Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  hocaEbü'l-Esved ed- zat 604 yılında medinede yaşamış, bir alimdir..bizzat ilk yazdıgı kuranı diyorum, çünkü kuranı ilk arapçaya çeviren kişidir.. evet yanlış duymadın asıl bomba şimdi geliyor, muhammed peygamber olabilr ama kuranı bu alime yazdırmıştır.. detaylı bilgiler zamanla gelicektir..
 3. Bugün
 4. Kaygı bozukluğu antidepresanlar ile tamamen tedavi edilebilir mi? Yoksa ilaçları bıraktığımız anda tekrar mutlaka geri geliyor mu? Kaygı bozukluğunun, alınganlığın, psikojljik zayıflığın, depresif kişiliğin, sosyal fobinin belirli bir süre ilaç kullnarak tamamen ortadan kalktığı ilaç kullanmaya gerek kalmadığı doğru mu? Yoksa bu bir klişe mi? Psikiyatristlerin bir tür avutması mı? İçinizde bu tip sorunları olup ilaç kullanarak veya psikoteri ile bunlardan tamamen kurtulan var mı acaba? (Bir daha ilaca ihtiyaç duymayacak şekilde)
 5. Hayatım boyunca en hafif antidepresanlardan birini kullansam bu benim bedenime çok zarar verir mi? Ya da zarar verir mi? Nirmal hayatimda, alıngan, kararsız, sorumluluktan kaçan, özgüvensiz, çekingen, ürkek, panik, sosyal fobik, canı sıkkın, içi daralan, ataletini yenemeyen biriyim. Antidepresan kullaninca bu etkiler nerdeyse kayboluyor. Hal böyle olumca antidepresan kimyasal olduğu için kullanmaktan korkuyorum. Ama kullanmayınca da hayatım hayat değil. Hayatım boyunca en hafif antidepresanlardan birini kullansam bu benim bedenime çok zarar verir mi? Ya da zarar verir mi? Lütfen yaşı kemale ermiş kişiler ya da içinizde bilime merakli olan olabilir, doktor olan olabilir cevaplarsa sevinirim. Lise çağı, üni cağı da yorum yapabilir ama biz kimin ne derecede bir hayat tecrübesi var bilmiyoruz burada.
 6. karamsarhuman

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  bence ters dönmesi imkansız birileri sanırım 500.000 yıl beklememiş anlaşılan venüsü ters döndürmüş. veya doğuştan ters bir gezgen .... Venüs neden ters yönde döner? Komşu gezegenimiz olan Venüs birçok yönden tuhaf bir gezegendir. Öncelikle tümgezegenlerin aksine doğudan batıya doğru döner.
 7. deadanddark

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Uranuste oldugu gibi tekrarlayan gök cisimlerinin carpmalarida (Dünya icin Ceres büyüklügünde) bunu saglayabilir.
 8. deadanddark

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Buzul katmanlarinin yasi ile ilgili. Dünya Düsünen hayvanin dedigi gibi yavas yavas ters dönüyorsa bu buzullarin erimesine neden olur. Buzullarin dünya üzerinde yer degistirmis olmasini söyler.
 9. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Manyetik kutupların yer değiştirmesi iyi bilinen bir gözlemdir. Manyetizma kayalara kazınıyor.
 10. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Güneşin doğudan doğup batıdan batması güneş ile ilgili bir olay değil. Dünya ile ilgili bir olay. Ay da doğudan doğup batıdan batar. Güneşin batıdan doğması için güneşi değil, dünyayı etkileyen bir kuvvetin varlığına ihtiyaç var. O da ancak ya bir karadelikdir ya da güneş sistemine yaklaşmakta olan çok büyük bir serseri gezegendir. Öyle gezegenlerin ve karadeliklerin varlığı biliniyor.
 11. deadanddark

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Jeolojik bulgu demisken. Kutuplarda buzlar incelenirse boyle bir degisim yasanip yasanmadigi bilgisi bu konuda bize fikir verebilir.
 12. bilgivehis

  Dedim dedim inanmadınız, bak n'oldu şimdi?

