Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor   

 1. Past hour
 2. Arkadaş bu sitede çoğunluk bilgili çok dil bilirler. benim gibi dil bilmeyen türçeyi zor okuyan bu siteyi gizli okuyan kişilere yardımcı olunmaz senden ricam bu kadar emek veriyorsun halkımızın anladığı dilden eleştiri yap bizim gbi cahiler bir şeyler öyrensin eyvalah çok dil biliyorsun olabilir ama kimlare hitap ediyorsun kendin gibi dinden çıkmış bilginlre ama diyer insanlara bir faydan yok ha desen banane o kesimden onda saygı duyarım.
 3. Türk ateist kardeşim. dini siysate alet etmenin nedeni zaten güç kazanıp insanları köleleştirme sadakaya bağımlı yapmak insanlar çalışmadan kolay yoldan para kazanma peşindedir senin anlatıklarında katılıyorum. benim kızdığım nokta insanları din sömürüysüyle kandırmlardır kandırlma nedenleride doğru eytim almamalrıdır. atatürkün eyitim politakası izlanze inan bu batıl inançlar kaybolur giderdi ama malesef atamın partisinin yayın organlarını izliyorum ataürk müslümandı vs zırbalıyorlar ya kardeşim bu nasıl bir politika baştan tavrınızı atamızın ne dediyini onun yöntemini izleyin halka bunu anlatın korkmayın zaten atamı sevmeynler ortada chp dinsiz parti adını koymuşlar sen ağzından kuş tutsan atürkün dinli olduğunu kabul etiremesin.çık adam gibi atürkü savun korkma onu seven çok insan var ama bizimkiler akpeye benziyelim oy topluyalım peşindeler şunan aldığınınz oy zaten ataürkün partisiinin sayesine alıyorsunuz birde küstürdüyünüz insanları kazanın dincilik yaparak oy alamsın chp seçmeni bilgili eyetimli kesim sen kalkıp dersen ataürkün islama hizmeti kusura bakma dincide atatürçüsüde buna güler atatürçü aydın insanlarıda partiden dışarı itersin. atatürk dinci yobaz bir ülkeyi meclis konuşmları açık alenen her yerde var biz gücümüzü gökten inen sanılan vahiy kitaplarından almadık biz doğrudan doğruya gücümüzü doğadan aldık diyorsa yobazlar bile buna alkışla cevep veriyorsa artık bunun saklancak bir şeyi yok hakikati savunması lazım chpnin yalndan özünü ruhhunu öz benleyini satamasıyla biz iktidar olsak yarın yeni gelen genel başkanda bunu uygular gerki hiç ihtimal yok eee o zaman nerde kaldı bizim atamız laik görşümüz. sayın kardeşim benim görüşüm teyyip denen adam atürkün koyduğu düzeni yıkmaya çalışıyor ağız yoklamsı yapıyor bazen atatrçü oluyor bazen türkiyenin ataürkün kurduğu ülkeye laf ediyor sinsice yoklama yapıyor her neyse. inanın chp başakanını felan elştrmiyorum chp porgramını izleserdi zaman kaytmez dah iyi bir yerde olurduk atamın yarısı kadar gerçeyi hakırıp insanları uyandırsalar türküye bu günlerde olmazdı.
 4. Dans bir iletişm şeklidir. Konuşmadan iletişm. Hiç bir hayvan türü değil, sadece insanlar müzik duydularmı ritmik haraketler yapmaya başlıyorlar. 2 milyon yıl önce insanlar gruplar halinde yaşamaya başlayınca, o zamanlar muzik instrumentleri olmadığından muhtemelen sopaları birbirine vurarak ritmik sesler çıkarırlar ve bu seslere göre ritmik hareketler yaparlar. Gruplar halinde yapılan danslar insanlarda "birleştirici" bir etki yapar. Bir "beraberlik" duygusu ortaya çıkar. Bunun yanında "kız tavlamak" için yapılan danslarda erkek vücudunun sağlıklı olduğunu, fit olduğunu karşı cinse göstermiş olur. İyi dans edebilenler genelde "atraktif" olarak görülür. İyi dans yapan kendisi gibi sağlıklı, fit nesillere baba olabileceğini göstermiş olur.
