Jump to content

Müzisyenler Allah'a Ne Hesap Verecek? - Tabii ki Yanacaklar.

Recommended Posts

Bu kadar iddalısına rastlamamıştım doğrusu. İnsan şerefli bir varlıkmış, müzik aleti çalmamalıymış, bu artis adamların hepsi de yanacakmış. Müzikle uğraşmanın sonu içkiymiş.:)

Kadın sesi hele, zinhar günah.. İç gıcıklıyormuş. Ama konuşurken olmuyormuş bu, şarkı söylerken gıcıklanıyormuş.

Müzik dinlemek istiyorsanız Kur'an okuyun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah ona ne yaptın dediği zaman, ömrünü nasıl geçirdin dediği zaman ne diyecek ;

Ya rabbi saz çaldım mı diyecek? Ne diyecek yani? Davul çaldım mı diyecek, zurna çaldım mı diyecek ,ne diyecek yani :lol::lol::lol:

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hahaha.. Olağanüstü! Süper! Eşsiz!

Adam gerçekten sapık ama. Kesinlikle sapık.

Açık kadın görünce nasıl acı çekiyor, yazık. Nasıl da anlatmış öyle şiir okur gibi..

Bu videoyu bizim Meçhule mutlaka izlemeli. Gençlere çok acır o da.:)

Sitelerde Paylaş

Allah ona ne yaptın dediği zaman, ömrünü nasıl geçirdin dediği zaman ne diyecek ;

Ya rabbi saz çaldım mı diyecek? Ne diyecek yani? Davul çaldım mı diyecek, zurna çaldım mı diyecek ,ne diyecek yani :lol::lol::lol:

Piyano çalıyorum dersem yırtarmıydım acaba?Gerçi kızlara cennette güzel vaatler de yok ,vaz geçtim ben:)

Sitelerde Paylaş

Piyano çalıyorum dersem yırtarmıydım acaba?Gerçi kızlara cennette güzel vaatler de yok ,vaz geçtim ben:)

Guzel, yirtabilirsin de. Ne de olsa, hanim hanimcik piyanosunu calan bir muslime olabilirdin.

Mazallah bir de gitar, flut, obuva, falan calsaydin halin nice olurdu. :)

Saka bir yana, bu elit musluman kesimde kiz cocuklarina piyano dersi aldirmak gibi bir moda var.

Sanki Mozart'in Turk marsini, fur elize'yi falan calinca daha musbet olunuyor.

Sitelerde Paylaş

Hattâ kulaktaki zar,

nur-u iman ile ışıklandığı

zaman, kâinattan gelen

manevî nidaları işitir.

Lisan-ı

hal ile yapılan zikirleri,

tesbihatları fehmeder.

Hattâ o

nur-u iman sayesinde,

rüzgârların terennümatını,

bulutların nâralarını,

denizlerin

dalgalarının nağamatını

ve

hâkeza yağmur, kuş ve saire

gibi her nevi'den Rabbanî

kelâmları ve ulvî tesbihatı işitir.

Sanki kâinat, İlahî bir musikî

dairesidir.

Türlü türlü avazlarla,

çeşit çeşit terennümatla

kalblere hüzünleri ve Rabbanî

aşkları intıba' ettirmekle

kalbleri, ruhları nuranî

âlemlere götürür,

pek garib

misalî levhaları göstermekle,

o

ruhları ve kalbleri lezzetlere,

zevklere garkeder.

Fakat o

kulak, küfür ile tıkandığı

zaman, o leziz, manevî yüksek

savtlardan mahrum kalır.

Ve o

lezzetleri îras eden avazlar,

matem seslerine inkılâb eder.

Kalbde, o ulvî hüzünler yerine,

ahbabın fıkdanıyla ebedî

yetimlikler,

mâlikin ademiyle

nihayetsiz vahşetler ve sonsuz

gurbetler hasıl olur.

Bu sırra

binaendir ki, şeriatça bazı

savtlar helâl, bazıları da haram

kılınmıştır.

Evet ulvî hüzünleri,

Rabbanî aşkları îras eden

sesler, helâldir.