  Hasan Mezarcı dürüst biridir, tabi bu yanlışlarını kapatmaz, lakin milletvekilliği ile dürüstlük çelişir, Mezarcı bu çelişkinin esiri olmuş biridir. Zira kendisini milletvekilliği makamına getirenin Gladio olduğunu bilmeden Gladio ile uğraşmak gibi bir gaflete düşmüştür. Bunu öğrendiğinde ise iş işten geçmişti, bu yüzden onun için tek yol kalmıştı, emeklilik maaşıyla kendine farklı bir yaşam kurmak. Lüks sayılabilecek bir ortamda, genç sayılabilecek bir doktor hanımla, birkaç inanırıyla ve mesihlik makamıyla o farklı yaşamı kurmuştu. Sonuçta olaylar yaşanmasaydı salt milletvekiliği ona bu güzide yaşamı sağlayamazdı, belki de umduğundan daha iyi bir yaşama kavuştu. Bu işin sonraki bölümü, önceki yaşamında bir numaralı Atatürk, laiklik düşmanıydı. Uğur Mumcu ile yaptığı bir TV proğramında Uğur Mumcu gibi yetenek karşısında adeta rezil olmuştu, kendisi de bunu itiraf etmişti. Zaten Uğur Mumcu'nun öldürülmesinde o proğramın etkisi büyüktü, çünkü Mumcu o proğramdan sadece bir ay sonra öldürülmüştü. İşin garip tarafı ise o proğramdan sonra yakınımdakilere şunu söylemiştim. "Bu proğramdan sonra Uğur Mumcu'yu artık yaşatmazlar" Yani bu gibi türler deli-meli değil, sadece kendilerine daha iyi bir yaşam oluşturma peşinde olan kurnazlardan biridir.
 13. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Olamaz ! Manyetik kutupların yer değiştirmesi büyük bir kuvvete bağlı değil.
 14. deadanddark

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Senin tanrin senin gibiler oldugu halde neden israrla peygamber gonderir. Neden diger peygamberlerden once hazirken son koz olarak oyuna muhammedi sokar. Tanrin son kozunu oynamis, bundan sonra insanlarla mucadele etmeyecegini belirtmis. Tanri vazgecmisken, senin bu gereksizligin ,isguzarliginin sebebi nedir. Anladigini kendine sakla. Ben senin ne anladigini bilmek istemiyorum.Dogrusunu bilmek istiyorum. Muhammed israrla vurgulamasaydi da ben tanrinin bugun bir peygamber gonderemeyecegini bilirdim. Tanri anlatamamis, sen kimsin. Peygamberin yerine kendini koymus bir mahluksun. Kendi ahlakin ve dininle yasa ve cennete git. Senin tanrin sevdigi kullarini yanina erken aliyormus, seni ne diye bekletiyor onu da anlamiyorum.
 15. Şeytan'ın gözünde de sen kedisin. Bu tamamen subjektif bir durum. "Şu yaratığa secde et, yoksa defol!" tavrının mantıklı açıklaması olamaz ve burada kibir gösteren kesinlikle allah. Üstelik sadece de kovulmuyor. Pis işlere alet edildiğini de unutmamak gerekir.
 16. Düşünen Hayvan

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Jeolojik bulgularda manyetik kutupların belli dönemlerde yer değiştirdiği sonucuna varilmis. Bence kaos olmadan da bir değişim olabilir.
 17. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Evrende bu kadar hassas bir mükemmellik yok. Evrende bunu sağlayacak büyük kuvvetler var. Zaten dünya güneşten her yıl birkaç cm uzaklaşıyor. Dünyanın ters yönde dönmesi teorik olarak mümkün. Bir karadeliğin güneş sistemine yaklaşması o sistemde kaosa neden olacaktır. Bu durumda her şey mümkündür.
 18. deadanddark

