Jump to content

Muhammed Tanrı'dır..

Recommended Posts

Hristiyan inancında İsa Tanrı'nın oğlu ve bizzat Tanrı'nın kendisidir..İslam inancına göre Muhammed ise,Allah'ın son peygamberidir..Peki gerçekten Allah Muhammed'i kullanarak İslam dinini mi yaratmıştır,yoksa Muhammed Allah'ı kullanarak krallığını/Tanrı'lığını mı ilan etmiştir?

Sümerde otoritenin temeli dinseldi..Sümer kralları otoritelerini Tanrılardan alırlardı.

Krallar zamanla Tanrılaştırılmışlardır..Ya yaşarken,ya da öldükten sonra..

Akad kralı Naram-Sin gibi Şulgi da tanrılaştırılmıştır. Daha ölmeden tanrılaştırılan ve takdis edilen Şulgi'nin adına tapınaklar yapılmıştır

https://tr.wikipedia...ü_Ur_Hanedanı

Muhammed'in yaptığı kendi krallığını yani Tanrı'lığını ilan etmekten başka bir şey değildir..''Bana itaat edin'' diyen bir insan kendini Tanrı yerine koymaz mı?

NİSÂ - 80 Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse, (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

Ayrıca Sümer'de insanların Tanrı'lara hizmet etmek için yaratıldığını belirteyim..Yani müslümanlığı/müslümanları yaratan Muhammed,kendisine itaat edilmesini istemektedir..Salavat/dua ve benzeri ritüeller ile Muhammed'e sürekli 1400 yıldır itaat/ibadet ediliyor...

Matta 12-30 Benden yana olmayan bana karşıdır.

İsa'da aynı şeyi yapmıştır..Kendisinden yana olmayanları düşman olarak lanse etmiş ve kendisine itaat edilmesini istemiştir..

AHZÂB - 56 Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

Böyle bir peygamber olabilir mi?

Mükevvenatın sahibi Allah(?),kendi elçisine salat ediyor..

Muhammed'in Tanrı'lığının en önemli delillerinden biri..Tabi burada farklı ayetler örnek gösterilip Muhammed'in bir elçi olduğu vurgulanmak istenebilir ama bu ayet ne olacak?Allah,bu ayeti de nesh ile geçersiz mi kıldı yoksa?

Muhammed alenen kendini Tanrı ilan ediyor..Kendisine itaat edildiği takdirde,Allah'a da itaat edilmiş olacağını söylüyor..Peki nasıl itaat edeceğiz Muhammed'e?Tabi ki sünnetler ile..

Burada şunu belirtmek lazım..

İsa Tanrı'nın oğlu/kendisi olarak insanların karşısına geçmiş ve söylediği sözler de ''Tanrı sözü'' olarak kabul edilmiştir..Sonrasında bu sözler İncil'lerde derlenmiştir..Yani İsa'nın her kelimesi Tanrı'ya aittir..

Muhammed bu gerçeği biliyormuydu?

Tabi ki biliyordu..Varaka gibi öğretmenleri sayesinde bu gerçeklerden haberdardı..

Nisa 80'e göre Muhammed'in tüm sözleri Allah'ın sözü olarak kabul edilmek zorundadır..Çünkü başka türlü Muhammed'e itaat etmemiz mümkün değildir..Zaten tüm İslam Dünya'sı ''nakil'' denilen olguyu,salt Kuran olarak görmez..Hadislerde nakildir ve böyle olunca da,Muhammed ile İsa arasında bir fark kalmıyor..Yani İsa da/Muhammed de Tanrı'nın ta kendisi olarak kabul edilebilir..

Muhammed,İsa'nın özelliklerini kendine yontmuş ve Allah'ı kullanarak kendi krallığını yaratmıştır..Ganimet ve cariye yüzünden yaptığı savaşlar,özel hayatındaki tuhaflıklar ve krallğı/Tanrı'lığı sayesinde elde ettiği köleler,bunun kanıtlarıdır..

