haber vermiş verdiği gibi çıkmış..

Hem peygamber Hz.Fatımaya demiş

''Âl-i Beytimden, herkesten evvel vefat edip bana iltihak edeceksin"

Buharî, Menâkıb: 25, Müslim, Fedâilü's-Sahâbe: 101; İbni Mâce, Cenâiz: 64; Müsned, 6:240, 282, 283; Kadî İyâz, eş-Şifâ, 1:340.

Aynen dediği gibi olmuş.

Hem peygamber Ebu Zerre demiş

"Buradan çıkarılacak, tek başına yaşayacak ve tek başına öleceksin." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:345; Kadı Iyâz, eş-Şifâ, 1:343; Aliyyü'l-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:700; el-Askalânî, el-Metâlibü'l-Â'liye, 4:116, no. 4109; İbni Kesir, el-Bidâye ve'n-Nihâye, 5:8-9; el-Askalânî, el-İsabe: 4:64.

Ve dediği gibi aynen çıkmış.

Hem peygamber

"İstanbul fethedilecektir. Onu fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan ve onun ordusu ne güzel ordudur." el-Hâkim, el-Müstedrek, 4:422; Buharî, Târihü's-Sağîr, no. 139; Müsned, 4:335; el-Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 6:218.

Diyerek istanbulun müslüman eliyle fethedileceğini hemde Fatih sultan mehmedin yüksek derecesini mucizane haber vermiş.

Hem peygamber

"Kureyş'in âlimi yeryüzünün tabakalarını ilimle dolduracaktır." el-Aclûnî, 2:53, 54.Keşfü'l-Hafâ,

Deyip imam Şafii'ye işaret etmiş.

Hem peygamber

"Müslümanlardan aynı dâvâya sahip iki büyük topluluk birbiriyle savaşmadıkça kıyamet kopmaz." Müslim, Fiten: 4; İbni Hibban, Sahih, 8:259; Ali el-Karî, Şerhu'ş-Şifâ, 1:704; el-Elbânî, Sahihü'l-Câmî, 6:174, no. 7294.

Demiş ve sıffinde Hz.ali ve Hz.Muaviyenin muharebesini mucizane haber vermiş.

Hem peygamber Sürakaya demiş

"Kisrânın iki bileziğini giyeceksin.''19 Ali el-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:703, el-Askalânî, el-İsâbe, no. 3115.

Sonra hz.Ömer zamanında kisra mahvedildi.Hz.Ömer isranın bileziklerini Sürakaya giydirdi ve dedi

"Bu iki bileziği Kisrâ'dan alıp Sürâka'ya giydiren Allah'a hamd olsun." Ali el-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:703, el-Askalânî, el-İsâbe, no. 3115; Kâd-ı Iyâz, eş-Şifâ, 1:344

Dedi ve peygamberin mucizevi haberini tasdik ettirdi..

Neyse Bu mucizevi hadislere peygamberin gelecekten haber vermelerine daha yüzlerce hadis verebilirim.

Hatta dileyene istediği hadisin arapça metninide verebilirim.

Şimdi Sizlerin testine geldi sıra.Yani Hadisleri islam aleyhine kullanıp bizlere islamın kötülüğünü isbatlamaya çalışan sizlere..

Önünüzde 3 şık 3 akibet var

1.Hadislerin sahihliğini kabul etmek ve mucize demek

Akıbet:Ya iman etmek yada ''Bunlar mucize bile olsa ben kafamdaki soruları bitirmeden iman etmem'' demek

2:Hadisler yalan demek

Akıbet:Bir daha mucizevi hadislerin bulunduğu kaynakları islam aleyhine kullanmamak.Çünkü yalan hadislerin bulunduğu bir kitaptan sizin işinize gelen hadislere doğru demek sahtekarlıktır..İki yüzlülüktür..

3:''Ben sahtekarım iki yüzlüyüm üstelik siz bu hadisleri kabul ediyorsunuz diye ben kullanıyorum'' demek

Akıbet:Biz o haidslerle birlikte mucize olanlarıda kabul ediyoruz.O halde neden bize mucizevi olanlardan meydan okumuyorsun?

