Jump to content

2016'ya Kadar Türkiye'ye Şeriat Gelecek!

Recommended Posts

akp yaklaşık 11 yıldır başımızda.yargıtayı ve emniyeti ele geçirdiler.generalleri, subayları içeri tıkıp askerin elini kolunu bağladılar.yine gazetecileri siyasileri içeri atıp muhalefeti, basını etkisizleştirmeye çalıştılar ve kısmen muvaffak da oldular.ülkeye bir korku imparatorluğu hakim.facebooktan aleyhinde paylaşım yapanı bile işten attıracak kadar yüzsüzleştiler.onlar için herşey güllük gülistanlık.arkalarında halk desteği de var.abd amcalarının da desteğini alarak 2016'ya kadar türkiye'ye ılımlı islam rejimini getireceklerdir.olmaz demeyin, 1979 öncesi iran'a bakın türkiye gibiydi.adamlar karınca gibi çalışıyor.bizler birbirimize girerken adamlar birlik olup her yeri ele geçirdiler.aferin, ne diyeyim!doğu perinçek'in dediği gibi irticayı akp yi yıkamadık yazıklar olsun bize!

tarihinde victorhugo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de böyle düşünüyordum ancak şimdi yanıldığımı hissediyorum. Akp, yaptıklarıyla şeriat tehlikesini bence sonsuza kadar toprağa gömdü.

ne yapmış da gömmüş şerat tehlikesini?yaptığı herşey şeriat.imam hatipleri açıyor kuran dersi getiriyor.bir sürü cami yapıyor.içki yasağı, dindar nesil..

Sitelerde Paylaş

ne yapmış da gömmüş şerat tehlikesini?yaptığı herşey şeriat.imam hatipleri açıyor kuran dersi getiriyor.bir sürü cami yapıyor.içki yasağı, dindar nesil..

Kısa yazacağım. İnsanların uyanmasını sağladı. 60 yıldır su yavaş yavaş ısıtılıyordu ama bunlar ateşi fazla kaçırdırlar. Tarihten çok örnek verebilirim amacın her zaman hedeflenen sonucu doğurmadığını, gösteren.

Ben uzun vadede bu yaşananların çok faydalı olacağını düşünmeye başladım. tabii yanılabilir,m de. Bu konuda yaşanan uyanışla ilgili bir başlık açmayı düşünüyorum. Google trends den ilginç saptamalar yapılabiliyor.

Neyse bana kızma, dost ateşine kurban etme beni :D

Sitelerde Paylaş

Mümkün ama abartmamak lazım ne biliyim bu safları ciddiye almayın ya her şey bir dönem poüler oluyor Tayyip döneminde başı açık kimseler başını kapatmaya başladı başka birinin döneminde de açacaklar böyle...hiç bir şey aynı kalamıyor bir süre sonra sıkıyor tabi ama biz fazla kopuyoruz önceki halimizden ani değişiklikler oluyor kimsenin umurunda değil normal birşeymiş gibi geliyor bunlara, yazık ya Elazığ'da mı ne içinde çıplak tarih öncesi döneme ait gif şeklinde insan figürü içeren bir dergiyi müstehcen diye kütüphaneden çıkarmışlar böyle bir dönemdeyiz ama panik yapmayın benim gibi gülümseyin...

tarihinde fishéyé tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam ak partiyi sevmem. nefret ederim. büyük güç oldu kabul ederim. Ama türkiye'ye şeriat getiremez.

1- avrupa ile tamamen zıtlaşır.

2- ülke içinde protesto sayıları artar.

Tabi isterse şuan bile getirir ve her şeye rağmen yönetir ama çok kan dökülür bence... Kazanacağını bildiğin halde savaşı açamamak gibi bir şey bu.

Not: Benim fikrim.

