Jump to content

Sundance

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.000
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Sundance Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.079 profil görüntüleme
 1. Sundance

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Üniversitedeyken termodinamik hocamız Can Delale bize derste satır satır ispatını yaptı bunun. Işık üniversitesinde şu anda. Çok alçak gönüllü bir adamdır. İnanmıyorsan gidip kendisiyle görüşebilirsin Ten Ten
 2. Sundance

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Dikkat edilirse, su içinde sürtünme, betonun betona uyguladığı sürtünme, betonun suda dayanımı problemi, m³ hacimli betonun mukavemeti, betonun su yalıtımı gibi çözülmesi çok ciddi problemlerin hiç biri dikkate alınmamış durumda. Bunların hiç biri olmasa bile sistem çalışmıyor. Çalışamaz. Zira enerji yoktan var olmaz, vardan yok olmaz. Termodinamik yasaları gereği bunun böyle olmak zorunda olduğu matematiksel olarak ispatlı. Buna rağmen böyle deli saçmalıklarını savunmak akıl karı iş değil.
 3. Sundance

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Ten Ten sen bu moronla aynı cins olduğun için sana da aynı muameleyi yapmak lazım aslında ama yine de bir açıklamaya çalışalım başlangıçta. 1- Ağırlık bir kütle ölçüsü olması itibariyle sol taraftaki sistemler içlerinde hava da bulunduğu için sağdakilere göre daha ağır. Ağırlık derken yoğunluğu kastediyorsan sol taraftaki sistemlerin yuva + piston + hava üçlüsünden oluşan hacmi daha fazla olduğu için daha az yoğun. Yoğunluk farkından dolayı yukarı doğru kaldırma kuvveti var. 2- Sağ en üstteki sistem ile sol en alttaki sistem arasında hortum ile bağlantı var ancak sol en alttaki sistem suyun dibinde olması itibariyle daha yüksek basınca maruz. Demek ki burada bir de hareket yönünün tersine kuvvet uygulayan bir de suyun uyguladığı basınç kuvveti var. Şimdi gelelim @anibal in gönderdiği hesabın Türkçe tercümesine; 1- Sistemin minimum hacmi V1, sistemin maksimum hacmi V2. Net kaldırma gücüne etki eden hacim, ikisi arasındaki fark V = V2 - V1. Net kaldırma gücü B = V x q x g. Kaldırma gücünün yaptığı net iş. B x h = V x q x g x h. 2- Havayı bir sistemden diğer bir sisteme transfer ettiğinizde oluşan net hacim V = V2 - V1. h yüksekliğindeki basınç farkı nedeniyle doğan kuvvet P = q x g x h. Havayı transfer etmek için yapılan net iş P x V = V x q x g x h Toplam iş = 0
 4. Sundance

  Militan ateizmin zararları var mıdır?

  Aydınlanmış tüm gelişmiş toplumlar aynı aşamadan geçmiştir. Şu anda bu toplumlarda komedyenler tanrıyla dalga geçebilecek kadar serbestse, fikir özgürlüğü olması değil olmaması hayretle karşılanıyorsa bunda militan ateistlerin katkısı bulunmaktadır.
 5. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Evet şahitlik için bizim de bulunmamız şart Biz görmeden yaparsa saymayız Öyle benim Allah’ım şunu da yapar, bunu da yapar şeklinde iddia etmekle olmaz Gözlem isteriz
 6. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  😀 Çocuk sahibi olmak için çiftler nereye gidiyorlar? Artık kısırlığın yapısına göre bir çok durumda çözüm var. Aslında hepsinin çözümü var da etik değerler yüzünden klonlama gibi uygulamaları gerçekleştirmiyorlar. Peki ameliyatla rahmi alınmış bir kadını Allah çocuk sahibi yaptırabilir mi? Var mı gösterebileceğiniz tek bir örnek?
 7. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Hayır, daha önce yazdığımı okusanız ne demek istediğimi anlardınız. Dünyanın ve güneş sisteminin oluşumunu da dikkate alıyorum. Anlatırken kolaylık olsun diye özellikle evrimin başlangıcını 6 milyar yıl, primatların başlangıcını 60 milyon yıl, insansıların başlangıcını 6 milyon yıl olarak söylüyorum ki akılda kalsın. Yeterli oldu mu? Çok spesifik noktalar üzerinde duruyorsunuz. Burası bir forum ortamı, ben de pazar günü ayaklarımı uzattığım kanepemden yazıyorum. Her yazımda doktora tezi hassasiyeti göstermemi beklemezseniz sevinirim bundan sonra.
 8. Sundance

