Jump to content

CharlesDarwin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.962
 • Katılım

 • Son ziyaret

CharlesDarwin kullanıcısının paylaşımları

 1. CharlesDarwin

  Ortak Velayet Davam

  Haklısın. Çocuklarımı görmemde çok büyük sıkıntı yoktu. Ancak davayı açmak zorundaydım. Bu bir çekişme meselesi değil. Çocuklarım üstünde hiçbir yasal hakkım yoktu. Öyle ki onlaın babası olduğum halde, hastalandıkları zaman ameliyat ettirme, eğitimlerinde özel kursa kaydettirme vs aklına ne gelirse hiçbir hakkım yoktu. Ve çocukları istediğim gibi görebilmem bir lütuf olarak sunulup duruyordu. Ben hakkımı istiyorum sadece. Türkiye dışında tüm batı ülkelerinde var olan ortak velayetin Türkiyede de olması şart. Şu süreç içinde öyle babalarla tanıştım ki, çocuklarını görebilmek için km
 2. CharlesDarwin

  Ortak Velayet Davam

  Sevgili Anibal, zaten İstinaf mahkemesine göndereceğim dilekçede sünnet olayının Türk kanununda yeri olmadığını yazdım ama Türkiye'de dediğin gibi hukuk hikaye.
 3. CharlesDarwin

  Ortak Velayet Davam

  Karşı taraf sünnet konusundaki düşüncemi bildiği için bunu bir kanıt olarak sunuyor. Sünnete kesinlikle karşıyım.
 4. Eski eşime, çocuklarımla velayeti paylaşabilmek için ortak velayet davası açtım. Ancak karşı taraf benim ateist olduğumu ve çocuklarımı sünnet ettirmek istemediğim savı ile davayı kazandı. Türkiye'nin mevcut durumu ne olursa olsun, Türkiye laik bir devlet. Konuyu AIHM ne kadar taşıyacağım. Bakalım ne olacak?
 5. Ben facebookta çeşitli ateist gruplarında yazıyorum. Başıma birşey gelmedi. Artık bu korkunun yersiz olduğunu düşünüyorum. Hatta bu tip grupların adminleri açık açık yazdıkları halde hala onların da başına birşey gelmedi Bu kadar korkmamak lazım.
 6. Uzun zamandır bu forumdayım. Eskiden daha sık girer, yazılar yazardım. Şimdilerde ne yazık ki giremiyorum. Takip edemiyorum. Daha çok benden kaynaklanıyor sanırım. Ben oldukça asosyal biriyim. Buradan gerçek hayatta tanıdığım, görüştüğüm, arkadaş olduğum kimse yok. Birkaç defa tanışma programları oldu ancak konumum gereği gidemedim. Gene de facebook üzerinden eklemek istediğim çok kişi var. Neden gerçek hayatta da tanışmıyoruz?
 7. CharlesDarwin

  Yoruldum. Hem de çok.

  Damdan düşen biri olarak, acılarımı anladığın için teşekkür ederim. Benzer düşünceleri paylaşıyorum. Onların durumları daha iyi. Çok dürüst olmak çoğu zaman bir avantaj değil, dezavantaj oluyor. Hacı, haklısın. Yalnızlık duygusunu en iyi bu şekilde yenebilirim.
 8. CharlesDarwin

  Yoruldum. Hem de çok.

  Güzel yazmışsın vitamin eline sağlık. Benim problemim hatunla değil. Çocuklarımı görüyorum engel olmuyor. Ama 2 haftada 1 çok az bir süre. Onları çok özlüyorum. Hiç aklımdan çıkmıyorlar. Benim sıkıntımın nedeni bu.
 9. CharlesDarwin

  Yoruldum. Hem de çok.

  Hayır. Vaktim yok.
 10. CharlesDarwin

  Yoruldum. Hem de çok.

  Bu arada direkt bir facebook grubu kurulsa harika olur.
 11. Geçen sene boşandım. 1 yıldır özellikle barınma konusunda çok çaba sarfettim. Kiraya çıktım, daha önceki inşaatımı bitirmeye çalıştım, yeni ev yeni eşya aldım vs. Ancak hiçbir şey çocuklarımdan uzak kalmak kadar bunaltıcı olmuyor. Onlarla çok iyiyim. Ama onlar benden annelerine gittiği zaman tamamen çöküyorum. Çok yoruldum. Özel bir hayatım yok. Olmasını da beklemiyorum şimdilik.
 12. CharlesDarwin

