Jump to content

Peygamber Pedofiliymiş

Recommended Posts

hz. muhammedin eşlerinden hz aişe ile evlendiğinde,aişenin yaşının 9 olduğu iddia edilmektedir.Aşağıdaki linkte ise evlenme yaşının 17 civarı olduğu uzun uzun anlatılıyor.vakti olan okusun,

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2392/hz-ayse-ra-validemiz-peygamberimiz-asv-ile-evlendiginde-kac-yasindaydi.html

bu bir yana özellikle bu forumdaki tartışmalarda (inananların farklı düşünmesine karşın)hz aişenin ,hz muhammetle evlenme yaşının 9 olduğu kabul görmüş durumdadır.bende konuyu bu yaklaşımla ele alacağım.

modern tıpta küçük yaştaki çocuklara duyulan cinsel ilgiye pedofili denilmektedir.Yine forumdaki yaygın görüş,peygamberin bu evliliğinin pedofili vakası olduğudur.dedikodu modunda yapılan bu yakıştırmayı bilimsel olarak tartışmaya açmak istedim.Bilimsel verilere göre peygamber pedefolimidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi de bu açıklamada da rivayetlere dayanılmış. Bir de Türkler dışındaki bütün müslümanlar bu 9 mevzusunda hemfikir. İslam devletlerinin bir kısmında kızlar için evlenme alt sınırı yoktur. 13 yaşında gelmiş kızlar evde kalmış olarak görülür. Buhari'nin, Müslim'in ve Tırmızinin sahih hadis kitaplarında Aişe'nin Muhammed'le 6 yaşında akit yaptığı, 9 yaşında da cinsel ilişkiye girdiği yazılıdır. Başka bir başlıkta hadisin tam metnini koymuştum. Hadisin tam metninde Aişe'nin annesi ve annesinin arkadaşları Aişe'yi Muhammed'e teslim etmek için onun yanına geldiğinde, Aişe'nin salıncakta oynadığı açıkça yazılıdır. Arap Dünya'sı gibi bir yerde 17 yaşında koca bir kadının salıncakta oynaması ne kadar mantıklıdır bir düşünmek gerekiyor. Modern Dünya'nın pencerelerinden bakan Türkler dışındaki milyarlarca müslüman bu hadis kitaplarına ve binlerce yıllık köklü İslami geleneğe güvenmektedir ve 9 yaş kabul edilir. Bu ahlkaidir veya değildir, orası ayrı bir tartışma konusu. Kaldı ki Muhammed'in Beni-Kureyza katliamından sonra kocasını katlettiği 13 yaşında bir kızla ilişkiye girdiğine dair de rivayetler mevcuttur. Dni şirin göstermek için bütün müslüman alimlerin binlerce yıl boyunca inandığı kaynakları dikkate almamak yanlıştır. Beyler gerçek İslam budur. İran bile hafif bence. Türkiye modeli olan şey tatlı su İslam'ıdır.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hz. muhammedin eşlerinden hz aişe ile evlendiğinde,aişenin yaşının 9 olduğu iddia edilmektedir.Aşağıdaki linkte ise evlenme yaşının 17 civarı olduğu uzun uzun anlatılıyor.vakti olan okusun,

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/2392/hz-ayse-ra-validemiz-peygamberimiz-asv-ile-evlendiginde-kac-yasindaydi.html

bu bir yana özellikle bu forumdaki tartışmalarda (inananların farklı düşünmesine karşın)hz aişenin ,hz muhammetle evlenme yaşının 9 olduğu kabul görmüş durumdadır.bende konuyu bu yaklaşımla ele alacağım.

modern tıpta küçük yaştaki çocuklara duyulan cinsel ilgiye pedofili denilmektedir.Yine forumdaki yaygın görüş,peygamberin bu evliliğinin pedofili vakası olduğudur.dedikodu modunda yapılan bu yakıştırmayı bilimsel olarak tartışmaya açmak istedim.Bilimsel verilere göre peygamber pedefolimidir.

Günümüz için öyledir, ama o zamanlarda anlayış öyle olduğu için pedofili demek aşırıya kaçmak olur. Pedofili olsaydı, sadece Aişe değil, diğer karılarının da çocuk yaşta olması gerekirdi. Yani özel olarak çocuklara bir ilgisi yoktu. Ama bu anlayışı günümüze taşımak doğru mu, değil mi, onu tartışmak lazım. Çünkü müslümanlar bu anlayışı günümüze taşımak istiyorlar.

