Jump to content

ibrahimsaid

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  71
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

ibrahimsaid Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. ibrahimsaid

  "Avrupa İslam'a koşuyor!"

  Yaptığın psikolojik tespit için teşekkür ederim, bilimsel değeri olduğunu bildiğim bu tespiti ciddiye alacağım. Bu konuda yapılmış araştırmalar, söz konusu mevzuya ilişkin haber ve yorumlar -maalesef- genelde Batı Avrupa dillerinde bulunuyor. Metni baştan sona çevirecek vaktim yoktu, paylaşımımı yapıp gündelik hayatıma geri dönmek durumundaydım. Komplekslerini açığa çıkaran bu tespitini dillendirmek yerine, insan gibi metni çevirmemi isteseydin, bunu yapardım: İletide kabaca, ''İsveç'te tecavüz oranları ile, hüküm giyme oranları arasında ciddi bir dengesizlik bulunduğu, mağdurun yakınlarında
 2. ibrahimsaid

  "Avrupa İslam'a koşuyor!"

  http://www.thelocal.se/19124/ Hiç utanmıyorsunuz değil mi böylesi bir başlık açmaya?
 3. ibrahimsaid

  "Avrupa İslam'a koşuyor!"

  Haberi buradan mı buldun Bilgehan: http://majorityrights.com/index.php/weblog/comments/muslim_rape_wave_in_sweden/ Eğer onaylarsan -ki onaylamazsan bu habere nasıl eriştiğini sormak durumunda kalacağım-, işbu sitenin hal-i pür melaline dair bir şeyler söylemek istiyorum.
 4. ibrahimsaid

  "Avrupa İslam'a koşuyor!"

  İsveç aşırı sağının propagandası burada ücretsiz yapılıyor, gözünü seveyim ben ''ateizmin''. Artık çok aydın ateistlerimiz, konsolosluk kapılarında ispat eder görevlilere ''onlar gibi değil, Avrupalılar gibi'' olduklarını
 5. ibrahimsaid

  İNSAN DİNSİZ KALABİLİR Mİ?

  Aynen öyle, bulman teorik olarak mümkün değil. Her daim ''bu değil'' deme şansın/m olacak. o yüzden doğası gereği delillendirilemeyecek iddialarla gelmeyeceksin buraya.
 6. ibrahimsaid

  İNSAN DİNSİZ KALABİLİR Mİ?

  ben diyeceğim ama, ''akıl ve ikna edici'' bulmayacaksın ne söylesem. Sayıya, istatistiğe gelmiyor sözünü ettiğimiz melanet.
 7. ibrahimsaid

  İNSAN DİNSİZ KALABİLİR Mİ?

  Bu da iyiymiş. Bizim memlekette buna ''kıvırma payı'' diyorlar.
 8. ibrahimsaid

  Dünyadaki Son Kadın Egemen Toplum

  Mosuo halkı matriyarkal (kadın egemen) bir toplum değil; matrilineal, yani toplumsal statünün anneden çocuğa sirayet edeceği şekilde örgütlenmiştir. Toprak sahipliği nedir, nasıldır Mosuo'da, veya idareciler arasında neden kadın yoktur, bir bakın/araştırın mesela.
 9. sana öm yollanamıyor mu la?

 10. ibrahimsaid

  Ya Tanrı Varsa

  krallar kralı isa kapında bekliyor filan, hoş oldu evet
 11. ibrahimsaid

  Ya Tanrı Varsa

  ''ya evde yoksan?'' diyorum ben de.
 12. aleyküm selam aştur :)

 13. Hakkında konuştuğumuz elemanla konuştum, selamı var sana :)

×
×
 • Yeni Oluştur...