 5. Seküler arap devletlerini islamcı bok çukuruna çeviren ABD ve siyasal islam işbirliğidir. Yüz milyarlarca dolar para dökerek, Afganistan'da mücahitleri beslediler, benzer yöntemi Suriye'de de kullandılar. Sizin gibi eğitimli insanların Türkiye'yi islam vebasından kurtarma çabaları da o yüzden çok küçük kalır.
 6. Ben gerçek hayatta neden tanışamadığımızın sebeblerini genel olarak yazdım. Neden hakaret ediyorsun? Facebookta ateistforumda eskiden yöneticilik yapanlar ve üyeler ile kurduğumuz grup ve sayfalar var. Paltalkta aynı şekilde chat grubumuz var.Bilim adamlarına felfesecilere sunumlar yaptırıyorduk.Kendi aramızda tartışıyorduk. Facebook beni sürekli banladığı için giremiyorum.Kimlik fotokopisi ve telefon numarası istiyordu.Defalarca gönderdiğim halde açmadılar banımı. Dreimali,turkateist(ifeelgood),kodoman,antiateist,dehri,drekinci,charles darwin,trajito,kutsalyaratık,thecrow,cultureclub,basit,swan,murattlv,edipyüksel,requem,machiato,gibi isimlerini nicklerini hatırlayamadığım kişiler ile forum ve facebooktan tanışıklığımız var. Aynı şehirde oturmadığımız için gerçek hayatta tanışamıyoruz.
 7. Mezopotamya'da ateşi yanan fırına atılıp yanmayan tek kişi ibrahim değil. Daniel Bölüm 3 - דניאל פרק3 Kral Nebukadnessar, Şadrak, Meşak, Abed-Nego'ya çok öfkelendi; onlara karşı tutumu değişti. Fırının her zamankinden yedi kat daha çok ısıtılmasını buyurdu. Sonra ordusundaki askerlere Şadrak'ı, Meşak'ı, Abed-Nego'yu bağlayıp kızgın fırına atmalarını buyurdu. Böylece bu kişiler, şalvarları, kaftanları, sarıkları ve öbür giysileriyle birlikte bağlanıp kızgın fırına atıldılar. Fırına atılan Şadrak, Meşak, Abed-Nego ateşte yanmayınca, Kral Nebukadnessar yeni duygulara bürünüyor. Kral, "Ben dört kişi görüyorum" dedi, "Ateşin içinde yürüyorlar, bağlarından çözülmüş, hiçbir zarara uğramamışlar. Dördüncünün görünümü ilahi varlığa benziyor. Nebukadnessar kızgın fırının kapısına yaklaşarak, "Ey Yüce Tanrı'nın kulları Şadrak, Meşak, Abed-Nego, dışarı çıkıp buraya gelin" diye seslendi. Bunun üzerine Şadrak, Meşak, Abed-Nego, atıldıkları ateşin içinden yürüyerek çıktılar.
 8. Bugün
 9. Dans şahane birşey ama maalesef ben beceremiyorum. Bir kere alkol duvarını aşıp flamenko ustası bir kadınla karşılıklı dans etmiştim. Sonra videosunu izledim ve senin sorduğun o soruyu kendime sordum. (Bazı) insanlar niçin dans ederler? Edebilen etsin de herkes etmesin lan. Ben etmeyim en azından.
 10. Eyvaah. Sen bir de Yürüyüş dergisinden falan bahsetmiştin. Hem Cepheli hem de çomar çıktın sen be. Cephelilerin seviyesi bu kadar düştü mü? Atatürkçüler Kürtleri kıro olarak nitelemez. Kıroları kıro olarak niteler. Kıro olmak Kürt olmakla ilgili değildir. Orta Anadolunun cahil, görgüsüz, hödükleri de kırodur. Kırolar kırodur. Sen istesen de istemesen de bu böyledir. Beşiktaş'ta nerde yalı var lan cahil? Yeniköy, Bebek falan diyecen galiba ama orda da Çiller'in yalısı var. Beşiktaş'ta Çarşı var. Aslanlar gibi Çarşı, herşeye karşı! Vay babam vay.