  Gençlerin dikta cumhuriyeti

  Güzel bir yazı. Teşekkürler
 13. CharlesDarwin

  Gençlerin dikta cumhuriyeti

  Bu da pek iyi olmamış görünen o
 14. CharlesDarwin

  Gençlerin dikta cumhuriyeti

  Evet Forum Academia doğru ismi.
 15. CharlesDarwin

  Gençlerin dikta cumhuriyeti

  Bu facebook grubunun adını da paylaşacağım. Olur da birşeyler yazmak isterseniz o gruba bırakmayın. Yazdıklarınız beğenilmez ise silinir. Grubun adı Forum Academi. Dikkatli olun.
 16. Birkaç ay önce facebook gruplarından birine davet edildim. Güzel anlamlı yazılar yazılıyor ve tartışma sağlanıyor. Ancak nedensiz yere yazılarımın silindiğini farkettim. Dakikalarca uğraşıyorsunuz ve birşeyler bırakıyorsunuz. Yaşı 20 olan bir sözde admin, 1 sn içinde, dakikalarca uğraştığınız yazıyı siliyor. Kendisi ise birkaç sn içinde hazırladığı sorularla gündemde oturmaya çalışıyor. Biraz eleştirince beni anında da attılar. Daha önce ateistlerin despotluğunu çokça gördüğüm için yadırgamadım. Benzer şekilde diğer ateist gruplardan da atıldım. Ancak kimse beni kendi
 17. Türkiye'de bir şeriat tehditi var. Bu her ne kadar imkansız gibi görünse de, ihtimal dahilinde olan bir tehdit. FETÖ az kalsın bu idealinde başarılı da oluyordu. Bizim gibi ateistlere ise böyle bir durumda ölüm kararı çıkacaktır. Önümüzde bir başkanlık seçimi var ve kuvvetle muhtemel bu oylamadan da istediklerini alacaklar. Peki biz ateistlerin böylesine ciddi bir tehdit karşısında önlem almamız gerekmez mi?
 18. CharlesDarwin

  scientology

  Scientology ye gerek yok. Atatürk'ü peygamber ilan eden bir din geliştirelim. Hatta onunadının geçtiği, tanrı ağzı ile yazılmış bir kitap da yazalım. Kemalizm İslamın alternatifi bir din haline gelsin.
 19. CharlesDarwin

  Evrim turları

  Amacım bireysel olarak gitmek değil. Ben zaten evrimi bilen biriyim. Evrim turlarını evrimi görerek öğrenebilecek (biraz da maddi durumu iyi) kişiler için düzenlemek istiyorum. Bu tip kişiler, tarikatlara ve dini cemaatlere para vermektense, bu tip eğitici turlarla hem öğrenebilir hem de eğlenebilirler.
 20. CharlesDarwin

  Evrim turları

  Kimse Galapagos'a ya da Olduvia Gorge'e gitmeyi düşünmez mi?
 21. CharlesDarwin

  Evrim turları

  Biyolojik ve antropolojik evrim kitaplardan fazlaca anlaşılamıyor. Evrimin daha net anlaşılabilmesi için kişilerin kendi çıplak gözleri ile bazı durumları görmeleri gerekebilir. Bu noktada ben de Dünya'nın belirli bölgelerine seyahat acentalarını da işin içine katarak turlar düzenlemeyi düşünüyorum. Küçük gruplar halinde, Galapagos adalarına gidilebilir. Kenya'da Oldiwai bölgesinde yapılan antropolojik çalışmalar ziyaret edilebilinir. Böyle bir organizasyon için ne düşünürsünüz? Gençlerin enerjilerinden dolayı bu tip işleri daha iyi başarabileceklerini düşünüyorum. Böylesi turları organi
 22. CharlesDarwin

  ABD TRUMP DEDİ

  Araplardan kim para alacak? Araplara para veren onlar. ABD, Araplara cep harçlığı veriyor. Petrol fiyatlarını düşüreceksin dediği zaman da düşürüyorlar.
 23. CharlesDarwin

  Hobileriniz Nelerdir?

  Şu an geri dönüşü yok gibi. Tabii geleceğin ne getireceği belli olmaz. Çocukların biri 2,5 yaşında. Onun hiçbir şeyden haberi yok haliyle. Büyük olan 6 yaşında. Biraz belirttiğin gibi agresifleşme sorunları var. Ama sık sık onları alıp onlarla görüşüyorum. Bir şekilde onlarda oluşabilecek zararları gidermeye çalışıyorum. Ama yaşları ilerledikçe daha çok sorgulamaya başlayacaklar. Ne yazık ki bu durumları anneleri göremiyor. Gördüğü zaman da iş işten geçecek.
 24. CharlesDarwin

  Hobileriniz Nelerdir?

  2 oğlum var impressivo. Zorlu bir süreç dediğin gibi.
 25. CharlesDarwin

  Hobileriniz Nelerdir?

  Güzel fikirler. Teşekkür ederim. Bazıları oldukça ilginç ve deneyeceğim.
×
×
 • Yeni Oluştur...