Jump to content

Bir Cover nedir, nasıl anlaşılır, amacı nedir :)

Recommended Posts

Önce giriş;

Siteye zaman zaman cover lar gelir. Bunların en sevdiği konu evrimdir. Bunlar ne deist, ne ateist ne agnostik ne de teist olduğunu vurgularlar. Arayış içindedirler ama nedense tek yönde yontarlar ve 2 günün sonunda dayanamaz aşağıdaki cümleyi kurarlar.

Böyle savunursan kendı dogrularını kendınle çelişirsin?

Osmanlının dunyaya hakım oldugu donemde yasaydın ateist olmazdn o zmn dı mı neden cunku musluman ulke ve dunyanın en ıyısı

Ahlakı konulardan dolayı bırakms olsan ateizmde aıle ıcı cınsellgn dogal olabılecegını secmıiş oldugunun farkında olman gerekıyor:) Bakın ortaya mantınlı seyler koyun:(

Şimdi bu ağır ve mide bulandırıcı iddiayı bir insan nasıl gerçek diye ortaya koyar? Bilim milim der ama bu kadar mesnetsiz sallar,

Arkadaşım çevrenize ateisteri böyle mi anlatıyorsunuz?

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunlardan bi tane görmüştüm. bildiğin bu tanıma uyuyor xD ne o tarafa, ne bu tarafa geliyodu xD . gerçekten sinir ötesi olmuştum. bu kişilerin yaptığı şey, canları sıkıldıkları için, insanların "yardım etmek istemesini" bir zaaf kabul edip bundan faydalanarak onlarla dalga geçmeye çalışmaları gibi bişey o zaman. ha birde kendi kendileriyle çelişiyorlar ama farkında değiller. ayrıca bir şeyi savunduğun zaman o şey "mutlak gerçek" olsa bile bir yerlerden girip söylemediğin şeyleri söylemiş gibi kabul edip o bilgiyi yanlışlamaya çalışırlar ve bunun yanlış olduğuna inandırmaya çalışırlar. hani "şeytan" denen hayali yaratığın sergilediği durumun bir benzerini sergilemeye çalışırlar ama farketmezler ki "şeytanın da şeytanı vardır" xD

Sitelerde Paylaş

bunlardan bi tane görmüştüm. bildiğin bu tanıma uyuyor xD ne o tarafa, ne bu tarafa geliyodu xD . gerçekten sinir ötesi olmuştum. bu kişilerin yaptığı şey, canları sıkıldıkları için, insanların "yardım etmek istemesini" bir zaaf kabul edip bundan faydalanarak onlarla dalga geçmeye çalışmaları gibi bişey o zaman. ha birde kendi kendileriyle çelişiyorlar ama farkında değiller. ayrıca bir şeyi savunduğun zaman o şey "mutlak gerçek" olsa bile bir yerlerden girip söylemediğin şeyleri söylemiş gibi kabul edip o bilgiyi yanlışlamaya çalışırlar ve bunun yanlış olduğuna inandırmaya çalışırlar. hani "şeytan" denen hayali yaratığın sergilediği durumun bir benzerini sergilemeye çalışırlar ama farketmezler ki "şeytanın da şeytanı vardır" xD

Dostum bunlar savunduklarını doğrudan savunamayacak kadar korkak ve savundukları şeye güvenemeyenlerdir :)

Sitelerde Paylaş

Dostum bunlar savunduklarını doğrudan savunamayacak kadar korkak ve savundukları şeye güvenemeyenlerdir :)

Benımsedgn dogruları temellendıremıyorsan sus daha ii...

Böyle bı savunma seklı bıle senın ne kadar yanlış oldugunu gösterıyor..

Sitelerde Paylaş

İnsanlara iftira atacak kdar kişilikleri ayaklar altında degıllerdr...

bak nerden bellisin ; ateistler şöyledir böyledir die genelleyemezsin hepsi birer bireydir ; kutsalı yazılı kuralları yoktur.

teistlerin kutsalları kuralları ve 'standart'ları vardır ve bunlar üzerinden genellemelere maruz kalabilirler, alınmayın çünkü değişmez sabitlikler üzerine sizinkisi.

tarihinde Uranus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

=) ewet bir araya getirilip tiplemeler de yapılabilir ama başlığın görünür olması korkutup kaçırmasın potansiyel örnekleri

Şaşırdn dımı:) Ateizmi ateistler kadar teizmi teistler kadar bilmek kolay degıl...

Yine dıyorum burdaysam boş gelmedim..

Kataln gıbı bu tarz savunmayı yapanlar ne kdar haksız olduklarını ilan etmişlerdr...

tarihinde pharmacist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak nerden bellisin ; ateistler şöyledir böyledir die genelleyemezsin hepsi birer bireydir ; kutsalı yazılı kuralları yoktur.

teistlerin kutsalları kuralları ve 'standart'ları vardır ve bunlar üzerinden genellemelere maruz kalabilirler, alınmayın çünkü değişmez sabitlikler üzerine sizinkisi.

Bu forumu oku sonra karar ver..Kafana göre konusma...Bak bakalım kac cest ateist cıkcak karsına....

Sitelerde Paylaş

Şaşırdn dımı:) Ateizmi ateistler kadar teizmi tesitler kadar bilmek kolay degıl...

Yine dıyorum burdaysam boş gelmedim..

Kataln gıbı bu tarz savunmayı yapanlar ne kdar haksız olduklarını ilan etmişlerdr...

Saygılı bir tıp öğrencisisin sen. Her konuşmandan belli oluyor. Bunların dedikleri bir kulağından girsin ötekinden çıksın bile demeyeceğim, hiç kulağına bile girmesin...

Sitelerde Paylaş

Sakin olun bu panik niye? Merak etmeyin bizler münafıkları cehennemde yakmıyoruz. Sakin olun.

Bak haddını asıyon...

Sen neyı kabullenmişsın onu bıle bılmıyorsun..Senı destekleseydım bana methıyeler dızerdın.Çunku karsı fıkre yaptgna bak.işte bu kadarsın...

Sitelerde Paylaş

Eczacı, Katalan'da kötü biri değil. Sadece yanlış bildiği şeyleri gerçek sanması sorun. İslam'ı yanlış tanıtmışlar ona.. Ben diğer ateistleri daha çok kastediyorum.. Ateşli ateistler var forumda, ne dersen de laftan anlamazlar onlar...

Sitelerde Paylaş

Bak haddını asıyon...

Sen neyı kabullenmişsın onu bıle bılmıyorsun..Senı destekleseydım bana methıyeler dızerdın.Çunku karsı fıkre yaptgna bak.işte bu kadarsın...

Zavallısın. Attığın bok yukarda, bana hitaben yazma.

Sitelerde Paylaş

Eczacı, Katalan'da kötü biri değil. Sadece yanlış bildiği şeyleri gerçek sanması sorun. İslam'ı yanlış tanıtmışlar ona.. Ben diğer ateistleri daha çok kastediyorum.. Ateşli ateistler var forumda, ne dersen de laftan anlamazlar onlar...

Ensest ilişkiyi yasaklayan evrimsel bi mekanızmayı bana sunsun susayım...

Ha kendı dogrusu olablr o ayrı...ve boyle bı mekanzmanın olmaması onların oyle yaptıgını da gostermez bu da ayrı...

ama katalanın tartsmayı buraya cekmesı ve farklı gostermesı güzel olmadı...

Katalan benım için btmştir:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...