Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. Afrin olayı

  Şu lanet olası olası Kürdistanlarını kursalar da bu mesele bitse yoksa bu iş sürdükçe nefret geri dönülmez boyutlara ulaşacak. Ne Suriye de ne İranda Ne Irakta en önemlisi de Türkiye'De rahat durmuyorlar. Bu Kürtçülük kaynağını Kürtlerin doğulu kültüründen alıyor. Yani eğitim de çare değil avrupada yaşayan pkk sempatizanları da var. Bu işin sonu nefret.
 3. Today
 4. Kadir suresi.

  Düzelti: Tıpkı 2: 258'de güneş doğudan gelir demekle ay doğudan gelmez demiş olmadığı gibi.
 5. Kadir suresi.

  Örneğin şu "Kuran'da niye ayların sayısı onikidir yazıyor?"u cevapladım ama bu idrak özürlü ateist yobaza bi yararı olmasa da hadi bi daha cevaplıyayım. Üç hususa dikkat. 1 Kuran sayı demiyor, süre diyor: iddet eş-şuhûr İddet "süre"dir. Bu tanım için Diyanetin Talâk 1'e düştüğü dipnota bakılabilir. Dolunayların süresi yılın belli bir ânından o ânın bir sonraki tekrarına kadar olan süredir, örneğin en uzun gündüzden bir sonraki en uzun gündüze... O sürede bir dizi dolunay yer alıyor: DOLUNAYLARIN dizisi. 1 "dolunayların dizisi"nde 12 dolunay var. Dikkat, en az 12 dolunay var dizide, örneğin 11 dolunay 1 dizi yap-mı-yor. (O halde 12'nci dolunayı ötelemeyin, küfürde ileri gitmektir öteleme.) Kanıtı gayet basit: kaldırıp başınızı sayacaksınız dolunayları, 11 dolunay 1 dizi yapıyor mu yapmıyor mu göreceksiniz ya da bir "ay takvimi"ne bakarak göreceksiniz (https://kalender-365.de/ay-takvimi.php) . Bu kadar kolay. 2 Kuran ayların süresi demiyor dolunayların süresi diyor -iddeteş ŞUHÛR. ŞUHÛR "şehr"in çoğuludur ve şehr "dolunay"dır. Bunun da kanıtı gayet basit: sayacaksınız ya "şehr"leri, işte o sayının örneğin bu yıl 13 olduğunu göreceksiniz. Bundan sonrası matematik: 1 yıla yani 365 güne 13 tane 29.5 gün (toplam 384 gün) sığmaz ama 13 tane dolunay sığar, bakın 2018'e sığmış... "dolunay"dır şehr. Ve 3 Kuran dolunayların sayısı 12'dir demekle 13 değildir demiş olmuyor, Tıpkı 2: 258'de güneş batıdan gelir demekle ay batıdan gelmez demiş olmadığı gibi. Size düşen İsrâ 36'nın gereğini yapıp araştırmak. Bakacak ve göreceksiniz ay doğudan geliyor mu gelmiyor mu, dolunayların sayısı 13 oluyor mu olmuyor mu. İşte ondan sonra "Kuran'da niye ayların sayısı onikidir yazıyor?" dediğinizde ne dediğinizin ayırdında mısınız değil mi görülecek.
 6. Kadir suresi.

  Evet YIL, aynen senin dediğin gibi, dünyanın güneş etrafında tam bir tur atması ile oluşur ve dolunayların bu oluşuma hiç bir katkısı yoktur ama senin idrak edemediğin o ki yılın dolunaylar ile alakası bal gibi vardır babam, vardır Çünkü DOLUNAYLAR DiZiSi iLE YIL EŞ ZAMANLIDIR, alâka budur. Ve yılların sayısı o alâka sayesinde öğrenilir: Güneşi bir ziya ve kameri bir nur yapandır Allah ve ona menziller verendir ki yılların sayısını bilin ve kaddere hu menâzile li ta'lemû adedes sinîn... Evet, bilmediğini bile bilmeyen bu ateist yobaz ..... yine anlamadı!!! "Madem... niye?" diye sıraladığı soruları ise cevapladım ama o onun da idrakinde değil çünkü idrak özürlü bi ateist yobazdır kendisi.
 7. Hz. Süleyman kimdir?