Ayrıca Muhammed'in maddi durumu da,peygamberliği/Tanrı'lığı öncesine göre önemli ölçüde artmıştır..

Bazı müslümanlar diyor ki;''ama kardeşim;adamı ölümle tehdit etmişler,üzerine pislik atmışlar,türlü işkenceler etmişler ama Muhammed bir türlü davasından vazgeçmemiş''

Şaka yapıyor tabi bu arkadaşlar..Bir çoban,okuma/yazma bilmeyen bir bedevi,sıradan bir Mekke'li..Böyle birisinin eline Tanrı olma fırsatı geçmiş..Tabi ki bu davasından asla vazgeçmeyecektir..

İSRÂ - 110 De ki: “(Rabbinizi) ister Allah diye çağırın, ister Rahman diye çağırın. Hangisiyle çağırırsanız çağırın, nihayet en güzel isimler O’nundur.”

Muhammed'in Allah'ı kullanarak krallığını/Tanrı'lığını iddia etmesine örnek olacak bir ayet daha..''Allah'a ne derseniz deyin,yeter ki sonuçta bana itaat edin'' diyor açıkça..

Konuya tuz biber mahiyetinde şu bilgiyi de veriyim..

Binlerce yıl önce Sümer'de Tanrıların vekili olan şehir beyleri ve ruhani liderler,tıpkı Tanrı'lar gibi saç ve sakal uzatırlarmış..Halk kısa saçlı ve sakalsız ama Tanrı'lar ve vekilleri uzun saçlı ve sakallılarmış..Buradan Muhammed'in saç ve sakala verdiği önem ve kendini koyduğu konumu da anlayabiliriz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herzamanki gibi boş konularla uğraşıyorsunuz

Madem öyle Peygamber sav. 40 yaşından sonra neden kendini tehlikeli bir maceraya attı

akrabalarıyla kabilesiyle tüm mekkeyle ters düştü mekkeden hicret etmek zorunda kaldı

tüm malını kaybetti aşağılandı kaç defa suikaste hedef oldu

taif te taşlandı uhud savaşında yaralandı en son hayber savaşında zehirlendi

ve 63 yaşında vefat etti

vefatına kadar 23 yıl yarı aç yarı tok yaşadı

emredilen ibadetleri en ince ayrıntısına kadar önce kendisi uyguladı

hatta gece namazı için sadece bana farz ümmetime değil buyurdu

ve vefat ettiğinde hasır bir yer örtüsü hurma lifinden bir yastık

bir kaç yamalıklı giysiden başka bir şey geride bırakmadı

biraz siyer okuyun bari hem

Peygamber madem krallık peşindeydi

23 yıllık kalan hayatını İslamın ibadet oruç zekat hac vb ağır sayılabilecek

ibadetlerini yerine getirmeye adamıştır?

Neden kalan ömrünü zevkü sefada geçirmedi?

neden günde 5 vakit farz namaza 50 rekat kendine ekledi?

neden 1 ay farz oruca (ki sürekli arabistan sıcağında tutuyor) kendine nerdeyse tüm yıl oruç gibi bir meşakkat yüklendi?

halbuki siz Peygamber sav.ın haşa islamı menfaati için uydurduğunu kendisinin çok akıllı ve kurnaz bir adam olduğunu sürekli yazıyorsunuz

akıllı bir adam kalan sınırlı ömrünü farz ibadetlerin de dışında sadece kendisine has namazlarla oruçlarla nafile ibadetlerle geçiriyor.

dünya nimetlerinden elini çekiyor geride ne bir saray ne bir kaftan bırakmıyor

sizce akıllı bir adam haşa uydurduğu dinde kendi kendine bu kadar meşakkat zorluk yükler mi?