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Diger gezegenler ne olacak. Gorundugu kadariyla gunes sisteminde oyle olagan disi , duzlemi bozan bir gezegen yok. Dunyanin bir topac gibi bir zemin uzerinde olmamasi tam dogru degil, onu gunes ve uydusu ile birbirine baglayan gorunmez bir ip var. Gunesin takla atmasi gunes sisteminin tamami takkla atmali. Kutlenin 98% onda. Dunya zaten binlerce yil arayla bir wobble yapiyor.
 19. Doğum,ademler ile havvaların yeryüzünde yaratılması anlamına geliyor ya hani.Doğum,aynı zamanda ademler ile havvaların tuzağa düşürülüp,yeryüzüne sürülmesi anlamına gelir.Yani şeytani bir eylemdir.Ama neden olduğu doğuma bakıp,şeytan da tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürülmeye neden oldu diyeni göremezsin.Siz şeytana ne kadar söverseniz,sövün.O sizin içinizde.Allahlık adı altında işini yine yapıyor.Hadi,doğuma karşı çık.Ademler ile havvaların tuzağa düşürülüp,yeryüzüne sürülmesi anlamına gelen doğuma.Karşı çıkabilir misin?Çıkamazsın.Çıktığın an allaha da karşı çıkmış olursun.Çünkü allah ile şeytan aynı.
 20. HATEM

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Anlamaya çalış, Kişi bilmediğinin düşmânıdır.
 21. HATEM

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Ölüm sonrasında, Sonsuz, Ebedî bir hayâtın varlığına inanmıyorsun. Çünkü inanamassın. Çünkü inanamamak senin kötü bir insân olmanın bir sonucudur. İyi bir insân olsan, Allah sana bu sonsuz îmân ni'metini bahşeder. Dünyâ'da rızıklandığın bütün ni'metler ise hayâlîdir. Gelip geçicidir. Eğer Dünyânın sivrisinek kanadı kadar değeri olsaydı, Dünyâ'daki ni'metler gerçek ni'met olsaydı. Allah kâfire bir yudum su bile vermezdi. Ebedî hayâtın varlığına inanmıyorsun fakat farzet ölüm sonrası sonsuz bir hayat var,, bunu yapabilir misin? Ha, farzet ki Ebedî bir hayat var ölümden sonra... İnanmıyorsun biliyorum da bi ânlık öyle düşün... Çocuğun ve anne babanın ebedî hayâtını kurtarmak gâyesiyle Dünyâ'da (hayâlî hayatta) yapılan bu hamlenin (çocuğun öldürülmesi), Doğrudan doğruya bir rahmet ve acıma hamlesi olabileceğinin mantığını hemen kurabilirsin böylece. Bir insânı delip kesmekle merhâmet ve acımayı nasıl bağdaştırdığımı daha iyi anlaman için âmeliyathâneyi gözünün önüne getir. Bir Cerrrahın ameliyat masasına yatırdığı hastasına, İyilik yapmak gâyesiyle, onu kesmesi gibi...
 22. Kenopsia

  Ekrem İmamoğlu'na atılan iftiralar

  Hayret ya memlekette fetöcü olmayan birini bırakmayan bir üye olarak nasıl İmamoğlu'na saldırmadın şaşırdım. İmamoğlu kazanıyor olduğu için mi acaba
 23. kedi ile insan arasında fark var ama Insan üstün meziyetleri ile değerli olmaya namzet bir varlık statüsünde olduğu için secde edilebilir görülmüş. Yoksa makamı sabit kalırdı melekler gibi . Fakat şeytan kibrini yenilmiş Allah'ın rahmetinden ümit kesmiş ve de emre itaat etmemıştir.Bu anlamda direk cehennemi hak etmiş.
 24. Düşünen Hayvan

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Büyük kuvvet uzayda var. Sadece güneşin hareketleri dünyayı ters döndürmeye yeter ama buna da gerek yok. Yıllık 1saliselik kayma bile olsa birkaç yüzbin yıl sonra dünya ters dönmeye başlar bile. Ve üzerindeki hiçbir canli bundan etkilenmeden sadece mevsimsel değişimleri hissederek bu gerçekleşebilir.
 25. Melon şapka

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Saçmalığın farkındamısın? İleride günah işleyeceği için katledilen bir çocuk var. Cennete gidecek diyorsun. Cehennemlik olduğu için katledilen bir çocuğun cennete gitmesi..Şaka gibisiniz.
 26. malta erigi

  Ekrem İmamoğlu'na atılan iftiralar

  Böyle Yunan mı olurmuş? Laz bakkal tipli bir adam.
 27. Düşünen Hayvan

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Gizli diyen ben değilim sizsiniz. Bu kayıt yayınlandı ve kısa süre sonra kaldırıldı. Sana gizliyken bana değil.
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...