Jump to content

Ateistler İslam Konusunda Cahildirler!

Recommended Posts

Benim bu forumda gördüğüm kadarıyla ateistler islami konularda cahildirler

islam konusunda hemen hiç kitap okumamışlar ve eğitim de almamışlardır

belki bir Kuran mealinden bir iki ayeti biliyorlar

kulaktan dolma bilgilerle ortaya çıkıyorlar

kendi kafalarında uydurdukları bir islama karşı çıkıyorlar

peki siz islamı öğrenmek adına hangi kitapları okudunuz?

kafanızdaki sorulara nerde yanıt aradınız?

ya da aradınızmı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ekranına bir dünya haritası aç ve bu haritada :

Nerede iç savaş var?

Nerede Terör var?

Nerede işgal var?

Nerede bin bir türlü vahşet var?

Nerede üretimsizlik var?

Nerede eğitimsizlik var?

Nerede sanattan, spordan yoksunluk var?

Nerede kadınlar 2. sınıf?

....

Gibi durumların çoğunlukta olduğu yerleri işaretle. İşte o gördüğün harita İslam dır.

Sitelerde Paylaş

ya da aradınızmı?

Şimdi hangi basamaklardan geçtim neleri araştırdım demeyeceğim.

Sen islamın ne denli zararlı olduğunu göstermek adına yetiyorsun, tıpkı onca belaya bulaşmış, cehalette yüzen ve biribirini yiyip hayali tanrılarının dili olmayı deneyen nice müslüman gibi. (Tabi birilerine bakıp ideolojileri yargılamak adetim değil bu işin sendeki izdüşümüydü. Yoksa islamın ana kaynağı, kuran'dır. Sonra hadis ve islam tarihi gelir. Çok sonraları yazı yazanlar ise, kuran-hadis ve siyerleri birleştirip kendince yorum yapanlardır. Mümkünse cehaletiniz size kalsın)

Sitelerde Paylaş

ya da aradınızmı?

Maide33'ü okudum mesela..

Ne diyorsun?

Sitelerde Paylaş

ya da aradınızmı?

İslam'ın, yahudiliğin ve hristiyanlığın koskoca bir yalandan ibaret olduğunu anlamak için onların masal kitaplarını bile okumaya gerek yok, biraz aklı ve mantığı kullanmak yeterli.

"Bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." diyen bir sahtekara hangi salak inanır beyni bebeklikten başlayarak din masallarıyla yıkananlar haricinde?

Ayrıca İslam konusunda zır cahil olan sensin, sen sadece şeyhinin sana ezberlettiklerini tekrarlayan bir papağandan başka bir değilsin, şeyhin olmasa sudan çıkmış balık gibi çırpınırsın oratalarda, o kadar beyinsizsin yani. Şimdi cevap yerine şeyhinin yazdıklarından bir demek bulup kopyala yapıştır yapabilirsin, elinden gelen ancak bu kadar çünkü.

Sitelerde Paylaş

ya da aradınızmı?

Senin İslam dediğin hangisi ki Dr. Kemal? Biz epeyce İslam türü gördük de buralarda :))

Gerçi senin "İslam" diyerek ne kastettiğini iyi biliyorum.... Büyük ihtimal Ehl-i sünnet olarak tanımlıyorsun kendini... Bir de arada bir menzilciler gibi konuşuyorsun ama tam çıkartamadım, hangi tarikata takılıyorsun?

Neyse, yani şimdi buradaki arkadaşları senin kafandaki islam'ı bilmiyorlar diye suçlamak olmaz, Sen islam diye bir sürü zırvalık ezberleyip geliyorsun, öbürü kalkıyor islam diye başka bir şeyler getiriyor... Senin bildiğin gereksiz ayrıntıları niye ezberlesin canım bu insanlar?

Büyük ihtimal senin İslam dediğin şey, "falanca filanca hazretlerinin" görüşleri... iyi de kardeşim o falanca filanca hazretleri bitmiyor ki, elini sallasan falanca filanca hazretlerine denk geliyor...Üstelik bu hazretlerin bir çoğu da tarihte birbirini kafir ilan etmiş oluyor genelde.... :)

Biz islam'ın esas kaynağının kuran ve hadisler olduğu kabulünden hareket ediyoruz doğal olarak... Peki sen hangi kaynaklardan hareket ediyorsun, nedir "gerçek islam" dediğin şey?

