Jump to content

Bayanların oyları

Recommended Posts

çalışan ve çağdaş kadın (bu tanımı hiç sevmesemde) ile muhafazakar kadın oyları eşitse ak parti hepsine seslenebiliyor demektir.

tuhaf olan bu başlığı bi müslümanın açması..

Niye bunları söylüyorsun ki.

Kurana göre kadının şahitliği erkeginkinin yarısı degil mi ?

Kurana göre erkekle kadın birde sanki burada gelmişsin eşitlik diye zırvalıyorsun.

Görende derdin eşitlik vs sanıcak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

anneannem hakkında konuşmasan iyi olur en azından daha saygılı gözükürsün

konu hakkında tartışıcaksan ne ala yok anneannemide katıcaksan saygı çerçevesini aşarım bende

Ne kadar kırılacağın zerre kadar umrumda degil.

Ananeni olaya katan sensin.

Ben de gerçekleri söylüyorum sadece.

Ananenin hangi paritiye oy verdiğide zerre kadar umrumda değil.

Bir insanın chp ye oy vermesi onu sağlıklı yapmaz.

Hastaysa hastadır.

Ananende olmayan birşeyi var sanıyor hasta o yüzden.

Oy verme hakkının olmaması gerekiyor.

Aklı ehil değil raporu alması gerek.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar kırılacağın zerre kadar umrumda degil.

Ananeni olaya katan sensin.

Ben de gerçekleri söylüyorum sadece.

Ananenin hangi paritiye oy verdiğide zerre kadar umrumda değil.

Bir insanın chp ye oy vermesi onu sağlıklı yapmaz.

Hastaysa hastadır.

Ananende olmayan birşeyi var sanıyor hasta o yüzden.

Oy verme hakkının olmaması gerekiyor.

Aklı ehil değil raporu alması gerek.

chp ye vermesi dedim çünkü akp dışında bir partiye oy vermesini belirtmek istedim

' laf ' yapmışsın sadece

ayrıca müslüman insan hasta değildir. ben inanmam bu beni ilgilendirir benim arkadaşlarım müslüman. bir insanı inanıp inanmamasına göre ayırmam

şunu da belirtmek isterim kırılmadım.benim için bir şey ifade etmeyen insanların sözlerini umursamam sadece sinirlendim bu kadar basit

konuyu dağıtmak istemem ilgilendirsin yada ilgilendirmesin benim yorumum budur

anneannem hakkında tek bir şey dahi yazmanı istemiyorum saygısız olduğun kanısındayım çirkin sözlerin var

anneannem üstünden felsefe yapma

Sitelerde Paylaş

ayrıca müslüman insan hasta değildir. ben inanmam bu beni ilgilendirir benim arkadaşlarım müslüman.

Ya sen hastasın o zaman yada arkadaşların.

2x2=4 dür.

Birşey ya vardır ya yoktur.

Ya sen var olan birşeyi yok sanıyorsun beyninde?

Yada onlar olmayan birşeyi var sanıyor.

Bugün yalan söyleyen adam yarın adam öldürür.

Uzun mesaj yazmıyorum sana ama bu budur hasta hastadır.

2x2=4

Kimin akrabası oldugu umrumda değil.

Arkadaşlarında hasta.

Ananende.

Sitelerde Paylaş

Ya sen hastasın o zaman yada arkadaşların.

2x2=4 dür.

Birşey ya vardır ya yoktur.

Ya sen var olan birşeyi yok sanıyorsun beyninde?

Yada onlar olmayan birşeyi var sanıyor.

Bugün yalan söyleyen adam yarın adam öldürür.

Uzun mesaj yazmıyorum sana ama bu budur hasta hastadır.

2x2=4

Kimin akrabası oldugu umrumda değil.

Arkadaşlarında hasta.

Ananende.

ayrıca bir insan olmayan bir şeye inanıyor diye onunla konuşmamazlık yapamam çünkü arkadaşlık bu değildir senin arkadaşlık anlayışınla benimki çok farklı. ben arkadaşım üzgünken bu tanrıya inanıyor ne hali varsa görsün demem.

bugün yalan söyleyen yarın adam öldürür ne demek ya. olaya ateist müslüman değilde insan gözüyle bak. senin dediklerinden ateistler yalan söylemez çıkıyor

ben müslümanlığı savunmuyorum. müslüman insan kötü insan demek değildir bunu savunuyorum .

ne düşünürsen düşün ben ateistim ve müslüman arkadaşlarımı seviyorum 2x2 ile alakası yok

umrunda değilse yazma be çocuk!! anneannem konusunu kapat başka derdin mi yok senin

Sitelerde Paylaş

ben arkadaşım üzgünken bu tanrıya inanıyor ne hali varsa görsün demem.