 11. ABD Türkiye'nin düşmanıdır. PKK'yı silahlandıran, şeriatçıları güçlendiren ABD'dir. Benim annem öğretmendi. 70'li yıllarda Diyarbakır'da ilkokul öğretmenliği yaptı. Okulda sadece annem oruç tutuyordu. Bütün öğretmenler onunla dalga geçiyor, niye akşama kadar aç duruyorsun diye takılıyorlardı. Böyle bir toplum, bugün Arap bokuna bulandı, ortaçağ çukuruna yuvarlandı. Türkiye'nin okumuş sınıflarını zehirleyen batı emperyalizmidir. Okumuş sınıflarımız, devrimcilerimiz, aydınlarımız, aydınlanmacı kadrolarımız büyük bir soykırıma uğradı. Türkiye'de misyoner okulu arıyorsanız Bilgi Üniversitesi'ne bakın. Koç Üniversitesi'ne, Sabancı Üniversitesi'ne, Boğaziçi Üniversitesi'ne bakın. Türkiye'deki gericileşmenin merkezi onlardır. Oradan yetişen okumuş cahiller bu ülkeyi ortaçağ çukuruna attı. Orta Anadolu çomarları Türkiye'yi ele geçirme yeteneğine hiçbir zaman sahip olamazdı. Batılı tarzda yetişmiş bir entelektüel olan 2. Mehmet, Konya'ya saldırıp onları ezdi. O zamandan 80'lere gelene kadar Orta Anadolu çomarları İstanbul egemenliği altındaydı. 1980'lere geldiğimizde batı bu durumu değiştirdi. İstanbul egemenliğini yıktı, yerine cehaletin iktidarını kurdu. Çünkü İstanbul merkezli Türkiye'nin kendisine rakip olabileceğini biliyordu. Oysa Konya merkezli Türkiye bir ortaçağ devletidir. Şeriatçı bok çuvallarının iki eli ile bir kalemi düzeltme yeteneği yoktur. Bu barbar sürüsünü bu ülkenin başına geçiren ABD'dir. Seçim meçim hikaye. Seçim daha önceden belirlenmiş olan kişinin koltuğa oturtulma ritüelidir seçim. Şeriatçıların da, PKK'nın da şefi, sahibi, efendisi ABD'dir. Sadece sonuçlar ile ilgileniyorsunuz. Oysa bir de sebepler var. Sebepleri göremiyorsunuz.
 12. Adam teroristler çıplak tutulsun dememiş ki tek tip elbise giysinler demiş. Neresine itiraz ediyorsunuz anlamıyorum. Teroristlere en iyisi dansöz kıyafeti giydirsinler.
 13. BBC tam bir orospu çocuğu gibi davranmış. Yine her zamanki gibi ince bir propaganda yazısı döşemiş. Hiçbir kıymeti yok. Tamamen yalan. İngiltere Irak'a saldıran kuduz sürülerin içinde başı çekiyordu. Kendi katliamlarına böyle bir dayanak ve perdeleme yapmışlar. İngilizler Irak'ın güneyine, Basra'ya girdiler. Orada yaptıklarını da günün birinde birisi çeker, önlerine koyar. Savaşın bir tarafının yazdığı propaganda yazısını ciddiye almamı mı bekliyorsun? İngiltere Halepçe"nin intikamını alan bir intikam meleği yani, öyle mi? Naapak, inanak mı? Gezegenimizde en fazla katliamı yapanlar, İngiltere ve onun büyük kolonisi olan ABD'dir. Bütün tarih boyunca yapılmış katliamların en az 100 katını bu barbarlar yapmıştır. Talabani'nin falan görüşlerine başvurmuşlar bir de. Aq it sürüleri.
 14. 80 yaşında makyajlı laik teyzeler...
 15. Çünkü bu başlıkta tartıştığımız konu ülkemiz ve ABD ilişkileri değil, Kuzey Kore idi. Bu ülkenin sapkın diktatörünün yaptıklarını, ABD karşıtlığı adı altında pazarlaması ve birilerinin de ona aferin, ne güzel yapıyor demesiydi. Aynı şeyi bir başka eli kanlı sapkın olan Saddam için de yapmışlar. İnanamıyor insan. Yoksa ben de ABD ve Türkiye, içerideki esas hainler, satılmışlar vs vs hakkında çokça yazıp çizdim, ABD hayranı ve savunucusu olup "ABD ne eylerse güzel eyler, onun varlık amacı dünyaya barış ve demokrasi götürmek, o olmasaydı bugün ülkemiz çok daha kötü durumda olurdu, şeriat gelmediyse bunu ona borçluyuz" diyen acayip tiplere tartıştım. ABD kötü, pis, katil de diğerleri neden iyi, ABD'yi şeytan ilan edip onunla mücadele ediyor olmak neden bir din halini almış, onu konuştuk. Manyağın biri iki füze yapıp sağı solu tehdit ediyor, kendi halkı sefalet içinde (Kuzey Kore, İran vb), bu manyak amacının ABD'ye meydan okumak olduğunu söyleyince hemen destek görüyor. ABD yine iyi duruyor valla. "Şşt, kendine gel, görmüyorum sana" dediği anda kuyruğu kıstırıp "Affet abi" filan diyorlar sonra. Ama bu destekçiler bunların hiçbirini görmeyip bu kenar mahalle dilberlerine güzelleme çekiyor.