Bu arada şahsen islami ekolleri gayet iyi bildiğimi düşünüyorum ben....

Sitelerde Paylaş

ya da aradınızmı?

Kuran, hadisler, risaleler, ilmihaller, uzun yillar devam edilen dini sohbetler, ... yeterli mi?

Sitelerde Paylaş

Maide33'ü okudum mesela..

Ne diyorsun?

teşekkürler diyorum başka ne diyeyim iddiamı isbata yardımcı oldun bak ne demişiz:

"belki bir Kuran mealinden bir iki ayeti biliyorlar"

----

Cevaplara göz attım tam da tahmin ettiğim gibi ateistlerin İslami bilgileri eğitimleri sıfır yada sıfıra yakın mesela aşağıdaki:

İslam'ın, yahudiliğin ve hristiyanlığın koskoca bir yalandan ibaret olduğunu anlamak için onların masal kitaplarını bile okumaya gerek yok, biraz aklı ve mantığı kullanmak yeterli.

arkadaş olmayan aklına ve mantığına güvenerek hiçbir bilgisi ilmi olmayan İslam konusunda tam 9700 adet mesaj atmış

fazla söze hacet yok

insan olan en azından karşı olduğu şeyi bir araştırır öğrenir değil mi ama?

----

İşin daha ilginç yanı Ateistlerin ateizm konusunda da boş kafalı ve cahil olmasıdır

inanmıyormusunuz? şu konuya bakın o zaman

http://www.ateistfor...showtopic=58110

baktığınız konuda neye dayanarak ateist oluyorsunuz diye sormuştuk

18 sayfa 300küsür cevaptan çıka çıka çürümüş kokmuş tarihin tozlu rafındaki evrim çıktı

onun da boş olduğunu isbat ettik sustular

genel sonuç olarak ateistlerin sözüne güvenilmez ve cahildirler

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

teşekkürler diyorum başka ne diyeyim iddiamı isbata yardımcı oldun bak ne demişiz:

"belki bir Kuran mealinden bir iki ayeti biliyorlar"

----

Cevaplara göz attım tam da tahmin ettiğim gibi ateistlerin İslami bilgileri eğitimleri sıfır yada sıfıra yakın mesela aşağıdaki:

arkadaş olmayan aklına ve mantığına güvenerek hiçbir bilgisi ilmi olmayan İslam konusunda tam 9700 adet mesaj atmış

fazla söze hacet yok

insan olan en azından karşı olduğu şeyi bir araştırır öğrenir değil mi ama?

----

İşin daha ilginç yanı Ateistlerin ateizm konusunda da boş kafalı ve cahil olmasıdır

inanmıyormusunuz? şu konuya bakın o zaman

http://www.ateistfor...showtopic=58110

baktığınız konuda neye dayanarak ateist oluyorsunuz diye sormuştuk

18 sayfa 300küsür cevaptan çıka çıka çürümüş kokmuş tarihin tozlu rafındaki evrim çıktı

onun da boş olduğunu isbat ettik sustular

genel sonuç olarak ateistlerin sözüne güvenilmez ve cahildirler

Burada islam konusunda pek cok sozde alimden daha bilgili ateist var. Sana cevap yazmadiklari icin mi boyle zafer kazanmis gibi naralar atiyorsun?

Hem, ateistlere saldirarak, hakaret ederek ne elde etmeye calisiyorsun?

Sana bir sey soyleyeyim, ateizmi anladigin gun ateist olmussun demektir. Fazla zorlama, motoru yakarsin. ;)

Sitelerde Paylaş

Burada islam konusunda pek cok sozde alimden daha bilgili ateist var.

...

Ben bu hikayeyi çok okudum

10 yılı geçkin takip ederim bu ve benzer siteleri

ama ne hikmetse o bahsettiğin "bilgili ateist !? " e bir türlü rastlayamadım

galiba bu meşhur "islam konusunda bilgili ateist !? "

bir hayal kahramanıdır ve ateistlerin hayallerinde yaşıyor

sana acı haberi vermek zorundayım

"islam konusunda bilgili ateist !? " filan yok bu kocaman bir yalan

gerçek olan ise

islama ve dinlere önyargılı ve düşman ağzından küfür hakaret ve tehdit eksik olmayan

cahilin cahili islamdan ve ateizmden bihaber ateistler mevcut

----

konuya devam

İslam adına hangi kitapları okudunuz ve nasıl bir eğitim aldınız?

takdir edersinizki tartışmalı bir mevzuuda o konunun uzmanı karar verir onun sözüne itibar edilir

mesele tıp sa doktora danışılır hayvansa veterinere

adam profesörde olsa (mesela hukuk) tıbbi konularda avamdır cahildir sözüne itibar edilmez değilmi?

peki siz din gibi önemli ve bilgi eğitim gerektiren bir konuda kimin sözüne itibar ettiniz?

