Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. Ahlaksızca sistemler, ahlaksızca kanunlar üretir, tck gibi... Tek yol kapitalizmi yıkıcak bir devrimdir.
 3. Tipik bir islam ülkesi işte. İslamın baskın olduğu bir ülkeden daha ne bekliyorsunuz ki, amsatanlık ve amsatan evladı olmak dışında?
 4. poiuz

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  Kuranın da hristiyan üçlemesini tasdik ettiğini gördükten sonra devam edelim.... "Hacca gidenin günahları silinir" diyen müslüman din adamlarının hristiyan papazlardan nesi eksik! Sigarayı 2019 yılında birden haram kılan, sabah namazının vaktini değiştiren diyanetin hristiyan rahiplerden nesi eksik! Açıkça söylemeseler de ibadetleriyle Muhammede (veya kendi hocalarına) tapan müslümanlarım neden şirke batmış oldukları açıkça söylenmiyor! Bademleme gibi sapkınlıklara hiç girmiyorum. Örnekleri çoğaltabiliriz ama gereksiz. Benim demek istediğim "Tencere seninki benden kara" Beğenmediğiniz hristiyanlığın gittiği yoldan gidiyor(birkaç yüzyıl gerisinden) ve aynı "hataları" yapıyorsunuz. Onların "hatalarını" göstermeye çalışırken kendi "hatalarınızı" göremiyor veya gizlemeye çalışıyorsunuz. Aslında sizler de hristiyanlar gibi dininizi değiştirmek, zamana uydurmak zorundasınız. Yoksa dininiz ölür, zamana ayak uyduramayan herşey gibi. İstesiniz de istemeseniz de! İyi günler
 5. Bugün
 6. Incil bilimci Bart Ehrman bunu tıpkı16.yüzyıla ait Barnabas Incili gibi 19.yüzyıl sahtekarlığı olarak niteler.
 7. Doğuştan işşiz

  cennette televizyon ve bilgisayar

  Cennet yok, reenkarnasyon var, rüyalarda reenkarnasyonun ispatıdır, rüyalar daha önceki yaşamımızı gösterir, hiç rüya görmüyenler daha önce varolmamıştır, yani ilk defa varolanlar asla rüya görmez..
 8. Doğuştan işşiz

  Gss hakkında ;kısa ama gerçek bilgiler.

  1 LİRA BİLE BOZAR! Zaman aşımında önemli bir uyarı yapalım. Tahsil edilmeme durumu borcun tamamı için geçerli değil. 10 yıl içinde 1 liralık bile bir tahsilat olsa, zaman aşımı yeniden başlatılıyor. GSS ER YADA GEÇ KALKICAK SAKIN ÖDEMEYİN.
 9. fumes

  Turkcem bozuldu

  Bir Ingilizce ogretmeni ve yabanci ulkede calisan biri olarak. Konusurken bazen Turkce kelime yerine yanlislikla Ingilizce kelime kullanabiliyorum. Cunku yerine because, fakat/ama yerine but gibi. Gecmiste dilde mantik arardim. Sonra bunu toplumun olusturdugu ve zaman icinde buna eklemeler cikarmalar yapilarak surekli degisim icinde oldugunu farkettikten sonra bu arayisimdan vazgectim. Yani dil bir Matematik degil. Dilde bir kural varsa her zaman kuraldisi seyler de olacaktir. Bunu kafaya takma konus, dinle ve oku hepsi bu.
 10. bilgivehis

  Güzel kadın nedir öğrenin softalar!

