Jump to content

Natüralist Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.315
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Natüralist Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

823 profil görüntüleme
 1. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Cehennemde görüşmek üzere. Bana işkence ederlerken görürsünüz beni artık. Şaka bir yana, görüşmek üzere.
 2. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Diyorum ki "Bir askerin ideolojisiyle o ülkenin ideolojisi aynı olmak zorunda değil." Dediklerinizin benim söylediklerimle bağlantısı ne? Ayrıca, insanlar tesadüfen oluşmadı. Evrimleştirler. Eğer karşı teziniz varsa bekleriz sizi Oxford'a.
 3. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  "Sadece savaşan kâfirler savaş esiri olur." diyen bir tek savaş ayeti var, öbürlerinde direk "kâfir" deniliyor. Ayrıca, mesela Nasyonel Sosyalist Almanya'nın askerlerinin tümü Nazi yanlısı mıydı? Hayır. Tüm Sovyet askerleri komünist miydi? Hayır. Bir ülkenin askeri olunca bu o ülkenin ideolojisiyle sizinkisinin aynı olduğu anlamına gelmez. İslam tarihine girersek çıkamayız. O yüzden girmiyorum.
 4. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Dinde zorlama var mıydı? Ne oluyor? Müslüman olmayan savaş esirini köleliğe zorlamak, zorlama değilse ne oluyor? "Zorlamak: Birine bir şey yaptırmak amacıyla güç kullanmak, boyun eğdirmeye çalışmak, zor kullanmak, mecbur etmek." Kölelik istemiyorsa Müslüman olmak zorunda.
 5. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Modern hukuktan daha berbat bir kural belli ki. Neden savaş esiri köle oluyor? A- İşkenceyi onaylamıyor musunuz siz zaten? B- Doğru. Ama konuyla alâkası ne? Ayrımcılığı fark etmediniz galiba. Müslüman olanlar sırf Müslüman oldukları için kölelik statüsünden kurtuluyor, öbürleri ise köle kalıyor. Ayrıca, o zaman köleliğe ne gerek var?
 6. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Nasıl? Köleliği kaldıran, kadınlara ve alt sınıfa haklar veren kitle Müslüman kitlesi miydi?
 7. Natüralist Ateist

  Kur'an İçerik Bakımından Neden Açık Değildir?

  Biliyorsunuz ki Kur'an neredeyse hiçkimse aynı anlamaz, hatta aynı yerde büyümüş insanlar bile birbirlerinden çok farklı anlayabilirler. Bunun nedeni nedir? Neden Allah çok muğlak ifadeler kullanmıştır?
 8. Natüralist Ateist

  AKAPELİ SAPIK SAVCI.

  Aslında bu haber tamamen yalanlardan oluşuyor.Öbürlerinin ne kadar doğru olduğunu bilmesem de bunun yanlış olduğunu biliyorum. Sırf AKP karşıtlığı yapacaksınız diye Confirmation Bias'a kurban gitmeyin lütfen.
 9. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Yahudilerden bahsediyor. Ayrıca, Muhammed Yahudilerden bile değil ki. "soyunuzun arasından" diyor. Yeterince internetim yok. Bu bilim insanının adı ne?
 10. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Tesniye Bab neresi? İddia atıyorsunuz, kanıtını vermiyorsunuz.
 11. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Aslında buna kolayca bir açıklama getirilebilir. "Allah yasalardan bahsediyor." dersin, olur biter.
 12. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Tesniye Bab diye bir yer yok ki. https://incil.info/YC2009/ Hangisi?
 13. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Neresi?
 14. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  Tevrat'tan tabiî. "göğü geren" ifadesini "genişletmek" olarak söylemiş.
 15. Natüralist Ateist

  İslamın savunulma nedeni

  A- 7 kat gök diye bir şey yok. Ne yerin katmanları ne de göğün katmanları 7 tanedir. B- Yeryüzünün hammadesi önce yaratıldıysa ne oldu? Alın, işte ayetler: Fussilet Suresi Onuncu Ayet: Ve orada, onun üzerinde sabit dağlar oluşturdu. Ve orayı bereketli kıldı. Orada (arzda) bulunanların besinlerini (rızıklarını), dileyenler için eşit olarak dört günde takdir etti. Fusilet Suresi On Birinci Ayet: Sonra duman halinde olan semaya yöneldi. Sonra da ona (semaya) ve arza: “İsteyerek veya istemeyerek gelin.” dedi. İkisi de: “İsteyerek geldik.” dediler. Duman hâlinde olan ne? Bir sonraki ayet: Böylece onları iki günde yedi kat gök olarak kaza etti (yarattı, tamamladı). Her gök katına kendi emrini vahyetti. Ve dünya semasını kandillerle muhafaza ederek süsledik. İşte bu, Azîz ve Alîm olan (Allah’ın) takdiridir. Burada bahsedilen yedi kat gök nedir? Göğün katmanlarıysa yandık, ilk gökte yıldızlar var. Evrenin katlarıysa yine yandık, evren zaten var.
×