  Aptal herif sizler öyle bir hakka sahip değilsiniz... Sizin tanrınızı kafir dediğiniz ülkeler ayak altına almış çoktan, sizlerde üşütük meczupların masallarıyla işte böyle kafayı yiyorsunuz..
 8. Yesterday
 9. Cannae muhareberesi

  Bu muharebere tarihte bir dönüm noktasıdır. 85 bin civarında o zaman roma cumhuriyetinin oluşturduğu en büyük ordu kartacalı hannibal tarafından harika bir strateji ile yok edilmiştir Cannae romanın tahıl deposudur ve hannibal ordusunu oraya götürerek romalıları bekler muhareberede hannibalın amacı kesindir tamamen imha. Devasa bir roma kuvvetinin cannaeye geldiğini öğrenen hannibal subaylarıyla plan yapmaya başlar Romalıların sayı üstünlüğünü kullanacağını bilen hannibal önden direkt bir taaruzun geleceğini düşünür ve savaş planını ona göre yapar Bu sırada roma ordusu hareket ederek kartacalıların üzerine ilerler Kartaca ordusu ters v şeklindedir kartaca piyadeleri beklerken numidyalı süvariler saldırarak romalı süvarilerinin önünü keser Romalılar ise hala sayı üstünlüğünün yeteceğine inanarak taaruz emri verir ve hanibalın öngördüğü biçimde kartaca merkezine saldırırlar. Hanibal acele etmeden hafif galyalı piyadelerin çarpışmasına izin verir Roma orduları iyice toplanınca hafif piyadeler yavaş yavaş geriye çekilir Bu sırada numidyalı kartaca süvarileri roma süvarilerini yenmeyi başarmıstır ve hanibalın kardeşi maharbalın emrini beklemektedirler. O sırada hanibal hafif piyadelerin çekilmesini durdurur ve ağır piyadelerle düşmanı yanlardan sarmaya başlar. Romalılar tehtidi anladığında artık çok geçtir. süvari ile düşmanın arka kısmını hafif piyadeler ile ön tarafı ağır ve mızraklı piyadeler ilede her iki yanı saran kartaca kuvvetleri romalıları sıkıştırmış bir çok roma askeri çarpışmanın yanında ezilerek ölmüştür Bu savaştan sonra roma komple savaş stratejisini değiştirmiş bu savaş ise bir çok komutanı etkilemiştir
 10. Kuran-ı Kerim'e göre Kudüs İsrail'indir, Yahudiler üstün ırktır
 11. İslam'da erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer.
 12. İslam'da kadının şahitliği yarımdır
 13. İslam kadın düşmanı bir dindir. Suudi kadının ağzından, Müslüman Suudi Arabistan'da kadın hakları.
 14. Afrin olayı

  Hayır?
 15. Ateizmi Eleştirenleri Eleştirmek Nedir?

  neden sinirlendiğini örnekler ile anlatırsan daha iyi olur.
 16. Madde mi? Akıl mı?

  Forumda big bangı kabul etmeyen bir sürü mesajın var.o masal değil mi?
 17. Madde mi? Akıl mı?

  Eee, akıllı tanrı imiş, şimdi oturmuş komediyi izliyor, hele sen gibi soytarıları izlemek çok keyifli oluyordur.
 18. Madde mi? Akıl mı?

  Madde tanrın muhammede ve ona uyanlara yaptırmış yaptırmış işte.
 19. Madde mi? Akıl mı?

  Masallarda yaşayınca, her şey masal geliyor elbette...
 20. Madde mi? Akıl mı?

  Atom modellerinin hepsi masal. Bigbang masalı var. Big bang dışında bir sürü masal var.
 21. Madde mi? Akıl mı?

  Olabilir, en azından var, orda, burda, şurda işte. Hem çıkıp saçma sapan şeyler istemez, git 5 vakit domal, bir ay aç gez falan filan. İnsana küfreder gibi, hatta alenen küfredip "cennette sana sübyancılık yaptırcam" falan da demez.
 22. Madde mi? Akıl mı?

  maddede olduğunu kabul ediyorsan tanrın madde olur.
 23. Madde mi? Akıl mı?

  Bilimde hangi masalı gördün?
 24. Madde mi? Akıl mı?

  Bilimde masallar yok mu? Bilim masallarından bazıları doğru olabiliyorsa tanrı varsayımlarından biriside doğru olabilir.
 25. Madde mi? Akıl mı?

  Velakin, bilgi tam oradadır. Tanrı ise sadece bir martavaldır....
 26. Madde mi? Akıl mı?

  Bilgi maddeye içkin dersen bunun tanrı varsayımından bir farkı olmaz.
 27. Madde mi? Akıl mı?

  Tam tersine tamamen aynı tanımlanıyor: Masal Kahramanı.
 28. Madde mi? Akıl mı?

  Ama genel tanrı tanımını def ediyor. Neyse, konuya dönelim.
 1. Daha fazla aktivite göster
×