Jump to content

İslam: 15 yaşında ki kız nişanlısı ile gezdi diye diri diri yakıldı

Recommended Posts

İngilizce resmi sitesi haberi

Milliyetin haberi

ekstradan pedofililik

Ateist olmak istiyorum birisi beni ateist yapsın artık Allah falan düşünmek istemiyorum yataktan kalkınca ertesi gün ateist olarak uyanamıyorsunda islam zehirli bir tohum gibidir aklından kazımak için köklerine kadar koparman gerek.

Bu da Dr.Kemal adlı üyenin bana attığı ikinci mesaj kuran çevirileri yanlış diyebilen birisi. Fetullah Gülenin ayri birşey olduğunu biliyordum şimdi ayrı bir "Din" olduğunu biliyorum

tun44.jpg

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu da Dr.Kemal adlı üyenin bana attığı ikinci mesaj kuran çevirileri yanlış diyebilen birisi. Fetullah Gülenin ayri birşey olduğunu biliyordum şimdi ayrı bir "Din" olduğunu biliyorum

Bunlar da ayrı bir cins, Kuran apaçık olduğunu iddia eder, bu din tüccarları da "Yok, apaçık değil, siz anlayamazsınız, ben size anlatayım." diye ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

Bunlar da ayrı bir cins, Kuran apaçık olduğunu iddia eder, bu din tüccarları da "Yok, apaçık değil, siz anlayamazsınız, ben size anlatayım." diye ortaya çıkar.

adam kendi içinde paradoks yaşıyor adam kendini anlayamıyor ki kuranı anlasın

Sitelerde Paylaş

Serdaar, H-D, Dr. Kemal, İlimcik, bu kişilerin Risale-i Nur vaazlarını baştan tercüme etmek dışında yaptıkları yeni bir şey yok. Zaten "ilim" dedikleri şey atalarından kalma vaazları ezberlemekten ve tercüme etmekten ibaret.

Habere gelince; dinsel cinnetin yol açtığı sayısız insanlık trajedilerinden biri. İbrahimi dinler homofobi, atheofobi, yabancılaştırma, çocuk istismarı, kadın düşmanlığı (misojini), genital mutilasyon, namus cinayetleri, Haçlı Seferleri, militarizm ve terörizm gibi insanlık skandallarını doğuran fosilleşmiş kurumlardır. Bu yüzden herhangi bir saygıyı hak etmiyorlar. Hatta onları küçümsemek ve aşağılamak insanlık görevidir.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela ilimciğin ben bot olduğunu düşünüyorum copy paste yapiyor otomatikman ilimciği susturmak istiyorsanız " madem Allah var dubaide ki zenginler altın çeşmelerde yıkanıp altın otellerde kalıp bugattilere biniyorlar peki bu müslümanlar neden filistinde ki ölenlere yardım etmiyorlar ve Allah varsa neden filistine yardım etmiyor ?" deyin suscaktırlar bot kelimlerinde böyle sorular yok

Sitelerde Paylaş

Evet, ezber bozucu ve sıradışı sorular robot programları engelleyen güvenlik sorularıdır ve oldukça kullanışlıdır.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela ilimciğin ben bot olduğunu düşünüyorum copy paste yapiyor otomatikman ilimciği susturmak istiyorsanız " madem Allah var dubaide ki zenginler altın çeşmelerde yıkanıp altın otellerde kalıp bugattilere biniyorlar peki bu müslümanlar neden filistinde ki ölenlere yardım etmiyorlar ve Allah varsa neden filistine yardım etmiyor ?" deyin suscaktırlar bot kelimlerinde böyle sorular yok

:) :)