  Kılıçdaroğlu ve Laikler

  Dikkat çekmek istediniz de kantarın da bir topuzu var. Sanki muhalefetin diktatörlük yapacak bir gücü var da iktidar ile aşık atacak Bir tarafta hukuksuz olarak hapiste çürütmeler, fikirleri yüzünden yargılamalar, zorunlu tercihler, kısıtlamalar, sansürler diğer tarafta parti içi seçim diktası var hepsi aynı bokun lacivertidir ama Akp'nin 17 yıllık diktasının günahları ile bir tutmak mümkün değil.
 9. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  evet ya da hayır deyin mantık seviyenizi görelim sağ elli proteinler üzerinden bize meydan okumuşsunuz ama üzerinde durduğumuz noktalar hakkında sonuç alamamışız. Ahlak'ın inançtan bağımsız olduğunu kabul ettiniz mi? İnsanın aklının 6 milyar yıllık biyolojik evrimin ürünü olduğunu kabul ettiniz mi? Kuran'da çelişkiler bulunduğunu, verdiğimiz örnekler üzerinden kabul ettiniz mi? Bu konularda itirazınız var mı? Ayrıca bilimi o kadar da yabana atmayın. Miller deneyinde amino asit üretmeyi başardılar. Üstelik bu deney onlarca yıl önce gerçekleştirildi. https://evrimagaci.org/abiyogenez-14-millerurey-deneyi-nedir-ne-degildir-85 DNA dizilimini kendi oluşturdukları, istedikleri özelliğe sahip yapay hücre oluşturdular https://evrimagaci.org/laboratuvar-yapimi-yapay-hucrelerin-ilk-adimlari-hareket-edebilen-sitoskeleton-hucre-zari-uretildi-2798 https://www.bilim.org/yapay-dnaya-sahip-ilk-canli-laboratuvar-ortaminda-yaratildi/ Biz bunları yapabiliyoruz. Hadi siz de şimdi Allah'ın ürettiği tek bir şey gösterin. Gözlerimiz önünde yoktan var olan bir şey. Madem yapamadığımız her şey onları Allah'ın yaptığının kanıtı, buyurun siz gösterin bizim yapamayıp da Allah'ın yaptığı bir şey. Doğrudur bizim yapabildiğimiz sınırlı ve yetersiz. Ama en azından "0" dan fazla sayıda gözlem sunabiliyoruz yaptıklarımız hakkında. Ayrıca bir şeyi insanların yapmamış olması, o şeyi Allah'ın yaptığının kanıtı olamaz. Üstün bir güce gereksinim duymadan kendi kendine oluşan sürüyle örnek gözlemliyoruz.
 10. Sundance