 16. Abd ve işbirlikçilerinin yaptıkları değil halkın duruşu önemli diyorsun. Peki ben farklı mı diyorum, ben de aynısını söylüyor ve aynı düşünceye sahibim. Benim demek istediğim, nasıl halkın duruşunu esas alıyorsak Abd ve işbirlikçilerinin yaptıklarının etkisine dikkat çekmek. Örneğin, dini icat edenlerin ve dincilerin ne gibi film çevirdiklerini anlatmadan dindarları sadece suçlamakla doğru yapmış olmayız. Bir insana geri zekalısın demeyle ona hiç bir şey anlatamayız, geri zekalı olmasının arkasındaki nedenleri, dayanakları anlatmalıyız. Daha doğrusu sen gerçekleri anlat da varsın geri zekalılığa devam mı eder yoksa isyan mı eder onu kendine bırakalım ama önce anlatalım. İşte benim itirazım bu forumda halkın üzerindeki bütün etkenler yok sayılarak halk geri zekalı denilip çıkılıyor. Oysa bu ülkede insanlar daha doğuştan dine ve sömürüye uyarlanıyor, başka bir şey görmüyor, görmesi, öğrenmesi engelleniyor, programlanmış bir et yığını haline getiriliyor. Bu gerçekler yokmuş gibi salt geri zekalı demekle gerçekçi olmuyoruz...
 17. Iktidari diken kuresel terzi muhalefeti bos mu birakacak idi? Tabii muhalefeti de kendi stratejik menfaati dogrultusunde sekillendirip kullanacak... Muhalefet yani CHP ve MHP kendi hur iradelerini gozettikleri politika izlemiyor, onlar da kukladir. MHP nin, AKP nin kicini defalarca kurdardigina sahit olduk, simdi MHP tamamen AKP safinda yer aliyor, AKP nin dumen suyuna girmis MHP. CHP ise izledigi politikasiyla kendi yandaslarini bile sogutuyor partide. Dolayli yoldan AKP oylarina katki sagliyor Kilicdaroglu sacmalamasiyla... Ulke kusatilmis ne yapsan bitik../.
 18. Hala mı bu F tipi propaganda? Seni dondurdular da çözülüp günümüze mi düştün, n'oldu?
 19. İnan bana ben Muhammed'i de dinleri zerre kadar suçlamam, onlarla uğraşmam. Din nasıl suçlu olabilir? Forumda yıllardır okuduğum bir cümle vardır. Senin bu düşüncenle paralel bir cümledir o. Derler ki "Benim sorunum insanlarla değil, dinle. Ben dinin yok olmasını istiyorum, onunla mücadele ediyorum". Hayatımda duyduğum en büyük kandırmaca, en büyük yanlıştır bu. Dinleri yaratanlar, onlara inananlar, onları kullananlar bizzat insanlardır, ben de dinle değil insanlarla uğraşırım. Dinden bana ne? Din dediğin saçma salak bir şey, Muhammed ise ne olduğu belli olmayan dandik bir figür. Nesiyle uğraşayım dinin? İnsandır benim referansım. Gerçeklerdir. Onlara neye inandıklarını göstermeye çalışırım yalnızca. Muhammed'le, dinle falan uğraşmam. ABD sütten çıkarılmıyor bu forumda. ABD kültür emperyalizmi yapıyorsa bunu gelip tek başına yapmıyor. Buluyor mis gibi birtakım işbirlikler, seçiyor mis gibi etki ajanları, satın alıyor, eğitiyor ve salıveriyor. Bütün bunları yapıyor diyelim. Kiminle yapıyor arkadaşım? Biz esas bununla uğraşacakken ne diye kalkıp ABD'yle uğraşıyoruz? ABD düşman falan değil. Biz aptalız, beceriksiziz, tembeliz ve suçu hep başkalarına atıp ağlamayı öğrenmişiz. ABD'yi, ülkenin eğitim müfredatını belirlesin diye içeri sokan sensin. ABD'nin yaptığı yardımları iç edip sanayiye, şuna buna çevirmeyip cebine indiren sensin. Devrimlerden sonra tarikatları, cemaatleri, şeyhleri hocaları dışarı salıp halkının beynini yıkayan sensin. Köy enstitülerini komünist fahişe yetiştiriyor diye yaygara koparanlara yenik düşüp kapatan sensin. Cemaatleri cazip oy merkezi haline getiren, hatta devrimlerden sonra akın akın çarşafını atıp başını açmış kadını türbana sokan yine sensin. Al bugün... Her yer Arap dolmuş, Karadeniz'e kadar toprağını satın almış. Ülkenin her metrekaresi Arapça tabelalarla dolmuş, konu komşun Türkçe bilmez çarşaflı Araplar olmuş. Kadınını kızını taciz ediyor, toplaşıp seni dövüyor rahat rahat. Kuruş vergi vermeden iş yeri açıyor, ücretsiz sağlık hizmeti alıyor, sınava girmeden gidip üniversitende okuyor. Ana okulunca Arapça öğreniyor senin çocuğun artık. Bak esas emperyalizm nerede şimdi.
