Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. democrossian

  Balistik

  Ağırlıklı mancınıklarla hız elde edemezsiniz. Yüksek hız için yaylı ve isabetli atış için namlu gerekir. Benim mancınık bir şişeyi isabetle vurabilirdi. Şişe kırıkları dolmasın ortalık diye konserve kutularından hedefler yapıyordum. Tabii namlu iyi sabitlenecek. Aslında en zor kısmı bu. Biraz büyüyünce bir av tüfeği edindim. Fakat hep şişelere, kutulara ateş ettim. Hiç avcılık yapmadım. Hiç saçma kullanmadım, daima tek çekirdek, yani domdom diyorlar buna. Fişeklerimi kendim hazırlardım, hazır fişek almazdım. Şimdi bir yarı otomatik lazım ama... G3 kullanınca av tüfeği çok basit geliyor. G3 ise sivil ve yasal olarak edinmek olanaksız. AK 47 bulmak kolay, ucuz da ama yakalatırsan kötü! Direk ya terörist ya mafya silahı! En iyisi M16 ama nasıl bulunabileceği ve kaç para olduğu hakkında bile fikrim yok! Tabii M60 ı saymıyoruz, o kategori dışı.
 3. democrossian

  Balistik

  Sürtünme olsa da olmasa da 45 derece. Sürtünme olmasa tam bir yay çizerdi fakat sürtünme nedeniyle parabolik bir rota izler. Eğer yüksek bir engeli aşmak gerekiyorsa açıyı artırmak gerekir ama mesafe kısalır.
 4. democrossian

  Balistik

  Ben çocukken yaylı mancınık yapardım. Namlu olarak boru kullanır ve pistonun arkasına kuvvetli bir yay koyar, bu yayı namludan bastırdığım oklava gibi bir şeyle sıkıştırdıktan sonra borudaki bir delikten pim sokarak sabitlerdim. Oklavayı çıkarıp bir bilyeyi namlunun içine atar ve pimi bir iple aniden çekince yay bilyeyi fırlatırdı. Oldukça tehlikeli bir aletti. İlk prototipini tükenmez kalemle yapmıştım. Neyse ki kimseyi yaralamadım. Çocukken çok tehlikeli şeylerle uğraştım, sakatlanmadığım için şanslıyım. Elektrik, asitler, yanıcı ve patlayıcılar buna dahil. Pnömatik bir ok fırlatıcı da yapmıştım ve isabeti çok iyiydi. Roket denemeleri yaptım, bir keresinde büyük bir roket yapmaya kalkışınca şiddetli bir patlamaya yol açtım. Dayak yememek için kaçtım. Bir kere yangın çıkardım ve zor söndürdüm. Endüstriyel tasarım mühendisliği okumak idealimdi, elimden tutup yol gösteren olmadığı için gerçekleşmedi maalesef. Gerçekleşseydi kademeli roket tasarımı yapmak istiyordum. NASA'ya girmek idealimdi! Elon Musk'ın rakibi olabilirdim! Fakat kimseyle konuşmayıp sürekli planlarıma odaklandığım için beni kimse keşfetmedi!
 5. Today
 6. democrossian

  Yeni Milli Eğitim Bakanı

  Yeni Milli Eğitim Bakanı şaşırtmaya devam ediyor. Bir mülakatında Darwin ile ilgili ne düşündüğü sorulduğunda yanıt vermemeyi tercih ederek gericileri kızdıran yeni bakan, bir hamle daha yaptı. Göreve geldiğinde "ateist ve komünist öğretmenlerin defterini dürün" diyen Ankara İl Milli Eğitim müdürünü görevden aldı! Reisin Milli Eğitim bakanı olarak Darwin'e karşıyım açıklaması yapmayan, gericileri görevden alan ve göreve geldiğinde zorunlu olmadığı halde ticari faaliyetlerine son veren birisini atamasının nedeni merak konusu oldu! Milli Eğitim bu kadar mı batma sinyalleri veriyor da denize düşenin yılana sarılması şeklinde bir durum ortaya çıktı? Babası imam olan çocukların bile imamatibe gitmeyeceğim diye ağlayıp direttikleri çok duyulan sıradan olaylar haline geldi. Dini çok pompaladık bütün çocukları dinden nefret ettirdik diye akılları başlarına gelmiş olabilir mi yobazların acaba? Keşke akılları başlarına gelmese daha iyiydi! Millet dinden iyice bir soğusaydı! Ama soğumayı artık durdurabileceklerini sanmıyorum.
 7. Tengrizm