Risale-i Nur 19.Mektub

Saygılar

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Uzun bir süredir gözlemledim ki Hadisleri islam aleyhine kullananlar açık bir ikiyüzlülük içerisindeler.Hatta umum imansızlar diyebiliriz.Ancak hepsi hadisleri kullanmıyor.Benim sözüm Kullananlara..

Size seçenekler sunacağım.Bu sizin testiniz olacak.Verdiğim şıklardan biri seçilecek ve akıbetinize razı olacaksınız.

Seçmezseniz eğer ikiyüzlülük ve sahtekarlığı kabul etmiş bulunacaksınız..

Başlayalım...

"Şu benim oğlum Hasan, seyyiddir. Allah onun vasıtasıyla Müslümanların iki büyük ordusunu barıştıracaktır." Buharî, Fiten: 20; Sulh: 9; Fedâilu Ashâbi'n-Nebî: 22; Menâkıb: 25; Dârîmî, Sünnet: 12; Tirmizî, Menâkıb: 25; Nesâî, Cum'a: 27; Müsned, 5:38, 44, 49, 51.

Peygamber Gaybtan haber veriyor.Diyor ki hasan islamın iki büyük ordusunu barıştıracaktır.40 sene sonra hz.Hasan(ra) ve Hz.muaviye(ra) musallaha edip barıştılar.Peygamberin haberin tasdik ettiler.

Resulullah Hz.Ali(ra)'ye demiş..

Sen, biatını bozan, hak ve adaletten sapan ve dinden çıkan kimselerle savaşacaksın." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:139, 140; el-Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 7:138; Beyhakî, Delâilü'n-Nübüvve: 6:414.

Hz Ali(ra) ve Zübeyr(ra) iyi olduğu zamanlarda yine Hz.Ali(ra)'ye demiş

"Bu sana karşı muharebe edecek. Fakat haksızdır."

İbni Kesîr, el-Bidâye ve'n-Nihâye, 6:213; el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:366, 367; Ali el-Kari, Şerhü'ş-Şifâ, 1:686, 687.

Hem resulullah(sav) Hanımlarına demiş

İçinizden birisi, mühim bir fitnenin başına geçecek ve etrafında çoklar katledilecek."

el-Askalânî, Fethü'l-Bârî, 13:45.

Diyerek hz.Ali(ra)nin Hz.Aişe(ra) Zübeyr ve talhaya karşı cemel vakasında,Muaviyeye karşı Sıffin'de, Havârice karşı Harûra'da ve Nehruvan'da muharebesini gaybtan haber vermiş hem dediği gibi çıkmış..

Hem resulullah(sav) ihbar etmiş demiş ki

"Benden sonra Ebû Bekir ve Ömer'in yolu üzere gidin."

Tirmizî, Menâkıb: 16, 37; İbni Mâce, Mukaddime: 11; Müsned, 5:382, 385, 399, 402.

Hem ebu bekirin ve ömerin halifeliğini haber vermiş hemde onların mükemmel bir surette rıza-i ilahi için çalışacaklarını mucizane haber vermiş.

Hem peygamber

"Osman Mushaf okurken şehid edilecek." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:103.

"Muhakkak ki Cenab-ı Hak Osman'a halife gömleğini giydirecektir; fakat onlar bu gömleği çıkartmak isteyecekler." Bkz. el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:100.

Diyerek osmanın halifeliğinden,halifeliğinin istenmemesinden osmanın katlinin istenmesinden ve onun kuran okurken katledileceğinden mucizane haber vermiş verdiği gibi çıkmış..

Hem peygamber Hz.Fatımaya demiş

''Âl-i Beytimden, herkesten evvel vefat edip bana iltihak edeceksin"

Buharî, Menâkıb: 25, Müslim, Fedâilü's-Sahâbe: 101; İbni Mâce, Cenâiz: 64; Müsned, 6:240, 282, 283; Kadî İyâz, eş-Şifâ, 1:340.

Aynen dediği gibi olmuş.

Hem peygamber Ebu Zerre demiş

"Buradan çıkarılacak, tek başına yaşayacak ve tek başına öleceksin." el-Hâkim, el-Müstedrek, 3:345; Kadı Iyâz, eş-Şifâ, 1:343; Aliyyü'l-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:700; el-Askalânî, el-Metâlibü'l-Â'liye, 4:116, no. 4109; İbni Kesir, el-Bidâye ve'n-Nihâye, 5:8-9; el-Askalânî, el-İsabe: 4:64.