 20. Cumhuriyet elitleri şu demek dostum ; ..kendilerini bu ülkenin kurucusu sanan ve bu ülkedeki her şeyde söz hakkı olduğunu sanan kesimdir. .. ...Atatürkçülük adı altında mükemmel bir şekilde faşist ruhları vardır ....kim olursa olsun ama bu ülkede Kürtlerden bir şey olmasın diyen islamcıları cahil bilgisiz yobaz olarak adlandırılan Kürtleri ise kıro olarak isimlendirilen ekiptir. .. Beşiktaş da yalısında oturur elinde viskisi ile ömründe Ankaranın doğusunda geçmediği halde Kürdistan üzerinde siyaset yapmaya çalışır .o Coğrafyayı yorumlamaya calısır.(komik bir şekilde ) ...Hukuk adalet demokrasi meşalesi olatak görünmeye calışırlar ama konu bir azınlık hakkına geldiği ortak yaşam mücadelesine geldi mi konu o içerilerindeki faşist kini ve nefreti kusmaya başlarlar. .. ...onlar için asker devlet ordu vatan yıkılmaz tabulardır. .Devletin ve ordunun refahı için her şey ama her şey mübahtir. ...mahallesinde garibanı yoksulu yetimi görmez ama 80 yaşındaki Makyajlı Laik teyzeler kedi ve köpekleri için binlerce tl masraf ederler . ....ve işin en garip tarafı kendileri için yanlış olan bir şey varsa onu değiştirmek için çabalamazlar mücadele etmezler çözümü ellerinde bayraklar ile soluğu Anıtkabir de durumu Atatürk e şikayet etmekte bulurlar böylece olmayan vicdanlarını rahatlatmaya çalışırlar .... İşte dostum kısaca bu ülkede Cumhuriyet elitleri denen kişiler bunlar ...Bu liste uzadıkça uzar ....
 21. Bazı salon sporları ve antremanlar yatakta yapılıyor, bu yatağın vardır bir sihiri...:)
 22. Sayın Türk, keşke forumu dediğiniz gibi gerçekleri bulmaya çalışan ama bunu yaparken de asılsız iddialara başvurmayan olarak görebilseydim. ABD kapitalist diyoruz, illuminati yapıyon diyorlar. ABD işgalci diyoruz, bir yeri işgal etmedi diyorlar. ABD artık psikolojik projelerle işgal ediyor diyoruz, yok biz geri zekalıyız diyorlar. Tamam biz geri zekalıyız ama bunu dinlerle, eğitim sistemiyle sağlayan ABD projesi diyoruz, hani örnek ver diyorlar. Ahan da ABD projelerini gösteriyoruz, Feto-Pkk-Evren-Tayyip bunun sonuçları diyoruz, e oy vermeyin o halde gibi bütün gerçekleri inkar eden basit cevaplar görüyoruz... Sayın Türk, siz belki dürüst olabilir Abd hayranlarının ve militanlarının teorik yanıltmacalarına belki kapılabilirsiniz ancak bu tür oyunları yetmişli yıllarda yaşamış birine sökmez, çünkü kültür emperyalizminin dünü ve bugününü ayırt edecek kadarım... Evet bütün suçu başkalarına yüklemek kendimizi ayıklamaz, biz nasıl gerizekalıysak aynı şekilde bizi bu hale getireni de görmemek olmaz. Ne var ki, bu forumda Abd sütten çıkarılıyor, tek suçlu gerizekalılar görülüyor, bu gerçekçilik değil kayırmacılıktır... Bu anlayışa göre dinler de muhammed de hiç bir suç işlememiştir, tek suçlu halktır. O halde dinlere karşı olmanın veya onlar aleyhinde davranmanın da bir anlamı kalmıyor, nasıl olsa tek suçlu bulunmuştur(?).