Öyle birşey de diyen olmadı ki ?

Sende yazdıklarımı yanlış ALGILIYORSUN.

Ateist insanın yapması gereken olayı olduğu gibi ALGILAMAKTIR.

Kendini toparlaman gerekiyor.

ateistler yalan söylemez çıkıyor.

Bak söylediklerimden bu anlamı çıkararak yalan söylüyorsun.Senin suç işleme ihtimalinde "normal" bireylere göre 3-4 kat daha fazla olacaktır.

Her ne kadar boyutları enflasyonla pat küt artırmaya çalışsalar da bizler 4 boyutlu bir evrende yaşıyoruz.

Bu 4 boyut kavramını herkes normal söylenmiş bir söz gibi hiç önemine dikkat etmeden duyar.

Aslında bu varlığın tarifnamesidir.

Reçetesidir.

Bilincin ortaya çıkmasıyla gerçek evrenin kısıtlı bir alanda sanal yansımaları da ortaya çıkmış oldu.

Her bir birim bilinçte gerçek evrenin o bilinç tarafından algılanan yansıması oluştu.

Her ne kadar gerçek evrende kurallar katı ve değişmez olsa da, gerçek evrenin sanal yansımaları olan bu bilinçlerde bireysel veya kolektif olarak gerçek evrene ilişkin KESİN gerçekler bile değişebilir.

Bu üretilen bir sanal gerçeklik oyununu andırır.

Ve her üretici de doğal olarak kendisindeki malzemeleri kullanır.

Ateizm, gerçek evrenin tüm bilinçlerdeki sanal yansımaları arasında gerçeğe en yakın bilinçlerin yörüngede oldukları bir sistemdir.

Ateizmin güneşi SAF GERÇEKLİKTİR.

Bilincin doğası gereği evrenin tüm gerçekliği olduğu gibi hiçbir bilinçte yansıtılamaz.

Çünkü bilinç kendinde bulundurduğu özellikleri illaki gerçek evrenin yansımasına katar.

Her bir birim bilincin, çorba gibi gerçek evrenin her yansımasına kendisinde olanları katmaya çalıştığı bir kaos ortamındayız.

İster istemez Ateistler olarak bizler de gerçek evrenin bizdeki sanal yansımalarına kendimizden bir şeyler katıyoruz.

Ancak şu bir kesinki: En az bazen de hiç kendi özelliğimizi katmayacak kadar gerçekçi bilinçleriz.

//

Eğer bir insan bilincini bozup , olmayan şeyleri var sanıyorsa , o bilinç sağlıklı bilinç degildir.

Mesela ben seni şimdi nasıl uyarıyorsam o arkadaşlarınıda öyle uyarman gerekiyor.

Bilinçsel olarak sağlıklı olmayan insanların oy verme hakkı yoktur.

Ama bu onları dövelim/öldürelim/dışlayalım anlamına gelmez.

Bu adamlar sağında bir melek solunda bir melek var sanıyor.

Göremedikleri cinler oldugunu zannediyorlar.

Ayrıca din yüzünden adam dövme , cinayet , insanları dışlama vs gibi en ilkel kabilelerde görülen özellikleri bulunduruyorlar.

Yapılması gereken bu adamlar sağlıklarına kavuşuncaya dek , hastalıklarını başka insanlara bulaştırmayı önlemek , seçme seçilme hakkını almak , telkinle (Bazı özel durumlarda ilaç ile) tedavi sağlamak.Trafikte araç kullanmalarını engellemektir.

KİMİN AKRABASI OLDUKLARIDA ZERRE KADAR FARKETMEZ.

tarihinde Absürdizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle birşey de diyen olmadı ki ?

Sende yazdıklarımı yanlış ALGILIYORSUN.

Ateist insanın yapması gereken olayı olduğu gibi ALGILAMAKTIR.

Kendini toparlaman gerekiyor.

Bak söylediklerimden bu anlamı çıkararak yalan söylüyorsun.Senin suç işleme ihtimalinde "normal" bireylere göre 3-4 kat daha fazla olacaktır.

Her ne kadar boyutları enflasyonla pat küt artırmaya çalışsalar da bizler 4 boyutlu bir evrende yaşıyoruz.