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Kuran başarısız bir kutsal kitaptır.Çünkü Kuranda çelişkiler,bilimsel hatalar ve ilkellik olduğu için Kuran başarısız bir kutsal kitaptır.
 8. CinleriGorenAdam

  Balistik

  Sürtünmeler ihmal edildiğinde, atış açısı birbirini 90'a tamamlayan dereceler aynı uzaklığa atabiliyorlardı. Ve en büyük mesafeye 45 derece ile erişiyorduk. Sürtünmeler devreye girdiğinde, havada kalış süresi uzun olan atış daha kısa bir mesafeyle sonuçlanıyor, yani sürtünmesiz ortamda 13 derecelik atışla 77 derecelik atış eşit mesafe uzaklığa erişeceklerken, 77 derecelik atışın havada kalış süresi fazla olduğu için 13 derecelikten daha fazla süre sürtünmeye maruz kaldığından yarışı daha geride bitiriyor. Peki sürtünmeler de hesaba katıldığında kaç derecelik açıyla en fazla mesafeyi elde edebiliriz ? Bu bana 26 ile 45 derece arasında 45'e daha yakınmış gibi geliyor.
 9. Pitaya

  Tarık nedir ? Kuran'da Tarık

  Insanlar venüs olduguna inanip venüs demis olabilirler. Kuranda acik bir sekilde tarigin ne oldugundan bahsetmemistir. Bu sebeple tam kesin olmayan bir hususta elestiri yapmak yanlis olur. Kuranda genellikle bilinen seyler üzerine atifta bulunulup bilinmeyen seyler hakkinda cok fazla bir yorum yapilmamistir. Yani kuranda bahsedilmis ama bir aciklama yapilmamis.
 10. GREENHOUSE

  Tayyip: "Biz savaşa hazırız"

  Orduda askeri okul mezunu subay kalmadı. Fetöcü diye içeri atıldı çoğu. Açığı eğitimsiz yedek subay ile kapatıyorlar ama onlarda eğitimsiz.
 11. teflon

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  O değil de, sen kuyruğuna basılmış eski kullanıcılardan falan biri olabilir misin? Çift hatta iki-üç kişilikli olanlardan..? Birinde ateist, birinde agnostik, birinde deist, berikinde teist..? Saçma sapan mesajlarını eleştirmek için kuyruğa basılmış olmasına falan gerek yok. Vaziyet ortada işte, meczup gibi boşa yer kaplamışsın 10-15 mesajdır.. Özelden attığın mesajları saymadım bile bak.. Ya insan gibi yaz ya da yavaştan ikile. Birazdan roketlerler seni zaten..
 12. Oğuzhan276

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Yazık kuyruguna biri basti herhalde onu da benden cikariyorsun 😂😂😂
 13. teflon

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  E cins misin o zaman..?! Hepsi buymuş..... İşin bitip eğlendiysen üyeliğini sildirip çıkabilirsin şimdi..
 14. Oğuzhan276

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  İslam ile Ateizm arasında kalmıştım.Bende ateizmi seçtim.Hepsi bu...
 15. teflon

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Birader sen müslüman mısın meczup musun?!! İnsanların vaktini boşa çalma.
 16. Oğuzhan276

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Bu din tüm insanlık içindir çünkü böylesine bir haydut dini tüm insanlığın başına beladır.
 17. sağduyu