Yetimane

hüzünleri, nefsanî şehevatı

tahrik eden sesler, haramdır.

Şeriatın tayin etmediği kısım

ise, senin ruhuna, vicdanına

yaptığı tesire göre hüküm alır.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Oflaz,

Nur cemaatlerinin herbiri ayni seyleri okur, farkli yorumlarla gelirler.

Bize hangi tur muzik helaldir haramdir diye ornek vermedikten sonra bu yazdiklarinin hic bir hukmu yok.

Risale-i Nurlari uzun yillar okumus, Nurcularin icinde buyumus biri olarak soyluyorum.

Ayrica, muzikle mesgul olanlarin cehennemde ne sekilde cezaya carptirilacaklarina dair hadisler hakkinda ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş

Bilirkişi son paragraf neden yeterince açıklayıcı değil sizce.. Ha birde uzun yıllar bu cemaat içerisinde bulunmuş olmanız benim için hiç bir şeyi değiştirmez ki. Sanki piyasa da bir zamanlar bende nurcuydum demeyen kaç kişi kalmış.. Muhtemelen xislam dahi falan yerin filan abiligini yapmıştır..

tarihinde 'Oflaz' tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilirkişi son paragraf neden yeterince açıklayıcı değil sizce.. Ha birde uzun yıllar bu cemaat içerisinde bulunmuş olmanız benim için hiç bir şeyi değiştirmez ki. Sanki piyasa da bir zamanlar bende nurcuydum demeyen kaç kişi kalmış.. Muhtemelen xislam dahi falan yerin filan abiligini yapmıştır..

Senin icin birseyleri degistirsin diye soylemedim. Yazdigin seyleri anladigimi, daha onceden de haberim oldugunu belirtmek icin soyledim.

Bu forumda bir kisim arkadaslarimiz yarisi Osmanlica kelimelerle dolu uzun paragraflari hic okumuyorlardir bile.

Sitelerde Paylaş

Birileri gır gır şamata yaparken onları doğru yola iletmek maksadı ile cevap yazmayalı çok oldu.. Şimdi de niyetim bu değil.. Ben de evrim le alakali ıngilizce makaleleri okumuyorum mesela.. Kaldı ki şu kısacık parça için uzun yıllar cemaat içerisinde bulunduğunuz referansına ihtiyaç yok.. üç bilemedin dört tane anlaşılmaz ! kelime var o da manayı bozmuyor zaten.. Ve yeterince açık, seni rahatsız eden ve harama meyil uyandıran müziği dinlemeyeceksin o kadar..

Sitelerde Paylaş

Birileri gır gır şamata yaparken onları doğru yola iletmek maksadı ile cevap yazmayalı çok oldu.. Şimdi de niyetim bu değil.. Ben de evrim le alakali ıngilizce makaleleri okumuyorum mesela.. Kaldı ki şu kısacık parça için uzun yıllar cemaat içerisinde bulunduğunuz referansına ihtiyaç yok.. üç bilemedin dört tane anlaşılmaz ! kelime var o da manayı bozmuyor zaten.. Ve yeterince açık, seni rahatsız eden ve harama meyil uyandıran müziği dinlemeyeceksin o kadar..

Peki biraz daha degisik bir sekilde sormaya calisayim o zaman:

Herhangi bir muzigin haram/helal olmasina kim karar verecek? Kisinin kendisi mi? Bu ser'i acidan sakincali olurdu, cunku insanlar nefsinin sesini dinler ve harami helal addedebilir.

O zaman kime danisacak? Gidip seyhine mi soracak, "Ya seyh, metallica dinlemek bende acayip ulvi hisler uyandiriyor, caiz midir?" diye?

Dershandeki abisine, veya imamina mi?

Sitelerde Paylaş

harama meyil uyandıran müziği dinlemeyeceksin o kadar..

Sizin beyniniz pas tutmuş! Divanenin tekini önder kabul edip basit bir müzikden bile tahrik olup hayatı kendinize ve etrafınızdakilere zindan eden kaçık heriflersiniz!!!

Sizi ciddiye alanın...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...