Jump to content

Kerouac

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  107
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kerouac Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Kerouac

  Kuduz bulaşmış olma ihtimali var mı?

  Bu biraz takıntılıktan kaynaklanıyor. Benide 2 yıl kadar önce bir kedi tırmalamıştı ve aşırı takıntılı olduğum için aylarca kuduz, tetanoz şüphesi taşıdım. Ama inat gidip aşıda olmadım. Artık evcil veya vahşi hayvanlarla mümkün olduğunca temastan kaçınıyorum bu en iyi çözüm. Korktuğumdan değil titiz ve takıntılı olduğumdan.
 2. Kerouac

  Felsefenin Fakirliği

  Bilimin ve felsefenin çaresiz kaldığı kozmik şifreler nedir bunları bi' açıklasanız.
 3. Kerouac

  IQ su düşük olanlar intihara meyilli

  Sırf intihara meyilli diye düşük zeka seviyesi damgası hiç sağlam bir tespit değil. Birçok ünlü yazar, şair ve müzisyen intihar ederek hayatına son vermiştir. Hayatın anlamsızlığını keşfeden ve varolmanın ağırlığını hisseden, böylece intihara karar veren yada bu düşünceyle boğuşan kişilere düşük iq tespiti konamaz. Tam tersi bu insanlar daha zekidirler. Hayatı sorgulamayan insanlar hiçbir zaman intiharı düşünmezler ve meyletmezler. Propaganda amaçlı bir haber ve bilimi de buna alet ediyorlar.
 4. Kerouac

  Şöyle bir Türkiye'de yaşamak istemez miydiniz?

  80 milyona dayanmış insan nüfusu yerine 30 milyonluk bir Türkiyede yaşamak istemezmiydiniz? (İsterseniz üremeyi bırakınız) İslam'ın olmadığı ve diğer ülkelerin sizi arap sanmadığı bir Türkiye olmasını istermiydiniz? Mimarisiyle ve kentleriyle Avustralyaya taş çıkarın bir ülkeniz olmasını istermiydiniz? Herşeyden önemlisi kürtlerin olmadığı bir Türkiyede yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu, ülkenizde rahatça dolaşmayı, hergün terör haberleri duymamayı, turistlere sarkıntılık edenleri görmemeyi... istemezmiydiniz?
 5. Kerouac

  Tanrı 'yı Ne Bitirir?

  Büyük patlama ve Evrim bunun için yeterlidir zaten. Ama siz diyorsunuz ki bilim sağlam bir açıklama yapsın ve insanlar tanrıyı bıraksın. Bu tamamen gereksiz, insanlar hala inanıyorlarsa bu bilimin zayıflığından değil onların hala zayıf zekaya sahip olmalarındandır. Tanrı zaten bitiktir çünkü yoktur. Ateistlerin yaptığı deliyle uğraşmak gibi bir şey. Deli aslında olmayan bir şeyin varlığını söylüyor doktorsa deliye aksini ispatlamaya çalışıyor. Oysa karşısındaki deli, zekası bunu kavramak için yeterli değil.
 6. Kerouac

  islam islam nefis şu bu

  Bunu aşabilirsiniz, ama önce neden evleneceğinizi düşünün. Ne için evleniyorsunuz? Hele evlendikten sonra olacak çocuğu düşünün, hayatınızı cehenneme çevirir. Birde gençlik sorunu var? İnsan gençliğini ne şekilde yaşamalı? Bende gencim ve berbat bir hayat yaşıyorum, parasızlık ve aitsizlik bunun başında yer alıyor. Ama öyle yada böyle hayat geçiyor, mükemmel hayat yaşayanın veya tersi ne getirisi olabilir ki? Geçmiş artık yoktur, zevkle içmiş olduğum biraların tadı artık ağzımda değilse bana sağladığı faydayı ne şekilde açıklayabilirim ki? Her şeyin saçma olduğunun farkına vardığınız
 7. Kerouac

  Farkındalık?!

  Düşünebilen makineyi insan bilincine bir örnek olarak verdim. Yoksa şu anda bilinç sahibi bir bilgisayar yapılabilmiş değil ama ilerde olması muhtemeldir. Olsa bile bilinci insan zihninden farklı işler, insan ve diğer hayvanlar gibi yaşam iradesi olmaz. Yani ölmek onun için korkunç bir şey değildir. Bazı değer ve hislerine göre hareket etmez, saf bilinçtir. Tabi bunlar benim görüşlerim. Bu arada sorunuza materyalist olarak yanıt verdim yani ateistim, zaten bilimin varoluşumuzu açıkladığını yazdım. Evrim varoluşumuzu açıklayan tek kuramdır. Ama dediğim gibi farkındalık evrimin yani bilimin
 8. Kerouac

  Farkındalık?!