Sitelerde Paylaş

Herzamanki gibi boş konularla uğraşıyorsunuz

Madem öyle Peygamber sav. 40 yaşından sonra neden kendini tehlikeli bir maceraya attı

akrabalarıyla kabilesiyle tüm mekkeyle ters düştü mekkeden hicret etmek zorunda kaldı

ve 63 yaşında vefat etti

emredilen ibadetleri en ince ayrıntısına kadar önce kendisi uyguladı

hatta gece namazı için sadece bana farz ümmetime değil buyurdu

ve vefat ettiğinde hasır bir yer örtüsü hurma lifinden bir yastık

bir kaç yamalıklı giysiden başka bir şey geride bırakmadı

biraz siyer okuyun bari hem

Peygamber madem krallık peşindeydi

23 yıllık kalan hayatını İslamın ibadet oruç zekat hac vb ağır sayılabilecek

ibadetlerini yerine getirmeye adamıştır?

neden günde 5 vakit farz namaza 50 rekat kendine ekledi?

neden 1 ay farz oruca (ki sürekli arabistan sıcağında tutuyor) kendine nerdeyse tüm yıl oruç gibi bir meşakkat yüklendi?

halbuki siz Peygamber sav.ın haşa islamı menfaati için uydurduğunu kendisinin çok akıllı ve kurnaz bir adam olduğunu sürekli yazıyorsunuz

akıllı bir adam kalan sınırlı ömrünü farz ibadetlerin de dışında sadece kendisine has namazlarla oruçlarla nafile ibadetlerle geçiriyor.

dünya nimetlerinden elini çekiyor geride ne bir saray ne bir kaftan bırakmıyor

sizce akıllı bir adam haşa uydurduğu dinde kendi kendine bu kadar meşakkat zorluk yükler mi?

Evet akıllı bir adam yüklemez.

Sitelerde Paylaş

Evet akıllı bir adam yüklemez.

Peygamberin ilahi yolcuşuğu herhalde delilik değil

zamanında tüm dünya kendisne karşı

1 tek kişi bir dava uğruna herşeyi terkediyor herkese savaş açıyor

hayatını tehlikeye atıyor

şimdi 1.5 milyar insanı kendine tabii yapıyor

arkasından gelen binlerce dahi imam zeki insan onun hatasını görmüyor öylemi?

bunun cevabı

çünkü O Resulullahtır sav.

Cenabı Hak Onu muhafaza ediyor ve muvaffak ettiriyor

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunun cevabı

Double Facepalm

For when one facepalm doesn't cut it.

Sitelerde Paylaş

Tek tanrılı dinlerde o dini kuran kişiler o dinin tanrısıdır. Bunu anlamak gayet kolay. Bu dinler bir tanrıya inanıp bu dinlerin kurucularına inanmayan insanları bile kafir ilan eder. Müslümanlar Muhammed'e inanmayanları, hristiyanlar İsa'ya inanmayanları, yahudiler de Musa'ya inanmayanları kafir ilan eder.

Sitelerde Paylaş

bunun cevabı

Tarih boyunca bir dava uğruna herkese savaş açan sürüyle insan var, bunun böyle olması o insana körü körüne inanmayı, peşinden koşturmayı gerektirmiyor.

Muhammed'in peşinden gidenlerin de ne için gittikleri gün gibi ortada, ganimet yani çıkar ve huri hayali. Mesela seni ele alalım, sırf 1400 yıl önce yaşamış bir bedevinin peşinden gittiğin için sonsuza kadar hurilerle parti yapacağını sanan bir ahmaksın.

Sitelerde Paylaş

Orta yaş bunalımı olabilir..

https://tr.wikipedia...Orta_yaÅŸ_krizi

Mekke'den kaçtı..

Sonunda da Aişe ve Hafsa tarafından öldürüldü..!

Su testisi su yolunda kırılır..

Uyeyne bin Hısn'a 100 deve hediye(rüşvet)veren de Muhammed'dir..!

Her gece ayrı bir kadınla yatan Muhammed değil mi?