Sitelerde Paylaş

gerçek olan ise

islama ve dinlere önyargılı ve düşman ağzından küfür hakaret ve tehdit eksik olmayan

----

konuya devam

takdir edersinizki tartışmalı bir mevzuuda o konunun uzmanı karar verir onun sözüne itibar edilir

adam profesörde olsa (mesela hukuk) tıbbi konularda avamdır cahildir sözüne itibar edilmez değilmi?

peki siz din gibi önemli ve bilgi eğitim gerektiren bir konuda kimin sözüne itibar ettiniz?

Bizi beğenmiyorsn TUran dursun oku biraz...belki marş motorun çalışır...tabi elbette ondanda iyi biliyorsun sen...

Sitelerde Paylaş

gerçek olan ise

----

konuya devam

Sen Müslüman olarak Hıristiyanlığı, Yahudiliği, Ateizmi, Panteizmi, Nihilizmi, Agnostisizmi, Deizmi reddediyorsun. Bunlarla ilgili hangi kaynakları okudun Kemalim?

Bence sen git, efendin gelsin.

Sitelerde Paylaş

Ahhh ah içim yanıyor dostlar.

Müslümanlar için herşey bitti ateistlerin ilimlerini sorgulamak kaldı.Allah müslümanlara cihad edin diyor, Bozgunculuk çıkaranı halledinceye kadar durmayın diyor. Adamın biri (el bağdadi-belki de mesih) cihada kalktım müslümanlar gelin diyor. Bunlar burada laga luga yapıyor.

İsrail'in geçen haftadan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 172 kişi hayatını kaybederken, 1,260 kişi de yaralandı.

AA muhabirine konuşan Hasayine, "İsrail'in Gazze'de geçen pazartesi günü başlattığı saldırılardan şimdiye kadar 560 ev tümüyle, 12 bin 800 ev ise kısmen zarar gördü" dedi.

Bu mu müslümanlık ? E bu müslümanlıksa ben sizden daha müslümanım len...Buyrun beyler eşşehüenlaaaaaaaaaaa....

tamam mı ? oldu mu ?

TEVBE 86 87 88 90 93 :

“Allah’a iman edin ve Resûlü ile birlikte cihat edin” diye bir sûre indirildiğinde, onlardan servet sahibi olanlar, senden izin istediler ve “Bizi bırak da oturup kalanlarla birlikte olalım” dediler.

Onlar geride kalan (kadın ve çocuk)larla birlikte olmaya razı oldular ve kalpleri mühürlendi. Artık onlar anlamazlar.

Fakat peygamber ve beraberindeki mü’minler, mallarıyla, canlarıyla cihat ettiler. Bütün hayırlar işte bunlarındır. İşte bunlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

Bedevîlerden mazeret ileri sürenler, kendilerine izin verilsin diye geldiler. Allah’a ve Resûlüne yalan söyleyenler ise (mazeret bile belirtmeden) oturup kaldılar. Onlardan kâfir olanlara elem dolu bir azap isabet edecektir.

Sorumluluk ancak, zengin oldukları hâlde senden izin isteyenleredir. Bunlar, geride kalan (kadın ve çocuk)larla birlikte olmaya razı oldular. Allah da kalplerini mühürledi. Artık onlar bilmezler.

Sitelerde Paylaş

Bu tur forumlara gelip takilan dr. Kemal tipli lemanlarin cogu mankurttur. Beyinleri muhurlu. Bir robottan farklari yok . Kendi mantiklari yoktur. Din veya dinlerdeki tum sacmaliklari istedigin kadar bunlarin gozune sok bes para etmez. Yuzlerine tukursen yagmur yagdirdigin icin yarabbi sukur derler.

