Jump to content

DİRİLİŞ

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  788
 • Katılım

 • Son ziyaret

DİRİLİŞ kullanıcısının paylaşımları

 1. DİRİLİŞ

  Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

  Alakası yok. Bu halde olmamızın baş nedeni düşünsel evreni piç eden İslam zihniyetidir. Düşünmeyen, üretmeyen ve etik değerlerden yoksun bir insan öngören bir dine mensup olduğumuz için bu haldeyiz. Kendi kanunlarımızla ve kendi irademizle yaşıyoruz bu ülkede. Sorun emperyalizmde değil içimizdedir. Forumu kurcala dedim sana. Tartışmaları oku.
 2. DİRİLİŞ

  Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

  Vermez. Ulusalcılıktan da kapitalizmden de zarar gelmez. Forumu kurcala azıcık. Söylediklerinde samimiysen konuyu araştır ve öyle yaz. Buradayız nasıl olsa, gene konuşuruz.
 3. DİRİLİŞ

  Adaletin Bu mu AKP?

  Planları doğrultusunda sağlam adımlarla ilerliyorlar. "Evet" oyu verebilen ateistlerin yaşadığı bir ülkede hiçbir şeye şaşırmamak gerek. Hani söylemek istemiyorum ama biraz da hak ediyoruz gibi. İnsan vasfımız yaralı sevgili Pante. Bizler insan mıyız? İnsan nerede?
 4. DİRİLİŞ

  Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

  Peh! Kürt dese ne Türk dese ne? Boş işler bunlar aslanım. Sen geç bunları da bu ülke insanları insanca bir yaşama nasıl kavuşacak onu söyle.
 5. DİRİLİŞ

  Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

  Kürtler her tarihte Kürdüm diyebilmiştir. Boş konuşuyorsun.
 6. DİRİLİŞ

  Artık Hakimlere Neden Güvenemiyorum?

  Yukarıda yazdıkların tümüyle zahireyi kurtarmaya yönelik, alışıldık kaçış cümleleri. Sorun şu ki sen bu gerçeği kendine bile itiraf edemeyecek kadar batmış, tümüyle sıfır tüketmiş, çareyi demagozide bulan kaşarlı bir proletarya avukatısın. Yaptığının tanrının avukatlığına soyunmak kadar temelsiz ve nafile bir çaba olduğunun farkında değilmiş gibisin. Bununsa iki nedeni olabilir: 1- Bönsün; 2- Tatlı nemaları cebe indiren bir şarlatansın. 2. seçeneği yakın buluyorum. Zaten, bu seçeneği yakın bulsam da bulmasam da sonuçta aynı kapıya çıkıyor. Çünkü savundukların itibariyle, insanlığın gelişi
 7. DİRİLİŞ

  Artık Hakimlere Neden Güvenemiyorum?

  Sen herkese cepten (?) altın madalya dağıtırsın; bizse, herkesi eşit çizgiye davet eder ve adil bir yarış sağlarız. Kişiye eşit bir rekabet sağalar ve kendi başarısızlıklarından sadece kendisini sorumlu tutarız. Bizim adalet ve ahlak anlamışız budur. Bizler bilimden ve yaşamdan besleniriz. Sizler gibi ayak takımına bel bağlamayız. Bu yanıt sana elbette hitap etmez. Çünkü sen onulmaz bir yüzsüz, bir dogmatik ve her daim çamura yatan, yığınların dramından arsızca beslenen bir utanmazsın. Senin gibilerinin yüzüne tükürecek tertemiz, Atatürkçü bir kuşak yetiştiriyoruz. Artık gençlik uyanıyor
 8. DİRİLİŞ

  Artık Hakimlere Neden Güvenemiyorum?

  Marksist meczuplar herkese eşitliği savunurlar. Biz Kemalistler ise herkesin hayat kavgasına eşit koşullarda başlamasını savunuruz, ama herkesin eşit olmadığını ve asla olmayacağını bildiğimiz için "eşitlik" üzerinden siyaset yapmayı mantıksız ve ahlaksızca buluruz. Marksistler, felsefe ile iş görürken bizler ilhamlarımızı yaşamın kendisinden alırız. Ayaklarımız yere sıkı sıkıya basar. Duygu sömürüsüne tenezzül etmeyiz. Ve her zaman, ispata dayalı bilimin ışığında ilerleriz! Ne idüğü belirsiz boktan felsefelerin değil! Sanata, yaratıcılığa, kişisel girişime hakkını veririz. Marksistler gibi
 9. DİRİLİŞ

  ! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

  İlyada'yı hiç duymadın herhalde. Zeus'un kitabından bile bihabersin. Şüphesiz ki sen inkar edensin. İnkar edenler görmemekte ısrar ederler. Tanrı Zeus onlar için cehennemdeki en azgın zebanileri tayin eylemiştir. Zeus'u inkardan dönersen belki cennete kabul edilebilirsin. Hemen tövbe de ey münkir!
 10. DİRİLİŞ

  Tanrı Kimdir?