Maval okuma bize..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed yer tanrısıdır. Ali ise gök tanrısıdır. Yer tanrısı Aşktır sevgidir. Gök Tanrısı akıldır. Ancak Akıl müsbet ve Menfii düşünce olarak ikiye ayrılır. Ve tereddütleri oluşturur.O aynı zamanda Şeytandır.:)Aklın bu çatallığını yer tanrısı Aşk giderir.İkisi birleşir ve insanın İlahlığı yani tanrılığı ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

Tayyipin de hatalarını görmüyorlar. Her türlü hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk, dalga geçme, pişkinlik vs... bitmez.

Tayyip sence 2. peygamber gibi midir?

Bir isim üzerinden değerlendirmiyorum. Onlar kimin islam bayrağı taşıdığına ikna olursa ona taparlar. Allah'ın tüm sıfatlarını üzerinde topladığına inandıkları lidere koşulsuz, şartsız biat ederler. Geçmişte de böyleydi, bugün de böyle.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

1-)

"ALLAH : "Seni kendi nurumdan, diğer şeyleri de senin nurundan yarattım."buyurdu."

Îmân Ahmed, Müsned IV-127; Hâkim, Müstedrek II-600/4175; İbni Hibban, El İhsân XIV-312/6404; Aclûnî, Keşfü'l-Hâfâ I-265/827.

Burada bir gariplik yok mu?

Evren Muhammed'in nurundan yaratılmış..Demek ki evrenin sahibi Muhammed..Evren'den başka birşey olmadığına göre ve şu ana kadar da bilim aksini söyleyemediğine göre,evrenin yaratıcısı Muhammed,Allah oluyor..!

2-)

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Her peygamberin müstecab (Allah'ın kabul edeceği) bir duası vardır. Her peygamber o duayı yapmada acele etti. Ben ise bu duamı Kıyamet gününde, ümmetime şefaat olarak kullanmak üzere sakladım (kullanmayı ahirete bıraktım). Ona inşaallah, ümmetimden şirk koşmadan ölenler nail olacaktır."

Kaynak: Buhari, Da'avat 1, Tevhid 31; Müslim, İman 334, (198); Muvatta, Kur'an 26, (1, 212); Tirmizi, Da'avat 141, (3597).

Muhammed kendine inananlara torpil yapacağını söylüyor..

Muhammed sadece bir elçi olmasına rağmen,nasıl oluyor da kendisine inananlara torpil yapmaya yetkili olur?

Kıyamette karar verici Allah'mı yoksa Muhammed'mi?

Bu hadise göre Muhammed..Demek ki Allah filan yok ortada..!

3-)

ANKEBÛT - 61 Andolsun, eğer onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı, güneşi ve ayı hizmetinize kim verdi?” diye soracak olsan mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. O hâlde nasıl (haktan) döndürülüyorlar?

Allah'ı zaten herkes biliyor..Muhammed senin derdin ne?

Yoksa Allah kılığına girip,insanları korkutarak,şiirler söyleyerek Allah'lık mı taslamak?Evet,yaptığın bundan başka birşey değil..

Vişnu inancına göre, yüce Tanrı Vişnu dünyada çok farklı bedenlerde kendini göstermiştir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hinduizm

Hinduizmde de bu hile var..

Muhammed tıpkı İsa gibi,kendini Tanrı yerine koymak istedi ve bunu da başardı..

4-)

Muhammed=Allah diyen kişi müçtehit diye anılacak kadar ilim sahibi birisi imiş..

http://tr.wikipedia..../Ahmed_Sirhindi

Böyle bir kişinin sözlerini tasdikliyorum bende..

5-)

Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed

Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Buna benzer bir çok salavat,Muhammed'i yüceltmek için vardır..Allah için benzer şeyler söylenmez..!

6-)Muhammed'in tasvirinin yapılamaması da Muhammed'in Tanrı yerine koyulduğunun bir kanıtıdır..

