Jump to content

Sundance

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.078
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Sundance Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 27-09-1977

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.193 profil görüntüleme
 1. Sundance

  Koşullandırılmış Evrim

  İlahiyat bilim sınıfına girmiyor. Bizim referansımız bilimdir. İkisini birbirine karıştırmayın. Onu soruyorum işte. Nerede eksik yanlar ortaya çıkmış, kim çıkarmış, nerede makalesi? Şu ana kadar evrim teorisini yalanlayan tek bir tez bile konulamadı ortaya. Siz bu görüşlerinizi nereden edindiniz? Bu kısmın konumuzla alakasını anlamadım. İndirgenemez karmaşıklıkla, abiyogenezin anlık olmamasıyla alakası ne? Bilimde bilinenler elbette değişebilir ancak görüşlerin fanatikçe savunulması bilimle uyuşmaz. Evrim teorisini yalanlayan bir tez şimdiye kadar ortaya konabilmiş değil.
 2. Sundance

  Allah'in bir başka delili

  Kadının adetinin nedeninin tüm memelilerinki gibi, yumurtalı atalarından kalan düzeneğin vücut içinde yürütülmesi olduğundan haberi olmayınca, adetten bile hikmet yumurtluyorlar. Adet dediğin şey memeli dişilerin vücut içinde yumurtlaması, aynı bir tavuk veya timsah gibi. Kuluçka da vücut içinde gerçekleşiyor. Döllenme olmazsa da dışarı atılıyor. Böyle olmasının sebebi de memelilerin, yumurtlayan atalarından evrimleşip yumurtlama düzeneğini devam ettirmeleri.
 3. Sundance

  Allah'in bir başka delili

  Hikmeti bol Allah'ınız ona da bir çözüm bulabilirdi herhalde. Kolayı var, vajina içinde boşalma olursa keyif, vajina dışına boşalma olduğunda acı verseymiş. Dışarı atılan yumurta nasıl acı veriyorsa, dışarı atılan spermi de acı verecek şekilde dizayn etseymiş. Bak ben sıradan bir ademoğlu olarak düşünebiliyorum, sizin her şeye kadir Allah düşünemiyor mu? Madem, bu kadar muhteşem, bu kadar harikulade?
 4. Sundance

  Allah'in bir başka delili

  Dininizin şartı gereği erkekler de sünnet oluyor. Allah erkeklerin de sünnet acısına alışması için sperm fışkırtırken verseymiş ya biraz acı? Madem bu kadar şahane, harikulade bir şey, neden kadınlara iltimas geçmiş de erkekler sperm boşaltırken acı vereceğine keyif vermiş Allah'ınız?
 5. Sundance

  Allah'in bir başka delili

  Adet dedğiniz şey, kadınların döllenecek olsun veya olmasın her ay üremeye hazır yumurta üretmesi, bu yumurtanın döllenmemesi durumunda vücuttan dışarı atılması. Yani kadınlar bütün hayatları boyunca her ay çocuk yapmaya hazırlık yapıyorlar. Peki bir kadın kaç çocuk doğuruyor? 1 - 2 - 3 hadi bilemedin 4 - 5 Kalkıp da bunu ne güzel bir dizayn, ne harika bir şey diye sunuyorsunuz.
 6. Sundance

  Koşullandırılmış Evrim

  Şimdi ortaya çıkıp da bilim dünyasında böyle bir genel kabul olduğu yönünde bir iddia attığınızda, sizin iddianızı destekleyen bilimsel kaynakları paylaşmanız gerekir. Hangi üniversitede evrim yalanlanmış, hangi üniversitede koşullu evrim diye bir tez ortaya atılmış? Eğer iddianızı geçerli kaynaklarla destekleyemiyorsanız konudan tek çıkacak sonuç geyik muhabbeti olacaktır. Siz basit bir protein zincirinin bile doğada oluşması imkansız olarak belirlendi diyorsunuz ama benim bildiğim zamanında protein zincirlerinin indirgenemez karmaşıklıkta olduğunu öne süren yaratılışçılar bile daha basit protein zincirlerinin de benzer işlevleri görebileceği kanıtlandıktan sonra indirgenemez karmaşıklık iddialarından vazgeçtiler. Bkz. Michael Behe. https://evrimagaci.org/indirgenemez-karmasikliktaki-yapilarin-evrilmis-olabilmesi-mumkun-mu-5513 Aslında gök gürlemiş ve aaa bir baktık yaşam başlamış dediğiniz süreç milyarlarca yıllık bir süreç. Bu süreçte cansızdan - canlıya geçiş için gösterebileceğiniz bir ayrım da yok. Doğanın yapısı gereği gerçekleşen olaylar silsilesinin birikiminin bir sonucu. Aynı peri bacalarını kimse dizayn etmediği halde rüzgar ve erezyon sonucu günümüzdeki şeklini alması gibi. Ortada bir plan, bir tasarlayıcı yok.
 7. Sundance

