Jump to content

Sundance

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  539
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Sundance Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 27-09-1977

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

670 profil görüntüleme
 1. Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  Hayır, beslenmek için avlanmak gereken yer neresi diye sormuştum.
 2. Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  Nerede yaşıyorsunuz arkadaş siz? Bu marjinalliğin kaynağı neresi?
 3. Durugörü (remote viewing)

  -mış
 4. Durugörü (remote viewing)

  Michael Persinger isimli bir nörolojistin Ingo Swan ile 2002 yılında yaptığı deneyi anlatıyor verdiğin linkler. Ingo Swan’ın beyni MR ile incelenmesi ve başka inclemeler ile ilgili deneyler yapılmış. Verdiğin linkte sadece giriş kısmı var, deney ve sonuçları ile ilgili bilgi yok. Michael Persinger ile ilgili araştırma yapınca sceptic forumda bunu buldum: http://www.skepticforum.com/viewtopic.php?f=7&t=21832 Burada hem deney eleştirilmiş hem de deneyin açıklayıcı linkleri var. Deneyde çizilen resimler ile Swan’ın tariflerinin sanıldığı gibi birebir örtüşmediği, Swan’ın tariflerinin eğri bir bina gibi, esinti gibi ibarelerle çok genel geçer ifadeler olduğu görülüyor. Michael Persinger’in de normal bir bilim adamı olmasından çok bu gibi sözdebilim olgularına aşırı meraklı biri olduğu gösteriliyor.
 5. Durugörü (remote viewing)

  Cern’de yapılan deneylerin sonuçlarını sen bilmiyorsun ama düzenli olarak yayınlanıp konuyla ilgili bilim insanları tarafından incelenen yayınlar var. Yani bilen var.
 6. Durugörü (remote viewing)

  Olabilir. Ne manaya geliyor bu link? Bu linkte doğaüstü bir durumla ilgili bir kanıt var mı? CIA’nın ortaya koyduğu bu link teyit edilebiliyor mu?
 7. Durugörü (remote viewing)

  1- Nereden biliyorsunuz amerika ve rusyanın bunları araştırmak için milyonlarca dolar harcadığını? Resmi olarak var mı yayınlanan bir araştırma? Hiç bir saygın üniversitenin böyle bir araştırması olduğunu sanmam. 2- Hükümet mi harcıyor yoksa finansal kaynağa ulaşma sıkıntısı olmayan tarikat, dini grup vs oluşumlar mı? Özelinde insanların parasını neye çarçur ettiğinin hesabını soramaz kimse ama bu hükümetin halkın vergisini çarçur etmesi ile bir tutulamaz. 3- Saçma bile olsa deneme yapabilir hükümetler ancak bu uzay araştırması gibi hummalı bir araştırma var ortada manasına gelmez. CIA vs gibi yerlerde medyumlar ile ilgili çalışmalar yapıldı bildiğim kadarıyla ama milyonlarca dolar tutacak çalışmalar olduğunu sanmam. Bilim ile sözdebilimin en büyük farkı bilimin realiteden veri elde etmesi, bu verileri olabildiğince net olarak ortaya koymaya çalışması, bu verilerin konuyla ilgili bilim insanlarınca değerlendirilmesi ve verilerin doğruluğunun teyit edilmesi iken sözde bilimde hikayelerden veri elde ederek bunu o öyleymiş, bu böyleymiş şeklinde teyit edilemez bir şekilde kabul edilmeyi beklemesidir. Bir insanın geleceği görmesi veya kapalı bir kutunun içini görmesi veya bir yerden bir yere ışınlanması veya bir cismi düşünerek hareket ettirmesi ilginç gelebilir. Ancak bunların ilginç gelmesi ile gerçek olması arasında dünyalar kadar fark var. İnsan beyni fantazya üretmek söz konusu olduğunda dağlarda yaşayan tanrılardan tut da, ateş püskürten ejderhalara kadar sınırsız fantazi ürünü yaratabilir. Fantazi yaratmak çok özel bir şey değil. Jüpiter’in uydusu Europa’da içinde yaşam olasılığı bulunan okyanuslar olması çok daha ilginç geliyor bana. Ama çoğunluk “Adem’in boyu 5 metreymiş, bilmem nerde kemikleri bulunmuş, bütün bilim insanları şaşkınmış” diye realiteyle hiç bir alakası olmayan -mişli, -muşlu hikayelere yöneliyor.
 8. Teoriye takılmayın, evrime bakın.