Sitelerde Paylaş

Değerli Tester, bu sorun sadece İslam'da yok ve sadece Kuran'la da ilgili değil. Bunun gerçekten sadece İslam'a özgü bir sorun olduğunu mu sanıyorsun? Bu sorun Hristiyanlık'ta da var, Musevilik'te de. Bu yüzden Kuran'ın, İncil'in veya Tevrat'ın daha iyi bir tefsirine veya daha gerçekçi yorumlamasına sahip olduğunu söyleyen insanlar, tarikatlar veya din adamları daima gelecektir. Sorun bu kitapların yanlış olmasında ve insanların da onu düzeltmeye çalışmasında. Tüm kutsal kitaplar bu şekilde ortaya çıkmıştır. Dinler, dipsiz bir kuyu gibidir, içine inildikçe daha çok karmaşık, daha anlaşılmaz ve daha çelişkili bir hal almaya başlarlar, çünkü külliyen yanlışlar ve onun ya da şunun yorumları üzerine kuruludur. Hristiyanlığın bir tarikatına üye olarak bunu ben de fark ettim. Başlangıçta sana imanın zayıflamasın diye sadece kısa, basit ve anlaşılır bilgiler verilir ama içinde girdikçe, derinlemesine anlamaya çalışıp dibine indikçe her şey bulanıklaşır ve yalanlar çoğalmaya su üstünde yüzmeye başlar. Bir süre sonra anlarsın ki tüm dinler böyle. Kendiliğinden din olayından bıkarsın, kendi doğrularını aramaya koyulursun.

Sitelerde Paylaş

Değerli Tester, bu sorun sadece İslam'da yok ve sadece Kuran'la da ilgili değil. Bunun gerçekten sadece İslam'a özgü bir sorun olduğunu mu sanıyorsun? Bu sorun Hristiyanlık'ta da var, Musevilik'te de. Bu yüzden Kuran'ın, İncil'in veya Tevrat'ın daha iyi bir tefsirine veya daha gerçekçi yorumlamasına sahip olduğunu söyleyen insanlar, tarikatlar veya din adamları daima gelecektir. Sorun bu kitapların yanlış olmasında ve insanların da onu düzeltmeye çalışmasında. Tüm kutsal kitaplar bu şekilde ortaya çıkmıştır. Dinler, dipsiz bir kuyu gibidir, içine inildikçe daha çok karmaşık, daha anlaşılmaz ve daha çelişkili bir hal almaya başlarlar, çünkü külliyen yanlışlar ve onun ya da şunun yorumları üzerine kuruludur. Hristiyanlığın bir tarikatına üye olarak bunu ben de fark ettim. Başlangıçta sana imanın zayıflamasın diye sadece kısa, basit ve anlaşılır bilgiler verilir ama içinde girdikçe, derinlemesine anlamaya çalışıp dibine indikçe her şey bulanıklaşır ve yalanlar çoğalmaya su üstünde yüzmeye başlar. Bir süre sonra anlarsın ki tüm dinler böyle. Kendiliğinden din olayından bıkarsın, kendi doğrularını aramaya koyulursun.

mesajın için teşekkür ederim zaten şu an ki düşüncelerim senin dediğin şey ile örtüşüyor. ben islam kültürü ile yetiştirildim bunu içimden atmak istiyorum ama böyle yetiştirmediler bazı mantıklı şeyler söylediler örneğin zina neden yasak kılındı çünkü cinsel hastalıkla bulaşan virüsler ve insancıl olarak aldatma/saflığın gitmesi yüzünden yaşanan duygusal çöküntüler veya içki niye haram insanlar içki içip karısını döver çocuklarını döver sağa sola küfreder.işte boy abdesti neden alınır cinsel münasebetten sonra hastalık riskini aza indirmek için gibi gösterdiler. aslında temeline bakarsak güncel toplum kuralları islamda ki kısa şeyler ile örtüşüyor ama yeterli değil yani nediyim islamda çok saçma şeyler var bana saçma gelen şeyler hepsi arabistandan çıkmak görmediğimiz duymadığımız birşeye inanmak yani Allah bana muciziseni göstermeyecek birşeyde yardım etmicek ben onun için dua edicem hiç birşey alamıcam diyecekler ki ahirette ya arkadaş bu bana saçma geliyor. Allah varsa neden peygamber göndersin yani ilah sonuçta kısadan hisse ben bu içimde ki şeyi atmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle ben konu başlıgına göre düşüncelerimi yazmak istiyorum .