7-)

Hz. Ebû Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Kim bana itaat etmişse mutlaka Allah'a itaat etmiştir. Kim de bana isyan etmiş ise, mutlaka Allah'a isyan etmiştir. Kim emire itaat ederse mutlaka bana itaat etmiş olur. Kim de emire isyan ederse mutlaka bana isyan etmiş olur.

Kaynak: Buhari, Ahkam 1, Cihad 109; Müslim, İmaret 33, (1853); Nesai, Bey'at 27, (7,154).

Allah görünmez bir put..Muhammed bu putun avatarı olarak kendini lanse ediyor..

8-)Bir peygamber kimin Cennet'e girip girmeyeceğini nereden bilir?Aşerei mübeşşere Muhammed'in Allah olduğunu kanıtlamaz mı?

9-)Muhammed veda haccında ''ey insanlar'' diye söze başlıyor..Allah'ta Kuran'da(hucurat 13 mesela)ey insanlar diye söze başlıyor..

10-)''Peygamber efendimiz'' diyerek,Muhammed'i ''rab'' ilan ediyor müslümanlar..!

11-)

“Kıyamet günü insanların seyidi/efendisi benim.” (Buharî Enbiya, 3, Tefsiru sureti 17/5; Müslim, İman, 237, 238).
“Ben Adem’in çocuklarının efendisiyim.”(Ebu Davud, sünnet, 12).

Ben Allah'ım,ben Tanrı'yım,hepinizin efendisi benim,hepiniz benim kölemsiniz diye açıkca söylüyor..

12-)

TEKVÎR - 19 Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür.

Kuran'ın Muhammed'in sözlerinden oluştuğu alenen ortada..Bu ayet Allah'ın bir sözü olmadığını kanıtlar..

13-)

ZUMER - 10 (Ey Muhammed!) Bizim adımıza de ki: “Ey iman eden kullarım! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Bu dünyada iyilik yapanlar için (ahirette) bir iyilik vardır. Allah’ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir.”
ZUMER - 53 De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Muhammed'in Allah/Tanrı olduğunun en önemli kanıtı sayılır bu ayetler..!

Sitelerde Paylaş

İyi güzel de NOLAN o kadar şey kanıt olmadı bunlara, peygamberlik sistemiyle kanıtlamaya çalışmak boşuna.Bence gereksiz bir çaba olmuş.Onlar için önemli olan muhammetin ne kadar değerli olduğu olmadığını hepimiz biliyoruz zaten.Allah cennetin kapısına kendi ismiyle muhammetin ismini beraber yazdırıyor yani kendiyle bir tutuyor ama bu müslümanlar için önemli değil ki zaten allah her istediğini yapar onlara göre ,kimsede karışamaz.Onlar için önemli olan cennet cehennem bence.Böyle bir yapıyla böyle mücadele edilmez.Boşuna yormayalım kendimizi.

Hem sadece muhammet tanrılaşmıyor allah cenneti vaat ederek bunlarında tanrı olmasını vaat etmiş oluyor.Cennet ne her istediğinin anında gerçekleştiği yer.E tanrısın.Kim buna hayır diyebilir ki?Adama tanrılık öneriliyor sende bunla baş ederken önerdiğin şey hayvan olduğu.Kabul eder mi çıkarcı beyin etmez tabi ki.Zaten azıcık mantıkları olsa kuranın türkçe mealini okuyanın direk çıkması lazım.

Sitelerde Paylaş

nolan hep aynı hataya düşüyoruz normal dünyevi mantıkla olatlara bakıyoruz.

sorulması gereken soru şu Allah neden bizi yaratmış olabilir?

veya Allah melekleri neden yaratmış olabilir?

veya Allah alemleri neden yaratmış olabilir?

aslında cevabıda sorunun içinde herşeyi kendi için kendi zevki için yarattı.dünyayı adeta bir akvaryum olarak yaratmış ne için? kendi zevki için.

