Jump to content

Natüralist Ateist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.457
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Natüralist Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.018 profil görüntüleme
 1. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  ... O zaman bize neden fosillerin bizim zamanımıza yaklaştıkça günümüzdeki canlılara benzemeye başladığını söylersiniz. Öyle bir şey yoksa siz mesela Harvard'tan destek getirirsiniz. Zaten her canlı da evrimleşmek zorunda değil. Doğal seçilim baskısı yoksa olmaz. https://ghr.nlm.nih.gov/primer/mutationsanddisorders/possiblemutations Yanlış. İlk hücre de zaten çoğalabiliyordu, mutasyonla çoğalma neden olsun? Mutasyon ile çoğalmanın öyle bir ilişkisi yok.
 2. Natüralist Ateist

  Geert Wilders'in gencligi

  Herhâlde Wilhelm Wundt'un zamanından bahsediyorsunuz, çünkü şuan birçok bozukluk için biyopsikolojik açıklamalar var. Başta daha çok teorikti. Bilimsel yöntemlere de dayanır. Yoksa Psikoloji nasıl bilim dalı oldu? Slobadan Milosevic'e olan embargoya rağmen orada oynamış, kaçmış. Embargoyu ihlâl etmek suçtur, kaçmak da -Almanya gibi özgürlük arama hakkını savunan bir ülkede değilseniz-. http://scroggielaw.com/embargo-violations-attorney/
 3. Natüralist Ateist

  Tengricilik nedir?

  "Ahlâkı iyi." dediğimiz bir dine inanmak zorunda mıyız? Sadece bu dinin ahlâkının iyi olduğundan inanıyorsunuz gibi geliyor bana.
 4. Natüralist Ateist

  Geert Wilders'in gencligi

  Evet. Mesela Robert Bryne, bir GM, Bobby Fischer'a psikiyatrist öneriyor ve o da "Bir psikiyatristin benim beynim üzerinde çalışma ayrıcalığı için para ödemesi gerekir." diyor. Pal Benko'ya göre de öyle. Adam 9/11 saldırılarını da destekledi, "Yahudilerin işi." dedi. Adamın paranoid olarak bir ünü var satranç oyuncuları arasında, çok iyi oynamış bir oyuncu olsa da.
 5. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Neden evrilelim? Zaten evrileceğimiz kadar evrildik, Doğal Seçilim insanlara geldiğinde çok daha az işliyor, teknoloji nedeniyle. Küçük değişiklikler olur ancak. Ne o zamanın en iyi kuramıydı -herhâlde siz "iyi" ile "kültürel açıdan mantıklı görüldüğü için kabûl edilen" sözlerini karıştırıyorsunuz- ne de lehine kanıtlar vardı. Fakat evrim lehine birçok kanıt var, en basiti ise fosiller.
 6. Natüralist Ateist

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  Süpernova ile yayılıyor, yıldızlarda "üretiliyor" diye biliyorum. Şimdi baktığım yere göre ise Kırmızı Dev'de de olabiliyor: http://www.brooklyn.cuny.edu/bc/ahp/LAD/C4c/C4c_carbon_creation.html
 7. Natüralist Ateist

  Başsağlığı

  Başınız sağ olsun. Zor olmalı.
 8. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Emin misiniz? Evrimin de ona karşı olmadığı kabûl görüyor zaten. Kimse size mesela mutasyonların nedensiz oluştuğunu söylemiyor. "mutajen" kelimesini araştırmanızı öneririm.
 9. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Doğru. "yanlışlanamaz" diyenler de genellikle o ihtimâlin çok az olduğunu düşünürler. Aslında Darwin'in bazı konularda yanlış olduğu söylenebilir bildiğiniz üzere, mesela "Pangenesis" hipotezini savunmuştur kendisi fakat günümüzde bunlar yerlerini Mendel'in yasalarına bırakmışlardır.
 10. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Soracağım tek bir soru var: Eee..? Son cümledeki bağlaç da olmamış bence, "ve' bağlacı getirilmeliydi. 4 ana bilimin de sorgulaması gerekli mi? "sorgulamak" ne demek? A) Kimse canlıların enerji yarattığını söylemedi ki. Olan enerji çevriliyor. Yoksa Dehidrasyon da mı Biyoloji ile çelişiyor? B) http://physics.gmu.edu/~roerter/EvolutionEntropy.htm Bu yeterli sanırım, kanunlardan da yararlanıyor. Fazla olası değil, ki kimse de "Evrim yanlışlanamaz" demiyor. Gerçi diyenler olsa da onlara göre mesela termodinamik kanunlarının da yanlışlanması mümkün değil. Evrim yanlışlanabilirdir fakat bu zamanda yanlışlanması fazla olası değildir.
 11. Natüralist Ateist

  Musa'nın BAHRı infilak ettirmesi ve kızıldeniz iddialarının geçersizliği

  Eski İngilizce'de birisi "rēad" iken diğeri "hrēod". Aynı değiller.
 12. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Etimolojisine girersek "biyoloji" kelimesinin kökeni "vio" (belki de "bio" fakat Yunanca'da "vio" imiş) ve "logia" kelimelerinden oluşuyor. "vio" kelimesi "yaşam, ömür" anlamına gelirken "logia" kelimesi ise "çalışması, araştırması" anlamına geliyor. "kanun" diye çevirmek doğru değil. O zamandaki kültürel dogmalarla dolu bilim ile -veya en iyi zamanlarında teorik çalışmalara dayanan bilim ile- şimdiki daha bireysel ve bağımsız bilimi karıştırıyorsunuz. Tanımını sormuştum ama ben: Neden mesela Hastalık Yapıcı Mikrop Teorisi ve Einstein'in Genel Relativitesi teori iken termodinamik bir yasadır? Bir şeyin kanun olması için ne gerekir? Siz vermiştiniz diye hatırlıyorum. Akıllı tasarım karşıtı bir site o.
 13. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Teknik olarak evet, fakat hem kanun hem de teori olan kısımlarının olduğunu söylemek en doğrusu olacaktır. Tamamen matematiksel denklemler üzerinden evrimi anlatmak zor olur çünkü çok fazla faktör vardır fakat basit anlamda verdiğim sitedeki denklemler de bulunmaktadır. Hangi sitede bu yazıyor? "Teori kanuna dönüşür." cümlesini destekleyen tek bir tane bilimsel kaynaktan cümle görürsem dediğini kabûl edeceğim. "var oluş kanunu" diye bir şey yok. O bir yana, her zaman teorilerin kanunlara bağlı olduğunu söylemek yanlış olur. Tamamen kabûl edilen birçok teori kanunlara bağlı değildir. Sizin "kanun" ve "teori" tanımınızı alabilir miyim?
 14. Natüralist Ateist

  ışid den intikam açıklaması

  Kesinlikle ve kesinlikle, aksi iddia edilemeyecek şekilde Yahudi karşıtlığından ortaya çıkmış bir kompo teorisi sadece. Afro-Amerikalıların -"Rheinlandbastard"-, Lehlerin, Çingenelerin, eşcinsellerin Yahudilerle o kadar ilgileri yok mesela. Böyle bir açıklamayı kabûl etmek için mantıklı bir neden yok. Rotschildlar hakkında ise fazla bilgim yok, tek bildiğim güçlü oldukları. Dünyayı arkalarına alacak kadar güçlü olduklarını sanmam.
 15. Natüralist Ateist

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  http://pespmc1.vub.ac.be/MATHMPG.html İngilizce de olsa evrimdeki yasaları anlatıyor. Ali Demirsoy'un kitabı da var, yasaları anlatan.
×