Sitelerde Paylaş

su salincak hikayesine bayagi güldüm. bir ara cübbeli de mekkede yüzme havuzu vardi diye kendini savunuyordu :D

Şöyle bir hadis var. Ben hadisi yapıştırayım yorum senin olsun. İşte o meşhur hadis. :)

Aişe şöyle dedi: Ben altı yaşımda iken Resulullah beni nişan akdi yaptı. Ben dokuz yaşında bir kız iken de benimle evlendi. Aişe dedi ki: Biz Medine ye geldik. Akabinde ben bir ay sıtmaya tutuldum, hummanın şiddetinden saçım döküldü. Hastalıktan kurtulunca saçım gürleşti ve omuzlarıma kadar uzadı. Bir kere ben arkadaşlarımla beraber bir salıncak üzerinde oynarken annem Ummu Ruman bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Benden ne isteyeceğini bilmiyordum. Annem elimden tuttu sonunda beni evin kapısı önünde durdurdu. Bende yorgunluktan dolayı heh, heh diyerek kaba kaba soluyordum. Nihayet derin derin soluyuşum geçti. Sonra beni eve soktu. Evde Ensar dan birtakım kadınlarla karşılaştım. Bu kadınlar: Hayır ve bereket üzere, en hayırlı kısmete dediler. Annem beni bu kadınlara teslim etti. Onlar da başımı yıkadılar ve üstümü başımı düzelttiler. Duha vaktinde Resulullah ı habersizce görmekten başka beni hiçbir şey heyecanlandırmadı. Akabinde Ensar kadınları beni Resulullah a teslim ettiler. Aişe: Peygamber beni altı yaşında bir kız iken akid yaptı, dokuz yaşında bir kız iken de benimle evlendi demiştir.Ma mer, Zuhri den, o da Urve den, o da Aişe den haber verdi ki: Peygamber Aişe yi altı yaşında bir kız iken akid yaptı, dokuz yaşında ve oyuncakları beraber iken de evlendi ve nihayet Aişe on sekiz yaşında bulunduğu sırada Resulullah vefat etti.

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir hadis var. Ben hadisi yapıştırayım yorum senin olsun. İşte o meşhur hadis. :)

burda 9 yaşındaydı,17 yaşındaydı tartışmayacağım.Araplarda binlerce yıldır gelenekti,islamla bu gelenekten kopmadılar.Türklerdede bu gelenek vardır.Hatta kazakistanlı arkadaşımın 5 yaşındaki kızı 10 yaşındaki erkekle evli.Şaka olarak yapmışlar ama sonuçta günümüze kadar ulaşmış bir geleneğin uzantısı.

zaten peygamberin diğer evliliklerinde sevmeyenleri tarafından dedikodular çıkarılmış,ama ayşe ile evlendiğinde çıkmamıştır.Çünkü normaldi ve dedikoduluk bir durmu yoktu.zaten mevzuda o zamanki durum değil günümüz bakış açısı.9 yaşında evlendiğini varsayarsak bu bir pedofili olayımıdır.

Sitelerde Paylaş
zaten peygamberin diğer evliliklerinde sevmeyenleri tarafından dedikodular çıkarılmış,ama ayşe ile evlendiğinde çıkmamıştır.

Dedikodu değil, olmuş, kayıt altına alınmış olaylar. Özellikle Zeyd'in karısı ile evlenmesi Kuran'a bile girmiş. Ayrıca merak etme Aişe ile de ilgili dedikodular var, evlilik yaşı ile değil ama başka bir olayla ilgili. İFK olayı. İşte asıl dedikodu denebilecek olay bu. Dedikodu denmesi de ıspatlanamayacak olan bir söylenti olduğu için.

Sitelerde Paylaş

burda 9 yaşındaydı,17 yaşındaydı tartışmayacağım.Araplarda binlerce yıldır gelenekti,islamla bu gelenekten kopmadılar.

Peygamber kabul edilen bu kişinin görevi eski Arap geleneklerini bertaraf etmek ve ''güzel ahlak'' aşılamak değil miydi?

