CharlesDarwin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.950
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

CharlesDarwin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 12-08-1978

Contact Methods

 • MSN
  beagleofdarwin@hotmail.com

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

4.908 profil görüntüleme
 1. Güzel bir yazı. Teşekkürler
 2. Bu da pek iyi olmamış görünen o
 3. Evet Forum Academia doğru ismi.
 4. Bu facebook grubunun adını da paylaşacağım. Olur da birşeyler yazmak isterseniz o gruba bırakmayın. Yazdıklarınız beğenilmez ise silinir. Grubun adı Forum Academi. Dikkatli olun.
 5. Birkaç ay önce facebook gruplarından birine davet edildim. Güzel anlamlı yazılar yazılıyor ve tartışma sağlanıyor. Ancak nedensiz yere yazılarımın silindiğini farkettim. Dakikalarca uğraşıyorsunuz ve birşeyler bırakıyorsunuz. Yaşı 20 olan bir sözde admin, 1 sn içinde, dakikalarca uğraştığınız yazıyı siliyor. Kendisi ise birkaç sn içinde hazırladığı sorularla gündemde oturmaya çalışıyor. Biraz eleştirince beni anında da attılar. Daha önce ateistlerin despotluğunu çokça gördüğüm için yadırgamadım. Benzer şekilde diğer ateist gruplardan da atıldım. Ancak kimse beni kendi mesleki grubumdan atmadı. O kadar sert tartışmalarda bulunduğum halde. Mesleki gruplarımdaki olumlu havanın genel olduğunu sanıyormuşum meğer. Aslında sorun eğitim sorunu gene. Eğer eğitim seviyeniz çok iyi değilse, ateist de olsanız despot oluyorsunuz. Hoşgörülü bir bakış açısı yakalayamıyorsunuz sanırım.
 6. Türkiye'de bir şeriat tehditi var. Bu her ne kadar imkansız gibi görünse de, ihtimal dahilinde olan bir tehdit. FETÖ az kalsın bu idealinde başarılı da oluyordu. Bizim gibi ateistlere ise böyle bir durumda ölüm kararı çıkacaktır. Önümüzde bir başkanlık seçimi var ve kuvvetle muhtemel bu oylamadan da istediklerini alacaklar. Peki biz ateistlerin böylesine ciddi bir tehdit karşısında önlem almamız gerekmez mi?
 7. Scientology ye gerek yok. Atatürk'ü peygamber ilan eden bir din geliştirelim. Hatta onunadının geçtiği, tanrı ağzı ile yazılmış bir kitap da yazalım. Kemalizm İslamın alternatifi bir din haline gelsin.
 8. Amacım bireysel olarak gitmek değil. Ben zaten evrimi bilen biriyim. Evrim turlarını evrimi görerek öğrenebilecek (biraz da maddi durumu iyi) kişiler için düzenlemek istiyorum. Bu tip kişiler, tarikatlara ve dini cemaatlere para vermektense, bu tip eğitici turlarla hem öğrenebilir hem de eğlenebilirler.
 9. Kimse Galapagos'a ya da Olduvia Gorge'e gitmeyi düşünmez mi?
 10. Biyolojik ve antropolojik evrim kitaplardan fazlaca anlaşılamıyor. Evrimin daha net anlaşılabilmesi için kişilerin kendi çıplak gözleri ile bazı durumları görmeleri gerekebilir. Bu noktada ben de Dünya'nın belirli bölgelerine seyahat acentalarını da işin içine katarak turlar düzenlemeyi düşünüyorum. Küçük gruplar halinde, Galapagos adalarına gidilebilir. Kenya'da Oldiwai bölgesinde yapılan antropolojik çalışmalar ziyaret edilebilinir. Böyle bir organizasyon için ne düşünürsünüz? Gençlerin enerjilerinden dolayı bu tip işleri daha iyi başarabileceklerini düşünüyorum. Böylesi turları organize edebilir miyiz?
 11. Araplardan kim para alacak? Araplara para veren onlar. ABD, Araplara cep harçlığı veriyor. Petrol fiyatlarını düşüreceksin dediği zaman da düşürüyorlar.
 12. Şu an geri dönüşü yok gibi. Tabii geleceğin ne getireceği belli olmaz. Çocukların biri 2,5 yaşında. Onun hiçbir şeyden haberi yok haliyle. Büyük olan 6 yaşında. Biraz belirttiğin gibi agresifleşme sorunları var. Ama sık sık onları alıp onlarla görüşüyorum. Bir şekilde onlarda oluşabilecek zararları gidermeye çalışıyorum. Ama yaşları ilerledikçe daha çok sorgulamaya başlayacaklar. Ne yazık ki bu durumları anneleri göremiyor. Gördüğü zaman da iş işten geçecek.
 13. 2 oğlum var impressivo. Zorlu bir süreç dediğin gibi.
 14. Güzel fikirler. Teşekkür ederim. Bazıları oldukça ilginç ve deneyeceğim.
 15. Kaç sefer atıldın sen bu forumdan?