"İslam: 15 yaşında ki kız nişanlısı ile gezdi diye diri diri yakıldı"

Her insanların düşünceleri farklıdır . Bu düşüncelerin bazıları dini yok sayar . Buradaki sorun o kız babasınındır . Lanet olsun ona . O kız babası ister Hristiyan olsun ister Musevi isterse de diger dinler. Onun davranışlarını hiç bir din değiştiremez bu dünyaya hayvan gelmiş hayvan gitmekte . Allahımız bize akıl ve düşünebilme yetenegi vermiştir. İster inan ister inanma . İster koyulan kurallara uy ister uyma . İşte bunlar "Acaba doğru mu ? " "Kurallara uymassam (sadece din açısından degil) İnsanlık açısından ne olur ?" gibi soruları kendisine sorması gerekir. Zaten bir insan "Benim kızım(oglum) bu davranışı yaparsa onu öldürürüm." gibi bir şey kodlamışsa beynine hangi dinde olursa olsun onu yapar. "İslam hiçbir zaman öldürmeyi emretmez, öldürmeyi sevdirmez. " "Bir insanı öldüren bütün insanlıgı öldürmüş gibi dir " Bizim dinimiz Öldürmeyi lanetler yasaklar. O halde kimsenin "O adam kızını diri diri yaktı ve o adam müslümandı deyipde İslam dinini şuçlamaya hakkı yok ." O adam gerçekden İslam dinine uyuyorsa ve ona göre davranışlarına dikkat ediyorsa zaten böyle birşey yapmaz. İslam dininden önce kızlar diri diri gömülüyordu . Hz. Muhammed (s.a.v) peygamberimiz kuran ve vahiylere uyarak bunları biz insanlıga anlatmış ve allahımızın yasaklamış lanetlemiş oldugunu davranışları bizlere anlatmıstır.

Kısacası : İnsan gerçekten insansa herhangibir din de de olsa bir cana kıyamaz. Bu İslamı kötülemeye sebeb olamaz. Lanet olsun o adama!

Sitelerde Paylaş

Müslüman arkadaşlar haklı, İslam'da diri diri yakmak yoktur, diri diri yakmak Allah'a mahsustur, başka ölüm şekillerini seçebilirsiniz ama.

1035 - Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bizi (bir tecziye vazifesi ile Mekke'ye) gönderdi ve (Kureyş'ten iki kişinin ismini vererek): "Falanca ve falancayı yakalayabilirseniz onları ateşte yakın"dedi. (Hazırlıkları bitirip) tam Medine'den ayrılacağımız sırada (bizi çağırtarak): "Ben size falan ve falanı yakmanızı emretmiştim. (Sonra düşündüm ki) ateşle yakma cezasını vermek Allaha aittir. Onları yakalarsanız öldürün. "

Buhârî, Cihâd 149; Ebu Dâvud, Cihâd 122,(2674); Tirmizî, Siyer 20, (1571).

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanı yakmayı emrettiğini sanan yobazlardır, halbuki ilmi yücelten, ona destek verdiğini bilen insanlar, gerçekten islama inananlardır.

Olayın hiç bir din ile alakası olmadığını sırf provoke amaçlı düzenlenmiş bir eylem olduğu bilindiği halde dini duruma alet etmek nasıl bir davranıştır.

dünya üzerindeki bütün insanları tanımlayan çok geniş bir tanım. ya da belki de hiç kimseyi tanımlamaz.

şimdi bir düşünelim.

sivasta 37 kişiyi yakanlar müslüman

ortaçağda engizisyon mahkemelerinde insanları yakan ve 2. dünya savaşında yüzbinlerce yahudiyi katledenler hıristiyan.

hz. isayı çarmıha gerdirenler ve filistinde milyonları ölüme mahkum edenler yahudi.

mezarlıklarda masum insanlara tecavüz ettikten sonra vahşice öldürenler satanist.

cahiliye döneminde müslümanlara eziyetler işkence edenler öldürenler putperest-ateist.

tanım doğruysa sakattır. dünyada herkes suçludur. herkes öldürmeyi eden dinlere inanmaktadır veya öldüren birilerinin mensup olduğu bir inanca mensuptur. ya da inançsızlığa. istisnasız herkes suçludur.

ya daaaaa...

suç bireyseldir. cezayı ancak suçu işleyen çeker. bir zümre başkasının işlediği suçtan dolayı suçlanamaz hakir görülemez.

bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.

bir düşünün ki bir işe başvuruyorsun. araştırma yapılıyor ve oturduğun mahallede suç işleyen birisi olduğun için reddediliyorsun. bu başlıktaki mantık budur. oturduğun mahallede suç işleyen birisinin olması seni bağlamaz. sen hayatını düzgün bir şekilde devam ettiren masum bir vatandaşsın. ama iş veren seni işe almamak için bahane olarak ancak bunu bulmuştur. bahanesidir.

islamın insanı yakarak öldürmeyi emrettiğini sanmak ancak cahillik olabilir. ya da art niyettir. ama salakça bir art niyettir. çünkü olmayan bir şeyi varmış gibi kesinmiş gibi söylemektir.

varsa söylenmelidir bak burada yakarak öldürmeyi emretti diye.

kesinlikle islam olmayan bir dine inanmaktır. islam dini bırakın insanları böcekleri bile yakarak ya da suda boğarak öldürmeyi yasaklamıştır.

tarihinde Dolunay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle ben konu başlıgına göre düşüncelerimi yazmak istiyorum .