şimdi bu kadar açık bir durum sözkonusu.Cinler melekler ve şeytan bunlarıda yaratmış ancak yeni birşey yaratmak istemiş yeni bir varlık gerçi daha öncede yaratılmışlar var hemde dünya için ama bu sefer başka türlü belkide dünyayı dolduracak akvaryumun içinde yaşayacak bir insanoğlu denen varlık yaratmış.muhtemelen bir önceki yaratılanlardan farklıyız.

bana göre sebebini bilmiyorum ancak hz. Muhammed(sav) kendine arkadaş olması için yaratmış gibi geliyor sonsuz bir yalnızlığı olan bir varlık belkide yalnızlığını paylaşacağı kendi ruhundan bir varlık yaratmak istedi.

ayrıca bahsetmiş olduğun eski kültürlerdeki inanışlardada Tanrının varlığı gözüküyor acaba onlaradamı peygamberler gönderildi birde bu açıdan görmek lazım mesele genelde sorulur ya güneyafrikanın diplerinde yaşayan bir kabile nerden duyacak Allahı belki duymamış ama bakıyorsun kendilerine göre tapınma şekilleri var acaba onlaradamı peygamber gönderildi çünki dünyaya bir rivayete göre 100 binden fazla diğer rivayete görede 200 binden fazla peygamber gönderildiği söylenir.

bana göre Yaradan kendine göre bir varlık olarak hz. Muhammedi(sav) yarattı insanlardan meleklerden ve bütün yaratılmışlardan en üst derecede ve Allahı anlayabilen onunla gerçek dostluk yapabilecek Allahın yalnızlığını hissedebilecek onun dilinden konuşabilecek bir varlık.zaten mevlanalar yunus emrelerde devamlı dostluktan Allah ile bütünleşmekten bahsetmiyorlarmı?

ve meleklerin nasıl yöneticileri varsa ve yöneticlerin yanında birde emir melekleri varsa aslında hiç düşünmemiştim şimdi aklıma geldi :) aynı şey bizim içinde geçerli üst melekler alt melekler ve üst insanlar alt insanlar kesinlikle mantıklı geliyor.

ayrıca ayetlerde de devamlı Allahtan başkasını dost tutmayın uyarısı yapılmazmı? Acaba Allah insanoğlunu kendine dostluk etsin diyemi yarattı?

Yunus: 10/62

Allah’ın dostlarına korku yoktur; Onlar üzülmeyecekler de

ŞÛRÂ - 31

Yeryüzünde O’nu âciz bırakamazsınız. Sizin için Allah’tan başka hiçbir dost ve yardımcı yoktur.

ANKEBÛT - 41

Allah’tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!

BAKARA - 107

Bilmez misin ki, göklerin ve yerin hükümranlığı Allah’ındır. Sizin için Allah’tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.

bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz herşeyin sahibi ebedi ve ezeli herşeyin yaratıcısı ama tek ve yalnız ve insanoğlunu kendine dost olarak yaratmış, onurlandırmış ve şereflendirmiş belkide cennette bu dostluğun bir hediyesidir.

Sitelerde Paylaş

Yunus: 10/62

Allah’ın dostlarına korku yoktur; Onlar üzülmeyecekler de

ŞÛRÂ - 31

Yeryüzünde O’nu âciz bırakamazsınız. Sizin için Allah’tan başka hiçbir dost ve yardımcı yoktur.

ANKEBÛT - 41

Allah’tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!

ŞÛRÂ - 31 e göre allah YERYÜZÜNDE ???

ANKEBÛT - 41 e göre en dayanıksız ev örümcek AĞIDIR ?

ama örümceğin AĞI onun evi değil - AVLANMA SAHASIDIR......örümcek ördüğü ağı EVİ olarak bilmez......ayrıca bilim göstermiştir ki --örümcek ağı ÇELİKTEN 10 kat daha SAĞLAMDIR....

aslına bakarsan örümcek ağı dünyanın en sağlam EVİDİR ????

allah bilmiyor demekki....yarattığı yaratıkdan haberi yok ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ŞÛRÂ - 31 e göre allah YERYÜZÜNDE ???

