Jump to content

Non-Teist Saçmalıklar. Bahsedilmeyenler

Recommended Posts

• İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim madde olan beynimin faalliyetleridir.Sevgi aşk düşünce(Aslında sevgi ve aştda beyinsel faalliyetlerdir. Beyinse Genlere bağlıdır.)

neden adına ruh diyorsun?

bu faaliyetlerin hepsi,yani hissi duyguların hepsinin ruhsal olduğunu ve tanrı vergisi olarak insanda bulunduğunu dinler söylüyor...

Sitelerde Paylaş

Yani sen panteizmin ulaşılmaya çalışılan gerçek sonuç yolunda yanlış sonuçlardan biri olduğunun farkında mısın?

Yanlış mı panteizm?

Yanlış değil hayır. Ben tanrıyım benim kullarımda benim genlerimdir.

Benim emirlerime uyarlarsa benimle beraber mutlu olurlar. yok uymazlar ve beni yaşamda mağlubiyete uğratırlarsa ben yandığım için onlarda yanar. işte sana cehennem. gerçek olan bu değilmi ha Materyalist bilinç?

Sitelerde Paylaş

Benim madde olan beynimin faalliyetleridir.Sevgi aşk düşünce(Aslında sevgi ve aştda beyinsel faalliyetlerdir. Beyinse Genlere bağlıdır.)

Maddecilik, özdekçilik veya materyalizm, her şeyin maddeden oluştuğunu ve bilinç de dahil olmak üzere bütün görüngülerin maddi etkileşimler sonucu oluştuğunu öne süren, a priori olan hiçbir metafiziksel kavram kabul etmeyen felsefi kuramıdır. Bir diğer deyişle madde, varolan tek tözdür. Maddecilik "fiziksel maddenin tek veya esas gerçeklik olduğu" yönündeki kuramdır.

Tanımdaki "öne süren" ifadesi hariç gerisini aynen al.

Öne sürmek değil artık bu.

Bütün kuramlarla ispatlı artık.

Ayrıca kuram bu

Evrim teorisi gibi net bir şey.

Size anlatmaya çalıştığım da bu zaten.

Materyalizm size pompalndığı gibi bir düşünce falan değil.

Evrimi de yıllarca basit bir teori veya düşünce diye yutturmadılar mı? Hala teori vyea düşünce demiyorlar mı?

Bu da böyle.

Evrimi kabul ediyorsun seni idealistler başka bir tuzakla yakalıyor.

Bak arkadaşım.

Gerçeğe ulaşmak istiyorsan materyalizmi anlamak zorundasın.

Ne zamana kadar anlamak zorundasın?

Sende madde sağduyusu diye bir davranış gelişene kadar.

Bu sağduyu oluştuğunda tüm fenomenleri iskelet olarak anlayabilirsin.

Yani matrix içinde, yeşil kodları görebilen bir neo olursun.

Bu olmadan senin gerçekle bağın olduğunu söylemen gerçek dışıdır.

Farkında değilsin ama gerçeğin dışındasın.

Sitelerde Paylaş

kendimce yaptığım araştırmalar sonucu fark ettiğim bir şey var...

"mana" sı olmayan hiç bir şeyin sonsuz olamayacağı,"mana" nın anlaşılması ise metafizik diye hasır altı edilenlerin gün yüzüne çıkartılması gerektiği...

Biraz daha açar mısın?

mana ve metafizik arasında bahsettiğin şeyi?

Sitelerde Paylaş

neden adına ruh diyorsun?

bu faaliyetlerin hepsi,yani hissi duyguların hepsinin ruhsal olduğunu ve tanrı vergisi olarak insanda bulunduğunu dinler söylüyor...

İyi ya işte hepsine birlikte mana demiyoruzda Ruh diyoruz..Ama ruh gelişmişse bağımsızdırda . s

Senin aklının emrettiği şeyin tersinide yapar!

Sitelerde Paylaş

Ben panteiznmi bilirim. Poli panteizimde neymiş? Poli sakkaritler gibi bir şeyler uyduruyorsunuz:)

Tanrıcı tutumlar tekli ve çoklu olurlar.

Tarihten beri böyle.

Teizm için monoteizm, politeizm var.

Senin panteizm tek tanrı modelini baz alıyor :)

Ama çoklu tanrı (yapı her neyse) onu baz alanı da var.

Deizm de öyle, Agnostisizm de.

Anlayabiliyor musun saçmalığınızın unuttuğunuz diğer boyutunu?

Nerede bunlar? Halı altıına mı skaladınız? :)

Sitelerde Paylaş

Yanlış değil hayır. Ben tanrıyım benim kullarımda benim genlerimdir.