İnsanliktan istifa etmis olan malum kisi ateistlerin cahil oldugundan bahsediyor! Ey mankurt burada ateist oldugunu soyleyenlerin cogu daha once muslumdu. Kimse durup dururken inancindan vazgecmez. Birseyleri arastirp ogreniyorlarki inanclarindan vazgeciyorlar.

İslamn ne kadar sacma ve celiskilerke dolu bir din gorunumlu devlet rejimi oldugunu kuranin mealini ve birazda hadis okuyarak anlayabilirsiniz.

Cahillil konusuna gelirsek. Asil cahiller muslumlerdir. Turkiyedi kac muslum inandigi dinin kitabini anladigi dilden okumustur?

Bes vakit namaz kilan kac muslum namazda okudugu surelerin anlamini biliyor?

GOTUNU yirtsanda asil cahiller muslumlerdir. Bir tanri varsa asil o tanriya hakaret edenler, aklini iskartaya ayirmis olan sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş

----

konuya devam

Bu kadarı benim için yeti ve artı bile. bumu senin allhaının ayetleri dediklerin. okuyanda sanacak allah varda inakar ediyoruyuz.muhammed çendi çıkarları için bakın bakın bana allahtan ayet geldi diye milleti kandırmaya çalışmış kimsede inanmamış deli demişler alay etmişler olmamış muhammd kendisi gibi çıkarcı üçkağıtcı sahtekar üç beş adamla gitmiş başka melmekte yani medineye orada çete kurmuşlar başka nası geçincekler sonra muhammed mafya babası olmuş gelmişler eski melmektine başlamışlar kervanlara saldırmaya hırsızlık yağmacılık yapmaya. sahtakar namusuz şerfsiz hırsız çöl bedevisi çingeneleride bakmışlar aaa masrafsız çok karlı bir iş katılmışlar muhammedin çetesine. etrafa saldırmışlar korku şiddet salmışlar millete kimse sesini çıkramamış çıkarnlarıda öldürmüşler.harkes muhammedten korktuğundan deyil tabi herkesin çoluğu çocuğu var ilişmek istememişler boş vermişler ama mafya babsı muhammed boş vermemiş herkesi korktmuş sindirmiş mafya babsı peygamber olmuş allhtan vahi geldi diye günlük olaylara müdahil olmuş. zamanla abartılı bir şekilde anlata anlata yok muhammed bunu yaptı yok şunu yaptı ayı ikiye böldü v.s. yalanlar yağmalar talanlar üzerine kurulan islam dini oluşmuş.şöyle düşünelim şimdiki hükümetin yanında nası yağcılar talancılar çıkarcılar etrafı sarmış ayanısı muhammad zamanında olmuş. muhammed son peygamerim demesydi şimdi çoktan tayyipi peygamber ilan etmiştiler. edenler olsada kimse onları kaala almıyor demek ne kadar yalaka çıkarcı insan var her dönemde olmuş olacak. ALIN SİZE EVRENSEL DİN İSALAM KAFA KESEN CARİYELİK KÖLELİK KADINI AŞAĞLAYAN GANİMETİ HELAL KILAN SÖZDE ALLAH. GÖTÜ BOKLU İNASLA GANİMET PAYLAŞAN ARABIN UYDURUK ALLAHI. TAM İNSAN GİBİ DÜŞÜNÜYOR HİÇ FARKI YOK BİZDEN SİNİRLENİYOR KÜFÜR EDİYOR BEDDUA EDİYOR YEMİN EDİYOR V.S.

Z2AloA.jpg

zQ2Naj.jpg

NAZİAT 1.Andolsun çekip koparanlara/yay çekenlere/kuyudan su çekenlere/bağsız-bekçisiz koşan atlara/ayrılık yüzünden hasret çekenlere/daldırıp daldırıp çıkaranlara,

NAZİAT 2.Andolsun rahatça, incitmeden çekenlere/düğümü hünerle çözenlere/bir yerden bir yere gidenlere/coşkuyla iç çekenlere,

Tarık 1- Yemin olsun göğe ve Târık'a;

o, gece gelene,

o, tokmak gibi vurana

o, çıkıverip de yürek hoplatana

“İncire, zeytine, Sinâ Dağı’na ve şu emin beldeye yemin ederim ki biz insanı en güzel dik biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.” (Tîn 95/1-2)

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...