Ve dediği gibi aynen çıkmış.

Hem peygamber

"İstanbul fethedilecektir. Onu fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan ve onun ordusu ne güzel ordudur." el-Hâkim, el-Müstedrek, 4:422; Buharî, Târihü's-Sağîr, no. 139; Müsned, 4:335; el-Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 6:218.

Diyerek istanbulun müslüman eliyle fethedileceğini hemde Fatih sultan mehmedin yüksek derecesini mucizane haber vermiş.

Hem peygamber

"Kureyş'in âlimi yeryüzünün tabakalarını ilimle dolduracaktır." el-Aclûnî, 2:53, 54.Keşfü'l-Hafâ,

Deyip imam Şafii'ye işaret etmiş.

Hem peygamber

"Müslümanlardan aynı dâvâya sahip iki büyük topluluk birbiriyle savaşmadıkça kıyamet kopmaz." Müslim, Fiten: 4; İbni Hibban, Sahih, 8:259; Ali el-Karî, Şerhu'ş-Şifâ, 1:704; el-Elbânî, Sahihü'l-Câmî, 6:174, no. 7294.

Demiş ve sıffinde Hz.ali ve Hz.Muaviyenin muharebesini mucizane haber vermiş.

Hem peygamber Sürakaya demiş

"Kisrânın iki bileziğini giyeceksin.''19 Ali el-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:703, el-Askalânî, el-İsâbe, no. 3115.

Sonra hz.Ömer zamanında kisra mahvedildi.Hz.Ömer isranın bileziklerini Sürakaya giydirdi ve dedi

"Bu iki bileziği Kisrâ'dan alıp Sürâka'ya giydiren Allah'a hamd olsun." Ali el-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:703, el-Askalânî, el-İsâbe, no. 3115; Kâd-ı Iyâz, eş-Şifâ, 1:344

Dedi ve peygamberin mucizevi haberini tasdik ettirdi..

Neyse Bu mucizevi hadislere peygamberin gelecekten haber vermelerine daha yüzlerce hadis verebilirim.

Hatta dileyene istediği hadisin arapça metninide verebilirim.

Şimdi Sizlerin testine geldi sıra.Yani Hadisleri islam aleyhine kullanıp bizlere islamın kötülüğünü isbatlamaya çalışan sizlere..

Önünüzde 3 şık 3 akibet var

1.Hadislerin sahihliğini kabul etmek ve mucize demek

Akıbet:Ya iman etmek yada ''Bunlar mucize bile olsa ben kafamdaki soruları bitirmeden iman etmem'' demek

Akıbet:Bir daha mucizevi hadislerin bulunduğu kaynakları islam aleyhine kullanmamak.Çünkü yalan hadislerin bulunduğu bir kitaptan sizin işinize gelen hadislere doğru demek sahtekarlıktır..İki yüzlülüktür..

3:''Ben sahtekarım iki yüzlüyüm üstelik siz bu hadisleri kabul ediyorsunuz diye ben kullanıyorum'' demek

Akıbet:Biz o haidslerle birlikte mucize olanlarıda kabul ediyoruz.O halde neden bize mucizevi olanlardan meydan okumuyorsun?

Risale-i Nur 19.Mektub

Saygılar

İllegal git bu zırvaları senin gibilerin olduğu bir yerde anlat...

Soytarının tekinin peşine takılmış hayatını ziyan ediyorsun, acıyorum valla

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

iyi de ben dedilerinin hiç birine inanmıyorum. Hadislerin tümünü getirsen ne olur getirmesen ne olur. Benim tek işime gelen hadislerden yola çıkarak düşünmeyi öğrenmeden önce inandırıldığımız şeylere kıçımla gülmek.

Gerçi bunun için hadislere bile ihtiyaç yok, Kuran tek başına yeterli.

Bu konuları yüzlerinde nur fışkıran diğer zavalılarla paylaşman daha olumlu tepkiler almana yardımcı olacaktır. Bari insanları imana getirmek istiyorsan Kuran'dan birşeyler getirmeye çalış, bu dolandırıcının mektuplarını kitaplarını boşver.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin bize verdiği cevaplar nedense hep birbirinin aynı. ZIRVALAR. Azıcık geliştirin kendinizi. Buraya misafirler de geliyor, ateizmi bir bok zannediyorlar ve hüsrana uğramış bir şekilde gidiyorlar.