  Kimse mutlak gerçeğe ulaşamazsa sen her şeyi bilen Allah gerçeğine nasıl ulaştın be adam!
 11. DİRİLİŞ

  ! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

  Yüce Zeus yarattı bizi. Sadece bizi değil sizi de. Siz müslümanlar herkesi "Allah yarattı" diyerek Zeus'u inkar ediyorsunuz. Nankörsünüz. Zeus yakında belanızı verecek haberiniz yok.
 12. DİRİLİŞ

  "Avrupa İslam'a koşuyor!"

  Ama Batı yavaş yavaş uyanıyor. 11 Eylül ve ardından gelen anti-İslami harekatlarda bunu gördük. İslam ülkelerinin nüfus artışı bir yere kadar devam edecek ve kaynak sıkıntısı baş gösterince de duracak hatta gerileyecektir. Ve eğer bu ülkeler, İran'ın denediği gibi küresel tehdit yaratabilecek bir silah geliştirmeye kalkışacak olursa Batı uygarlığının ezici üstünlüğünü tenlerinde yaşayacaklardır. İslam'ı kendi ilkelliği bitirecektir.
 13. Hükümetteki İslamcılar kendi içlerindeki reformist ve ılıman dincilere bile tahammül edemezken dinciye daha çok özgürlük verilmesini, türban özgürlüğünü ve şeriatçı demokrasiyi (muhafazkar demokrasi - artık ne demekse ) savunan ahlaksızlara ne demeli... Ne aşağılık insanlar var.
 14. DİRİLİŞ

  Portal çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz

  Aslında bugün Hacı'nın, gazete röportajı ile ilgili başlıkta yazdıkları sorduğum sorunun yanıtı olarak kabul edilebilir. Ama nedense bu yorumlar o başlıktan silinmiş. Aranızda ihtilaf olmasını istemeyiz. Ama Hacı'nın bu konuda söyledikleri son derece yerindedir ve mutlaka kulak verilmesi gerekir. Ateist forum, müslüman ateistliğini ilelebet kazımak ve yerine kendi değerlerini inşa etmek zorundadır. Forum ortamının özgür olmasını sağlamak adına, çirkin bir Türkçeyle, hişbir imla kuralına uymadan ve önüne gelene çemkirerek, nefret kusarak, bilimsel hiçbir değeri olmayan yazılarla ortalığı çöp
 15. DİRİLİŞ

  Portal çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz

  MANTIK, Hiç düşündün mü? Niçin Türkiye ateisleri olarak bir forumda bir avuç insanı geçemiyoruz? Bu ülkede yaşayan bir milyon ateist varken; yazarlarımız, sanatçılarımız, siyasetçilerimiz vb her alanda binlerce değerli kafa bu foruma neden uğramaz? Bunun elbette tek bir nedeni yok, ama biraz düşündüğünde ne demek istediğimi anlayacağını sanıyorum.
 16. DİRİLİŞ

  Portal çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz

  Portal için düşündüğünüz yazılar sadece dinle ve ateizmle ilgili. Bence bu, içeriğin yavanlaşmasına yol açar. Ateist dünya görüşünün her alandaki fikirlerine de yer verilmelidir. Eğer ateizmden %100 bilimselliği anlıyorsak elbette...
 17. DİRİLİŞ

  Tanrı Kimdir?

  Peki tanrıyı boşver şimdi. Zeus nasıl var oldu bunu söyle.
 18. DİRİLİŞ

  CHP PM üyesinden Fethullah'a Övgüler!