Benim emirlerime uyarlarsa benimle beraber mutlu olurlar. yok uymazlar ve beni yaşamda mağlubiyete uğratırlarsa ben yandığım için onlarda yanar. işte sana cehennem. gerçek olan bu değilmi ha Materyalist bilinç?

Yanlış bu.

Bu ulaştığın şey yanlış.

Yanlışlığı kanıtsızlığında.

A priori ifadeler kullanıyorsun.

Deneyle, gözlemle, erişilmemiş ve uzak olan sonuçlardan bahsedyorsun.

A priori bunlar.

Geçersiz.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu açmanın sebebi nedir? Yani topic'i.

Gerçeğin grisi, az daha koyusu, biraz daha siyahı diye tonları yoktur.

Gerçek ya beyazdır ya da siyah.

Konuyu bu yüzden açtım.

Entelektüel bir çağa girdik.

İnsanlar Non-Teizmin yanlışlığını ve teizmden farkının olmadığını teknik olarak anlamalı.

*bu mesajını geç gördüm. o yüzdne geç yanıtladım.

Sitelerde Paylaş

Maddecilik, özdekçilik veya materyalizm, her şeyin maddeden oluştuğunu ve bilinç de dahil olmak üzere bütün görüngülerin maddi etkileşimler sonucu oluştuğunu öne süren, a priori olan hiçbir metafiziksel kavram kabul etmeyen felsefi kuramıdır. Bir diğer deyişle madde, varolan tek tözdür. Maddecilik "fiziksel maddenin tek veya esas gerçeklik olduğu" yönündeki kuramdır.

Tanımdaki "öne süren" ifadesi hariç gerisini aynen al.

Öne sürmek değil artık bu.

Bütün kuramlarla ispatlı artık.

Ayrıca kuram bu

Evrim teorisi gibi net bir şey.

Size anlatmaya çalıştığım da bu zaten.

Materyalizm size pompalndığı gibi bir düşünce falan değil.

Evrimi de yıllarca basit bir teori veya düşünce diye yutturmadılar mı? Hala teori vyea düşünce demiyorlar mı?

Bu da böyle.

Evrimi kabul ediyorsun seni idealistler başka bir tuzakla yakalıyor.

Bak arkadaşım.

Gerçeğe ulaşmak istiyorsan materyalizmi anlamak zorundasın.

Ne zamana kadar anlamak zorundasın?

Sende madde sağduyusu diye bir davranış gelişene kadar.

Bu sağduyu oluştuğunda tüm fenomenleri iskelet olarak anlayabilirsin.

Yani matrix içinde, yeşil kodları görebilen bir neo olursun.

Bu olmadan senin gerçekle bağın olduğunu söylemen gerçek dışıdır.

Farkında değilsin ama gerçeğin dışındasın.

Evrimi tabiki kabul ediyorum maddeyide kabul ediyorum. Ancak maddi bozukların bir kısmı madde ile değil Ama sakın yanlış anlama ibadetle duaylada giderilmiyor. Onlar müzikle sanatla güzel sözlerle gideriliyor. Ha şayet bunlara madde dersen(ki bunlarda beyinsel faalliyetler yani madde) ona diyeceğim olmaz.

çok eski bir filim vardı: Orada bir komünist komiser kafayı çeker ve batılıya şunları der: Sizler sadece maddeyle mutlu olursunuz! Ama biz Komunistler çok ufak manevi şeylerlede mutlu oluruz! İşte sana idealizm.:)

Sitelerde Paylaş

Tanrıcı tutumlar tekli ve çoklu olurlar.

Tarihten beri böyle.

Teizm için monoteizm, politeizm var.

Senin panteizm tek tanrı modelini baz alıyor :)

Ama çoklu tanrı (yapı her neyse) onu baz alanı da var.

Deizm de öyle, Agnostisizm de.

Anlayabiliyor musun saçmalığınızın unuttuğunuz diğer boyutunu?

Nerede bunlar? Halı altıına mı skaladınız? :)

Gayet basit ben kendi maddi ve manevi dünyamın tanrısıyım. Ama bak benimle birlikte yaşayan birde hanım var oda Tanrı:) Sende Tanrısın.(Hakikatende polipanteizim nedir bilmem ben:)Suçmu?)

Sitelerde Paylaş

Evrimi tabiki kabul ediyorum maddeyide kabul ediyorum. Ancak maddi bozukların bir kısmı madde ile değil Ama sakın yanlış anlama ibadetle duaylada giderilmiyor. Onlar müzikle sanatla güzel sözlerle gideriliyor. Ha şayet bunlara madde dersen(ki bunlarda beyinsel faalliyetler yani madde) ona diyeceğim olmaz.