  Erkeğin kölesi olacak, tecavüz edilecek, seçme şansı olmayacak, eğitimi erkeklere kölelik üzerine olacak, kara çarşafa bürünecek, seks kölesi olacak, bilim derse şeytan ilan edilecek. İşte softalara, dincilere göre güzel kadın demek budur. Bizlere göre de başlıktaki gibi özgürlüğü yakalamış, kendi yeteneklerini ortaya dökmüş kadın güzel kadındır. Başlık, güzel kadının ne demek olduğunu dincilere, softalara, yobazlara öğretiyor, tabi öğrenirlerse...
 11. Yesterday
 12. Bu ulkeden bi halt olmaz. Uzgunum ama gercek bu. Mesela bu ulkeye seriatin gelmesi zor diyoruz cunku bu insanlarin muslumanlik anlayisi Araplarinkinden farkli. AKP ile bu yobazlik, cahillik baya hiz kazandi ama bu ulkenin insani zaten boyleydi. Yani insanlarin kafa yapisi gericilige musait. Sucu sadece AKP'ye atmak mantiksiz.
 13. Dışarıda bu insanlardan sıklıkla görüyoruz. Beyin seviyesi gelişmemiş bu insanlar yaşamı kalitesizleştiriyorlar. Küfürlü konuşan, saygısı olmayan, başkasının kapısına çöp atan, gürültü yapan, başkalarının hakkını çalan, yalan söyleyen, başkasını düşünmeyen, ahlaksız olan, kırıcı olan . . . böyle insanların insan olarak bir değeri olmamalı. İnsanlar kendisini daha çok geliştirip böyle insanları kendisinden ve toplumdan uzaklaştırmalı. Bu insanlar yüzünden bir çok kişinin hayatı kalitesiz hale geliyor. Bence daha yaşanabilir bir dünya için düşüncesiz insanlara karşı ciddi bir hukuki düzenleme getirilmeli. Ağır cezaları olmalı. Düşünce ve ahlak seviyesi yerlerde gezen aşağı seviyedeki insanlar yüzünden hayat yaşanmaz hale gelmemeli.
 14. illusion_

  Tanrı İddialarının Geçersizliği

  Biri forum dh'de bu başlığın aynısını kopyalayıp konu açmış
 15. Aspergers

  Turkcem bozuldu

  Son yillarda surekli yabanci kisilerle mesajlastim. Hatta surekli mesajlastigim Amerikali biri var. Son 6 aydir Ingilizcemi gelistirmeye calistim ve Turkcem bozuldu. Ben her konuda mantik arayan biriyim. Ingilizce de mantikli bir degil. Tipki Turkcenin mantikli olmadigi gibi. Ingilizcede mantik ararken, Turkcede de mantik aramaya basladim ve Turkce meaaj yazarken veya konusurken biraz garipseme oluyor. Biraz garip gelmeye basladi yani. Bu sizde de oldu mu? Kotu durum su ki Ingilizcemi de tam olarak gelistiremedim cunku mantiksiz bir dil. Belki de Turkceden bile daha mantiksiz. Ornegin "could" konusu. Simdiki zaman icin kullanilabildigi gibi gecmis ve gelecek zaman anlamlarinda da kullanilabiliyor. Gercekten cok sacma.
 16. Aspergers

  Güzel kadın nedir öğrenin softalar!

  Neymis guzel kadin, anlamadim. Basligi neden boyle yaptin?
 17. Aspergers

  Bilgisayar oyunları fizik kurallarını çiğniyor!

  Developerlar sirketlerde ne gibi isler yapiyorlar? Python ogrendim. C'den sonra Python'u ogrenmek 2 gunumu aldi. Tabi beginner seviyesindeyim. Internette Python bilen developerlar icin is ilanlari var mesela. 6 ay sonra Python'u iyi derecede kullanabilecegim diyelim, bu sirketlerde bana ne gibi bir is verecekler?
 18. Bir Buçuk

  Müzikle Açalım

  Güzel bir ses...
 19. Abdülmalik

  Pompei'de Olanlar Bir Helak Oluş mu ?

  https://mobile.twitter.com/planetpompeii Takip ediniz.
 20. Abdülmalik

  Pompei'de Olanlar Bir Helak Oluş mu ?

  Aşk, sanat, bugün anlayamadığımız cinselllik.üstü bir kültür.. Tek şanssızlıkları Venüs yanardağının kenarına bir medeniyet kurmalarıydı..
 21. Abdülmalik

  Pompei'de Olanlar Bir Helak Oluş mu ?

