Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Past hour
 2. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Allah erkeklerin kadınlardan daha üstün olduğunu açıkça beyan eder Hasan Bey,bu daha çok maddi varlığa sahip olmakla alakalı değildir, çarpıtmayalım.Allah zengin olsun fakir olsun erkeği,kadından üstün görür. Örnek mi? 2:228-Boşanmış kadınlar kendi kendilerine üç ay hâli beklerler. Eğer Allah’a ve ahiret gününe inanıyorlarsa, Allah’ın kendi rahimlerinde yarattığını gizlemeleri onlara helâl olmaz. Kocaları bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almağa daha çok hak sahibidirler. Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. 2:228 de açıkça erkek,kadından üstündür diye lafı çakmış.Yani kadın daha varlıklı olup,evin geçimini sağlasa bile 2:228 e göre erkeklere eşit değildir. Bu açık ve net..
 3. Today
 4. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Nisâ 34'teki "kavvâmûn"un hakimdirler anlamına geldiği ne kadar doğru ise , "nüşûz"un serkeşlik etmek anlamına geldiği ne kadar doğru ise "ve idrib ûhunn"un onları dövün anlamına geldiği ancak o kadar doğrudur. Sevgili Tengrizm, Bu kelimelerin doğru anlamını GÖRMEK için ön tekerleri tıngır mıngır izleyen arka teker gibi davranmak yerine "meal"leri sorgulayıp AKIL ile okumak gerekiyor. Arapça bilmek şart değil. Örneğin Nisâ 135'te de var kavvâm o yüzden bu iki ayet karşılaştırmalı olarak okunduğunda GÖRÜLÜR ki kavvâm kadınlara hakim olmak değil onların ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle onları ayakta tutmaktır. Dikkat ettiniz mi, ayetimizde "Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü" deniyor. (Ki sözü edilen üstünlük daha varlıklı olmaktır çünkü "mallar"ıdır erkeklerin SARF ettiği şey.) Ayetimizde "Allah'ın erkekleri daha varlıklı kılmasından ötürü" denmiyor; yoksa hâşâ yalan söylemiş olurdu çünkü Allah bazan kadınları daha varlıklı kılıyor. Hayatın gerçeği bu. Yani sünnetullah. Ve o zaman da kadınlar mallarından SARF ederek kadınlar erkekleri ayakta tutarlar. Sevgili Tengrizim, aile olmanın gereği de bu deği mi Kısacası ayetimizde aile olmamızdan söz ediliyor, birimizin ötekimize hakim olmasından, birimizin ötekimize tahakküm etmesinden değil. Devam edelim?
 5. Allah'ın varlığı konusunda yapılan saçma örneklemeler

  Güzel konu. Bu örnekler müslümanlar arasında meşhurdur.
 6. Yesterday
 7. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Biliyorum peki neden kanun olmaz?
 8. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Anlamadığınızı anlatmaya çalışıyorum yine söylüyorum kişi iman etmişse de etmemişsede kendinden sorumludur. günahkarlık ayrı şeydir dinle bağdaşmaz. bütün dinlerde ve hayatın kendisinde kurallar yasaklar ve serbestlikler mevcuttur aykırı davranan cezayı göze almış demektir, en basitinden kendi ailende iş yerinde hatta yaşadığın ülkede talimatlara , hukuk kurallarına uymak zorundasın, uymazsan işten kovulursun zindana atılırsın ve dahası... kişi adına konuşmak gerekirse yukarda bahsettiğin gibi iman etmiş insanın ayrımcılığı düşmanlığı kendisini bağlar ve ahiret günü hesap verecektir. sana dilediğin gibi yaşa denilseydi ve herkes dilediği gibi yaşamayı ve inanmayı seçseydi sence insanlık nerde olurdu. Namus hak hukuk iyi ve kötü kavramları insanlığa nasıl ulaştı biliyormusun, insan bir fıtrat üzere doğuyor ve Allah ilk insan hz. Adem’den bu yana peygamberler aracılığıyla bizlere bunları öğretiyor gerek sahifeler gerek dört büyük kitaptada itikadi konularda insanlığın iyi işlerinde müjdeleneceği, aksi takdirde de cezalandırılacağı bildirilir. Bu hayatın her anındadır. bırak dünyada bir aile içinde bile belli kuralların olması gerekir Allah bütün dünyaya sadece bir günlüğüne kurallara bağlı olmaksızın istediğinize İnanın ve yaşayın dese kimbilir ne olacaktı savaşlardan geriye doğru düşün bakalım bunu tahayyüle hayal yetmez çünkü İnsanın sınırı yoktur, ezan sesinden rahatsız olmanıza bir şey diyemem. Ama kimse gelip size zorla namaz kılın demez dini kullanarak insanları sömürenlerin dışında çoğu tarikat ve cemaat arasına da mürid görünümlü arkalarında emperyalist güçlerin olduğu kişiler fitne çıkarmaya çalışır onlarlada mücadele ederiz, Dinde zorlama yoktur size bu yüzden hakaret edenler varsa günaha girerler Dediler ki: “Dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. Ölürüz ve yaşarız. Bizi ancak zaman yok eder.” Bu hususta onların bir bilgisi yoktur. Onlar sadece zanda bulunuyorlar. (CASİYE/24) Şimdi eğer zerre kadar utanmanız, insanlığınız, vicdanınız varsa, ya bu soruya dürüstçe cevap verin......., ya da vermeyin size kalmış. Ölüm vuku bulurda ahiret hayatı için tekrar diriltilirsen (kendimi es geçiyorum) Allah’ a onun peygamberine ve islam dinine yaptığın hakaretleri ordada tekrarlayabilir misin?
 9. Müslümanlık Geçersizdir