çok eski bir filim vardı: Orada bir komünist komiser kafayı çeker ve batılıya şunları der: Sizler sadece maddeyle mutlu olursunuz! Ama biz Komunistler çok ufak manevi şeylerlede mutlu oluruz! İşte sana idealizm. :)

Sen içinde bulunduğun ortamı resmedemiyorsun.

O yüzden bu sorun ve saçmalık.

bak sen içi ağzına kadar ful su ile dolu bir akvaryumdasın.

Ama sen de susun.

Ben akvaryuma 10 metre geriden baktığımda seni mavi renkli bir sıvı içinde hareket eden turuncu renkli bir sıvı görüyorum.

5 metre yaklaştığımda mavi renkli sıvıyla 10 noktadan bağlatısı, sıvı alışverişi olan bir turuncu sıvı görüyorum.

1 meteye geldiğimde aradaki ayrım kalkıyor ve sıvıların tireşiminden anlıyorsun ne nedir diye.

Boşluk da dahil herşeyin küçücük parçalardan olduğu bir ortamdasın.

Burada bahsettiğin madde ötesine ait yer yok arkadaş.

Önemli olan neye var dediğin değil, neyin parçacıklaırnn olduğudur.

Yer çekiminin parçacıkları var.

Senin vücudunun dışını saran ortamda en derinlere kadar parçalandıkça herşeyin sahip olduğu bir parça var.

Ama senin iddia ettiklerinin parçası yok.

Onlar yok.

Anla şunu artık.

Teknik bir konu bu.

Sitelerde Paylaş

Yanlış bu.

Bu ulaştığın şey yanlış.

Yanlışlığı kanıtsızlığında.

A priori ifadeler kullanıyorsun.

Deneyle, gözlemle, erişilmemiş ve uzak olan sonuçlardan bahsedyorsun.

A priori bunlar.

Geçersiz.

Nesi yanlış? Yaşam mücadelesinden bahsediyorum.Bak sana en uç misali vereyim . Hırsızmısın kardeşim. İyi o zaman Hırsızlığını bilgi ve bilim dahilinde gayet soğukkanlılıkla yap. Kendine özgüvenin tam olsun! Bunun için senin bütün azaların sana tabi olsun. Onun içinde şuuraltından en ufak tereddüt geçirme!!Ve yaptıktan sonrada sakın vicdan azabı çekme.O zaman senin genlerin sana biat etmiş vede birer mümin olmuşlardır. gerisi yok Öyle morttan sonra cehennmiş cennetmiş .

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen içinde bulunduğun ortamı resmedemiyorsun.

O yüzden bu sorun ve saçmalık.

bak sen içi ağzına kadar ful su ile dolu bir akvaryumdasın.

Ama sen de susun.

Ben akvaryuma 10 metre geriden baktığımda seni mavi renkli bir sıvı içinde hareket eden turuncu renkli bir sıvı görüyorum.

5 metre yaklaştığımda mavi renkli sıvıyla 10 noktadan bağlatısı, sıvı alışverişi olan bir turuncu sıvı görüyorum.

1 meteye geldiğimde aradaki ayrım kalkıyor ve sıvıların tireşiminden anlıyorsun ne nedir diye.

Boşluk da dahil herşeyin küçücük parçalardan olduğu bir ortamdasın.

Burada bahsettiğin madde ötesine ait yer yok arkadaş.

Önemli olan neye var dediğin değil, neyin parçacıklaırnn olduğudur.

Yer çekiminin parçacıkları var.

Senin vücudunun dışını saran ortamda en derinlere kadar parçalandıkça herşeyin sahip olduğu bir parça var.

Ama senin iddia ettiklerinin parçası yok.

Onlar yok.

Anla şunu artık.

Teknik bir konu bu.

O zaman hepimiz suyuz ama neden farklıyız?

Sitelerde Paylaş

Nesi yanlış? Yaşam mücadelesinden bahsediyorum.Bak sana en uç misali vereyim . Hırsızmısın kardeşim. İyi o zaman Hırsızlığını bilgi ve bilim dahilinde gayet soğukkanlılıkla yap. Kendine özgüvenin tam olsun! Bunun için senin bütün azaların sana tabi olsun. Onun içinde şuuraltından en ufak terddüt geçirme!!Ve yaptıktan sonrada sakın vicdan azabı çekme.O zaman senin genleri sana biat etmiş vede birer mümin olmuşlardır. gerisi yok Öyle morttan sonra cehennmiş cennetmiş .

Neden DNA?

DNA'ya varana kadar senin varlığında rol oynayan cetvelde bir sürü parçacık var.

50 katlı bir bina ise senin oluşturan yapı, DNA dediğin yer 15. katlar.

Daha yükseğe gidince ortamla arandaki parçacık ayrımı kalkıyor.