Bu 4 boyut kavramını herkes normal söylenmiş bir söz gibi hiç önemine dikkat etmeden duyar.

Aslında bu varlığın tarifnamesidir.

Reçetesidir.

Bilincin ortaya çıkmasıyla gerçek evrenin kısıtlı bir alanda sanal yansımaları da ortaya çıkmış oldu.

Her bir birim bilinçte gerçek evrenin o bilinç tarafından algılanan yansıması oluştu.

Her ne kadar gerçek evrende kurallar katı ve değişmez olsa da, gerçek evrenin sanal yansımaları olan bu bilinçlerde bireysel veya kolektif olarak gerçek evrene ilişkin KESİN gerçekler bile değişebilir.

Bu üretilen bir sanal gerçeklik oyununu andırır.

Ve her üretici de doğal olarak kendisindeki malzemeleri kullanır.

Ateizm, gerçek evrenin tüm bilinçlerdeki sanal yansımaları arasında gerçeğe en yakın bilinçlerin yörüngede oldukları bir sistemdir.

Ateizmin güneşi SAF GERÇEKLİKTİR.

Bilincin doğası gereği evrenin tüm gerçekliği olduğu gibi hiçbir bilinçte yansıtılamaz.

Çünkü bilinç kendinde bulundurduğu özellikleri illaki gerçek evrenin yansımasına katar.

Her bir birim bilincin, çorba gibi gerçek evrenin her yansımasına kendisinde olanları katmaya çalıştığı bir kaos ortamındayız.

İster istemez Ateistler olarak bizler de gerçek evrenin bizdeki sanal yansımalarına kendimizden bir şeyler katıyoruz.

Ancak şu bir kesinki: En az bazen de hiç kendi özelliğimizi katmayacak kadar gerçekçi bilinçleriz.

//

Eğer bir insan bilincini bozup , olmayan şeyleri var sanıyorsa , o bilinç sağlıklı bilinç degildir.

Mesela ben seni şimdi nasıl uyarıyorsam o arkadaşlarınıda öyle uyarman gerekiyor.

Bilinçsel olarak sağlıklı olmayan insanların oy verme hakkı yoktur.

Ama bu onları dövelim/öldürelim/dışlayalım anlamına gelmez.

Bu adamlar sağında bir melek solunda bir melek var sanıyor.

Göremedikleri cinler oldugunu zannediyorlar.

Ayrıca din yüzünden adam dövme , cinayet , insanları dışlama vs gibi en ilkel kabilelerde görülen özellikleri bulunduruyorlar.

Yapılması gereken bu adamlar sağlıklarına kavuşuncaya dek , hastalıklarını başka insanlara bulaştırmayı önlemek , seçme seçilme hakkını almak , telkinle (Bazı özel durumlarda ilaç ile) tedavi sağlamak.Trafikte araç kullanmalarını engellemektir.

KİMİN AKRABASI OLDUKLARIDA ZERRE KADAR FARKETMEZ.

bir an için ateist bakışı okuyorum sandım :D

Sitelerde Paylaş

absürdizm kişiliğimi çözmüşsün iki dakikada. açıkçası biraz sıkıldım yazdıklarından

kimin akrabası olduğu ilgilendirmez demişsin zaten biz arkadaş değiliz kimsem olmadığın için sorun yok yani bu cümlen aşırı saçma istediğini düşünmekte özgürsün sadece bir cümleyi 15 kere söylemen garibime gitti anneannem hasta değil ben bunu biliyorum sen bilmiyorsun orasıda seni ilgilendirir. senin düşünmediğin gibi düşünenlere hasta muamelesi yapamazsın bu da senin megaloman olduğunu gösterir

bu konu hakkında sana başka bir şey yazmayacağımı belirtmek isterim

iyi akşamlar.

Sitelerde Paylaş

senin düşünmediğin gibi düşünenlere hasta muamelesi yapamazsın

Hatalık düşünce ile ilgili bir tutum değildirki.

Adamın teki algıladığı olaylara "depresif" anlamlar yüklüyorsa o adamda hastadır.

Mesela şizofren birisi takip edildiğini düşünüyordur.

Ama böyle bir durumun "hiçbir" mantıki gerekçesi olmadıgı için , tedavi altına alınır.

2x2=4 dür.

Eğer birisi olmayan birşeyi var zannediyorsa hastadır.

Bu düşünce değil.

Bu adamın algılama tarzı.

Sitelerde Paylaş

Hatalık düşünce ile ilgili bir tutum değildirki.