"İslam: 15 yaşında ki kız nişanlısı ile gezdi diye diri diri yakıldı"

Her insanların düşünceleri farklıdır . Bu düşüncelerin bazıları dini yok sayar . Buradaki sorun o kız babasınındır . Lanet olsun ona . O kız babası ister Hristiyan olsun ister Musevi isterse de diger dinler. Onun davranışlarını hiç bir din değiştiremez bu dünyaya hayvan gelmiş hayvan gitmekte . Allahımız bize akıl ve düşünebilme yetenegi vermiştir. İster inan ister inanma . İster koyulan kurallara uy ister uyma . İşte bunlar "Acaba doğru mu ? " "Kurallara uymassam (sadece din açısından degil) İnsanlık açısından ne olur ?" gibi soruları kendisine sorması gerekir. Zaten bir insan "Benim kızım(oglum) bu davranışı yaparsa onu öldürürüm." gibi bir şey kodlamışsa beynine hangi dinde olursa olsun onu yapar. "İslam hiçbir zaman öldürmeyi emretmez, öldürmeyi sevdirmez. " "Bir insanı öldüren bütün insanlıgı öldürmüş gibi dir " Bizim dinimiz Öldürmeyi lanetler yasaklar. O halde kimsenin "O adam kızını diri diri yaktı ve o adam müslümandı deyipde İslam dinini şuçlamaya hakkı yok ." O adam gerçekden İslam dinine uyuyorsa ve ona göre davranışlarına dikkat ediyorsa zaten böyle birşey yapmaz. İslam dininden önce kızlar diri diri gömülüyordu . Hz. Muhammed (s.a.v) peygamberimiz kuran ve vahiylere uyarak bunları biz insanlıga anlatmış ve allahımızın yasaklamış lanetlemiş oldugunu davranışları bizlere anlatmıstır.

Kısacası : İnsan gerçekten insansa herhangibir din de de olsa bir cana kıyamaz. Bu İslamı kötülemeye sebeb olamaz. Lanet olsun o adama!

Kızlarını diri diri arapların gömdüğünü farzedelim.O zaman bu din sadece Araplar içindir öyle değilmi?Kaldıki bunu dahi kabul etmek Arapların İslamdan önceki atalarını bühtan altına sokmaktan başka bir şey değildir.Çünkü onlarda insandı.Hiçbir insan ana ve baba kız evladını diri diri toprağa gömmez.Hele hele bu iş toplumsal şekil alamaz.Nüfus kalmazdı o zaman?:)Kedi bile ölen yavrusunun başına geliyor ve saatlerce acı acı miyavlayarak ağlayabiliyor! Neden?Allah kedilere peygambermi gönderdi?! İnsanlar kedilerdendemi aşağı idi? Ve Muhammed çıktı bir anda ayetle birlikte hokus fokus oldu ve araplar vicdan sahibi oluverdiler.Etmeyin eylemeyin.

Sitelerde Paylaş

Tester Allah yoksa bu kainat kendiliğinden mi oluştu? Filistin' dekilere yardım eden Müslümanlar var merak etme. Müslümansan ve zenginsen her sene malının kırkta birini fakirlere vermek zorundasın zaten. Ama uygulayanlar kaç kişi bilemem. Allah bu dünyada zalimlere müdahale etseydi emin ol bir tek zalim kalmazdı ama onlara kıyamete kadar süre tanındı. Merak etme hiç kimsenin yaptığı kötülükler sonuçsuz kalmayacak. Hiç kimsenin de çektiği eziyetler mükafatsız kalmayacak

Sitelerde Paylaş

Hiç kimsenin de çektiği eziyetler mükafatsız kalmayacak

Bu tamamen yalan.

Kişi Müslüman değilse şayet ebedi cehennemde yanacak. Kaçışı yok.