Sitelerde Paylaş

iyi de ben dedilerinin hiç birine inanmıyorum. Hadislerin tümünü getirsen ne olur getirmesen ne olur. Benim tek işime gelen hadislerden yola çıkarak düşünmeyi öğrenmeden önce inandırıldığımız şeylere kıçımla gülmek.

Bu konuları yüzlerinde nur fışkıran diğer zavalılarla paylaşman daha olumlu tepkiler almana yardımcı olacaktır. Bari insanları imana getirmek istiyorsan Kuran'dan birşeyler getirmeye çalış, bu dolandırıcının mektuplarını kitaplarını boşver.

İşte bahsettiğim aynen bu, sıkışınca çamur at izi kalsın mantığı. Devam edin. 3 müslümanla başedemiyonuz daha. Haaa eğer iyice sıkışırlarsa konuyu tavanarası hatta forumdan bile atıyorlar.

Sitelerde Paylaş

İşte bahsettiğim aynen bu, sıkışınca çamur at izi kalsın mantığı. Devam edin. 3 müslümanla başedemiyonuz daha. Haaa eğer iyice sıkışırlarsa konuyu tavanarası hatta forumdan bile atıyorlar.

Cübbeli :)

Nerde sıkışmışım gösterir misin bana yukarıda. Ortada herhangi bir sıkışıklık yok. Sadece fikrimi yazıyorum. Fikir senin doğal olmayan birşey olabilir ama emin ol insanların çoğunda var. Üstelik bok da atmadım, aynen düşündüğümü yazdım.

Bunun yanında tavanarasına atılan konuların tümü senin bilgi sahibi olmayı bırak üzerinde en küçük bir fikir bile oluşturamadığın konularda cahil bir adamın tv'de saçmalamsını link verdiğin konular.

Bir kere de bir fikirle gel be cübbeli

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin bize verdiği cevaplar nedense hep birbirinin aynı. ZIRVALAR. Azıcık geliştirin kendinizi. Buraya misafirler de geliyor, ateizmi bir bok zannediyorlar ve hüsrana uğramış bir şekilde gidiyorlar.

Aeizmi bir bok zanneden zaten gitsin. Ateizme bir bok yok ki zaten. Hala anlayamadın aylardır haftalardır boş kafanla girip çıkıyorsun bu foruma. Ateizm'in bir felsefesi, öğretisi, peygamberi, tapınacak tanrısı yok. Ateizmde sadece red var.

BUnu bile anlama kapasitesi bulunmayan adam tabiiki neden benim başlıklarım tavanarası oluyor diye ağlar durur. Bak arkadaşlarının açtıkları tavanarası oluyor mu?

Sitelerde Paylaş

illegal risalaleri kaynak göstermisin.

anlatımın bedizüzmanın tarzı olduğu belli.

ama said rivayetlerden bahsederken kaynak vermez.

kaynaklar sonradan mı eklenmiş acaba?

senin ortaya koyduğun üç şıktan birini seçmek zorunda değiliz.

çünkü kimse yoğurdum ekşi demez.

adamlar muhammedi övmek için olur olmaz şeyler uydurabilirler.

muhammedin yaptığı kötü şeyleri de örtbas edebilirler.

peki ortada kötü gözüken birşey kalmadığına göre biz islamın aleyhine kullanabileceğimiz hadisleri nerden bulabiliyoruz?

olay çok basit aklını kullanmaktan aciz kardeşim!

o günün ahlaki yargılarıyla bugünküler aynı değildi.

ayşenin yaşının birgün muahammedin başına bela olabileceği bilinebilecek birşey olsaydı,

mucizeleri uyduranlar eminim ayşanin yaşını da yukarı çeken hadisler uydurulardı.

anladın mı şimdi?

gene kölelik o günün şartlarında anormal birşey olsaydı muhammedin kölelerinden yada kölelştirdiklerinden bahsetmezlerdi.

muhammedin dalga geçtiğimiz develerin sidiklerinin içilmesi,sineğin kanadının çorbaya sokulması tarzı hurafelerin

birgün tenkit konusu olacağının bilinme şansı olsaydı,bunlar da örtbas edilebilirdi.