ANKEBÛT - 41 e göre en dayanıksız ev örümcek AĞIDIR ?

ama örümceğin AĞI onun evi değil - AVLANMA SAHASIDIR......örümcek ördüğü ağı EVİ olarak bilmez......ayrıca bilim göstermiştir ki --örümcek ağı ÇELİKTEN 10 kat daha SAĞLAMDIR....

aslına bakarsan örümcek ağı dünyanın en sağlam EVİDİR ????

allah bilmiyor demekki....yarattığı yaratıkdan haberi yok ?

yatacağı yer ayrı yemek yiyeceği yer ayrı burda hatta mucize bile var diyebiliriz ağı evin bir parçası olarak görüyor ağ demiyor farkındaysan evi diyor yani yatacağı yer varsa ona bağlı olan karnını doyuracağı bir mutfağıda var. ve mutfağı çökerttiğinde örümcek evini terkedip gidiyor bu kadar basit yani aslında evi gördüğün hafif ağa bağlı.

bu arada çok sağlam falan demişsin zavallı kardeşim hayırdır kafanmı güzel :) kafan iyiyse alttan alırım bak sen söyle yeter.

bir örümcek ağının sağlamlığı nedir ki püf de gidiyor az önce denedim evde püf dedim söndü :)

zavallı kardeşim hadi artık zorlama artık nerden kaçmaya kalksan orası elinde kalıyo sen bunları ortaya atanları bırak burda aslan gibi kardeşin var onu dinle zarar etmezsin ;)

Sitelerde Paylaş

yatacağı yer ayrı yemek yiyeceği yer ayrı burda hatta mucize bile var diyebiliriz ağı evin bir parçası olarak görüyor ağ demiyor farkındaysan evi diyor yani yatacağı yer varsa ona bağlı olan karnını doyuracağı bir mutfağıda var. ve mutfağı çökerttiğinde örümcek evini terkedip gidiyor bu kadar basit yani aslında evi gördüğün hafif ağa bağlı.

bu arada çok sağlam falan demişsin zavallı kardeşim hayırdır kafanmı güzel :) kafan iyiyse alttan alırım bak sen söyle yeter.

bir örümcek ağının sağlamlığı nedir ki püf de gidiyor az önce denedim evde püf dedim söndü :)

zavallı kardeşim hadi artık zorlama artık nerden kaçmaya kalksan orası elinde kalıyo sen bunları ortaya atanları bırak burda aslan gibi kardeşin var onu dinle zarar etmezsin ;)

HASTA mısın sen ?........örümcek ağından bahsediyor AÇIKÇA orada.......

örümcek ağını AŞŞAĞILIYOR.......neden bunu yapıyor ? çünkü iri bir SİNEK bile o ağdan bazen kurtulabiliyor....insanlar bir çöp parçası ile örümcek ağını bir anda YOK edebiliyor....

bu yüzden allaha göre o örümcek ağı - BASİT - SIRADAN - UYDURUK - en ÇÜRÜK EV sınıfına giriyor....

ama allah bilmiyor ki - örümcek ağı aslında ÇELİKTEN 10 KAT daha GÜÇLÜ........

tıpkı SENİN BİLMEDİĞİN GİBİ.......sen de diyorsun bak..."püf dedim gitti" diye....

BİLGİSİZLİK BÖLE BİŞEY İŞTE....!!!! allahın da bilmiyor...sen de bilmiyorsun.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

HASTA mısın sen ?........örümcek ağından bahsediyor AÇIKÇA orada.......