  Farkındalık veya bilinç felsefi bir sorundur. Bilim evrenin ve canlıların ne şekilde olduğunu açıklar ama bilinç bilimin konusu değildir. Aslında burada kritik bir nokta var. Bilinç neden vardır sorusu gerçektende bir sorumudur? Bilincinin farkında olan bir insanı ne tür bir cevap tatmin edebilir ki? Mesela ben bu sorunun peşinde dolaşan biriyim hatta bunun için budizmle ilgilenmeye başladım. Ama bilince dair hiçbir cevap sizi tatmin edemez, eğer kendinizin tanrı tarafından yapıldığına inanıyorsanız bu bir cevap değildir. Evrimse bizim varoluşumuzu açıklar farkındalık evrimin konusu deği
 9. Kerouac

  Ülkücü Çapulcular Öğrencilere Saldırdı!

  Şu iletiyi buraya yazabiliyorsan bu kürtlerin güçlü olduğundan değil Türklerin sizi hala dost olarak görmesindendir. Yoksa hiçbi bok değilsiniz, gerçek hayatta insan yerine bile koymam elinizi sıkmam. Hiçbir kürtde bi bok yapamaz.
 10. Kerouac

  Ülkücü Çapulcular Öğrencilere Saldırdı!

  Ne polis nede asker kürt karşıtı değil. Asker kürt karşıtı olsa kürtler şu anda evlerinde çiftleşmeye devam edemezlerdi. Halk zaten yavaş yavaş uyanmaya başladı, kürt karşıtı kıvılcımlar tutuşup alev aldığı zaman bu olacak. Eğer birşey yapmazlarsa kendi sonları gelir. Güçlü olan kazanır.
 11. Kerouac

  Ülkücü Çapulcular Öğrencilere Saldırdı!

  Ülkücüler kürtleri ırklarından dolayı değil kürtlerin görüşlerinden dolayı dövmüşlerdir, ülkücülerin içindede bir çok kürt var çünkü. Ama birileri ille ırkçı aradığı için bu hefeslerini ülkücülerle tatmin ediyorlar. Kürt olayı zaten ırkçılığı geçti, batıda yaşayan kimse sorsanız kürtlerden rahatsız. Kürtler yüzünden insanlar rahatça dolaşamıyorlar, ibnesi, teröristi, tecavüzcüsü, hırsızı sokaklarda cirit atıyo. Bir gün olan olucak ve kürtlerin canı çok yanıcak.
 12. Kerouac

  Benim ateist arkadaşlarım da oldu !

  Militan olmaktan neyi kastediyosunuz? Militan olmak marifetmiş gibi.
 13. Kerouac

  İran'da 5 PJAK üyesi idam edildi

  Bizde idam etmeyi bırakın yakaladıklarını salıyolar. Burda hatalı olan devlet mi teröristler mi? Türkiye istese terörü çok rahat bitirir, üredikleri bok çukurlarını yok etmeleri yeterli. Ama terör devam ediyorsa bu işte bi iş var demektir.
 14. Kerouac

  Film Tavsiyeleri

  Romantik filmleri bende sevmem ama komediyle bağdaştırmamak gerek. Eğer seri katil filmlerini seviyorsanız Belçika yapımı olan "Man Bites Dog" u öneririm. Katil filmleri arasında benim için bir numaradır. Aynı zamanda içinde komedi barındırır, öyle bir sanat eseri ki insanların öldürülmesi sizi gülme krizine sokabilir.
 15. Kerouac

  Ünlü fizikçi Hawking istilaya dikkat çekti

  Uzaylı lafı bana çok saçma geliyor, uzayda evrimleşip uzayda yaşayan canlılar olacağını sanmıyorum. Ama dünya dışında başka gezegenlerde yaşam olabilir. Bilimsel hesaplamalara göre dünya dışında yaşam olsa bile buraya gelmeye ömürleri yetmez. Aynı zamanda başka gezegenlerde yaşam olsa bile zeki canlılar olma ihtimali çok düşük. İnsan bile daha zekası yeni gelişmiş bir canlı türüdür. Dünyada 3 milyar yıldır canlılar yaşıyor ve bilinen tek zeki canlılar insanlar. Zeki yaratıklar bulmak hiç kolay değil. Dünyaya başka gezegenlerden canlılar gelirse onlar insandan korkmalıdır. Çünkü insanlar
×
×
 • Yeni Oluştur...