çok sığ düşünüyorsun bence.

tabi bu arada bazıları art niyetle hadisler uydurmuş olabilir.

ama siz bunları kabul ederken ben bu olasılığı görmezden gelme şansına sahibim.

çünkü benim derdim muhammedle değil,

yaratılmış bulunan muhammed imgesi ile.

sevgiler illegaltm...

Sitelerde Paylaş

peki ortada kötü gözüken birşey kalmadığına göre biz islamın aleyhine kullanabileceğimiz hadisleri nerden bulabiliyoruz?

ayşenin yaşının birgün muahammedin başına bela olabileceği bilinebilecek birşey olsaydı,

mucizeleri uyduranlar eminim ayşanin yaşını da yukarı çeken hadisler uydurulardı.

anladın mı şimdi?

gene kölelik o günün şartlarında anormal birşey olsaydı muhammedin kölelerinden yada kölelştirdiklerinden bahsetmezlerdi.

muhammedin dalga geçtiğimiz develerin sidiklerinin içilmesi,sineğin kanadının çorbaya sokulması tarzı hurafelerin

birgün tenkit konusu olacağının bilinme şansı olsaydı,bunlar da örtbas edilebilirdi.

sevgiler illegaltm...

Güzel gayet harikulade bir çıkış noktası bulmuşsun.

Öncelikle belirtmeliyim ki risalelerden faydalandığım doğru.Kaynakları bile mevcut diilersen kontrol et aynı hadise ulaşacaksın.

Rivayetler tirmizi buhari beyhakide geçiyor bunlar sahih ve sizlerin kullandığı kaynaklar.

Şimdi gelelim verdiğiniz hükme.

Verdiğiniz hüküm 3. şıkka girer.Neden mi çünkü bir kısmına uydurma bir kısmına sahih doğru dediniz.

bu durumda binler ihtimal çıkacaktır.

Siz ise yine işinize gelen ihtimali yani hadislerin uydurulduğu ve kalan hadislerin peygamberin başına bela açacağını bilmedikleri için kaldığını söylüyorsunuz.

Yani kurayzalıların 600 kişinin baışının kesilmesi olayını ebu hanife buhari farkedememiş eleştirilece diye.Sonra 20 yüzyıla geldik eleştirilmeye başlandı..

Yapmayın lütfen kurayzalıların savaşını 14 asırdan beri eleştiriyorlar neden çıkarmamışlar hadisleri?

Yada peygamberin hanımları ile münakaşaları hep kafirler tarafından eleştirildi onlar niye çıkmamış?

Siz sanıyorsunuz ki eleştirdiğiniz noktaları ilk defa turan dursun eleştirmiş...

Pes doğrusu

Sitelerde Paylaş

Doğru sonradan eklenilmiş.Buradanda onun hıfzının harikalığı ortaya çıkıyor.

Ezberden yazdığı rivayetlerin manaları değişmemiş.Hem 300den fazla rivayeti ezberden yazmış..Hem hata olmamış.

19.mektuba bakabilirsin

Sitelerde Paylaş

anladın mı şimdi?

sevgiler illegaltm...

Acaba böyle sanki marifetmiş gibi cümlelerinizin sonunca "sevgiler" yazarak, yazı şeklinizi bilmişlik edası ile farklılaştırarak bu tür iddialara verdiğiniz :) cevapların üstünlüğünü mü kanıtlmaya çalışıyorsunuz.. Bak ismindende anlaşılacağa üzere Dönek efendi.. Eyvallah dönmüşüsün.. Tamam saygımız var ama senin dönek olman öyle gönderilen her iletinin sadece ilk ve son cümlesine ve de yazarına bakıpta çamur atmanı gerektirmez.. Hadislerin hiç bir müslüman tarafından uydurulamayacağını biliyiyorsun.. Umarım biliyorsun.. Sadece saf kalpli bir zat hariç.. Dilersen bi ara açıklarım ama yok.. Niyetin öğrenmek değil ki.. Şöyle arada bir foruma girip durumlar acaba nasıl diye bakayım diyorum.. Ama hep aynı.. İki tane dönek çıkıyor ortaya eski malumatlarının yardımı ile nerede bir müslüman görseler iletisini bile okumadan yok nurcu yok fethullahçı yok harun yahyacı deyip sağdan soldan duydukları iftiraları yapıştırıp duruyorlar.. Maksat konuyu o tarafa çekmek.. Bi zonlarıda biliyoruz adamım.. Mesleği o adamların açığını aramak, planlar kurarak oyunlara düşürmek olanlarıda tanıyoruz.. Dilersen seni insan yerine koyup o hadisleirn kaynağını vereyim ama yok.. İstemez salyaların için malzeme hazırlamaktan başka bir işe yaramaz.. Bak adamım senle bir anlaşma yapalım.. Seni hodri meydan bölümüne çağırıyorum.. Konu Nurculuk.. Yenilgisi onanan forumdan ayrılacak.. Ya kabul edersin yada sesini keser bir daha o pis ağzına bu isimleri almazsın.. Tamam..

