Jump to content

Natüralist Ateist

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.551
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Natüralist Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.212 profil görüntüleme
 1. Natüralist Ateist

  DOLAR YAHUDi PARASIMI

  https://www.treasury.gov/resource-center/faqs/Currency/Pages/edu_faq_currency_portraits.aspx Burada ne anlama geldiği yazıyor. Yahudilerle bağlantısı filan yok, olması için de neden yok. ABD'de milliyetçilik sağcılarda çok var. ABD köküne kadar milliyetçidir. Tabiî ABD tek bir milliyetten oluşmaz fakat kültürleri tektir, asimilasyon ile bu kültür korunur. ABD ne İblis'in dünyadaki temsilcisidir ne de diğer devletlerden daha iyidir.
 2. Kargaların yaptığı çok yüksek ihtimalle durumu analiz ederek potensiyal avcılara bakmak. Bulurlarsa oraya güvenli olmak için gelmezler, oradan kaçınırlar. Bunun bir cenaze töreni olduğu gazetecilerin iddiası.
 3. Burada açıklıyor ne demek istediğini.
 4. Adamın bahsettiği hiçlik ile ayetteki hiçlik aynı değil ki.
 5. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  Anladım, sağolun. Bu konuyu daha fazla tartışmaya gerek duymuyorum, zira dediğinizi anladım ve ana konudaki sorular bu anlayış için bir problem oluşturmuyor.
 6. Natüralist Ateist

  BİYOLOJİ SORU-CEVAP

  Metiyonin kodlayan AUG kodonunun başlangıç kodonu olmasının özel nedeni var mıdır?
 7. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  Ama YY imkansız bir kromozom yapısı zaten. Anneden Y gelmesi lazım. Erkekteki X kromozomu ile dişiliğin ne alakası var? Kaldı ki, dişiliğin mevcut olmasının ne anlama geldiği sözlerinizden anlaşılmıyor. Bedensel olarak daha da kadınsı bir görünümden mi bahsediyorsunuz?
 8. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  Ama fazla gen olunca daha kadınsılık olmuyor. Mesela XXX kromozom yapısına sahip kadınlar daha da kadınsı değil ve öğrenmede güçlük yaşıyorlar.
 9. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  Fazladan X kromozomu mu vardı yani?
 10. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  O zaman "teklik" ne demek? Adem'i cinsiyetsiz yaratsa idi bu teklik bozulur muydu?
 11. Kul hakkı hangi hadislerde veya ayetlerde geçer?
 12. Tamam, o zaman kul hakkının nerede olduğunu gösterebilirsiniz.
 13. Kul hakkını hiç görmedim İslam'da. Gerçi görseydim de bir şey ifade etmezdi çünkü ne olduğu belli olmayan muğlak bir kavram. Birbirini seven iki kişinin cinsel ilişkiye girmesinden dolayı erkek olana sopa, kadın olana ev hapsi vermek neyi çözüyor? Ev hapsi de tutanın merhametine bağlı. Aynı cezayı tecavüze veremezsiniz, o ceza bir yana. O tecavüze verilmiyor ama. Evli bir kişinin eşi dışında birisi ile cinsel ilişkiye girmesi tecavüz olmak zorunda değildir ve çoğunlukla öyle olmaz da. Ayrıca, tecavüz eşler arası ise ne cezası veriyoruz? Ki taşlamak neyi çözüyor? Kadın sevdiği adamın -veya adam sevdiği kadının- taşlanmasını istemiyorsa aldatma olduğunu söyleyemez ama yine de o adamla -veya kadınla- evli kalmaya devam eder.
 14. Natüralist Ateist

  Allah önce Ademi yarattı

  Eşeysiz üreme de var ama.
 15. Dediklerinizin tamamen doğru bir şey olduğunu zannetmiyorum. Genel bir kural koymak sıkıntılara yol açabilir. Öyle bir şeye yol açtığı doğrudur -birçok şey öyle davranışlara yol açabilir-, fakat bunun plasebo etkisi olup olmadığını söylemek için elimizde yeterince veri yok. Bunu araştırmak için Arapça bilmeyenlerin Kur'an zannedebileceği fakat Kur'an olmayan bir kitap ile bir plasebo testi yapmamız gerekir. Ki Araplarda dediğiniz gibi bir şey olmadı. Eğer doğacak çocuk iyi yetiştirilemeyecekse ve evlat olarak da alınılamayacaksa çocuğu doğurmanın anlamı nedir? Evliyken zinadan bahsediyorsanız size katılabilirim. Ama zina yapana sopa ile işler yürümüyor, ölene kadar veya tutan kişiye göre evde tutmakla işler yürümüyor. Evlilik dışı zinada ise zaten aileyi koruma gibi bir durum da yok. Kadınlara tarla benzetmesi yaparak ilkel çekirdek aile yapısını desteklemesi bir yana, çocuğun doğmadığı cinsel aktivite neden yanlış ki? Cinsel ilişki bu. Eşcinsellik neden yanlış? Size bu konuda katılabilirim, sosyal adalet lehine bir durum. Faizler genellikle ya para çektiğiniz için -yani bankanın parasından eksiltiyorsunuz- veya para koyduğunuz için -yani bankanın kullanacağı daha fazla para var- verilir diye biliyorum. Diğerlerine gelirsek, ben onların yasaklanmasını içtenlikle destekliyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...