Arap geleneklerini herkesten önce kendisi uyguluyorsa nasıl kurtaracak milleti? İmamın dediğini yap, yaptığını yapma durumu mu yine? :)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dedikodu değil, olmuş, kayıt altına alınmış olaylar. Özellikle Zeyd'in karısı ile evlenmesi Kuran'a bile girmiş. Ayrıca merak etme Aişe ile de ilgili dedikodular var, evlilik yaşı ile değil ama başka bir olayla ilgili. İFK olayı. İşte asıl dedikodu denebilecek olay bu. Dedikodu denmesi de ıspatlanamayacak olan bir söylenti olduğu için.

dedikodudan kastım,evliliğe karşı çıkma açısından.zeyd 1 yıllık evliyken eşini boşadı,(peygamber oğlunun eşiyle evleniyor)diye dedikodu yayıldı.Allahta evlatlıklarınız oğullarınız değildir manasındaki ayeti gönderdi.Hz muhammed zeydin eşiyle evlenerek o döneme göre ters birşey yaptı,yaptığı adet değildi,hz aişe ile evlenmesini dedikodu yapmak günümüz sevmeyenlerine kaldı :D .çünkü o devirde normal ve adet olan birşeydi.dedikodu malzemesi yoktu.ifk olayı başka konu.

Sitelerde Paylaş

Topiğin anlam ve önemi için şu ayet iyi olacak:

45:6 Bunlar, sana gerçek olarak okuduğumuz ALLAH'ın ayetleridir. ALLAH'tan ve ayetlerinden başka hangi hadise inanıyorlar?

Biraz büyük yazdım, malum ayetlerde detayı göremeyen gerek dindar gerek ateist çok insan bulunmakta.

Ne yapıp ne edeceksek Kuran dışı şeytan işi hurafelerle boğuşmayalım. Bir de onları savunmak için kılıktan kılığa girip boşa enerji tüketmeyelim. Müslüman arkadaşlar için bu sözüm.

tarihinde ANTITHESIS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber kabul edilen bu kişinin görevi eski Arap geleneklerini bertaraf etmek ve ''güzel ahlak'' aşılamak değil miydi?

Arap geleneklerini herkesten önce kendisi uyguluyorsa nasıl kurtaracak milleti? İmamın dediğini yap, yaptığını yapma durumu mu yine? :)

iyide bu konuyu bununiçin açtım zaten.rivayet odurki peygamber 9 yaşındaki kızla evlenmiş.bunun bir pedofili durumu olduğu özellikle bu forumdaki iddialar arasında.pedofili nedir,ahlaksızlıkmıdır,bu evlilik pedofilimidir.

tarihinde dindarsurpriz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iyide bu konuyu bununiçin açtım zaten.rivayet odurki peygamber 9 yaşındaki kızla evlenmiş.bunun bir pedofili durumu olduğu özellikle bu forumdaki iddialar arasında.pedofili nedir,ahlaksızlıkmıdır,bu evlilik pedofilimidir.

Gerçekten bilemiyorum. Muhammed şahsiyetinin yaşadığından bile emin değilim. Sana açık söyleyeyim bu rivayetlerin doğruluğunu kabul ederek değerlendirme yapacağım ama kesin konuşmamam.

Muhammed Aişe'yle 9 yaşında, Beni Kureyza Yahudi katliamından sonra da 13 yaşındaki biriyle ilişkiye giriyor. Hadis kitapları böyle diyor. Ama aynı Muhammed yaşlı ve dul kadınlarla da evlenmiş.

Eldeki tek kaynak olan hadislerde kendisinin cinsel gücünün yüksekliğine atıfta bulunulmuş. 20 küsur cariyesi de var. Bunlara bakabildiğine göre epey bir geliri de var. Zaten ganimetlerin 1/5'i Kuran'a göre ona geliyor.

Yaşları 9'dan 40 küsura kadar olan çok sayıda kadınla ilişkiye girmiş bir kişi pedofil olarak tanımlanabilir mi? Pedofiller yetişkin kadınlara da yeterince ilgi duyar mı? Bu konuda yeterli bilgim yok.