Sitelerde Paylaş
Doğru sonradan eklenilmiş.Buradanda onun hıfzının harikalığı ortaya çıkıyor.

Ezberden yazdığı rivayetlerin manaları değişmemiş.Hem 300den fazla rivayeti ezberden yazmış..Hem hata olmamış.

19.mektuba bakabilirsin

yahu ne fesat adamsın.

ben bunu kaçış noktası olarak sunmadım ki.

saidin kitaplarına aldığı hadislerin hangi kitaplarda geçtiği abiler tarafından araştırılmış

çoğunun geçtiği kitaplar tespit edilmiştir zaten.

eleşirime gelince bir insanın ayı ikiye bölmesi mümkün değildir ama katliam yapması mümkündür.

parmakların su fışlkırtması mümkün değilken ayşe ile 9 yaşında gerdeğe girmesi mümkündür.

bak ciğerim, bazı haidlseri emeviler kendi katliamlarını muhammed de aynısını yaptı diye meşrulaştırmak için uydurtmuş olabilirler.

muhammede haksızlık bile diyor olabiliriz.

ama diyorum ya,derdim muhammedle değil,

müslümanların örnek aldığı muhammed imgesi ile.

bunları adam akıllı tenkit edenler ilk olarak oryantalistlerdir.

bir ehli sünnet alimin son iki yüzyılı saymazsak buharideki hadisleri tenkit etmek şansı olamaz,olmamıştır da.

ancak kılıf bulunur bu rivayetlere.

beni kurayza olayının sahih olduğunu bilmiyorum.

yani taberi ve ibn kesir gibilerin kitaplarında geçiyor.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

anladın mı şimdi?

sevgiler illegaltm...

Murtedd size kalsa hayali bir organizasyon var.

Bütün arap yarım adası ve çevresinde ki hadis toplayan alimleri sıkı takipteler.bu kişiler aldıkları talimat doğrultusunda hadis uyduruyor yada hadis saklıyor.Bu sistem kususrsuz işledi 14 asırdır.14 asırdır zavallı müslümanlar bu kusursuz örtbas etme ve uydurma organizasyonuun kurbanı oldular.

Ne yazık.Bize değil sizlere

Sitelerde Paylaş
Murtedd size kalsa hayali bir organizasyon var.

Bütün arap yarım adası ve çevresinde ki hadis toplayan alimleri sıkı takipteler.bu kişiler aldıkları talimat doğrultusunda hadis uyduruyor yada hadis saklıyor.Bu sistem kususrsuz işledi 14 asırdır.14 asırdır zavallı müslümanlar bu kusursuz örtbas etme ve uydurma organizasyonuun kurbanı oldular.

Ne yazık.Bize değil sizlere

bunun üzerine senin düşünmen lazım.

bak bakalım hadislere.

kuran yapraklarını mızraklara takanları öven sahih hadisler var.

halifeliği babadan oğula geçen bir kurum haline getirenlere de.

kuranda ne mehdilik,ne deccal,ne de kabir azabı var.

kuranda onca tekrar varken bu hayati konuların neden sadece hadislerde geçtiğini düşün.