Sitelerde Paylaş

Kısa yazacağım. İnsanların uyanmasını sağladı. 60 yıldır su yavaş yavaş ısıtılıyordu ama bunlar ateşi fazla kaçırdırlar. Tarihten çok örnek verebilirim amacın her zaman hedeflenen sonucu doğurmadığını, gösteren.

Ben uzun vadede bu yaşananların çok faydalı olacağını düşünmeye başladım. tabii yanılabilir,m de. Bu konuda yaşanan uyanışla ilgili bir başlık açmayı düşünüyorum. Google trends den ilginç saptamalar yapılabiliyor.

Neyse bana kızma, dost ateşine kurban etme beni :D

onlarin yasadigi müslümanlikla benim yasadigim müslümanlik uyusmuyordu. mesela onlar faize karpayi dedimi haram helal oluveriyordu.

Okudum ve anladimki onlar gercek müslümanligi yasiyorlar :D

onlarin sayesinde islami ögrendim B)

Sitelerde Paylaş

onlarin yasadigi müslümanlikla benim yasadigim müslümanlik uyusmuyordu. mesela onlar faize karpayi dedimi haram helal oluveriyordu.

Okudum ve anladimki onlar gercek müslümanligi yasiyorlar :D

onlarin sayesinde islami ögrendim B)

Bana da islamı onlar öğretti, teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye ye de öğretiyorlar.

Aşağıda birkaç google sorgulama grafiği var.

Bu Ahsab grafiği

http://www.google.com/trends/?q=ahzab&ctab=0&geo=TR&date=all&sort=0

Bu ateizm grafiği

http://www.google.com/trends/?q=ateizm&ctab=0&geo=TR&date=all&sort=0

Bu ateistler grafiği

http://www.google.com/trends/?q=ateistler&ctab=0&geo=TR&date=all&sort=0

Bu ateist grafiği

http://www.google.com/trends/?q=ateist&ctab=0&geo=TR&date=all&sort=0

Bu de çok sevdiğimiz enfal grafiği

http://www.google.com/trends/?q=enfal&ctab=0&geo=TR&date=all&sort=0

Bu grafikleri iyi tahlil etmek lazım. 2010 yılından itibaren (Bu Akp nin dinci politikalarının iyice arttığı döneme denk geliyor), özellikle ateizm ve atesitlerin gündeme getirdiği sorunlu ayetlerin sorgulamasında patlama yaşanmış. Hala da devam ediyor. İnsanlar bunların yaptıklarını gördükçe, dinin ne olduğunu araştırıyor. Bugün Türk insanı din konusunda son 2-3 yılda çok hızlı yol aldı.

Bu uyanışı geri döndürmek de mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Daha iyi belki şöyle anlatabilirim. Bence Atatürk e ve felsefesine en büyük zararı kendisine Atatürkçüyüm diyenler, Atatürk ün adını ağzından düşürmeyenler vermiştir. Dine de en büyük zararı dini ağzından düşürmeyenler verecek.

Sitelerde Paylaş

Ah benim saflarım... : ) Doğu Perinçek, İşçi Partisi, TGB ve ADD zırvası dinlemekten ne hale gelmişsiniz. Türkiye'ye şeriat meriat gelmeyecek AKP iş başında oldukça. Ülkemizde sosyal bilimler zayıf olduğundan genç nesil tahlili de yapılmış değildir. Fakat günümüz bilgi çağında ben duruma bu kadar da karamsar bakmıyorum.

Tayyip Erdoğan iki gündemi değişme manevrasında bulunda kürtaj ve sezaryen ile üzerine de şu son günlerde hiçbir önemi olmayan "tebrik kızınız hamile" mesaj olayı patlak verdi. Sonra ne oldu? Fizik yasalarının kusursuz işlediği evrenimizde determine edilebilmesi en basit kesim ayaklandı. Şeriat gelecek!