  Adaptasyonun ötesinde değişim olduğu bir spekülasyon, evrim bazı canlılarda neden durmuş gibi saçmalıklarla dolu bir yazı. Vakit kaybından başka bir şey değil. Medeni ülkelerde bir gazeteci böyle saçma sapan bir yazı yazsa çalıştığı gazeteyi dürüp başına yıkarlar.
 9. ABD Türkiye’den gelen vize başvurularını askıya aldı

  Birilerinin umudu ufukta bir savaş olması mı yoksa?
 10. Durugörü (remote viewing)

  https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9TJUMzJUI2emRlYmlsaW0 Gerçekler, meraklı olduğunuz ıvır zıvıra göre çok daha görkemli
 11. Eğlenceli etimoloji

  İyi trollemeler. Bir örnek de ben vereyim. “Forum son zamanlarda mallarla doldu” ifadesindeki “mal” eşya demek. Bir başka deyişle sahip olunan her şey. Alınıp satılabilen varlıklar. Oldu mu canım? :kıps:
 12. psişik cerrahlık

  İnternette burundan bir şey çıkarmadığı sihirbaz gösterilerinde yapılan sıradan bir gösteri olduğu belirtiliyor. http://web.randi.org/home/from-the-archives-randis-inside-scoop-into-abc-news-john-of-god-investigation-2005 Hipnoz etkisi dışında adrenalin etkisi denilen aşırı heyecan altındayken ağrıyı hissetmeme şeklinde bir durum olabilir. Yaralanan askerlerin ortalık sakinleşinceye kadar yaralandıklarının farkına varmaması gibi. Çok odaklandığımız bir şeyler yapıyorken herkesin başına gelmiştir, ne zaman oldu bu yara diye hatırlamadığı durumlar. Adam fiziksel olarak 3 tane işlem uyguluyor, bıçakla göz sıyırtma, burundan içeri forsept sokma, vücudun ufak bir bölgesine kesik atma. Bunlardan 1. ve 2. sihirbaz gösterisi olarak bir çok yerde yapılan şovlar. 3. ise düpedüz psikopatlık. Çiftliğinde insanların $25 karşılığı yattığı kristal yataklar ve günde $40.000 ciro yapan bitkisel ilaç satan bir eczanesi varmış. Yataklardan senede 2 milyon $, eczaneden ise yıllık 14 milyon $ hasılat yaptığı düşünülüyor. Hediyelik eşya, kutsal su, takı gibi ıvır zıvırları da eklesen senede 20 milyon $ gibi bir vurgun var ortada. Dünyada 8 milyar insan var. İçlerinde her türlüsü mevut. Yani bu kadar para için değil milletin orasını burasını kesmek, burnuna forsept sokmak, annesinin memelerini kesip babasına takke diye giydirecek dünya kadar insan var. Dikişi rezalet atıyor.
 13. Ortak Velayet Davam

  Geçmiş olsun benim de 2 çocuğum var. Sizinle aynı durumda olsam ben de çocuklarımın annesinin ortak velayet isteğimi anlayışla karşılamasını beklerdim. Umarım davanız olumlu sonuç verir. Çocuğu sünnet ettirmek istememenin değil, sünnet ettirmek istemenin çocuk istismarı sayılacağı yerde böyle bir mahkeme kararı olması asıl mesele.
 14. isim bilen falcı / altınların yerini bilen hoca

  Can sıkıntısı yoksa ne yapayım sayısız huriyi? Devirir kıçımı yatarım sonsuza kadar. Odun gibi oluyor biraz ama ne yapalım erkeklerin mayası böyle.
 15. isim bilen falcı / altınların yerini bilen hoca

  Sayısız huri ve tercihe göre gılmandan sıkıldıktan sonra olacaklardan korktuğumuz için ateist oluyoruz!
×