 23. Bir kaç yıl sonra dediklerimi anlayacaksınız..
 24. Sadece Dünya üzerinde değil,akıllı hayat evrende başka yerlerde de var ve onların da Resulleri var, Nahl 49 (16/49) başka canlıların olduğunu söylüyor. ''Levlâke levlâk'' Hadis'inden bahsediyorsun sanırım, tümüyle uydurma bir söz, Hadis bile sayılmıyor, kuru bir hurafe..
 25. Kusura bakma kuranınizinde ama bunların hepsi masal. Hepsi Perinçek dangalağının yazdığı masal. Neyse ki buna inanıp Tayyip yalakalığına kılıf uydurmaya çıkanların sayısı çok değil. Evet, Perinçek Tayyip ittifakı Ergenekon tahliyeleriyle başladı tabii. Daha doğrusu Tayyip yalakalığı... Hani onların içeri atılmasına neden olan davaların savcısı Tayyip değil de benim babammış gibi... Zavallı Tayyip hep kandırılmış, Perinçek de ona sahip çıkıyor yazık.
 26. Keşke mesele dini inanç olsa sevgili güven. AKP elbette dini siyasete alet ediyor, hatta dinci bir parti, oy verenleri de inançlı falan ama oy verme nedenleri bu değil. Umut. Para. AKP'ye yanaşan zengin oluyor, çoluğuna çocuğuna iş buluyor, hiçbir şey olmazsa yardım kolisi alıyor, kışın bedava kömür alıyor, üstüne de başkanları tarafından sürekli övülüp okşanıyor, sevgi görüyor. Din ise hepsinin kreması. Yoksa inan bana bu insanlar iki kuruş için dinini de satar kitabını da.
 27. Perinçek'in Erdoğanın yanında gözükmesi geçici bir olaydır. Bu perinçekçi dediğimiz ama benim avrasyacı diye tanımladığım bir ekip hakim şuanda Tsk içerisinde. Son askeri şûra kararlarıyla bunlar önemli yerlere geldiler. Zaten Ahmet Zeki Üçokun son 30 yılın en iyi terfileri demesi de durumu özetliyor olsa gerek. Aydınlıkçıların yorumlarıni okuyun, hepsi terfilerden çok memnunlar. Her neyse bunlar detay gerektiren konular. Ama, bu ekip şuanda Tsk içerisinde yargı icerisinde bu cemaatin tasfiyesi konusunda ihracları yaptıklari icin çok etkin konumlara geldiler. Erdoğanın aslinda yargı da ve orduda kadrosu YOK! Bu perinçek-tayyip ittifakı 2014 yılında ergenekon tahliyeleriyle beraber başladı. Pkk ile mücadele ve cemaatin tasfiyesiyle beraber ordudan natocuların atılması perinçegin işine geliyor tabii ki. Zaten suriye de atılan adımlar da batıdan kopuşun stratejik adımları diyebiliriz. Demek istediklerim aslında karmaşık ve uzun. Ama şuanda bunlar uzun vadede stratejik adımlar atıyorlar ve Turkiyeyi asyatik bir devlet yapmanın son virajina yaklaştılar diyebilirim. Benim duyduklarıma göre bunlar siyasete bir operasyon çekecekler, ama ne zaman olur nasıl olur bilemiyorum. Bu fetöcülere yaptıklarinın aynisı bunlara yapacaklar. Hatta daha fazlasıni bile yapabilirler, cünku gözü karartmış bunlar.
 1. Daha fazla aktivite göster