  Bütün bu son konuşmaların müslümanlıkla ne alakası var... bu kadar büyütmeyin gözünüzde...
 10. Müslümanlık Geçersizdir

  Sonuçta ışığın nerede,ne tarafta, ne mesafede olup olmadığını görüyor. İki kelimelik hafızası olan hayvan gibi düşün. Çüş diyoruz duruyor deh diyoruz gidiyor şimdi bu hayvan sana göre eşek mi oluyor. Hey Allah 'ım. O da iki kelimelik görüyor işte ama sen kaç kelimelik konuşuyorsan artık.
 11. Müslümanlık Geçersizdir

  Salak, kaç defa söyleyeceğiz sana, görme, nerede, ne tarafta, ne, ne mesafede gibi bir sürü bilgiyi elde etme işidir. Işık var yok demekle, görme olmaz, kaz kafalı.
 12. Müslümanlık Geçersizdir

  Görmüyorsa ne biliyor burası karanlık burda durayım diyor?
 13. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Mesela
 14. Müslümanlık Geçersizdir

  İkiside görmüyor, o salak kafanın almadığı şey bu. Işıktan her şey etkilenir geri zekalı. Duvara sürdüğün boya dahil. Bunu bile anlamayacak kadar salak olduğun için daha bir şey söylemek gerekmiyor sana.
 15. Müslümanlık Geçersizdir

  Farkı yoksa daha ne? İkiside görüyor, algılıyor ve ışıktan etkileniyor Sadece biri canlı.
 16. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Bilmezsin elbette, mesleğimdir, canlıların nemenem halt olduğunu bulmak. Kimin ne olduğunu anlayacak kadar canlıları sınıflandırmayı bilir ve severiz. Aşağılanacaksan, aşağılanırsın, zira sen osundur. Bir profesörün sana kanser olmuşsun demesikadar güvenilir olacaktır, emin ol, zira bende bu işin profesörüyüm, resmi olarak.
 17. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Sen tam bir safi oksijen israfısın, anan seni doğurunca insan doğurdum diye sevinmiştir, gariban kadın, n'apsın....
 18. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Birşey diyecem sen hep aynı yolu deniyorsun nasıl aşağılasamda konu kapansa hep aynı terane! (emin ol herkes hakaret edebilir ama bu çirkin şeyi herkes kendine layık görmez.)
 19. Müslümanlık Geçersizdir

  Eee, o yılanyıldızının yaptığının lambanın yanmasından farkı ne, fikir ishali olmuş zavallı süzme salak? Şu ettiğin lafa bak, daha ne dediğini bile bilmeyen, mutfak ile klozet arasına döşenmiş bir borudan ibaretsin.
 20. Müslümanlık Geçersizdir

  İlki algı ile alakalı angut Ikincisi ışıktan etkilenme sonucu gerçekleşir süzme peynir
 21. Müslümanlık Geçersizdir

  Salaksın diyoruz işte.. Bak geri zekalı moron, ışıktan etkilenme, helaya girdiğinde ışıkların otomatik yanmasıdır. Görme dediğinse, elini uzatıp heladaki tuvalet kağıdını alıyor olmandır. Ne, ne taratfa, ne mesafede, en şekilde vs. vs. hepsini değerlendirmektir görme. Boyuna dort dort kakaladığın için fikir şeyedecem diye, her ikisine de çokca ihtiyacın olacak. Lambayı yakan PIR sensör, ışıktan etkilenir, seni görmez. O yüzden sen otururken seni görmez, ışıkları söndürür. Aradaki farkı anlamadın mı, tabi, normal sen gibi bir salak için. Ama tavsiyem ışıklar sönse de çıkma sen heladan, zira sadece sıçıyorsun bol bol, başka bir şey yaptığın yok.
 22. Müslümanlık Geçersizdir

  Ne sayıklıyorsan?Bu rüyadaki duymak ile ilgili.Konudan haberin yok.
 23. Müslümanlık Geçersizdir