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  Karbon yaşam için gerekli karmaşık bağları oluşturmaya en elverişli elementtir ancak zorunlu değildir. Örneğin uygun şartlar altında nitrojen de bir alternatif olabilir.
 8. Vah vah, İslam faizi yasaklayıp, zekat emrederek köleliğe meydan oluyor ama açık açık hiçbir şart altında bir insan diğerinin kölesi olamaz, bütün insanlar eşittir diyememiş. Bu forumda defalarca insan haklarının ilgili maddesi yazıldı. Köleliğin yasak olduğu kesin bir ifadeyle yazılabilmiş. Sizin Allah niye bunu becerememiş de, kölelikle nücadelesi hep kıyısından, ucundan şeklinde gerçekleşmiş?
 9. Duruma göre, şekile göre Bulunduğun kabın şeklini alabilmek önemli tabii Muhammed’in katliamları diye araştırın görürsünüz cebren neler yapmış Muhammed.
 10. Zaten problem bu ayrımı yapıyor olmasında. Köle insan değil mi? Bir köle yerine bir insan öldürmenin adaletsiz olduğunu düşünmek, buna uygun hüküm vermek en büyük problem en başta. Terazi adaletin terazisi olsa cahiliye döneminde uygulanan köleliğin kesin bir dille uygun olmadığı ve yasaklandığı söylenirdi bu köleliğe düzenleme getiren ayetlerde.
 11. Geçiniz bunları. İşine geleni azat etmekle kölelik yasaklanmış olmaz. Uygulama devam ettikten sonra Bilal Habeşi azat olmuş olmamış ne fayda. İslam mı cebren baskıyla iman ettirmemiş? Kılıçla iman etmeyenleri kesmek şahsınız için cebren baskı yöntemi sayılmıyor mu?
 12. Sadece bu ayet değil ki. Rum 28’de de açık açık geçiyor. Ayetler dışında hadislerde geçiyor. Veda hutbesinde geçiyor. Ben müslümanım diyen milyarlarca insanın kabul ettiği kutsallar bunlar. Yahu hiçbir şeyi dikkate alma İslam’ın göbeğinde köleliğin yasaklanma tarihi 1960. O da batılıların zoruyla. Bu bile yeter İslam’da kölelik var diye kanıtlamak için.
 13. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.[48]* Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler. Daha sürüyle örnek var. Hadisler var. Veda hutbesi var. Dininizde kölelik var. Diğerlerini de görmezden gelmişsiniz. İslam’ın ilk yıllarında, Hatice’nin hayatta olduğu zamanlarda köleleri İslam’a ısındırıp yandaş toplamak için yazılan ayetleri gösterip durumu kurtarmaya çalışıyorsunuz. O zaman bile kölelik yasaktır diye bir şey geçmiyor. Köle edinmek serbest, arada 3-5’ini serbest bırakıverin diyor. Bu da dediğim gibi sadece Hatice zamanında oluyor. Hatice enteresan bir kadın zaten. Tüm Mekke tüccarlarının toplamından varlıklı. Muhammed ortada yokken bu kadın fakirleri doyurmaya, köle azat etmeye önem veriyor. Yanında da incil, tevrat bilgilerinde öncü bir grup bulunmakta.
 14. Geç boş lafları geç Sen Muhammed’in 6 yaşındaki kıza niyetlenmesine ne diyorsun diyorum, Muhammed’in cariye edinmesine ne diyorsun diyorum, Muhammed’in kadın üstüne kadın almasına ne diyorsun diyorum, Muhammed’in köleliği onaylamasına ne diyorsun diyorum, Muhammed’in cinsiyet ayrımcılığı yapmasına ne diyordun diyorum, Muhammed’in ırkçılık yapmasına ne diyorsun diyorum, Muhammed’in kuzeniyle ensest ilişki yaşamasına ne diyorsun diyorum, Muhammed’in evlatlığının karısını elinden alıp, evlatlığını da ölğme göndermesine ne diyorsun diyorum. Hiç birine cevap vermemişsin. Aklın sıra bizi aşağılayarak meşrebine uygun küfürle cevap vermişsin.
 15. Ne diyorsun? Hatice Muhammed ile evlendiğinde Mekke’nin tüm tüccarlarından daha zengindi. Bir sebepten dolayı çulsuz Muhammed’i eş alıyor kendine. Muhammed’in Hatice varken başka bir evlilik yapması mümkün mü? İç güvey giden Muhammed. Sıkıysa gençlik yıllarında ihtiyar Hatice ile iktifa etmesin. Hatice öldükten sonra, Hatice’nin malı mülküne ve Hatice köleliğe karşı olmasına rağmen yanında tuttuğu Zeyd isimli köleye konan Muhammed sapıtıyor işte. Hatice ölünce yaş maş dinlemeden ilk bağlayabildiğini bağlıyor. Önce Sevde’yi nikahlıyor, işleri biraz eline alıp da biti kanlanınca da 6 yaşında Ayşe’yi nikahlıyor. Sonrasında Cüverriye, Zeynep nikahlıyor da nikahlıyor. Bu karılarla canı ne şekilde isterse cinsel ilişkiye girebilecek şekilde de ayet üstüne ayet yazıyor. Dininizin kurucusunun kadına bu kadar meraklı, bizim tabirimizle bir şey budalası olmasını nasıl yorumluyorsunuz? 1400 yıl boyunca İslam’ın her türlü kaynağı ile aktarılmış Muhammed’in maceraları. Pislik dediğimiz bu işte. Siz nasıl tasvip ediyorsunuz? Biz etmiyoruz, biz bu pisliğin içine girmiyoruz. Girmediğimiz için vicdanımız temiz. İstediğin kadar pislik bulaştırmaya çalıştır vız gelir. Siz ancak boş laf atıp tutarak kendi pisliğinizi bulaştırdığınızı sanırsınız. Allah’ınız da sizinşe aynı “Pislerim kafanıza” diye tehdit ediyor ama henüz bir icraatını görmedik.
×
×
 • Yeni Oluştur...