  Pompei halkı bugünkü Müslüm toplumlarını 100 le katlar 1000 le çarpar.
 22. Kötü şeyler olmadan iyi şeyler bilinemez, peki o zaman sınavı olmuyan canlılar içndede iyiler ve kötüler var kötüler daha güçlü ve iyileri yiyerek hayatta kalıyor.bu senın önermeni çürütmüyor mu?genelleme yaptınız. bende genelleme yaparak MÜSLÜMLERİN KÖTÜLÜK OLMASAYDI İYİLİKTE OLMAZDI. tezinizi rahatlıkla çürüttüm..sınavın mantıgı bu iyi ve kötü dengede olucak diye birşey yok azıcık kötülük bile iyiliğin ne kadar değerli oldugunu açıkça ispatlar..ama öyle olmuyor ne yazikki kötülük hem daha güçlü hem daha fazla aslında iyilik yok denicek kadar az bu nasıl denge?herşeyin zıttı varsa , bu zıt kavramı adilce yargılanmıyor demektir,çünkü zetlık kavramı tamamen dengesiz bir biçmde kötülük için avantajdır..-+ birbirini tamamlar, fakat zıtlık kavramında - kötülük dersek + kavramıda iyilik dersek bu zıtlık her zaman kötülük lehine sonuçlanır yani bu dünyada zıtlıkta denge olsaydı iyi ve kötü eşit derecede kazanırdı. gerçekte ise kötülük her zaman kazanır..
 23. Emre Karaköse

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  Görüldüğü üzere bu ayetlerde üçlemeden bahsedilmiyor. Nokta. Hahamlar, papazlar ve Meryem de kutsallaştırılmıştır, şirk sistemine katılmıştır insanlar tarafından denilmekte. Tıpkı İsa'ya da yapıldığı gibi. Ve aynen ayette söylendiği üzere Meryem de rahipler de ortak koşulmaktadır hala. Sözde din adamlarının sözde haram helal koyma yetkisi veya günah çıkarmaya kalkma sapkınlığı bu azgınlığın sadece küçük bir parçasıdır.
 24. Arkadaşlar, aklıma takılan sorular var, yaratıcı gerçekten iyi ve merhametliyse, yarattığı 5 elementlerden sadece iyi şeyler oluşması gerek miyor mu? örnegin yaradanın atomundan neden atom bombası oluşuyor? yaradanın dünyasında neden zehirli gazlar var? yaradanın dünyasında neden zehirli mantarlar var? yaradanın dünyasında neden hücrelerimizi yaşlandırıp bizide yaşlandırıp öldüren sistem var? yaradanın dünyasında neden iyi şeyler oldugu kadar kötü şeyler var?kötü ve iyinin dengesi niçin var? sınavda iyi ve kötünün dengesi değil kötünün üstünlüğü anlam taşır. yaradanın dünyasından neden depremlerde insanlar ölüyor? yaradanın dünyasında neden timsahlar aslanlar gibi yırtıcı canlılar var, bunların eko dengeye hiç faydası yok aksine zararı var. yaradanın dünyasında neden farklı gezgende yaşama hakkı yok? madem irade özgür. yaradanın dünyasın neden iradenin sınavı varsa bu iradelerin kapasiteleri neden farklı?sınav dünyasında sınavın adilce olması için iradelerin eşit olma hakkı neden yok? yoksa gerçekten yaratıcı iyi olduugu kadar kötümü?
 25. jim-jack

  Tek Gerçek; Nihilizm (Hiççilik)

  Bu senin paylastigin nihilizm yasam ölüm yokolma nin icinde olan zincirin bir parcasi. Sen bunu cimbizlayip alip bize sunmussun. Siyah delikler var Einstein bunu kanitlamis ve hatta galaxinin ortasinda olup etrafindaki materyeyi kendine cekip belki böylece bir hareket olusturuyor. Ama ayni anda uzayda bir sürü galaxide olusuyor. Yani bu olagan önüne gecilmeyen bir olay. Simdi biz neden müdahele edelim? Insan virüsunu temizleyelim diye sacma bir sey paylasmissin. O zaman kendini temizleyerek basla Yazdigin sacmaliklarina katilmiyorum.
 26. poiuz