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Madem bu din tüm insanlık için, o zaman neden sadece Mekke'de ortaya çıkmış? Neden aynı anda tüm dünya şehirlerinde ortaya çıkmamış? Neden aynı anda tüm insanlığın haberi olmamış? Nedir bu arapların özelliği? Arapların kendilerini kutsamak, diğer ülkeleri işgal edip yağmalamak, talan etmek ve sömürmek için uydurduğu bir palavraya bu kadar bağlanmanın nedeni ne?
 18. Kenopsia

  Tayyip: "Biz savaşa hazırız"

  Görüyorum ki silahsızsınız bayım
 19. GREENHOUSE

  Balistik

  Ben bir tane ufak mancınık yaptım. Ağırlık kolu 16.5 cm kepçe kolu 24 cm toplam 40.5 cm uzunluğunda. Dönme ekseni yerden 34 cm yüksekliğinde. ağırlık olarak 870 gr silindir demir kullandım. 2.5 cm çapında 21 gr ağırlığındaki cam misketi 26 derece atış açısı ile 1.5 metre uzağa atabiliyor en fazla. 45 derece atış açısı ile 1.2 metre uzaklığa atıyor. bu mesafede okçular bizi vurur.
 20. bilgivehis

  Tayyip: "Biz savaşa hazırız"

  Daha önceden bilinen ama seçim öncesi dondurulan ekonomik krizi başkalarının üzerine yıkarak kendini temize çıkartma girişimi olan bu meydan okuma, bilinçli yapılan bir projedir. Bu projede papaz bilinçli olarak seçildi, islam dünyasının tepkisini çekmeyen ve hatta hoş görünen basit bir papaz olayı yaratıldı. Oysa ABD'ye savaş ilan etmek için çok daha önemli nedenler yaratılabilirdi, ancak papaz kadar etkili olamazdı. Hristiyan ve islam dünyasının durgun görünen düşmanlık duyarlarına dokunan bu davranış belli ki, çok önceden hesaplanmış bir projenin sonucudur. Ne var ki, bu projeye akpli koyunlardan daha çok muhalif koyunların düşmesi daha vahim bir durumdur. Tayyibin bu oyununa destek veren ve aynı zamanda ülkenin sol ayağına balans ayarı çeken örgütler, dernekler ve hatta chpnin ileri gelenleri bu oyuna ilk düşenler olmuştur. Oysa işin aslı ekonomik krize bir bahane yaratmak ve BOP sürecini hızlandırmaktan ibarettir.
 21. democrossian

  iblis melek mi, cin mi?

  Açıkça Adem ve eşi diye yazmıyor yalnız. Ama farketmez. Daha ilk nesilde Adem'in çocukları birbirini öldürüyor. İlk peygamber kendi çocuklarına bu kadar laf anlatabildiyse... Şeklinde ele almak lazım mevzuyu. Biz 1400 sene önce yaşadığı iddia edilen bir adamdan nasıl din öğreneceğiz?
 22. Antonius

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  Siyasal İslamcıların tümünün vazgeçemeyecekleri iki husus vardır 1-İçki Kaçak bulabilirsiniz 2-Türban Buda Ehli sünnette Şiaya nazaran daha sıkıdır .Sıkma baş sarmısak kafa Şu kriz durumları olmasa RTE çoktan şeriatı ilan eder sarmısak beyinliler sarmısak afa olurlardı
 23. Ebu Kafir

  iblis melek mi, cin mi?

  Bakara 260. ayette'de ibrahim, allahla direkt muhatap olmasına rağmen tam ikna olmuş değildir, kendisinden kanıt göstermesini ister.. Bakara 260: Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”
 24. Şövalye