örümcek ağını AŞŞAĞILIYOR.......neden bunu yapıyor ? çünkü iri bir SİNEK bile o ağdan bazen kurtulabiliyor....insanlar bir çöp parçası ile örümcek ağını bir anda YOK edebiliyor....

bu yüzden allaha göre o örümcek ağı - BASİT - SIRADAN - UYDURUK - en ÇÜRÜK EV sınıfına giriyor....

ama allah bilmiyor ki - örümcek ağı aslında ÇELİKTEN 10 KAT daha GÜÇLÜ........

tıpkı SENİN BİLMEDİĞİN GİBİ.......sen de diyorsun bak..."püf dedim gitti" diye....

BİLGİSİZLİK BÖLE BİŞEY İŞTE....!!!! allahın da bilmiyor...sen de bilmiyorsun.

zavallı şu mantığını çalıştırmayı beceremiyorsun ben çelik melik blmem kardeşim ayet insanoğluna gelmiş ve o örneği insanoğlu için vermişmi? vermiş

bana göre o örümcek ağı çok zayıf ve güçsüzmü?

güçsüz

gayet yerinde verilen bir örnek neyi zorluyosun yok çelikten sağlammış falan bi alemsin yaw bize göre gayet yerinde bir örnek.

Sitelerde Paylaş

Kuranı yazanla örümceği yaratan aynı kişi değil... Mevzunun bu olduğu o kadar belli ki, gerçekten anlamazlığa vurmaktan başka çare yok... Kuranı yazan, örümceği yaratan olsaydı, mevzu bittikten sonra "gerçekte örümceğin ipini çok sağlam yarattık, ama siz bilmezsiniz" gibi bir ekleme yapardı. Kim "ne bilmeyecez be, ne diyor bu allah yahu?" diyecekti? Kuranda ne olmayacak şeyler var da kimsenin gıkı çıkmamış, buna mı çıkacaktı?

Not: Bilgi olsun diye yazıyorum, örümceğin ipi tazeyken sağlamdır. Sağlamlığı da esnekliğinden ve çektikçe uzayan düğümlerden kaynaklanır. Kuruyunca işlevini kaybeder. Düğümler işlevsiz kalır, esnekliğini de yitirir. Kuru ağ üflemeyle kopar gider. Örümcek bu yüzden sık sık yeni ağ örer. Taze bir örümcek ağının ise gücü, futbol kalesindeki ağın seksenle giden kırk tonluk bir kamyonu durdurabilmesiyle kıyaslanacak kadar fazladır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranı yazanla örümceği yaratan aynı kişi değil... Mevzunun bu olduğu o kadar belli ki, gerçekten anlamazlığa vurmaktan başka çare yok... Kuranı yazan, örümceği yaratan olsaydı, mevzu bittikten sonra "gerçekte örümceğin ipini çok sağlam yarattık, ama siz bilmezsiniz" gibi bir ekleme yapardı. Kim "ne bilmeyecez be, ne diyor bu allah yahu?" diyecekti? Kuranda ne olmayacak şeyler var da kimsenin gıkı çıkmamış, buna mı çıkacaktı?

ne saçmalıyorsunuz siz anlamadım bir örümceğin yuvası ne kadar sağlam?

güçlü bir üfleyişte darmadağın olacak kadar yani arkadaşım neden inat ediyorsunuz onu anlamıyorum yani yuvası sağlam olsa hani az sallayarak yada ne biliyim yıkmak için bayağı güç gerektiren bir yuvası olsa diyecem ki haklısınız yaw püf dedinmi yuva darmadağın oluyo yani yok çelikmiş yok demirmiş mesela örümcek yuvasını çelik ağdan yapsaydıda ve gene püf diyince gidecek olsaydı gene aynı şeyimi diyecektiniz?

mesele burda ağın özelliği değil burda mesele örümcek ağı yuvasının ne kadar dayanıklı olup olmadığı şimdi size bu bilgiler ışığında yeniden soruyorum örümcek ağından yapılmış bir yuva insan gücüne göre dayanıklımıdır yoksa çok zayıf ve güçsüzmüdür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...