  It revealed that those blind since birth or very early childhood had (1) no visual imagery and (2) a very high percentage of gustatory, olfactory, and tactual sensory references. Linkini verdiğim makâleden.
 24. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Orada dur bakalım! Çakallık yaparak rol kapma ile kimseyi kandıramazsın. hakkınız olmayan hakaret ve düşmanlığı ortaya koyan sizsiniz. Burada islam hakkındaki tüm olumsuz sözlerin sebebi bizzat sizin zihniyetiniz ! Asıl siz hangi hakla durup dururken, sadece inancı bahane ederek düşmanlık ilan eden, hakaretler yağdıran dini burada savunabiliyorsunuz... Sizde utanma diye bir şey yok mu? İslam hakkında kötü konuşulmasın mı istiyorsunuz .........................; O halde bunda samimiyseniz din adına ortaya konulan rezilliklere tepki gösterin... Kendisi gibi inanmayanı kafir düşman ve sapık gösterenlere gidip laf edin... Dini siyaset ve ticaret için kullananlara..., dinci eğitim dayatanlara..., ezanı bağırtarak toplumu taciz edenlere... Şeriat getirip toplumu din adına bölmek isteyenlere..., TV de basında herşeyi sansürlemek isteyenlere... Şortla mini etekle geziyor diye kadınları aşağılayan iftira atan sapık yobaz zihniyete tepkinizi gösterin....! Damgalayıp ötekileştirerek ibadet ve kuralları dayatan rezil yobazları... öpüşmek sarılmak, flört gibi nefes almak kadar doğal insani davranışları ayıplayan, insanların yaşam tercihlerine tecavüz etmeden rahat edemeyen yobazları gidip kınayın.... Çocukları tesettüre sokarak bizzat nikah yaşına geldiği mesajını veren rezil zihniyetle... Dini eleştireni öldürmek, dövmek, hapse atmak isteyen... oruç tutmayana saldıran mafya zihniyetiyle uğraşın... Toplumu din adına birbirine düşüren tarikat ve cemaatlere gidip sataşın.... Din adına her türlü ayrımcılık tehdit ve düşmanlığı ortaya koyan zorbalarla mücadele edin. Ne o, yoksa gücünüz dincilere yetmiyor diye hakaretin kaynağını bırakıp, dinden zulüm gören insanlara mı çemkireceksiniz. Herhalde bu kadar da alçalmayacaksınız..... öyle değil mi !! İşte tam da bu noktada, zerre kadar dürüstlüğünüz varsa şu soruya cevap vermek zorundasınız....; Şimdi din adına yapılan tüm bu ayrımcılık, düşmanlık, ahlaksızlık ve zorbalık olmasaydı..., burada islam, allah veya peygamber hakkında kötü bir laf söylenecek miydi....? ( sadece "inanmıyoruz, mantıksız buluyoruz" gibi ifadeler olacaktı, o kadar) Kuran'da, sadece inanmadı diye insanlara hayasızca tehdit ve hakaretleri saydırmak yerine... "herkes içinden nasıl geliyorsa öyle inansın ve yaşasın... biz sadece insanlığa değer veriyoruz" denilseydi... ve bunu gerçekte de yaşatsaydı burada hangimiz islam hakkında kötü konuşacaktık? Şimdi eğer zerre kadar utanmanız, insanlığınız, vicdanınız varsa, ya bu soruya dürüstçe cevap verin......., ya da burada yanlış kişilerle uğraşarak haksızlık yaptığınızı kabul edin...! bir kez olsun "yanılmış olabilirim" diyebilme erdemini gösterin ki, biz de insan olduğunuzu bilelim, saygı duyalım !
 25. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Evrimin şakası bile bilim çevresinde para etmiyor olmalı ne yapsın : d
 26. Müslümanlık Geçersizdir

  Duymakla mı ilgili? "Göz yardımıyla bir şeyin varlığını algılamak, seçmek."tir tanımı "görmenin" ve seninkisiyle alâkasız. Mesela öglenalar göremezler ama ışığı seçebilirler.
 27. Müslümanlık Geçersizdir

  Duyusal; duymakla ilgili veya his ile ilgili
 28. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  Sende dinayata harcanan camilere imamlara harcanan paralara bak 0 bu parlarala yüz türküye kurulurdu dinsizin orsbunun maşından bile vergi kesip imama para ödüyorsunuz imam .okoyor yok 9 yaşındaki kızla evelenilebilir yok ananın dizinden tahir olunur çay tahrik eder demli g****tüne sokcaksın bu caların. yalandan islamcılar salıyorlar kul hakkıya allahın yanına gelme neyle gelirsen gel islamın herşeyi yalan ahanda ben hakımı helal etmiyorum buyur işin içinden çık dedim ya islam yalan üzerine kurulmuş
 1. Daha fazla aktivite göster
×