Jump to content

Sundance

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  581
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Sundance Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 27-09-1977

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

727 profil görüntüleme
 1. Ben mi yanlış anlıyorum yoksa Taslaman uçuşa mı geçti?

  Caner Taslaman ne ara Arapça öğrenmiş?
 2. IRKÇILIK Bilimsel Gerçektir

  Tatarka'yı, impressivo'yu, diğerlerini bilmem etmem ama dindar07'nin aynı kişi çıkması şaşırttı. dindar07 ile gerek burada gerek turandursun forumda bir çok kez tartıştık. Yobazlığı ile, üslubu ile, adet görmeye "hayız" demesi ile diğerlerine hiç uyuşmuyor. Eski nicki dindarr'dı daha önce de başka nickleri vardı atıldıkça değiştirdi. Eski mesajlara bakıp bulacak vaktim yok şimdi ama üslubu hey aynıydı. (kamon) Bir hata olmasın?
 3. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Makale güzel. Link düzeltme: http://evrimagaci.org/article/tr/hurdaliktaki-boeing-747-rastgele-cizilen-mona-lisa-tablosu-maymunlarin-yazdigi-hamlet-ve-evrim-ile-ilgili-diger-benzetmeler-uzerine
 4. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Ne varmış molekül ve atomlarda? Atom çağında çok gizemli bir şeymiş gibi sormuşsunuz atomları. Biz moleküllerin de, atomların da nerede ve nasıl oluştuğunu biliyoruz. Ortada bir yaratılış yok. Eğer atom için bir şeye tapacaksanız güneşe, yıldızlara tapın. Çok geriye gidemediniz. Atomun gizemi çözüleli yüzyıl oluyor. Adem ve Havva hikayesi balçığa batınca hemen taaaa gerilere kaçıyorsunuz. - E ama atomlar. - E ama madde ve enerji -E ama evrenin başlangıcı Bırakın bunları. Sizin kitabın aslında nasıl devasa saçmalıklarla dolu olduğu bugün kabak gibi meydana çıkmış durumda. Asıl ona cevap verin. 2000 yıl öncesinin uçan at pegasusu, tek boynuzlu at unicornu, yılan saçlı medusası nasıl zamanında gerçek diye inanılıp sonradan mitoloji, masal haline gelmişse sizin Adem ve Havva’nız, Nuh’unuz da öyle mitoloji ve masal haline gelmiş durumda. Günümüzde DNA’yı manipüle edip türlü türlü canlı dizayn ederken, kalkıp da Adem ile Havva’dan bahseden aptal durumuna düşer. Bu yüzden kitabınızın saçmalıklarına kılıf uyduramayıp rahatsız olan sizsiniz. Cehaletinizin derinliği gerçeklerin ışığı karşısında rahatınızı bozuyor. Biz ise ışığın, aydınlanmanın keyfini yaşıyoruz. Biz elbette rahat olacağız.
 5. Allah rüzgarı keserse gemiler yüzemezmiş

  Rüzgar saatte kaç km/h hızla eserse essin, buzdağlarının hareketi okyanus akıntıları sonucudur. Okyanus akıntısının asıl kaynağı ise dünyanın güneş ışınlarını dikey alan ekvator bölgesinin sıcaklığı ile güneş ışınlarını düşük alan kutupların sıcaklık farkıdır. Bir buzdağının rüzgar ile hareket ettiğini düşünmek, bir sandalı hohlayarak hareket ettirebileceğini düşünmek gibi bir şey. İlk önce buzdağı nedir onu öğrenmeniz gerekiyor. Daha ileri bilgiler için şart. Bak buzdağı bu:
 6. Neandertaller ölülerini gömüyordu