Sitelerde Paylaş

dedikodudan kastım,evliliğe karşı çıkma açısından.zeyd 1 yıllık evliyken eşini boşadı,(peygamber oğlunun eşiyle evleniyor)diye dedikodu yayıldı.Allahta evlatlıklarınız oğullarınız değildir manasındaki ayeti gönderdi.Hz muhammed zeydin eşiyle evlenerek o döneme göre ters birşey yaptı,yaptığı adet değildi,hz aişe ile evlenmesini dedikodu yapmak günümüz sevmeyenlerine kaldı :D .çünkü o devirde normal ve adet olan birşeydi.dedikodu malzemesi yoktu.ifk olayı başka konu.

Hala Muhammed'in, evlatlığı Zeyd'in boşadığı kadınla evlenmesine dedikodu yayıldı diyorsun, yayılan dedikodu değil, gerçek. Aişe evlenmesinin de dedikodusu yapılmıyor, sadece kayıtlardaki durum anlatılıyor, o kadar. O dönemde bu evliliğin normal olması, günümüzde de normal olacağı anlamına gelmez. Günümüzde normal karşılanmayan, hoş görülmeyen bir durumu sırf peygamberin yaptı diye hoş göremezsin, bunu ilahi bir kural diye dayatamazsın. Madem bu peygamberin bütün zamanlara hitap ettiğini iddia ediyorsunuz, o zaman çağındaki insanların davranışından bir farkı olacak. Onun zamanında kölelik vardı diye köle alıp satmayacak, bir düzine kadınla evlenmeyecek, işkence var diye işkence yaptırmayacak vs. İleriyi görecek. Bana inananlar benim bu davranışlarımla ileride horlanabilirler, davranışlarıma dikkat etmeliyim diyecek. Bunu yapmadıktan sonra çağının sıradan bir insanından ne farkı var? Bir insan örnek olduğunu iddia ediyorsa, öyle davranacak.

Sitelerde Paylaş

Hala Muhammed'in, evlatlığı Zeyd'in boşadığı kadınla evlenmesine dedikodu yayıldı diyorsun, yayılan dedikodu değil, gerçek. Aişe evlenmesinin de dedikodusu yapılmıyor, sadece kayıtlardaki durum anlatılıyor, o kadar. O dönemde bu evliliğin normal olması, günümüzde de normal olacağı anlamına gelmez. Günümüzde normal karşılanmayan, hoş görülmeyen bir durumu sırf peygamberin yaptı diye hoş göremezsin, bunu ilahi bir kural diye dayatamazsın. Madem bu peygamberin bütün zamanlara hitap ettiğini iddia ediyorsunuz, o zaman çağındaki insanların davranışından bir farkı olacak. Onun zamanında kölelik vardı diye köle alıp satmayacak, bir düzine kadınla evlenmeyecek, işkence var diye işkence yaptırmayacak vs. İleriyi görecek. Bana inananlar benim bu davranışlarımla ileride horlanabilirler, davranışlarıma dikkat etmeliyim diyecek. Bunu yapmadıktan sonra çağının sıradan bir insanından ne farkı var? Bir insan örnek olduğunu iddia ediyorsa, öyle davranacak.

kardeşim olay gerçek,ama dedikodu niyetli konuşuldu.Burda konu açıyorum,peygamber pedofilimidir diye tartışmaya sunuyorum, bindefa söylenen şeyleri ezberden aktarıyosunya.eleştireceksen konu çapında eleştir,

Sitelerde Paylaş

kardeşim olay gerçek,ama dedikodu niyetli konuşuldu.Burda konu açıyorum,peygamber pedofilimidir diye tartışmaya sunuyorum, bindefa söylenen şeyleri ezberden aktarıyosunya.eleştireceksen konu çapında eleştir,

Ben ne çapında konuşuyorum, konuyla bağlantısı varsa, diğer olaylardan da konuşurum. Sana mı soracağım hangisi alakalı, hangisi alakasız diye?

Sitelerde Paylaş

hikayedir. hikaye... pek cok insanin müdavimi oldugu hayal tarlasi nikli yazar tarafindan kaleme alinmis pedofilligi resmilestirmek, kabul ettirmek icin uydurulmus bir hikayedir... yiyenler peygamberini savunmaya girisir, ama aslinda farkinda olmadan pedofil rezilligi savunur... cünkü peygamberi kötü biri degildir. bu durumda pedofillikte kötü birsey olmayabilir... bu cukura düsenlerle cok karsilasirim. salincak mevzusu uyduruk olayi bir pedofilin kaleme aldigini zaten yeterince aciklamakta... buna benzer hikayelerden biri hepimizin tanidigi ‚kirmizi’ baslikli kizdir... pedofillik ayrintida gizlidir... pedofilllerin en cok sevdikleri fantezilerden biridir.. salincakta ki kiz. pedofillerin ergen kadinlara ilgisi yoktur. neyse bu salincaktaki kiz hikayesini dinlemekten midem döner.