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  lawrenceKrauss arkadaş değinmiş ama ben de bir kere yazayım dedim. Allah: “Ey Meryem oğlu İsa, insanlara, beni ve annemi Allah’ı bırakarak iki ilah edinin, diye sen mi söyledin?” Maide 116 Demekki İsa böyle bir şey iddia etmemiş ve Hristiyanlar da böyle bir şeye inanmıyorlar! Yani Allah burda saçmalamış! ÜÇLEME Önce Hristiyanları dinleyelim: İsa "Baba" ile aynı kişi değildir fakat aynı özdendir, İsa bedensel olarak insandır fakat Tanrı doğasına sahiptir çünkü Tanrı ile aynı özdendir fakat yine de Baba en üstün olandır bunun için Baba ya dua eder... (Aslında İncil, İsa nın yani "SÖZ"ün insan bedenine yüklendiğini insan da olduğu için kendini "Baba" dan hatta "melekler" den küçük gördüğünü kendisini küçülttüğünü açıklar) fakat üzerinde durulması gereken nokta MESİH İSA ile Tanrı aynıdır..Mesih İsa, Tanrı nın bir "KELİMESİ"dir (kelam) bu anlamda İsa Mesih yaşayan vahiydir. Hristiyanlara göre tanrılığın içinde birbiriyle aynı olmayan ama tanrı dan da farklı olmayan üç bilinç merkezi vardır: -Tanrı nın özü(baba) -Tanrı nın kelamı(isa-oğul) -Tanrı nın Ruhu(kutsal ruh) Baba oğul ve kutsal ruh,üç değişik varlık değiller üçü de aynı ve TEK VARLIKdır aynı cevherdir İsa bedene bürünen kelamdır Şimdi de Kuranı: Ey Kitap ehli! Dininizde taşkınlık etmeyin. Allah hakkında ancak gerçeği söyleyin. Meryem oğlu İSA MESİH, Allah'ın peygamberi, Meryem'e ulaştırdığı KELİMESİ ve kendinden bir RUHTUR. Allah'a ve peygamberlerine inanın, "ÜÇTÜR" DEMEYİN, vazgeçin, bu hayrınızadır. Allah ancak bir TEK TANRI'dır... Nisa 171 Kuran Hrisyanlığa karşı mı çıkıyor yoksa destekliyor mu And olsun ki, Musa'ya kitap verdik, ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryem oğlu İsa'ya belgeler verdik, onu RUHÜL KUDÜS ile destekledik... Bakara 86
 27. lawrenceKrauss

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  Bakalım kuranın yazarı Kutsal Üçleme hakkında ne demiş. Nisa 171 : Ey kitab ehli! Dininizde taskinlik etmeyin ve Allah hakkinda ancak dogru olani söyleyin! Meryem oglu Isa Mesih, sadece Allah´in elçisi, Meryem´e atmis oldugu kelimesi ve O´ndan bir ruhtur. Allah´a ve peygamberlerine inanin (Allah) üçtür demeyin. Kendi yarariniz için buna son verin. Muhakkak ki Allah tek bir ilâhtir. O, çocuk sahibi olmaktan yüce (münezzeh)dir. Göklerdeki ve yerdekilerin hepsi O´nundur. Vekil olarak Allah yeter. KURAN İNCİL 1: Tanrının elçisi ----> Tanrı nın kelamı(isa-oğul) 2: Tanrının Kelimesi ----> Tanrı nın özü(Baba) 3: Tanrıdan bir ruh -----> Tanrı nın ruhu(Kutsal Ruh) Aynı cümlede önce üçlemeyi sayıp sonrada üçleme yoktur demesi kuranın yazarının ne kadar gerizekalı olduğunun kanıtıdır
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...