Allah onu nasıl mükafatlandıracak? Cehennemin az işkenceli bir katında mı mükafatlandıracak?

Sitelerde Paylaş

@Dolunay evet dostum bunu yapan müslüman. tüm dinin temellerinde saçam sapan şeyler var cadı diye yakmalar vs. vs. vs. sonuç olarak ateist olduğunda hiç birşeye inanmazsın bunların sadece saçmalıktan olduğuna inanırsın dinlerin temeli empoze etmekten geçer kendi gibi olmayanı gebertmek için can atar millet evet gördük ben cübelli ahmet hoca denen kişinin vaaz verdiği zamanlarda gidip bizzat dinlemiş biriyim e çocuk kafası tabi. ben ne insanlar gördüm karısına hayvan gibi davranip camiiye 5 vakit koşan ne insan gördüm Allah kitaptan bahsedip kul hakkının dibine vurandan.

@ecel_63 bu kainat kendiliğinden oluşmuş olabilir uzaylılar yapmış olabilir herşey olabilir zihinsel masturbasyonu bırakıp gerçekleri görmeni isterim.Brunei kralında deli gibi para var suudi arabistan kralında deli gibi para var niye hiç biri yardım etmiyor ? hadi söyle bana filistin müslüman ülke değilmi ettikleri duayi neden Allah kabul etmiyor ?

Sitelerde Paylaş

Bu tamamen yalan.

Kişi Müslüman değilse şayet ebedi cehennemde yanacak. Kaçışı yok.

Allah onu nasıl mükafatlandıracak? Cehennemin az işkenceli bir katında mı mükafatlandıracak?

Yok olmak yerine Cehennem' de yanacaksın işte daha ne belki daha az acı hissedersin belki belli bir zaman sonra acıya dayanıklı olacaksın ama yok olmayacaksın. Ayrıca bu dünyada yaşadığın yıllarda yanına kar kalacak fenamı. Ama yok ben Cehennem' e gitmek istemiyorum diyorsan buyur sende aramıza katıl. Cehennem' e gideceğim diye şartlandırma kendini
Sitelerde Paylaş

Tester Allah yoksa bu kainat kendiliğinden mi oluştu? Filistin' dekilere yardım eden Müslümanlar var merak etme. Müslümansan ve zenginsen her sene malının kırkta birini fakirlere vermek zorundasın zaten. Ama uygulayanlar kaç kişi bilemem. Allah bu dünyada zalimlere müdahale etseydi emin ol bir tek zalim kalmazdı ama onlara kıyamete kadar süre tanındı. Merak etme hiç kimsenin yaptığı kötülükler sonuçsuz kalmayacak. Hiç kimsenin de çektiği eziyetler mükafatsız kalmayacak

Yani şimdilik insanların yaptığı zalimlikleri seyrederek kendini tatmin ediyor, asıl zevk kıyametten sonra, artık bizzat kendisi insan yakmaya başlayacak.

Gerçi Kuran'a bakarsak dünyaya habire müdahele ediyor, bir sürü kavimi helak etmiş hem de suçlu suçsuz, çoluk çocuk ayırmadan.

Sitelerde Paylaş

Yani şimdilik insanların yaptığı zalimlikleri seyrederek kendini tatmin ediyor, asıl zevk kıyametten sonra, artık bizzat kendisi insan yakmaya başlayacak.

Gerçi Kuran'a bakarsak dünyaya habire müdahele ediyor, bir sürü kavimi helak etmiş hem de suçlu suçsuz, çoluk çocuk ayırmadan.

işte dediğim noktada bu birisi ortaya bişey atıyor herkes ona uyuyor belki bir masonluk gibi bişeydir bu da ?

bikere ecel düşünüyormusun bir insan ateist tamam Allah var islam doğru cehenneme gidicem o doğru ortalama 70 sene yaşamımızın var olduğunu ele alırsak 70 sene için sonsuza kadar mı cehenneme gircem ? ne insan öldürmüşüm ne tecavüz etmişim ne de çalmışım.

biri bana diyecekki Allah var tamam kabul ettim sonra dicek ki göremiyorsun ona dua et yoksa seni cehennemde yakcak ama senin istediğin hiç birşeyi yapmıcak ama öbür dünyada sana vercek ya yürü git be kardeşim bu dünyada olan bu dünyada kalcak.

tarihinde Tester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...