Sitelerde Paylaş

Uyduruk rivayetlerin ardından uydurulmuş bir teşhiş.Uyduruk rivayetlerden ortaya çıkan sonuç o çağda bu gidi durumlar doğal karşılanmış pedofili toplumca kabul edilmiş ve uygulanmış denedebilir.

Ama bu anlatıların hiçbir aslı astarı yoktur.Nerde ne zaman uyduruldu bilmiyorum ama uyduranların pedofiliye meyilli oldukları açık.

Sitelerde Paylaş

hikayedir. hikaye... pek cok insanin müdavimi oldugu hayal tarlasi nikli yazar tarafindan kaleme alinmis pedofilligi resmilestirmek, kabul ettirmek icin uydurulmus bir hikayedir... yiyenler peygamberini savunmaya girisir, ama aslinda farkinda olmadan pedofil rezilligi savunur... cünkü peygamberi kötü biri degildir. bu durumda pedofillikte kötü birsey olmayabilir... bu cukura düsenlerle cok karsilasirim. salincak mevzusu uyduruk olayi bir pedofilin kaleme aldigini zaten yeterince aciklamakta... buna benzer hikayelerden biri hepimizin tanidigi ‚kirmizi’ baslikli kizdir... pedofillik ayrintida gizlidir... pedofilllerin en cok sevdikleri fantezilerden biridir.. salincakta ki kiz. pedofillerin ergen kadinlara ilgisi yoktur. neyse bu salincaktaki kiz hikayesini dinlemekten midem döner.

Muhammed'in pedofili olduğunu savunmak haksızlık olur, Ayşe ile evliliğinin nedeni Ebubekir ile safları güçlendirmektir, Ebubekir kabilede lider konumunda olan kişidir, Muhammed'in kızıyla evlenmesi yaptığı onlarca politik evlilikten biridir, Hatice'nin üzerine 45 yaşına kadar kimseyi alamamasın nedeni de budur, Hatice'nin ölümünden sonra onlarca karı yüzlerce cariye almasının da nedeni budur.

Ama bu evlilikler de tabii turistik evlilikler olarak kalmamıştır, gözdeleri Ayşe, Ömer'in kızı Hafsa, 15 yaşlarında aldığı baskında ailesi öldürülen Cüveyriyye gözdeleridir. Hadislerin ve cinsel hayatıyla ilgili bilginin bunca zengin oluşunu aslında karılarına borçluyuz. Dönemin Arap geleneği budur, ortaçağda Arap kadınının durumu budur.

tarihinde cinali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyduruk rivayetlerin ardından uydurulmuş bir teşhiş.Uyduruk rivayetlerden ortaya çıkan sonuç o çağda bu gidi durumlar doğal karşılanmış pedofili toplumca kabul edilmiş ve uygulanmış denedebilir.

Ama bu anlatıların hiçbir aslı astarı yoktur.Nerde ne zaman uyduruldu bilmiyorum ama uyduranların pedofiliye meyilli oldukları açık.

Adamlar işin kolayını bulmuş. Akıllarına yattı mı gerçek, yatmadı mı uyduruk de, çık işin içinden. Oysa hepsi de aynı kaynaktan çıkmış. Oysa asıl bu hadisin gerçek olma ihtimali Kuran'dan bile yüksek. Çünkü dönemin anlayışını yansıtıyor.

Sitelerde Paylaş

herşeyi değil yanlış olanları bertaraf etmekti,bugün ahlak anlayışımız farklıdır.o dönemde eşi olan bir kadın çocuklarıyla beraber,ölüme mahkum gibi birşeydi,en iyi yöntem dul kadınları nikah altına almaktı.Günümüzde bu saçma gelebilir.çünkü aşağı yukarı herkez kendi başının çaresine bakabiliyor.yinede bazı kadınlar yalnız kaldığında fuhuşa sürüklenebiliyor günümüzdede.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...