Adamın teki algıladığı olaylara "depresif" anlamlar yüklüyorsa o adamda hastadır.

Mesela şizofren birisi takip edildiğini düşünüyordur.

Ama böyle bir durumun "hiçbir" mantıki gerekçesi olmadıgı için , tedavi altına alınır.

2x2=4 dür.

Eğer birisi olmayan birşeyi var zannediyorsa hastadır.

Bu düşünce değil.

Bu adamın algılama tarzı.

Hacı sizlere türk-müslo ateistleri demek de sonuna kadar haklı. Ateist olunca bi halt olunuyo sanıyorsunuz heralde. Önemli olan onu taşıyabilmekte.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist olunca bi halt olunuyo sanıyorsunuz heralde.

Bunun "halt" olmakla alakası yok.

Bilmiyorum birşeyin doğru-yanlış olmasının ölçütü olarak halt mi kullanıyorsun.

Ama ateist olunca bok olmasanda gerçegi oldugu gibi algılamış oluyorsun.

Eğer sen kendi kafandan şöyle düşünüyorsan bilemem:

Ben ateist oldum bi halt oldum mu şimdi ? Olmadım. Tamam dır.

Yada ben ateist oldum bok oldum mu ? Aaaa süper ben bi halt olmuşum. Harika.

Bilmiyorum yani sen nasıl değerlendiriyorsun ama ben böyle değerlendiriyorum.

Doğru olan ne ?

Tanrı var mı yok mu ?

Tanrı yok.

Doğruya ulaştım ve önemli olan bu.

Ondan sonra senin gibi kendini bok ile değerlendiren adamlarla konuşuyoruz , hacının yalakası adamalra , gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz.

:)

Sitelerde Paylaş

Bunun "halt" olmakla alakası yok.

Bilmiyorum birşeyin doğru-yanlış olmasının ölçütü olarak halt mi kullanıyorsun.

Ama ateist olunca halt olmasanda gerçegi oldugu gibi algılamış oluyorsun.

Eğer sen kendi kafandan şöyle düşünüyorsan bilemem:

Ben ateist oldum bi halt oldum mu şimdi ? Olmadım. Tamam dır.

Yada ben ateist oldum halt oldum mu ? Aaaa süper ben bi halt olmuşum. Harika.

Bilmiyorum yani sen nasıl değerlendiriyorsun ama ben böyle değerlendiriyorum.

Doğru olan ne ?

Tanrı var mı yok mu ?

Tanrı yok.

Doğruya ulaştım ve önemli olan bu.

Ondan sonra senin gibi kendini bok ile değerlendiren adamlarla konuşuyoruz , hacının yalakası adamalra , gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz.

:)

Maalesef senin gibiler için halt çok güzel bir ölçü birimi. Beni buna iten sen ve senin gibi takılanların küstah/aptalca muhabbetleri. Bir çok ateist görüşlü bilimadamı, herkesin kabul ettiği felsefeciler vesaireler bile konuya mütevazı yaklaşırken kendin gibi düşünmeyen herkesi hasta olarak niteleme gücünü nerden alıyosun? Kimsin ki sen? Donanımın nedir? Yerin nedir? Bugüne kadar ne kattın insanlığa/dünyaya da böyle fütürsuzca konuşabiliyorsun? Kendine ait geliştirdiğin bir fikrin varmı? Hadi ateist bakış cahildi,salaktı ama en azından kendi fikrini ileri sürebiliyordu, sende o da yok.. Copy paste yapmışsın resmen.

Hani forumda bi muhabbet dönüyo ya,ateistler topluma önder olmalı,müslümanları eğitmeli filan; öyle gözüküyor ki önce ateistleri eğitmek lazım. Hem de bir çoğunu.

Sitelerde Paylaş

aysun kayacımıydı buna benzer bişi zırvalayan dağdaki çoban ile benim oyum aynımı diye,sonrada kalkıp atanın sözünü onurla söylerler köylü milletin efendisidr diye peh peh!!

çalışan ve çağdaş kadın (bu tanımı hiç sevmesemde) ile muhafazakar kadın oyları eşitse ak parti hepsine seslenebiliyor demektir.

tuhaf olan bu başlığı bi müslümanın açması..

mechule yalniz kadin olarak secme ve secilme hakkina Ataturk'in kurdugu laik ve demokratik bir ulke oldugumuz icin sahibiz bilmem bunun farkinda misin? Internette de simdilik ozgurce dolasabilme sansin yine ayni sebepten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...