Jump to content

Türkiye'de ki eğitimli insan düşmanlığı

Recommended Posts

Son 10 yıldır giderek tavan yapan dinci söylemle beraber ülkede eğitimli insanlara karşı düşmanlığın arttığını gözlemliyorum,

Din öyle bir şeydir ki,din dışında ki her bilgi gereksizdir,asıl amacın dışındadır,bu yüzden öğrenilmesinin pek bir anlamı yoktur,

Bununla beraber,cehalet'e verilen prim giderek artmaktadır, bu ülkenin başı,"benim okumaktan kafasını kaldıramayan arkadaşlarım vardı,şimdi sefilleri oynuyorlar",bir başkası "bizim ülkede ancak ara eleman yetişir,başkada bir şey yetişmez" diyebilmişlerdir,

Okuyan,öğrenen,düşünen ve bunu ifade eden insanlar,elit,beyaz Türk gibi ayrımcı ifadelerle cahil halkın önüne servis edilmektedir.

Gezi parkında,isyan eden, ülke sorunlarına kafa patlatan muhalif üniversite

öğrencilerinin terörist,ateist diye yaftalanıp dövülmesi,öldürülmesi halk tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

Doktorlar,öğretmenler,avukatlar halk önünde küçük düşürülmekte,sonucunda da cahil halk,bu insanlara en ufak bir sorunda şiddet göstermektedir,hatta öldürmektedir.

Bu sorun önemlidir, insanların eğitime ve eğitimli insanlara duyduğu düşmanlık ve değersizleştirme bilinçli bir harekettir, cahil bırakılmış bir ülkeyi yönetmek çok daha kolaydır, hurafelere ancak cahil bir halk inanır.

Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar gelen muhafazakar iktidarlar eğitimli kesime her zaman kin beslemiştir. Ve elinden geldiğincede konuşturmamaya gayret göstermiştir.

Ama bu iktidarla bu en üst seviyeye ulaşmıştır. Çünkü eğitimli, çağdaş kesim muhafazakarlığın hep karşısında yer almıştır.

Yeri geldiğince ırkçılığa karşı çıkmış, yeri geldiğindede din sömürüsüne karşı çıkmıştır.

Günümüz üniversiteleri için eğitimli, çağdaş demek pek onları yansıtmıyor bence.Çünkü herbiri (belli başlı büyük üniversiteler hariç) iktidarın güdümüne girmiştir.

Bu kadar hukuksuzluğun olduğu bir dönemde en çok hukuk fakültelerinden ses gelecekken, neredeyse başbakana övünç madalyası verecek duruma gelmişlerdir.

O nedenle ben koyun üretilen imamhatip liselerinden üniversiteye girenlere pek ümit bağlamıyorum.

Benim ümidim çağdaş türk toplumundan sivrilerek çıkan genç nesile.

Sitelerde Paylaş

Reflect sek votkaya Amerika va yahudilere dusmansiniz neden hindistana dusman degilsiniz gibi bir ileti yazmisti.

Bende "Hindistan kendi cikarlari icin Turkiye 'ye amerika israil vb ulkeler gibi karismiyor" yazmistim.

Birde "nato icin kucuk yasta amerikaya gonderilenlerden ulkeye hayir gelmez.Onlar artik amerikan vatandasi olup amerika icin calisiyorlar. " iletim vardi.

Sitelerde Paylaş

Reflect sek votkaya Amerika va yahudilere dusmansiniz neden hindistana dusman degilsiniz gibi bir ileti yazmisti.

Bende "Hindistan kendi cikarlari icin Turkiye 'ye amerika israil vb ulkeler gibi karismiyor" yazmistim.

Birde "nato icin kucuk yasta amerikaya gonderilenlerden ulkeye hayir gelmez.Onlar artik amerikan vatandasi olup amerika icin calisiyorlar. " iletim vardi.

Ne alakası var? Her Amerika'ya giden islam/Türk/Türkiye düşmanı mı oluyor? Şu sınırlı ve sınırlandırıcı düşüncelerden vazgeçin artık. Medeniyet Amerika'da! Medeniyet isteyenlerin de Amerika'yı savunması gayet akla yaktın bir şey! Tutucuların ölüp bittiği Tayyip Amerika'nın emrinde değil mi sanıyorsunuz siz?

Sitelerde Paylaş

Her amerikaya giden demedim.

Egitim icin gidenler belli bir yasin altinda oluyor.

" Agac yas iken egilir ."

"Bir insanin dogdugu degil doydugu yer memleketidir."

vb gibi atasozlerimiz var.

Pavlovun deneyi var.

Cocuklar sadece yabanci dili degil bircok seyi kucuk yasta daha kolay ogrenirler.

Birde erken yasta egitim gormemislerde bu ileri yaslara kadar uzayabiliyor.

Askerde mors alfabesini ogretmek icin okuma yazma bilmeyenleri secerler.Universite egitimi alanlardan daha kolay ogreniyorlar.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...