Sen sana ait değilsinki zaten :)

Her gün o kadar zımbırtıyı boğazından boşuna mı sokuyorsun?

Kiraladığın parçacıkları daha fazla tutmak için besleniyorsun.

Abartınca parçalar çoğalıyor işte

500 kiloluk obez olunca çapı 2 metre olan bir dairede bir parçalar tutmuş oluyorsun.

Her gün sana giren parçalar oluyor, çıkanlar oluyor.

DNA nedir?

Nedne onu baz alıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Neden DNA?

DNA'ya varana kadar senin varlığında rol oynayan cetvelde bir sürü parçacık var.

50 katlı bir bina ise senin oluşturan yapı, DNA dediğin yer 15. katlar.

Daha yükseğe gidince ortamla arandaki parçacık ayrımı kalkıyor.

Sen sana ait değilsinki zaten :)

Her gün o kadar zımbırtıyı boğazından boşuna mı sokuyorsun?

Kiraladığın parçacıkları daha fazla tutmak için besleniyorsun.

Abartınca parçalar çoğalıyor işte

500 kiloluk obez olunca çapı 2 metre olan bir dairede bir parçalar tutmuş oluyorsun.

Her gün sana giren parçalar oluyor, çıkanlar oluyor.

DNA nedir?

Nedne onu baz alıyorsun?

DNA daki genleri baz almayalım .O zaman atomları baz alacağız onları almazsak şayet o zaman onları parçalayacağız.

Ama benim şahsi kanaatimdir bilimsel olmayabilir. DNA yazılımları var.Bu yazılımların farklılığından doğuyor eşitsizlikler.adenin guanin timin sitozin yazılımlarından.Sence nedir?

Sitelerde Paylaş

Non-Teizm çizgisiyle(ılımlı ateizm), A-teizm(güçlü ateizm) çizgisi arasında ki fark psikolojiktir, ben şahsen non-teist çizgideyim.

Çünkü Budizm, Taoizm, Zen öğretileri non-teist kabul edilmelerine ragmen Tanrı kavramı üzerine olumlu ya da olumsuz bir görüş belirtmemişlerdir.

Bu üç öğreti de de Tanrı varmı ya da yok mu fikri üzerine fikir üretmek anlamsızdır, doğa ve madde üzerine bu dinlerin öğretileri panteist çizgi dedir. Doğa nedensellik

ilkesine göre sürekli bir devinim halindedir. İnsan da bu devinimde üstün bir varlık olarak ortaya çıkmıştır, fakat bu ilerlemenin son aşaması, evrim de ki gibi doğal

seçilimle olmayacaktır Saf bir bilinç haline ulaşmakla yani aydınlanmayla olabilir. Bunun için temel ilke meditasyondur.

Sitelerde Paylaş

DNA daki genleri baz almayalım .O zaman atomları baz alacağız onları almazsak şayet o zaman onları parçalayacağız.

Ama benim şahsi kanaatimdir bilimsel olmayabilir. DNA yazılımları var.Bu yazılımların farklılığından doğuyor eşitsizlikler.adenin guanin timin sitozin yazılımlarından.Sence nedir?

DNA dediğin boyut biyolojik boyut.

DNA nedir ki?

Biyolojik bir kalıp.

Bu kalıpta senin canlılıktaki fonskiyonların bulunur.

Sebze yersin, meyve yersin, dişin vardır

Organın vardır üremek için

Koklamak için burnun.

Gözün vs.

Bunun altında senin parçacık alıp verdiğin bir yapı var.

O sürekli hareket halinde.

Parçalar heryer dağılır bir yerde durur geçici süre yinne başka güç dağtır onları.

Karmakarışık bir durum var.

Sen eski sen olmuyorsun.

İyice inceemek laızm bilmiyorum ama muhtemelen 15 yaşına geldğinde önceden seni oluşturan parçaların hepsi seni terketmiş oluyordur herhalde.

Başka parçalar kullanıyorsun.

Buna da enerji alarak direnebiliyorsun.

Burada biyolojik yapının bir fonksiyonu yok.

Panteist olacaksanız DNA panteisti olmayın :)

Modüler panteist olun.

Parçalar kimseye ait değil.

Onları babanın malı gibi zincirle bunlar bana ait diye tutamazsın :)

Sitelerde Paylaş

Sayın kardeşim meditasyon denilen şey nefes alıp verme teknikleridir. Denedim bunları hayır. olmuyor.

Kadimden beri ASKERLİK denen bir müessese vardır. Askerlik mücadeledir. Muharebedir. Yaşadığımız hayatta budur. Gerisi fasa fiso.O zaman Askeri prensipleri yaşamınıza uydurmaya çalışın. en iyi Meditasyon budur .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...