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  En son haberlere göre İran medeni kanunu yasal evlenme yaşını kızlar için 13, erkekler için 15 olarak belirlemiştir. Tabii ki evlilik gibi ağır bir sorumluluk için hâlâ çok küçük bir yaş. Bununla birlikte İran kırsalında kızlar hâlâ babalarının rızasıyla birkaç koyun ve keçi karşılığında ya da iki aşiret arasındaki uzun süreli bir anlaşmazlığı çözme aracı olarak çok genç yaşta evlenmeye zorlanmakta, ki bu da parçalanmış ailelere, hayalleri, umutları, beklentileri çalınmış bir çocuk nesline yol açmaktadır. Ancak sübyancı bir insan gidip de 10 yaşındaki bir çocukla evlenmek ister. Bir de bu sapıklık regl yaşı ve biyolojik yaş savlarıyla desteklenmeye çalışılıyor. Yani 10 yaşındaki bir çocuk bir yerlerinden kan geldi diye kadın sayılıp evlenilebilir kategorisine koyuluyor. Bu çocuğun kişilik gelişimi, psikolojik, sosyal ve duygusal olgunlaşması vs. hiç dikkate alınmıyor. 10 yaşındaki kızın büyüteceği çocuktan ne hayır gelir. Henüz kişiliği bile oturmamış biri nasıl olur da annelik yapar? Ayrıca erkeğin yaşının büyüklüğüyle ilgili bir kısıtlamanın olmaması da dikkat çekicidir. 13 yaşında 70'lik adamla evlenen bir kızın akıl baliğ olduğunun savunulması, ve bu evliliğin normlara uyduğunun söylenmesi, hasta beyinlerin bir kurgusudur ancak. İslam'daki çocukları cinsel bir obje olarak görme geleneğinin izlerini atası Yahudilikte de görmek mümkündür. Yahudilikte babası tarafından evlendirilen 3 ila 12 yaş arasındaki kızlara "ketenna" denir. Talmud'da 3 yaşındaki kız çocuğuna evlenme izni var. Bir Arap Yahudiliği olan İslam da kız çocuklarını erken yaşta evlendirme sapkınlığına yeşil ışık yakar.
 25. poiuz

  iblis melek mi, cin mi?

  Konuyla ilgisi yok ama bir hatırlatma yapmak istiyorum. Adem dünyaya inince eşi ile beraber Allahtan bir çocuk isterler. Ve çocuk doğunca bunlar şirke bulaşır. (Kuranda yazıyor) İblis cennette yaşarken Allaha isyan eder ve cennetten kovulur. Bunlar Allahı gören, Onunla konuşan kişilerdir. İkisi de cennette yaşamaşılradır. Hatta biri meleklerin ona secde ettiği bir peygamberdir, Allahın halifesidir! Diğeri de bazı islam din adamlarına göre cennetin bekçisi imiş. Veya o kadar imanlıymışki cin olduğu halde melekler ile cennette yaşamaya hak kazanmış. Bu ikisi Allahla senli benli oldukları halde ikisi de en büyük günahlara bulaşmışlar. Hayretki ne hayret!!! Ve buna karşı Allahı görmemiş, peygamberlerini bile görmemiş, Kuranın inmesinden 1400 yıl sonra dünyaya gelen, yarım yamalak bilgilerle yetinmek zorunda kalan günümüzün NORMAL insanından Allah kendisine inanılmasını ve "teslim" olunmasını ister!!! Bu kadar ayrıcalıkları olan Adem ve İblis bile kendisine "teslim" olmadığı halde, bu günün insanlarından Allahın böyle bir şey istemesi size anormal gelimiyor mu??? Üzerinde biraz düşünün!
 26. yüpyücecik

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  Onlar mukallidler daha sonra başlarını kapatanları da görülür(akp=islam) yada gevşek islamlarını yaşamaya devam ederler, başörtülü ateistler de olduğu için pek düşünülecek bir şey yok onlar da çıkartamıyorlar başörtülerini bilmeden fikir sahibi olmanın bir sonucu,çıkarları için böyle davranıyor da olabilirler ki bu da kenarda duruyor, bu seküler kesime hitap etmek için bir taktik de olabilir.
 27. Ebu Kafir

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  2 seçenek var, ya zır geri zekalılar veya ailesinde akp'den yüklü ihaleler alan, sağlam çıkar sağlayan kişiler bulunup düzenden besleniyorlar. Şeriat gelirse yurt dışına ilk kapağı atacak olanlar yine bu insan müsvetteleri olacak.
 1. Daha fazla aktivite göster
×