  Müritlerine burada cehalet seviyelerini göstermeyi görev veren bir tarikat filan mı var acaba? İpini koparan gelip yalan yanlış atıp tutuyor, gerçekler önüne konunca yok oluyor. Tarikatta bir üst seviyeye geçmek için buradan cahil icazeti filan mı almak gerekiyor? Arkadaşlar sabır gösterip anlatmışlar, anlatmışlar bravo. Hadi bize inanmıyorsun, bütün dünya evrim üzerine araştırma yapmakta. Sen de git oku, araştır, öğren ne neymiş. Evrim teorisini çökertebiliyorsan, çökert. Biz de "Vaaay bir Türk kardeşimiz yüzyılların evrim teorisini çökertti" diye alkış tutalım. Anca burada goygoy.
 7. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Evet sana niye diyorsam!?
 8. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Yani bir şeyi savunacaksınız diye bu kadar bayağılaşmanın alemi yok. Hangi biyoloji kitabında uçan geyikler, uçan atlar var? Sen bundan 2000 sene öncesinin dini, şimdinin mitolojisi olan şeyi önümüze sanki biz bunu savunuyormuşuz gibi koyuyorsun. Edep ya hu! Kitabınızdaki uçan eşeğe inanmaktan utanmada 2000 sene öncesinin mitolojisini sanki evrim savunuyormuş gibi sunuyorsunuz. Kategoriye dikkat: İslam uçan eşek - mitoloji uçan at
 9. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Aslında Allah ile Noel baba aynı kategoride. Arada bir fark var. Noel baba çocuklara anlatılır, Allah büyüklere. Ek olarak: Bir geyiğin evrim geçirip uçmasına inanmak????? Uçan geyik diye bir şeyi bilim iddia etmiyor ama sizin kitapta uçan eşek olduğu iddiası var.
 10. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Gerçekten samimi misin güzel kardeşim? Bilmek ile inanmak arasında fark var. Biz DNA diye bir şey olduğuna inanmıyoruz, bunu biliyoruz. Canlının özelliğini belirleyen temelin DNA olduğunu biliyoruz, inanmıyoruz. DNA’nın kalıtsal olduğunu ve nesilden nesile aktarıldığını biliyoruz, inanmıyoruz. Arada sırada bu aktarım sırasında hatalar olduğunu biliyoruz, inanmıyoruz. Bu hatalar sonucu değişim gösteren yeni canlının çok seyrek de olsa bulunduğu ortamda bazen avantaj oluşturduğunu biliyoruz, inanmıyoruz. Oluşan küçük değişimlerin zamanla büyük değişimler haline geldiğini biliyoruz, inanmıyoruz. Bunların hepsi yüzlerce yıl boyunca gözlemlendi. Evrim teorisini Darwin ile başladı sanmayın. Darwin teoriyi tam olarak ortaya koymayı başardı. Ardından gelenler ise teorinin gerçekliğini tamamen ortaya koydu. Artık canlıların yaratılmadığını, evrimleşerek basitten karmaşığa geliştiğini biliyoruz.
 11. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Asıl zarar meteorun ilk anlık yıkıcı etkisi değil, kalkan tozdan dünyanın atmosferinin kararması, besin zincirinin bozulması şeklinde oldu. Devasa kütleli dinozorlar, devasa miktarda yiyecek bulamadıkları için yok oldular. Minik kütleli memeliler ve diğer küçük dinozorlar yaşadı. Kuşlar da dinozorlardan evrimleşti.
 12. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Tenten yatakta sen döllemeyi dene.
 13. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Big bang ortaya dübürden atılmış bir teori değil. Big bangi destekleyen dünya kadar gözlem var evrende. Big bang, evrim kadar kesin olarak ortaya konmuş bir teori de değil. Evrim teorisi ise artık kesinliği üzerine itiraz edilemeyecek bir teori. Yani kesinliği için şöyle denebilir, yer çekimi teorisi ne kadar kesinse evrim teorisi de o kadar kesin. Evrim ile ilgili gözlemlerin hepsini bal gibi biliyorsunuz. Fosilinden tut da, DNA'sına kadar, deneyinden tut da, embriyolojisine kadar dünya kadar gözlem var. Peki sizin şu evrimi saçma diye reddedip önümüze koyduğunuz yaratılışla ilgili ne gözleminiz var? Var mı? Sizin aklınızı karıştıran, size yalan yanlış bilgiler veren yobaz sürüsü dinlerinin evrim teorisi karşısında balçığa bulandıklarını gördükleri için canla başla ortalığı bulandırmaya çalıştıkları için burada evrimi konuşuyoruz. Ama siz zannetmeyin ki aklı başında diğer ülkeler bizim gibi yobazlara dil dökmekle vakit kaybediyor. Evrimsel tıpta, evrimsel biyolojide, evrimsel robot bilimlerinde kürsüler kurup araştırıyorlar. Bizim durum ise matbaa nasıl zamanında reddedildiyse aynı durum. Kafa aynı kafa.
 14. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  40 milyon yıl önceki canlılar fil değil. http://evrimagaci.org/photo/tr/fillerin-evrimi Dinozorların yok olması 66 milyon yıl önce. http://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/02/130208_dinosaurs.shtml Dinozorlar yok olduğunda memeliler fare benzeri canlılardı. Bir insan bilmiyor olabilir, asıl değerini gösteren doğruyu gördüğünde kıvırma, inat etme, ayak oyunu yapmak yerine doğru neyse onu alabilmesi insanın. Tek hücreden 30 metrelik deve geçiş için geçen zaman 3,6 milyar yıl. 10.000 yıl önce dünyada tek bir köpek bile yokken kurttan köpek haline yeni bir tür evrimleşti ise 3,6 milyar yılda tek hücreden fil oluşmasını garipsememek lazım. Olmaz öyle şey diyorsan, sen 3,6 milyar yılı taahhül edemiyorsun demektir.
 15. Yetiştirdiğim canlılar neden evrim geçirmiyor?

  Tenten arkadaşlar anlatmış bana birşey kalmamış ama okuyan için yine de yazayım ben: Bitkiler üremiyor mu? Eğer sen yaşatacağın tohumu doğru seçersen kısa sürede evrimi gözlemlersin elbet. Mesela git bahçeye 5000 tane beyaz karanfil tohumu ek. Çıkan karanfillerden herhangi bir değişiklik göstereni mesela arada mavi renkler vs gösterenin tohumlarını alıp ek, diğerlerini yok et. Yeni çıkan karanfillerden mavi renge en yakın olanının tohumunu al, diğerlerini yok et. 5 sene içinde olur mu bilmem ama insan ömrü gibi kısa zamanda belirgin bir şekilde mavileşmiş karanfiller elde edersin. Kısa süreli evrim örnekleri sürüsüyle mevcut. Burada dil bilmediğini söylüyorsun ama internette Türkçe kaynak da zebil gibi. Kafası çalışmayan bir arkadaşa da benzemiyorsun. Eeeee?
×