  Suç kimde? Aha işte bunda diyebileceğimiz basit ve düz bir yanıtı yoktur bu sorunun. Ama, en iyi yanıt, devrimlerimizi devam ettirmek yerine yozlaşıp giden 38 sonrası CHP'liler birinci derecede suçludur. Diyaneti bugünkü anlamıyla kurumsallaştıranlar, laik devleti içerden çökertmeye yönelik gerici kadrolaşmaya önlem almayanlar, Atatürk'ün aydınlanmacı ve akılcı politikalarını tanınmaz hale getirenler bu oportunistlerdir. Ama CHP ötesi sol (sosyalist sol) da en az CHP'ye ihanet eden Kemalistler kadar suçludur. Çünkü Atatürk'ü asla anlamamışlar ve O'nun yaptıklarının devamı olarak sosyalist b
 19. DİRİLİŞ

  CHP PM üyesinden Fethullah'a Övgüler!

  Elbette öyle. Bunda gülecek ne var doğrusu anlamadım...
 20. DİRİLİŞ

  CHP PM üyesinden Fethullah'a Övgüler!

  CHP'nin bu hale gelmesinin müsebbibi, birbiriyle didişmekten ve kendi komplekslerini doyurmaktan başka hiçbir şey yapmayan meczup, müslüman ateistlerdir. Feto kadar dava adamı olamadınız. Dava adamlığını bırakın adam bile olamadınız. Yıllar boyu Stalin, Mao gibi sapık ateistlerin sapık ideolojileri uğruna Atütürk İlkelerinin yok edilmesine seyirci kaldınız. Nerede bir psikopat var gidip onun kuyruğuna takıldınız. Şikayet etmeye hakkınız yok. Siz ne Atatürk'e ne de CHP'ye layık değilsiniz. Daha da beter olun!
 21. DİRİLİŞ

  ! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

  Peki ya şeytan? Şeytan'ı kim yarattı? Şeytanın da özgür iradesi var mıdır? Şeytan bağımsız takılan, asi bir melek midir? İnsanları kötü yola düşürmek için hususi Allah tarafından mı yaratılmıştır? Allah insanları Şeytanla mı imtihan etmektedir? Bu Şeytan niçin sürekli pushtluk yapmaktadır?
 22. DİRİLİŞ

  istiklal marşımız ve andımız kaldırılacak

  Bence o kadar abartılacak bir sorun değil bu. Her ülkenin bir ulusal marşı vardır; ulusal anma günleri vardır. Bunlar toplumsal dayanışmayı pekiştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı uygulamalardır. Hakkari'deki çocuk elbette marşımızı okuyacaktır ve ulusal değerlerle tanışacak, kendisini Türk toplumunun bir parçası hissedecektir. Aksi halde bölgede terör estiren eşkiyanın piyonu olur gider. Bu tür ulusal duyguları körükleyici uygulamaların Doğu'da her yerdekinden daha sık ve yoğun olarak uygulanması gereklidir. Bölücü ve ayrılıkçı çabaları sonuçsuz bırakmak için devletin bu bölgede çok daha
 23. TV'den duyduğumuz kimi haberlerde yaşlanmaya yol açan genlerin etkisini ortadan kaldırmak yoluyla insan ömrünün uzayacağı iddia ediliyor. Hatta, farelerden yapılan testlerin oldukça olumlu sonuçlar verdiği ve farelerin ömrünün uzadığı söyleniyor. Genlerin yaşlandırıcı etkisinin inhibe edilebileceğini kabul etsek dahi bunun, yıpranan ve ölen sinir hücrelerini yenilecek herhangi bir mekanizma sağlaması mümkün mü? Sinirler dışındaki vücut hücrelerinin rejeneratif yeteneğinin sürekli artırıldığını ya da genetik müdahalelerle kalıcı kılındığını farz etsek de bu durum eşyanın doğasına aykırı ol
 24. DİRİLİŞ

  iranda deprem

  İşte din bir insan beynini bu hale getirir. Vesikası yukarda!
 25. DİRİLİŞ

  iranda deprem

  Bunların akli dengesi yerinde değil Queen. Beyin sıvıları bulaşık suyuna dönmüş, manyaklar gibi sayıklayıp duruyor zibidiler. Şu engelleme seçeneği etkin hale gelinceye kadar katlanacağız mecburen ne yapalım. Ben artık hiç okumayacağım bunların yazdıklarını. Sen de öyle yap. Herkes de böyle yapmalı. Bir süre sonra kendi kendilerine sayıklayıp durduklarını farkeder ve kuyruklarını kıstırıp giderler belki.
×
×
 • Yeni Oluştur...