Ülkenin değişmesini istiyorsanız öncelikle halkın ülke üzerinde egemen olmasını hoşgörüyle karşılamanız gerekmektedir. Bundan sonra değişim başlayacaktır. İnsanlar kaybettikleri, yaşayamadıkları kimliklerine sahip olmakla, o kimlik üzerine yapılan baskılarla o kadar meşguldüler ki o kesim hep aynı kaldı. Değişme söz konusu olmadı ve geçen zaman ülke adına bir kayıp idi. AKP sayesinde bu kesim söz sahibi oluyor. Fakat ben bunun şeriatlaşmaya gideceğini hiç düşünmüyorum. Hatta bu bahsettiğim kesime karşı yapıldığını söyleyebileceğimiz hukuk operasyonları bir dışa vurum, intikam mıdır? Bahsi geçen baskıyı yapanlar masum değildir. Ve yok edilmeleri gerekmektedir ki halk kendini bulsun ki değişsin.

Ben umuyorum ve gözlemliyorum ki bu intikam alış çarpıtılmış bir hukuk anlayışı ile devam edecektir ve ülkede rejim değişikliği söz konusu olmayacaktır. Hatta söz konusu değildir de. Tayyip Erdoğan kim ki afedersiniz ülkeye şeriat getirecektir? Başbakanlık sistemini getirebilmek için binbir takla atıyorlar.

Şu tür saçmalıklara lütfen ama lütfen prim vermeyin ve düşüncelerinizi etkilemesine izin vermeyin.

Sitelerde Paylaş

Daha iyi belki şöyle anlatabilirim. Bence Atatürk e ve felsefesine en büyük zararı kendisine Atatürkçüyüm diyenler, Atatürk ün adını ağzından düşürmeyenler vermiştir. Dine de en büyük zararı dini ağzından düşürmeyenler verecek.

Katılmamak elde değil ama türkiyede iç siyaset atatürkçüler ve dindarlar ikileminin geri planında yatan farklı sorunsallardan kaynaklanmaktadır. Daha çok ırk temelli.. Benim düşüncem böyle.

Sitelerde Paylaş

Katılmamak elde değil ama türkiyede iç siyaset atatürkçüler ve dindarlar ikileminin geri planında yatan farklı sorunsallardan kaynaklanmaktadır. Daha çok ırk temelli.. Benim düşüncem böyle.

Bu dediğin çok doğru ancak ben örneği derdimi anlatmak için verdim. Yoksa tek sorun veya cepheleşme Atatürkçi ve dinci ikilemi değil. Korku ve kaygı ile yaşamamıza gerek yok, tek ihtiyacımız olan neşe ve bilgi :D

İkisi de var

Sitelerde Paylaş

Bu baskı ve korku imparatorluğunu böyle sürdürürlerse korkarım burada da bir gün aniden bir Breivik çıkabilir ve ortalığı kan gölüne çevirebilir. Bunu hiç olmayacak bir şey sanmayın. Baskıya, zulme, haksızlığa ve faşizme sabretmenin de bir sınırı vardır. Olursa ben şaşırmayacağım. Bence korktukları da bu. Bu ülkede olmadık bir bu kaldı, olabilir bu gidişle...

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek, İşçi Partisi, TGB ve ADD zırvası dinlemekten ne hale gelmişsiniz. Türkiye'ye şeriat meriat gelmeyecek ülkede rejim değişikliği söz konusu olmayacaktır. Hatta söz konusu değildir de. Tayyip Erdoğan kim ki afedersiniz ülkeye şeriat getirecektir?

tayyip erdoğan kim ki diyorsun ama adam askeri etkisizleştirdi.yargıyı emniyeti ele geçirdi.basını susturdu.daha ne yapsın?yarın şeriatı da getirir.hatta şeriat fiilen gelmiştir bile.geriye sadece resmen açıklanması kalmıştır.senin beğenmediğin ulusal kanal, aydınlık, tgb ciler dışında akp ye doğru dürüst muhalefet eden var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...