  Kılıçdaroğlu ve Laikler

  Akpyi yerleştiren stratejinin desteğini de eksik bırakacağını mı sanıyordunuz? Şu anda mevcut partilerin tümü birbirinin ağzına tükürüyor. Akp azıcık tökezleyecek gibi oluyor hızır gibi yetişiyorlar. Ama benim anlamadığım 17 senelik dikta ile parti ön seçimini bir tutmanız. İkisini aynı seviyede göstermek için ya basiretsiz ya da troll olmanız gerekir.
 11. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Biz bilime iman etmiyoruz. Bilim dinden farklı olarak bütün bilim insanları tarafından devamlı olarak sınanıyor, çürütülmeye çalışılıyor. Bir bilim insanlarının ortaya koyduğu tez konuyla ilgili tüm bilim insanları tarafından araştırılmak zorunda oluyor zira bilim insanının konusunda ilerlemesi için şart. Dolayısıyla bizim bir imanımız yok. Devamlı sorguluyor, deniyor, gerçeğe uymayanı atıp uyanları arıyoruz. Bu da bizim gerçeğe ulaşmamızı sağlıyor. Edindiğimiz bilgi ile doğayı şekillendiriyor, doğanın yapısını istediğimiz gibi manipüle edebiliyoruz. Bizim yöntemimiz sonuç veriyor. Ya sizinki? Evrim teorisi hakkında fikriniz olmadığı anlaşılıyor. Dediğim gibi anlayabilmek için biyoloji, kimya, fizik, matematik altyapınız olması lazım, sonra da oturup araştırmalısınız. İlk insan diye bir şey yok. Hiç bir hayvan ebeveyninin karnından başka bir tür olarak doğmadı. Her yavru ebeveynlerinin hemen hemen aynısı olarak doğdu. Dünyanın oluşumunu da dikkate alırsak 6 milyar yıllık evrim süreci her seferinde farkedilemeyecek kadar küçük değişimlerin 6 milyar yıl boyunca birikmesi ile fark oluşturdu, türleşme oluşturdu. İspatlarımız var Körelmiş organlardan tut da embriyolojiye kadar, genetik benzerlikten tut da fosillere kadar daha da tek tek sayıp vakit kaybetmek istemediğim farklı bir çok alanda sayısız ispatımız var Sizin bunları bilmiyor olmanız, sizin bu bilgilere erişmenizin engellenmiş olması bizim de bunları bilmediğimiz, araştırıp bu bilgilere ulaşmadığımız sonucunu getirmiyor Siz daha neleri bilmediğinizden haberiniz olmadığı için bildiğiniz bilgileri yeterli kabul edip bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz
 12. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Cariyeler ile evlenme zorunluluğu yoktur Cariye köledir Sahibi isterse tecavüz eder, isterse başkasına tecavüz ettirir Sahibi köleye ne yaparsa yapsın affedilir Sizin boşandığınız zaman zorluk çekmenizin sebebi içinde bulunduğunuz dogma Siz eğitiminiz ile, çalışma koşullarınız ile erkeklerle eşit bir toplumda bulunsaydınız wn başta o zorluğu çekmezdiniz. Size zorluk çektirip sizi bir erkeğin 4. kadını olmaya muhtaç yapan inandığınız din İslam kadınların aklen eksik olduğunu söylüyor. Şahitlik olarak bile insan yerine koymuyor ve ayrımcılık yapıyor. Hür erkek ile kadın ile köleyi birbirinden ayırıyor ve ayrı tutuyor. Bir ateist olarak ben eşimin bana itaatkar olmasını istemedim hiç bir zaman, eşimin benimle eşit olmasını istedim. Eşimden hizmet beklemedim, ben kendime hizmet ederim. Eşimden sevgi, saygı, güven ve destek bekledim. Bu şartlar altında da olabildiğince mutlu bir şekilde yürütüyorum evliliğimi. Size dayatılan yaşamdan başka yaşamlar var dünyada.
 13. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Yukarıda bir şeyde yazmıştım, ateizmde ensesti engelleyen bir kural yok diye bir şey yok. Ensesti engelleyen şey sosyal ve toplumsal bir tür olmamız. Ateist için de bu böyle, müslüman için de, hristiyan için de, Afrika'daki ungo bongo kabilesi için de bu böyle. Temel ahlaki dürtüler hakkında yapılmış araştırmalar var. Araştırmalar gösteriyor ki insanların temel ahlaki dürtülere verdikleri tepkiler inançlardan tamamen bağımsız. Bunları biliyor musunuz? Yoksa bilgi sahibi olmadığınız için "Ben bilmiyorum o halde bilgi eksikliğimi tamamlayan bir üst bir şey uydurmalıyım" mı tavrınız? Kendinize karşı dürüst olursanız cevabı bulursunuz. İnsan dediğiniz geçen gün ortaya çıkmış bir şey değil. 6 milyon yıllık evrim sürecinin getirdiği bir gelişim var ortada. Bu gelişimin boyutunu tahayyül edebilmeniz için önce evrim teorisini kavramış olmanız gerekmekte. Evrim teorisini kavraya bilmek için biyoloji, kimya, fizik, matematik altyapınızın olması gerekmekte. Elbette ki bir de vaktinizi ve emeğinizi ayırıp araştırmalısınız da. Bunları yaptınız mı? Bilgi sahibi misiniz? Yoksa bilgi eksikliğinizi "Ben bilmiyorum o halde bilgi eksikliğimi tamamlayan bir üst bir şey uydurmalıyım" şeklinde bir tavırla mı kapatmaya çalışıyorsunuz kendi içinizde. (Sizi cahillikle itham etmiyorum, sadece sahip olduğunuz bilgilerin seviyesinin ne kadar farkındasınız onu yansıtmaya çalışıyorum) Kuran'da öldürmeden tutun da, pedofiliye, ayrımcılığa, köleliğe, kadın düşmanlığına, vahşete, işkenceye varıncaya kadar o kadar çok iğrenç ayet var ki. Google'da Kuran'daki iğrençlikler diye ufak bir araştırma yapmanız bile kafi. Ateizm ile ahlak ilişkisini birden çok kez anlattım yukarıda. Artık bir daha anlatma gereği görmüyorum.
 14. @anibal in ortaya koyduğu sonucun özü But we can know his detailed calculations are flawed, even without checking them in detail. It takes work to push air at atmospheric pressure into the bottom of a water tank where the pressure is higher, whatever method you use to do that. The work you get from that air rising to the top of the tank (by whatever method) is no greater than the work you did injecting the air into the bottom of the tank. This is the fallacy of all such underwater buoyancy engines. Türkçesi: Detaylı olarak incelemeye gerek olmadan biliyoruz ki (bu tür cihazlar ile ilgili) hesaplamalar kusurludur. Hangi metodu uygularsanız uygulayın havayı atmosferik basıncın yüksek olduğu tankın dibine göndermek iş gerektirir. Havanın tankın üstüne yükselirken gerçekleştirdiği iş asla havayı tankın dibine göndermek için harcadığınız işten büyük olamaz. Bu tür su altı devirdaim motorlarının safsatası budur.
 15. Sundance

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Tebrik ederim, tebliğinizi yaptınız, Allah'ınızın size vereceği ödülü hakettiniz Görüşürüz
×