Sitelerde Paylaş
yahu ne fesat adamsın.

ben bunu kaçış noktası olarak sunmadım ki.

saidin kitaplarına aldığı hadislerin hangi kitaplarda geçtiği abiler tarafından araştırılmış

çoğunun geçtiği kitaplar tespit edilmiştir zaten.

eleşirime gelince bir insanın ayı ikiye bölmesi mümkün değildir ama katliam yapması mümkündür.

parmakların su fışlkırtması mümkün değilken ayşe ile 9 yaşında gerdeğe girmesi mümkündür.

bak ciğerim, bazı haidlseri emeviler kendi katliamlarını muhammed de aynısını yaptı diye meşrulaştırmak için uydurtmuş olabilirler.

muhammede haksızlık bile diyor olabiliriz.

ama diyorum ya,derdim muhammedle değil,

müslümanların örnek aldığı muhammed imgesi ile.

bunları adam akıllı tenkit edenler ilk olarak oryantalistlerdir.

bir ehli sünnet alimin son iki yüzyılı saymazsak buharideki hadisleri tenkit etmek şansı olamaz,olmamıştır da.

ancak kılıf bulunur bu rivayetlere.

beni kurayza olayının sahih olduğunu bilmiyorum.

yani taberi ve ibn kesir gibilerin kitaplarında geçiyor.

Eğer bir adam sonsuz kudret sahibine dayanıyorsa ayıda yara denizide..

Bu akla aykırı değil.

Bence sen sığ bakıyorsun.Sizin eleştirdiğiniz yerleri 14 asır öncede eleştirenler vardı neden kaldırılmadı yada örtbas edilmedi?

Mucizevi haberler mi uydurulmuş oluyor.

Madem kardeşim senin bu kadar çok hadislerden şüphen var.O halde hadisleri sil at.İslamın lehine yada aleyhine kullanma murtedd.

Zira mucizeler ne kadar uydurulduysa diğer hadislerinde o kadar uydurulmuş olma ihtimali var ..

Umarım bana hak veriyorsundur

Sitelerde Paylaş
bunun üzerine senin düşünmen lazım.

bak bakalım hadislere.

kuran yapraklarını mızraklara takanları öven sahih hadisler var.

halifeliği babadan oğula geçen bir kurum haline getirenlere de.

kuranda ne mehdilik,ne deccal,ne de kabir azabı var.

kuranda onca tekrar varken bu hayati konuların neden sadece hadislerde geçtiğini düşün.

Kuranın icazı herşeyi açıklamaz.

Açıklayıcı peygamberdir.Bu yüzden hadislerde geçer.Geçmesi gereken yerde odur orasıdır..

Aksi halde kuran ciltler halini alırdı.

Sitelerde Paylaş
Kuranın icazı herşeyi açıklamaz.

Açıklayıcı peygamberdir.Bu yüzden hadislerde geçer.Geçmesi gereken yerde odur orasıdır..

Aksi halde kuran ciltler halini alırdı.

illegal yeme beni.

onca tekrar varken böyle hayati konuların kuranda olmaması bunların muhammedden sonra uydurulduğunu delilidir.

musanın firavunla mücadelesini bir sefer eksik anlatsın,bunlardan bahsetsin iki cümle.

Sitelerde Paylaş
illegal yeme beni.

onca tekrar varken böyle hayati konuların kuranda olmaması bunların muhammedden sonra uydurulduğunu delilidir.

musanın firavunla mücadelesini bir sefer eksik anlatsın,bunlardan bahsetsin iki cümle.

Sen kuranla peygamberi ayrı düşünüyorsun.

Kuran bahsedeceğini bahsetti.Peygamberde bahsetmesi gerekeni bahsetti.

Sen daha uydurulldu diye hayal kur olasılık üzerine hüküm inşa et.

Merak ediyorum senin dediğin gibi uydurulmamış olmalarının ihtimali nedir?

Sitelerde Paylaş
Sen kuranla peygamberi ayrı düşünüyorsun.

Kuran bahsedeceğini bahsetti.Peygamberde bahsetmesi gerekeni bahsetti.

Sen daha uydurulldu diye hayal kur olasılık üzerine hüküm inşa et.

Merak ediyorum senin dediğin gibi uydurulmamış olmalarının ihtimali nedir?

elimizdekiler islam diye ortada duranın muhammedden çok emevi kaynaklı olduğunu göstermekte.

muaviyeyi öven sahih hadis var ya.

kuran yapraklarını mızraklara sokmuşlar siz buna içtihat farkı diyorsunuz.

benim aklım almıyor.

ebu hureyre gibilerin emeviler zamanında baş üstünde tutulduğunu bilmiyor musun?

sahih hadis kitaplarının hangi devrelerde toplandığına bak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...